Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Zidani i Vogël". Historia jonë e fëmijërisë Samir Nasri plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë fushës për të.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij sulmuese në mesfushë, por pak e konsiderojnë Bio-n tonë të Samir Nasri që është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Samir Nasri lindi në Ditën 26th të qershorit 1987 në periferi veriore të Marsejës, Francë. Ai lindi nga nëna e tij, Ouassila Ben Saïd (një shtëpiake) dhe babai, Hamid Nasri (një ish-shofer autobusi dhe agjent futbolli).

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ndërsa u rrit në La Gavotte Peyret, Nasri u rrit në një tërheqje për sportin e futbollit në moshë të re. Ai rregullisht luante këtë sport në rrugë ku mësoi shumë nga aftësitë e tij. Me të vërejtur talentin e tij të mrekullueshëm, prindërit e tij e regjistruan atë për të luajtur me klubin lokal në vendlindjen e tij. Nasri kaloi një vit duke luajtur me klubin në La Gavotte Peyret para se të transferohej në Pennes Mirabeau në afërsi të Mirabeau në moshën shtatë vjeçare siç është paraqitur më poshtë.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Rritja në Fame

Ndërsa luante me Pennes, Nasri u zbulua nga skaut i Marsejës, Freddy Assolen, i cili ishte informuar për talentin e lojtarit përmes fjalëve të gojës lokale. Pasi vuri re aftësinë e Nasrit personalisht, Assolen rekrutoi lojtarin për të udhëtuar me një grup lojtarësh të tjerë të rinj në Itali për të marrë pjesë në një turne për të rinj ku ata do të luanin kundër akademive të të rinjve të Milanos dhe Juventusit.

LEXO
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Nasri bëri përshtypje në turne dhe Assolen u tha me shaka nga një skaut i Milanit se "ai [Nasri] qëndron këtu, ti e lë". Pas kthimit në Francë, zyrtarët e Marsejës organizuan një takim me babanë e lojtarit dhe grupi ra dakord të lejojë Nasri të futet në akademinë e klubit në moshën nëntë vjeç.

LEXO
Edin Dzeko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me të hyrë në akademinë e të rinjve në Marsejë, Nasri shpejt bëri përshtypje. Si rezultat i përparimit të tij të shpejtë, Nasri ishte një pjesë integrale e çdo ekipi të të rinjve, ai ishte pjesë e fitimit të disa trofeve. Një javë më vonë, pavarësisht nënshkrimit të një zgjatje të kontratës me Marseille, Nasri u lidh me një lëvizje në klubin e Premier League Arsenal. Atij iu dha fanella me numrin 8 - e veshur më parë nga ish-legjendat e Arsenalit Ian Wright dhe Freddie Ljungberg. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

dashuri është një nga emocionet më të thella të qenies njerëzore. Ka shumë lloje të dashuri, por shumica e njerëzve kërkojnë shprehjen e saj në një romantikë marrëdhënie me një partner të pajtueshëm. Kjo është lloji i dashurisë së Samirit dhe ai ka qenë me të paktën 5 zonja brenda 10 viteve të fundit nga momenti i shkrimit.

LEXO
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Samir filloi publikisht duke u takuar me Aymee Davison gjatë kohës që ishte në Marsejë. Lidhja e tyre zgjati për rreth 3 vjet. Të dy të dashuruarit u ndanë në vitin 2008, vit kur ai nënshkroi për Arsenalin.

Marrëdhëniet me Ish Tenuesin Star; Gjatë gjithë kohës së tij në Arsenal, Samir me yllin francez Tennis, Tatiana.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Kështu u takuan: Mis Golovin u detyrua të ndalonte së luajturi tenis pro në vitin 2008 për shkak të një inflamacioni në shpinë, i cili rastësisht përkon me momentin kur dashnori i poshtër Samir ishte futur në qytet nga Britania e Madhe. Ai shkoi drejt për ta pyetur dhe ajo pranoi të dilte me të.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Tatiana Golovin ishte një lojtar premtues i tenisit nga një moshë e re që ka lindur në Moskë dhe u zhvendos në Francë me prindërit e saj si një foshnjë. Marrëdhënia e tyre përfundoi pasi Samir Nasri u largua nga Arsenali.

Gjatë kohës së tij në Manchester City, Samir Nasri me modelin britanik Anara Atanes.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marrëdhënia e tyre filloi në 2012 dhe përfundoi në 2015.

Marrëdhëniet me Lindsay Lohan: Pas marrëdhënieve të tij me të Modeli Britanik Anara Atanes mbaroi, Samir vazhdoi deri më sot të famshëm më të njohura. Këtë herë, destinacioni i tij ishte Shtetet e Bashkuara.

Publikimi më poshtë përdor imazhe nga Javën e Modës së Parisit e cila tregon se Nasri dhe Lindsay Lohan u këputën së bashku me Nasri duke u mbështetur në puthjen e aktores.

LEXO
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Shtypi publik vazhdon të pohojë se të dy u ndanë në klubin e veçantë të Parisit Rasputin përpara se të dilnin së bashku në 5 am.

Lajmi i marrëdhënieve të tyre erdhi si një goditje ndaj ish-të dashurës së tij, Anara Atanes, e cila kishte vënë aq shumë për ish-yllin e qytetit Man. Ajo sapo ka bërë titujt pasi Didier Deschamps ka prerë Nasri nga skuadra kombëtare franceze sa i përket marrjes në Kupën Botërore të Brazilit. Anara Atanes luftuan për burrin e saj duke etiketuar ish-lojtarin e Chelsea (Didier Deschamps) si një "Menaxher i ** s" në Twitter dhe gjithashtu duke thënë: "F ** k Franca dhe f ** k Deschamps! Çfarë si menaxher **! "

Ajo më vonë i kërkoi falje Deschamps dhe FA franceze pas të dy veprimeve kërcënuese kundër saj dhe gjithashtu, pasi vëzhgoi Samir Nasri e kishte lënë atë për Lindsay Lohan.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Marrëdhëniet me Sofjen Richie: Pas marrëdhënies së tij të shkurtër me Lindsay Lohan, Samir Nasri filloi një marrëdhënie me Sofia Richie, një model modeli.

Sofia është paraqitur në fushata nga një numër markash kryesore përfshirë Tommy Hilfiger, Michael Kors dhe Chanel. Në vitin 2016, ajo u përfol se ishte lidhur me Samir Nasri.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Sofia Richie është një student i profilit të lartë dhe ka qenë në marrëdhënie me Lewis Hamilton (2017), Brooklyn Beckham (2016 - 2017), Justin Bieber (2016), Jake Andrews (2016), Miles Canter (2014 - 2015) dhe Jaden Smith ( 2012 - 2013).

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta personale

Samir Nasri ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

LEXO
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Pikat e forta të Samirit: Ai është këmbëngulës, shumë imagjinativ, emocional dhe shumë bindës në marrëdhëniet e tij.

Dobësitë e Samirit: Ai mund të jetë i dyshimtë, manipulues, i mërzitur dhe pesimist.

Çfarë i pëlqen Samir: Të jesh në dashuri, të jesh sekret, hobi në shtëpi, të relaksohesh afër ose në ujë dhe të kesh një vakt të mirë me miqtë

LEXO
Edin Dzeko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Çfarë Samir nuk i pëlqen: Duke qenë i zënë ngushtë, duke zbuluar jetën personale dhe duke mos ndjekur zemrën e tij.

Në përmbledhje, Samir është shumë emocional dhe i ndjeshëm, dhe kujdeset shumë për gjërat e zemrës së tij më shumë sesa për të tjerët.

Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Shtetas francezë me prejardhje algjeriane, të cilët dikur kishin një prejardhje familjare të shtresës së mesme. Nëna e tij, Ouassila Ben Saïd dhe babai, Abdelhafid Nasri, të dy kanë lindur në Francë; babai i tij po lindi dhe u rrit në Marsejë, ndërsa nëna e tij është nga Salon-de-Provence afër.

LEXO
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ishin gjyshërit e Samir Nasrit që emigruan në Francë nga Algjeria. Siç u tha më parë, nëna e tij është një amvisë e cila është gjithmonë e zënë me punët e përditshme të shtëpisë. Babai i tij më parë ka punuar si shofer autobusi përpara se të bëhej menaxheri personal i djalit të tij. Më poshtë është një foto e babait të tij Samir Nasri.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Samir është më i moshuari nga 4 fëmijët e prindërve të tij dhe zbulohet se është një mysliman jo praktikues. Ai ka një motër të vogël dhe vëllezër binjakë, përkatësisht Sonia, Malik & Walid. Të katër u rritën në La Gavotte Peyret.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Samir Nasri Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet