Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Tank". Historia e fëmijërisë tonë Sead Kolasinac dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin sfondin e tij të familjes, historinë e jetës së hershme, jetën e hershme të karrierës, rrugën për famë, ngritjen në famë, marrëdhëniet dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë se ai është një mbrojtës i pemëve që ka një qasje jo të pakuptueshme dhe muskulare në lojë. Megjithatë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë Biografinë e Sead Kolasinac, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia familjare

Sead Kolasinac ka lindur në 20th të qershorit 1993 në Karlsruhe, Gjermani. Ai i lindte nënës së tij (emri i panjohur) dhe babai i tij, Faik Kolašinac. Të dy prindërit e paraqitur më poshtë janë myslimanë nga origjina boshnjake.

Sead Kolasinac vjen nga një sfond i rehatshëm i familjes së klasit të ulët. Në atë kohë, ndërsa nëna e tij kujdesej për familjen me burek e saj të shijshëm dhe me rrotullime të lakrës, babai i Seadit punonte si punëtor fabrikash për një fabrikë gjermane të Mercedes Benz.

Migrimi i familjes në Gjermani:

Babai i Sead, Faik, ka lindur në Nikshiq, në Mal të Zi. Në 1969, familja e tij u transferua në Čapljina, një qytet dhe komunë në Bosnje dhe Herzegovinë. Në Capljina, Faik u takua me nënën e Seadit dhe të dy ra në dashuri dhe u martuan. Lufta e pamëshirshme e Bosnjes bëri që të dy prindërit e tij të emigronin në Gjermani në vende të tjera për të shpëtuar jetën e tyre nga shtypësit.

Në Gjermani, djali i yllit të futbollit, Sead Kolasinac u lind në një familje të klasës së mesme që kishin ngritur për veten e tyre.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme

Shpesh, dëgjojmë për rrobat në tregime pasurish në futboll. Këto tregime flasin për mënyrën se si lojtarët që vijnë nga sfonde të varfra më vonë u bënë yje. Historia e Sead Kolasinac nuk është e ndryshme.

Sead u rrit me motrën e tij të quajtur Sabrina Kolasinac. Duke u rritur, Sead i cili ishte shumë më afër me nënën e tij kishte ngjashmërinë e babait të tij me të cilin ai ndan një kuadër të ngjashëm muskulor.

"Është e gjitha për gjenetikën," babai i tij tha një herë. Feja gjithmonë kishte luajtur një rol të rëndësishëm në edukimin e tij. Si një punëtor i dobët i fabrikës së industrisë, Faik shpesh kujton se si djali i tij do të kalonte ndonjëherë shkollën për të shkuar në klasat islame në xhami. Kishte edhe raste që Sead do të hynte më shumë se sa hëngri mish derri.

Si një fëmijë, Sead do të kalonte të gjithë kohën e tij të lirë me një top në periferi të Karlsruhe. Ishte pjesëmarrja e tij në futbollin konkurrues të shkollës së tij që e drejtoi atë larg nga zgjedhjet e këqija që mund të kishte bërë si fëmijë.

Duke e kthyer prapa, sapo mbaroi shkolla, do të shkonim në katin lokal dhe do të luanim derisa nënat tona të na largonin natën vonë. Ne kishim një katran argjilor dhe pastaj pranë një të re astro-terren kafaz u ndërtua, kështu që do të luanim edhe atje.

tha Sead Kolasinac pasi ai dikur reflektonte në ditët e tij të hershme të futbollit. Ato mbrëmje që kaloi në katranin e balte dhe kafazin e astro-terrenit përfundimisht paguanin dividentët.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Sead Kolasinac për këtë lojë e pa atë të regjistrohej në listën e Karlsruher SC në moshën e 8. Fondacioni i tij i karrierës ishte hedhur nga ky klub lokal dhe Sead bëri përparim përmes grupmoshave të tyre derisa ai ishte 16.

Në 2009, Kolasinac u largua nga Karlsruher SC për t'u bashkuar me Hoffenheim ku luajti për vetëm një sezon. Pavarësisht se kishte një sezon të mirë, Sead ende mbetej i paqëndrueshëm me organizimin e të rinjve të klubit.

Për shkak se ai ishte aq i mirë dhe i dëshpëruar për të pasur sukses, Sead duhej të kërkonte klubin më të mirë për ta ndihmuar atë të aktualizonte ëndrrat e tij për t'u bërë profesionist. Ai njëherë tha;

Pas Hoffenheim, shkova në Shtutgart dhe përsëri gjërat nuk shkuan aq mirë, por këto gjëra ndodhën me lojtarët e rinj.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Pavarësisht nga gjërat që nuk po punonin, Sead kishte vetëm fat të kalonte sprova !. Pas një gjyqi të caktuar, ai mori shansin në Schalke ku u takua me një Perëndi të dërguar të thirrur Norbert Elgert, menaxheri aktual FC Schalke 04 U-19 (si në kohën e shkrimit).

Norbert ka moton "Eksperti i Fabrikës së talenteve të rinisë"Në emrin e tij. Ai është përgjegjës për të ndihmuar shumë futbollistë të rinj duke përfshirë Sead Kolasinac për t'u bërë atë që ai është sot. Duke folur me Arsenal Media, Tha Kolasinac një herë;

"Ishte vetëm kur takova Norbert, se mendova se kisha një shans për ta bërë atë në futboll. Ai më mori në njërën anë dhe më tha që, nëse do të tërhiqesha në drejtimin e duhur, do ta dëgjova dhe do të bëja sipas udhëzimeve, do të kem mundësinë të hyj në ekipin e lartë ".

Kolasinac nisi të vërejte progres sa më shpejt që t'i kushtonte vëmendje fjalëve dhe mësimeve të Norbertit të cilat shumë të rinj e kishin marrë seriozisht.

Në fund, ai u formua në një njeri me personalitet duke fituar vendin e tij në ekipin e lartë të FC Schalke 04, të gjitha falë Perëndisë së tij të dërguar.

A e dini? ... Norbert Elgert ishte njeriu përgjegjës për të gjeneruar shumicën e talenteve të reja të Schalke (domethënë; Mesut Ozil, Julian Draxler, Leroy Sane, Manuel Neuer, etj) të cilët kanë shkëlqyer për klubin dhe vendin e tyre.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Marrja e Ndihmës nga Ozil:

Duke hyrë në ekipin e lartë të FC Schalke, pika e parë e kontaktit e Kolasinac ishte Mesut Ozil i cili e ndihmoi të vendoset poshtë. Duke ardhur nga origjina e ngjashme e emigrantëve dhe muslimanëve, lidhja e tyre ishte e qetë.

Gjatë gjashtë viteve të tij me Schalke, Sead u themelua si një nga mbrojtësit kryesorë të Bundesligës.

Në maj 2017, Kolašinac mori vendimin për të mos rinovuar kontratën me Schalke 04, duke i dhënë fund magjisë së tij gjashtëvjeçare në klubin gjerman. Për fat të mirë, kjo ishte një kohë që Arsenali ishte në kërkim të një mbrojtësi të gjithanshëm. Në 6 Qershor 2017, Sead Kolasinac u ribashkua me mikun e tij të vjetër Mesut Ozil pas nënshkrimit të një transferimi të lirë me Arsenalin.

Duke arritur në Londër, Kolasinac menjëherë u bë lloji i lojtarit që Arsenali është kritikuar për mos patur me vite. Ai shpejt çimentoi veten si një tifoz i hershëm i preferuar në Emirates, një moment ai mori pseudonimin "Tank".

Gjithçka u pagua për Kolasinac nga momenti që ai luajti ndeshjen e parë ku shënoi kundër Chelsea dhe fitoi një trofe.

Fituesi i muajit në dy muajt e parë të ligës së emrit të Emirates qëndroi me siguri se ai ishte në zemër të tifozëve të Arsenalit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Kolasinac është një nga ata futbollistë, romancat e të cilëve i arratisen shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është pa dramë. Mbrojtësi ka qenë me dashnorin e tij të vjetër me emrin Jana.

Të dy u takuan në Gelsenkirchen gjatë ditëve të tij të para me Schalke 04. Pak është i njohur për Jana. Me sa duket, ajo ka një hobi mjaft interesante që është; "Zog shikuar".

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Sead Kolasinac do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë rreth tij.

Për sfidën e tij të akullit me akull:

Kur një futbollist merr pjesë në Challenge Ice Bucket, tifozët marrin kurioz në lidhje me njohjen e emrave të interesit personal të quajtur. Çuditërisht, Sead Kolasinac përmend bashkëlojtarin e tij futbollist profesionist boshnjak, Miralem Pjaniq ndër të tjera. Shikoni videon më poshtë;

Duke punuar:

Larg nga futbolli, rutina personale e stërvitjes së Sead nuk është e plotë pa përdorur matras. Mënyra dhe mënyra për të cilën ai punon lidhet me arsyen se pse është thirrur "Tank".

I do rrënjët e tij:

Kolasinac është dikush që respekton dhe tregon besnikëri ndaj rrënjëve të tij pavarësisht rritjes në Gjermani. Edhe kur rritet në Gjermani, Sead shpesh dëgjon muzikën boshnjake dhe e do besimin e tij islam.

Ndërsa në pushime, Sead pëlqen të vizitojë karrierën e tij Karlsruhe një herë në javë për të ngrënë burekën e nënës së tij dhe rrotullat e lakrës.

Dashuria për Qenin e tij:

Tradicionalisht për muslimanët, qentë janë parë si të papastër dhe muslimanët janë paralajmëruar kundër kontaktit më të madh me qentë. Sead Kolasinac ka një dashuri të pakushtëzuar për qenin e tij Wolfpack.

Likness për Rihanna:

Sead ka një ngjashmëri personale për këngëtarin, biznesmenin, diplomatin, aktoren, balerinë dhe kompozitorin Barbadian, Rihanna.

Nuk i pëlqen klima e futbollit të të Rinjve të Rënda të sotme:

Në atë kohë, si një fëmijë, Sead kishte një kohë shumë të mirë duke luajtur futboll me shumë njerëz të përfshirë.

"Në fakt nganjëherë, 7 ose 8 pm, ne do të duhet të presim jashtë, sepse kishte shumë në fushë." Sipas Kolasinac.

Kur Sead shikon në fëmijërinë e tij, ato mbrëmje janë ende të mbërthyer në kokën e tij. "Në ditët e sotme ju kaloni një fushë futbolli dhe mezi shihni ndonjë fëmijë duke luajtur në sajë të lojrave online përmes smartfonëve dhe kompjuterëve ". tha Kolasinac për pakënaqësinë e tij ndaj klimës së keqe të futbollit të të rinjve të sotëm.

Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të panumërta të karrierës

Rreth Nickname tij:

Rezultati i imazhit për sead kolasinac Tank

Është e vështirë të vërehet kjo nëse nuk i keni kushtuar vëmendje mbrojtësit. A e dini? ..., nëse e keni parë Kolasinin të vrapojë me topin, do të vini re se ai mban një ngjashmëri të habitshme me një tank.

"Në Bosnje, ata më quajnë edhe [Tankin]! Unë jam i lumtur që kam një pseudonim të tillë të ftohtë " tha Kolasinac.

Bërja e një rekordi të Kupës Botërore në Bizzare:

Ashtu si ish-shoku i tij Schalke Kevin-Prince Boateng, Kolašinac ka luajtur për dy vende (Gjermani dhe Bosnje dhe Herzegovinë) në skenën ndërkombëtare. Nga një perspektivë globale, Kolasinac ndoshta është kujtuar mirë negativisht për qëllimin e hershëm që ai shënoi në Kupën e Botës 2014 kundër Argjentinës. Duke shfaqur një fytyrë ankthi (foto më poshtë), ky qëllim ende e përndjek atë deri në datën.

Më poshtë është videoja e përzemërt e golave ​​më të shpejtë në historinë e Kupës së Botës.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Sead Kolasinac tonë Story Childhood plus Fakte të paturpshme Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu