Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Tammy'. Tammy Abraham Childhood Story jonë plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

LEXO
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Tammy Abraham, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Kevin Oghenetega Tamaraebi Bakumo-Abraham lindi në 2-të ditën e Tetorit 1997 në Camberwell, Mbretëria e Bashkuar nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Tamaraebi Bakumo. Babai i tij vjen nga Shteti Bayelsa, Nigeri. Ai migroi në Britani për të vendosur një të ardhme më të mirë për veten dhe familjen e tij.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jeta e Tammy filloi të dridhej në drejtim të futbollit që nga koha e tij e fëmijërisë së hershme. Megjithëse, ai filloi si një djalë drame në shkollë para se të merrej me futboll (me kohë të plotë).

Ylli 6ft 3in dikur tha: "Do të thosha se isha mjaft aktor i mirë. I pëlqente drama në shkollë. Kjo është diçka, pavarësisht nga futbolli, që unë me të vërtetë kënaqesha duke bërë Ata do të na jepnin diçka dhe ne kishim për të krijuar një skenë. Më kujtohet një skenë ku një djalë i vogël u vra. Natyrisht, unë isha i detyruar, sepse isha një djalë i madh! "

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fillimi i karrierës

Abrahami u bashkua me Chelsea në nivelin U8 dhe përparoi përmes sistemit të klubeve të akademisë. Ishte Chelsea që më në fund fitoi nënshkrimin e tij të rinj pas një të madh përleshje me Arsenalin i cili është një klub i djalërisë në Tammy. Ai snubbed Arsenal për t'u bashkuar me Chelsea në një përpjekje për të ndjekur E Didier Drogba-s gjurmët. Ai kishte një takim të hershëm me legjendën afrikane në ditën e tij të parë të bashkimit me klubin.

LEXO
Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas Tammy, "Lojtari i parë që kam hasur ishte Didier Drogba. Mbaj mend duke ecur jashtë akademisë dhe isha i ftohtë. Ai më pa jashtë dhe më kap në makinën e tij dhe më rrëzoi në terren të stërvitjes. Isha tetë ose nëntë. Sa më shpejt që kam marrë makinën unë isha duke kërkuar për shokët e ekipit tim për të thënë, "Kjo është Drogba!'por unë nuk e kam parë askënd!

Tammy ishte pjesë e ekipit të të rinjve Chelsea i cili regjistroi triumfet mbrapa në të dy UEFA League League dhe FA Youth Cup në 2015 dhe 2016.

LEXO
Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në edicionin e vitit 2016 të UEFA League League, Abraham shënoi me një kthim prej tetë golash në nëntë ndeshje, duke e bërë atë golashënuesin e dytë më të lartë të turneut. Ai e mbajti formën e tij në Kupën e Rinisë FA dhe shënoi golin e fitores në fitoren e Chelsea ndaj Manchester City. Gjatë sezoneve 2014–15 dhe 2015–16 Abrahami shënoi 74 gola në 98 ndeshje në të gjitha garat për ekipet e ndryshme të të rinjve të Chelsea. 

Forma e tij në nivelin e të rinjve tërhoqi vëmendjen e menaxherit të përkohshëm Guus Hiddink i cili e ftoi atë të stërvitej me ekipin e të moshuarve në fund të sezonit 2015–16.
Në një përpjekje për të marrë kohën e rregullt, ai mori vendimin për hua. Tammy para se të shijonte huazimet me skuadrën e Kampionatit Bristol City dhe Swansea. Gjatë kohës së tij me ish-in, ai fitoi çmimet Lojtari i Sezonit dhe Lojtari i Ri i Sezonit i klubit, si dhe ishte golashënuesi më i mirë i tyre me 23 gola në 41 paraqitje.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Sulmuesi është nga një sfond i përulur familjar. Ai lindi në Londër tek një baba nigerian dhe nënë britanike, të cilët ishin të aftë për klasat e mesme dhe mediat e turpshme.

LEXO
Historia e fëmijërisë së krishterë Pulisic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ata janë krenarë për dy djemtë e tyre (Tammy dhe Timmy) të cilët janë të dy futbollistë. Tammy kohët e fundit bleu një makinë sportive luksoze për prindërit e tij.

Në të vërtetë, ëndrra e çdo fëmije të mirë është që prindërit e tyre të jenë të lumtur!

Tammy lëshon dhuratë të re për makina sportive për prindërit.
Tammy lëshon dhuratë të re për makina sportive për prindërit.

Ai ka një vëlla më të vogël, Timmy, i cili luan në sistemin e akademisë në Fulham si në kohën e shkrimit.

LEXO
Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Vëllai i Tammy Abraham - Timmy.
Vëllai i Tammy Abraham - Timmy.

Babai i tyre aktualisht menaxhon të dy karrierat e tyre.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Makina e golit të Swansea aktualisht është në një lidhje serioze me të dashurën e tij të nxehtë, emri i së cilës është Leah Monroe.

E dashura e Tammy Abraham - Leah Monroe.
E dashura e Tammy Abraham - Leah Monroe.

Larg nga futbolli, Tammy duket se po fiton gjithashtu. Ai kohët e fundit mori Instagram për të treguar të dashurën e tij të nxehtë, i cili mund të jetë edhe nusja e tij duke gjykuar nga emoji unazë në titull.

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Tammy Abraham duke ftohur bashkëshorten për të qenë- Leah Monroe.
Tammy Abraham duke ftohur bashkëshorten për të qenë- Leah Monroe.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -LifeStyle

Tammy pëlqen veshjet afrikane. Ai ndonjëherë e rregullon atë mënyrë me afrikan stil Kjo ka bërë që Nigeria të kërkojë një kërkesë që Tammy të vijë të luajë për vendin (vendin e babait të tij).

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Besnikëria ndaj Anglisë

Presidenti i Federatës Nigeriane të futbollit, Amaju Pinnick, dikur deklaroi se mund ta bindte Abrahamin - kush e përshkroi atë "Si një bir" - të kaloni aleancat nga luajtur për Anglinë në Nigeri.

LEXO
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fillimisht, Ibrahimi i lindur në Londër, i cili ishte në atë kohë duke shënuar shenja për Bristol, nuk përjashtoi mundësinë e zgjedhjes së Super Eagles.

Ai tha: "Unë duhet të vazhdoj të bëj mirë për Bristol City për Anglinë dhe Nigeria duhet të vazhdojë të luftojë për mua. Unë jam nigerian gjithashtu, kështu që është e mundur të luash për Nigerinë. Unë duhet të përqëndrohem të luaj këtu dhe çdo gjë që ndodh do të ndodhë ".

Në 21 Shtator 2017, Pinnick pretendoi se Abrahami kishte ndërruar besnikërinë e tij në Nigeri. Abrahami lëshoi ​​një deklaratë të njëjtën ditë duke mohuar kërkesën dhe duke ripohuar disponueshmërinë e tij për përzgjedhjen e Anglisë

LEXO
Kepa Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai e kundërshtoi Nigerinë dhe vendosi të qëndronte me Anglinë, edhe pse ai pa konkurrencë të madhe në ekip ndryshe nga ekipi nigerian.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Një mik prej kohësh me Roman Abramovich

Tammy ishte ndër disa futbollistë të rinj të dashur nga Roman Abramoviç i cili gjen kohë për të parë ndeshjen e tij ndërsa gjuajti të rinjtë e Blues për të lavdëruar. Pronari i Chelseas ishte i bindur një herë për të thirrur djemtë më të mirë të Chelsea për të marrë të shtëna me të. Si Tammy dhe Dominic Solanke përfshihen siç shihet në foton më poshtë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold
Tammy i ri, shokë ekipi me Roman Abramovich.
Tammy i ri, shokë ekipi me Roman Abramovich.

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Aksidenti i makinës

Në janar 2017, Abrahami ishte përfshirë në një aksident me automjete, ndërsa ishte huazuar në Bristol City.

Aksidenti me makinë i Tammy Abraham - Skena.
Aksidenti me makinë i Tammy Abraham - Skena.

Në kohën e aksidentit ai po voziste pa licencë ose sigurim dhe u thirr në gjykatë si rezultat.

LEXO
Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tammy Abraham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Kontrata e tij

Tammy Abraham bëri që ai të ndryshojë pagat e tij me Chelsean duke nënshkruar një kontratë £ 50k të javës së Chelsea para se të bashkohej me Swansea në hua.

Abrahami konfirmoi marrëveshjen në mediat sociale, duke postuar një imazh të tij duke vendosur stilolaps në letër. Postimi më pas u fshi siç u këshillua nga babai i tij. Sipas burimeve, kontrata ishte për të ndryshuar negociatat financiare me Swansea i cili i paguan atij të njëjtën shumë k 50k£ në javë.

LEXO
Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Pa dyshim, rritja e përrallës së trageteve të Tammy është e ngjashme me atë të Marcos Rashford Anthony Martial.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet