Vincent Kompany Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vincent Kompany Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'President'. Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë sonë Plus Fakti i Biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë e deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të njohura jashtë fushe për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij mbrojtëse, por pak e konsiderojnë Bio të Vincent Kompany që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Emri i tij i plotë është Vincent Jean Mpoy Kompany. Ai lindi në 10-të ditën e Prillit 1986 në Uccle, e cila është një nga nëntëmbëdhjetë komunat e vendosura në Bruksel-Kryeqyteti i Belgjikës. Ai lindi nga nëna e tij Belge e Vonë, Joseline Fraselle (Agjente e Punësimit) dhe babai kongolez, Pierre Kompany (Agjent Sportiv).

Që nga koha e tij e fëmijërisë, Young Vincent kishte një gjë në kokën e tij, Kjo është "Futboll, futboll, futboll". 

Ai u rrit në Bruksel me motrën e tij të madhe dhe vëllain e tij fëmijë. Kompany filloi karrierën e tij të futbollit me një shënim të trishtuar. Disa, ai u abuzua racor si i ri. Vincent i varfër u abuzua sepse ishte fëmijë i një emigranti. Vincent zbuloi një herë se abuzimi e ktheu atë në një rebel dhe tha se ai u përjashtua nga shkolla sepse ai luftoi dhe rrahu pa mëshirë çdo fëmijë të bardhë që e abuzoi atë në mënyrë raciale. Vuajtjet e tij vazhduan pasi prindërit e tij u ndanë. Sipas fjalëve të tij

“Prindërit e mi u ndanë kur isha 14 vjeç. Nuk mund ta kuptoja pse dhe më dhembi. Për fat të mirë, unë njihja fëmijë të tjerë me prindër të divorcuar, kështu që nuk u ndjeva vetëm dhe u strehova në futboll. Babai im humbi punën, unë u përjashta nga shkolla dhe u desh të përsëris një vit dhe humba vendin tim në ekipin e të rinjve të Belgjikës. Unë kisha probleme me mësuesit dhe trajnerët, rrija më shumë në rrugë dhe kisha miq që silleshin keq. "

Gjërat ende nuk shkuan mirë për të në karrierën e tij të hershme profesionale. Kompany bëri debutimin e tij profesional në Anderlecht, por tha se ai ishte larguar fillimisht nga klubi i zhgënjyer nga paaftësia e tij për të hyrë në ekipin e parë. Fatkeqësisht, ai takoi të njëjtin fat me Hamburger SV. Mrekullia e tij më në fund erdhi kur Shejh Mansour fitoi Manchester City.

Milioneri nuk e bëri vetëm mbrojtësin e tij të preferuar dhe kapitenin, i dhanë atij kontratën më të gjatë (6 vite) në historinë e Manchester City. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Kompany e njohu për herë të parë dashurinë e jetës së tij, Carla Higgs, kur u bashkua me Hamburgun në Gjermani.

Kompany u martua me të dashurën e tij bukuroshe mankune, Carla Higgs, një jetë të tërë Manchester City mbështetës në 11 qershor 2011. Ai e lidhi kurorën në një ceremoni të ulët në Castle Ashby në Northamptonshire.

Dasma u zhvillua një vit pas lindjes së vajzës së çiftit Sienna. Së bashku ata kanë, Sienna, e cila ka lindur më 10 qershor 2010, dhe një djalë Kai, i cili ka lindur në tetor 2013. Më poshtë është një foto e Vincent, Carla, Sienna, Kia dhe Pierre babai i tij.

Në maj 2014, gruaja e Vincent, Carla Higgs u refuzua alkooli nga një dyqan pije alkoolike sepse personi i shitjes pretendoi se ajo dukej shumë e re.

Më shumë, në 2015, kishte një thashetheme që Vincent Kompany kishte një lidhje me gruan e Pablo Zabaleta. Më vonë u zbulua se zhurma e keqe që filloi në mediat sociale kishte për qëllim shkatërrimin e karakterit futbollistik të Vincent Kompany në klubin dhe vendin e tij.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Vincent Kompany fillimisht erdhi nga një familje me një sfond të klasës së mesme. Kjo ishte para se investimet e futbollit të paguheshin. Këtu, ju japim hollësi rreth familjes Vincent Kompany.

BABAI: Babai i Kompany, Pierre, është një emigrant kongolez në Belgjikë dhe shërben si agjent i tij. Të dy çiftet kanë ngjashmëri të ngjashme siç shihet në foton më poshtë.

Përveç Vince që i ngjan babait të tij, të dy janë më të mirë të miqve. Më poshtë janë dy palët që shpenzojnë disa lloj shoqërimi në klasë. Kjo ndodhi gjatë vizitës së tyre bamirëse në Kongo, Afrikë.

nËNA: Nëna e Vincent Kompany, Joseline Fraselle është vonë. Ajo vdiq si rezultat i një sëmundjeje që zgjati për një kohë shumë të gjatë. Joseline vonë, e cila punoi në ORBEM në Bruksel, nuk i pëlqente të ishte në media. Ajo është mësuar të refuzojë me edukatë intervistat.

Në intervistën e saj të vetme në frëngjisht, në Sport Foot Magazine, ajo deklaroi se ndoqi performancat e djalit të saj përmes televizionit. Ajo preferoi të shmangte turmat përreth stadiumit. Para vdekjes së saj, Joseline Fraselle jetonte në një fshat të vogël në Hainaut dhe merrte trenin çdo fundjavë për në Brukselin e Veriut përsëri për të qenë me djalin e saj. Kompani. Kjo ishte një periudhë kur ajo ishte në pushim mjekësor dhe jo më me burrin e saj, Pierre.

VËLLA: Vëllai i tij, François Kompany aktualisht luan për Roeselare, pasi kishte pasur më parë magji në Germinal Beerschot dhe Macclesfield Town.

Francois Kompany është tre vjet më i ri se motra e tij më e famshme, Vincent. Francois është një mbrojtës i cili mund të operojë në pjesën e mesme ose të majtë.

SISTER: Kompany gjithashtu ka një motër më të madhe e cila mban emrin, Christel Kompany. Këtu është ajo- Christel Kompany (+ babai).

Christel Kompany është nënë e dy fëmijëve; Nolan dhe Eden Pierre. Të dy fëmijët morën emrin e gjyshit të tyre, Pierre si mbiemrin e tyre.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Personalitet

Vincent Kompany ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Vincent Kompany: Ai është i besueshëm, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm dhe i qëndrueshëm.

Dobësitë e Vincent Kompany: Ai mund të jetë posesiv dhe pa kompromis.

Çfarë pëlqen Vincent Kompany: Ai e do kopshtari, gatim, muzikë, romancë, duke punuar me duart e tij.

Çfarë Vincent Kompany nuk i pëlqen: Ai nuk i pëlqen ndryshimet e papritura, komplikimet dhe pasiguritë e çdo lloji.

Në përmbledhje, Vincent është praktik dhe i bazuar mirë. Ai është dikush që korr frytet e punës së tij. Ai është gjithashtu sensual dhe i prekshëm, duke e konsideruar prekjen dhe shijen si më të rëndësishmen nga të gjitha shqisat e tij.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Investimet e këqija

Në prill 2014, Kompany hapi dy bare të reja sportive në Belgjikë me emrin Good Kompany, një në Grand Place në Bruksel dhe tjetri në Groenplaats në AntwerpSidoqoftë, Kompany mbylli dy baret brenda një viti nga hapja e tyre. Në kohën e mbylljes së tyre, citohej të thoshte Kompany “Më vjen keq për këtë vendim. Kishim mjaft klientë, qarkullimi ishte i mirë, por jo aq sa të mbulonim kostot. Kështu që këtu mbaron. Mësimi 1 në biznes: investimet janë gjithmonë një rrezik. Ju i fitoni disa, i humbni disa ”.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Politika dhe Arsimi

Kompany ka një numër pastimesish dhe interesash që e mbajnë të zënë jashtë futbollit. Ai ka një interes në politikë dhe u diplomua me një MBA në Manchester Business School në 2018 pas disa vitesh studimi. Në kontrast me shumicën e shokëve të tij të futbollit, Kompany është karakterizuar si "erudit" dhe "elokuent"

Kompany, i cili flet pesë gjuhë dhe kapitenët e klubit dhe vendit të tij, ka fituar një reputacion si një nga futbollistët më inteligjentë dhe elokuentë.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ndihmoni atdheun e tij

Vincent kohët e fundit shkoi në atdheun e babait të tij, Republikën Demokratike të Kongos, për herë të parë.

Një djalë i vogël kongo i sëmurë që ai takoi ndryshoi jetën e tij. Ai gjithashtu ishte i mahnitur me fshatin e bukur dhe me sa e bollshme ishte natyra në vendlindjen e babait të tij. Kjo mund t'u japë njerëzve jetë të qetë dhe të lumtur.

Por Vincent Kompany gjithashtu hasi në varfëri të paimagjinueshme, mjerim, sëmundje dhe dëshpërim. “Unshtë e pabesueshme sepse vendi ka Liqenin Kivu në lindje. Evenshtë edhe më i bukur se Liqeni i Gjenevës në Zvicër dhe klima e tij është unike, megjithatë fshatrat përreth liqenit po zbehen. Shtë e tmerrshme për të parë. ”

Vincent Kompany ka vendosur të bëjë diçka për të luftuar këtë. Kjo është arsyeja pse ai është bërë ambasador i SOS i cili është përkushtuar për të ofruar mbështetje shëndetësore, morale dhe financiare për njerëzit e tij të lindjes.

Vincent Kompany Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Lëndim i prirur

Në gjysmën e dytë të sezonit 2005-2006 duke aplikuar tregtinë e tij në Anderlecht Kompany plagosi në shpatulla. Ai ishte jashtë anës për më shumë se dy muaj derisa u rikthye nga një operacion.

Në nëntor, 2006, pasi u transferua në Bundesligë, Vincent erdhi vetëm në gjashtë ndeshje në sezonin kur ai pësoi një dëmtim të Akilit. Për fat të keq, ai ishte jashtë për pjesën tjetër të sezonit.                                                                                                    KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Vincent Kompany plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet