Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Ylli të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Z. Versatile'. Historia jonë e fëmijërisë Thomas Lemar plus faktet e pambaruara Biografia ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Tani pa, Thomas Lemar është një nga pronat më të nxehta në dritaren e transferimit të verës 2017. Tani, le të filloni.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Thomas Lemar ka lindur në nëntor 12th të 1995 në ishullin Karaibe të Baie-Mahault, Guadeloupe, e cila është një territor i Francës. Guadeloupe është një ishull i rëndësishëm për të sjellë talente të futbollit të zi në Francë. Emra të dukshëm si Thierry Henry dhe Alexandre Lacazette të gjithë kanë Trashëgiminë e tyre nga ishulli. Prindërit e tyre të gjithë migruan në Francë duke e lënë ishullin në formë fluturash të Indive Perëndimore Franceze.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e marrëdhënieve

Në kohën e shkrimit, Thomas Lemar ka zbuluar statusin e tij të marrëdhënieve të jetë i Vetëm. Kjo do të thotë që nuk ka marrëdhënie të konfirmuara ose ish të dashura ose ish-gra. Ai nuk ka asnjë fëmijë.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Stili i lojës

Lemar është një mesfushor i gjithanshëm i aftë për të luajtur në të dy krahët, si dhe nëpërmjet qendrës dhe në një rol të lirë. Ai është kryesisht i majtë, por është gjithashtu kompetent me këmbën e tij të djathtë. Ai është i shënuar për aftësitë e tij të shkëlqyera të driblimit, aftësi të fortë kalimi dhe goditje të lira. Ai ka thënë se preferon të bashkohet me shokët e skuadrës, në vend se të marrë mbrojtës: "Po përpiqem të shmang duelin dhe të përqendrohem në kalimin dhe lëvizjen sa më shumë që të jetë e mundur".Ai shpesh do të përpiqet të shënojë nga sfera të gjata dhe shënoi golat 14 në paraqitjet 55 në sezonin 2016-17 dhe i ndihmoi 17.

Ai luan me kokën e tij dhe këmbët e tij të majtë janë të aftë për magji - ai kurrë nuk duket të komplikojë gjërat dhe megjithëse mund t'i rrahë lojtarët duke dribluar, ai ka një gamë të shkëlqyeshme të kalimeve që përdor për dëmin e opozitës.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Karriera në Përmbledhje

Një produkt i sistemit të rinisë Caen, Lemar bëri debutimin e tij të lartë në ndeshjen e parë të sezonit 2013 / 14 në gusht 2013.

Ai vazhdoi të bënte paraqitje të 31 në total për SMC, para se të tërhiqte interes nga e gjithë Evropa - ai ishte subjekt i transferimeve të Çelsit dhe ishte i lidhur edhe me Liverpulin, Lyonin dhe Bordeauxin, por ai zgjodhi një lëvizje në Monako për £ 3.4 milion në 2015.

Ai ka përfaqësuar Francën në çdo nivel nga U17 në U21 dhe bëri debutimin e tij të lartë ndërkombëtar në 2016 kundër Breg Fildishit.

Që kur lëviz nga Caen, 21-vjeçari ka luajtur në një shumëllojshmëri të pozicioneve në mesfushë.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Trofeu i Ligue 1

Ndoshta, Kylian Mbappé, Tiemoué Bakayoko dhe Bernardo Silva mund të kenë marrë një sasi të madhe lëvdimi nga dëmtuesit. Por roli i Lemar në Monaco duke fituar Ligue 1 dhe duke arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nuk mund të nënvlerësohet.

Ai e udhëhoqi klubin e tij për të fituar titullin francez në sezonin e kaluar (2017 / 2017) dhe arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar lojtarët e Manchester City dhe Borussia Dortmund në rrugë.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Dobësia e 1, shumë forcë

Edhe pse ai luan në krah, ai nuk është i bekuar me ritëm si shokët e tij të ekipit Benjamin Mendy dhe Mbappé, por ai nuk ka nevojë për të. Lemar preferon të lidhë dhe të luajë një-dy kalime dhe të përdorë lëvizjen dhe kërcënimin e ofrimit të tij për të hapur hapësirë.

Asnjë Mançester nuk luajti më shumë kalime kyçe në lojë në 2016 / 2017 (2.2) se Lemar, dhe gjithashtu bëri më shumë kryqe (1.4) se sa ndonjë nga shokët e tij të skuadrës. Dhe nga ata që luajtën rregullisht në Ligue 1, vetëm opsionet e goditjes Radamel Falcao (2.8), Valere Germain (1.8) dhe Mbappe (1.8) kishin më shumë të shtëna në gola në lojë se 1.7 i Lemar.

Mos harroni, ishte 21-vjeçari që ndihmoi të trokasin Tottenhamin nga Ligën e Kampionëve me këtë grevë.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Ati i Tij, një bllok pengues për lëvizjen e të gjithëve

Sipas GFFN, Babai i Lemar dëshiron që ai të qëndrojë në Monako dhe madje të nënshkruajë një zgjatje të kontratës në mënyrë që 21-vjeçari të ketë shansin më të mirë për t'u zgjedhur për skuadrën kombëtare të Francës për Kupën e Botës në 2018.

Thashethemi ka qarkulluar përmes dritares së transferimit të verës 2017. Ai sugjeroi që Edwige dëshironte djalin e tij të 'refuzojë' Arsenalin. Si në kohën e shkrimit, Arsenali thuhet se u kthye në Monako me një ofertë £ 40m për anësorin pas ofertave të tjera të £ 31m dhe më pas me sa duket £ 35m u rrëzuan përsëri. Megjithatë, thuhet se janë të gatshëm të shkojnë deri në £ 50m.

Pyetja është; Arsene Wenger do të kolliste £ 50m - më shumë se Mesut Ozil - për një lojtar që ai kishte planifikuar të mbante në stol për shumicën e sezonit?

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Pse Liverpool zgjedh Salah në vend të Lemar

Po, ata vërtet pëlqejnë Salah, por ata kanë vënë re se ai bën pjesën më të madhe të punës së tij të mirë në kundërsulm vetëm kur ai ka hapësirë, për shkak të ritmit të tij. Ai nuk ka një kontakt të besueshëm si Lemar. Ata mendojnë se lemar do të ishte më i dobishëm në shkatërrimin e autobusëve.

Arsyeja kryesore që ata nuk i shkonin atij ishte sepse ishte shumë i shtrenjtë. Ata mendonin se Monako kurrë nuk do ta shiste atë me çmim të lirë. Ata duhej të ngushëllonin veten duke konkluduar se Lemar ndoshta është më i mirë në topin se ai është jashtë. Ata besojnë se ata kanë mjaftueshëm nga Lallana, Coutinho, Gini dhe Firmino të cilët janë gjithashtu të shkëlqyeshëm në top.

Ajo që ata kishin nevojë ishte një tjetër lojtar që mund të bënte të binte jashtë topin dhe pas mbrojtjes. Salah ishte ai djalë. Lemar, për ta është një AM më i mirë se ai është një LW.

Historia e fëmijërisë së Thomas Lemar Plus Biografia e patreguar Fakte:Gjëra të tjera për të dini

Modeli i Lemarit ka qenë gjithmonë Andres Iniesta, dhe kjo tregon. Ndërsa aftësitë e tij të driblimit janë të mrekullueshme, ai nuk është i fiksuar me marrjen e mbrojtësve, por vë theksin në lojën e ekipit.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu