Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Tom Davies ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist anglez, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje perfekte e Tom Bio's Tom.

Tom Davies Historia e Fëmijërisë- Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij. Kredia: SportsdotNet, Twitter dhe SkySports
Tom Davies Historia e Fëmijërisë- Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.

Po, të gjithë e dinë që Davies është një nga mesfushorët qendrorë më të mirë në futbollin anglez. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Tom Davies, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tom Davies ' Historia e Fëmijërisë:

Tom Davies Historia e Fëmijërisë- Vini re një pamje të qartë të fotove të tij të fëmijërisë. Kredia: FPCP-BlogSpot
Tom Davies Historia e Fëmijërisë- Vini re një pamje të qartë të fotove të tij të fëmijërisë.

Duke filluar, emri i tij i plotë është Tom "Thomas" Davies. Tom lindi në 30th ditën e qershorit 1998 nga nëna e tij Daine Davies (një floktar) dhe babai, Tony Davies (një nëpunës civil) në qytetin e Liverpool.

Ylli i shtëpisë u rrit së bashku me vëllain e tij të madh Liam dhe së bashku, ata u rritën nga prindërit e tyre në West Derby. Në rast se nuk e dinit? Derby West është një periferi e pasur në lindje të Liverpool, Angli.

Historiku i familjes së Tom Davies:

Familja e Tom Davies i përket grupit etnik Liverpool, vendas në Angli, i cili flet gjuhën angleze. Mesfushori qendror i lindur në Merseyside ka origjinën e tij familjare nga Liverpool, qyteti i famshëm detar i Mbretërisë së Bashkuar në Anglinë veriperëndimore. Shtë një qytet që ka koleksionet më mbresëlënëse të muzeve në Evropë. Gjithashtu, ishte i pari që zotëronte linjën e parë hekurudhore të pasagjerëve në botë.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Tom Davies u rrit në një prejardhje familjare të klasës së mesme, me shumicën e anëtarëve të familjes së tij që jetonin rreth periferisë së Liverpoolit, West Derby. Të kesh një mama që operonte një sallon parukerie dhe një baba i cili ishte një fitues i klasës së mesme nënkupton që të dy prindërit e Tom Davies ishin rehat.

Tom Davies ' Jeta e hershme me futbollin dhe arsimin:

Herët si fëmijë, prindërit e Tom Davies e regjistruan atë në një shkollë lokale në Merseyside, një shkollë që inkurajoi nxënësit e tyre të merrnin pjesë në futbollin shkollor konkurrues. Sipas Telegrafi, Tomi i vogël (foto më poshtë) ishte një nxënës i ndritshëm, ai që ishte shumë i mirë sidomos në matematikë dhe shkencë.

LEXO
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Thomasi i vogël luante futboll në shkollë, në një kohë kur shkollat ​​e Liverpoolit kishin probleme me akademitë e klubeve duke marrë studentët e tyre më të mirë. Kredia: FYC
Thomasi i vogël luante futboll në shkollë, në një kohë kur shkollat ​​e Liverpoolit kishin probleme me akademitë e klubeve duke marrë studentët e tyre më të mirë. 

Në atë kohë, prindërit e Tom Davies ishin të mendimit se djali i tyre nuk duhet të kompromentonte arsimimin e tij për futboll. Të dy Daine dhe Toni donin që Tomi i vogël të arrinte nivelin e Universitetit. Fatkeqësisht, gjërat nuk shkuan ashtu siç kishin dëshiruar falënderime për fatin.

Ndikimi që xhaxhai i Tom Davies kishte mbi të:

Edhe pse arsimi mbahej me shumë rëndësi, dashuria e Tomit për futbollin mbizotëroi falë motivimit nga një njeri. Nuk është tjetër veçse “xhaxhai i tij- Alan". A e dini? gjenet e futbollit drejtohen gjithashtu në Familjen e Tom Davies përmes xhaxhait të tij të famshëm, Alan Whittle. Alan  (Foto më poshtë) të cilin Tom i ngjan të luante personalisht për Everton dhe Crystal Palace në vitet 1970.

Njihuni me Tom Davies Uncle, Alan Whittle- Çfarë mendoni për pamjen e tyre? KREDIA: Twitter
Njihuni me Tom Davies Uncle, Alan Whittle- Çfarë mendoni për pamjen e tyre? KREDIA: Twitter

Alan Whittle ndihmoi Tom Davies-in e vogël që të bëhej një forcë që të llogaritej në futbollin e shkollës në Merseyside. Larg shkollës, Davies e mori në dorë fatin e tij, pasi ai shpesh krijoi aftësitë e tij në fushat e futbollit lokal të Derby West.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tom Davies ' Jeta e hershme e karrierës:

Talenti i futbollit i Davies u shfaq gjatë një periudhe polemikash midis akademive të futbollit dhe sistemeve të futbollit të shkollës Merseyside. Gjatë asaj kohe, sistemet shkollore të Merseyside dekurajuan talentet e tyre të reja nga pjesëmarrja në akademitë e futbollit. Kjo erdhi sepse ata shpesh ndiheshin të mënjanuar dhe të tjetërsuar.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Davies i vogël ishte prekur sepse ai kishte shpresuar të bashkohej me një akademi dhe në të njëjtën kohë, të merrte pjesë në futbollin shkollor. Kishte vetëm një mundësi për të, ajo ishte ose ai u bashkua me një akademi ose vazhdoi futbollin shkollor. Në fund, prindërit e Tom Davies e aprovuan atë që të zgjidhte futbollin shkollor për t'u bashkuar me akademinë e Tranmere Rovers të vendosur në Liverpool.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Biografia e Tom Davies- Rruga e tij për histori famë:

Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, anëtarët e familjes së Tom Davies, veçanërisht xhaxhai i tij bënë gjithçka që mundën për të mbështetur aspiratat e tij. Ndërsa ishte në Tranmere Rovers, Tomi i vogël u zhvillua në një me zhvillim të parakohshëm djalë kamzhiku. Stili i tij i lojës tërhoqi akademinë e futbollit Everton, një nga dy klubet kryesore angleze nga Liverpool.

Në vitin 2009 në moshën 11 vjeç, Tom tashmë kishte siguruar emrin e tij në listën e akademisë së Toffee pas një prove të suksesshme me klubin. Në foto më poshtë, ishte një moment i pastër gëzimi për veten dhe anëtarët e familjes së tij.

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Tom i ri dhe i lumtur në vitin 2009- Vit kur ai u bashkua me Everton. Kredia: FPCP-Blogspot
Tom i ri dhe i lumtur në vitin 2009- Vit kur ai u bashkua me Everton. Kredia: FPCP-Blogspot

E vërteta është, tkëtu nuk pati sukses brenda natës në akademinë Everton. Davies u favorizua shumë falë pjekurisë dhe atributit të tij drejtues që posedonte. A e dini? Karakteri i tij dhe stili i tij i lojës gjithashtu e pa që ai u fut në ekipin kombëtar të Anglisë U16 në vitin 2013. Siç pritej, Davies vazhdoi të rritet përmes rangjeve kombëtar, duke u bërë një kapiten i të rinjve në Angli në këtë proces.

Biografia e Tom Davies- Story of Rise to Fame:

Që nga momenti kur Davies kapiti rininë e Anglisë, përparimi i tij ishte bërë i palëkundur me shpresën për të shkelur nën Roberto Martinez i cili mori përsipër David Moyes. Gjatë sezonit 2014–15, ai u promovua në Everton nën-21 vjeç.

LEXO
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fund të sezonit, ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale, një moment gëzimi për xhaxhain e tij, prindërit dhe anëtarët e familjes. Forma mbresëlënëse e Tom Davies me ekipin U21 të Evertonit e shpërbleu atë me debutimin e tij në Premier League nga menaxheri Roberto Martínez.

Adoleshent me guxim, falë mençurisë së tij në rrugë dhe skajeve të përafërt të futbollit të shkollës u krijua në asnjë kohë. E Diela 15 Janar 2017 mbetet një datë pjesë jetike në Biografinë e Tom Davies që nuk do ta harronte kurrë. Ishte dita kur ai përmbushi ëndrrën e tij të fëmijërisë duke shënuar golin e tij të parë profesional për Everton kundër Manchester Cityt.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fotografuar më poshtë, Davies tregoi një qetësi të shkëlqyeshme pasi gjuajti me delikatë topin mbi tejkalimin Claudio Bravo për të shënuar qëllimin e tij të parë për të moshuarit. Performanca e tij atë muaj i dha atij çmimin Lojtari i Muajit të Tifozëve të Janarit dhe Lojtari i Ri i Sezonit.

Një pamje e atij momenti të paharrueshëm Thomas shënoi golin e tij të parë si lojtar i moshës së tretë. KREDIT: TheTimes dhe DailyMail
Një pamje e atij momenti të paharrueshëm Thomas shënoi golin e tij të parë si lojtar i moshës së tretë. KREDIT: TheTimes dhe DailyMail

Shpejt përpara për kohën e shkrimit të Biografisë Tom Davies, mund të themi me besim se jeta e tij ka ndryshuar. Ai sigurisht nuk është futbollisti mesatar dhe është përshtatur të jetë një djalë i ri në kërkesë. Tom ka vazhduar të përfaqësojë klubin e tij të dashur (Everton) 74 herë para ditëlindjes së tij të 21-të.

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pa dyshim, ne tifozët e futbollit jemi në prag të shohim një tjetër maestro të mesfushës që lulëzon rrugën e tij drejt një talenti të klasit botëror pikërisht para syve tanë. Tom Davies është me të vërtetë një nga më të mirët në mesin e linjës së pafund prodhimi të mesfushave që vijnë nga Anglia. Pjesa tjetër, siç themi ne, tani është histori.

Kush është Tom Davies E dashura?

Me rritjen e tij të famës dhe personalitetit elegant, është e sigurt që disa nga tifozët e Evertonit dhe Anglisë duhet të kenë menduar se kush mund të jetë e dashura e Tom Davies. Apo nëse është i martuar, me grua dhe fëmijë. E vërteta është, nuk mund të mohohet fakti që pamja jashtëzakonisht e lezetshme e Tomit nuk do ta bënte atë një A-Lister për materialet e mundshme të të dashurës dhe gruas. si Philippe Coutinho.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë
Tifozët e Everton dhe Anglisë kanë pyetur- Kush është Takimi me Tom Davies? A ka ai një të dashur? apo një grua ?. Kredia: IG
Tifozët e Everton dhe Anglisë kanë pyetur- Kush është Takimi me Tom Davies? A ka ai një të dashur? apo një grua ?. Kredia: IG

Pas disa kërkimesh në internet, kemi arritur të kuptojmë se Tom Davies mund të jetë beqar (si në kohën e shkrimit).

Tom Davies ' Jeta personale:

Njohja me jetën personale të Tom Davies. Kredia: Instagram
Njohja me jetën personale të Tom Davies. Kredia: Instagram

David Beckham, Thierry Henry, Andrea Pirlo të gjithë kanë mojo të vërtetë ndërsa futbollistët e tjerë disi jo (pa ofendim Danny Drinkwater!). Tom Davies është një njeri që i dëshmon botës që- nuk është e nevojshme të jesh një superyll i madh për të qenë super i lezetshëm.

Edhe me Skateboard-et e tij, flokët e gjatë, rrobat e cilësisë së mirë, pamjet e çuditshme, personaliteti i Tomit në fushë ruhet akoma. Tom Davies është një antidot për besimin e mbi-përgjithësuar të shoqërisë (Stereotipi) në lidhje me pamjen e futbollistit jashtë fushës dhe aftësinë e tyre për t'u bërë udhëheqës. Edhe me pamjet e tij të çuditshme, Tomi ynë shumë, në disa raste u bë një lider në fushë. A e dini? Tom Davies ishte kapiten, të rinjtë në Angli dhe madje edhe skuadra e lartë e Everton.

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më në fund, në jetën personale të Tom Davies, mesfushori qendror është dikush që ndihet shumë komod në stilin e tij. Ai nuk i pëlqen të ndikohet nga njerëzit e tjerë. Tom beson se ai thjesht duhet të jetë i mirë në atë që bën në vend që t'i përmbahet asaj që disa persona (Shembull; ata që duan që ai të veshë stoqe më të gjata dhe të prerë flokët) duan që ai të bëjë.

Tom Davies ' Lifestyle:

Njohja me Tom Davies Lifestyle jashtë fushës. Kredia: Instagram
Njohja me Tom Davies Lifestyle jashtë fushës. Kredia: Instagram

Njohja me stilin e jetës së Tom Davies do t'ju ndihmojë të merrni një pasqyrë të plotë të standardit të tij të jetesës.  Duke filluar, do të pajtohesh me ne se ai është tai është futbollisti më i lezetshëm ndonjëherë në të gjithë botën. Si në kohën e shkrimit, Davies nuk jeton një mënyrë jetese luksoze lehtësisht i dukshëm nga vetura të ndezura, shtëpi të mëdha (pallate) etj.

Siç u vu re më lart, Tom pavarësisht vlerës së tij neto dhe vlerës së tregut ende preferon të ngasë një biçikletë të personalizuar si makinën e tij. Kjo është një shenjë e mënyrës së tij të jetesës së përulur. Tom nuk e fsheh faktin se ai mbështet FC Barcelona edhe si një lojtar i Everton. Ai e do konsolën e PlayStation, me të cilën ai luan Dominic Calvert-Lewin (shoku i tij më i mirë).

Tom Davies ' Jeta familjare:

Të gjithëve në Liverpool i pëlqen kur dikush nga qyteti bën mirë, kështu që jo vetëm familja e Tom Davies është ajo që është krenare për arritjet e tij. Njerëzit nga qyteti i Liverpool bëhen emocionalë kur shohin se vetë po shkojnë mirë. Shembujt e fundit janë; John Lundstram Chris Wilder të cilët po bëjnë përparim në futbollin anglez. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë mbi jetën familjare, duke parë një nga prindërit e Tom Davies- mamaja e tij.

Më shumë rreth nënës së Tom Davies:

Daine Davies është floktarja e famshme në Liverpool dhe super mamaja e Tom Davies. Daine është lloji i nënës që i ngjitet aq shumë djalit të saj. Davies i tha Daily Mail se përsëri në akademinë e tij, mamaja e tij nuk e ka problem ta mbajë të mbyllur sallonin e saj të flokëve në mënyrë që ta çojë atë në Finch Farm (Terren trajnimi për Everton FC). Kjo ndodhi edhe kur ai ishte një lojtar i moshuar, por ende nuk e kishte kaluar provën e tij të drejtimit. Në një intervistë, Davies dikur tha këtë për nënën e tij;

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

"Nëna ime më sjell çdo mëngjes dhe më lëshon, "Tha Davies, me një buzëqeshje të madhe në fytyrë. Kur u pyet nëse u tall nga shokët e tij të skuadrës së Toffees për këtë, ai u përgjigj: “Po, por nuk shoh asgjë të keqe me të!"

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më shumë rreth babait të Tom Davies:

Toni Davies është babi super i lezetshëm i Tomit. Ai është një lloj babi që kënaqet duke pasur djalin e tij Davies rreth tij, ku ata të dy shikojnë lojërat e tij së bashku. Sipas Telegraf, Davies dikur tha se pas qëllimit të parë të tij të lartë në karrierë, ai shkoi në shtëpinë e familjes së tij për të parë ndeshjen me babin e tij të super (Toni). Të dy baba dhe djali kanë ndërtuar një marrëdhënie fantastike, e cila është e vendosur të zgjasë përgjithmonë.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth vëllait të Tom Davies '- Liam:

Prindërit e Tom Davies nuk e kishin atë si fëmijën e tyre të vetëm. Futbollisti anglez në rritje ka një vëlla më të madh që mban emrin Liam Davies. Vëllai i Tom Davies ashtu si ai gjithashtu u mor me sport. Sipas Wikipedia, Liam është një futbollist gjysmë-profesionist që luan për Curzon Ashton. Një raport tjetër thotë se Liam është gjithashtu një Chef i mirë që gatuan të gjitha llojet e vakteve me makaronat e tij të preferuara pesto me djathë parmixhano.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth xhaxhait të Tom Davies:

Njihuni me Xhaxhain e Tom Davies, Alan Whittle- Çfarë mendoni për pamjen e tyre
Njihuni me Xhaxhain e Tom Davies, Alan Whittle- Çfarë mendoni për pamjen e tyre

Alan Whittle është xhaxhai i Tomit, ai që ne thamë se ishte përgjegjës për ndezjen e karrierës së Davies, duke e bërë atë të përmirësohej si lojtar. Idealisht, Tom Davies është nipi i ish-lojtarit të Everton i cili bëri 74 paraqitje për klubin midis 1967 dhe 1972.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Tom Davies ' faktet:

Në këtë pjesë të Biografisë së Tom Davies, ne do t'ju paraqesim disa fakte të patreguara të biografisë për futbollistin e lindur në Liverpool dhe West Derby.

Fakti 1- Ndarja e pagave të Tom Davies në sekonda:

Në tremujorin e parë të 2019, mesfushori anglez nënshkroi një kontratë me Everton, një që përmban një pagë dajak prej 1,293,684 £ (Pound milion) në vit. Grumbullimi i pagave të Tom Davies në fitime për sekonda, minutë, orë, ditë, etj,… ne kemi sa vijon;

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 
mbajtjeFitimet e pagave të Tom Davies në Paund (£) Fitimet e pagave të Tom Davies në Euro (€)
Fitimet e pagave të Tom Davies në vit£ 1,293,684€ 1,500,000
Fitimet e pagave të Tom Davies për muaj£ 107,807€ 125,000
Fitimet e pagave të Tom Davies në javë£ 26,294€ 30,488
Fitimet e pagave të Tom Davies në ditë£ 3,534€ 4,098
Fitimet e pagave të Tom Davies për orë£ 147€ 171
Fitimet e pagave të Tom Davies për Minutë£ 2.45€ 2.85
Fitimet e pagave të Tom Davies për sekonda£ 0.04€ 0.05
LEXO
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Që kur keni filluar shikimin Tom Davies'Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

A e dini? Burri mesatar në Mbretërinë e Bashkuar duhet të punojë për të paktën 3.6 vjet për të fituar £ 107,807, që është shuma që Tom Davies fiton në vetëm 1 muaj.

LEXO
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti 2- Për flokët e Tom Davies:

Arsyeja prapa flokëve të Tom Davies. Kredia: SB-Nation, Zimbo dhe EvertonFC
Arsyeja prapa Flokëve të Tom Davies. Kredia: SB-Nation, Zimbo dhe EvertonFC

Pa dyshim, flokët e tij të gjatë bjondë e bëjnë atë menjëherë të njohur në fushë. Fakti që anëtarët e familjes së Tom Davies mbështesin flokët e tij dikur i dha trajnerit të tij të të rinjve të gjitha municionet për t'i skorosur ato. Kjo sepse ai mendoi se flokët e kishin origjinën nga Daine, mamaja e tij dhe floktarja. David Unsworth [trajner i Everton Nën 23 vjeç] i jepte shkopin e flokëve Davies për flokët e tij, duke i thënë gjithmonë ta ndërpresë. Kur u pyet për flokët e tij, Tom dikur tha;

“Fillova të rrisja flokët disa vjet mbrapa, pastaj u hoqa qafe. Papritmas, fillova të më mungonte, prandaj duhet ta rris përsëri. "

Futbollisti i ligës Premier ka thënë se ndërsa pranoi ironi se nëna e tij, Diane, është parukeri.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Fakti 3 - Pse Tom Davies vesh Rezerva të shkurtra:

Ne ju tregojmë pse mesfushori qendror mban aksione të shkurtra ?. Kredia: Zimbo
Ne ju tregojmë pse mesfushori qendror mban aksione të shkurtra ?. Kredia: Zimbo

Nga flokët e tij deri te mjekra e tij pa rruar dhe më pas tek çorapët e tij të shkurtër, Tom Davies kap imagjinatën e një futbollisti me shpirt të lirë. A e dini? Çorapet e shkollës së vjetër të Tomit, të veshura me pak, i bëjnë një referim nostalgjik xhaxhait të tij, Alan Whittle. Po, ai e bën atë për të nderuar xhaxhain Alan Whittle i cili dikur mban aksione të shkurtra gjatë kohës së tij në Everton. Deri më sot, shumë e konsiderojnë jo vetëm Tomin, por edhe futbollistët e tjerë Jack Grealish atipike për shkak të vendosmërisë së tyre për të futur çorape në pads shin.

Fakti # 5- Tom Davies Vlerësimet e FIFA-s:

Davies në 21 (që nga shkurti i vitit 2020) ka potencialin për tu bërë një nga mesfushorët më të mirë anglezë në FIFA. Mesfushori qendror ka një vlerësim të mundshëm të FIFA prej 82, duke e bërë atë një blerje të sigurt për adhuruesit e modës së karrierës FIFA.

Mesfushori qendror ka një Potencial të mirë të FIFA-s, me të vërtetë një për të ardhmen. Kredia: SoFIFA
Mesfushori qendror ka një Potencial të mirë të FIFA-s, me të vërtetë një për të ardhmen. Kredia: SoFIFA

Fakti 6- XNUMX- Tattoos Tom Davies:

Tom në kohën e shkrimit nuk beson në Kultura e tatuazheve e cila është shumë e njohur në botën e sotme sportive. Fotografuar më poshtë, mesfushori nuk ka nevojë për bojëra në trupin e tij të sipërm dhe të poshtëm për të portretizuar fenë e tij, gjëra që ai i do ose anëtarët e familjes.

Thomas ynë shumë nuk beson (në kohën e shkrimit) në Tattoos. Kredia: Instagram
Thomas ynë shumë nuk beson (në kohën e shkrimit) në Tattoos. Kredia: Instagram

Fakti 7- Feja Tom Davies:

Emri i vërtetë i Tom Davies “Thomas”Është një emër me origjinë biblike. Mbajtja e këtij emri nënkupton që prindërit e Tom Davies ka të ngjarë të jenë të krishterë. Në kohën e shkrimit, nuk ka ndonjë shenjë që Tom është i madh në fe. Sidoqoftë, ne do t'ju azhurnojmë sa më shpejt që të ekzistojë një provë fotografike që tregon praktikën e tij fetare të krishterë.

Faktet e Biografisë së Tom Davies (Kërkimet)Përgjigjet
Emri i plotë:Thomas Davies (Emri i Vërtetë)
pseudonimi:mashkull
Data e lindjes:30 qershor 1998
Vendi i lindjes:Liverpool, Angli
Mosha:21 (Që në shkurt 2020)
Vendi u rrit:Derby West (Lindja e Liverpool, Angli)
Emri i prindërve:Daine Davies (Nënë) dhe Toni Davies (Babai)
Vëllezërit e motrat: Liam Davies (vëllai i moshuar)
Bandi i Muzikës së preferuar:Mbreti i Luaneve
Ushqim i preferuar: Makarona Pesto me djath parmezan.
Miku më i mirë:Dominic Calvert-Lewin
Gjatesia:5 ft 11 në (1.80 m)
Profesioni:futbollist
Pozicioni i luajtur:Mesfushori qendror
Edukimi i hershëm i futbollit:Shkolla e Futbollit dhe Tranmere Rovers
LEXO
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të fëmijërisë Tom Davies Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet