Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit më të mirë me nofkën si "Shtëpia e Fuqisë". Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Tanguy plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, arsimimin / ndërtimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e tij drejt historisë së famës, ngritjen në histori të famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

LEXO
Houssem Aouar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë që francezi është tepër i rrumbullakosur (në mënyrë sulmuese dhe mbrojtëse) dhe ai është një nga mesfushorët më të kërkuar në futbollin botëror. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e tifozëve të futbollit e konsiderojnë Biografinë e Tanguy Ndombele e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Tanguy Ndombele ka lindur në 28th ditën e dhjetorit 1996 për prindërit e tij në Longjumeau, Francë. Ai lindi nga prindërit afrikanë që migruan nga DR Kongo në Afrikën Qendrore në Francë në kërkim të një jetese më të mirë dhe sigurimin e një të ardhme për fëmijët e tyre.

LEXO
Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke u rritur në Longjumeau, Tanguy Ndombele ishte një fëmijë shumë introvert, i cili nuk donte të fliste me të gjithë. Disa njerëz që e njihnin atë në atë kohë në Longjumeau ndjehen pak të ftohtë për karakterin që shfaqi ndaj tyre.

Megjithatë, kur Tanguy u rrit, gjërat filluan të ndryshonin për falënderimet më të mira për një gjë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk është askush tjetër përveç dashurisë dhe pasionit të tij për “futboll". Interesi i tij dhe pjesëmarrja në futboll u bë një burim ngushëllimi larg nga realitetet e tij të trazuara.

Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Çdo anëtar i familjes së Tanguy Ndombele ishte i kënaqur kur e pa atë duke gjetur dashuri për futbollin, një vendim që e largoi atë nga zgjedhjet e gabuara që mund të kishte bërë si fëmijë.

LEXO
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në moshën 5, Tanguy Ndombele kishte zhvilluar tashmë ëndrrën dhe ambicien e jetës për t'u bërë një futbollist profesionist. Ai ishte në gjendje të bindte prindërit e tij për nevojën për të marrë pjesë në edukimin e futbollit. Sipas një burimi;

"Ndombele këmbënguli se ai duhet të bëhet një futbollist ose asgjë tjetër".

Për të vënë pasionin dhe aftësinë e tij për të punuar, ai vendosi të marrë pjesë në gjyqet e futbollit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia e Fëmijërisë Tanguy Ndombele - Jeta e hershme në karrierë:

Në 2002 në moshën 6 vjeç, pasioni i Ndombele për futbollin e pa atë duke kaluar sprova dhe duke u regjistruar në klubin lokal, Epinay-sous-Sénart që ndodhet në periferi të Parisit.

Tanguy Ndombele Jeta e Fëmijërisë së Hershme. Kredia për Stadito.
Tanguy Ndombele Jeta e Fëmijërisë së Hershme.

Pas tre vjet me klubin, - në kohën kur ai ishte në moshën 12 vjeç - Ndombele ra dakord për një transferim në FC d'Épinay Athletico në 2005 ku kaloi edhe katër vjet shtesë.

LEXO
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kërkimi për një përparim në një akademi më të madhe çoi në vendimin e tij për të lëvizur dhe bashkuar me ESA Linas-Montlhéry, një klub që ishte më afër shtëpisë së tij familjare dhe lagjes ku ai u rrit. Ndombele ndihej në shtëpi ndërsa ishte në Linas duke kaluar kështu katër të tjerë vite atje dhe po zhvillohet në një adoleshent me vullnet të fortë.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Tanguy Ndombele - Rruga drejt famës:

Pika e kthesës që më në fund e bëri të suksesshëm:

Pas shumë konsultimeve me babain, nënën, vëllezërit, motrat dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes, Ndombele bëri përsëri vendimin e madhe për të vazhduar karrierën e futbollit procesin e tij të maturimit me Guingamp, një klub që kaq shumë vite fituar një reputacion për zhvillimin dhe projektimin e talenteve të rinj, një shembull është Didier Drogba.

LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Bashkimi me Guingamp ishte një ndryshim i plotë i mjedisit për Ndombele i cili u bë një pjesë vitale e brezit të tyre të artë.

A e dini? Tanguy Ndombele ishte dy vjet më i ri se shumica e shokëve të tij të skuadrës dhe kundërshtarëve në Guingamp. Megjithatë, kjo nuk e pengoi atë të ishte më i miri, pavarësisht nga një ndryshim i plotë i mjedisit. Sullivan Martinet, ish-trajneri i të rinjve të Ndombele, i cili u stërvit me të në klub, njëherë tha këtë për të:

"Ndombele ishte një nga më të mirët që kam parë në 9 vjet në Guingamp."

Një tjetër nga ish shokët e tij, Malo Rolland gjithashtu konfirmoi në fjalët e tij;

“Me fuqinë e tij, ai ishte përpara të tjerëve pavarësisht se ishte më i riu. Ndombele pa kënde kalimi që vetëm ai mund t’i shihte. Gjithashtu, një cilësi e mrekullueshme që vetëm ai zotëronte, një goditje e rëndë. ”

Tanguy Ndombele Bio - Rritja e Famës Story:

Për një futbollist me një shije të pafund për sukses, ishte normale për të që të gjente kullota të gjelbra. Guingamp lejoi Ndombele të bënte një kalim për të luajtur futboll të nivelit të lartë me Amiens SC ku ai përfundoi karrierën e tij të të rinjve.

LEXO
Houssem Aouar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në verën e vitit 2014, Ndombele vendosi të kërkojë një dalje, kësaj here, për t'u bashkuar me Lyon. Ndërsa ishte në klub, ai u bë një pjesë jetike e "Lyon Revelation". Në Lyon, ritmi dhe fuqia e pastër e Ndombele e bëri atë një makth për mbrojtësit siç shihet më poshtë.

LEXO
Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai u bë dikush me atë aftësi N'Golo Kante, ai që ishte në gjendje të lexonte lojën dhe të bënte mjete për të luftuar pas trajtimit. Rritja meteorike e Tanguy Ndombele në yje tërhoqi vëmendjen e ekipeve elitare të Evropës. Si në kohën e shkrimit, ekzistojnë thashetheme që e lidhin atë me një lëvizje në klubet më të larta të Evropës.

LEXO
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Çfarë prisni për dikë që konsiderohet si një nga lojtarët më të harmonishëm në futbollin botëror ?. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jeta e Marrëdhënies Tanguy Ndombele:

Me ngritjen e tij në yll, pyetja në buzët e të gjithëve do të ishte ndoshta:Kush është e dashura e Tanguy Ndombele apo WAG ?.

Me atë gjatësi të bukur dhe pamje të pashme, nuk mund të mohohet fakti që Ndombele nuk do të ishte në listën e dëshirave të miqve të shpirtit të fansave femra.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Aktualisht, si në kohën e shkrimit, romancat e mundshme të fshehura të Ndombeles janë ato që i shpëtojnë vëzhgimit të syve të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa drama.

E vërteta është, në këtë pikë kthese në jetën e tij të karrierës, Ndombele nuk dëshiron distractions dhe ka vendosur të mbajë sekret sekretin e tij emocional. Ai preferon të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo ndriçim në fakte rreth të dashurës ose gruas së tij.

LEXO
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta personale e Tanguy Ndombele:

Njohja me jetën personale të Tanguy Ndombele do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është dikush që mund të jetë paksa introvert, shumë i disiplinuar me vetëkontroll dhe sjellje të mirë.

Së fundmi, Ndombele posedon një gjendje të brendshme pavarësie dhe paqes e cila e ka bërë atë përparim të konsiderueshëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale.

LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakte të stilit të jetës Tanguy Ndombele:

Makina Tanguy Ndombele.
Makina Tanguy Ndombele.

Si në 3rd të qershorit 2019, Ndombele kishte një vlerë tregu të 65,00 Mill. €. Një lojtar me vlerë në këtë shumë është vendosur me siguri në kategorinë e multi-milionerë.

Ky fakt, megjithatë, nuk kalon në një mënyrë jetese joshëse për Ndombele as ai është i zgjuar në lidhje me menaxhimin e parave të tij të futbollit.

Jeta Familjare Tanguy Ndombele:

Siç u tha më parë, rrënja familjare e Tanguy Ndombele gjurmohet në Kongo, Afrika Qendrore. Dihet pak për ty të prindërve të tij përveç faktit që ata bëjnë një jetë të ulët ndërsa shijojnë dividentët e suksesit të djalit të tyre. Gjithashtu, mbetet e paqartë nëse Ndombele ka ndonjë vëlla ose motër.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke marrë parasysh rrethanat para lindjes së tij, ka shumë të ngjarë që familja e Tanguy Ndombele të jetë në mesin e numrit të madh të kongolezëve që vijnë në Francë me statutin e azilit politik gjatë viteve 1990. Para se të migronin në Francë, frëngjishtja ka qenë gjuha zyrtare e familjes Ndombele.

LEXO
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tanguy Ndombele Fakte të pathëna:

A e dini?

Të dy Ndombele dhe mbrojtës francez Benjamin Mendy vijnë nga i njëjti qytet në shtëpi i Longjumeau, Francë.

Ndoshta një pjesë e patreguar e karrierës së tij rinore, Tanguy Ndombele u shkarkua një herë nga disa klube si 'mbipeshë' Kjo ndodhi gjatë viteve të adoleshencës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Përmbledhje e videos së Biografisë së Tanguy Ndombele:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë Tanguy Ndombele plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet