Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

LB paraqet Historinë e Plotë të Një Mbajtësi të Golave ​​i njohur më mirë me pseudonimin “Shën Patricio". Historia jonë e Fëmijërisë Rui Patricio Plus Fakte të patreguara të Biografisë ju sjellin një përshkrim të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij e deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjen familjare dhe historinë e diskutueshme të divorcit. Për më tepër, shumë fakte OFF-Pitch (pak të njohura) për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për kursimet e tij ikonike. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Bio-në e Rui Patricio që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rui Patricio Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe familjare:

Duke filluar, emri i tij i plotë është Rui Pedro dos Santos Patrício ComM. Rui Patricio lindi një ditë pas ditës së Shën Valentinit Dita e 15 shkurtit 1988.

Patricio ka lindur nënës së tij, Beliza Patrício dhe babait, Patrício Rui në fshatin e vogël Marrazes, Leiria në Portugali.

Rui Patricio u rrit me motrën e tij, Nídia Patrício e cila është e martuar dhe tani mban emrin Nídia Santos.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giorgio Chiellini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fshatin e tij Marrazes, zbrazëtia përfundoi për djemtë e vegjël kur kishte futboll në këmbët e tyre. Ishte e lehtë për të riun Patricio të zgjidhte futboll, ndryshe nga çdo sport tjetër.

Herët, Patricio u sigurua që ambicia e tij për t'u bërë një futbollist profesionist të mos shkonte si një fantazi kalimtare.

Faktet e Biografisë së Rui Patricio - Ndërtimi i Karrierës:

Ishte viti 1997 kur Portugalia humbi në Kupën e Botës FIFA 1998 nga Ukraina dhe Gjermania në kualifikueset e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po atë vit, prindërit e Rui Patricio vendosën që djali i tyre 9-vjeçar do të fillonte udhëtimin e tij në karrierë me Leiria e Marrazes, një klub rinor i vendosur në vendlindjen e tij. Rui Patricio filloi si sulmues për klubin e të rinjve.

Konvertimi në një mbajtës të qëllimit: Një ditë, portieri i akademisë Leiria e Marrazes i befasoi të gjithë duke dalë vullnetarisht nga një seancë stërvitore. Kjo e la trajnerin e tyre të frustruar Bento t'i drejtohej lojtarëve për mbështetje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eldor Shomurodov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Pasi testoi çdo lojtar, Bento mund të shihte vetëm një Patricio të ri që ishte në përputhje me zhytjen e tij. Nuk kaloi shumë kohë para se ta bënte portierin e ri.

Pavarësisht disa gabimeve të hershme të portierit, Rui Patricio, më vonë u bë i domosdoshëm për ekipin e tij duke lënë kështu ish-portierin në stol.

Dora Ndihmëse:

Performanca e Patricio tërhoqi vëmendjen e portierit Legjendar të Sporting Joaquim Carvalho, i cili fitoi tre tituj të Primeira Liga dhe Kupën e Fituesve të Kupave UEFA në vitet 1960.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke pasur të gjitha lidhjet portugeze të futbollit, Carvalho vendosi të ndihmojë djalin e vogël në një akademi më të mirë.

Carvalho ishte përgjegjës për fillimin e transferimit të Patricio nga Leiria e Marrazes në Sporting në vitin 2000, kohë kur ai ishte një 12-vjeçar. Ishte në vitin 2003 që Patricio më në fund u zhvendos në akademinë e Sporting pasi u hap për operacionet e futbollit.

Faktet e Biografisë së Rui Patricio - Ngritja në Famë:

Ndërsa ishte në Sporting, i riu Patricio u rrit dhe u bë një djalë i përulur i cili do të rritej vetëm gjatë sezonit. Përulësia dhe aftësia e tij për t'i kushtuar vëmendje ishin drejtpërdrejt proporcionale me mënyrën se si e trajtonte topin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tre vjet pasi u bashkua me klubin, Patricio u promovua në ekipin e lartë të Sporting, një moment që ëndrra e tij u realizua.

Ndërsa ishte në akademi, Patricio takoi shokët e tij, ish-kapitenin e Sporting dhe shokun aktual të skuadrës Joao Moutinho kush e vuri nofken 'Marrazes'pas vendlindjes së tij.

Viti 2006 ishte kur karriera e Patricio mori një rritje meteorike pasi ai shpejt u njoh si portieri më i mirë i ri në Portugali.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Më poshtë është një fotografi e tij duke festuar me shokët e tij të skuadrës Taça de Portugal fitorja.

Pasi luajti me klubin për 12 vjet, Rui Patricio mori një vendim për të ndërprerë kontratën e tij Sporting pas një dhune në terren stërvitor.

Ai akuzoi presidentin e klubit për nxitje të dhunës dhe tifozë për sulmimin e lojtarëve. Në atë moment, mendja e tij u krijua për Anglinë.

Rui Patricio u transferua në Angli në qershor 2018 pasi u shfaq në 467 ndeshje zyrtare dhe u bë kapiten dhe legjendë e Sporting.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Rudiger Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai fitoi pesë trofe gjatë periudhës së tij 12-vjeçare, përfshirë dy Kupat Portugeze. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gruaja e parë e Rui Patricio - Joana Pereira:

Pas çdo futbollisti portugez të suksesshëm, ka vërtet një të dashur apo grua joshës. Rui Patricio filloi lidhjen e tij ndërsa ishte shumë i ri me të dashurën e tij të fëmijërisë të quajtur Joana Pereira.

Tmarrëdhënia trashëgimtare i mori prej statusit më të mirë të miqve në atë që nënkuptonte dashurinë e vërtetë.

Meqenëse të dy familjet e Patricio dhe Joana ishin miq të ngushtë, ishte e lehtë për të dy të vendosnin për të ardhmen e tyre.

Patricio dhe e dashura e tij e bukur për një kohë të gjatë lidhën kurorën në qershor 2011. Motra e Rui Patricio, Nídia Santos zbuloi se dasma ishte një ceremoni normale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Unazat e tyre të dredhëzave dhe të trëndafilit të arit u shkëmbyen pasi ata të dy thanë fjalën PO. Unaza e dasmës është projektuar nga Gil de Sousa, një mik i çiftit një vit para datës së dasmës.

Rui Patricio Historia e Divorcit:

Vetëm një vit pas martesës së tyre, Rui Patrício u vendos në qendër të lajmeve kombëtare portugeze, jo vetëm për paraqitjet e tij të mira në fushë, por divorcin e gruas së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Divorci i tyre ishte një rast i trazuar në të cilin të dy e akuzuan veten për mashtrim. Rui Patricio akuzoi Joana Pereira se dyshohet se ka kryer tradhti bashkëshortore me trajnerin e saj personal.

Joanna, nga ana tjetër, akuzoi Rui Patrício se kishte një lidhje jashtëmartesore me modelen portugeze Liliana Aguiar e cila është 7 vjet më e madhe se ai.

Divorci i tyre erdhi vetëm një vit pas martesës së tyre. Gjatë procedurës së divorcit, ish-çifti arritën një marrëveshje për ndarjen e pronave dhe pasurisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas njoftimeve, Rui Patrício vendosi të paguajë 80,000 për Joana për ndarjen dhe për të mbajtur drejtimin e saj në mënyrë miqësore. Për fat të keq, Joana refuzoi marrëveshjen. Kjo çoi në çështjen duke u zvarritur pasi ajo avancuar në gjykatë.

Pas divorcit, Patricio filloi të dilte me modelen portugeze, Lilliana Aguiar, e cila ishte përgjegjëse për përfundimin e martesës së tyre.

Liliana Aguiar po bëhet e famshme për pjesëmarrjen e saj në Big Brother në vitin 2001. Marrëdhënia e tyre e cila u përfol në qendër të divorcit të tij nuk zgjati shumë.

Rui Patrício dhe Liliana Aguiar filluan takimin në janar dhe i dhanë fund lidhjes së tyre në prill 2012.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Rudiger Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Gjetja përsëri e dashurisë:

Duke folur për revistën New People, Joana Pereira së fundmi siguroi se ka bërë paqe me ish-burrin e saj. Pavarësisht nga afërsia edhe një herë, të dy palët ende duhej të lëviznin përpara.

Rui Patricio u dashurua në spital me një nutricionist dhe një psikolog me emrin Dr Vera Ribeiro i cili specializohet në çështje të terapisë dhe terapisë.

Ndërsa Patricio mban fokusin e tij në mbajtjen e çarçafëve të pastër, gruaja e tij Dr Vera vë në mendje atë që ndodh nën to në shtrat.
 
Nuk kaloi shumë kohë para se çifti të bekohej me një djalë që mban emrin Pedro. Pedro lindi në vitin 2016.
 

Të dy çiftet dikur prisnin lindjen e fëmijës së dytë, një vajzë, të cilën e quajtën Eva.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini ?! Eva është gjithashtu një emër i zgjedhur nga Cristiano Ronaldo për një nga vajzat e tij binjake. Patricio e konsideron ndërtimin e një marrëdhënieje me djalin e tij si gjënë më të mirë në botë.

Si një baba i mirë, ai luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin e shkrim -leximit emocional të djalit të tij.

Këshilla profesionale:

Gruaja e terapistëve të Rui Patricio dikur zbuloi disa plane që ai mendon se do t'i japë lojtarëve portugezë një shtysë para Kupës Botërore të 2018 FIFA në Rusi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dr. Vera i kërkoi trajnerit të kombëtares Fernando Santos të tregonte lojtarëve të tij m * stu * mbaj pasi ajo mund të rrisë shanset e tyre për të fituar 2018 FIFA World Cup.

A e dini ?!… Dr. Vera është gjithashtu e njohur në karrierën e saj dhe aftësinë e saj për të shkruar libra. Ajo është duke u njohur për librin e saj të botuar të quajtur 'Manuali i joshjes'i cili shqyrton jetën e dashurisë së futbollistëve. Më poshtë është një foto e saj gjatë prezantimit të librit të saj.

Duke nderuar një hero:

Pasi iu afrua Wolves pas transferimit të tij veror 2018, Patrício zgjodhi të veshë numrin e fanellës 11 në krahasim me numrin e zakonshëm 1.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vendimi ishte në nder të lindjes nigeriane Carl Ikeme të cilët me forcë u tërhoqën pas trajtimit për leuçemia akute.  Ky është një lloj kanceri i gjakut dhe palcës së kockave me qeliza të bardha të tepërta të papjekura.

Jeta personale e Rui Patricio:

Rui Patricio është i qetë, por nga ana tjetër, mund të jetë ekscentrik dhe energjik. Ai është një mendimtar i thellë dhe një person shumë intelektual që e bën të lehtë për të zgjidhjen e problemeve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke jetuar gjithë jetën e tij të karrierës në Portugali dhe duke rënë dakord të transferohet në Angli në transferimin veror 2018, Rui Patricio ka vërtetuar se ai lehtë mund të përshtatet me çdo energji që e rrethon.

Në një moment të jetës së tij, Rui mund të krijojë një nevojë të thellë për të kaluar kohë vetëm dhe larg gjithçkaje, në mënyrë që të rivendosë forcën e tij.

Ai e sheh botën, qoftë Anglinë apo Portugalinë si një vend plot mundësi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eldor Shomurodov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Ajo që ai ruan thellë në kujtesën e tij:

Gjatë ditëve të tij rinore, Patricio u takua me trajnerin e tij Ti Jo whoo i cili kishte premtuar prej kohësh se ai do të presë mjekrën e tij vetëm kur klubi i Patricio Marrazes të arrijë në Divizionin e Parë Portugez.

Për fat të keq, skuadra e deritanishme nuk kishte arritur divizionin e parë portugez dhe është më shumë se 40 vite pasi ai ka bërë premtimin. Mjerisht, João dos Santos ishte 68 vjeç kur vdiq. Dëshira e tij deri më sot nuk është realizuar ende.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Rudiger Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Përmbledhja e Biografisë së Rui Patricio:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë Rui Patricio Plus Fakte të patreguara të Biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet