Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, emri i tij i vërtetë është "Thomas". Ne ju japim mbulim të plotë të Historisë së Fëmijërisë së Tom Davies, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë dhe ngjarjeve të tjera të rëndësishme që nga koha kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Historia e Fëmijërisë së Tom Davies - Ja Jeta dhe Rritja e tij e hershme. Kredia: SportsdotNet, Twitter dhe SkySports

Po, të gjithë e dinë që Davies është një nga mesfushorët qendrorë më të lezetshëm në futbollin anglez. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Tom Davies, i cili është mjaft interesant. Tani pa një ado të mëtejshme, le të fillojmë së pari me bazën e tij të njohurive dhe tabelën e përmbajtjes së tij para historisë së plotë.

Faktet e Biografisë së Tom Davies (Kërkimet)Përgjigjet
Emri i plotë:Thomas Davies (Emri i Vërtetë)
pseudonimi:mashkull
Data e lindjes:30 qershor 1998
Vendi i lindjes:Liverpool, Angli
Mosha:21 (Që në shkurt 2020)
Vendi u rrit:Derby West (Lindja e Liverpool, Angli)
Emri i prindërve:Daine Davies (Nënë) dhe Toni Davies (Babai)
Vëllezërit e motrat:Liam Davies (vëllai i moshuar)
Bandi i Muzikës së preferuar:Mbreti i Luaneve
Ushqim i preferuar:Makarona Pesto me djath parmezan.
Miku më i mirë:Dominic Calvert-Lewin
Gjatesia:5 ft 11 në (1.80 m)
Profesioni:futbollist
Pozicioni i luajtur:Mesfushori qendror
Edukimi i hershëm i futbollit:Shkolla e Futbollit dhe Tranmere Rovers

Tom Davies ' Historia e Fëmijërisë:

Historia e Fëmijërisë së Tom Davies - Ja një pamje e qartë e fotove të tij të fëmijërisë. Credit: FPCP-Blogspot

Duke filluar, emri i tij i plotë është Tom "Thomas" Davies. Tom lindi në ditën e 30 Qershorit 1998 nëna e tij Daine Davies (një floktar) dhe babai, Tony Davies (një nëpunës civil) në qytetin e Liverpoolit. Ylli i shtëpisë u rrit së bashku me vëllain e tij të madh Liam dhe së bashku, ata u rritën nga prindërit e tyre në Derby West. Në rast se nuk e dini?… Derby West është një periferi e pasur në lindje të Liverpool, Angli.

Sfondi Familjar i Tom Davies:

Familja e Tom Davies i përket grupit etnik të Liverpoolit, i lindur në Angli, i cili flet gjuhën angleze. Mesfushori qendror i lindur nga Merseyside ka origjinën e tij familjare nga Liverpooli, qyteti i famshëm detar i Mbretërisë së Bashkuar në veriperëndim të Anglisë. Shtë një qytet që ka koleksionet më mbresëlënëse të muzeve në Evropë. Gjithashtu, ishte e para që zotëronte linjën e parë hekurudhore të pasagjerëve në botë.

Tom Davies u rrit në një sfond të familjes së klasës së mesme, me shumicën e anëtarëve të familjes së tij që jetonin rreth periferisë Liverpool të West Derby. Të kesh një nënë që operonte një parukeri dhe një babë që ishte një dëgjues i klasës së mesme nënkupton se të dy prindërit e Tom Davies ishin të qetë.

Tom Davies ' Jeta e hershme me futbollin dhe arsimin:

Në fillim të fëmijës, prindërit e Tom Davies e regjistruan atë në një shkollë lokale Merseyside, e cila inkurajoi nxënësit e tyre të marrin pjesë në futbollin shkollor konkurrues. Sipas Telegraph, Tomi i vogël (foto më poshtë) ishte një nxënës i ndritshëm, ai që ishte shumë i mirë sidomos në matematikë dhe shkencë.

Thomas i vogël luajti futboll në shkollë, në një kohë kur shkollat ​​e Liverpoolit kishin probleme me akademitë e klubit që merrnin studentët e tyre më të mirë. Credit: FYC

Në atë kohë, prindërit e Tom Davies ishin të mendimit se djali i tyre nuk duhet të rrezikojë edukimin e tij për futbollin. Të dy Daine dhe Toni donin që Tomi i vogël të arrinte nivelin e Universitetit. Fatkeqësisht, gjërat nuk shkuan ashtu siç kishin dëshiruar jo-falë fatit.

Ndikimi i Xha Tom Davies 'kishte mbi të:

Edhe pse arsimi u mbajt me një rëndësi të madhe, dashuria e Tomit për futbollin mbizotëroi falë motivimit nga një njeri. Nuk është tjetër veç "xhaxhai i tij- Alan". A e dini? ... gjenet e futbollit gjithashtu drejtohen në Familjen Tom Davies përmes xhaxhait të tij të famshëm, Alan Whittle. Alan (Foto më poshtë) të cilin Tom i ngjan të luante personalisht për Everton dhe Crystal Palace në vitet 1970.

Takoni Tom Davies Xhaxhai, Alan Whittle- Whatfarë mendoni për pamjet e tyre? CREDIT: Twitter

Alan Whittle ndihmoi Tom Davies-in e vogël që të bëhej një forcë që të llogaritej në futbollin e shkollës në Merseyside. Larg shkollës, Davies e mori në dorë fatin e tij, pasi ai shpesh krijoi aftësitë e tij në fushat e futbollit lokal të Derby West.

Tom Davies ' Jeta e hershme e karrierës:

Talenti i futbollit i Davies u shfaq gjatë një periudhe polemike mes akademive të futbollit dhe sistemeve të futbollit të shkollës Merseyside. Gjatë asaj kohe, sistemet e shkollës Merseyside dekurajuan talentin e tyre në zhvillim nga pjesëmarrja në akademitë e futbollit. Kjo erdhi sepse ata shpesh ndiheshin të mënjanë dhe të tjetërsuar.

Davies i vogël ishte prekur sepse ai kishte shpresuar të bashkohej me një akademi dhe në të njëjtën kohë, të merrte pjesë në futbollin shkollor. Kishte vetëm një mundësi për të, ishte ose ai të bashkohej me një akademi ose të vazhdonte futbollin shkollor. Në fund, prindërit e Tom Davies 'e aprovuan atë të hiqte dorë nga futbolli shkollor për t'u bashkuar me akademinë Tranmere Rovers që ndodhet në Liverpool.

Biografia e Tom Davies- Rruga e tij për histori famë:

Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, anëtarët e familjes së Tom Davies veçanërisht xhaxhai i tij bënë të pamundurën për të mbështetur aspiratat e tij. Ndërsa ishte në Tranmere Rovers, Tomi i vogël u zhvillua në një me zhvillim të parakohshëm djalë kamzhiku. Stili i tij i lojës tërhoqi akademinë e futbollit Everton, një nga dy klubet kryesore angleze nga Liverpool.

Në vitin 2009 në moshën 11 vjeç, Tom e kishte siguruar tashmë emrin e tij në listën e akademisë Toffee pas një gjyqi të suksesshëm me klubin. Paraqitur më poshtë, ishte një moment i pastër gëzimi për veten dhe anëtarët e familjes së tij.

Tom i ri dhe i lumtur në vitin 2009- Viti kur ai u bashkua me Everton. Kredia: FPCP-Blogspot

E vërteta është, tkëtu nuk pati sukses brenda natës në akademinë Everton. Davies u favorizua shumë falë pjekurisë dhe atributit të tij drejtues që posedonte. A e dini? ... Karakteri i tij dhe stili i tij i lojës gjithashtu e pa që ai u fut në ekipin kombëtar të Anglisë U16 në vitin 2013. Siç pritej, Davies vazhdoi të rritet përmes rangjeve kombëtar, duke u bërë një kapiten i të rinjve në Angli në këtë proces.

Biografia e Tom Davies- Story of Rise to Fame:

Që nga momenti kur Davies kapiti rininë e Anglisë, përparimi i tij ishte bërë i palëkundur me shpresën për të shkelur nën Roberto Martinez i cili mori përsipër David Moyes. Gjatë sezonit 2014–15, ai u promovua në moshat nën 21 vjeç të Evertonit.

Në fund të sezonit, ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale, një moment gëzimi për xhaxhai, prindërit dhe anëtarët e familjes. Forma mbresëlënëse e Tom Davies me ekipin e Everton U21 e shpërbleu atë me debutimin e tij në Premier League nga menaxheri Roberto Martínez.

Adoleshent me guxim, falë mençurisë së tij në rrugë dhe skajeve të përafërt të futbollit të shkollës u krijua në asnjë kohë. E Diela 15 Janar 2017 mbetet një datë pjesë jetike në Biografinë e Tom Davies që nuk do ta harronte kurrë. Ishte dita kur ai përmbushi ëndrrën e tij të fëmijërisë duke shënuar golin e tij të parë profesional për Everton kundër Manchester Cityt.

Fotografuar më poshtë, Davies tregoi një qetësi të shkëlqyeshme pasi gjuajti me delikatë topin mbi tejkalimin Claudio Bravo për të shënuar qëllimin e tij të parë të parë. Performanca e tij atë muaj i dha atij Playermimin e Lojtarëve të Muajit të PFA-së të Muajit të PFA-së dhe çmimin Lojtarit të Ri të sezonit.

Një pamje e këtij momenti të paharrueshëm Thomas shënoi golin e tij të parë si lojtar i moshuar. Kredite: Kohet dhe DailyMail

Shpejt përpara për kohën e shkrimit të Biografisë Tom Davies, mund të themi me besim se jeta e tij ka ndryshuar. Ai sigurisht nuk është futbollisti mesatar dhe është përshtatur të jetë një djalë i ri në kërkesë. Tom ka vazhduar të përfaqësojë klubin e tij të dashur (Everton) 74 herë para ditëlindjes së tij të 21-të.

Pa dyshim, ne tifozët e futbollit jemi në prag të shohim një tjetër maestro të mesfushës që lulëzon rrugën e tij drejt një talenti të klasit botëror pikërisht para syve tanë. Tom Davies është me të vërtetë një nga më të mirët në mesin e linjës së pafund prodhimi të mesfushave që vijnë nga Anglia. Pjesa tjetër, siç themi ne, tani është histori.

Kush është Tom Davies ' Girlfriend?

Me rritjen e tij të famës dhe personalitetin elegant, është e sigurt që disa nga tifozët e Everton dhe Anglia duhet të kenë menduar se kush mund të jetë e dashura e Tom Davies. Ose nëse është i martuar, me një grua dhe fëmijë. E vërteta është, nuk ka asnjë mohim i faktit që pamja tejet e bukur e Tomit nuk do ta bënte atë një të tillë A-Lister për materialet e mundshme të të dashurës dhe gruas. si Philippe Coutinho.

Tifozët Everton dhe Anglia kanë pyetur- Kush është Takimi i Tom Davies? A ka të dashur? apo gruaja?. Kredia: IG

Pas disa kërkimeve në internet, ne kemi kuptuar se Tom Davies mund të jetë beqar (si në kohën e shkrimit).

Tom Davies ' Jeta personale:

Njohja me jetën personale të Tom Davies. Kredia: Instagram

David Beckham, Thierry Henry, Andrea Pirlo të gjithë kanë mojo të vërtetë ndërsa futbollistët e tjerë disi jo (pa ofendim Danny Drinkwater!). Tom Davies është një njeri që i dëshmon botës që- nuk është e nevojshme të jesh një superyll i madh për të qenë super i lezetshëm.

Edhe me Skateboards e tij, flokët e gjatë, rrobat e cilësisë së mirë, pamjet e çuditshme, personaliteti i Tomit në fushë ruhet ende. Tom Davies është një antidot për besimin e përgjithësuar të shoqërisë (Stereotipi) për pamjet jashtë futbollit dhe aftësinë e tyre për t'u bërë udhëheqës. Edhe me pamjet e tij të çuditshme, Tomi ynë shumë, në disa raste u bë një lider në fushë. A e dini? ... Tom Davies ishte kapiten, të rinjtë në Angli dhe madje edhe skuadra e lartë e Everton.

Më në fund, në jetën personale të Tom Davies, mesfushori qendror është dikush që ndihet shumë i qetë në stilin e tij. Ai nuk i pëlqen të ndikohet nga njerëzit e tjerë. Tom beson se ai thjesht duhet të jetë i mirë në atë që bën në vend që t'i përmbahet asaj që disa persona (Shembull; ata që duan që ai të veshë stoqe më të gjata dhe të prerë flokët) duan që ai të bëjë.

Tom Davies ' Lifestyle:

Njohja me Tom Davies Lifestyle jashtë fushës. Kredia: Instagram

Njohja me stilin e jetës së Tom Davies do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës. Duke u nisur, do të pajtoheni me ne që ai është tai është futbollisti më i lezetshëm ndonjëherë në të gjithë botën. Si në kohën e shkrimit, Davies nuk jeton një mënyrë jetese luksoze lehtësisht i dukshëm nga vetura të ndezura, shtëpi të mëdha (pallate) etj.

Siç është vërejtur më lart, Tom përkundër vlerës së tij neto dhe vlerës së tregut akoma preferon të drejtojë një biçikletë të personalizuar si makinën e tij. Kjo është një shenjë e jetesës së tij të përulur. Tom nuk e fsheh faktin që ai mbështet FC Barcelona edhe si lojtar i Everton. Ai e do konsolën e PlayStation, me të cilën luan Dominic Calvert-Lewin (shoku i tij më i mirë).

Tom Davies ' Jeta familjare:

Të gjithë në Liverpool e pëlqejnë atë kur dikush nga qyteti e bën mirë, kështu që jo vetëm familja e Tom Davies që është krenar për arritjet e tij. Njerëzit nga qyteti i Liverpoolit marrin emocione kur e shohin vetë punën e tyre mirë. Shembujt e fundit janë; John Lundstram dhe Chris Wilder të cilët po bëjnë përparim në futbollin anglez. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë në jetën e familjes, duke ndezur me një nga prindërit e Tom Davies- mamaja e tij.

Më shumë rreth mamasë së Tom Davies:

Daine Davies është floktarja e famshme në Liverpool dhe super mamaja e Tom Davies. Daine është lloji i nënës që i ngjitet aq shumë djalit të saj. Davies i tha Daily Mail se përsëri në akademinë e tij, mamaja e tij nuk e ka problem ta mbajë të mbyllur sallonin e saj të flokëve në mënyrë që ta çojë atë në Finch Farm (Terren trajnimi për Everton FC). Kjo ndodhi edhe kur ai ishte një lojtar i moshuar, por ende nuk e kishte kaluar provën e tij të drejtimit. Në një intervistë, Davies dikur tha këtë për nënën e tij;

"Nëna ime më sjell çdo mëngjes dhe më heq, "Tha Davies, me një bujë të madhe në të gjithë fytyrën. Kur e pyetën nëse u tall me shokët e tij të ekipit Toffees për këtë, ai u përgjigj: "Po, por nuk shoh asgjë të keqe me të!"

Më shumë rreth babit të Tom Davies:

Toni Davies është babi super i lezetshëm i Tomit. Ai është një lloj babi që kënaqet duke pasur djalin e tij Davies rreth tij, ku ata të dy shikojnë lojërat e tij së bashku. Sipas Telegraf, Davies dikur tha se pas qëllimit të parë të tij të lartë në karrierë, ai shkoi në shtëpinë e familjes së tij për të parë ndeshjen me babin e tij të super (Toni). Të dy baba dhe djali kanë ndërtuar një marrëdhënie fantastike, e cila është e vendosur të zgjasë përgjithmonë.

Rreth vëllait të Tom Davies - Liam:

Prindërit e Tom Davies nuk e kishin atë si fëmijën e tyre të vetëm. Futbollisti anglez në rritje ka një vëlla të moshuar që i kalon emri Liam Davies. Vëllai i Tom Davies ashtu si ai gjithashtu merrej me sport. Sipas Wikipedia, Liam është një futbollist gjysmë profesional që luan për Curzon Ashton. Një raport tjetër thotë se Liam është gjithashtu një Chef i mirë, i cili gatuan të gjitha llojet e vakteve me të preferuarat e tij duke qenë makarona pesto me djathë parmixhan.

Rreth xhaxhait të Tom Davies:

Takoni Xhaxhai i Tom Davies ', Alan Whittle- Whatfarë mendoni për pamjet e tyre

Alan Whittle është xhaxhai i Tomit, ai që thamë ishte përgjegjës për ndezjen e karrierës së Davies, duke e bërë atë të përmirësohet si lojtar. Në mënyrë ideale, Tom Davies është nipi i ish-lojtarit të Everton që bëri 74 paraqitje për klubin midis 1967 dhe 1972.

Tom Davies ' faktet:

Në këtë pjesë të Biografisë Tom Davies, ne do t'ju paraqesim disa fakte biografie të palejuara për Liverpool-in e lindur dhe West Derby edukuar futbollist.

Fakti 1- Ndarja e pagave të Tom Davies në sekonda:

Në tremujorin e parë të 2019, mesfushori anglez nënshkroi një kontratë me Everton, një që përmban një pagë dajak prej 1,293,684 £ (Pound milion) në vit. Dobësimi i pagave të Tom Davies në fitime për sekonda, minutë, orë, ditë, etj,… ne kemi këto;

mbajtjeFitimet e pagave të Tom Davies në Paund (£)Fitimet e pagave të Tom Davies në Euro (€)
Fitimet e pagave të Tom Davies në vit£ 1,293,684€ 1,500,000
Fitimet e pagave të Tom Davies për muaj£ 107,807€ 125,000
Fitimet e pagave të Tom Davies në javë£ 26,294€ 30,488
Fitimet e pagave të Tom Davies në ditë£ 3,534€ 4,098
Fitimet e pagave të Tom Davies për orë£ 147€ 171
Fitimet e pagave të Tom Davies për Minutë£ 2.45€ 2.85
Fitimet e pagave të Tom Davies për sekonda£ 0.04€ 0.05

Kjo është ajo që fitoi Tom Davies që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart ende lexon (0), atëherë do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij në sekonda. A e dini? ... Burri mesatar në Mbretërinë e Bashkuar duhet të punojë për të paktën 3.6 vjet për të fituar £ 107,807, që është shuma që Tom Davies fiton në vetëm 1 muaj.

Fakti 2- Për flokët e Tom Davies:

Arsyeja pas flokëve të Tom Davies. Credit: SB-Nation, Zimbo dhe EvertonFC

Pa dyshim, flokët e tij të gjatë bjondë e bëjnë atë të njihet menjëherë në fushë. Fakti që anëtarët e familjes së Tom Davies miratojnë flokët e tij dikur i dha trajnerit të tij të rinisë të gjithë municionet për ta shuar atë. Kjo për shkak se ai mendonte se flokët ishin me origjinë nga Daine, mamaja e tij dhe floktarja. David Unsworth [trajner i Everton Nën 23 vjeç] i jepte shkopin e flokëve Davies për flokët e tij, duke i thënë gjithmonë ta ndërpresë. Kur u pyet për flokët e tij, Tom dikur tha;

"Fillova të rritja flokët disa vjet mbrapa, dhe pastaj u shpëtova. Papritur, fillova ta humbas, kështu që duhet ta rrit përsëri. "

Futbollisti i ligës Premier ka thënë se ndërsa pranoi ironi se nëna e tij, Diane, është parukeri.

Fakti 3 - Pse Tom Davies vesh Rezerva të shkurtra:

Ne ju tregojmë pse mesfushori qendror vesh stoqe të shkurtra ?. Credit: Zimbo

Nga flokët e tij deri te mjekra e tij pa rruar dhe më pas tek çorapët e tij të shkurtër, Tom Davies kap imagjinatën e një futbollisti me shpirt të lirë. A e dini? ... Sorapët e veshur me shkollë të vjetër të Tomit, të veshur me të ulët, bëjnë një referim nostalgjik ndaj xhaxhait të tij, Alan Whittle. Po, ai e bën këtë për të nderuar xhaxhain Alan Whittle i cili dikur vesh stoqe të shkurtra gjatë kohës së tij në Everton. Deri më sot, shumë e konsiderojnë jo vetëm Tomin, por futbollistët e tjerë si Jack Grealish atipike për shkak të vendosmërisë së tyre për të futur çorape në pads shin.

Fakti # 5- Tom Davies Vlerësimet e FIFA-s:

Davies në 21 (që nga shkurti i vitit 2020) ka potencialin për tu bërë një nga mesfushorët më të mirë anglezë në FIFA. Mesfushori qendror ka një vlerësim të mundshëm të FIFA prej 82, duke e bërë atë një blerje të sigurt për adhuruesit e modës së karrierës FIFA.

Mesfushori qendror ka një potencial të mirë FIFA, në të vërtetë një për të ardhmen. Credit: SoFIFA

Fakti 6- XNUMX- Tattoos Tom Davies:

Tom në kohën e shkrimit nuk beson në Kultura e tatuazheve e cila është shumë e njohur në botën e sotme sportive. Fotografuar më poshtë, mesfushori nuk ka nevojë për bojëra në trupin e tij të sipërm dhe të poshtëm për të portretizuar fenë e tij, gjëra që ai i do ose anëtarët e familjes.

Thomas ynë shumë nuk beson (në kohën e shkrimit) në Tattoos. Kredia: Instagram

Fakti 7- Feja Tom Davies:

Emri i vërtetë i Tom Davies "Thomas”Është një emër me origjinë biblike. Mbartja e këtij emri nënkupton se prindërit e Tom Davies ka të ngjarë të jenë të krishterë. Në kohën e shkrimit, nuk ka asnjë shenjë që Tom është i madh për fe. Sidoqoftë, do t'ju njoftojmë sa më shpejt që të ekzistojë një provë fotografike që tregon praktikën e tij fetare të krishterë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të fëmijërisë Tom Davies Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu