Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Story Theo Walcott Childhood

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Tiger". Story Childhood Ouro Walcott plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, gjithkush e di për aftësitë e tij, por pak e konsideron biografinë tonë Theo Walcott e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Story Theo Walcott ChildhoodTheo James Walcott lindi në ditën e 16th të marsit 1989 në Stanmore të Mbretërisë së Bashkuar. Interesante për të mësuar, Theo u lind në një nënë të bardhë angleze, Lynne Walcott dhe një babai i zi britanik Jamaican Donald Walcott. Fëmija i tij duket nga të dy prindërit.

Theo u rrit në Compton, Berkshire. Ai ndoqi shkollën fillore "The Compton Church of England" dhe The Downs School.

Ai filloi si atletike. Theo ishte i njohur mbrapa atëherë si ishte Pacey, fëmijë i zoti dhe i vendosur.

Ai tha në një intervistë të fundit; ..."Do të kisha shkuar në atletikë. Ju duhet të shfrytëzoni gjërat që ju jeni të mirë dhe ndërsa unë jam i shpejtë, një herë i kanalizova të gjitha energjitë e mia në sprint ".

Thellësia e Theos si fëmijë u admiruar nga të gjithë. Prindërit e tij ishin krenarë që kishin një djalë të bukur si fëmijë. Përveç atletikës, Theo ishte gjithashtu i mirë në art dhe zeje, siç tregohet më poshtë.

Story Theo Walcott Childhood
I riu Theo Walcott dikur shfaqi aftësitë e tij në Art dhe Artizanat

Rruga e karrierës së tij ishte mirë edhe pse nga prindërit e tij dhe të dashurit. Në një përpjekje për të shfaqur vazhdimisht pasazhin e tij, ata të gjithë e panë futbollin si opsionin më të mirë për Theo të rinj.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Karriera në Përmbledhje

Theo filloi të luajë futboll për ekipin e fshatit lokal në vend të një klubi të të rinjve. Prindërit e tij e panë atë si një fëmijë të brishtë dhe donin të eksperimentojnë ritmin e tij në lojë së pari nga një nivel lokal.

Theo kujtoi një herë; Si një fëmijë i vogël, unë nuk isha i interesuar edhe për futbollin. Prindërit e mi dhe të dashurit më bëri të shkoj në të për shkak të ritmit tim. Herën e parë që luaja unë isha nëntë vjeç dhe vullnetarisht për të shkuar në qëllimin duke menduar se do të ishte emocionuese për të kursyer dënime. Më vonë e kuptoj se nuk mund ta përdor shpejtësinë time si një portier. Ritmi im ishte shfrytëzuar mirë sapo u konvertova në një avantazh "

Për shkak të performancës së tij, klubi i futbollit rinor Newbury e fitoi atë. Falë ritmit të tij, Young Theo dikur shënoi më shumë se golat 100 në sezonin e tij të vetëm dhe të ri për Newbury. Kjo ishte kur e gjithë Britania filloi ta njohë atë. Theo ishte më i vogli në ekipin e tij në atë kohë.

Story Theo Walcott Childhood
Young Theo në Newbury

Ndërsa luante për klubin, Theo i ri mori pjesë në The Downs School, Compton. Kjo është një shkollë gjithëpërfshirëse në Newbury të Anglisë.

Theo dikur rikujtoi një moment në shkollë ... "Kur isha 10 vjeç, mësuesi im na dha të imagjinojmë të ardhmen tonë. Kam tërhequr një afat kohor për pjesën tjetër të jetës sime. Sapo kisha filluar të luaja futboll në Newbury, kështu që unë tërhoqa fotografi nga unë si një futbollist profesionist. Kam imagjinuar se do të vozisja një makinë të këndshme, do të kisha një shtëpi të këndshme dhe do të fitoj Kupën e Botës me Anglinë. Unë gjithashtu do të imagjinoja se do të kisha dy gra - një do të vdiste dhe kështu do të martohesha (nuk e kam treguar të dashurën Mel për këtë, ndërsa unë e mbaj atë sekret) - dhe pastaj do të vdisja në moshën 90. Gjithçka ishte shumë e vështirë, por pjesa e futbollistit është bërë e vërtetë.

Theo grewup të jetë një futbollist i shkëlqyer për Newbury. Performanca e tij pacy çoi në një lëvizje në Swindon Town ku ai luajti si numri i tyre 9 kundër kundërshtarëve më të mëdhenj dhe më të ashpër.

Story Theo Walcott Childhood
Theo Walcott në Swindon Town

Ai kaloi vetëm gjashtë muaj atje përpara se të nisej për Southampton pasi ai hodhi poshtë një shans për t'u bashkuar me Chelsean FC, i cili në atë kohë ka filluar të nxjerrë para në lojtar. Pëlqime të Arjen Robben, Didier Drogba dhe Frank Lampard ishin tashmë të pranishëm.

Në sezonin 2004-05, Walcott luajti në ekipin rinor Southampton që arriti në finalen e Kupës së Rinisë FA kundër Ipswich Town. Përveç kësaj, ai u bë personi më i ri për të luajtur në ekipin rezervë të Southampton, në vitet 15 dhe 175 ditë.

Udhëtimi i Theo's Career
Theo's Career Path- Southampton ditë

Walcott u transferua në Arsenal më 20 Janar 2006, për një tarifë prej £ 5 milion. Pjesa tjetër siç thonë ata, tani është histori.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Prindërit e Theo Walcott vijnë nga një sfond familjar i klasës së mesme me rrënjë nga Xhamajka. Raheem Sterling është gjithashtu nga rrënja e ngjashme.

Babai i tij, Donald u martua me Lynne disa muaj pas mbërritjes në Britani. Marrja e martesës me një shtetas britanik i dha atij një qëndrim të përhershëm në vend.

Prindërit e Theo Walcott-it - Donald dhe Lynne Walcott

Kohët e fundit, Donald dhe Lynne u ndanë për arsye të panjohura. Pas ndarjes së tyre, babai i Walcott filloi të shoqërohej nga Gail. Ai u martua me të pas një marrëdhënie të shkurtër marrëdhënieje.

Walcott tha në ditën e dasmës së babait të tij ...'Çfarë një ditë mahnitëse! Urime për babanë tim dhe Gail për t'u bërë "burri" dhe "grua".

Ju mund të shihni ngjashmërinë e Theo me babanë e tij në foton më poshtë.

Theo feston ditën e dasmës së babait të tij
Theo feston ditën e dasmës së babait të tij

nËNA: Lynne Walcott gjithmonë ka parë djalin e saj si mollë e syve të saj që nga rinia e tij. Që të dyja janë shumë afër deri më tani.

Theo Walcott dhe Nënë-Lynne Walcott
Theo Walcott dhe Nënë-Lynne Walcott

Nëna e Theo Walcott, Lynne Walcott nga dashuria për djalin e tij, mori karrierën si një trajner i futbollit të të rinjve femra. Më poshtë është një foto e saj dhe ekuipazhit të saj.

Lynne Walcott rrugën e karrierës
Rruga e karrierës së Lynne Walcott- Traineri i të rinjve

SISTER: Motra e tij më e madhe, Hollie, është një aparat gjimnastikor i cili erdhi i dyti në Kampionatin Qendror të Federatës Britanike Natyrore të Bodybuilding në korrik 2010.

Motra e Theo Walcott-Hollie
Motra e Theo Walcott-Hollie Walcott

VËLLA: Vëllai i Theo Walcott Ashley Walcott është po aq i bukur sa vëllai i tij më i vogël. Duke u rritur, Ashley Walcott nuk ishte kurrë i prerë për futboll. Ai leveraged në vazhdimin e arsimit të tij.

Ashley dhe babai i tij një herë e morën vendimin për të mos udhëtuar në Ukrainë për të parë shfaqjen e Walcott në vend për shkak të konfrontimeve të mundshme raciste. Në fjalët e tij "Somethings nuk ia vlen të rrezikojnë"

Të dy Theo, Donald dhe Ashley janë shokë shumë të afërt. Theo është më i errët në krahasim me vëllain e tij Ashley, i cili është më i dobishmi për të gjithë.

Theo, Donald dhe Ashley Walcott
Theo, Donald dhe Ashley Walcott

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Nëse një djalë i pëlqen shpirtit të një gruaje në vend të trupit të saj, ai përfundon duke dashur vetëm një grua. Kjo është Theo Walcott Love Story. Theo ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me dashamirësinë e tij të fëmijërisë, Melanie Slade, e cila është profesion fizioterapist.

Ajo është shumë e bukur dhe e ëmbël ashtu si e dashura e saj e atëhershme (tani burri) i cili është shumë i bukur.

Theo Walcott Dashuria Story
Theo Walcott dhe Melanie Slade - Ditët e hershme të dashurisë

Marrëdhënia e tyre filloi në 2004 pas takimit të tyre në qendrën tregtare WestQuay në Southampton.

Theo dhe Melanie
Theo dhe Melanie ...... Ditën që takuan

Në qershor, 2013 çifti u martua në Castello di Vincigliata, një kështjellë italiane në Toscana, Itali.

Foto e dasmës Theo Walcott
Fotografia e dasmës së Theo Walcott

Martesa e Theos u bekua menjëherë me frytet e saj. Djali i tyre i parë Finley James Walcott ka lindur në 10 Prill 2014. Fotografia më poshtë tregon Theo, Mel dhe Finely. Mel ishte tashmë shtatzënë me fëmijën e saj të dytë.

Theo Walcott dikur etiketoi veten 'personi më i lumtur në botë' pas nënshkrimit të një 'fundjavë e përsosur' duke shënuar orë pas qëndrimit gjatë gjithë natës për lindjen e fëmijës së tij të dytë.

Walcott shënoi golin e dytë të Arsenalit kundër Bournemouth, duke vendosur Arsene Wenger 'shqetësuar' anësore pavarësisht nga mungesa e gjumit pas 12 orë të punës me gruan Melanie Slade e cila filloi në orët e hershme të asaj dite.

Përpara festoi me një gjest lëkundës, ia dedikoi qëllimin djalit të ri Arlo, i cili u lind në 26th të nëntorit 2016.

Theo feston lindjen e djalit të dytë, Arlo
Theo feston lindjen e djalit të dytë, Arlo

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Momenti i tmerrshëm me Finley, djali i tij i parë.

Theo Walcott Dhimbjet e FamiljesKur Melanie Walcott, gruaja e Arsenalit dhe futbollistit anglez Theo lindi djalin e tyre Finley në prill 2014, mjekët konfirmuan se ai kishte një defekt të lindur në zemër.

Kirurgjia duhej bërë në Finley të 10 javëve. Në fjalët e Melanie Walcott,

"Theo dhe unë nuk kishim idenë se asgjë nuk ishte e gabuar kur isha shtatzënë me Finley. Ai erdhi dy javë më herët dhe kisha një lindje natyrale, por pastaj papritmas mjekët thanë se ai kishte një Zhurmat e zemrës, të cilën na u tha ishte mjaft e zakonshme. Pas orëve 24 është menduar të shërohet, por ishte ende atje. Mjekët thanë se nuk do të dinin se çfarë ishte derisa ata bënë EKG dhe ultratinguj të zemrës.

Për fat të mirë, ne mund të qëndronim me të, pasi nuk desha që ai të ishte larg syve të mi dhe përfunduam në spitalin Watford për pesë ditë, pasi donin të vërtetonin se çfarë po ndodhte para se të na linin të shkonim në shtëpi. Ata vazhduan të bënin teste për të siguruar që gjendja e tij nuk po ndryshonte, por fatmirësisht nuk po ndodhte asgjë kritike.

Ajo vazhdoi ...

Përplasja e djalit të Theo WalcottMjekët diagnostikuan se Finley kishte stenozë të valvulave pulmonare, një defekt kongjenital. Do të thotë se valvula në anën e djathtë të zemrës që pompon gjakun në mushkëri nuk hapet siç duhet - kjo shkakton anën e djathtë të zemrës për të marrë të mëdha sepse duhet të punojë kaq shumë për të marrë gjak rreth mushkërive. Theo dhe unë ishim të tmerruar, edhe pse sfondi im fizik ndihmoi - unë e di se si punon zemra. Ai dukej shumë mirë, kështu që duke e parë atë që nuk do ta njihje - kjo na bëri të ndihemi pozitiv. Ai ishte në duar të mira.

Ne shkuam në shtëpi dhe iu referuam një specialisti në Spitalin Royal Brompton në Londër. Ne pamë konsulentin shpejt. Kur ai hyri në kirurgji, ishte orari më i vështirë prej dy e gjysmë.

Finley erdhi raundi pas operacionit relativisht shpejt dhe e pamë menjëherë. Ai ishte një fëmijë shumë i mërzitur sepse nuk e dinte se çfarë po ndodhte. Ai qëndroi brenda natës me të gjitha catheters dhe ne e mori atë në shtëpi ditën e ardhshme. Finley është mirë tani, dhe edhe pse ai do të ketë kontrolle të rregullta derisa të jetë 16, shpresojmë se kjo është ajo. "

Theo dhe Mel, mirënjohës për shëndetin e Finley
Theo dhe Mel, mirënjohës për shëndetin e Finley

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Shtëpi dikur sulmuar nga vjedhësve

Vjedhësit njëherë bastisën rezidencën e Theo Walcott ndërsa ai luajti ndeshjen e Ligës së Kampionëve me FC Barcelona. Kjo ndodhi në 8th të marsit, 2011. Ata vodhën prona që kanë vlerë mbi £ 40,000.

Vjedhësit që vodhën nga Theo Walcott
Vjedhësit, Ryan (majtas) dhe Kelvin (djathtas) një herë vodhën nga Theo Walcott

Pas thyerjes së shtëpisë £ 2 milion përmes dritares së konservatorit, crooks ndihmuan në pronë, duke përfshirë një veturë VW Gold e cila ishte parkuar në rrugë me pemë.

Ai tha se dëmtimi i shtëpisë atë natë kishte shkaktuar 'një mizor të madh' ndaj familjes që ndjeu se shtëpia e tyre ishte shkelur.

Të dy vjedhësit, Ryan Lee dhe Kevin Wood janë burgosur për tre vjet e nëntë muaj.

Prindërit e Theo Walcott dhe vëllai, të cilët gjithashtu jetonin në shtëpi, ishin në stadiumin Emirates të klubit që brohorisnin atë, kur ndodhi bastisja.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Futbollisti më i shquar në botë

Historia e futbollistit më të bukur në botëTheo është i vetmi futbollist, fytyra e tij e bukur mund të hijeshë çdo zonjë në simpati dhe rënie për të.

Pa u paragjykuar, Theo Walcott është konsideruar nga shumë ekspertë të futbollit si futbollisti më i bukur në botë.

Pamja e tij simpatik i bën shumë vajza të bien për të pa marrë një shikim të dytë. Të gjitha në sajë të fytyrës së tij të bukur dhe trupit të tij të mirë tattooed.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Lidhja me Harry Potter

Familja e tij bëri një shfaqje me kapelë në filmin 2007 Harry Potter dhe Rendi i Feniksit, i drejtuar nga David Yates, partneri i hallave të Walcott. Vetë Walcott do të shfaqej gjithashtu, por angazhimet e tij ndaj Arsenalit e detyruan atë të braktiste.

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Një shkrimtar i librave

Theo Walcott- Një shkrimtar i libraveWalcott aktualisht ka katër libra të botuar - "TJ dhe Hat-Trick", "TJ dhe Dënimi", "TJ dhe Qëllimi Fitues" dhe "TJ dhe Kupa Run".

Dy të parat u botuan në prill 2010, me dy të fundit të botuar në gusht 2010. Të katër janë botuar nga Corgi Children's.

Në gusht 2011, autobiografia biografike Walcott Theo: Growing Up Fast u botua nga Bantam Press. Libri shkaktoi polemika për shkak të kritikave të tij ndaj menaxherit të Anglisë Fabio Capello, të cilin ai e përshkruan si "Të ftohtë dhe klinik".

Theo Walcott Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Forca dhe Dobësia

Përparësitë
Forca e Theo WalcottNë fjalët e tij ..."Prekja ime, ndërgjegjësimi dhe ritmi. Në shkollë u pastrova në metra 100 dhe 200 dhe para se të largohesha, thyen rekordin 100m me një kohë 11.5 sekonda. Për shkollat ​​Berkshire, unë u rendit në dy të parët për moshën time, por gjithnjë do të ishte futboll për mua. "

dobësitë
Në fjalët e tij ..."Këmba ime e majtë. Është kaq e dobishme në këtë nivel që të mund të përdorë ose këmbën, kështu që është diçka për të cilën po punoj. Unë gjithashtu mund të bëj shumë më mirë me titullin tim ".

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu