Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur si "Tielemans". Historia jonë e fëmijërisë Youri Tielemans Plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

LEXO
Kelechi Iheanacho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë i dinë aftësitë e tij me dy këmbë dhe goditjet vdekjeprurëse. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Youri Tielemans, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, Youri Marion A. Tielemans u lind në ditën e 7th të majit 1997 në Sint-Pieters-Leeuw, Belgjikë. Ai lindi nga një baba me origjinë flamande dhe tek një nënë me prejardhje kongolase.

LEXO
Dennis Praet Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Youri Tielemans lindi nga prindër për të cilët dihet pak.
Youri Tielemans lindi nga prindër për të cilët dihet pak.

Shtetasi belg i etnisë së përzier me rrënjë afrikane dhe gjermane u rrit në Sint-Pieters-Leeuw jashtë Brukselit, ku ai u rrit bashkë me një vëlla dhe motër më të vjetër, të cilët pak dihen në kohën e shkrimit.

Youri Tielemans u ngrit në Sint-Pieters-Leeuw jashtë Brukselit, Belgjikë. Kredite: YoungStarlets dhe ViaMichelin.
Youri Tielemans u rrit në Sint-Pieters-Leeuw jashtë Brukselit, Belgjikë.

Duke u rritur në vendin e tij të lindjes, Tielemans të rinj ishin të çuditshëm në familjen e tij për shkak të faktit që prindërit dhe vëllezërit e motrat e tij ishin entuziastë të Judo që nuk kishin më shumë kujdes për futbollin.

LEXO
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndonëse Tielemans kishin marrë trajnim të konsiderueshëm në Xhudo, futbollit ishte vendi ku i përkiste zemra. Ai filloi të luajë në këtë sport jo shumë kohë pasi mësoi të ecë dhe së shpejti siguroi mbështetjen e prindërve të tij që e regjistruan atë në Akademinë e Anderlehtit kur ishte pesë vjeç.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia e Historisë së Fëmijërisë Youri Tielemans - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Ndërsa në Akademinë e Anderlehtit, Tielemans kombinuan në mënyrë efikase akademikët me ngritjen e karrierës në futboll, që të dy angazhimet e plotësuan njëri-tjetrin. Kurdoherë që Tielemans u kërkua të shkruante një ese për të ardhmen e tij, i riu gjithmonë do të pikturojë vizionet e tij rreth futbollit, si dhe do të detajonte cilësitë që ai zotëronte për të realizuar ëndrrën e tij.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Tielians juaji do të shkruante gjithmonë për të ardhmen e tij në futboll gjatë ditëve të para të shkollës. Kredite: Pinterest dhe YoungStarlets.
Youri Tielemans gjithmonë do të shkruante për të ardhmen e tij në futboll gjatë ditëve të hershme të shkollës.

Ndryshe nga shumica e futbollistëve profesionistë, ndjekjet akademike të Tielemans nuk u ndalën në mesin e adoleshentëve të tij. Ai vazhdoi të marrë një diplomë të shkollës së mesme në Shkollën e Institutit Sint-Guido në Anderlecht, ku ai studioi tregtinë.

Biografia e Youri Tielemans - Jeta e hershme në karrierë dhe Rruga drejt famës:

Mashtrimi midis akademikëve dhe futja e futbollit për Anderlecht nuk erdhi lehtë për Tielemans. Megjithëse Anderlehti reduktoi ditët e stërvitjes që Tielemans duhej t'i nënshtrohej, zhvillimi kërkoi që lojtari i futbollit do të duhej të punonte fort në mënyrë që të ishte në nivel me shokët e tij që nuk humbnin asnjë trajnim.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pavarësisht, Tielemans kapërceu sfidat duke u ngritur nëpër radhë. Në kohën kur Tielemans ishte 16 vjeç në 2013, ai mori thirrjen e tij të parë në skuadrën e të moshuarve të Anderlecht si një zëvendësues i papërdorur gjatë fitoreve 1–0 të klubeve ndaj Genk në Super Kupën e Belgjikës 2013.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Allan Saint-Maximin Plus Faktet e Biografisë së Untold
Youri Tielemans mori thirrjen e tij të parë në skuadrën e lartë të Anderlecht kur ai ishte i moshuar 16. Kredia: YoungStarlets.
Youri Tielemans mori thirrjen e tij të parë në skuadrën e lartë të Anderlecht kur ai ishte në moshën 16 vjeç. 

Youri Tielemans Bio - Ngritja e famës:

Një javë pas marrjes së thirrjes së tij të parë në skuadrën e lartë, Tielemans bëri debutimin e tij të parë në ekip për Anderlechtin si zëvendësues gjatë ndeshjes së tij kundër Lokeren në raundin e parë të sezonit belg të Ligës së Kampionëve.

LEXO
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me debutimin, Tielemans u bë lojtari më i ri në historinë e ligës. Ai vazhdoi të shënojë një rekord tjetër duke u bërë lojtari më i ri belg për të luajtur në Ligën e Kampionëve UEFA pasi ai ishte nisur në një ndeshje kundër Olympiacos në moshën 16 vjeç dhe 148 ditë në 2 Tetor 2013. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Youri Tielemans Jeta e Marrëdhënies:

Youri Tielemans është i martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte rreth historisë së tij të takimeve dhe jetës martesore. Për të filluar, Tielemans nuk dihet të ketë pasur ndonjë të dashurën para se të takonte gruan e tij Mendy.

LEXO
James Maddison Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Youri Tielemans me gruan e tij Mendy. Kredia: InformationCradle.
Youri Tielemans me gruan e tij Mendy.

Nuk dihet pak kur çiftet u takuan ose u martuan. Megjithatë, bashkimi i tyre është bekuar me një vajzë të bukur Melina. Ajo ka lindur tek mesfushori kur ishte 19 vjeç në 2017.

Youri Tielemans me vajzën e tij Melina. Kredia: Tumblr.
Youri Tielemans me vajzën e tij Melina.

Youri Tielemans Jeta Familjare:

Tielemans vjen nga një sfond i familjes së klasës së mesme. Ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare.

LEXO
Kelechi Iheanacho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Tielemans: Tielemans lindi nga një baba me origjinë flamande. Historia e punës së babait pak të njohur përfshin shërbimin si mësues dhe instruktor i xhudos. Ai nuk ka dyshime i afërt me Tielemans i cili flet për të në drita të mira.

Rreth nënës së Tielemans: Nëna e Tielemans është me origjinë kongoleze. Ashtu si burri i saj, ajo punon si mësuese dhe trajnere e xhudos. E njohur të jetë një kampione e arsimit, nëna e Tielemans kujdeset më pak për futbollin dhe siguroi që një klauzolë në lidhje me mirëqenien e tij akademike ishte përfshirë në kontratën e parë që ai nënshkroi me Anderlecht.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Allan Saint-Maximin Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth vëllezërve dhe motrave të Tielemans: Nuk dihet shumë për vëllain dhe motrën e Tielemans që shkelën rrugët e prindërve të tyre në praktikimin e Judo. Sidoqoftë, ata ndajnë një lidhje të ngushtë me vëllain e tyre fëmijë i cili është vendosur si një gjeni futbolli.

Youri Tielemans Vëllezërit janë të angazhuar në mënyrë aktive në Judo. Kredia: IMGBIN.
Youri Tielemans Motrat dhe Motrat janë të angazhuar në mënyrë aktive në Xhudo.

Rreth të afërmve të Tielemans: Larg familjes së ngushtë të Tielemans dihet pak për gjyshërit e baballarët e tij, si dhe gjyshin dhe nënën nga nëna. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat, mbesat dhe nipat e Tielemans ndërsa kushërinjtë e tij nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së tij të hershme deri më sot.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Youri Tielemans Jeta personale:

Çfarë e bën Youri Tielemans të shënojë ?. Uluni mbrapa ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të Tielemans për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Si fillim, personazhi i Tielemans është një përzierje e tipareve të Zodiakut Demi.

Ai është i introvertuar, ambicioz, i frymëzuar dhe mezi zbulon detaje që kanë të bëjnë me jetën e tij personale dhe private. Ai ka një numër interesash dhe hobi që përfshijnë praktikimin e xhudos, duke luajtur basketboll, pazar, duke dëgjuar muzikë, duke shikuar televizor, duke luajtur video lojëra dhe duke u varur me miqtë.

LEXO
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Praktikimi i xhudos është një nga aktivitetet e kaluara të Youri Tielemans. Kredia: LeSoir.
Praktikimi i xhudos është një nga aktivitetet e kaluara të Youri Tielemans.

Youri Tielemans Stili i jetës:

Youri Tielemans net-worth është ende në shqyrtim. Megjithatë, ai ka një vlerë tregu prej £ 19.80m në kohën e shkrimit. Origjina e pasurisë pak të njohur të Tielemans rrjedh nga paga që merr si një baler i futbollit dhe të ardhurat nga miratimet.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Duke qenë një që e urren shumë vëmendjen, Tielemans jeton një mënyrë jetese konservatore, kështu pak dihet për vlerën e vërtetë të shtëpisë së tij në Sint-Pieters-Leeuw. Sa i përket koleksionit të makinave të tij, Tielemans zotëron një Audi të zi dhe një herë ka marrë një fotografi afër një makine ekzotike.

LEXO
Dennis Praet Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Youri Tielemans zotëron një Audi midis makinave të tjera pak të njohura ekzotike. Kredia: Instagram.
Youri Tielemans zotëron një Audi midis makinave të tjera pak të njohura ekzotike.

Youri Tielemans Fakte të patreguara të jetës:

Për të përfunduar Tielemans-in tonë Historia dhe biografia e fëmijërisë këtu janë fakte të patregueshme që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Youri Tielemans ka një rrip Blue në Judo. Ai ishte vetëm dy nivele larg marrjes së një rrip të zi para se ta linte sportin.
  • Ai ka një tatuazh të vogël në pjesën e poshtme të bicepit të majtë.
LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

  • Dihet pak për fenë e Tielemans pasi mesfushori nuk ka folur për besimet e tij si në kohën e shkrimit.
  • Tielemans nuk ka qenë i ndotur pijshëm, as nuk është dhënë për të pirë duhan si në kohën e shkrimit.

Video Biografia e Youri Tielemans:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Tielemans Youri Historia e fëmijërisë plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
James Maddison Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet