Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Thomas Tuchel ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Sisi), Fëmijët (Emma dhe Kim), Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e Trajnerit Gjerman të Futbollit i cili menaxhon Chelsea FC. Lifebogger fillon Bio të Tuchel nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm në menaxhim.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga trajnerët më konkurrues evropianë që ka dalë në nivelin më të lartë në vitet e fundit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Thomas Tuchel e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Roman Burki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Thomas Tuchel Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme:

Për fillestarët e Bio, ai mban pseudonimin "Profesor“ Thomas Tuchel lindi në ditën e 29-të gushtit 1973 nga nëna e tij, Gabriele Tuchel (një shtëpiake) dhe babai, Rudolf Tuchel (një trajner në pension futbolli) në Krumbach, Bavaria, Gjermani. Më poshtë është një foto e prindërve të Thomas Tuchel të cilët duket se janë në të 70-at e tyre.

LEXO
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Prindërit e Thomas Tuchel - Rudolf dhe Gabriele Tuchel. Foto e kredisë për Leparisien.
Prindërit e Thomas Tuchel - Rudolf dhe Gabriele Tuchel.

Për Thomas Tuchel, të kesh një prind të futbollit të dashur, e bënte atë të natyrshme vetëm që loja të futet në të. Para se djali i tij të futet në menaxhimin e futbollit, Sir Rudolf Tuchel tashmë kishte shumë njohuri në sport.

A e dini? Rudolf Tuchel është kredituar të jetë trajneri i parë i djalit të tij Tomas dhe atij që mori përgjegjësinë për t'i mësuar atij se si të godasë një top futbolli. Thomas Tuchel kishte shijen e tij të parë të futbollit në Krumbach, qytetin e tij bujqësor të Gjermanisë Perëndimore. Me mbështetjen e babait të tij, i cili ishte një trajner i rinisë së futbollit, Thomas Tuchel me gjithë zemër përqafoi vendimin për t'u bërë një futbollist profesionist si zgjedhja e tij e parë në karrierë.

LEXO
Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thomas Tuchel u rrit me një mendim edukimi. Në atë kohë, ai ndoqi shkollën fillore Krumbach. Kujtesa më e hershme e arsimimit të tij shihet në albumin me poezi të shokut të tij të shkollës, Martin Bosch nga Krumbach.

Historia e hershme e jetës së Thomas Tuchel. Kredi për AugsBurger.
Historia e hershme e jetës së Thomas Tuchel.

Në atë kohë, pak Tuchel peshonte kilogramë 28 dhe në madhësi 1.40. Sipas Augsburger Allgemeine-, Thomas Tuchel hyri në disa linja në albumin e poezisë në moshën nëntë vjeçare.

LEXO
Reece James Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Thomas Tuchel Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Dashuria e Tuchel për futbollin e pa atë në vitin 1979 duke u regjistruar në listën e ekipit të tij lokal të të rinjve, TSV Krumbach. Duke luajtur në ekipin e tij lokal, i cili ishte punëdhënësi i babait të tij, e bëri Tuchel-in e vogël një djalë të plotësuar.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Thomas Tuchel Vitet e Hershme në TSV Krumbach. Kredi për tsv1863krumbach.
Thomas Tuchel Vitet e Hershme në TSV Krumbach.

Pas hyrjes në klub, Tuchel filloi karrierën e tij si një mesfushor ende nën mbikëqyrjen e babait të tij me të cilin ai kishte shumë trajnime me të.

Opsioni i dytë i karrierës:

Thomas Tuchel ende shkonte në shkollë edhe ndërsa ai luante futboll nën kujdesin e babait të tij. Kthehu në ditë, 9-vjeçari dikur kishte ndërmend të bëhej një "pilot helikopter shpëtimi".

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Endrrat e Fëmijërisë së Thomas Tuchel - Opsioni i dytë. Kredia për Ausgurger.
Endrrat e Fëmijërisë së Thomas Tuchel - Opsioni i dytë. Kredia për Ausgurger.

Duke kërkuar të bëhej Pilot helikopteri si një alternativë karriere rezervë u bë arsyeja pse Tuchel vazhdoi studimet e tij. Përkundër një orari të zënë të akademisë së futbollit, Tuchel akoma gjeti kohë për të luajtur futboll konkurrues në shkollën e mesme Krumbacher, të cilën më pas e ndiqte. Kujtimet e tij më të mira mbeten Triumfi madhështor fitorja e 1987, një konkurs i cili u zhvillua në Stadiumin Olimpik të Berlinit.

LEXO
Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Thomas Tuchel Suksesi i Hershëm i Karrierës - Qëndrimi në të djathtë prapa. Kredi për Augsburger-Allgemeine.
Thomas Tuchel Suksesi i Hershëm i Karrierës - Qëndrimi në të djathtë prapa. Kredia për Augsburger Allgemeine-.

Të bërit sukses të vazhdueshëm në karrierën e tij të futbollit e panë Tuchel më vonë duke kompromentuar arsimin e tij në ndjekjen e plotë të karrierës së tij.

Thomas Tuchel Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Tuchel mori fazën tjetër në zhvillimin e karrierës së tij në vitin 1988, një vit ai pati një gjyq të suksesshëm me të FC Augsburg akademi. Vitin e tij të hershëm me klubin si një futbollist e pa atë duke u konsideruar si një talent shpresëdhënës.

Vitet e luftës së Thomas Tuchel në FC Augsburg. Kredia për T-Online.
Vitet e luftës së Thomas Tuchel në FC Augsburg.

Kur shkon e vështirë:

Me kalimin e kohës, gjërat fillojnë të shkojnë keq për Tuchel. ai kurrë nuk u shfaq për ekipin e parë dhe shfaqjet e papërshtatshme e mori atë pa ditët e tij duke u numëruar në klub.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në kohën kur ai mbushi 19 vjeç, vitin e supozuar të diplomimit dhe shndërrimit të tij në një futbollist të vjetër, Thomas Tuchel u lirua nga klubi. Ishte një katastrofë Thomas Tuchel dhe familja e tij. Atë vit 1992 pa Tuchel të dështuar shpresë për të përdorur FC Augsburg si një trampolinë karriere.

Lëvizja në:

Përcaktimi dhe vetëbesimi ishin fjalët e tij gjatë dhimbjes së kohës dhe traumave në lirimin e tij nga loja. Megjithatë, Tuchel vazhdoi me një klub tjetër gjerman, Stuttgarter Kickers i cili i dha atij fillimin e karrierës së tij të shumëpritur.

Një tjetër zhgënjim:

Qëndrimi i Tuchel në Stuttgarter Kickers u dominua kryesisht me një seri shfaqjesh jo mbresëlënëse. Pas një sezoni edhe më zhgënjyes 1993–94, klubi hoqi dorë nga ai dhe vendosi ta lirojë.

LEXO
Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Duke u kthyer përsëri:

Tuchel u zhvendos përsëri pas lirimit të tij të dytë. Ai ndoqi gjyqet dhe u pranua përsëri nga një klub tjetër, SSV Ulm. Një Tuchel i lumtur më në fund e pa veten duke u shëruar nga një periudhë e gjatë e performancës së dobët.

Jeta e Lartë në Karrierë e Thomas Tuchel: Kredia për FoxSports.
Jeta e Lartë në Karrierë e Thomas Tuchel.

Ai u bë një shtyllë për klubin në magjinë e tij katërvjeçare para se një tjetër tragjedi të vinte përsëri në grevë.

LEXO
N'Golo Kante Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke vuajtur një tjetër shtrembërim të ashpër:

Me kalimin e kohës duke luajtur për SSV Ulm, Tuchel mori një tjetër goditje në karrierën e tij, këtë herë jo me performancën e tij, por një lëndim kërc. Përpjekjet e Tuchel për ta rikuperuar veten plotësisht ishin të kota. Pamundësia për tu rikuperuar nga dëmtimi e bëri atë të detyrojë karrierën e tij aktive në një fund të menjëhershëm në një moshë të re 25. Kjo nënkuptonte që ai kaloi vetëm 5 vjet duke luajtur futboll profesionist.

"Një ëndërr e përjetshme u zhduk papritur,"

Tuchel zbuloi një herë në një intervistë. 

LEXO
N'Golo Kante Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Thomas Tuchel Biografia Fakte- Ngritja e Famës Histori:

Jeta pas ëndrrës së humbur:

Thomas Tuchel nuk lejoi që dëmtimi i tij të merrte çdo pjesë të tij. Ndërsa po lëndonte dëmtimin e tij, ai filloi të studionte ekonomi dhe futboll. Midis viteve të hidhura të vitit 1998 deri në 2000, Tuchel gjithashtu filloi të merrte mësime traineri.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në trokitjen e mijëvjeçarit të ri, Tuchel ndjeu se ishte koha të vinte në përdorim certifikatën e tij të trainimit. Kërkesa e tij për t'u bërë një trajner i të rinjve shkoi i suksesshëm me klubin gjerman, VfB Stuttgart.

Si një mësues i futbollit ashtu si babai i tij, Thomas ndihmoi dhjetëra fëmijë të rriteshin, duke mbajtur pozicionin e trajnerit të të rinjve për pesë vjet. A e dini? Ai ishte përgjegjës për zhvillimin e lojtarëve të ekipit të parë të ardhshëm, përkatësisht Mario Gómez  Sami Khedira.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
A-Juniors e Tuchel të VfB Stuttgart - përfshirë Sami Khedira (rreshti i sipërm, i 2-ti nga e majta). Kredia për Kicker.
A-Juniors e Tuchel të VfB Stuttgart - përfshirë Sami Khedira (rreshti i sipërm, i 2-ti nga e majta). Kredia për Rreng.

Falja:

Në vitin 2005, mësuesi i futbollit u kthye në Augsburg, ish-klubi i tij i cili dikur e flaku jashtë. Në një përpjekje për të shkruar gabimet, drejtuesit e klubit vendosën ta bënin atë koordinatorin e ekipit të tyre të të rinjve. Pasi mbajti pozicionin për tre vjet, ai më vonë u emërua si menaxher i ekipit të parë të klubit në Augsburg II ku qëndroi për një vit para se fama e tij ta çonte në Mainz. Në Mainz 05 Tuchel fitoi Kampionatin Rheinhessen A-Junior.

LEXO
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Thomas Tuchel duke festuar Kampionatin Rheinhessen A-Junior. Kredia për Kicker.
Thomas Tuchel duke festuar Kampionatin Rheinhessen A-Junior.

Sfida e mbajtjes së Mainzit si një klub i sapoformuar i Bundesligës ishte i vështirë për shkak të faktit se Tuchel trashëgoi një skuadër të kualitetit nën standard që nuk ishte i pajisur për futboll të nivelit të lartë. Më shumë, iu dha paratë e kufizuara për të shpenzuar.

Tuchel vazhdoi të merrte Mainz, klubin e tij të pa pajisur për të mposhtur Bayern Munchen në Allianz Arena. Ai u dha atyre fillimin e tyre më të mirë ndonjëherë për një sezon dhe një fund të pestë të Bundesligës, më i larti në historinë e saj.

LEXO
Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Fama e BVB:

Performanca e Tuchel në Mainz tërhoqi vëmendjen e klubeve të larta evropiane. Ai u zgjodh si zgjedhja e vetme për të zëvendësuar karizmatikën Jürgen Klopp. Blerja e tij nga Dortmund u vlerësua unanimisht si kërcimi më i madh në karrierë. Ndërsa ishte në Dortmund, Tuchel udhëhoqi ekipin e tij drejt fitimit të Kupës Garman.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Thomas Tuchel, një fitues i Kupës së Gjermanisë me Borussia Dortmund.
Thomas Tuchel, një fitues i Kupës së Gjermanisë me Borussia Dortmund.

Ndërsa në Dortmund, Tuchel u vlerësua për fokusin e tij në zhvillimin e lojtarëve. Mësuesi i kulturuar i të rinjve mori Ousmane Dembele Christian Pulisic të jenë yjet që janë bërë.

Metodat e Tuchel u bënë një goditje adrenaline për Kryetarin e bordit të PSG-së Nasser Al-Khelaifi i cili në maj 2018 e solli atë të zëvendësonte Unai Emery. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Lidhja Jeta me Sissi Tuchel:

Pas menaxherit të suksesshëm, ekziston një grua e madhe siç shihet në personin e bukur të Sisit i cili dikur ishte ish-punonjës i një shtëpie botuese.

Gruaja e Thomas Tuchel- Sissi Tuchel. Kredi për FabWags.
Gruaja e Thomas Tuchel- Sissi Tuchel.

Sissi dhe bashkëshorti i saj, Thomas Tuchel, janë martuar që nga maji 2009 gjatë kohës së tij me Mainz 05. Së bashku, ata kanë dy vajza; Emma dhe Kim, të cilët kanë lindur një vit larg.

LEXO
Roman Burki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Fëmijët e Thomas Tuchel. Kredi për FabWags.
Fëmijët e Thomas Tuchel.

Të dy Sissi dhe Tuchel vështirë se bëjnë paraqitje publike. Ata ndjekin vetëm turneun e tenisit si ai i Paris-Bercy dhe partitë ditëlindjen e futbollistëve të afërt me ta.

Thomas Tuchel Jeta personale:

Njohja me jetën personale të Thomas Tuchel do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të plotë të tij. Sipas Augsburger raport, Thomas Tuchel përshkruhet si një "i sinqertë”Personi që ndonjëherë posedon”skajet e përafërt".

LEXO
Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjithashtu për personalitetin e tij, Thomas Tuchel është një njeri me paraqitje të kufizuara publike dhe një ekspert në marrjen e tij të pakët gjatë pushimeve. Ai e mbron jetën e tij private me qëllim. Edhe gruaja dhe prindërit e tij shmangin intervistat ose komentet publike.

Tuchel është dikush që i kushton vëmendje detajeve më të vogla dhe ka një qasje të thellë metodike për jetën e cila siguron që asgjë të mos i mbetet rastësisë.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thomas Tuchel Jeta Familjare:

Pasja e një sistemi të fortë mbështetjeje familjare përmirëson besimin dhe suksesin sportiv. Kjo është ajo që familja e Thomas Tuchel i ka siguruar atij. Gjithçka filloi nga momenti kur Rudolf Tuchel ndihmoi djalin e tij për të zbuluar talentet dhe aftësitë e tij të lindura. 

Prindërit e Thomas Tuchel ende jetojnë në Krumbach në qytetin e tyre gjerman me mbi 13,000 banorë. Në atë lagje bujqësore, një qytet i mbushur me pyje, fusha dhe kullota. familja Tuchel ka vendosur të krijojë një vend futbolli.

LEXO
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e familjes Thomas Tuchel dhe rrënjët:

Possibleshtë e mundur që Rudolf Tuchel duhet të ketë qenë ndër shumë pak trajnerë profesionistë të futbollit në Krumbach. Kjo nënkupton që ai mund të paguhej mirë gjatë kohës së tij dhe ndoshta kishte një familje të rehatshme.

A e dini? Në Krumbach, ekziston një përqindje e lartë e banorëve hebrenj me atë të mesatares bavareze. Nga nënkuptime, është e mundur që Thomas Tuchel të jetë nga prejardhja e familjes hebreje.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Thomas Tuchel Jeta e stilit:

E drejta nga rinia e tij e dhimbshme, Tuchel nuk ka qenë kurrë lloji i personit që jeton stilin e jetesës me buzë që shihet lehtësisht nga një pjesë e vogël e makinave mbresëlënëse, shakatë, pije alkoolike dhe një shtëpi e mrekullueshme.

Pavarësisht se fitoi një pasuri prej 7 milion dollarësh me Borussia Dortmund & Mainz 05, dhe aktualisht kanë një vlerë neto prej rreth 7 milion Euro, trajneri i lindur në Gjermani jeton një jetë modeste. Jeta e tij shoqërore duket se është e mbyllur për botën e jashtme

LEXO
N'Golo Kante Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Thomas Tuchel Fakti i pathënë:

Të jesh menaxher futbolli duhet të jetë një koncert i vështirë. Tuchel ndonjëherë përballet me stresin e zhvillimit / kujdestarisë së fëmijëve lojtarë të rinj modernë. Siç vërehet nga videoja më poshtë, mashtrimet e tij në prekje janë një burim i të qeshurit në lojën e bukur të futbollit.

LEXO
Reece James Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë Tuaj Thomas Tuchel dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Roman Burki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet