Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Sergino Dest ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura, Vlera Net, Stili i Jetës, Makinat dhe Jeta Personale.

Ta themi thjesht, ne ju paraqesim një Histori të plotë të Jetës së Sergino Dest nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm. Para kësaj, ja një përmbledhje e shkurtër e fotografive të Biografisë së tij në fotografi.

Po, të gjithë e dimë që Barcelona nuk nënshkruan një kontratë me një lojtar mesatar. Prandaj, do të thotë që Sergino Dest duhet të jetë i ngarkuar me shumë potenciale futbolli për të tërhequr vëmendjen e tij Ronald Koman. Mjerisht, shumë tifozë të futbollit nuk e dinë historinë e tij të jetës, e cila është mjaft interesante.

LEXO
Lionel Messi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sergino Dest Historia e Fëmijërisë:

Për fillestaret, Sergino Gianni Dest lindi më 3 nëntor 2000 nga një baba Suriname-Amerikan dhe një nënë Hollandeze në Almere, Hollandë. Sipas hulumtimit, ai është fëmija i vetëm i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij.

Pas ditësh, Sergino i vogël kishte qenë gjithmonë i interesuar të luante futboll. Duke u rritur me moshatarët e tij në rrugët e Almere, djali i ri kaloi shumë nga koha e tij e lirë duke luajtur futboll në rrugë. Si bashkatdhetari i tij Matthijs de Ligt, i riu Sergino (foto më poshtë) ishte një tifoz i fortë i Ajax në ditët e tij të hershme.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Historia e Familjes Sergino Dest:

Ditët më të hershme të djalit të ri u kënaqën me të gjitha lodrat që i duheshin për jetën e tij të përditshme. Fatmirësisht, prindi i Sergino kishte një punë të jashtëzakonshme. Me babanë e tij që punonte me shërbimin shtetëror të Amerikës, Sergino i ishte përmbushur shumica e dëshirave të tij për pajisjet e futbollit.

LEXO
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Origjina Familjare Sergino Dest:

Një vështrim në prejardhjen e tij tregon se mbrojtësi pjellor ka një etni multiraciale. Të thuhet e vërteta, Origjina Familjare Sergino Dest përfshin Rrënjët Familjare Surinameze dhe Hollandeze.

Moreso, ai ka shtetësi të dyfishtë sepse prindërit e tij janë të dy racave të dallueshme. Sidoqoftë, ai ka përfaqësuar vetëm SHBA në turne të mëdha futbolli. Pavarësisht, Hollanda ka bërë gjithashtu oferta emocionuese për ta sjellë atë në ekipin e tyre kombëtar për shkak të trashëgimisë së tij Hollandeze.

LEXO
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e Futbollit Sergino Dest (Nga ditët e hershme):

Ashtu siç e përmendëm më parë, Sergino i ri gjithmonë e kishte vendosur mendjen për të luajtur futboll profesional si karrierën e tij të jetës. Interesante, ai u fut në lojën e futbollit në moshën e butë prej 9 vjeç.

Në një përpjekje për ta ndihmuar Sergino të zhytej në shtigjet e ëndrrës së tij, prindërit e tij e regjistruan atë në Akademinë e Qytetit Almere në 2009. Në atë kohë, lojtari me këmbë të djathtë u stërvit fort për tre vjet përpara se të bashkohej me Akademinë e të rinjve Ajax në 2012.

LEXO
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sergino Dest Jeta e Hershme e Karrierës:

Anëtarësimi në akademinë e të rinjve Ajax i dha lojtarit fillestar kohë të mjaftueshme për të përmirësuar aftësitë e tij dhe të grumbullojë një kuptim të duhur të rregullave të futbollit. A e dini?… Sergino Dest filloi karrierën e tij si një sulmues me kohë të plotë.

Sidoqoftë, ai shpejt e kuptoi se do të ishte më mirë të luante nga vija e rrallë sesa nga vija e frontit. Prandaj, ai kaloi në mbrojtës dhe vazhdoi zhvillimin e aftësive të tij të futbollit. Pak nga pak, Sergino regjistroi një përmirësim të shkëlqyeshëm në lojën e tij dhe ndihmoi akademinë e tij të fitonte shumë trofe të papërmendur të treguar më poshtë.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Sergino Dest - Rruga drejt famës:

Destit iu deshën gjashtë vjet stërvitje dhe përkushtim para se ai më në fund të fitonte privilegjin për të luajtur futboll profesionist të klubit. Në fakt, Sergino Dest bëri debutimin e tij profesional për Jong Ajax (ekipi i rezervuar i Ajax) në ditën e 15-të tetor 2018.

LEXO
Alexis Sanchez Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Interesante, lojtari amerikano-holandez bëri pesë paraqitje për ekipin amerikan U-17 përpara se të luante për klubin e tij. Pasi shfaqi një grusht talenti të jashtëzakonshëm futbolli në Kupën e Botës 2017 FIFA U-17, mbrojtësi me këmbë të djathtë u ngrit në ekipin e të moshuarve të Ajax. Kështu, ai bëri debutimin e tij për ekipin e të moshuarve të Ajax në korrik 2019.

Sergino Dest Bio - Historia e Suksesit:

Duke luajtur së bashku me lojtarë të shumtë si Donny Van-der-BeekI dha Sergino Dest shumë besim për të bërë përshtypje fansat e tij. Deri në fund të sezonit të tij të parë për të moshuarit, lojtari i ri i talentuar kishte bërë 35 paraqitje dhe shënoi dy gola për Ajax. Prandaj, ai mori çmimin AFC Ajax Talent of the Year në vitin 2020.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Shpejt përpara kohës së shkrimit të këtij Bio, Dest ka nënshkruar një marrëveshje transferimi me Barcelona në tetor 2020. Për më tepër? Shumë adhurues të futbollit janë habitur nga kushtet e kontratës së tij, e cila përfshin një total prej 26 milion € tarifa dhe 400 milion € klauzolë blerjeje.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Epo, të gjithë janë duke pritur me durim për të parë Sergino Dest të përmbushë fundin e pazarit duke u vendosur si një nga Të rinjtë më të mirë të futbollit të viteve 2020. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori. Më poshtë është një përbërje e lamtumirës së tij me Ajax dhe një videoklip që tregon pse çdo klub e donte atë në ekipin e tyre;

“Vetëm një djalë nga Almere Stad i cili u rrit me një ëndërr të luante për Ajax. Jam i bekuar që kam përfaqësuar këtë klub për nëntë vitet e fundit. Faleminderit të gjithëve në Ajax, dhe një përmendje të veçantë për tifozët, ju gjithmonë do të keni një vend të veçantë në zemrën time. Tani në një sfidë të re. ”

Kush është e dashura e Sergino Dest?

E para dhe më e rëndësishmja, nuk mund të mohojmë faktin se pamja e tij e bukur nuk do të tërheqte adhurueset femra. Për të mos folur për ata që kanë fantazuar të jenë gruaja e tij e ardhshme në mendjet e tyre.

LEXO
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, lojtari i ri i Barcelonës ka përqendruar më shumë energjinë e tij në qëllimin e tij kryesor - futbollin. Na vjen keq që jua thyeva, Sergino Dest nuk ka interes të hyjë në një angazhim marrëdhënieje në kohën e shkrimit të Historisë së tij të Jetës. Prandaj, ai nuk ka asnjë të dashur për momentin.

LEXO
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sergino Dest Jeta Personale:

Ne e shohim interesante që futbollisti i lindur në Akrep ka shfaqur karakteristikat e tiparit të tij zodiakut. Vendosmëria, guximi dhe ndershmëria e tij janë me sa duket një nga sekretet themelore të arritjeve të tij në karrierë.

Për më tepër, personaliteti i Sergino Dest duket si një enë e mbushur me kaq shumë pozitivitet. Prandaj, futbollisti holandez shpesh është optimist dhe ka një sens të mrekullueshëm humori. Në një nga vizitat e Destit te disa fëmijë (foto më poshtë), ai foli për personalitetin e tij. Ja çfarë tha ai;

“Jam i lumtur që sot duhet të ndaj mesazhin tim me fëmijët. Më pëlqen të frymëzoj të rinjtë me pozitivitet. Faleminderit që më pritët sot! ”

Mënyra e jetesës së Sergino Dest:

Pasi kaloi një stres të madh në fushën e stërvitjes, mbrojtësit të jashtëzakonshëm të krahut zakonisht i duhet koha e tij për t'u çlodhur. Në shumicën e rasteve, Dest bën një shëtitje nëpër shtigje të bukura për të çliruar lodhjen. Nga ana tjetër, ai nganjëherë shkon me pushime vetëm për të marrë një ndjenjë më të mirë të një ambienti të ri.

LEXO
Lionel Messi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ne nuk mund të mos përshëndesim faktin që Sergino Dest nuk i mohon vetes pasuritë luksoze që i duhen për jetën e tij të përditshme. Si pjesë e pasurisë së tij, futbollisti holandez ka një makinë A-Class Merc, e cila i është nënshtruar rimodelimit. Moreso, ekziston çdo mundësi që ai të ketë një shtëpi të shtrenjtë që mbetet e paditur për publikun.

LEXO
Alexis Sanchez Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Te ardhura neto:

Marrëveshja e transferimit të Sergino Dest në Ronald Koeman's pala, Barcelona, ​​ka rritur ndjeshëm fitimet e tij në karrierë. Në kohën e shkrimit të këtij Biog, lojtari amerikan-holandez fiton një pagë vjetore të vlerësuar prej 2.3 milion €.

Sergino Dest Jeta Familjare:

Të lindësh në një familje multiraciale do të thotë që mbrojtësi i krahut do të duhej të zgjidhte një anë për të avancuar karrierën e tij në një nivel kombëtar. Gjeje çfarë? Ai përfundoi duke luajtur për atdheun e tij (Shtetet e Bashkuara). Tani le t'ju tregojmë më shumë rreth prindërve dhe familjarëve të Sergino Dest.

LEXO
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Atit të Sergino Dest:

Duke gjykuar nga jeta e tij e hershme në karrierë, ekziston një gjasë që mbrojtësi i ri të mos kalojë kohë të mjaftueshme me babanë e tij. Sidoqoftë, e gjitha është falë trashëgimisë së babait të tij që ai mund të bashkohet me ekipin kombëtar të SHBA për të përparuar karrierën e tij. Më pak harroj, babai i Sergino Dest është një qytetar amerikan i cili punon si një ushtarak për shtetet.

“Sa herë që shkoja në raundin e fundit të përzgjedhjes së ekipit të të rinjve në Holandë dhe nuk arrita. Isha si… Por babai im më kujtoi të kisha një pasaportë amerikane. ”

Rreth Nënës Sergino Dest:

Nuk mund të mohohet fakti që nëna e Dest ka luajtur një rol integral në suksesin e lojtarit premtues. Të thuhet e vërteta, ajo gjithmonë e inkurajonte djalin e saj kur ai filloi karrierën e tij duke ndryshuar jetën në futboll.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

A i kujtoni akoma ato momente kur mendoni se keni goditur fundin?… Sigurisht, të gjithë zakonisht përballen me rrethana të tilla herë pas here. Në skenarë të tillë, nëna e Sergino Dest bëhet gjithnjë ngushëllimi i tij dhe themeli që forcon vendosmërinë e tij për t'u rikthyer në këmbë.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth vëllezërve dhe motrave Sergino Dest:

Jam i sigurt që një mbrojtës pjellor mund të ishte ndjerë më i bekuar nëse do të kishte një vëlla ose një motër. Pavarësisht, ai ka krijuar një lidhje të brendshme me shokët e tij të skuadrës dhe miqtë e tij të fëmijërisë që mund të konsiderohet si një lidhje tjetër e vëllazërisë.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Rreth të afërmve të Sergino Dest:

Fatkeqësisht, Dest nuk ka menduar të ndajë ndonjë informacion në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij me publikun. Në të njëjtën mënyrë, ai ka mbajtur sekrete detajet për xhaxhallarët, hallat dhe të afërmit e tjerë.

Sergino Dest Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Historinë tonë të Jetës Sergino Dest, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Biografisë së tij.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

Tabela më poshtë jep një analizë të hollësishme të pagës së Sergino Dest që kur u bashkua me Barcelonën. Kush do ta kishte imagjinuar se ai do të fitonte një pagë javore që është pak më afër asaj të Ansu Fati?

BANESORE / FITIMIFitimi në Euro (€)
Në vit€ 2,352,766
Per Muajit€ 196,064
Në javë€ 45,176
Në ditë€ 6,454
Në orë€ 269
Për minutë€ 4.5
Për sekond€ 0.07
LEXO
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së Sergino Dest kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Kjo është ajo Sergino Dest ka fituar që kur keni filluar të shihni Bio të tij.

€ 0

Fakti 2: Tattoos:

Për ata prej jush që janë të interesuar të inkasojnë, më vjen keq që ju zhgënjej sepse Sergino Dest nuk është njeriu juaj. Pavarësisht se ka një aftësi të shkëlqyeshme të futbollit, lojtari amerikano-holandez ka vrenjtur kundër inkasimit të tatuazheve në trupin e tij.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 3: Pse Ai Zgjodhi Ekipin Kombëtar të SHBA ndaj Hollandës:

Që nga ngritja e tij në famë, adhuruesit e futbollit gjithmonë kanë menduar pse Dest që u rrit në Hollandë do të luante për SH.B.A. sesa ekipin Hollandez. Për të sqaruar kuriozitetin e njerëzve, Sergino Dest tha;

“Ishte vërtet një vendim i vështirë për mua kur ekipi kombëtar i holandezëve tregoi interesin e tyre.

Por unë kam ndërtuar një ndjenjë të mrekullueshme me Team USA gjatë dy viteve të fundit. Prandaj, unë besoj fuqimisht në planet dhe potencialin e Futbollit Amerikan. ”

Fakti # 4: Profili i FIFA-s:

Për një lojtar që kërkohet nga shumë klube prestigjioze, askush nuk do të guxonte të dyshonte në aftësinë e tij. Moreso, duke u nënshkruar nga një nga klubet prestigjioze të futbollit në botë, do të thotë që Dest ka një aftësi të madhe të futbollit. Statistikat e FIFA zbulojnë se ai është një mbrojtës sulmues që duhet të lëmohet.

Fakti # 5: Feja Sergino Dest:

Futbollisti i përket besimit të krishterimit. E vërteta është, ai lindi një katolik. Ti feja e tij identifikohet, nuk ka të dhëna se ai e praktikon atë. Duket se ai e bën atë jashtë mediave sociale.

LEXO
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhje e biografisë:

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Sergino Gianni Dest
Emri i Nickit:i shkëlqyeshëm
Data e lindjes:3rd nëntor 2000
Vendi i lindjes:Almere, Hollandë
Paga vjetore:€ 2.3 milion
Profesioni:Lojtar futbolli
Zodiaku:Akrepi
Tattoo:jo
shtetësia:Dual (Amerikan dhe Hollandez)
Gjatesia:1.75m (5 ′ 9 ″)
LEXO
Alexis Sanchez Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Më në fund, Historia e Jetës e Sergino Dest tregon se ne jemi arkitekti i karrierës sonë. Prandaj, suksesi ynë qëndron në vendimet tona. Le të mendojmë shpesh me kujdes për sfidat e jetës për të shmangur marrjen e vendimeve të nxituara në ambiciet tona.

LEXO
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjithashtu, ne u themi një thirrje të madhe fansave tanë që janë rritur në mënyrë perfekte pa u mbështetur te një prind. Urimet tona më të mira janë me ju. Për Destin, prindërit e tij qëndruan si katalizator i vendimit të tij në karrierë. Sidoqoftë, ju që nuk keni prind, arrini të gjeni disi një bazë mbi të cilën u forcuat. Faleminderit për ju!

LEXO
Lionel Messi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Jetës dhe Biografinë e Sergino Dest. Ju lutemi na kontaktoni nëse hasni ndonjë gjë që nuk duket e duhur me artikullin tonë, duke pasur parasysh që ekipi ynë kujdeset për drejtësi dhe saktësi.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet