Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia jonë Ryan Bertrand ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Mari Burch), Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e Futbollit Genius i njohur më mirë me Nofkën; "Plastike". Ryan Bertrand Bio fillon që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm në lojë.

Po, të gjithë e dinë për përvojën e tij në Premier League me Chelsea, por pak e konsiderojnë historinë e tij të jetës që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, emri i tij i plotë është Ryan Dominic Bertrand. Ai lindi në 5-të ditën e gushtit 1989 në Southwark, Mbretëria e Bashkuar. Ryan Bertrand lindi nga babai i tij relativisht i panjohur dhe nëna e tij e vetme, Znj. Bertrand, e cila e rriti të gjithë vetë.

Duke u rritur, Ryan Bertrand ndoqi Shkollën Robert Napier në Gillingham, Kent. Gjatë shkollimit, ai gjeti interes në futboll dhe kjo u ngul në të. Ryan ishte mjaft inteligjent për të bërë shumë detyra ndërsa bashkonte akademikët me futbollin. Kjo ishte arsyeja pse mamaja e tij e lejoi atë që të bashkohej me Gillingham në moshën nëntë vjeç edhe kur ai shkolloi. Ryan e kishte futbollin si dëshirën e tij kryesore në karrierë pavarësisht se shkoi në shkollë. Sipas fjalëve të tij

LEXO
Joe Willock Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Një ditë, isha në telashe një herë në shkollë. Një mësues më pyeti se çfarë dëshiroja të bëja, dhe i thashë: 'Një futbollist'. Unë mendoj se ai e mori atë mënyrë të gabuar si ai u zemërua me mua. Por nuk ishte nga mosrespektimi sikur të mos kisha nevojë për arsimim. Unë mendoj se ai donte që unë të shkoj në Countdown ose diçka, unë dunno. "

Ryan përparoi përmes sistemit të tyre të të rinjve para se të nënshkruante për Chelsea disa ditë para ditëlindjes së tij të 16-të në korrik 2005. Ai u diplomua nga sistemi i të rinjve të Chelsea dhe u dërgua në huazim në klube të ndryshme midis 2006 dhe 2010. Ai bëri debutimin e tij të plotë për Chelsea në 20 Prill 2011 .

LEXO
Ollie Watkins Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Bertrand nënshkroi një kontratë të re katër-vjeçare me Chelsea dhe u bë nën studim për Ashley Cole, të cilin ai e përshkroi "Model fantastik". 

Më 19 Maj 2012, Bertrand u bë i pari lojtar që bëri debutimin e tij në Ligën e Kampionëve në përfundimtar, duke filluar nga një i panjohur i majtë rol në frontin e Cole. 

Para se të largohej nga Chelsea për në Southampton, Ryan Bertrand këmbëngul se ai "Nuk domosdoshmërisht ndjehen si një futbollist" në Stamford Bridge. Si në kohën e shkrimit, ai ishte bërë një nga mbrojtësit më të mirë të majtë të Premier League. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Mari Burch?… Ryan Bertrand Gruaja:

Babai i kësaj vajze të re është një berber shumë i respektuar, i cili Ryan Bertrand ndodh të jetë klienti i tij dhe më e rëndësishmja një dashnor i vajzës së tij magjepsëse. Ajo është me të vërtetë, një shembull i bukurisë.

Mari Burch foto e përshkruar më poshtë është përshkruar nga mbrojtësi Southampton Ryan Bertrand, 25, as 'super grua'.

Çifti ka dy fëmijë së bashku, duke përfshirë një vajzë Celina Rose. Ryan Bertrand i do t'i mbajë fëmijët e tij larg vëmendjes së medias.

LEXO
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Mari është gjithmonë aty për të mbështetur të dashurin e saj, duke përdorur bukurinë dhe personalitetin e saj për t'i dhënë Ryan gjithë forcën për të kapërcyer frikën e tij.

Ryan Bertrand Jeta personale:

Ryan Bertrand ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë: Ryan është krijues, i pasionuar, bujar, i ngrohtë, i gëzuar dhe me të vërtetë, me humor.

dobësitë: Ai mund të jetë arrogant dhe kokëfortë kur u shtrëngua në kufij. Ryan mund të ndihej i lodhur dhe i papërkulur në situatat e humbura të shpresës.

LEXO
Phil Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Atë që ai e pëlqen: Ai i pëlqen të bëjë hulumtime mbi tregjet Forex (shih faktet më poshtë), teatrin e tij, duke marrë pushimet, duke u admiruar për përpjekjet që ai vendos në fushë, duke investuar shumë në biznes dhe duke u argëtuar (Playing Call of Duty me miqtë).

Çfarë nuk i pëlqen: Duke mos dhënë kohë të mjaftueshme për të kuptuar personalitetin / stilin e lojës, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

E vërteta është, Ryan është një lider i lindur natyrshëm. Ai është krijues, me vetëbesim, mbizotërues dhe do të rritet për të synuar rolet drejtuese. Ai është në gjendje të arrijë gjithçka që dëshiron në çdo fushë të jetës që zoton. Ekziston një specifik "mbreti i xhunglës”Statusi në Ryan.

Jeta familjare Ryan Bertrand:

Jeta familjare e Ryan ka të bëjë me nënën e tij. Idealisht, ai vjen nga një britanik i klasës së mesme (pala e babait) dhe Egjiptian (nëna) familjare. Ai është djali i një nënë të vetme egjiptiane që dikur u përpoq të mbante dy punë në një kohë për të arritur qëllimet.

LEXO
Phil Foden Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Atëherë gjatë fundjavave, ajo e ngiste djalin e saj në të gjithë bashkinë për ta marrë atë në ndeshje. Nëna e Ryan Bertrand dikur e bëri atë të luante për tre klube të ndryshme në të njëjtën kohë të gjitha në emër të mbledhjes së përvojës. Ajo i kishte dhënë më shumë fjalë inkurajuese se çdo person tjetër në jetën e tij.

Para ndeshjeve të rëndësishme, Ryan formulon kulturën e mbajtjes së sesioneve video me nënën, vëllain dhe pjesën tjetër të familjes së tij me qëllim të marrjes së fatit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

"Së pari ajo ishte mamaja ime dhe vëllai që thoshte:" E bërë mirë dhe fat i mirë për të gjithë ekipin "dhe më pas shkoi në të gjithë familjen".

Së fundi, Ryan Bertrand pëlqen të dorëzojë tek mamaja e tij me një të holla nuk mund të blejë ditëlindjen e pranishme.

Ryan Fakte Ryan Bertrand - Një biznesmen:

Bertrand mbetet i vetmi futbollist i cili ka investuar shumë në tregun Forex Exchange dhe CFD në Mbretërinë e Bashkuar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Ai është një themelues i tregjeve Silicon të brokerimit Fin-tech i cili siguron mësim makinerie dhe mjete tregtimi algoritmikë për tregtarët me pakicë në tregjet e këmbimit valutor dhe CFD. Ryan ka disa nga profesionistët më të mirë në industrinë e brokerimit.

Ryan Bertrand Biografia e patreguar - Pse u largua nga Chelsea:

Në fjalët e tij ...

"Doja të ndjehesha si një futbollist. Unë nuk domosdoshmërisht ndihem si një futbollist në Chelsea.

"Ishte emocionuese në aspektin e Chelseas që ishte klubi në të cilin kisha qenë që kur isha i ri dhe mora pjesë në një nga momentet më historike.

"Nuk ishte lidhja emocionale, por nga një perspektivë futbolli ishte një braktisje [për t'u larguar].

"Kur isha atje (Chelsea), sa herë që kam marrë mundësinë për të luajtur kurrë nuk kam ndjerë mbështetjen e plotë për t'u çlodhur dhe për të shijuar futbollin tim.

"Kohët që unë luaja ishte si një provë. Dhe kjo nuk është kurrë e shëndetshme.

"Si një lojtar i ri që vjen përmes jush dëshiron që klubi të jetë mjaft i qëndrueshëm për të thënë," Ne kemi besim tek ju, shkoni atje dhe luani ".

"Ju nuk doni të bëni një lojtar të ri të ndjehen në buzë. Doja që kjo qëndrueshmëri - dhe për njerëzit që t'ju gjykojnë, duhet t'ju shohin vazhdimisht.

"Southampton më ka dhënë një bazë fantastike për të qenë në gjendje ta bëj këtë dhe të përparoj".

Bertrand është një djalë inteligjent, një futbollist me shpirt, dhe ajo që ai sheh te Southampton është një kulturë. Bertrand u emërua në Ekipin e PFA të Vitit për fushatën 2014-15 pasi luajti një rol kyç për të ndihmuar Southampton të përfundonte i shtati.

LEXO
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Ryan Bertrand Bio - Stili i lojës:

Bertrand është përshkruar si një mbrojtës modern i ditës i cili jep ndihmë në sulmet nga krahët, mbajtjen dhe ruajtjen e zotërimit, si dhe mbrojtjen dhe rivendosjen e posedimit, duke bërë vrapime të shpejta brenda kutisë dhe shpesh bën një-dy me shokët e tij të skuadrës.

Bertrand u përshkrua nga Glenn Roeder, menaxheri i tij në Norwich, si një mbrojtës që "pëlqen të bombardojë përpara dhe është këmbëngulës në trajtimin kur mbron.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Ryan Bertrand Historinë tonë të Fëmijërisë plus Fakte të patreguara të Biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet