Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një menaxher futbolli i cili më së shumti njihej me pseudonimin "Indiecito". Historia jonë e fëmijërisë Santiago Solari plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë rolin e tij menaxherial me Real Madridin. Megjithatë, vetëm disa mendojnë biografinë e Santiago Solarit, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emri i tij i plotë është Santiago Hernán Solari Poggio. Santiago Solari ka lindur në 7th ditën e tetorit në 1976 tek babai i tij, Eduardo Solari dhe nëna, Alicia Susana Poggio në Rosario, Argjentinë Lindur në Rosario, Argjentinë. Qyteti i tij i lindjes, gjithashtu vendlindja e Lionel Messi.

Santiago nuk u rrit vetëm me prindërit e tij. Ai u rrit me katër vëllezërit e motrat e tij domethënë; Esteban, David, Martins dhe Liz Solari. Solari ka lindur në një familje sportive. Familja e saj e një stoku të futbollit me gjene të futbollit që përmban më shumë se 80% të familjes së tij mashkullore, e cila përfshin familjen e tij të zgjeruar.

Fillimisht si një fëmijë, u bë e lehtë për Santiago pak që ta rregullonte jetën e tij në futboll. Kjo nuk ishte e habitshme kur familja e babait jetonte një jetë jashtë saj. Çuditërisht, Santiago kurrë nuk mori seriozisht me të shkuar profesionale në një moshë të re. Ndërkohë që shumica e futbollistëve të aksioneve të ngjashme të futbollit do të fillonin karrierën e tyre në moshën 6, i riu Solari kurrë nuk e mori futbollin serioz si fëmijë. Ai vetëm luajti futboll për argëtimin e tij derisa diçka ndodhi një ditë.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Si Filloi Udhëtimi i Futbollit

Ishte vera e 1994, dhe ajo World Cup e paharrueshme ishte gati të fillojë në Shtetet e Bashkuara. Ekipi kombëtar i Arabisë Saudite u vendos në kampusin e një kolegji të vogël në New Jersey (Kolegji Richard Stockton tani Stockton University) e vendosur në juglindje të Filadelfias. Turneu ishte aq i rëndësishëm për Santiago sepse familja e tij Solari ishte përgjegjëse për ekipin kombëtar të Arabisë Saudite.

A e dini? ... Vëllai i madh i babait të Santiago, Jorge "El Indio"Solari ishte trajneri kryesor i ekipit saudit, ndërsa babai i tij Eduardo ndihmoi. Më poshtë është fotografia e të dy vëllezërve në moshat e tyre të vjetra.

Gjatë kampit pesëvjeçar të trajnimit, Santiago kishte një mendim të thellë rreth rritjes së një karriere në futboll. Kjo erdhi pasi babai i tij Eduardo dhe Lenahan, trajneri i futbollit kokë me kokë në Richard Stockton (ku ekipi SAUDI kamped) zhvilluan një miqësi të ngushtë me njëri-tjetrin.

Gjatë asaj kohe, Lenahan fotografoi të drejtën në fotografinë e mësipërme të sugjeruar për Eduardon, nëse djali i tij 17-vjeçar Santiago mund të kalonte një semestër duke ndjekur kolegjin në Richard Stockton dhe në të njëjtën kohë të luante futboll për ekipin e kolegjit. Të dy Santiago dhe babai i tij Eduardo ranë dakord duke e ditur se do t'i jepte atij të nevojshme themel i shpejtë para se të dalë në botën e futbollit profesional.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Suksesi i Saudit

Tim Lenahan u shpërblye mirë nga familja Solari në vendimin e tij për t'i dhënë Santiago një fondacion të shpejtë të futbollit. Lenahan u detyrua të marrë një pushim në mungesë pasi iu dha kontrata për të menaxhuar trajnimin e Arabisë Saudite gjatë përgatitjes së kupës botërore.

Të dy Lenahan së bashku me vëllezërit Solari ndihmuan Arabinë Saudite për të arritur filmin më të suksesshëm në Shtetet e Bashkuara.

Për Arabinë Saudite,Familja Solari"Do të mbeteshin përgjithmonë në zemër, falë ndikimit të qëndrueshëm të drejtimit të Kupës së Botës 1994 të SHBA.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Post-1994 Kupën e Botës

Pas Kupës Botërore 1994 të SHBA, Santiago Solari filloi karrierën e tij me Kolegjin Richard Stockton. 17-vjecari i vogel filloi te luante ne divizionin e Divizionit 3 ne Kolegjin Falenderimeve te Tim Lenahan i cili u be mentorin e tij te ri.

Ata me fat të mjaftueshme për të parë Santiago Solari të luajnë gjatë asaj kohe do të mbanin mend një lojtar shumë të aftë dhe inteligjent që ishte teknikisht i talentuar. Santiago u pa si një që mund të lexonte lojën në një nivel tjetër nga kundërshtarët e tij.

Me zhgënjim, kundërshtari i tij, të cilin ai e kishte torturuar në fushë, do të përdorte atë duke e shkulur atë në vend që të përpiqej të përballonte aftësinë e tij më të lartë.

"Nuk ishte një eksperiencë futbolli".

Tha Santiago Solari Amerikën e futbollit në 2001 të kohës së tij në Richard Stockton (Raporti Goal.com).

"Por ishte një përvojë për jetën, për takimin e njerëzve, për njohjen e një kulture të ndryshme dhe mënyra të ndryshme të të menduarit. Ajo hapi kokën dhe dëshirën për t'u bërë një futbollist profesionist "

Përveç futbollit, Santiago përdorte mundësinë për të studiuar në kolegj, ku mësoi më mirë gjuhën angleze.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Rruga për famë

Për shkak se ai ishte aq i mirë, vetëm katër muaj me ekipin e tij të Stocktonit para një karriere profesionale me Newell Old Boys erdhi duke bërë thirrje. Mos harroni, ky ishte klubi që solli Lionel Messi. Në të njëjtin vit në 1995, Solari vendosi të përfundojë karrierën e tij të rinisë me Renato Cesarini.

Ndryshe nga lojtarët e tjerë të futbollit dhe menaxherët të cilët kanë kaluar vitet e tyre të akademisë, Solari mori vetëm 2 vite të futbollit para se të hyjë në sistemin pro.

Në këtë kohë, ende në sezonin 1995-1996, Solari e dinte se mënyra e vetme për ta bërë atë në Europë ishte që t'i përkiste një klubi të madh dhe të fitonte atdheun e madh amtare. Ai vendosi të fillojë karrierën e tij të lartë me River Plate. Në klubin argjentinas, Solari bëri emrin duke udhëhequr klubin për të fituar Kupën e Libertadores në 1996. Kjo e hapi rrugën drejt Evropës.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Ngrihu në famë

Në 1999, Santiago e kaloi Atlantikun për t'u bashkuar me Atletico Madrid në Spanjë. Kjo ishte koha që klubi luftoi dhe ishte në prag të rënies. Falë stilit të tij të lojës, Real Madrid u interesua për të vetëm pas një viti me Atleticon.

Real Madrid nuk hezitoi të aktivizonte klauzolën e lirimit të Santiago Solarit dhe ta nënshkruante atë në 2000, po atë vit Atletico u zhvendos. Santiago Solari luajti për pesë sezone në Real (2000-2005) duke përfshirë katër krah për krah me legjendën Zidane, i cili mbërriti në 2001. Ai ishte një anëtar jetësor i epokës 'Galactico'.

A e dini? ... Solari filloi masën që rezultoi Zidane duke shënuar breshërin e tij të famshëm kundër Leverkusen në finalen e 2002 Champions League. Përveç krijimit të shanseve, Solari shënoi edhe golat shumë të fuqishëm për Real Madridin. Shikoni disa nga qëllimet e tij më poshtë;

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta personale

Gjatë ditëve të tij të lojës, stili i lojës së Solari jo vetëm që fitoi trofe të futbollit në Spanjë. Shqyrtimi i tij i mirë gjithashtu i dha atij një trofe.
Në vitin 2002, kanali televiziv francez i kabllove për kabllo, Canal + votuan Santiago si "Lojtari më seksi i vitit"Në sajë të duket e tij amazingly bukur.
Në përgjigje të çmimit, tha Santiago Solari;
"Falënderoj njerëzit që kanë votuar për mua, por jam i sigurt se është i manipuluar". Solari u tërhoq. "Do të shohim nëse më ofrohet një tjetër karrierë në industrinë e filmit kur të largohem. football "

Edhe për jetën personale të Solarit, argjentinasi u përshkrua një herë CNN si një "Shumë i arsimuar, artikuluar, filozofik dhe një dashnor i librave". Pasi u tërhoq nga futbolli, Solari shkroi një kolonë për gazetën spanjolle kryesore El Pais.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Ndryshe nga pjesa tjetër e anëtarëve të familjes së tij, Solari është shumë privat dhe mban detaje në lidhje me gruan dhe fëmijët e tij vetëm për vete. Aktualisht, ai nuk kishte profil të dukshëm të mediave sociale. Por thashethemet gruaja dhe fëmijët e Santiago Solarit gjithmonë kanë mënyrën e saj për të dalë. Sipas njoftimeve, Santiago është martuar me tre fëmijë.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta familjare e futbollit

Më shumë rreth Atit dhe xhaxhait të tij: Marrja e futbollit si një tregti filloi me dy vëllezër, Jorge Raul dhe Eduardo Miguel që formuan themelin e futbollit të familjes Solari. Të dy vëllezërit e fotografuar më poshtë filluan të luajnë futbollin e tyre të hershëm në Newell's Old Boys dhe Rosario Central respektivisht.

Edhe pse ata kurrë nuk kanë luajtur së bashku për shkak të dallimit të moshës nëntë vjeçare që i ndau ato. Mes dy vëllezërve, Jorge ishte më popullor. A e dini? ... Jorge Solari luajti kundër Anglisë në çerekfinalet e Kupës së Botës 1966. Më poshtë është ai duke marrë një freekick kundër Anglisë gjatë Kupës së Botës 1966.

Gjatë karrierës së tij në Meksikë, Jorge Solari u quajt "El Indio". Ky emër u transferua në Santiago Solari i cili aktualisht është mbiquajtur "El Indiesito"Që do të thotë pak indian. Babai i Santiago, Eduardo Miguel Solari filloi karrierën e tij profesionale në Rosario Central (viti 1966), në të njëjtin vit, vëllai i tij më i madh luajti në Kupën e Botës. Më poshtë është një foto e babait të Santiago gjatë karrierës së tij të luajtur.

Eduardo luajti gjithë karrierën e tij të lartë në Amerikën e Jugut (Argjentinë dhe Kolumbinë) dhe u pensionua në vitin 1981.

Familja Solari kishte gjithashtu një burrë futbolli që po vinte për t'u martuar me vajzën e tyre. Në vitin 1992, kushëriri i Santiago, Natalia, vajza e Jorge Solari u martua me fituesin e Ligës së Kampionëve tre herë, Fernando Redondo (foto poshtë). Redondo përfaqësoi Real Madridin dhe ekipin argjentinas.

Santiago Solari Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Anëtarët e menjëhershëm të familjes

Midis vëllezërve të Santiago, Esteban Andrés Solari Poggio Tano figurë më poshtë është më popullorja. Futbollisti argjentinas profesionist ka lindur në 2nd të qershorit, 1980.

Esteban gjatë kohës së karrierës së tij luajti si sulmues dhe shënoi më shumë se qëllimet e 120 midis 2001 dhe 2016. David Eduardo Solari Poggio figurë më poshtë është populli i ardhshëm mes vëllezërve të Santiago.

Davidi lindi në 21st të marsit, 1986 në qytetin Barranquilla në Kolumbi. Si në kohën e shkrimit, ai aktualisht luan për të Enosis Neon Paralimni FCDivizioni i dytë i Qipros. Martin Solari, për të cilin dihet pak, është vëllai më i vogël në Santiago. Ashtu si gruaja dhe fëmijët e Santiago, shumë pak dihet edhe për nënën e Santiago Solarit që shkon me emrin Alicia Susana Poggio.

Rreth Santiago Solari Motra: Liz Solari është popullor Aktorja argjentinase që fillimisht e filloi karrierën e saj si një model, para se të dilte i madh në kinemanë vendase dhe të huaj.

Liz ka lindur në qershor 18, 1983, in Barranquilla, Kolumbi. Koha e saj e lindjes përkon me kohën që babai i saj arriti një ekip kolumbian.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë tonë të fëmijërisë së Santiago Solarit dhe fakte të paqarta të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu