Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Wazza'. Story Wayne Rooney Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë Jeta para Fame, Jeta Familjare dhe shumë OFF dhe ON-pitch pak fakte të njohura rreth tij.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Wayne Rooney si një fëmijë

Wayne Mark Rooney AKA 'Wazza' ka lindur në tetor 24, 1985, nga Thomas Rooney (babai) dhe Znj. Jeanette Marie (Nëna) në Croxteth Town, Liverpool, Angli.

Prindërit e tij Z. dhe znj. Rooney ishin shtetas me origjinë irlandeze që emigruan në Liverpool, Angli. Kjo me nënkuptim do të thotë Wayne Rooney është i mirë irlandez. Wayne Mark Rooney është djali më i madh i prindërve të tij.

Wayne Rooney Përvoja e Hershme e Fëmijërisë

Si një djalë i lindur në një shtëpi katolike të devotshme, Wayne Rooney u bë për të ndjekur shkollën fillore të Zojës dhe St Smithit. Pas diplomimit, ai vazhdoi në De La Salle Humanities College. Pjesëmarrja në De La Salle Humanities College gdhendur rrugën për karrierën e tij të futbollit. Kjo ishte ku dashuria dhe pasioni i tij për lojën u rritën dhe nuk zgjati shumë derisa Rooney të ishte i ndotur. Ai udhëhoqi një shembull të mirë për vëllezërit e tij më të vegjël, Graham dhe John, të cilët gjithashtu ndoqën gjurmët e tij.

Rooney nuk u nda nga futbolli që nga fëmijëria. Dashuria e tij e pavdekshme për futbollin u pa për herë të parë nga reagimi i tij kur futbollisti i tij u kap nga autoritetet e shkollës. Wayne Rooney u pezullua nga shkolla për dy ditë për fillimin e një vrime në murin e një laboratori shkencor. Ai ishte i zemëruar sepse futbolli i tij ishte konfiskuar. Pas pezullimit të tij, ai u lejua të vazhdonte me ëndrrën e tij të futbollit, këtë herë duke mos e goditur atë në laboratorin e shkencës, por në fushën e lojës.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Prindërit dhe vëllezërit

BABAI

Wayne Rooney dhe Babai

Wayne Rooney ndajnë një ngjashmëri e me babanë e tij në sajë të duket e tyre i bezdisshëm. Z. Thomas Rooney ka qëndruar gjithmonë afër djalit të tij më të madh (Wayne Mark Rooney) gjatë viteve të tij në rritje. Është shumë e vështirë për të vrarë atë lidhje babai-djali që ekziston mes tyre.

Një fakt i njohur rreth z. Thomas Wayne Rooney (Snr) lidhet me arrestimin e tij.

Thomas Rooney (Snr)

Vite më parë, babai i Wayne Rooney u arrestua nga policia duke hetuar një scam të basteve të futbollit.

Oficerët, të cilët u përplasën në agim në shtëpinë 450,000 të Wayne Snr, gjithashtu arrestuan xhaxhain e Wayne Rooney, Richie. Qendra e hetimit qëndron në kartën e kuqe që i është dhënë Steve Jennings i Motherwell në një ndeshje kundër Hearts. Ai u lirua më vonë pas përmbushjes së kushteve të lirimit me kusht.

nËNA

Wayne Rooney dhe Nënë

Nëna e tij, përshëndet nga Liverpuli, Merseyside. Nëna e tij si në kohën e shkrimit punon si një zonjë darke në një shkollë të birit të saj (Wayne Mark Rooney) një herë mori pjesë.
Nëna e Lindjes Irlandeze lindi nga Tony dhe Colette McLoughlin i cili dikur ishte një murator në Irlandë.

Jeanette Rooney Transformimi

Nga standardet e askujt është transformimi më i jashtëzakonshëm. Gruaja e rëndë e fotografuar e nxjerrë jashtë detit në 2003 ka shkuar.

Mamaja e Wayne Rooney konsiderohet shpesh si 'Nëna e të gjitha Makeover'. Ajo ka kaluar një kirurgji plastike për të ndryshuar formën e fytyrës, gjirit, krahut dhe fytyrës së saj.

Sot, është reduktuar madhësia e stomakut që lejon konsumimin e më pak ushqimeve. Është e rëndësishme të theksohet se ajo e bëri këtë të gjitha në emër të marrë pjesë në dasmën e 3million të djalit të saj si një person më pak të peshuar.

BROTHERS

Këta tre vëllezër të lumtur ndoqën një herë shkollën fillore të Zojës dhe Shën Smithit dhe luajtën futboll për De La Salle Humanities College.

Wayne Rooney dhe Vëllezërit e Rinj (Përvoja e Fëmijërisë)

Sot, botët e tyre janë palë.

Wayne Rooney (Djathtas) dhe Graham Rooney (Majtas)

Graham Rooney foto është foto e majta me vëllain e tij të madh Wayne Mark Rooney. Ai luan për East Villa në Ligën Premier të Ligës së Liverpoolit si në kohën e shkrimit.

Graham Rooney dikur ishte ndaluar nga rrugët, pasi ai kaloi tre herë mbi limitin për të blerë alkool për një parti. Kjo u pasua nga një ndalim makinash dyvjeçare në 2012. Dënimi përfshin gjithashtu një gjobë në shumën prej $ 650 dhe 150 orë shërbimi komunitar. Policia tha se ishte "agresiv" dhe kërcënoi t'i padiste ata për të mos lejuar hyrjen në shtëpinë luksoze të 450,000 të prindërve të tij në Liverpool.

John Rooney

John Richard Rooney është vëllai më i Ri i Wayne. Ashtu si vëllai i tij më i madh 'Wayne', John dikur kishte karrierën e tij të hershme në Everton. Ai aktualisht luan për Wrexham si një përpara (Si në kohën e shkrimit).

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Dua jetën.

Wayne Rooney Dashuria Story

Wayne Rooney, takojne bashkeshorten e tij Coleen Mary McLoughlin ne moshen e 12 ne periferi te Liverpoolit te Croxteth. Fillimisht ata ishin mik. Ata filluan një marrëdhënie në moshën 16, pasi ata lanë shkollën e mesme.

Wayne Rooney Foto martese

Marrëdhënia e tyre u bë më e fortë nga vitet e tëra, falë mënyrës së kujdesit dhe romancës së Wayne Rooney. Wayne Rooney u zbulua pasionin e tij për të shkruar vazhdimisht poezi dashuri për gruan e tij Coleen. Pas viteve të suksesshme të takimit, të dyja palët vendosën të lidhnin nyjën. Dasma e tyre u zhvillua në Portofino, Itali, në 12 Qershor 2008. Çifti u pagua nga një raport prej £ 2.5 milion nga OK i Britanisë! revistë për informacion ekskluziv të dasmës dhe foto. Pas martesës së tyre, çifti hyri në rezidencën e tyre 1.3m në Formby. Si në kohën e shkrimit, ata aktualisht jetojnë në Prestbury, Cheshire, në një rezidencë madhore jo-gjeorgjiane prej £ 4 milion.

Wayne Rooney dhe Familja

Si në kohën e shkruar, martesa e Wayne Rooney është aktualisht e bekuar me tre fëmijë të bukur.

Në 2 nëntor 2009, gruaja e Rooney-s lindi fëmijën e tyre të parë, të cilin e quajti Kai Wayne Rooney.

Më 21 Maj 2013, gruaja e Rooney-s lindi djalin e tij të dytë Klay Anthony Rooney.
Më 24 Janar 2016, Rooney lindi djalin e saj të tretë Kit Joseph Rooney.

Koha e shpenzimeve me familjen është një pjesë më e butë dhe më e kujdesshme e botës së Wayne.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Biografi pakuptimtë -Transplantimi i flokeve

Wayne Rooney Transformimi i flokeve

Wayne Rooney kishte sfida në rritjen e tij. Ai iu nënshtrua transplantimit të flokëve kur ai ishte 25 vjeç. Transplantimi i flokëve është bërë në spitalin e klinikës së flokëve të Harley Street në Londër në 2013.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Biografi pakuptimtë -Karriera e Rinjve të Futbollit.

Ëndrra e Rooney për t'u bërë një yll futbolli filloi në ditët e tij të hershme në shkollën e mesme kur filloi të luante futboll si një nxënës.

Si djalë i shkollës, ai kishte një rekord të shënuar golat 72 në një sezon, i cili u thye nga një tjetër nxënës i Liverpoolit, Gerard në 2010.

Kur ai ishte nëntë vjeç, ai ishte i ndotur nga Bob Pendleton dhe kërkoi të bashkohej me "Everton FC". Rooney u bashkua me ekipin e të rinjve të Everton, për të cilin ai bëri debutimin e tij profesional në 2002 në moshën 16.

Brenda shtatë viteve të anëtarësimit në ekipin e të rinjve të Evertonit, ai bëri debutimin e tij profesional në një miqësore dhe shënoi një gol në 2002.

Rooney fitoi rëndësi kombëtare në 19th të tetorit 2002 kur ai u bë golashënuesi më i ri në historinë e Premier League në 16 dhe 360 ditë duke luajtur për Evertonin (megjithëse ky rekord është tejkaluar dy herë).

Qëllimi i tij kundër kampionëve të atëhershëm Arsenal ishte një fitues i minutës së fundit dhe i dha fund ofertës së pamposhtur të 30-së në Londër.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Biografi pakuptimtë -Contoversies.

Në 2006, Rooney arriti një marrëveshje rreth $ 7 milion librash nga HarperCollins për të shkruar autobiografinë e tij, Wayne Rooney: Historia ime kaq larg. Libri e vuri Rooney në një grimë ujë të nxehtë me ish-menaxherin e tij në Everton, David Moyes, i cili paditi ish-lojtarin e tij për shpifje. Të dy arritën një zgjidhje të pazbuluar para se çështja të shihte sallën e gjyqit. Rooney ka shkruar dy libra të tjerë si pjesë e kontratës së tij me HarperCollins.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Biografi pakuptimtë -i mrekullueshëm WWE SuperStar

Wayne Rooney sapo fitoi Babën e Vitit, duke hedhur poshtë një yll WWE para djalit të tij brenda një arene të mbushur Manchester Arena mbrëmë.

Watching WWE Raw oborret nga unaza bashku me gjashtë-vjeçarin Kai, futbollisti ishte subjekt i një sërë shufra që synonin britaniku britanik Wade Barret. Duke qëndruar së bashku me partnerin e tij të ekipit Tag Seamus,

Wayne Rooney ishte mjaft i guximshëm që të mundte mundësin dhe ta shikonte atë të binte në tokë - e cila, me të vërtetë, ishte ndoshta më pak e ekzagjeruar sesa çdo futbollist i Premier Ligës do të binte pas një shame nga Wayne Rooney.

Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Biografi pakuptimtë -Biografia dhe faktet tjera të paqarta

Si një nga futbollistët më të famshëm të botës, Rooney ka marrëveshje fitimprurëse me Nike dhe EA Sports.
Coca-Cola përfundoi marrëdhëniet e saj me yllin e djegshëm të Manchesterit në 2011 pas një skandali lidhur me përfshirjen e tij të dyshuar me prostituta dhe përdorimin e tij të qëllimshëm të falsitetit gjatë një lojë televizive.
Gruaja e tij Coleen Rooney ka dhënë një pamje të shkurtër në jetën e tyre shtëpiake me djemtë Kai dhe Klay në një dokumentar të ri, Wayne Rooney: Njeriu prapa synimeve.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu