Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Biografia Untold Fakte

Wissam Ben Yedder Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia. Kredia për TheSun
Wissam Ben Yedder Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia. Kredia për TheSun

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "BenyeGOAL". Wissam Ben Yedder Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Wissam Ben Yedder Historia e Fëmijërisë - Analiza
Wissam Ben Yedder Historia e Fëmijërisë - Analiza

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një sulmues shumëplanës që është supremely talent me një sy për qëllimin. Megjithatë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë biografinë e Wissam Ben Yedder, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Wissam Ben Yedder ka lindur në 12th të gushtit 1990 në Sarcelles, Francë për prindërit tunizianë. Nacional francez me rrënjë familjare tuniziane ka lindur si fëmija i katërt nga gjashtë fëmijë për prindërit e tij të bukur të paraqitur më poshtë.

Prindërit e Wissam Ben Yedder
Prindërit e Wissam Ben Yedder. Kreditoni në IG.

Wissam Ben Yedder u rrit në rrethin Sarcelles francez së bashku me mikun e tij të fëmijërisë dhe futbollistin e tij Riyad Mahrez. Në atë kohë, lagja e tij Sarcelles, një komunë në rrethinat veriore të Parisit, ishte e njohur të kishte një seri dhunash nga të cilat njerëzit më së shumti vuajtën nga familja migrante afrikane.

Një pasqyrë e qarkut Sarcelles. Një nga lagjet më të vështira në Francë
Një pasqyrë e qarkut Sarcelles. Një nga lagjet më të vështira në Francë.

Jeta e hershme e Ben Yedder e pa atë duke kapërcyer një edukim të ashpër në një nga lagjet më të vështira rreth kryeqytetit francez. Për shkak të dhunës së përsëritur, prindërit e tij nga frika u detyruan të lëvizin familjen e tyre në Garges-les-Gonesse aty pranë. Ndërsa në Garges-les-Gonesse, Ben Yedder filloi të luajë futboll si një burim ngushëllimi larg nga realitetet e tij të trazuara.

Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Që kur ai filloi të fillonte një top futbolli në Garges-les-Gonesse, Wissam Ben Yedder kishte ëndërrën e njëjtë si mijëra fëmijë të tjerë që u rritën në Garges-les-Gonesse - për të luajtur futboll profesional. Nga një moshë shumë e hershme, futbolli pushtoi mendjen e tij.

"Ndonjëherë në orën tetë të mëngjesit, kur nuk duhej të shkonim në shkollë, ai do të më zgjonte të më thoshte të vinte e të luaja kundër tij"

Tha Daniel Mendy, një nga miqtë e fëmijërisë së Ben Yedder SoFoot revistë. Pak Ben Yedder do të luante ndeshjen në shi dhe bora, një akt që nuk ishte gjithmonë me miratimin e prindërve të tij. Prindërit e tij të cilët në shumicën e rasteve ankohen se po rrezikon shëndetin e tij dhe gjithashtu në vonesën e tij në të ardhur pas duke luajtur futboll (UEFA raporte).

Në vend që të luante me fëmijët në moshën e tij, Ben Yedder ishte gjithmonë duke kërkuar të luante në një nivel më të lartë në mënyrë që të provonte veten. Një nga kujtimet më të thella që ai ka një fëmijë ishte kur djemtë më të rritur e kërkuan që të luante me ta duke thënë:

'Hej, ne duam vetëm që ju të vini të luajnë në ekipin tonë.'

Kjo i dha pak Ben Yedder një sasi të madhe krenarie dhe dëshirën për të bërë atë që bën më mirë. Megjithatë, nuk mori kohë para se të merrte vendimin për të filluar një karrierë.

Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Jeta e hershme e karrierës

Ti shumë tifozë nuk e dinë këtë, dashuria e Ben Yedder për ndeshjen e cila nuk kishte kufizime e pa atë të bashkohej me një formë të ndryshme të futbollit të quajtur "Futsal"- Kjo është një lloj aktiviteti futbolli që luhet në një gjykatë të vështirë, më të vogël se fusha aktuale e futbollit dhe kryesisht në ambiente të mbyllura. Më poshtë është një pjesë e dëshmive ID Futsal e Ben Yedder në ditët e tij të hershme.

Wissam Ben Yedder ID Futsal - Jeta e hershme e karrierës
Wissam Ben Yedder ID Futsal - Jeta e hershme e karrierës. Kredia për të SoFoot

Ben Yedder ishte i shpejtë për të bërë një përshtypje me klubin në sajë të aftësive të tij që ishte i përshtatshëm në mënyrë të përkryer për lojë shtëpie. Duke folur për aftësitë, Ben Yedder zotëronte atë kontakt të patëmetë të parë, shkathtësi teknike, një qendër të ulët të gravitetit dhe aftësi për të përfunduar.

Ben Yedder u rrit në lojë dhe për shumë vite ndihmoi shokët e tij të Futsal në fitoren e turneve të futbollit në mes të pasurive. Më poshtë është një pjesë e provave video të ditëve të tij Futsal. Kredia për C-Foot.

Duke gjykuar nga videoja e mësipërme, mund të konkludoni me lehtësi se pjesëmarrja e Ben Yedder në Futsal është arsyeja pse ai e di se si të xhironi me vetëbesim me të dyja këmbët. Ben Yedder vazhdoi të argëtohej me Futsal në Gymnase Allende Neruda në Garges-les-Gonesse deri në vitet e tij të mesme.
Wissam Ben Yedder Futsal Karriera në vitet e tij adoleshente
Wissam Ben Yedder Futsal Karriera në vitet e tij adoleshente. Kredia për të SoFoot.
Shumë pak njerëz në këtë tokë si VETËM i cili po e lexon këtë artikull mund të pretendojë se e ka parë Wissam Ben Yedder të argëtohet në një fushë futsal.
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Rruga për Fame Story

Vetëm pak vite pas mijëvjeçarit të ri, Ben Yedder filloi të mendojë nëse do të vazhdojë me Futsal ose do të kalojë në futboll.
U deshën deri në 2006 para se Ben Yedder të kuptojë Futbollin dhe NUK futsal ishte thirrja e tij. Duke parë skuadrën franceze duke përparuar në finalen e Kupës së Botës 2006, Wissam Ben Yedder e ka atë ndryshim të përgjithshëm të mendjes.

Në vitin 2007, Wissam Ben Yedder vendosi të kalonte në Saint-Denis ku u përkushtua vetëm për futbollin në bar, një vendim që më në fund u pagua. Në Saint-Denis, Ben Yedder krijoi aftësitë e tij duke fituar një karrierë të lartë karriere.

Rruga Wissam Ben Yedder në Fame Story
Rruga Wissam Ben Yedder në Fame Story. Kredia për të NewsLocker

Duke fituar një përvojë të mirë gjatë kohës së tij me Futsas, ishte e lehtë për Ben Yedder që të ndahej në futboll të lartë. Kjo ndodhi me një tjetër klub, UJA Alfortville, i cili në atë kohë luajti në nivelin e katërt amator të Francës.

Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Ngritja në Fame Story

Pas shënimit të golave ​​në gola, Ben Yedder u bë subjekt i transferimit për klubet më të mira franceze. Dita më e paharrueshme e karrierës së tij erdhi kur ai bëri një mrekulli në sytë e një admiruesi. Tani të tregojmë historinë.

Një ditë e bekuar, Michel Moulin, një ish këshilltar sportiv në PSG i cili kishte lidhje të forta me klubin francez të nivelit të lartë, Toulouse menjëherë ra nën gojë-shënuar spell e Ben Yedder. Ai dikur tha duke dhënë tregimin e historisë së tij;

"Më kanë thënë për një lojtar të ri i cili ishte një fenomen, kështu që unë me dëshirë shkoi për ta parë atë të luante. I dhashë këtij djaloshi një gjykim dhe pas minutave 15 thashë, 'Lille ka sjellë për vete një Maradona' "

Tha Moulin RMC Sport. Moulin pa sukses i ofroi Ben Yedderit në Lille para se ai të rrëmbehej nga Toulouse falë një telefonate nga presidenti i Toulouse, Olivier Sadran.

Shpejt përpara drejt kryeministrit të tij, që nga largimi i rrethinave parizian, karriera e sulmuesit të Seviljes ka shkuar nga forca në forcë.

Wissam Ben Yedder Ngrihet në Story Fame
Wissam Ben Yedder Ngrihet në Story Fame. Kredia për të ArseDevils

Duke u bërë zëvendësues dhe duke shënuar një gol të shkëlqyeshëm 2 kundër Manchester United në Ligën e Kampionëve në mars, 13 2018 i dha Ben Yedder një njohje të menjëhershme globale. Ky aktivitet çoi në një thirrje të futbollit francez dhe bëri gjithashtu klubin më të lartë evropian duke lypur në gjunjë për nënshkrimin e tij midis të cilëve Man United. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e tij në rëndësi, nuk ka mohuar faktin se tifozët e futbollit kanë pyetur nëse ai ka një të dashur, që është gruaja e Wassam Ben Yedder ose ndonjë pyetje në lidhje me jetën e tij të marrëdhënieve.

Si në kohën e shkrimit, nuk ka ndonjë prani të fortë femërore në postimet e mediave sociale të Wissam Ben Yedder-përveç një foto me një bjonde misterioze që nga të gjitha indikacionet e sigurt ndodh të jetë gruaja e tij (Fabwags raporti).

Wissam Ben Yedder dhe gruaja e tij
Wissam Ben Yedder dhe gruaja e tij. Kredia për IG
Duke gjykuar nga data kur fotografia u botua në mediat sociale, duket se të dy dashamësit kanë qenë së bashku që pas qershorit 2017.
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Jeta personale

Njohja e informacionit rreth jetës personale të Wissam Ben Yedder do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Wissam Ben Yedder Fakte personale të Jetës
Wissam Ben Yedder Fakte personale të Jetës. Kredia për të BeSoccer.

Fillimisht, Ben Yedder ka një moto të veçantë në jetë dhe kjo është- "për të mbajtur qeshur". Ai beson në besim dhe vetëbesim edhe kur gjërat nuk shkojnë mirë.

Futbollistët, ashtu si ne të tjerët, i duan kafshët e tyre dhe Ben Yedder nuk është një përjashtim. Edhe ju ka një thënie se nuk ka asnjë besnikëri të mbetur në lojë moderne, ai me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Wissam Ben Yedder dhe Dolphine tij manar.

Wissam Ben Yedder Jeta personale - Dashuria për Dolphin
Wissam Ben Yedder Jeta personale - Dashuria për Dolphin. Kredia për IG
Megjithatë, në jetën e tij personale larg nga fusha, Ben Yedder është një "Philippa"I cili është një emër që përdoret për të përshkruar dikë që është a dashnor of kuajt.
Jeta personale e Wissam Ben Yedder-Love for Kuajt
Jeta personale e Wissam Ben Yedder-Love for Kuajt. Kredia për IG
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Jeta familjare

Suksesi i Wissam Ben Yedder ulet në edukimin e tij në shtëpinë e tij familjare dhe gjithashtu, edukimin e tij Futsal.

Nuk ka asnjë moment të shurdhër me anëtarët e familjes Wissam Ben Yedder të cilët zakonisht kanë seanca të përbashkëta gjatë pushimeve në Tunizi. Përkushtimi i tij për të siguruar që babai, nëna, vëllezërit dhe motrat e tij janë të kënaqur është e ngjashme me angazhimin e tij ndaj karrierës së tij.

Jeta familjare e Wissam Ben Yedder
Jeta familjare e Wissam Ben Yedder
Të gjithë anëtarët e familjes së Wissam Ben Yedder duket të jenë muslimanë të devotshëm nga besimi fetar. Megjithatë, disa hulumtime kanë atë që Ben Yedder është hebre për shkak të emrit të tij "Ben".
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Fakte jetese

Wissam Ben Yedder pa fituar një shumë të shëndetshme pagash nga karriera e tij profesionale si futbollist.

Fitimi i miliona eurove, megjithatë, DOESNT kalon në një mënyrë jetese joshës të veshjes ashtu si C Ronaldo dhe Mario Balotelli. Futbollisti i milionerëve preferon të duken të thjeshta ose shkakësore.

Wissam Ben Yedder's LifeStyle
Wissam Ben Yedder's LifeStyle. Kredia për IG.
Duke gjykuar nga fotografia, duket Wissam Ben Yedder ka një shije për makina ekzotike, por nuk i pëlqen ta tregojë atë.
Ben Yedder ka ekspozuar vetën në Instagram pranë një helikopteri me qira, të cilën e ka përdorur gjatë pushimeve verore.
Wissam Ben Yedder me helikopter
Wissam Ben Yedder me helikopter. Kredia për IG
Në përmbledhje, Wissam Ben Yedder ka preferuar të jetojë një mënyrë jetese të shëndetshme.
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Fakte të patreguara

A e dini? ...

Wissam Ben Yedder - Gjithashtu një boksier
Wissam Ben Yedder (majtas) duke u angazhuar në boks me një kundërshtar. Kredia për IG

Ndoshta e keni njohur Ben Yedder si dikush që mund të xhironi me vetëbesim me të dyja këmbët, duke shënuar gola. POR ju nuk mund të keni mësuar për faktin se ai është gjithashtu i mirë në boks, një sport i fshehur që ndonjëherë e kushton kohën e tij.

A e dini? ...

Ben Yedder dikur theu këmbën e tij të duhur si adoleshent. Pas thyerjes së këmbës, ai nuk mund të prisnin shërim. Ai u paraqit për trajnim me gjysmën e poshtme të këmbës së tij të djathtë në suva.

Fakte Wissam Ben Yedder
Fakte Wissam Ben Yedder. Si mësoi të shënonte gola me të majtën e tij.

Në vend që të shikojë shokët e skuadrës të luajë nga mënjanë, ndërkohë që pret një rikthim, Ben Yedder me guxim shkoi në trajnime të ashpra me këmbën e majtë të mbijetuar. Kur hodhi në këmbën e djathtë, ai mbeti i përkushtuar për të përdorur të majtën e tij, duke e parë atë aq të rëndësishëm sa e drejta e tij. Kjo shpjegon arsyen përse ashtu Peter, ai shënon gola të mëdha duke përdorur të majtën e tij.

Wissam Ben Yedder Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Wissam Ben Yedder Story fëmijërisë plus Fakte të patundura Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu