Steven Gerrard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Steven Gerrard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB prezanton historinë e plotë të një legjende futbolli më të njohur me nofkën; 'Stevie G'. Historia jonë e fëmijërisë Steven Gerrard plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Legjendës së Liverpool përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Shih edhe
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë për shkathtësinë e Stevie G por shumë pak e konsiderojnë jetën e tij jashtë fushës e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Steven Gerrard Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Steven George Gerrard lindi më 30 maj, 1980 në Whiston, Merseyside nga Paul Gerrard (babai) dhe Julie Ann Gerrard (nëna).

Ai lindi me një defekt në lindje të quajtur 'këmbë këmbësh' gjë që e bëri këmbën e tij të përdredhej (përmbysur) dhe poshtë. Ai u kurua në kohë. Prindërit e tij nuk donin që ai të ecte në kyçet e këmbëve ose në anën e këmbëve të tij.

Shih edhe
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke u rritur, ai kishte shumë probleme me lëndimet ndërkohë që ai e detyroi rrugën e tij përmes rikuperimit të defektit të lindjes. Ai madje kaloi nëpër seri të problemeve mbrapa si një fëmijë i vogël. Të gjitha këto u shërua.

Steven Gerrard shkoi në Filloren e Shën Michael (tani Huyton-me-Roby CE). Ai u përshkrua si një djalë i ndrojtur, privat sipas mësuesve të tij.

Ai ishte gjithmonë një fëmijë i mirë, i sjellshëm, i edukuar mirë ”, një mësues kujton. "Por kjo ishte kur ai shkoi në juniorët, në rreth gjashtë, dhe filloi të luajë futboll që personaliteti i tij doli.

Ju nuk kish nevojë të ishit ekspert në futboll për të parë që ai ishte i veçantë. Ai ishte kudo. Ai thjesht e donte atë. Ai jetoi dhe dha frymë në futboll. ' thotë Gill Morgan i cili ishte mësuesi i ekipit të tij të shkollës. 

"Në ato ditë, dhe ekipi i tij pati shumë sukses, kryesisht për shkak të Steven." Gill Morgan vazhdon

Shih edhe
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Futbolli erdhi si diçka e natyrshme për Steven Gerrard të vogël. Si një djalë i vogël me 5 vjeç, ai zhvilloi dëshirën fantastike për t'u përqëndruar vetëm në futboll pasi u dashurua me këtë sport.

Ai mori pjesë në një futboll të afërt me shtëpinë e cila ishte afër Everton FC. Bazuar në afërsinë, dashuria e Steven për Everton u rrit. Ai gjithmonë vishte fanellat e tij dhe vizitonte Goodison Park për të bërë foto me trofe në disa raste.

Shih edhe
Massimiliano Allegri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sidoqoftë, kishte pengesa. I riu Steven Gerrard derdhi lot kur u refuzua nga Tolgate, një ekip lokal për djem, për të qenë shumë i ri.

Atë javë refuzimi, ai gjithashtu humbi një udhëtim në Wembley me St Michaels (klubi i tij me rrënjë) pasi preu këmbën në një kanaçe koksi ndërsa përpiqej të merrej me rrëshqitje.

Steven Gerrard Biografia e Fëmijërisë - Më shumë aksident në fëmijëri:

Duke pasur një dëmtim tjetër serioz ndërsa luante futboll me miqtë e tij mund të kishte përfunduar karrierën e të riut Steven para se të fillonte. 

Gjatë një nisjeje me miqtë si i ri, Gerrard i ri pësoi një aksident fanatik që gati i kushtoi karrierën e tij. Pasi topi u mbërthye në një mbrojtje, ai shkoi për të hequr topin jashtë por në vend të kësaj filloi një pirun e kopshtit.

Kjo shkoi me këpucën e tij dhe në gishtin e tij të madh. Një mjek tha që gishti i tij i këmbës do të kishte nevojë për amputim. Kjo bëri që prindërit e tij të kërkonin mundësi të tjera mjekësore për ta kthyer Steve të varfër në rrugën e duhur.

Pas opsioneve të mëtejshme mjekësore, u shpreh shpresa për prindërit e tij pasi rruga e të riut Steve për shërim të plotë filloi dhe mbaroi mirë. 

Pasi u shërua, Gerrard fillimisht filloi të luante për një tjetër ekip të qytetit të tij, Whiston Juniors. Këtu ai u pikas nga skautët e Liverpoolit, dhe ai do të bashkohej me akademinë e tyre në moshën 9 vjeç.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai kishte tryouts në disa ekipe të ndryshme, duke përfshirë Manchester United, të cilën ai dështoi. (po ju lexoni atë të drejtë).

Steven Gerrard Jeta e Marrëdhënies:

Pas takimit me gazetarin / modelin e modës Alex Curran për 5 vjet, çifti bëri një martesë katolike në 2007.

Curran ka nisur linjën e vet të modës, ka shkruar një kolonë modës për Daily Mail dhe ka përvojë në modelim. Çifti ka vajza 3, Lilly-Ella (2003), Lexie (2006) dhe Lourdes (2011).

Shih edhe
Dean Smith Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia e Steven Gerrard - Libri:

Në shtator 2006, Gerrard botoi autobio e tij të quajtur 'Gerrard: Autobiografia ime'.

Ky libër vazhdoi të fitojë nderimin e Librit Sportiv të Vitit në British Book Awards.

Vëllimi i dytë i autobiografisë së Gerrard, Historia ime e Liverpoolit ' shkruar me Donald McRae, u botua në Shtator 2015. Tai autobiografia përfundon me "Unë luaj për Jon-Paul."

Kushëriri i Gerrard, Jon-Paul Gilhooley, u vra në katastrofën e Hillsborough 1989 kur Gerrard ishte tetë vjeç.

Shih edhe
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jon-Paul, i cili ishte 10 vjeç kur vdiq, ishte më i riu nga 96 viktimat e tragjedisë. Ai ishte gjithashtu tifozi më i ri i Liverpoolit.

Kushërinjtë e tij Paula Kadiri dhe Donna Ridland, të cilët do ta foshnin, e përshkruanin atë si një "Fëmijë i bukur".

Është me vend të theksohet se tai St Columbus nxënësi i shkollës fillore ishte një djalë i altarit dhe u emërua pas Papës.

Shih edhe
Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ishte kushëriri i kapitenit të Liverpool Steven Gerrard dhe dyshja do të luanin së bashku atëherë kur ishin fëmijë. Steven ishte një vit më i ri.

"Ishte e vështirë të dije që një nga kushërinjtë e mi kishte humbur jetën", Tha Gerrard. "Duke parë reagimin e familjes së tij më shtyu të bëhesha lojtari që jam sot."

Në autobiografinë e tij 2015, Gerrard ka deklaruar se katër lojtarët më të mirë që kanë luajtur së bashku me të janë ish-shokët e ekipit të Liverpoolit Xabi AlonsoFernando Torres   Luis Suárez   Angli shok grupi Wayne Rooney.

Shih edhe
Mauricio Pochettino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte për Biografinë e Steven Gerrard - Çmimi i Nderit:

Ai mori një bursë nga nderi Liverpool John Moores University më 26 korrik 2008 si njohje për kontributin e tij në këtë sport.

Steven Gerrard Untold Bio - Ai rrëzoi një 10-vjeçar me Bentley-n e tij në 2007:

Në 1 tetor 2007, Gerrard ishte përfshirë në një përplasje me shpejtësi të ulët në Southport kur makina që po drejtonte goditi një çiklist dhjetë vjeçar, i cili kishte qëlluar në rrugë dhe pa dashur kaloi rrugën e Gerrard.

Shih edhe
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ai më vonë vizitoi djalin në spital dhe i dhuroi një palë çizme të nënshkruara nga Wayne Rooney, lojtari i preferuar i djalit, pas së cilës ai qëndroi për të nënshkruar autografe për pacientët e tjerë të rinj

Akuza e Sulmit:

Në 29 Dhjetor 2008, Gerrard u arrestua jashtë Lounge Inn në Southport me dyshim për një seksioni 20 sulm. Ai dhe dy të tjerë u akuzuan më vonë për sulm që kishte shkaktuar dëmtime trupore dhe keqtrajtime.

Shih edhe
Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo kishte të bënte me një incident që la DJ-në e një lokali me dhëmbë të thyer dhe prerje në ballë. Gerrard u kërkua të merrte pjesë në Gjykatën e Kurorës së Liverpool dhe ai u përball me gjyqin e tij për të cilin ai u deklarua i pafajshëm.

Bashkë të pandehurit e tij u deklaruan fajtorë para gjyqit por Gerrard mbajti pafajësinë e tij. Gerrard pranoi se kishte goditur Marcus McGee por pretendoi se ishte në vetëmbrojtje.

Shih edhe
Dean Smith Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Më 24 korrik, Gerrard u shpall i pafajshëm nga juria. Pas vendimit, Gerrard tha se mezi priste të kthehej në futboll dhe të linte përvojën pas tij. Atëherë ai u lejua të dilte i lirë. 

Biografia e Steven Gerrard - Lojtari i 3-të që ka bërë 500 ose më shumë paraqitje në Ligën Premier për 1 klub:

Besnikëria nuk është shumë e zakonshme në lojën moderne, por Steven Gerrard ka qëndruar me Liverpulin të gjithë karrierën e tij dhe ka gëzuar një karrierë të gjatë dhe të suksesshme atje.

Më 25 Prill, Gerrard u bë vetëm lojtari i 3-të që bëri 500 paraqitje më shumë në Premier League për 1 klub.

Numri i lojtarëve që kanë luajtur më shumë ndeshje për një klub të vetëm të Premier League: Jamie Carragher (508 për Liverpool) dhe Ryan Giggs (632 për Man United).

Kulturë:

Në vitin 2011, Gerrard u shfaq në film 'Vullneti '.

Shih edhe
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ky film ka të bëjë me një tifoz të ri jetim të Liverpool që hitch-hikes në 2005 UEFA Champions League Final.

Fakte të shënimit të golave:

Ai është futbollisti i vetëm që ka shënuar një gol në një finale të Kupës FA, një Finale të Kupës së Ligës, një Finale të Kupës UEFA dhe një Finale të Ligës së Kampionëve. (Epo kjo është arsyeja pse ai është Captain Fantastic që ju e dini).

Në kohën e shkrimit të këtij Bio, Vetëm 15 numër lojtarësh kanë shënuar më shumë gola të Premier League se Gerrard (120). Jo keq për një ish-mesfushor.

Shih edhe
Massimiliano Allegri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kujtesa UCL:

Kur Liverpool ishte poshtë 3-0 pas pjesës së parë gjatë ndeshjes së Champions League 2005, Stevie G ishte ai që mori përgjegjësinë për të tërhequr Liverpoolin në ndeshje.

Ai shënoi golin e parë me kokë që i motivoi ata dhe në fund të fundit u dha atyre trofeun e Ligës së Kampionëve.

Ai me qëllim vendosi të merrte penalltinë e fundit gjatë gjuajtjes nga finalet e CL në 2005.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Megjithëse nuk duhej ta merrte atë sepse Shevchenko humbi, ai donte të ishte penalltia e fundit sepse besonte se ai ishte kapiteni i klubit dhe kështu ishte përgjegjësia e tij të merrte atë penallti.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet