Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Yves Bissouma ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / gruaja që do të jetë, Makinat, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Shtë një prezantim konciz i historisë së jetës së Yves Bissouma nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës dhe përparimit të karrierës së tij.

Biografia e Yves Bissouma. Ja historia e tij e jetës - nga askush te një hero.
Biografia e Yves Bissouma. Shikoni Historinë e Jetës së tij nga askush në një hero.

Po, të gjithë e dinë se është Mesfushori luftarak i Brighton i cili vendos sfida të thërrmimit të kockave. Megjithatë, pak e kanë lexuar biografinë e tij, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë:

Për entuziastin e Autobiografisë, pseudonimi i tij është Zokora. Yves Bissouma lindi në ditën e 30-të gushtit 1996 në qytetin Issia në Bregun e Fildishtë. Ai lindi nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Bissouma.

Origjina e Familjes Yves Bissouma:

Interesante, kur dëgjoni pasionin me të cilin Zokora flet për Malin, do të mendoni se ai është një Malian. Sidoqoftë, vendasi i Issia-s është nga Bregu i Fildishtë dhe rrënjët e tij familjare janë vendosur në Bregun e Fildishtë.

Yves Bissouma është një fildishtë dhe me prejardhje nga Issia.
Yves Bissouma është një fildishtë dhe me prejardhje nga Issia.

Vitet në rritje:

Në fakt, ylli i futbollit kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij (12 vjet) duke u rritur në rrethin e Yopougon Sicogi, në Abidjan, Bregu i Fildishtë. Fëmijëria e Bissouma ishte një ndërthurje e edukatës sportive me parimet udhëzuese që talenti nuk mjafton.

“Unë nuk isha i talentuar si fëmijë. Sidoqoftë, unë kuptova shpejt se njerëzit nuk kanë lindur me cilësi, por mund të punojnë shumë për t'u bërë të suksesshëm. Prandaj, unë zgjodha të jem më i guximshëm se i talentuar. "

Historia e familjes Yves Bissouma:

Në të vërtetë, u desh shumë guxim që fëmija i atëhershëm të ëndërronte dhe të punonte shumë. Prindërit e tij ishin të dobët dhe shanset e tij për të patur sukses ishin të pakta. Për fat të mirë, ai kishte zall dhe dinte të bluante. Sipas tij:

“Unë vij nga një familje shumë e varfër. E mendoj vazhdimisht. Whatshtë ajo që më jep forcë për të arritur qëllimet e mia. ”

Historia e Futbollit Yves Bissouma:

Entuziasti i atëhershëm i futbollit ishte pjesë e shumë klubeve në rrethin e Yopougon Sicogi, në Abidjan ku ai u rrit në. Për fat të mirë, angazhimet e tij të hershme në futboll e çuan atë në klubin e vogël Abidjan Majestic SC ku fati i buzëqeshi.

A mund ta dalloni atë mes djemve
A mund ta dalloni në mesin e djemve? Ai është i treti nga e djathta midis rreshtit në këmbë!

Si Skuadra e Bissouma shkoi për një turne në Bamako, Mali dhe ai bëri mirë të bënte përshtypje. Në fund të turneut, i riu dhe 4 të tjerë morën një ftesë për t'u bashkuar me JMG Academy Bamako.

Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Si pasojë, 13-vjeçari i atëhershëm i dha lamtumirën prindërve të tij për të ndjekur karrierën e tij të futbollit në një tokë tjetër. Sipas tij:

"Ishte e vështirë të largohesha nga prindërit e mi sepse unë gjithmonë kam qenë e përkushtuar ndaj tyre. Sidoqoftë, e këshillova veten se 'Mama dhe Papa kanë bërë më të mirën për mua. Prandaj, unë duhet t'u tregoj atyre se përpjekjet e tyre nuk do të zbresin. "

Shihni mesfushorin e ri gjatë karrierës së tij të hershme në Mali.
Shihni mesfushorin e ri gjatë karrierës së tij të hershme në Mali.

Në të vërtetë, Bissouma doli shkëlqyeshëm për t'i bërë prindërit e tij krenarë me të. Në fakt, ngritja e tij në ekipin e parë të klubit ishte super meteorike. Në mënyrë të ngjashme, ai kishte një reputacion në rritje të shpejtë si maestro i mesfushës që e bëri Lille të hapur për ta pranuar atë.

LEXO  Franck Kessie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Yves Bissouma - Historia e rrugës drejt famës:

Kur lojtari i ri arriti në Evropë në vitin 2016, ai e kishte të vështirë të ambientohej me kushtet e motit. Sipas tij:

“Unë do ta përshkruaj atë si të tmerrshme. Në fakt, duart dhe këmbët e mia zakonisht ftoheshin aq shumë sa dëshiroja të ndaloja stërvitjen, "kujton ai.

Mjerisht, pikërisht kur po gjente pozicionin e tij, ish-trajneri i Lille Marcelo Bielsa ishte i vendosur ta shndërronte atë në një mbrojtës të djathtë. Për fat të mirë, ai mbeti një mesfushor, ndihmoi Lille të shmangte rënien dhe filloi të bënte krahasime me Paul Pogba.

Çdo gjë në lidhje me të, përfshirë edhe modelin e tij të flokëve, krahasuan Pogban.
Çdo gjë në lidhje me të, përfshirë edhe modelin e tij të flokëve, krahasuan Pogban.

Historia e Suksesit të Yves Bissouma:

Shpejt përpara kohës së hartimit të kësaj pjese në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Yves Bissouma, ai është një yll i vendosur me Brighton & Hove Albion. Interesante, Bissouma e do Arsenalin dhe u ka thënë miqve të tij se ai është i tillë të etur për t'i bërë Gunners të ndryshojnë.

Falë Zotit, ai është argëtues për të parë në Premier League dhe Londra e Veriut do të jetë e lumtur ta akomodojë atë. Në fakt, goli i tij prej 30 jardësh për Brighton kundër Blackpool është i mjaftueshëm për të bindur Arsenalin se ata kanë gjetur një gjeni perfekt.

Suksesi i vazhdueshëm sigurohet kudo ku karriera e tij e çon. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kush është e dashura e Yves Bissouma që u bë grua?

Zokora është vetëm 24 vjeç. Si do të reagoni nëse ju themi që ai ka një grua të dashur? Po ashtu, a do të të befasonte të dish se ai ka një fëmijë? Mirësevini në jetën e marrëdhënieve të Yves Bissouma. Siç kemi thënë më herët, ai është një burrë i martuar dhe me një fëmijë. Jo falë preferencës së mesfushorit për të ruajtur jetën e tij private, nuk e dimë kush është gruaja e tij.

Kush është gruaja e Yves Bissouma
Kush është gruaja e Yves Bissouma?

Ne vetëm mund të shpresojmë që menaxheri i Brighton Chris Hughton të bëjë zbulimin. Ai është si një figurë e dytë e babait për yllin e futbollit. Në fakt, kur Bissouma arriti në Angli, Haughton u përpoq të ndihmonte në sigurimin e vizave për gruan dhe fëmijën e tij në mënyrë që ai të ishte më mirë të luante në Premier League.

Yves Bissouma Jeta familjare: 

Ekziston një sekret për normën e jashtëzakonshme të punës së Zokorës. Isshtë një sekret i hapur i quajtur familje. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Yves Bissouma. Ne gjithashtu do të bëjmë të disponueshme këtu fakte për të afërmit e tij.

LEXO  Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Për prindërit e Yves Bissouma:

Ne nuk po talleshim kur thamë se familja është sekreti i suksesit të lojtarit. A e dini se prindërit e Bissouma shikojnë secilën nga lojërat e tij? Gjithashtu, ata janë gjithmonë në kontakt. Ai është gjithnjë i vetëdijshëm për mbështetjen e palëkundur të prindërve të tij dhe bën çmos që të mos regjistrojë zhgënjim në fytyrat e tyre.

Yves Bissouma me një grua që mund të kalojë për këtë nënë.
Yves Bissouma me një grua që mund të kalojë për këtë nënë.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Yves Bissouma:

Futbollisti ende nuk ka përmendur të ketë vëllezër e motra. As ai nuk ka zbuluar marrëdhëniet që ai çmon përtej jetës së tij të menjëhershme familjare. Kështu, ne vetëm mund të shpresojmë që ai të flasë për gjyshërit, xhaxhallarët, hallat nipin dhe kushërinjtë e tij në një të ardhme të afërt.

Jeta personale e Yves Bissouma:

Ashtu si fytyrat e futbollistëve janë të ndryshme, ashtu është edhe përmbajtja e karakterit të tyre jashtë fushe. Kjo shtron pyetjen, kush është futbollisti jashtë fushe? Nga ato që mund të mbledhim, Bissouma është një lojtar i lehtë.

Ai i pëlqen t'i mbajë gjërat thjeshtë dhe nuk flet më shumë sesa është e nevojshme. Edhe pse lojtari ka qenë i zëshëm për fëmijërinë e tij dhe kontributin e prindërve në rritjen e tij, ne nuk mund ta mohojmë faktin se ai nuk është i hapur për të zbuluar më shumë fakte në lidhje me jetën e tij personale dhe private.

Me mendje të thjeshtë, private dhe të qetë në të vërtetë ata nuk i bëjnë më si Bissouma.
Me mendje të thjeshtë, private dhe të qetë vërtet nuk i bëjnë më si Bissouma.

Sidoqoftë, është e lehtë të kuptosh se çfarë angazhon ai si hobi dhe interesa. Një lojtar i kalibrit të tij nuk do të pretendonte për pushime cilësore dhe udhëtime. Kush nuk dëshiron ta shohë botën dhe të shijojë luksin e jetës? Padyshim jo Bissouma! Duke gjykuar nga pasioni me të cilin ai flet për gruan dhe prindërit e tij, ne mund të vëmë bast se ai dëshiron shumë të kalojë kohë me ta.

Yves Bissouma Stili i jetës:

Kur ylli i futbollit u pa që po karburantonte një SUV Mercedes, shumë ishin të shpejtë të pyesnin nëse ai e zotëronte vërtet udhëtimin. Mes spekulimeve, skeptikët nuk arritën të merrnin parasysh faktin se Bissouma vlen 3 milion Euro (2.6 Milion Pound). As ata nuk e dinin se ai fiton 1,300,000 ann në vit dhe 25,000 në javë.

Yves Bissouma duke furnizuar me karburant makinën e tij
Yves Bissouma duke furnizuar me karburant makinën e tij.

Shpresojmë, nuk do t'ju befasojë kur e shihni atë të jetojë në një shtëpi apo apartament të madh në Londrën Veriore nëse transferimi i tij në Arsenal është i suksesshëm. Mbi të gjitha, ne jemi të lumtur që e kuptoni që Bissouma është i vetëdijshëm se jeta duhet shijuar dhe ai po jeton një mënyrë jetese luksoze për këtë qëllim.

Fakte rreth Yves Bissouma: 

Për të përfunduar këtë artikull mbi Zokora Childhood Story and Biography, këtu janë pak të njohura ose të pathëna për të.

LEXO  Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Fakt #1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit:£ 1,300,000.
Për muaj:£ 108,333.
Në javë:£ 25,000.
Në ditë:£ 3,571.
Në orë:£ 149
Për Minutë:£ 2.48
Për sekondë:£ 0.04

Që nga shikimi i Yves Bissouma's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Brighton.

£ 0

Fakt #2 - Feja:

Djali i Z. dhe Zonjës Bissouma beson në ekzistencën e një qenieje të mbinatyrshme të quajtur Zot. Gjithashtu, shanset janë në favor të tij që të jetë i krishterë. Sidomos kur studioni foton më poshtë.

Ai ka veshur një rruzare këtu që bërtet krishterizëm dhe katolikizëm
Ai ka veshur një rruzare këtu që bërtet krishterimin dhe katolicizmin.

Fakt #3 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Ju kurrë nuk mund ta kuptoni se si Yves Bissouma është nënvlerësuar derisa të shihni vlerësimet e tij të FIFA prej 75/82. Shpresojmë, vëmendja e autoriteteve është tërhequr nga kjo padrejtësi dhe një rishikim lart është i afërt.

Një rishikim lart është i afërt.
Një rishikim lart është i afërt.

Fakt #4 - Për pseudonimin e Yves Bissouma:

Nofka e mesfushorit është Zokora sepse ai e do dhe admiron ish-ndërkombëtarin e Bregut të Fildishtë Didier Zokora. Sipas tij:

“Më pëlqen stili i tij i lojës. Ai është i mirë në mbrojtje dhe punon vërtet shumë. Mbi të gjitha, ne morëm të njëjtin arsim, sepse ai u rrit në një akademi Jean-Marc Guillou, megjithëse në një vend tjetër ".

Fakt #5 - Krahasimi me Shawn Michaels:

Përveç që krahasohet me Paul Pogba, kush do të besonte se lojtari mund të bënte krahasime me një mundës? Yves Bissouma krahasuar me legjendën e WWE Shawn Michaels për KICKING Jamal Lewis në fytyrë. Teknikisht, ishte një përpjekje e shpejtë që shkoi keq. Për fat të mirë, Jamal i mbijetoi asaj.

Ai mund të jetë një mundës në një univers alternativ.
Ai mund të jetë një mundës në një univers alternativ.

WiKi:

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Yves Bissouma.
pseudonimi:Zokora.
Mosha:24 vjeç dhe 7 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 30 e gushtit 1996.
Vendi i lindjes:Issia në Bregun e Fildishtë.
prindërit:N / A
Vëllezërit e motrat:N / A
Lartësia në këmbë:5 këmbë, 9 inç.
Lartësia në cm:182 cm.
Pozicioni i luajtur:Mesfusha.
E dashura / gruaja të jetë:N / A
Fëmijët:Po, një fëmijë.
Te ardhura neto:2.6 milion £
Zodiaku:Virgjëresha.

Përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Yves Bissouma. Shpresojmë që udhëtimi i mesfushorit nga lagjet e varfëra të Malit në Premier League t'ju ketë frymëzuar të besoni se asgjë nuk është e pamundur. Ashtu si Bissouma guxoi të gjitha shanset përmes punës së palodhur për të arritur nivelin në të cilin është.

Na mbetet në këtë moment për të lavdëruar prindërit e mesfushorit për mbështetjen e tyre në karrierën e tij të futbollit me fjalë dhe vepra. Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet