Historia e Fëmijërisë Tyrone Mings Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Tyrone Mings Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia e imazhit: AVFC dhe DailyMail
Historia e Fëmijërisë Tyrone Mings Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me emrin "Tyrolicious". Faktet e Biografisë sonë të Ujërave Tyrone Mings Story Plus Fakte Ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Tyrone Mings. Kredia e imazhit: DailyMail, iTV, TbrFootball dhe eadt

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, shumica e tifozëve u njohën me të gjatë debutimit të tij për Anglinë, një ndeshje e parë e cila gjoja u mor në hije nga thirrjet raciste nga tifozët bullgarë. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë biografinë e Tyrone Mings e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Tyrone Deon Mings lindi në ditën e 13 të Marsit 1993 për nënën e tij, Dawn Johnson dhe babanë, Adrian AKA Adie Mings në qytetin e Bath, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi si djali i vetëm nga tre vajzat e prindërve të tij të bukur që kanë prejardhje të ndryshme multiraciale.

Prindërit Tyrone Mings- Dawn Johnson dhe Adie Mings
Takoni prindërit e Tyrone Mings - Dawn Johnson dhe Adie Mings. Kredia e imazhit: Twitter

Tyrone Mings e ka origjinën e tij familjare nga Barbados përmes anës së tij atërore. Siç vërehet më poshtë, ky është një vend ishull i vendosur në rajonin e Karaibeve në Amerikën e Veriut. A e dini? ... Shtë vendlindja e këngëtarit të famshëm Rihanna. Si koloni e pasur me sheqer, vendi u bë një qendër angleze e tregtisë së skllevërve afrikanë rreth 1807. Kjo nënkupton që kolonët gati të gjithë të zezë të Barbados përfshirë gjyshërit e Tyrone Mings kanë rrënjë afrikane.

Tyrone Mings Origjina familjare shpjegohet
Tyrone Mings Origjina familjare shpjegohet. Kredia e imazhit: WorldAtlas

Tyron Mings pati një jetë të vështirë të hershme ndërsa ai u rrit së bashku me nënën e tij dhe tre motrat. Si djalë i vogël, ai ishte dëshmitar i marrëdhënies së ngushtë midis mamasë së tij dhe babait ndërsa ata u ndanë, pas së cilës mamaja e tij i morri me vete dhe motrat e tij. Në fillim, ata vazhduan të jetonin me një mik të ngushtë të nënës së tij në Chippenham (një qytet në Angli) pasi nuk kishte asnjë alternative tjetër. Një ditë, të dy Mings, nëna e tij dhe motrat për shkak të shqetësimeve që ata po i shkaktonin, vendosën të largoheshin nga vendi, duke mos pasur ndonjë vend tjetër për të shkuar dhe pa para për të marrë një shtëpi tjetër.

Ndërsa shpjegonte prejardhjen e tij të dobët familjare dhe edukimin e tij Telegraf, ai tha se jeta ishte kthyer përmbys, kur ata u përballën më tej me asnjë mundësi tjetër përveç se të jetonin në një strehë të pastrehë. Ndërsa ishte në strehimore, Mings, nëna e tij Agimi dhe tre motrat të gjithë ndanë dy krevate marinari.

Gjatë jetës së tij të hershme të fëmijërisë, Tyrone Mings, nëna dhe motrat e tij dikur jetuan në një Strehë të pastrehë
Gjatë jetës së tij të hershme të fëmijërisë, Tyrone Mings, mamaja dhe motrat e tij të gjithë jetuan në një strehë të pastrehë. Kredia: VoiceofOC & Daily Mail

Jo të gjithë në strehimore ishin të këndshëm për ta. Të dy nëna, djali dhe vajzat jetuan një jetë të tmerrshme, pasi gati gjithçka ndahej publikisht emërojeni atë...; zonë larëse, tualete, dushe komunale, etj.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës
Ndërsa jetonte në strehën e pastrehë, Mings ndjeu nevojën të shkonte në shkollë për të bërë diçka në jetën e tij. Larg shkollës, futbolli u bë shpëtimi i tij dhe burimi i vetëm i ngushëllimit larg realiteteve të trazuara.
Edukimi për Tyrone Mings u kombinua me futbollin
Edukimi për Tyrone Mings u kombinua me futbollin. Kredi për HPR dhe DailyMail.

Duke qenë më i mirë se çdo fëmijë tjetër në lojë, Tyrone Mings e dinte që ai kishte talent dhe mund të bënte diçka nga jeta e tij me futbollin. Duke marrë parasysh vështirësitë me të cilat përballeshin në atë kohë, gjithçka që ai dëshironte ishte të përdorte futbollin për të marrë një ngritje në prejardhjen e tij të dobët familjare.

Për të arritur një fillim të mirë në karrierë, ai filloi të futet më shpesh në fushat e futbollit lokal, duke mësuar tregtinë e tij të futbollit si një mbrojtës i ashpër dhe i vogël. Në atë kohë, ndërsa luante futboll, spektatorët që e dinin historinë e familjes Tyrone Mings me strehën e të pastrehëve, i treguan atij disa respekt + inkurajim, pasi ata kurrë nuk dyshojnë se ai po shkonte në drejtimin e duhur.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Krenaria e nënës dhe motrave të tij nuk dinin kufij kur Mings me fat përmes punës së palodhur dhe përcaktimit u thirr për të marrë pjesë në gjyqet e futbollit me akademinë Southampton. Në moshën tetë vjeç (viti 2001), Mings u regjistrua në akademi pasi kaloi gjyqe me ngjyra fluturuese.

Tyrone Mings Early Life with Football- Ditët e tij në Akademinë Southampton
Tyrone Mings Early Life with Football- Ditët e tij në Akademinë Southampton. Kredia e imazhit: DailyMail

Pas bashkimit, ishte argëtim për mbrojtësin e ri. Por i ri Tyrone Mings u desh të bënte shumë sakrifica në mënyrë që të rritet përmes radhëve të akademisë. Duke qenë në një nga akademitë më të mira në Angli, një që ka rritur talentet e klasit botëror - të ngjashmet me Alan Shearer, Gareth Bale etj., Me të vërtetë kishte një konkurrencë të madhe për vendet dhe gjithashtu kërcënime për dëbime.

Viti 2009 ishte me të vërtetë viti më i trishtuar për familjen Tyrone Mings. Mbrojtësi premtues u lëshua nga Saints në 2009 (i moshuar 15) kur akademia pretendoi se ishte si rezultat i buxhetit të saj për rininë.

Tyrone Mings ra viktimë jo vetëm për shkak të një të ashtuquajturi 'shkurtimi i buxhetit'por edhe sepse klubi e akuzoi atë si tepër të dobët ose të lehtë. Pak nuk e dinin që ata po bënin një gabim të madh duke lëshuar një të ardhme 6 këmbë 5 inç (Lartësia e Tyrone Mings) kornizë hulking dhe gjithashtu një lojtar i ardhshëm ndërkombëtar i Anglisë.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për famë

Anydo futbollist i rritur nga një sfond i dobët familjar dhe që ka jetuar duke u refuzuar nga një akademi futbolli do të njohë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë. Me pak ose aspak besim në lojë, Tyrone Mills i varfër vendosi të braktisë futbollin kur ishte 15. Shumë e trishtuar !!

Tyrone Mings vazhdoi të kërkojë një punë në Chippenham, një qytet i madh tregu historik në veriperëndim Wiltshire, Angli. Puna e tij e parë ishte një pijetore (një sallë pritjeje publike) ku ai tërhoqi kunjat (birrë të shërbyer) për një pagë N 45 në javë. Në një përpjekje për të shtuar të ardhurat e tij për të paguar faturat, Tyrone vendosi të shkojë të kërkojë një vend diku tjetër.

Pubi White Hart në Chippenham ku Mings tërhoqi majën
Pubi White Hart në Chippenham ku Mings tërhoqi majën. Kredia e imazhit: Eurosports dhe Dielli

Mings më në fund mori një punë këshilluese hipotekare (një këshilltar hipoteke), një punë aq e mirë sa të paguante faturat e tij. Ndërsa punonte, ai ndoqi shkollën Millfield në Somerset për dy vjet. Shkolla pasi dëgjoi historinë e tij të refuzimit të zemrës, ishte mjaft e sjellshme për t'i ofruar atij një bursë futbolli, një veprim që e bëri Mings të kthejë mendjen e tij dhe të kthehet përsëri në futboll.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja e famës

Pas largimit nga shkolla, Bursa Mings e mori atë në anën jo-ligë Yate Town në Gloucestershire. Atje, djaloshi i varfër filloi të luftojë rrugën e tij për lart. Në verën e 2012, ai u ngrit në këmbë kur pranoi nga ekipi i qytetit të tij të lindjes Chippenham Town. Klubi i dha mundësinë të ndiqte disa gjyqe diku tjetër, pasi ai e kishte dalë jashtë skuadrës falë cilësive të tij.

Tyrone Mings iu dha një bursë futbolli e cila e ndihmoi atë të kthehej në futboll
Tyrone Mings iu dha një bursë futbolli e cila e ndihmoi atë të kthehej në futboll. Kredia e imazhit: Dielli

Pas gjyqeve të dështuara në Cardiff City, Swindon Town, Portsmouth dhe Bristol Rovers, Mings me një shpirt pa thënë kurrë-vdes kapi vëmendjen e ish mbrojtësit të Ipswich, Russell Osman i cili vendosi ta ndihmonte. Ndërsa fat do ta kishte, Osmani i rekomandoi Mings drejtorit të Ipswich Town Mick McCarthy i cili e ftoi atë për një gjyq.

Në vend që të shkatërrohej në qytetin Ipswich, mbrojtësi zvogëlues u rrit nga forca në forcë, duke lëvizur nga afër-zero në një hero të padyshimtë dhe duke ripaguar përsëri shefin e tij (ndihmësin e fatit) me shfaqjet e tij mbresëlënëse mbresëlënëse.

Tyrone Mings u rrit nga forca në forcë
Tyrone Mings u rrit nga forca në forcë duke i bërë përshtypje shefit të tij. Kredia e imazhit: Dielli

Fillimi i përparimit të tij erdhi kur ai dhuroi çmimet e Lojtarit të Kampionatit të Muajit në sezonin 2014 / 2015. Ky feat tërhoqi klubet e Premier League që lypnin në gjunjë për firmën e tij.

Në 26 Qershor 2015, Mings nënshkruan për AFC Bournemouth. Për të shmangur konkurrencën për vendet, ai pranoi një transferim kredie në Aston Villa. Ky vendim pa një pikë kthese të madhe në karrierën e tij. Në Villa, mbrojtësi gjigant 6-foot-5 duroi një ngritje meteorike në rëndësi. Ai u bë një nga burrat yll që ndihmoi Vilën në fitoren e play-offeve të 2019 EFL Championship.

Tyrone Mings u ngrit në Fame pasi ndihmoi Villa të sigurojë play-offet e 2019 EFL Championship
Tyrone Mings u bë një favorit i tifozëve pasi ndihmoi Villa të siguronte play-offet e 2019 EFL Championship. Kredia e imazhit: Twitter

Pasi të ndihmojë Aston Villa në një promovim, Mings bëhet një favorit i fortë i fansave. Në asnjë kohë, ai u bë një nga pronat më të nxehta mbrojtëse në Angli. Një ngritje e tillë i dha atij një vend në ekipin kombëtar të Anglisë. Ai gjithashtu fitoi një debutim të ekipit kombëtar anglez i cili ishte në hije nga thirrjet raciste nga tifozët bullgarë.

Ja, djali i vogël që dikur jetonte një strehë pa shtëpi, tani po lulëzon para syve të tifozëve të futbollit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe debutimin e tij në Angli, është e sigurt që shumica e tifozëve të futbollit duhet të kenë pyetur se kush ishte e dashura e Tyrone Mings. Nuk ka mohuar faktin që fama e tij, pamja e bukur e shoqëruar me atë lartësi 6 ft 5 nuk do ta bënte atë të papërballueshëm për zonjat.

Kush është e dashura e Tyrone Mings
Kush është e dashura e Tyrone Mings

Megjithatë, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse për të cilën dihet shumë pak. E vërteta është - Në kohën e shkrimit, romancat e mundshme të fshehura të Tyrone Mings është ajo që i shpëton shqyrtimit të syve të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa dramë.

Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me Tyrone Mings Jeta personale larg aktiviteteve të tij në fushë do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij.

Duke u nisur, Mings është një person i ashpër që është intuitiv dhe shpesh ëndërrimtar në përpjekjen e tij për madhështi. Larg futbollit, ai shpesh harxhon shumë kohë në palestër për të ndërtuar muskujt e tij dhe fizikun e vështirë. Jashtë futbollit, Mings e sheh veten si biznesmen. A e dini? ... Ai ka një kompani të dizajnit të brendshëm në Bournemouth.

Kuptimi i personalitetit Tyrone Mings jashtë fushës
Kuptimi i personalitetit të Tyrone Mings jashtë fushës. Kredi për IG

Gjithashtu në Tyron Mings Life Personal, ai është një individ shumë vetëmohues që pëlqen të ndihmojë të tjerët pa shpresuar të marrë asgjë në këmbim. Ndërsa shumica e njerëzve e shijojnë ditën e Krishtëlindjes me familjet e tyre. Tyrone Mings dhe e dashura e tij i japin kohën e tyre më pak fatlumëve në strehëzat e pastrehë, duke darkuar ushqime dhe sende me vlerë.

Shfaqjet e Tyrone Mings kthyen përsëri favorin duke vizituar dhe ndihmuar në strehimore të pastrehë
Tyrone Mings kthehet mbrapa favor duke vizituar dhe ndihmuar njerëzit që jetojnë në strehimoren e pastrehë. Credit: Ypswich yll
Pa dyshim, Tyrone Mings Jeta personale karakterizohet nga empati dhe shprehur aftësi emocionale.
Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Historia e familjes Tyrone Mings u ka mësuar shumë personave që janë duke luftuar, por që aspirojnë të arrijnë madhështinë që 'mënyra më e mirë për të mos u ndjerë i pashpresë është të ngrihesh dhe të bësh diçka'. Si në kohën e shkrimit, Tyron Mings ka falsifikuar të kaluarën e familjes së tij drejt pavarësisë financiare, falë futbollit. Tani, le t'ju japim më shumë njohuri për anëtarët e familjes së tij.

Të njiheni më shumë me Atin e Tyrone Mings: Futbolli në familje nuk filloi kurrë me Tyrone. A e dini? ... Babai i tij Adie Mings ishte një ish sulmues me banorët jo të ligë Bath City dhe Gloucester City. Zemra e falur e Tyron Mings ka ndihmuar në ribashkimin e babait dhe të birit. A e dini? ... Të dy babi dhe djali ende përfshihen në një linjë të ngjashme tregtare. Adie Mings si në kohën e shkrimit punon si skautist për Chelsea Football Club.

Tyrone Mings zotëron me babanë e tij - Adie Mings
Tyrone Mings zotëron me babanë e tij - Adie Mings. Kredia e imazhit: Instagram

Të njiheni më shumë me Nënë Tyron Mings: Dawn Johnson do ta mbante emrin e babait të saj pasi u nda nga burri i saj disa vjet pasi u takuan. Agimi, një nënë e fortë nuk i thotë Birit të saj, që të mbetet i dobët, kështu që ujqërit e vështirësive mund ta merrnin. Përkundrazi, ajo e ashpëroi dhe e mbështeti gjatë gjithë kërkimit të madhështisë. Agimi i bukur dhe djali i saj në kohën e shkrimit, tani shijojnë shumë më të mirën e jetës.

Tyrone Mings pozon me Nënën e tij - Dawn Johnson
Tyrone Mings pozon me Nënën e tij - Dawn Johnson
Të njiheni me më shumë rreth Tyrone Mings Siblings: Motrat e Mings janë Cherrelle Mings, Iesha Mings dhe një tjetër për të cilën dihet pak. Duke vlerësuar për motrat e tij, pasi qëndruan pranë tij gjatë gjithë kohës së provës, Mings tha dikur me fjalët e tij “Asnjëherë nuk kisha nevojë për miq të rritesh të gjithë sepse kisha motrat e mia". Si në kohën e shkrimit, një nga motrat e tij me emrin Cherrelle Mings që tani mban emrin (Cherrelle Baram) është e martuar.
Motrat Tyrone Mings-Cherrelle dhe Lesha
Tyrone Mings zotëron me motrat e tij të bukura- Cherrelle (majtas) dhe Lesha (djathtas) që morën pamjen e nënës së tyre .. Kredia: IG
Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Lifestyle

Njohja me Tyrone Mings Lifestyle do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës. Duke u nisur, madje edhe duke fituar para është një e keqe e domosdoshme, Tyrone Mings nuk e sheh veten duke jetuar një mënyrë jetese ekzotike lehtësisht të dukshme nga makina dhe pallate të ndezura. Ai drejton makinën mesatare të futbollistit, një shenjë që përshkruan një mënyrë jetese të përulur.

Car Tyrone Mings
Tyrone Mings drejton makinën e një futbollisti mesatar. Kredia e figurës: IG

Tyrone Mings bën para të mjaftueshme për të cilat ai investon në biznesin e tij, shpenzon për bamirësi dhe më e rëndësishmja, atë të cilën ai e përdor për të jetuar një mënyrë jetese të këndshme në bregdetet e njohura të cilat janë destinacioni i tij i preferuar për pushime. Më poshtë është një foto e Mings që ka mundësi ndërsa po shijonte udhëtimet e tij me varkë.

Njohja me stilin e jetës së Tyrone Mings
Jetesa e Tyrone Mings 'Ai pëlqen të kalojë paratë e tij në bregdet duke shijuar udhëtime me varka. Kredia e figurës: IG
Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Ai dikur Tifozët e Kompensuar që blenë bluzën e tij të vjetër: Një herë në 2014, Tyrone Mings ndryshoi numrin e bluzës së tij nga No15 në No3 pas transferimit të Aaron Cresswell në West Ham United. Ky veprim erdhi pak vonë pasi fanellat e tij No15 ishin blerë tashmë nga disa prej tifozëve të tij. A e dini? ... Mings ishte aq bujar sa ofroi të blinte këmisha të reja për tifozët që kishin blerë këmisha me numrin e tij të vjetër 15 të shtypur në pjesën e pasme.

Tyrone Mings u vlerësua për një gjest të shkëlqyeshëm pasi u zotua të blin bluza të reja për tifozët që kishin numrin e tij të vjetër të skuadrës
Tyrone Mings- vlerësoi për një gjest të shkëlqyeshëm pasi u zotua të blin bluza të reja për tifozët që kishin numrin e tij të vjetër të skuadrës. Kredi imazhi- BBC përmes GLENN PARKER / TOM PULLEN.

Ai një herë vulosi në Shefin e Zlatan Ibrahimoviçit: Tyrone Mings dikur e bëri të pamendueshëm- që dyshohet se po vulos kokën e Zlatan Ibrahimoviç, një veprim i cili e pa atë të ndalohej për pesë ndeshje. Sepse ai ishte "Zlatan”, Zlatan nuk ndjeu dhimbje dhe loja e lojës vazhdoi me hakmarrje në mendjen e tij.

Tyrone Mings vulosi dikur në kokën e Zlatan Ibrahimovics
Tyrone Mings dikur vulosi në kokën e Zlatan Ibrahimovics. Credit: Dielli

Vetëm disa minuta më vonë në ndeshje, Zlatan Ibrahimoviç shfrytëzoi rastin për të marrë hakun e tij ndaj Mings. Këtë herë, e djathta suedeze e gjuri atë gjatë një goditje në kënd, që pretendoi se ishin Mings ata që me fat u futën në bërryl.

Tyrone Mings dhe Zlatan Ibrahimovic Feud
Tyrone Mings dhe Zlatan Ibrahimovic Feud. Kredia e imazhit: Kujdestar

Pavarësisht bërrylës, ishte Tyrone Mings që mori një ndalim më të gjatë. Kjo për shkak se vulosja konsiderohet një ofendim më serioz i FA në Angli. Më poshtë është një pjesë e provave video të Mings që vulosin aksidentalisht në kokën e Ibrahimoviçit.

Faktet e Tattonit Mings Tattoo: Tyrone Mings ' trupi e shikon trupin e tij si kanavacën e tij. Ai ka tatuazhe të bëra nga dizajni i tij i veçantë që përshkruan simbolet 'sy, orë dhe fëmijë' të cilat mbajnë shenjat e përvojës së tij gjatë fëmijërisë.

Tyrone Mings Tattoo
Tyrone Mings Tattoo. Kredia e imazhit: JasonPixs dhe Instagram

Akademia e Futbollit Tyrone Mings: Tyrone Mings ka një akademi futbolli të quajtur "Akademia Tyrone Mings”I cili është i vendosur në Birmingham, Angli. Akademia pranon fëmijë (meshkuj dhe femra) të moshës midis 6 dhe 16. Të kesh një akademi është mënyra e tij e kthimit në shoqëri përmes tregtisë së tij.

Akademia Tyrone Mings
Akademia Tyrone Mings. Kredia e imazhit: TMA
Biografia Tyrone Mings Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold - Përmbledhje video

Gjeni më poshtë Përmbledhja e videos sonë në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizitoni dhe pajtohuni të tanë Youtube Channel. Gjithashtu, klikoni në Abonimin Bell Icon për Njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Historia e Fëmijërisë Tyrone Mings plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu