Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin “fshesar". Story Thilo Kehrer Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të luajtur mbrojtje në të gjitha pozicionet. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Thilo Kehrer e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme dhe rrënjët e familjes

Thilo Kehrer lindi në ditën e 21-të shtatorit 1996 në Tubingen, Gjermani. Ai lindi një Gjysmë kastë nga një baba gjerman dhe një nënë Burundiane që kaluan një pjesë të frytshme të jetës së tyre në Afrikë.

Thilo Kehrer u rrit me motrën e tij të bukur Sarah (Ex-Boyfriend of Serge Gnabry) në Afrikë, së pari në Burundi, atëherë Ruanda. Edhe pse nëna e tij është me origjinë nga Burundi dhe së bashku me burrin e saj baba punoi në vend për shumë vite përpara se të takoheshin dhe u martuan. Rritja në këto vende frankofone u dha fëmijëve të tyre aftësinë për të folur rrjedhshëm në gjuhën frënge.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

A e dini? 
Thilo, një vendas në Tübingen ka mbiemrin e tij “Kehrer”Të jetë një emër i rrallë gjerman zakonisht i lindur nga vendasit që banojnë në zonat malore të Zvicrës, Bavarisë dhe Saksonisë. Emri duket se do të thotë "dikush që jeton me një kthesë në një rrugë“ Në gjermanishten moderne, emri Kehrer do të thotë "pastruese".

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Prindërit e Thilo Kehrer vendosën të rrisnin fëmijët e tyre në Afrikën Lindore në mënyrë që t'i bënin ata të njiheshin me rrënjët e tyre amtare të familjes. Sidoqoftë, qëndrimi i tyre ishte jetëshkurtër pasi familja u kthye në Tübingen, Gjermani përpara trokitjes së Melinniumit të ri (Viti 2000).

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Vendlindja e Thilo Kehrer- Pfäffingen.
Vendlindja e Thilo Kehrer- Pfäffingen.

Pas kthimit, familja e Thilo Kehrer banoi në Pfäffingen, një rreth i komunës Ammerbuch, në perëndim të Tübingen. Ndërsa jetonte atje, ai ndoqi shkollën fillore të qytetit ku ai luajti sporte konkurruese dhe mori suksesin e tij të parë sportiv.

A e dini?
"Thilo gjatë ditëve të tij të shkollimit fillor u konsiderua si më i shpejti në aktivitetet atletike Ai ishte i vetmi fëmijë që mund të kërcejë më larg dhe të drejtojë më të shpejtë“ Ky informacion u zbulua nga Armin Göhring, djali i të cilit shkoi në të njëjtën shkollë me Thilo dhe i cili jetonte rreth 300 metra larg shtëpisë së tij të fëmijërisë në Pfäffingen. Raporti i Tagblatt.

LEXO
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për fat të mirë, Armin ishte një Drejtues i Departamentit të Futbollit në lagjen Thilo. Ai bëri më shumë sesa thjesht të vlerësonte djaloshin. Ai e këshilloi Thilon për nevojën për t'u përqëndruar vetëm në futbollin e tij shkolla e ofroi atë. Së shpejti, futbolli u bë një hobi i rregullt dhe vendosmëria e tij për t'u bërë një futbollist profesionist çoi në regjistrimin e tij në një klub lokal.

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Në trokitjen e mijëvjeçarit të ri, karriera e Thilo Kehrer sapo kishte filluar. Pasioni i tij për futbollin e pa atë duke u regjistruar në listën e klubit të tij lokal për të rinj, TSG Tübingen, ku ai kishte trajnimin më të mirë të mundshëm për karrierën e tij të re.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Thilo Kehrer Vitet e Hershme në TSG Tübingen. Kredia për DFB.
Thilo Kehrer Vitet e hershme në TSG Tübingen. Kredia për të DFB.

Që nga fillimi, Kehrer u vërejt se ishte natyrshëm me dy këmbë. Ai ishte dikush me një këmbë majtas dhe djathtas mjaft fleksibël. Pavarësisht nga vlerësimet, fillimi i mirë i Kehrer në klub u bë i shkurtër për shkak të një çështjeje që shqetësoi drejtuesit e klubit. Kjo ishte një kohë kur ata u ankuan se ai u shfaq dhe u soll shumë kauzal, ndryshe nga pjesa tjetër e shokëve të tij të skuadrës.

“Rruga e Keherrit nuk ishte gjithnjë e drejtë”,

tha Wolfgang Poerschke, i cili po punonte në bazën e futbollit të klubit dhe ishte përgjegjës për mirëmbajtjen e Kehrer. Ai vazhdoi

“Për një kohë, ai ishte tepër i rastësishëm dhe i detyroi trajnerët të mos e emëronin. Fatmirësisht, Thilo njohu sinjalin dhe u përgjigj shumë pozitivisht, pas së cilës u kthye me një qëndrim të ndryshuar. ”

Në moshën 10 në vitin 2006, Thilo Kehrer u zhvendos në SSV Reutlingen, një tjetër akademi futbolli pasi u ndihmua nga një trajner lokal, Albert Röcker. Ky veprim ndodhi pasi familja e tij u zhvendos në këtë zonë. Kehrer shpejt u rrit në radhët e klubit. Momenti më i mirë i tij ishte një kohë kur ai udhëhoqi klubin e tij të të rinjve për të fituar një turne në një konkurs të talenteve.

LEXO
Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Ndryshimi i madh në Zhvillimin Rinor të Kehrer ndodhi kur ai u transferua në VfB Stuttgart në vitin 2009. Perlë mbrojtëse kishte një kërcim në karrierë me klubin shoqëruar me maturim intensiv. Kjo u reflektua në zgjedhjen e tij për t'u zgjedhur për të përfaqësuar shokët e tij të skuadrës në intervista.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia


Kredia për të EnBW-Oberliga Junioren.

Ngritja e kapitenerisë së të rinjve:

Pas dy viteve të suksesshme në VfB Stuttgart, suksesi i Kehrer e pa atë duke u kapur nga sistemi i të rinjve Schalke 04, një klub gjerman i njohur për origjinë në zhvillimin e talenteve të të rinjve.

Gjatë ditëve të tij të hershme të Schalke, Kehrer i ri u takua me trajnerin legjendar të të rinjve Norbert Elgert i cili ishte përgjegjës për formimin e tij në futbollistin që ishte bërë sot.

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Norbert Elgert- Njeriu që qëndron pas talenteve të Schalke. Kredia për AFP.
Norbert Elgert- Njeriu që qëndron pas talenteve të Schalke. Kredia për AFP.

Siç vërehet nga fotoja më sipër, Norbert Elgert nuk e formoi vetëm Kehrer. Ai ishte ai që rriti yje të tjerë të mëdhenj, veçanërisht ata që pëlqenin Leroy Sane, Mesut Ozil, Manuel Neuer Julian Draxler.

Kehrer qëndroi në Schalke për vitet e mbetura të krijimit të karrierës së tij të të rinjve progres i qetë përmes sistemit Schalke 04 II. Trampolina e karrierës së tij rinore erdhi kur ai drejtoi të rinjtë e Schalke 04 U19 (me lojtarë si Leroy Sane) në fitimin e titullit të kampionatit dhe të Kupës së Westfalenit.

Thilo Kehrer feston fitoren e Kupës së Westfalenit me shokët e skuadrës. Kredia për Twitter.
Thilo Kehrer feston fitoren e Kupës së Westfalenit me shokët e skuadrës. Kredia për Twitter.

Me paraqitjet e tij të forta, ai bindi drejtuesit e klubit dhe ai u lejua të stërvitej me ekipin  Schalke Ekipi i lartë.

LEXO
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Thilo Kehrer duhej të priste një kohë për debutimin e tij në Schalke. Durimi dhe vendosmëria u bënë fjalë e tij mbrojtëse gjatë kësaj periudhe. Kjo mundësi e parë ekipi më në fund erdhi, ai u lejua në skuadër të lartë për shkak të mungesës së mbrojtësve. Nastasic dhe Höwedes nuk ishin në dispozicion dhe Kehrer bëri debutimin e tij në Bundesliga.

LEXO
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini?
Khrer ishte i pamëshirshëm në mbrojtjen e tij dhe madje shënoi në debutimin e tij kundër ekipit të Thomas Tuchel të Dortmund në përleshjen më të madhe gjermane të derbit (FC Schalke 04 vs Borussia Dortmund).

Shënimi ndaj rivalëve të hidhur në tokën e shtëpisë jo vetëm që fitoi afeksionin e tifozëve të Kehrer, por gjithashtu ngriti profilin e tij në sytë e Thomas Tuchel (Bosi aktual i PSG-së si në kohën e shkrimit). Kehrer nuk u ndal vetëm këtu. Ai gjithashtu vazhdoi të fitonte U-21 Euro në 2017 si kapiten.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në këtë pikë, ai u monitorua nga një numër klubesh evropiane. Mes tyre ishte PSG i cili u menaxhua nga Thomas Tuchel të cilin Kehrer e poshtëronte ish ekipin e tij. Tuchel bëri gjithçka që mundi për të marrë Thilo Kehrer, një transferim që e pa atë duke shpenzuar 37 milion euro dhe duke thyer një transferim rekord të Bundesligës.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Kush është e dashura e Thilo Kehrer?

Pas çdo futbollisti të suksesshëm, ekziston një WAG magjepsëse. Megjithatë, romancat e mundshme të fshehura të Thilo Kehrer janë ato që i shpëtojnë vëzhgimit të syve të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është private dhe ndoshta pa drama.

Si në kohën e shkrimit, Kehrer përpiqet të shmangë çdo ndriçim në jetën e tij private. Ai mund të jetë në një marrëdhënie dhe preferon të mos e bëjë publike të paktën për momentin.

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Kehrer jashtë fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

LEXO
Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Duke filluar, Kehrer mbetet shumë me këmbë në tokë edhe sot e kësaj dite. Ai është dikush që i di rrënjët e tij. Gjithashtu, qasja e tij metodike ndaj jetës siguron që asgjë të mos i lihet rastësisë. Siç thuhet në faktet e tij të patreguara më poshtë, ju do të kuptoni që Thilo Kehrer një person me një zemër të butë dhe një ndjenjë të thellë njerëzimi.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Përkundër jetesës së tij të hershme në Burundi dhe Ruanda, Thilo Kehrer adhuron çdo moment të jetës së fëmijërisë së tij të kaluar në Pfäffingen të Gjermanisë.

Me paparacët gjithnjë në zhurmë, familja e Kehrer, veçanërisht prindërit e tij aktualisht e mbajnë jetën e tyre larg vëmendjes së publikut pa asnjë gjurmë të fotove të tyre në internet. Sidoqoftë, kjo nuk është e vërtetë për motrën e bukur të Kehrer, Sarah.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Faktet më interesante rreth familjes Thilo Kehrer:

Fjala "wags”Që do të thotë gratë dhe të dashurat efutbollistët e profilit kanë shtuar peshë në kohët e fundit. Falë bukurisë së saj mahnitëse, Sarah Kehrer ka filluar të bëjë fjalën "Motrat e" shumë interesante.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Thilo Kehrer Jeta Familjare: Motra e Tij. Kredia për Insta Stalker.
Thilo Kehrer Jeta Familjare: Motra e Tij. Kredia për Insta Stalker.

Sarah Kehrer është një modele influencuese dhe gjermane me një bazë tifozësh në Instagram falë koleksionit të saj të plotë të bikinit bukuroshe. Gjatë një prej vizitave të saj në kryeqytetin e Francës, ajo një herë deklaroi dashurinë e saj për qytetin duke thënë: "Paris, të dua".

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ndërsa në kohën e shkrimit, nuk ka gjurmë të një “dashurin”Në llogarinë e saj në Instagram. Siç u tha më parë, Sarah Kehrer dikur ishte në një lidhje me futbollistin gjerman dhe mik i vëllait të saj, Serge Gnabry i cili ka origjinë gjermane dhe Cote d'Ivoire.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në vitin 2018, Sarah i dha fund marrëdhënies së saj dhe zyrtarizoi ndarjen e tyre me Gnabry në shtyp duke thënë; “Kuptuam se nuk kishte lidhje të mjaftueshme mes nesh" Menjëherë pas kësaj, ajo hoqi të gjitha fotot e tij në Instagramin e saj.

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- LifeStyle

Thilo Kehrer nuk është lloji i futbollistit që jeton në stilin e jetës së harlisur lehtësisht të dukshëm nga një grusht makinash mjaft impresionuese, shtëpi e shkëlqyeshme, pije alkoolike, gomar dhe vajza të bukura.

Me një vlerë aktuale të tregut prej 35,00 Milion Euro dhe një pagë të madhe javore në PSG, është e mundur që ai të përballojë pothuajse çdo gjë. Megjithatë, hështë aftësia për t'u marrë me famën, është në proporcion me aftësinë e tij për mënyrën se si e trajton topin. Kehrer nuk ka kohë për pushime të gjera dhe të shtrenjta. Ai jeton një mënyrë jetese shumë të thjeshtë, siç reflektohet në mënyrën e tij të rekreacionit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Thilo Kehrer Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Ai Kujton Familjen dhe Komunitetin e Nënës së tij:

Thilo Kehrer u jep shpresë fëmijëve në Afrikë - Kredi për UnitedCharity.
Thilo Kehrer u jep shpresë fëmijëve në Afrikë - Kredi për UnitedCharity.

Thilo Kehrer është një ndër shumë pak futbollistë afro-evropianë që i kthehet atdheut të tyre afrikan. Ylli gjerman i futbollit është i përkushtuar për një çështje të mirë në Burundi e tij, ku ai siguron mbështetje për organizatën e paqes dhe zhvillimit "Kick në shpresë". Përmes mbështetjes së Kehrer, të gjithë njerëzit e varfër në shoqëri në atdheun e nënës së tij gjejnë shpresë përmes ndihmës financiare dhe materiale që Kehrer ofron.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai dikur ka luajtur 90 Minutes with a Eye Swollen:

Thilo Kehrer Fakte të patreguara dikur luanin me një sy të fryrë. Kredia për Schalke04
Thilo Kehrer Fakte të patreguara dikur luanin me një sy të fryrë. Kredia për Schalke04

Nga një përplasje me Robin Quaison gjatë ditëve të tij në Schalke, Thilo Kehrer kishte një sy blu të trashë ndërsa luante 90 munite kundër Mainz. Lëndimi nuk e pengoi mbrojtësin të bënte duele me kokë.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kontributi i Transferimit të Solidaritetit:

Kontrata e Thilo Kehrer ka një kontribut solidariteti. Sipas rregulloreve të FIFA-s, kjo është një tarifë prej 5% e cila aktivizohet kur një lojtar profesionist transferohet në një klub në një vend tjetër. Transferimi i tij prej 37 milion eurosh e pa PSG-në duke paguar një kontribut solidariteti për të gjitha klubet gjermane që kontribuan në trajnimin dhe edukimin e tij të futbollit.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Idhujt e Tij:

Thilo Kehrer ka Sergio Ramos dhe Thiago Silva të jenë mbrojtësit e tij më të respektuar. Këta ishin futbollistë, të cilët i shikonin shumë duke u rritur.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë Thilo Kehrer dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
H.Geissbauer
1 vit më parë

Die Hilfsorganisation, die Thilo in Burundi unterstützt heisst "Anstoss zur Hoffnung eV" In Burundi heisst sie CEPEB ("Coup d'Envoi pour l'espoir Burundi")