Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbollistik më të njohur me pseudonimin “Bison“ Historia jonë e fëmijërisë Serge Aurier plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare dhe jetës në marrëdhënie. Për më tepër, shumë fakte të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për ndërtimin e tij trupmadh dhe muskulor. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Serge Aurier që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Serge Aurier Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Fillimisht, Serge Aurier lindi në ditën 24th të dhjetorit 1992. Ai u lind nga prindërit e tij, Z. dhe znj. Leon Gbizie në rajonin perëndimor të Bregut të Fildishtë, brenda një qyteti të vogël të quajtur Danane.

Serge lindi si fëmija i dytë i pesë fëmijëve. Ai u rrit në një shtëpi futbolli falë babait të tij i cili ishte një ish-futbollist profesionist. Leon Gbizie pas pensionit u bë një ndihmës administrativ në një Gjykatë të rrethit lokal në Ouragahio, Bregu i Fildishtë. Më poshtë është një foto e Leon dhe djalit të tij.

Serge Aurier kaloi nëntë vitet e para të jetës së tij duke jetuar me prindërit e tij para ndarjes dhe shkurorëzimit të tyre, gjë që shënoi fillimin e sfondit të tij të trazuar.

Në vitin 1992, kur Serge ishte 10 vjeç, një luftë civile shpërtheu në atdheun e tij në Bregun e Fildishtë. Nën kërkesën e nënës së tij, Sergei i vogël duhej të zhvendosej me të në Francë duke lënë pas babanë e tij në Afrikë.

Serge Aurier Faktet e Biografisë së Fëmijërisë - Jeta në Paris:

Me mbërritjen e tij në Francë, nëna e Serge gjeti përsëri dashuri pas divorcit nga burri i saj. Ajo u takua dhe u martua me një shofer autobusi me emrin Michel Aurier i cili pranoi të birësonte djalin e saj. Ishte në këtë kohë Serge mori mbiemrin "Aurier". Serge u vendos me mamanë, njerkun dhe vëllanë e tij, Christopher në lagjen Sevran të vendosur në periferi të Parisit.

Si shumë emigrantë të tjerë afrikanë, Familja e Sergi Aurier u gjend e bllokuar në një nga periferitë më të varfra të kryeqytetit francez. Lagjja e Sevranit u kritikua shumë shpesh për lajmet e saj të krimit, delikuencën e saj, dhunën dhe papunësinë endemike. Në fakt, komuna nuk u vlerësua kurrë për solidaritetin e saj.

A e dini se?… Sevran, komuna Franceze dikur u bë e njohur për një grevë urie 6-ditore të dëshmuar nga kryetari i saj heroik Stephane Gatignon. Stephane shkoi në një grevë urie të suksesshme në një orvatje për të nxitur qeverinë për të ndihmuar në financimin e masave për të lehtësuar krizën në qark. Më poshtë është një foto e kryetarit heroik.

Njëherë Aurier pranoi se gjatë ditëve të tij të para, çështjet e krimit ishin më të komplikuara. Më shumë, jeta e tij e të rinjve në Sevran nuk ishte e pafajshme. Në fjalët e tij;

"Sevran është qetësuar. Para kësaj, ishte më e rrezikshme, shumë më e keqe. Ishte diçka për t'u frikësuar. Kishte probleme kudo

Atëherë, rrija me personazhe me hije. është e vështirë ta shmangësh kur jeton këtu. Kjo më forcoi mendjen "

Deri më sot, Aurier kurrë nuk ka arritur të shkundë plotësisht imazhin e një natyre të egër me temperament të shkurtër që u formua në rininë e tij mes trazirave familjare dhe sfondit të ndërlikuar shoqëror.

Serge Aurier Fakte të Biografisë së Fëmijërisë - Ndërtimi i karrierës:

Pasi ishte rritur në një qytet të diskutueshëm, boshllëku mbaroi për Serge kur kishte futboll në këmbët e tij. Pasioni i vërtetë i Serge për futbollin u zbulua nga Z. Afid Djaadaoui (shih më poshtë) i cili ishte përgjegjës për aktivitete të hapura sportive në Sevran.

Afid ishte gjithashtu krijuesi i “Parandalimi përmes sportit ”, program i cili lejoi Aurier dhe vëllain e tij Christopher të bashkoheshin me fëmijët e tjerë për të luajtur futboll konkurrues.

Serge Aurier Biografia e Fëmijërisë - Gjykimet:

Pavarësisht se shkoi në shkollë, Serge u bë pjesë e turneve në lagje të zhvilluara të Mërkurën dhe të Shtunën. Duke joshur spektatorët me mjetet e tij, Serge në fillim të gushtit 2005 filloi të merrte oferta për provat U13. Ai pati një provë të suksesshme në klubin e futbollit Villepinte.

Ndërsa luante për klubin e të rinjve, Serge u pa si dikush me të madh vendosmëri për t'i bërë realitet ëndrrat e tij profesionale. Edhe ndërsa e drejtonte ekipin e tij drejt fitoreve, ambiciet e tij në karrierë nuk ishin thjesht një fantazi kalimtare.

Duke u rritur, Aurier filloi të merrte pseudonimin e Makelele Essien sepse ai luajti rolin e tyre dhe kishte fizikisht dhe teknikisht. Ai ishte i vogël, por i zymtë dhe muskuloz kudo.

Aurier shkëlqeu në një masë të tillë që ai u largua me shpejtësi për në Lens, ku ai dhe vëllai i tij, Christopher u firmosën. Kur nënshkruan për këlyshin, të dy vëllezërit duhej të linin familjen dhe miqtë e tyre prapa. 

Serge Aurier Bio - Ngritja e Famës:

Aurier i cili ishte në një epokë shumë të butë u bë kapiteni i Rezervave të klubit të Futbollit të Len. Kontrata e tij e parë profesionale u nënshkrua në moshën 16 në 2009. Thyerja në ekipin e parë të Lensit në vitin e dytë nxiti interesin nga klubet e tjera franceze. Në 2012, Aurier siguroi një lëvizje në Toulouse. Ai filloi të luante si një mbrojtës i djathtë dhe përsosi aftësinë e tij mbrojtëse në klub.

Duke qenë i rrezikshëm në set-pieces dhe një kështjellë mbrojtëse mori interesin e PSG që e mori atë në kredi para nënshkrimit të një marrëveshje të përhershme. Në tërësi, Serge fitoi trofe të mëdha 11 në Ligën Franceze përpara se të vendosi që ishte koha për të lënë kampionatin.

Më 31 gusht 2017, Aurier nënshkroi për klubin Premier League Tottenham Hotspur për një tarifë në rajonin e 23 milion £. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Serge Aurier Jeta e Marrëdhënies:

Ndërsa çiftimi i një futbollisti afrikan me një profil të lartë me modelin e tyre mahnitës është bërë pothuajse klishe në rregullsinë e tij, vjen si befasi që Serge ende pretendon se është beqar.

Si në kohën e shkrimit, Serge ishte pa BAE dhe i fsheh jetën e tij private publikut.

Biografia e Serge Aurier - Braktisja Atësore:

Një herë një britmë publike u bë nga Leon Gbizie, babai i Serge Aurier duke u ankuar se ai ishte braktisur dhe neglizhuar plotësisht nga djali i tij. Gbizie pretendoi se ishte lënë pas dore nga djali i tij për vite me radhë (që nga largimi i tij në Francë me nënën e tij). Ai i tha shtypit të Fildishtë se nuk mund ta kuptonte pse duhej të ishte babai i një djali multi-miliarder dhe megjithatë të jetonte si i mjerë.

Sipas Gbizie, djali i tij refuzon çdo kontakt fizik me të dhe thjesht paguan shpenzimet e tij mjekësore për të kuruar një sëmundje që e ka paralizuar. Sipas fjalëve të tij;

"Nuk e kam takuar djalin tim në vitet e fundit. Gjithmonë përpiqem ta arrij atë kur ai është në kamp me ekipin kombëtar. ai shmang mua dhe gjithmonë përgjigjet në mesazhin tim nëpërmjet një prej miqve të tij, "

Genciie tha.

“Ajo që më dhemb më shumë është se djali im nuk di as nga po vuaj. Ai thjesht më jep para për të më hequr qafe. Ai nuk më thirri kurrë, dhe kjo sepse - nëna e tij e vuri atë në kokë "

Serge Aurier Biografia e patreguar Fakte- Pajtimi me babanë:

Pamja e djalit të tij duke mbajtur emrin e një burri tjetër solli vetëm dhimbje në Gbizié Léon. Sidoqoftë, një gjë ishte e sigurt. Ai shpresonte që thirrja e tij publike për shtyp do të arrinte tek i biri. Ndryshe nga Mario Balotelli, situata e sigurt nuk ndikoi përfundimisht në marrëdhëniet midis Aurier dhe babait të tij.

Dita që ndodhi: Momenti i madh i ribashkimit përfundimisht erdhi mes dy burrave.
Më poshtë është një foto e Aurier në 2015 që takoi babanë e tij në hotelin Sofitel Ivoire pas 14 vite që nuk shihnin njëri-tjetrin.

Serge Aurier Fakte të pathëna - Regjistrimi i Arrestimit:

Serge u arrestua një herë dhe u akuzua në gjykatë për ngacmimin e një oficeri policie jashtë një klubi nate në Paris. Ai u shpall fajtor, një dënim për një dënim dy-mujor në Burg. Për fat të mirë, Serge u dha liria në pritje të një apeli.

Ky arrestim pengoi përparimin e tij në pjesëmarrjen në ndeshjen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s kundër Arsenalit në 2016, pasi viza e dhënë atij nga Autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar u tërhoq.

A e dini se?… Tottenham madje duhej të zbulonte Aurier si nënshkrimin e tyre të fundit pasi ai u përball me një luftë në sallën e gjyqit për të siguruar përfundimisht vizën e tij në Mbretërinë e Bashkuar.

Serge Aurier Fakte personale:

Serge zotëron një gjendje të brendshme të pavarësisë që i mundëson atij të bëjë përparim të rëndësishëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale. Ai është dikush që mëson nga gabimet dhe aftësia e tij për të shkuar në majë bazohet vetëm në përvojën dhe ekspertizën e tij.

  • Serge është një fanatik i Halloween-it që di si të zgjedhë zgjedhjen më të mirë të kostumeve për natën e Halloween-it.

  • Aurier e do muzikën e mirë pasi ai është një tifoz i madh i hip-hop. Ai ka emëruar Shakira, Justin Bieber, dhe Sefyu ndër të tjera si artistët e tij të preferuar. Shpesh herë, ai është parë me kufje.

tekanjozAurier ka është raportuar të ketë quajtur Di Maria për të "gaztor"Dhe Laurent Blanc"një përplasje homofobike". Ky akt ndezi një vendim nga menaxhmenti i PSG për ta pezulluar atë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e historisë tonë të fëmijërisë Serge Aurier plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet