Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një njeriu që njihet më së miri nga Pseudonimi; "Dee". Historia e fëmijërisë së Troy Deeney dhe jeta e pambaruar e biografisë Ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë për qëllimin e tij duke shënuar aftësitë, por shumë pak e konsiderojnë Biotekën tonë Troje Deeney e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Troy Matthew Deeney ka lindur në 29th ditën e dhjetorit 1988 në West Midlands, Birmingham, Angli. Ai lindi nënën e tij, Emma Deeney dhe babanë, Paul Anthony Burke. Troja u rrit në Chelmsley Wood. Ai ishte një nga tre fëmijët e lindur nga prindërit e tij, të cilët u ndanë kur ai ishte 11 vjeç. Ndarja e tyre shënoi fillimin e një edukimi të tmerrshëm siç shpjegohet në jetën e tij të hershme.

Është me vend të theksohet se edhe në moshën 14, futbolli nuk ka filluar për Trojën. Pas ndarjes së prindërve të tij, qëllimi i tij ishte që së pari të përfundonte arsimimin e tij. Së pari, Troja u dëbua nga shkolla kur ishte 14, përpara se të kthehej në moshën 15. Qëllimi i tij për të patur një arsim të përfunduar nuk u materializua. Ai e la shkollën në 16 pa asnjë GCSE dhe filloi stërvitjen si një murator, duke fituar £ 120 një javë.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rritja në Fame

Pasi vëzhgonte arsimin nuk ishte thirrja e tij, Troja vendosi të merrte futbollin si një mjet të fundit. Pasi bëri shumë kërkesa, ai u ftua nga Aston Villa akademia për të marrë pjesë në një gjyq katër-ditor të verës me qëllim të fitimit të një kontrate të të rinjve. Megjithatë, ai humbi tre ditët e para. Kjo e bëri klubin të zhgënjyer pasi nuk i ofruan ndonjë kontratë.

Megjithatë, pavarësisht zhgënjimit nga Villa, një klub i vogël Chelmsley Town të ​​cilin ai kishte aplikuar më parë e pranoi atë. Ndërsa në Chelmsley, ai u kap nga Shefi i Rinisë së Walsall, Mick Halsall, i cili mori pjesë vetëm në ndeshjen që Deeney po luante, sepse djali i tij po luante gjithashtu dhe për shkak të ndeshjes që ai ishte caktuar të ndiqte të shtyhej.

Deeney ishte duke luajtur duke pirë, por shënoi shtatë gola në një fitore 11-4. Sulmuesi i dehur u ofrua menjëherë një gjyq në Walsall, por mori pjesë vetëm pasi menaxherja e tij Chelmsley e mori atë nga shtrati dhe pagoi taksinë e tij.

Futja e Chris Hutchings si menaxher përkoi me Deeney gjetur një prekje goalscoring. Si një njeri i dëshpëruar që dëshiron të ketë sukses, Deeney në 4th of August 2010, dorëzoi një kërkesë me shkrim të transferimit mes interesit nga disa klube të kampionatit. Ishte Watford i cili pati fat me nënshkrimin e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Story burgu

Më 25 qershor 2012, Deeney u dënua me dhjetë muaj burgim për shkelmimin e një njeriu në kokë gjatë një grindjeje. Ai u lirua pas shërbyer pothuajse tre muaj dënim, pasi tregoi keqardhjen e tij, dhe faktin se ai ishte një shkelës i parë. Që nga lirimi i tij nga burgu në 2012, ai ka fituar GCSEs në Anglisht, Shkencë dhe Matematikë.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Marrëdhënia dhe jeta familjare

Deeney është martuar me gruan e tij të bukur, Stacey Deeney. Ai ka një djalë, Myles dhe një vajzë, Amelia.

Troy Deeney ka qenë në kryqëzatën e tij të vogël personale kundër Arsenalit që kur u bë publike se djali i tij ishte një tifoz i Arsenalit. Djali i vogël i fotografuar me nënën e tij më poshtë nuk kanë arsye për të ndaluar ngjashmërinë e tij personale për Arsenalin.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta personale

Troy Deeney ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë e Troy Deeney: Ai tani është përgjegjës se kurrë. Më shumë, ai është i disiplinuar, ka vetëkontroll dhe tani udhëheqës.

Dobësia e Troy Deeney: Ndonjëherë, ai vepron pëlqen të dijë-të-gjitha. Ai mund të jetë i pafalshëm dhe gjithmonë të ketë një shpresë për më të keqen.

Çfarë Troy Deeney pëlqen dhe nuk i pëlqen: Ai e do familjen e tij, traditën e tij. Troja është dikush që gjithashtu mund të pëlqejë çdo gjë në një moment.

Në përmbledhje, Troy Deeney është dikush që është serioz nga natyra. Ai posedon një gjendje të pavarur pavarësie që i mundëson atij që të bëjë përparim të dukshëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale. Që nga shkuarja në burg, Troja është bërë tashmë një mjeshtër i vetëkontrollit. Ai ka aftësinë për të udhëhequr rrugën, duke bërë plane solide dhe realiste për jetën e tij dhe atë të familjes së tij.

Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Prindërit e Trojës Deeney e zhgënjyen që nuk mund të jetonin së bashku në një kohë që i duhej më së shumti. Idealisht, ai erdhi nga një familje e klasës së mesme.

VËLLA: Vëllai i Trojës, Ellis, është një futbollist gjysëm-profesional që luan si një mesfushor qendror. Ellis filloi karrierën e tij në Aston Villa, ku ai ishte kapiten i ekipit të tyre të akademisë përpara se të lirohej.

Sot, Ellis është një trajner personal dhe Deeney ndihmoi në financimin e stërvitjes së tij në këtë profesion.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Troy Deeney Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu