Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Yerry Mina ju tregon Fakte rreth Historisë së tij të Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Geraldine Molina), Fëmija, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne portretizojmë historinë e futbollistit kolumbian. Historia jonë fillon nga ditët e tij të hershme deri kur ai arriti sukses në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Yerry Mina's Bio, ja jeta e tij e hershme për të ngritur galerinë e cila përmbledh historinë e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Biografia e Yerry Mina - Vini re Jeta e Hershme dhe Historia e Suksesit të tij.
Biografia e Yerry Mina - Shikoni Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.

Po, të gjithë e dinë se ai fitoi famë globale në Kupën e Botës 2018, duke shënuar tre gola për Kolumbinë - të gjitha goditjet me kokë.

Përkundër këtij vlerësimi, vetëm disa kanë lexuar një version të hollësishëm të Historisë së Jetës së Yerry Mina. Ne e kemi përgatitur atë, për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Yerry Mina Historia e Fëmijërisë:

Yerry Mina nuk ka ndryshuar që nga fëmijëria e tij. A je dakord me mua
Yerry Mina nuk ka ndryshuar që nga fëmijëria e tij. A je dakord me mua

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Miniera e Arit. Yerry Fernando Mina González lindi në 23rd ditën e Shtatorit 1994 nga nëna e tij, Marianela González dhe babai, José Eulises Mina në qytetin Guachené, Kolumbia Jugperëndimore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Memphis Depay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas lindjes së tij, prindërit e tij ranë dakord për një mënyrë unike për të emëruar fëmijën dhe djalin e tyre të parë. A jeni në dijeni? Origin Origjina e emrit të Yerry Mina vjen nga seriali i famshëm vizatimor 'Tom and Jerry'.

Në fakt, Marianela (Nëna e tij) zgjedh emrin 'Yerry' për shkak të dashurisë së saj për Jerry - në atë seri vizatimor. Ajo e quajti atë Yerry duke marrë 'J' nga karakteri i saj i preferuar i kartonit - Jerry (Miu).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me prindërit e Yerry Mina - José Eulises Mina dhe Marianela González.
Njihuni me prindërit e Yerry Mina - José Eulises Mina dhe Marianela González.

Babai dhe mamaja e tij e patën kur ishin relativisht të rinj. Duke filluar familjen e tyre kaq herët, Jose dhe Marianela do të marrin të gjitha energjitë si gjyshër - në ndjekjen e nipërve dhe mbesave të tyre përreth.

Vitet në rritje:

Yerry Mina është djali dhe fëmija i parë nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis José Eulises Mina dhe Marianela González.

Ai i kaloi vitet e tij të para së bashku me gjysmë vëllain e tij, Cristian Andrés, dhe një vëllain e tij të vogël, Juan José.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mina, si të gjithë të lindurit e parë nga familjet, ishte një fëmijë i famshëm. Ekipi ynë kërkimor etiketoi këtë foto si një nga momentet më të mira të fëmijërisë së tij të paharrueshme.

Yerry i vogël duke festuar ditëlindjen e tij të parë.
Yerry i vogël duke festuar ditëlindjen e tij të parë.

Që nga vitet e hershme, anëtarët e familjes së tij, gjithashtu fqinjët e tij, e shohin Yerry si një djalë të përulur që kishte dhunti natyrore për të respektuar njerëzit.

Ai ishte tipi që nuk ankohet kurrë për atë që Marianela dhe José (prindërit e tij) nuk mund ta përballonin atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si i parëlindur, Yerry mësoi të mbante përgjegjësinë e dhënies së një shembulli në shtëpi. Duke u nisur, ai kujdesej për Juan José dhe Cristian Andrés, vëllezërit e tij fëmijë.

Gjithashtu si fëmijë, ylli i ardhshëm ka qenë një admirues i madh i qenve. Dashuria e tij për kafshët shtëpiake e ndoqi atë deri në moshën e rritur. Këtu është futbollisti me Qenin e tij me emrin Madonna.

Edhe kur është i martuar me Geraldine Molina, Yerry mbetet një dashnor i qenve.
Edhe kur është i martuar me Geraldine Molina, Yerry mbetet një dashnor i qenve.

Historia e Familjes Yerry Mina:

Kolumbiani vjen nga një familje sportive, një me një mënyrë jetese të përqendruar në dashurinë për portierin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Babai i Yerry Mina, José Eulises Mina, ishte një portier para pensionit. Si rezultat, i riu aspironte të ishte si ai.

Në fakt, edhe xhaxhai i Minës ishte një portier profesionist. Nuk është çudi që djali ynë e gjeti profesionin e tij herët.

Një pikë për t'u theksuar, Mbrojtësi gjithashtu vjen nga një familje e varfër. Puna e portierit e José Eulises Mina dha pak para për familjen e tij.

A jeni në dijeni?… Yerry Mina varej nga pjesa e pasme e kamionëve në mënyrë që të transportohej në shkollë si fëmijë. Ai gjithashtu fitoi 1.50 £ në ditë duke shitur fruta, një zhvillim që e bëri atë të zotohej të punonte shumë dhe ta bënte atë në jetë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Origjina e Familjes Yerry Mina:

Gjëja e parë, së pari, kolumbiani nuk vjen nga një nga qytetet më të mëdha të vendit të tij - Bogotá, Medellín, Cali, etj. E vërteta është, rrënjët e familjes së Minës flasin shumë për fillimet e tij modeste.

Origjina e Yerry Mina është Guachené, ndodhet në jug-perëndim të Kolumbisë.
Origjina e Yerry Mina është Guachené, ndodhet në Jugperëndim të Kolumbisë.

Për qëllim të qartësisë, Guachené është një qytet i vogël me rreth 20,000 njerëz - shumë prej të cilëve nderojnë Yerry si heroin e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Kjo ishte ajo ku ai u rrit, i poshtër i varfër. Përsëri, 99% e njerëzve në këtë qytet janë afro-pasardhës, përfshirë futbollistin.

Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës Yerry Mina:

Që nga fëmijëria, njerëzit e shohin Miniera e Arit si shumë e zellshme, siç shihet në shkollat ​​që ai ndoqi. I ardhur nga një familje e varfër, Mina paguante pjesën më të madhe të tarifave të shkollës nga të ardhurat e frutave.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prindërit e Yerry Mina kurrë nuk e pranuan idenë e përqendrimit total në futboll gjatë viteve të tij para adoleshencës.

Si një masë paraprake nëse futbolli dështon, Marianela dhe José e nxitën Yerry të studionte deri në BAC të tij akademik (niveli i arsimit të mesëm).

Edukimi Yerry Mina: Ai zotëronte inteligjencë dhe ambicie gjatë ditëve të shkollimit.
Edukimi Yerry Mina: Ai zotëronte inteligjencë dhe ambicie gjatë ditëve të shkollimit.

Siç pritej, djali i përulur i bëri baba dhe mamaja e tij krenarë para se të vinte vëmendjen e tij të plotë te sportet.

Yerry mori arsimin më të mirë në qytetin e tij të lindjes Guachené. Më pas, kur erdhi koha e duhur, ai pranoi thirrjen e tij (futboll) - si një bum i vonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andros Townsend Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Yerry Mina - Historia e Futbollit:

Duke filluar karrierën e tij të rinisë, gjenet e Yerry filluan të luanin rolin e rritjes së lartësisë, madhësisë dhe pamjes së trupit të tij.

Për shkak të natyrës së tij të gjatë, djali ynë imagjinonte të bëhej një portier. Në përgjigje, babai dhe xhaxhai i tij nuk e miratuan. Duke folur për qëllimin, Mina një herë tha;

BABAI M AD K TOSHILLOI T TO HEDH GJKN E MUAJTJES SAL GOLAVE. SIPAS TIJ, Pozicioni i Portierit kërkon shumë sakrificë. Ai dhe xhaxhai nuk ishin gati të marrin përsipër atë rrezik. Babai im tha se ai nuk dëshiron të më shohë vuajtje si ai bëri.

Duke ndjekur hapat e babait dhe xhaxhait të tij, i riu filloi jetën si mbrojtës. Yerry kurrë nuk kishte përvojën e një karriere djaloshare, të cilën shumë futbollistë e kishin nga mosha 5 deri në 10 vjeç.

Jeta e hershme me futbollin në karrierë:

Pas ditësh, ai u përpoq financiarisht në përpjekjen për ta transportuar veten drejt trainimit. Në përpjekje për të ulur barrën e prindërve të tij, Mina formoi zakonin e hedhjes në kamionë që ndalonin në dritat e kuqe. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Memphis Depay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Falë punës së madhe dhe qëndrueshmërisë, ai u diplomua në Deportivo Pasto në 18. Në asnjë kohë, Natyra filloi të bekonte qendrën e lartë me një qëndrim të shkëlqyeshëm, një gjë që e bëri atë të dukej si një gjigant.

Në 18 vjeç, Mina ishte tashmë një Gjigand. Diferenca në lartësi midis Mina dhe shokut të tij të skuadrës është jashtë kësaj bote.
Në 18 vjeç, Mina ishte tashmë një Gjigand. Diferenca në lartësi midis Mina dhe shokut të tij të skuadrës është jashtë kësaj bote.

Yerry luajti me vetëbesim, duke shfaqur aftësi të pakrahasueshme futbolli më shumë se kushdo tjetër në ekipin e tij. Falë trimërisë së tij, një ekip i nivelit më të lartë kolumbian - Independiente Santa Fe - siguroi shërbimet e tij në 2013.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mina menjëherë u bë një hit i menjëhershëm me klubin e tij të ri. Duke u bërë një titullar i rregullt për Cardinals, ai i ndihmoi ata të fitonin dy kupa të mëdha - Copa Sudamericana dhe Superliga Colombiana - të gjitha në 2015.

""

Yerry Mina Bio - Rruga drejt famës:

Dita e 1 majit 2016 dëshmoi një ngritje masive në jetën e tij. Mina u konfirmua si lojtari i ri i Palmeiras, një klub brazilian i Sao Paulo që ka legjenda si Gabriel Jezus, Rivaldo, Roberto Carlos.

Për herë të parë, ai la anëtarët e familjes së tij për të jetuar në një tokë tjetër, Brazil. Për shkak të shkëlqimit të tij me Palmeiras, mbrojtësi 6 inç 5 inç u thirr në ekipin kombëtar të Kolumbisë. Edhe pse e kufizuar nga dëmtimet, performanca e Minës nuk u shemb kurrë.

Duke u bërë një titullar i padiskutueshëm pasi u rikuperua nga dëmtimi, gjiganti mbrojtës filloi të bënte seri të performancave sublime.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si rezultat, Mina u bë i dobishëm për të ndihmuar ekipin e tij të fitonte trofeun Campeonato Brasileiro Série A.

Shikoni sa frikësues ishte mbrojtësi. Nuk është çudi që ai u bë i suksesshëm.
Shikoni sa frikësues ishte mbrojtësi. Nuk është çudi që ai u bë i suksesshëm.

Historia e Kupës së Botës 2018:

Falë një serie shfaqjesh mbresëlënëse, Yerry pa vendin e tij që e rendiste atë si një anëtar kryesor të skuadrës së tyre.

Në maj 2018, gëzimi i familjes së tij nuk kishte kufij pasi ai u emërua në mesin e skuadrës 23-kolumbiane të Kolumbisë për Kupën e Botës Rusi 2018.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Qendërmbrojtësi i lartë luajti një rol të madh në fushatën globale. Në atë turne të paharrueshëm, Yerry fitoi rekordin për shumicën e golave ​​(tre) në një Kupë Botërore të vetme nga një mbrojtës.

Në fakt, syri i Minës për gol dhe atributet mbrojtëse i dha atij vlerësime nga plauditjet në skenën më të madhe në botë.

Siç shihet në videon më poshtë, djali ynë shënoi tre herë, duke përfshirë një goditje të shkëlqyeshme të kokës në minutën e fundit Gareth SouthgateAnglia në kohën shtesë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas gjuajtjes së penalltive të vendit të tij, në duart e Jordan Pickford, FC Barca njohu një mundësi për të arkëtuar gjigantin, vlera e tregut e të cilit shkoi e lartë.

Gjiganti spanjoll shkaktoi transferimin e tij dhe vendosi një klauzolë lirimi prej 100 milion € në emrin e tij.

Biografia e Yerry Mina - Historia e Suksesit:

Menjëherë pas Kupës së Botës 2018, heroi i ri Kombëtar hapi një kapitull të ri të jetës së tij. Arritja në një klub të madh si Barca ishte me të vërtetë pritja më e lartë për Yerry. Ishte gjithashtu një shije e madhe krenarie për familjen dhe të afërmit e tij të ngushtë.

A e dini? House centrali 6 këmbë 5 ishte pjesë e Andres Iniestasezonin e fundit me skuadrën Blaugrana. Kontributi i Yerry Mina ndihmoi Barça, atë sezon, të merrte tituj La Liga dhe Copa del Rey.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Yerry Mina Historia e Barcelonës.
Yerry Mina Historia e Barcelonës.

Duke mos rënë dakord të vendoset si një opsion i tretë prapa Clement Lenglet Gerard Piqué, Yerry filloi të numëronte ditët e tij me gjigantin spanjoll. Duke marrë parasysh reputacionin e tij, gjithçka që ai donte ishte të ishte një zgjedhje e parë.

Midis menaxherëve të lartë, Jose Mourinho u bë më i etur për ta nënshkruar atë. Sidoqoftë, ishte zhgënjimi për të mos marrë Minën që çoi në prishjen e besimit midis bordit të United dhe menaxherit, gjë që rezultoi në shkarkimin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Më 11 Janar 2018, Barcelona ra dakord me Everton për transferimin e Yerry Mina. A jeni në dijeni?… Mina u bashkua me Everton për shkak të dashurisë së tij për Angry Birds. Ky është karikatura e famshme e lojërave video të animuara.

Nëse mund ta kujtoni, Angry Birds dikur kishte një marrëveshje sponsorizimi me mëngë me Everton. Fatmirësisht, një jetë e re në Merseyside pa që shtëpia e energjisë u ribashkua me ish-shokët e ekipit; pëlqen të Lucas Digne dhe Portugeze Andre Gomes.

Që nga ditët e lavdisë së Kupës Botërore të Yerry Mina 2018, ne e njohim kolumbianin arketik si dikë që vazhdon të paguajë detyrimet e tij në lojë. Po, tifozët e Everton mund të dëshmojnë se kolosi i tyre 6ft 5in zotëron zemrën e mbrojtjes së tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me të vërtetë, koka e plumbave, forca dhe mjetet e qëndrimit të Yerry Mina nuk janë asnjëra. Pa dyshim, historia e tij e suksesit në Kupën e Botës 2018 do të jetojë përgjithmonë në zemrën e tij. Pjesa tjetër, siç thotë Lifebogger për Biografinë e tij, është histori.

Rreth Geraldine Molina, Gruaja e Yerry Mina:

Arritja e mbrojtësit bëhet e mundur nga mbështetja e partnerit të tij femër. Geraldine Molina i ka qëndruar pranë burrit të saj në mënyrë të trashë dhe të hollë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në të vërtetë, thjesht duke marrë një vështrim të Yerry dhe zeshkanes së tij mahnitëse, mund t'i thuash që ato janë shumë të përputhshme.

Gruaja e Yerry Mina do të thotë e gjithë bota për të.
Gruaja e Yerry Mina do të thotë e gjithë bota për të.

Kush është Geraldine Molina?

Gjëja e parë, së pari, ajo lindi në ditën e 3-të majit 1995. Kjo nënkupton një vit më të ri se burri i saj.

Sipas disa blogjeve, Columbian WAG dhe familja e saj vijnë nga Guachené, i cili është i njëjti qytet i lindjes me bashkëshortin e saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Yerry Mina e ka njohur Geraldinën që nga adoleshenca. Të dy u takuan në një kohë që ai nuk arriti asgjë në futboll.

Nga dashuria dhe besimi, ata filluan ta duan njëri-tjetrin - që nga koha e Yerry me Deportivo Pasto.

Për të gjithë vitet në marrëdhënien e saj, Geraldine ka mbetur vetëmohuese. Ajo shkon kudo ku futbolli e çon bashkëshortin e saj.

Everton WAG është lloji që i siguron burrit të saj mbështetje emocionale, edhe nëse kjo do të thotë që jeta e saj të mbahet në pritje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Nuk janë vetëm ijet, forma apo bukuria e saj, por zemra prej ari që e bën kaq të bukur Geraldine Molina.
Nuk janë vetëm ijet, forma ose bukuria e saj, por zemra prej ari që e bën kaq të bukur Geraldine Molina.

Yerry Mina poston rregullisht fotografi të dashura të tij dhe zeshkanes së tij. Njëherë e një kohë, ai bëri një video se kur i bëri pyetjen përfundimtare Geraldine Molina.

Ja, skena e atij momenti të paharrueshëm.

Yerry Mina dhe gruaja e tij kanë mbetur një nga çiftet më të vendosur midis kolegëve të tij në skuadrën kolumbiane.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andros Townsend Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa shkruaj Biografinë e tij, të dy çiftet kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë, një vajzë. Për mbrojtësin e lartë, Geraldine dhe Marianela (Nëna e tij) mbeten më afër zemrës së tij.

Takoni dy personat më të rëndësishëm në jetën e tij.
Takoni dy personat më të rëndësishëm në jetën e tij.

Yerry Mina Jeta Personale:

Pavarësisht nga madhësia e tij frikësuese e gjatësisë dhe miliona që hyjnë në llogarinë e tij bankare, njeriu i madh mbetet personi më i përulur që mund të takoni ndonjëherë.

Larg futbollit, Yerry Mina jeton një jetë të përulur freskuese në shtëpinë e tij në Angli së bashku me partneren e tij, Geraldine.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Për personalitetin e tij, kolumbiani natyrshëm fiton afeksionin e njerëzve, veçanërisht të fëmijëve, kudo që shkon. Midis fëmijëve, Everton Kids (në veçanti) kënaqet kur Yerry i argëton ata me lëvizjet e tij të vallëzimit.

Këtu është një nga momentet e tilla të aftësive të tij të vallëzimit, një video ku Profesor Mina dhe shoku i tij i skuadrës dhe shoku i tij brazilian, Richarlison, shfaqën përulësinë e tyre.

Yerry Mina Stili i jetës:

Falë lojës së tij, kolumbiani ka farkëtuar pjesën e tij drejt lirisë financiare. Pavarësisht nga pagat e tij të mëdha, Mina ka një mendim të kursyer.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ai kurrë nuk tregon pasurinë e tij për tifozët. E thënë thjesht, mbrojtësi mbetet një antidot për një mënyrë jetese ekzotike.

Makina Yerry Mina:

Megjithëse, ai i ka ato shumë. Por Mina preferon t’i mbajë private makinat dhe pasuritë e tij. Ai bën vetëm publike, marrëveshjet e tij të sponsorizimit me kompanitë e prodhimit të Automjeteve.

Si dëshmi, këtu është kolumbiani që pozon me dy komplete makinash; një BMW dhe Fiat Argo - thjesht për qëllime biznesi dhe marketing.

Yerry Mina Cars nuk mund të jetë larg këtyre markave.
Yerry Mina Cars nuk mund të jetë larg këtyre markave.

Jeta familjare Yerry Mina:

Për vendasin nga Guachené, dashuria për familjen e tij është një nga bekimet e tij më të mëdha. Këtu është një provë video.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me të vërtetë, asnjë shumë parash futbolli nuk mund të zërë vendin në kohën që Yerry kalon me familjen e tij bërthamore. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë për prindërit, vëllain dhe të afërmit e tij.

Këta janë anëtarët e familjes së ngushtë të Yerry Minës. A mund të dalloni ndonjë ngjashmëri diku?
Këta janë anëtarët e familjes së ngushtë të Yerry Minës. A mund të dalloni ndonjë ngjashmëri diku?

Rreth babait të Yerry Mina:

José Eulises Mina kishte fëmijën e tij të parëlindur kur ishte relativisht i ri (në fillim të viteve 20).

Bërja prind në atë moshë të hershme vuri një përgjegjësi të madhe mbi shpatullat e tij të rinj. Për këtë arsye dhe të tjerët, familja José Eulises luftoi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Babai i Yerry Mina pati pak mundësi si portier. Për shkak të kësaj, kjo e detyroi atë të braktisë ëndrrat e tij të futbollit. Fatmirësisht, ajo që u bë një periudhë e vështirë për familjen e tij më vonë u kthye në një bekim.

Yerry Mina ka pasur marrëdhënie të mira me babanë e tij që nga fëmijëria.
Yerry Mina ka shijuar një marrëdhënie të mirë me babanë e tij që nga fëmijëria.

Babai krenar është po aq i përulur sa djali i tij i parë. José Eulises administron shumicën e bizneseve të djalit të tij, përfshirë Fondacionin Yerry Mina në qytetin e tij të Guachené.

Familja e tij bëri histori duke kërkuar që Barcelona të punësojë kolumbianin e parë (djalin e tij).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Nënës së Yerry Mina:

Futbollisti ndau marrëdhënien më të ngushtë me gruan e parë të jetës së tij.

Që nga lindja e tij, dashuria e nënës së Marianela për Yerry ka qenë më e fuqishmja, e cila ka ndikuar pozitivisht në zhvillimin e djalit të saj.

Thesari më i madh i Marianela është djali i saj i parë. Të dy Yerry dhe Nëna e tij kanë një lidhje të ngushtë që nga fëmijëria e tij.
Thesari më i madh i Marianela është djali i saj i parë. Të dy Yerry dhe Nëna e tij kanë një lidhje të ngushtë që nga fëmijëria e tij.

Ndjenja e përmbushjes së nënës është gjëja e parë që do t'ju godasë kur të takoni Marianela González. Yerry ka sakrifikuar vazhdimisht veten e tij në mënyrë që ai vazhdimisht të mund të vihet thjesht në fytyrën e saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Memphis Depay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Mina u betua që në moshë të re se do ta bënte Marianela, nënën e tij, të buzëqeshte.
Mina u betua që në moshë të re se do ta bënte Marianela, nënën e tij, të buzëqeshte.

Përveç ndërtimit të saj një shtëpi, Yerry ka përmbushur përgjegjësinë e tij për ta bërë atë pjesë të buxhetit të tij personal.

Në atë kohë, ai i jep nënës së tij (për familjen) - 4,000 nga 6,000 pagat e tij dhe pjesën tjetër e përdor për të blerë ushqim pas trajnimit.

Marianela tërheq forcën e saj të brendshme nga djali i saj - diçka që e bën atë të duket më e relaksuar këto ditë. Ajo madje duket më e re dhe më e bukur sa kalon viti.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Kjo është ajo që mund të shkaktojë të pasurit një futbollist i suksesshëm. Marianela po shijon më të mirën e jetës.
Kjo është ajo që mund të shkaktojë të pasurit një futbollist i suksesshëm. Marianela po shijon më të mirën e jetës.

Rreth vëllait të Yerry Mina:

Juan José është emri. Përsëri, Yerry mbetet idhulli i tij më i madh. Tani i rritur, Juan jeton gjithashtu një jetë futbolli.

Në kohën e krijimit të Bio të Yerry Mina, vëllai i tij i vogël paraqitet si sulmues dhe anësor për ekipin kolumbian nën 15.

Në moshën 14 vjeç, shumë e dinë që Juan José shfaq të njëjtat tipare si vëllai i tij i madh. Për shembull, ai ka një model të ngjashëm me flokët si Yerry, ecën si Yerry, flet si Yerry, dhe madje vallëzon festimet e qëllimeve të Mina të Yerry.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga 2021, Juan José paraqet për rininë e Deportivo Cali.

Për Juan José, të paturit e një vëllai të madh ky i suksesshëm sjell ndjenjën më të madhe të krenarisë.
Për Juan José, të paturit e një vëllai të madh ky i suksesshëm sjell ndjenjën më të madhe të krenarisë.

Rreth të afërmve të Yerry Mina:

Ne fillojmë me Xhaxhain e tij me emrin Jair Mina. Pa këtë njeri, Yerry nuk do të kishte marrë kurrë një fillim të qetë të profesionit të tij. Vëllai i Atit të tij është një super i afërm, një njeri përgjegjës për ta marrë atë për gjyqin e tij të parë me Deportivo Pasto.

Yerry Mina bën një foto me Xhaxhain e tij, Jair Mina.
Yerry Mina bën një foto me Xhaxhain e tij, Jair Mina.

Ish-portieri është gjithashtu shumë afër babait të Yerry. Ndërsa shkruaj, ai shërben si agjent i Minës. Jair Mina është truri që qëndron pas negociatave të bukura - një që i ka dhënë Minës pagat e tij të majme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të pathëna të Yerry Mina:

Në këtë seksion, ne do t'ju tregojmë disa të vërteta në lidhje me kolosin 6 këmbë. Pa zhurmë të mëtejshme, lejojmë të fillojmë.

Fakt #1 - Ndarja e Pagave Everton:

BANESOREPAGA E EVERTONIT N P Pounds (£)
Në vit:£ 6,336,000
Për muaj:£ 528,000
Në javë:£ 120,000
Çdo ditë:£ 17,143
Çdo orë:£ 714
Cdo minute:£ 12
Çdo sekond:£ 0.19

Që kur keni filluar të shikoni Yerry Mina's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Everton.

£ 0

A e dini?… Një personi mesatar në Angli që fiton 30,000 paund në vit do të duheshin 4 vjet për të bërë pagën javore të Yerry Mina me Everton.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Yerry Mina Vlen Neto:

Që nga viti 2013, kur ai filloi profesionin e tij të futbollit, Yerry ka bërë një pasuri mjaft të madhe nën drejtimin e Jair dhe agjencisë Wasserman. Me një pagë 2021 prej 6.3 milion £, përfshirë marrëveshjet e sponsorizimit, ne vlerësojmë vlerën neto të Yerry Mina 2021 në 20 milion.

Fakt #2 - Stërvitja e Yerry Mina:

Bisha me 6 këmbë 5 bën stërvitje që i përshtaten trupit të tij çdo ditë të javës. Yerry ushtron edhe në ditët kur ai nuk ka stërvitje. Këtu është video e tij stërvitje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

 

Fakt #3 - Feja e Yerry Mina:

Like Ricardo Kaka, Guachené është një i krishterë i devotshëm. Yerry është një anëtar aktiv i CGMJCI neo-Pentecostal.

Kjo shkurtesë qëndron për Church of God Ministry of Jesus Christ International. Siç pritej nga feja e tij, Mina tregon publikisht përkushtimin e tij ndaj Krishtit, madje edhe në fushë. 

Ne e shpjegojmë Fenë e Yerry Minës në këtë foto.
Ne e shpjegojmë Fenë e Yerry Minës në këtë foto.

Kishat shpesh ftojnë Mbrojtësin e Madh si një folës të ftuar në ngjarjet e tyre. Aty Mina flet për jetën, besimin dhe përkushtimin e tij ndaj Zotit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4 - Prezantimi Barefoot Barcelona:

Yerry është një njeri mjaft tradicional. Siç e pret tradita, ai ngulitet në bindjet dhe praktikat e vjetra të familjes së tij.

Gjatë prezantimit të tij në Barcelonë, ylli i Kupës së Botës iu përmbajt parimeve kulturore të origjinës së tij.

Po, qenie kolumbiani i parë që punësohet nga Barcelona është një nder i madh. Në përpjekjen e tij për të kërkuar fat të mirë në Evropë, Mina duhej të hiqte çorapet dhe çizmet para se të hynte në terrenin Camp Nou. Më poshtë është video.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Shumë futbollistë kolumbianë e praktikojnë këtë praktikë tradicionale të moshës. Për shembull, pëlqen të Alfredo Morelos Duvan Zapata, Etj

Fakti # 5 - Vlerësime të dobëta të lojërave:

Profili i Yerry Mina (FIFA) që nga viti 2021 nuk përputhet me atë që ai jep në fushë.

Një rezultat prej 79 dhe 81 potencial duket i padrejtë për një njeri të etiketuar si mbrojtësi me rezultatin më të lartë në ndeshjen e Kupës së Botës. Për të mos harruar, ai kishte një 2020 të mirë me Everton.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andros Townsend Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Përulësia e Yerry Mina është e rrallë, si në jetën e tij personale ashtu edhe në profesion. Ai është dikush që ka marrë admirimin e fansave. Që kur ishte fëmijë, Mina ka qenë gjithmonë e zellshme me gjithçka - nga familja, feja, arsimi dhe karriera.

Duhet që Lifebogger të vlerësojë prindërit e tij (Marianela González dhe José Eulises Mina) për rrënjosjen e tij, vlera të mëdha morale që e kanë bërë Yerry të bëhet i madh. Për më tepër, Xhaxhai i tij (Jair Mina) ndihmoi në ndërtimin e fondacionit të tij të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Yerry Minës na mëson një gjë. Se nëse keni lindur në një familje të varfër, nuk është faji juaj.

Sidoqoftë, nëse refuzoni të jeni konsistent në punën e vështirë, duke mbetur pra i varfër, faji është i juaji. Të dhënat e Yerry Mina me Everton është provë e kësaj qëndrueshmërie. 

Faleminderit që qëndruat me ne në historinë e Jetës së një prej xhevahireve më të çmuar të Los Cafeteros. Në Lifebogger, ne gjithmonë përpiqemi për saktësi dhe drejtësi në punën e shpërndarjes së historive të futbollit kolumbian.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ju lutemi na kontaktoni nëse dalloni diçka që nuk duket bukur në Bio tonë në Mina. Përsëri, ne do të jemi të lumtur nëse na tregoni se çfarë mendoni për mbrojtësin në seksionin e komenteve. Në fund, për një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të Yerry, përdorni tryezën tonë Wiki.

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Yerry Fernando Mina Gonzalez.
Mosha:27 vjeç dhe 2 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 23 shtatorit 1994
Vendi i lindjes:Guachené, Kolumbi
prindërit:Marianela González (Nëna) dhe José Eulises Mina (Babai).
Vëlla:Juan José
motra:Asnje
gruaja:Geraldine Molina
Fëmija:Një vajzë (që nga viti 2020)
relative:Jair Mina (xhaxhai)
Paga vjetore me Everton:6,336,000 milion paund.
Te ardhura neto:20 milion paund (statistikat e vitit 2020)
Shenja e Zodiakut:Peshorja
Feja:Krishterimi
Gjatesia:195 centimetra ose 1.95 metra ose 6 metra 5 inç.
Pozicioni i luajtur:Qendër mbrojtës.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet