Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur si "Sessegnon". Historia e fëmijërisë sonë Ryan Sessegnon dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë për ritmin, truket dhe aftësinë e tij për të lexuar lojën. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Ryan Sessegnon e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ryan Sessegnon Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, Kouassi Ryan Sessegnon u lind në 18th ditën e majit 2000 në Roehampton në Londër, Angli. Ai ishte një ndër fëmijët binjakë të lindur nga babai i tij, Desire dhe nëna e tij, Bridgette.

Ryan Sessegnon lindi nga prindër për të cilët dihet pak.
Ryan Sessegnon lindi nga prindër për të cilët dihet pak.

Shtetasi anglez i etnisë së zezë me rrënjë afrikane (trashëgimia Benineze) u rrit në vendin e tij të lindjes në Roehampton ku u rrit bashkë me vëllain e tij binjak Steven, si dhe vëllezërit më të mëdhenj; Chris; Yannick dhe Richie.

LEXO
Hamza Choudhury Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Duke u rritur në një familje sportive të dashur në vendlindjen e tij në Roehampton, Sessegnon dhe vëllai i tij binjak, Steven ishin entuziastë të futbollit dhe tifozë besnikë të Liverpool FC gjatë jetës së tyre të hershme.

Young Sessegnon ishte një entuziast i futbollit gjatë jetës së tij të hershme dhe një tifoz i Liverpool FC.
Young Sessegnon ishte një entuziast i futbollit gjatë jetës së tij të hershme dhe një tifoz i Liverpool FC.

Pasioni i binjakëve për futbollin nuk ishte i palidhur me faktin se vëllai i tyre i madh, Chris ishte i angazhuar aktivisht në këtë sport në nivel jo-kampionati dhe natyrshëm kërkonte të bënte yje nga dyshja.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ryan Sessegnon Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Sfondi arsimor i Sessegnon përfshin studimet e tij në Shkollën e Djemve Coombe në New Malden. Para se të ndiqte shkollën, çuditësi i futbollit dhe vëllai i tij binjak luanin për një ekip lokal të quajtur Wandgas.

Ndërsa 8-vjeçarët e atëhershëm ishin në të, ata shfaqën perspektiva që skautët nga Fulham ishin të vështirë të injoronin. Si rezultat i kësaj, Fulham ftoi binjakët për një gjyq gjashtë javësh, i cili doli të jetë i suksesshëm.

LEXO
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kështu filloi ndërtimi i karrierës së Sessegnon në futboll dhe studime në Shkollën e Djemve Coombe në Malden, një institucion i cili ndan fushat e tij të lojës me terrenin e Fulham's Motspur Park.

Sessegnon duke luajtur për skuadrën e tij të shkollës. Kredia: Dielli.
Sessegnon duke luajtur për anën e tij të shkollës. Credit: Dielli.

Biografia e Ryan Sessegnon - Jeta e hershme në karrierë dhe Historia e rrugës drejt famës:

Fulham FC doli të ishte klubi që Sessegnon do të kalonte më shumë se gjysmën e jetës së tij. 8-ja, atëherë e cila Fulham do të përshkruante më vonë si një lojtar me dhunti të shumta, filloi si një mbrojtës i majtë me instinktet sulmuese.

LEXO
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si rezultat, ngritja e tij nëpër radhë ishte meteorike në një mënyrë që ai fitoi statusin e rrallë të të qenit një rregullt i jashtëzakonshëm në skuadrën nën-18 të Steve Wigley kur ishte vetëm 15 vjeç.

Ryan Sessegnon Bio - Historia e ngritjes në famë:

Raportet mbi formën e mirë që Sessegnon ekspozuar udhëtoi si zjarri, duke informuar ish shefin e Fulham, vendimin e Slavisa Jokanovic për të thirrur çudi-kec për detyrat e ekipit të parë përpara sezonit 2016 / 2017.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Djali i përcaktuar vazhdoi debutimin e tij në ekipin e parë në një ndeshje të Kupës EFL kundër Leyton Orient në 16th të gushtit 2016. Pak ditë më vonë, ai gjeti rrjetën në një ndeshje ligjesh kundër Cardiff City. Me gol, Sessegnon u bë futbollisti i parë i lindur në 2000s për të shënuar një gol në ndeshjen e parë të skuadrës së ligave angleze. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

LEXO
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ryan Sessegnon Dashuron Jetën me Lacie Southion:

Ryan Sessegnon ende nuk është martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte për historinë e tij të takimit dhe statusin e marrëdhënies aktuale. Për të filluar, Sessegnon nuk dihet se ka datë me ndonjë zonjë para se të takohet me të dashurën e tij, Lacie Southion.

Ryan Sessegnon me të dashurën Lacie Southion. Kredia: Daily Mail.
Ryan Sessegnon me të dashurën Lacie Southion. Credit: Mail Daily.

Edhe pse pak dihet se si u takuan dashnorët, ata duken të pajtueshëm dhe nuk do të kishin asnjë dyshim që të bënin partnerë të mirë të jetës nëse ata do të merrnin marrëdhënien e tyre në nivelin e ardhshëm. Ndërkohë, asnjëri prej tyre nuk ka djem ose vajza jashtë martese.

LEXO
Historia e fëmijërisë Gray Demarai Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jeta familjare Ryan Sessegnon:

Ryan Sessegnon përshëndet nga një sfond familjar i klasit të ulët. Ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare duke filluar me prindërit e tij dhe me anëtarët e tjerë të familjes së tij.

Rreth babait të Ryan Sessegnon:

Dëshira është babai i Sessegnon. Babai mbështetës i 5 fëmijëve, i cili punonte si shofer autobusi gjatë jetës së hershme të Sessegnon, kishte një orar të ngushtë pune që e mbante ndonjëherë larg familjes. Pavarësisht, ai kurrë nuk e humbi një mundësi për të parë fëmijët e tij binjakë duke luajtur futboll sa herë që ai ishte në qytet. Ai ende mban një marrëdhënie të ngushtë me djemtë e tij dhe u uron atyre më të mirën për të ardhur.

LEXO
Jack Harrison Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Rreth Nënës së Ryan Sessegnon:

Bridgette është nëna e Sessegnon. Nëna krenare e cila punonte si një zonjë darke fillimisht ishte e bezdisshme në lidhje me angazhimet e binjakëve të saj në futboll që dikur u ndalua të merrte pjesë në lojërat e tyre sepse ishte shumë e zhurmshme. Bridgette mban një marrëdhënie të ngushtë me fëmijët e saj dhe u siguron atyre dashurinë e nënës shumë të nevojshme ndërsa ata udhëtojnë nëpër jetë.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Ryan Sessegnon:

Sessegnon nuk ka motra por vëllezërit 4 me të cilët ai u rrit. Ata përfshijnë vëllanë e tij binjak, Stiven, i cili ende duhet të bëjë zbulimin e tij në Fulham FC për shkak të një dëmtimi të keq që ai ka mbështetur gjatë ndërtimit të karrierës së tij. Sidoqoftë, binjakët më të vjetër të cilët kanë lindur 21 minuta para Sessegnon, kanë dalë shumë mirë në futboll në të dy klubet dhe në nivel ndërkombëtar.

LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ryan Sessegnon me vëllain e tij më të madh Steven.
Ryan Sessegnon me vëllain e tij më të madh Steven.

Larg nga Steven, vëllai i madh i Sessegnon Chris ishte përfshirë aktivisht në ngjarje të dukshme të historisë së tij të fëmijërisë deri më sot. Ishte Chris ai që mori të dhëna të sinqerta dhe kritike për performancat e binjakëve, një mandat që ai e kryente deri më sot. Ndërkohë, pak dihet për dy vëllezërit e motrat e tjerë më të vjetër të Sessegnon, Yannick dhe Richie.

Rreth të afërmve të Ryan Sessegnon:

Stephane është një futbollist ndërkombëtar i Benines, si dhe kushëriri i Sessegnon dhe i afërmi i vetëm i njohur. pak dihet për anëtarët e tjerë të familjes së gjerë të mbrojtësit të majtë, duke përfshirë xhaxhallarët, hallat, nipat dhe mbesat e tij, një zhvillim i cili shkon përtej bordit për gjyshërit e baballarët e tij, si dhe gjyshin dhe gjyshen nga nëna.

LEXO
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Jeta personale e Ryan Sessegnon:

Çfarë e bën Ryan Sessegnon të shënojë ?. Uluni ulur ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të tij për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Si fillim, personazhi i Sessegnon është një përzierje e tipareve të zodiakut Demi. Ai është zvarritës, ambicioz, i patundur dhe rrallë ndan informacione në lidhje me jetën e tij personale dhe private.

Përveç kësaj, Sessegnon është përshkruar si i përulur nga miqtë dhe kolegët e tij. Ai ka vetëm disa interesa dhe hobi, të cilat përfshijnë dëgjimin e muzikës, shikimin e filmave, lojën në telefon dhe studimin e gjeografisë.

LEXO
Phil Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Ryan Sessegnon Fakte të Jetës:

Megjithëse vlera neto e Ryan Sessegnon është ende nën rishikim si në kohën e shkrimit, ai ka një vlerë tregu prej 31.50 milion. Analiza e modelit të tij të shpenzimeve zbulon se ai jeton një mënyrë jetese konservatore me të ardhurat nga marrëveshjet e tij të miratimit, si dhe pagën e tij javore.

Mbrapa e majtë që parashikohet të bëhet një fitues i madh ka plane për ndërtimin e shtëpive luksoze duke filluar nga vendlindja e tij në Roehampton. Ai gjithashtu pret që të shtojë më shumë makina në koleksionin e tij që përfshin një Audi.

LEXO
Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ryan Sessegnon Fakte:

Për të përfunduar biografinë tonë Ryan Sessegnon Childhood, këtu janë fakte pak të njohura që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Ryan Sessegnon nuk ka tatuazhe si në kohën e shkrimit dhe as nuk është parë nga pirja dhe pirja e duhanit.
  • Ai është krahasuar shpesh me Gareth Bale, një krahasim që ai gjithmonë luan duke theksuar se ndërkombëtarja e Uellsit është unike në mënyrën e vet.
LEXO
Dele Alli Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

  • Sessegnon nuk ka lënë asnjë pikë në lidhje me fenë e tij, megjithatë, shanset janë në favor të tij duke qenë një i krishterë.
  • Si në kohën e shkrimit, ai është shumë i kërkuar pas nga Tottenham dhe Juventus me ish-dominues në përpjekjet për të nënshkruar të majtën mbrapa.

Përmbledhje e videos së Biografisë së Ryan Sessegnon:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

LEXO
Alex Oxlade Chamberlain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Ryan Sessegnon Childhood Story plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet