Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Futbollit Genius i cili njihet më së miri me pseudonimin; "El Pulpo". Historia e fëmijërisë sonë Sergio Busquets dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për stilin e tij të lojës në FC Barcelona. Sidoqoftë, vetëm pak njerëz e konsiderojnë Bio Sergio Busquet-in e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme dhe familjare

Sergio Busquets Burgos ka lindur në ditën e 16th të korrikut 1988 me nënën e tij, Loli Burgos dhe babanë, Carles Busquets, të dy në foto poshtë në Photo Family Photo Sergio Busquets.

Sergio ka lindur në një sfond të familjes së futbollit të brezit të dytë. Ai u rrit në qytetin Sabadell të Barcelonës ndërsa luajti futboll me vëllain e tij Aitor Busquets (foto me të poshtë) gjatë fëmijërisë së tyre.

Babai i tij, Carles, ishte gjithashtu një futbollist, një ish-portier i Barcelonës, i cili qëndroi në klub për disa vite gjatë 1900s, edhe pse kryesisht përdoret si një rezervë. Sergio ishte i destinuar të bëhej futbollist në sajë të babait të tij i cili gjithmonë e kishte dashur djalin e tij të vogël të ndiqte gjurmët e tij. Më poshtë, vendosmëria e tij për t'u bërë pro si babai i tij nuk ishte një fantazi kaluese.

Besnikëria gjendet në familjen Busquets Sergio: Babai i tij, Carles Busquets ishte një portier besnik, i cili duroi që të përdoret si zgjedhje e dytë për vite gjatë kohës së tij në FC Barcelona. Pasi raportohet se humbi në garën e parë të ekipit për vendin e portierit të Barcelonës, Çarli siguroi që djali i tij, Sergio të fillojë karrierën e tij në një klub të vogël akademik të të rinjve. Qëllimi ishte të siguroheshin që Sergeja e vogël të përballonte më pak konkurrencë dhe të ngrihej në krye.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Përmbledhje e karrierës

Në moshën vetëm të 7 në vitin 1995, Busquets filloi udhëtimin e tij të futbollit me klubin lokal Badia. Pasi kaloi një sezon atje, ai u transferua në CEF Barberà Andalucía në 1996 dhe qëndroi atje për tre vjet. Sergio pastaj u bashkua me akademinë e UE Lleida në 1999 për shkak të tij vendimi frustrues i babait për të lënë FC Barcelona.

Kush e frustroi Sergio Busquets Atë: Sergio mbërriti në akademinë e futbollit të Lleidës për arsye profesionale të babait të tij, Carles, i cili u frustrua nga Louis van Gaal (ish trajneri i FC Barcelona) i cili doli jashtë durimit me të, duke e detyruar atë që të largohej nga Barça për të nënshkruar për Lleida.

Është e rëndësishme të theksohet se Jose Mourinho foto poshtë) ishte asistent asistent trajner i FC Barcelona, ​​kur Carles u largua.

Carles Busquets me dhimbje shkoi me gjithë familjen e tij mes tyre Sergio, i cili duhej të linte ish klubin e tij të të rinjve, Union Esportiva Barberà, për të luajtur në Lleida ku kaloi tre vjet. Sergio Busquets u rrit në radhët e të rinjve, duke u bërë lojtari më i mirë i klubit në grupin e tij të moshave, ndërsa udhëhoqi ekipin e tij për të fituar një trofe të madh.

Pasi babai i tij u tërhoq nga futbolli në Lleida në 2002, Sergio Busquets ndihej i pakëndshëm në klub duke menduar se nuk kishte asgjë tjetër për të luftuar, prandaj nevojën për të kaluar në lartësitë më të mëdha të rinisë. Ai mori një transferim në Jabac Terrassa në 2003 dhe kaloi edhe dy vjet në akademi para se të dilte nga akademia e futbollit të Barcelonës, La Masia. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti të suksesshëm të FC Barcelona, ​​ka një shaka apo të dashura joshës siç shihet në emër të Elena Galera Moron (foto me dashurinë e jetës së saj më poshtë).

Si në kohën e shkrimit, Sergio Busquets është aktually i pamartuar ndoshta për shkak të disa arsyeve private. Megjithatë, ai ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me partnerin e tij Elena Galera Moron të cilin e takoi në 2013. Marrëdhënia e tyre ka vazhduar të lulëzojë që kur u takuan. Ndërsa pjesa tjetër e shokëve të tij të FC Barcelona u martuan, Sergio i cili është një milioner në 30 (koha e shkrimit) ka refuzuar të martohet por ka vendosur të riprodhojë.

Në ditën e 8th të marsit, 2016, Sergio dhe Elena mirëpritën fëmijën dhe djalin e tyre të parë, të cilin e quajtën Enzo. Më poshtë është pak Enzo që duket shumë i mprehtë me prindërit e tij.

Një moment shumë i veçantë për familjen Sergio Busquets është gjatë festimet e trofeve, një kohë kur të dy Elina dhe Enzo bashkohen Sergio me pjesën tjetër të familjes FC Barcelona për të qumështuar momentin.

Marrja e pushimeve me qentë e tyre pas momenteve të kremtimit të trofeut ose në fund të sezonit është e zakonshme për Sergio Busquets dhe familjen e tij.

Duke folur për qentë, është e rëndësishme të thuhet se çifti ka dy bulldogë të zhdukur me emrin Minnie dhe Lily të cilët janë paraqitur më poshtë.

Ju do ta kuptoni me lehtësi një nga qentat e mësipërme ka ngjashmëri të ngushtë me atë që shihet nga tabloja e mëparshme e familjes Sergio Busquets. Në thelb, ngjashmëria për qentë është e zakonshme për lojtarët e FC Barcelona. Më poshtë është Lionel Messi pushimi me qenin e tij i cili mori një rritje të jashtëzakonshme rritjeje midis shkurtit deri në shtator 2016.

Gjithashtu në prill 2018, të dy Sergio dhe Elina zbuluan në mediat sociale se ata ishin duke pritur një fëmijë të dytë.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte Tattoo

Ky fakt i veçantë zbulon më shumë për historinë familjare të Sergio Busquets që mund të ketë disa gjurmë arabe falë tatuazhit të tij arab në kraharorin e majtë të tij. Serxho Busquets përkthen tatuazh arabisht;

"Një gjë për ju, jeta në vendin tim",

Ai e përkushton tatuazhin e tij tek gjyshi i tij i nënës, të cilit të dy ishin shumë afër para vdekjes së saj.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte të çuditshme

Duke kërkuar me shumë kujdes në foton më poshtë, pamja e hollë e Sergio tregon disa pamje arabe. Ndonjëherë, njerëzit gjithmonë kanë menduar se ku Sergio Busquets merr energji nga konsiderata e tij.

Jashtë topit, këmbët dhe duart e Sergy Busquets janë gjithmonë në përdorim jetësor. Kjo shihet si ai që është në gjendje të mbulojë terren çuditërisht shpejt dhe vazhdimisht të angazhojë vrapues kundërshtarë të topit, duke i vënë ata në një ndalesë të përhershme.

Lojtarët e futbollit me kalimin e kohës e kanë të vështirë të vlerësojnë se sa e madhe është bllokimi i dorës së Sergio dhe trajtimi i perimetrit.

Sergio Busquets Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Mbuloni besimin

Sergio Busquets është shumë i zhdërvjellët në fushën e lojës. Ai sjell qetësi dhe një mbrojtje të madhe mbrojtëse në pozicionin e tij në mesfushë.

Kjo ishte për shkak të aftësisë së tij për të siguruar mbulim të madh në fushën që Carles Puyol i ofroi atij fanellën e futbollit në kohën e daljes në pension të tij.

Pa dyshim, gabimi i Sergio Busquets largohet nga mbrojtja e skuadrës së tij në rrëmujë. Aftësia e Sergio për të lexuar lojën e bën të lehtë për të bërë ndërhyrje të paçmueshme. Është gjithmonë e vështirë për të gjetur një pëlqim për pëlqim zëvendësim për spanjollin.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Sergio Busquets dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu