William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e William Saliba ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e Salibës. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, bëni arka për fëmijërinë e tij tek galeria e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e William Saliba.

Kujtimet e William Saliba. Vini re Jeta dhe Ngritja e tij.
Kujtimet e William Saliba. Vini re Jeta dhe Ngritja e tij.

Çfarë do të Mikel Arteta vëzhgoni në profilin e tij? Pse do të donte ai me forcë të ishte e ardhmja e mbrojtjes së Topçinjve? Më në fund, pse tifozët francezë dhe të Arsenalit besojnë se Saliba ka potencialin të renditet në mesin e 50 mbrojtësit më të mëdhenj në futbollin botëror. Lexoni ndërsa ju paraqesim të vërteta mahnitëse pas Historisë së tij të Jetës të pabesueshme.

LEXO
Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

William Saliba Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, emrat e tij të plotë janë William Alain André Gabriel Saliba. William Saliba lindi në ditën e 24-të Marsit 2001 nga një nënë Kameruniane dhe një baba Libanez, në Bondy, një komunë në periferi verilindore të Parisit, Francë.

LEXO
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Në kërkim të zbulimit të identitetit të prindërve të William Saliba, ne gjetëm një foto të rrallë të fëmijërisë së Futbollistit ulur rehat në gjirin e krahëve të dashuruar të nënës së tij.

Një foto e rrallë e fëmijërisë së William Saliba duke shijuar ngrohtësinë e mamasë së tij.
Një foto e rrallë nga fëmijëria e William Saliba duke shijuar ngrohtësinë e nënës së tij.

Si djalë i vogël, Saliba zhvilloi një interes të ngushtë në futboll. A e dini?… Ai ishte një tifoz i fortë i Gunner që nga ditët e tij të hershme. E vërteta është se askush, madje edhe anëtarët e familjes së William Saliba nuk kishin parashikuar ndonjëherë që djali i ri do të përfundonte duke luajtur për klubin që ai admiron aq shumë. Fotografitë vërtet, mos thuaj gënjeshtra.

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
A mund ta dalloni në foto? Ai ka qenë gjithmonë i dashuruar me Arsenalin që nga ditët e tij të fëmijërisë.
A mund ta dalloni në foto? Ai ka qenë gjithmonë i dashuruar me Arsenalin që nga ditët e tij të fëmijërisë.

Tani, e keni kuptuar që klubi ka qenë një forcë lëvizëse e pasionit të futbollit të Salibas që nga fëmijëria. Duke u rritur si një djalë i vogël, prindërit e William Saliba i dhuruan atij një fanellë të Arsenalit, gjë që e bëri atë të lumtur (siç tregohet më lart). Interesante, fanella u bë pëlhura e tij e preferuar e fëmijërisë pasi e keni vërejtur atë duke e veshur gjatë daljeve me miqtë.

LEXO
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Origjina Familjare William Saliba:

Duke gërmuar në rrënjët e prejardhjes së tij, ne zbuluam se Mbiemri i tij atëëror "Saliba" është kryesisht me origjinë libaneze. Megjithëse nuk është bërë asnjë vlerësim zyrtar në lidhje me prejardhjen ose etninë e babait të tij. Sidoqoftë, ne besojmë fuqimisht se babai i William 'Saliba është i trashëgimisë Libaneze.

Nga ana tjetër, Futbollisti ka një prejardhje amtare të Afrikës Perëndimore. Nëna William Saliba është thjesht me origjinë Kamerunit. Siç e kishim parë më parë në foton e tij të fëmijërisë që tregon nënën e tij që ka një çehre të zezë - një provë e qartë e trashëgimisë së saj afrikane.

LEXO
Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Një hartë që shpjegon origjinën e familjes së William Saliba- nga ana e babait dhe nënës së tij.
Një hartë që shpjegon origjinën e familjes së William Saliba - nga babai dhe nëna e tij.

Historiku i Familjes William Saliba dhe Ndërtimi i Karrierës:

Së pari, ai nuk lindi në një shtëpi super të pasur. Për shkak të faktit se Saliba vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme, gjasat që të lejohej të vraponte nëpër rrugë duke luajtur me fëmijë të tjerë ishte gjithmonë aty.

Gjithmonë, kur miqtë e tij sjellin një diskutim në lidhje me futbollin, djali i ri deklaronte pafajësisht dashurinë e tij të thellë për Arsenal FC, duke e përdorur atë për të fituar debate. Ja çfarë u tha mediave të Gunner gjatë një interviste;

"Unë rashë në dashuri me distinktivin dhe Historinë e Arsenalit që kur isha fëmijë dhe kam shikuar performancën e klubit në turne të ndryshëm."

Ndihma nga babai i Kylian Mbappe:

Gjatë viteve të fundit, Bondy ka siguruar një numër të mirë të yjeve elitarë të futbollit. Shumë prej tyre, përfshirë William Saliba, e patën të lehtë të zhyten në botën e futbollit, falë edukimit të tyre në periferi verilindore të Parisit - Bondy.

LEXO
Historia e fëmijërisë Ian Wright Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në kohën kur ai kaloi gjashtë vjet, djali i ri filloi të luante futboll në rrugë. Për fat të mirë, stili i tij tërhoqi vëmendjen e babait të Kylian Mbappe, Wilfred. Duke e ditur mirë se Saliba zotëron potencialin për t'u bërë një yll i shkëlqyeshëm, Wilfred e mori atë nën krahët e tij. Prandaj, ai u regjistrua në Akademinë Saliba Bondy ku Kylian Mbappe kishte marrë mësimet e tij më të hershme të futbollit.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Eddie Nketiah Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jeta e hershme e karrierës:

A e dini?… Wilfred kaloi gjashtë vjet stërvitje dhe trajnim i të riut Saliba në AS Bondy. Në atë kohë, Saliba shpesh vizitonte shtëpinë e Kylian pasi që ata ndiqnin të njëjtën shkollë. Si Saliba vazhdoi të trajnuar, kështu që ka aftësitë e tij të futbollit përmirësohet. Ja çfarë tha ai për trajnerin e tij të parë të futbollit;

"Wilfried më mësoi gjithçka dhe arritjet e mia mund t'i atribuohen asaj që mësova prej tij."

Takoni trajnerin e tij më të hershëm të futbollit, Wilfred, dhe motivimin e karrierës së tij të fëmijërisë, Kylian.
Takoni trajnerin e tij më të hershëm të futbollit, Wilfred, dhe motivimin e karrierës së tij të fëmijërisë, Kylian.

Në asnjë kohë të largët, Saliba u largua nga AS Bondy dhe u bashkua me FC Montfermeil. Me të mbërritur në Montfermeil, Saliba mori një rol sulmues. Por ai e kishte të vështirë të performonte në mënyrë efektive në pozicion. Prandaj, ai u kthye në një mbrojtës ndërsa ishte ende në rini.

LEXO
Alex Oxlade Chamberlain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rruga William Saliba drejt Fame Bio:

Të punosh për në shkallët e suksesit doli të jetë e vështirë se sa kishte parashikuar Saliba. Në fillim, ai u largua nga Montfermeil për në Shën Etienne dhe u bashkua me ekipin e tyre U-17. U desh trajnimi i qëndrueshëm i Salibës për t'u ngritur në radhët e Shën Etienës.

LEXO
Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mezi një vit pasi u bashkua me ta, ai pa ngritjen në skuadrën e tyre U-19 dhe më pas skuadrën e të moshuarve. Në këtë pikë të jetës së tij, Saliba fitoi një privilegj jetësor që nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Saint-Etienne në moshën 17 vjeç. Harrojeni për foton e mëparshme, këtë herë, ai ishte rritur edhe më i gjatë dhe më i madh se Mbappe.

LEXO
Alex Oxlade Chamberlain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Suksesit William Saliba:

Vetëm rreth një vit para nënshkrimit të kontratës së tij të parë profesionale, Saliba debutoi për ekipin U-16 të Francës. Fatmirësisht, aftësia e tij në futboll çimentoi vendin e tij në U-17 dhe U-20 të Futbollit Francez.

A e dini?… Saliba nënshkroi një marrëveshje 27 milion £ me Arsenalin në korrik 2019. Mjaft qesharake, afati i kontratës përfshin faktin se Saliba do të qëndrojë në huazim me Saint-Etienne për sezonin 2019-20 përpara se të ribashkohet me Topçinjtë në 2020.

LEXO
Lucas Torreira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shpejt përpara momentit të shkrimit të kësaj Biografie, mbrojtësi i ri është kthyer në Arsenal për të dhënë një shfaqje të mirë. Interesante, Mikel Arteta ka dalë me një strategji të shkëlqyer për të forcuar vijën e tij të mbrojtjes me Saliba dhe Gabriel Magalhaes, i cili së fundmi u bashkua me anën e tij. Pjesa tjetër, siç themi për Power House, tani është histori.

LEXO
Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Përkrah mbrojtësit tjetër, Gabriel, ata patjetër do të paraqesin një shfaqje të shkëlqyeshme për tifozët.
Përkrah mbrojtësit tjetër, Gabriel, ata patjetër do të paraqesin një shfaqje të shkëlqyeshme për tifozët.

Kush është e dashura e William Saliba?

Jam i sigurt se pamja e ish-Njeriut Saint-Étienne ka ngritur shumë pyetje në lidhje me jetën e tij në marrëdhënie. Shumë njerëz janë shumë kuriozë se kush mund të jetë e dashura e bukuroshit William Saliba.

Njerëzit kanë filluar të pyesin ... A ka William Saliba një grua apo të dashurën?
Njerëzit kanë filluar të pyesin… A ka William Saliba një grua apo të dashurën?

Duke gjykuar nga sa më sipër, nuk mund të mohohet fakti se ai nuk do të ishte një listues A për zonjat që dëshirojnë të jenë e dashura e tij, gruaja ose nëna fëmijët e tij.

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Harrojeni për gjatësinë e tij, Saliba është ende e re. Për momentin, ai është plotësisht i përkushtuar për të punuar deri në nivelin e Mbrojtësi më i mirë i Arsenalit në epokën e Premier League. Prandaj, nevoja për t'u treguar fansave të dashurën e tij është gjëja e fundit që e shqetëson atë.

LEXO
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Jeta Familjare William Saliba:

Historia e Jetës së Futbollistit do të kishte marrë një rrugë tjetër nëse nuk do të ishte ndihma dhe mbështetja e familjes së tij. Prandaj, ne kemi përpiluar një pjesë të informacionit gjithëpërfshirës rreth familjes së William Saliba duke filluar me prindërit e tij.

LEXO
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait dhe nënës William Saliba:

Për aq sa mbrojtësi i Arsenalit tregon mirënjohjen ndaj babait të Kylian për stërvitjen e tij, ai gjithmonë do të ishte mirënjohës ndaj prindërve të tij për rritjen e tij. A e dini?… Fëmijëria e William Saliba ishte pa vetmi për shkak të shoqërisë së ngrohtë të nënës së tij. Vetëm koha do të zbulojë marrëdhëniet që ekzistonin midis Saliba dhe babait të tij.

Falë gruas së tij - nënës së tij, Saliba u rrit në një djalë të ri premtues.
Falë gruas së tij - nënës së tij, Saliba u rrit në një djalë të ri premtues.

Për vëllezërit dhe motrat e William Saliba:

Zyrtarisht, Mbrojtësi Francez nuk i është drejtuar askujt si vëllai ose motra e tij. Sidoqoftë, ai u kap në një fotografi (treguar më poshtë) me një vajzë të vogël me ngjyrë të zezë përsëri në ditët e tij të fëmijërisë. Prandaj, ekziston një probabilitet i vogël që William Saliba të ketë të paktën një motër.

LEXO
Historia e fëmijërisë Ian Wright Plus Fakte të paqarta të biografisë
A mund të jetë ajo motra e Salibës? Ai ndoshta do të fliste për marrëdhëniet e tyre kur të fitojë më shumë rëndësi.
A mund të jetë ajo motra e Salibës? Ai ndoshta do të fliste për marrëdhëniet e tyre kur të fitojë më shumë rëndësi.

Rreth të afërmve të William Saliba:

Shtë e vështirë të flasësh për gjyshërit atëëror dhe amësorë të Salibës për shkak të paqartësisë së prejardhjes së tij. Për të ruajtur privatësinë e tij, Futbollisti Francez ka heshtur për të afërmit e tij. Prandaj, nuk ka asnjë informacion për xhaxhallarët dhe hallat e Salibas.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Eddie Nketiah Plus Faktet e Biografisë së Untold

William Saliba Jeta Personale:

E para dhe më e rëndësishmja, ai ka dhembshuri të përzemërt për gjërat që i pëlqen shumë. Besoni apo jo, i riu është emocional dhe nuk është çudi që ai nxitet shpejt të shprehë mirënjohjen ose faljen e tij në situata të ndryshme.

Flisni për horoskopin e tij dhe do të zbulonit se Saliba është një përzierje e tipareve të zodiakut të Dashit. Shumica e njerëzve mendojnë se ai është i çuditshëm për shkak të natyrës së tij të fshehtë. Pavarësisht, ish-shokët e tij të skuadrës kanë dëshmuar faktin se ai është mjaft personazh i mbushur me argëtim, i cili shfaqet më i gjallë se sa duket.

LEXO
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai duket se është më i gjallë se sa duket.

William Saliba Stili i jetës:

Interesante, djali i ri i cili kohët e fundit u bë i famshëm ka grumbulluar një ton procedimesh financiare. Edhe Saliba nuk e ka parashikuar kurrë faktin që Historia e tij e Jetës do të zbukurohej me pasuri të jashtëzakonshme.

Në momentin e shkrimit të kësaj Biografie, ka pasur një larmi mendimesh rreth Vlerave Net të William Saliba. Megjithatë, SoFifa vlerëson vlerën e tij në treg në rreth 24.5 milion €. Bio ynë i Saliba ka një ndarje të pagave javore, mujore dhe vjetore - një arritje që do t'ju ndihmojë të përcaktoni vlerën e tij neto.

LEXO
Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Makina dhe pasuritë e William Saliba:

Besoni apo jo, francezi zotëron një shtëpi të shtrenjtë dhe disa vetura ekzotike. Makina e zgjedhur e William Saliba është Mercedes. E vërteta është, ai ka dëshirë të jetojë një mënyrë jetese luksoze. Sidoqoftë, Ylli i ri Francez nuk kënaq kënaqësinë të tregojë pasuritë e tij.

LEXO
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Një vështrim i shkurtër në stilin e jetës së William Saliba.

Fakte të William Saliba:

Për të përfunduar Bio-në tonë, këtu janë disa fakte që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Soccer Genius.

Fakti # 1: Ndarja e rrogave të William Saliba dhe fitimet në sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)Fitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)
Në vit£ 2,083,200€ 2,266,313$ 2,686,599
Per Muajit£ 173,600€ 188,859$ 223,883
Në javë£ 40,000€ 43,516$ 51,586
Në ditë£ 5,714€ 6,217$ 7,369
Në orë£ 238€ 259$ 307
Për minutë£ 3.97€ 4.32$ 5.12
Për sekond£ 0.07€ 0.07$ 0.09
LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Unshtë e pabesueshme që një qytetar mesatar i Britanisë do të duhet të punojë shumë dhe pa u lodhur për katër vjet e pesë muaj për të fituar atë pagë mujore të Saliba me Arsenalin.

Së dyti, ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagave të tij kur ora bie. Gjeni për veten tuaj se sa njeri i madh ka fituar që kur keni ardhur këtu.

LEXO
Alex Oxlade Chamberlain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo është ajo William Saliba ka fituar vetëm pasi filluat të lexoni Bio-n e tij.

$0

Fakti # 2: E veçanta e pëlqen atë:

Për shumë kohë, Jose Mourinho i ka pëlqyer Saliba. Nëse jo që Arsenali ka qenë klubi i tij i fëmijërisë, ai do të kishte preferuar të punonte me Special One. Në një rast, Mourinho një herë vërejti se;

“William Saliba ka të gjitha armaturat për t’u bërë një lojtar i shkëlqyeshëm, ashtu si Kurt Zouma, të cilin unë e nënshkrova [nga Saint-Etienne]. "

Fakti # 3: Potenciali i FIFA-s:

Për shkak se ai është ende i ri, Saliba është i pajisur me potencialin e shfaqjes së shumë aftësive të futbollit si Niklas Sule. Përsëri, tifozët e FIFA-së mezi presin ta shohin atë duke formuar një trekëmbësh mbrojtës francez së bashku Dan-Axel Zagadou Ibrahima Konate. Në të vërtetë, atributi i tij në FIFA me siguri e bën atë një nga të Rriturit e Solid për të nënshkruar në mënyrën e karrierës.

LEXO
Lucas Torreira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Wiki i William Saliba:

Për të marrë një përmbledhje të shpejtë të Bio-s së tij, përdorni mirësinë tabelën më poshtë.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:William Alain André Gabriel Saliba
Emri i Nickit:Lilian Thuram i ri
Data e lindjes:24th Mars 2001
Vendi i lindjes:Bondy, Francë
Pagë mujore: 40,000 £ (në javë)
Vlera e tregut:€ 24.5 milion
Zodiaku:Dash
Kombësia:Francë
Gjendja martesore:Beqar (deri në vitin 2020)
Gjatesia:1.92m - në metër
6 ′ 4 ″ - në këmbë
LEXO
Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Shpesh, dëshirat dhe aspiratat tona të thelluara të fëmijërisë mund të përfundojnë duke u bërë blloqet ndërtuese të Biografive të suksesshme. Pothuajse të gjithë kanë një ëndërr të fëmijërisë; Megjithatë, vetëm disa njerëz të doja janë me fat të mjaftueshme për të përmbushur ambicien e tyre. Ne i vlerësojmë prindërit e William Saliba dhe babait të Kilian Mbappe për rolet e tyre në jetën e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Ian Wright Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më në fund, ne në Lifebogger ju vlerësojmë për kohën tuaj të kaluar në leximin e Bio të William Saliba. Mirësi të na tregoni mendimin tuaj mbi Mbrojtësi francez.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet