Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Ruben Dias ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Në fakt, ne kemi këtu; një ndarje e plotë e Historisë së tij të Jetës, që nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm. Vini re jetën e tij të hershme dhe ngritjen e tij, një përmbledhje e qartë e biografisë së Ruben Dias.

Po, shumë dashamirë të lojës nuk e njohën atë deri sa Të Pep-it shtyjnë për ta sjellë atë në City. Përsëri, vetëm disa tifozë kanë caktuar kohën për të lexuar Biografinë e Ruben Dias. Ne e kemi përgatitur atë dhe është vërtet interesante. Pa vonesë, le të fillojmë.

Ruben Dias Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin është rubin dhe emrat e plotë- Ruben dos Santos Gato Alves Dias. Futbollisti portugez lindi në ditën e 14-të majit 1997 nga babai i tij, Joao Dias dhe nëna pak e njohur në qytetin e Amadora, Portugali.

Ruben Dias Vitet në rritje:

I riu 'Ruby' u rrit duke luajtur futboll në korridoret e shtëpisë së tij në zonën metropolitane të Lisbonës, së bashku me një vëlla më të madh Ivan. Nëna dhe babai i Dias nuk e kishin vetëm. Ai ka gjithashtu dy motra të bukura, Beatrix dhe Carolina me të cilat u rrit.

Historia e Familjes Ruben Dias:

Shtëpia në të cilën u rritën fantazia e futbollit dhe vëllai i tij është në veri të Lisbonës. Afërsia e saj me selinë e pushtetit në Portugali nënkupton që prindërit e Ruben Dias ishin të paktën qytetarë të klasës së mesme. Aq më tepër, historia e tij e jetës nuk ka përralla për pasuri.

Origjina e familjes Ruben Dias:

Për të sapoardhurit, gjeniu i futbollit është një kombëtar portugez. Për të njohur më shumë për origjinën e familjes së tij Ruben Dias, ekipi ynë vendosi të shkojë më thellë. Rezultati i hulumtimit tonë tregon se prejardhja e tij familjare gjurmohet në Amadora, në perëndim të Portugalisë.

Historia e Futbollit Ruben Dias:

Fati, në radhë të parë, filloi - të gjitha falë një miku. Në moshën 9 vjeç, Ruby i ri u dërgua në CF Estrela da Amadora nga një shok i ngushtë i familjes. Ishte në klub ai bëri hapat e tij të parë në futbollin e organizuar. Fillimisht, ai filloi si sulmues në 2006. Sidoqoftë, ai përfundoi të ishte një qendër mbrojtës sa më shumë kalonte koha. Tani këtu është Ruby i lezetshëm, dy vjet pasi ai filloi futboll në karrierë me CF Estrela da Amadora.

Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Dy vjet më vonë (2008), prindërit e Ruben Dias çuan djalin e tyre në akademinë e Benfica për gjykime. Kur kaloi dhe fitoi hyrjen në klub, djaloshit të ri iu tha që të luante në mesfushë. Në atë kohë, ai nuk kishte fizikitetin e një mbrojtësi qendror. Vetëm kur Dias goditi rritjen, ai u bë qendër mbrojtës. Në këtë kohë, ai filloi të ngrihej shpejt nëpër radhët e klubit.

Ruben Dias Biografia - Rruga drejt famës:

Falë tipareve të tij të lindura të udhëheqjes, ai ishte kapiten i çdo grupmoshe që luante. Në fakt, Dias ishte zëri i trajnerit në fushë si dhe në dhomën e zhveshjes. Thjesht duke parë fytyrën e tij, do të kuptoni se ai ishte me të vërtetë, një lider në krijimin.

Në kulmin e karrierës së tij të të rinjve, Dias bëri debutimin e tij profesional me skuadrën e Benfica B në 2015. Siç pritej, ai i ndihmoi ata të përfundonin historikisht në vendin e katërt në divizionin e dytë. Më pas, CB e Pep ndihmoi ekipin e të rinjve të arrinte finalen e Ligës së të Rinjve UEFA 2016–17.

Ruben Dias Historia e Suksesit:

Kur talenti i futbollit fitoi ngritjen në ekipin e parë të Benfica në 2017, ai u emërua Lojtari i Ri i Vitit i Primeira Liga. Në sezonet pasuese ai ndihmoi Eagles të fitojë titullin e kampionatit (sezoni 2018–19) dhe më vonë Supertaça Cândido de Oliveira (sezoni 2019–20). Gjithashtu, liga e emëroi atë në Ekipin e Primeira Liga të Vitit 2019.

Shpejt përpara deri në kohën e shkrimit të kësaj biografie, Manchester City ka siguruar shërbimet e qendrës për të mbushur boshllëkun mbrojtës të lënë nga ish kapiteni Kompania Vincent. Padyshim që nuk do të vononte shumë dhe ai vendoset në Etihad Stadium si bashkatdhetarët e tij Joao Cancelo Bernardo Silva.

 Kush është e dashura e Ruben Dias?

Trëndafilat janë të kuq, Manchester City është blu, Mariana Goncalves është emri i saj dhe ai është i dashuruar. A e keni kapur emrin e të dashurës së Ruben Dias në fjalinë paraardhëse? Vëmë bast se e bëtë.

E dashura e Ruben Dias është e njohur gjerësisht me emrin e artit Ivy April. Ajo është një këngëtare e muzikës pop që u përfshi romantikisht në qendër në vitin 2018. Ata kanë qenë duke ecur së bashku së bashku dhe ka shumë të ngjarë të kenë plane të ecin nëpër korridor. Nga fotoja më poshtë, mund ta merrni me mend se ku kaluan pushimet dikur Ruben Dias dhe gruaja e tij për tu parë.

Ruben Dias Jeta Familjare:

Çdo qendërmbrojtës ka një histori që përmban personazhe të njerëzve që ata i vlerësojnë më shumë. Kë vlerëson më shumë futbollisti se familja e tij? Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Ruben Dias. Gjithashtu, faktet rreth të afërmve të tij do të vihen në dispozicion këtu.

Rreth prindërve Ruben Dias:

Për të filluar, le të flasim për babanë dhe nënën e mbrojtësit. Joao Dias është babai i mbrojtësit. Ai është shumë krenar për djalin e tij, të cilin kurrë nuk e mendoi se do të luante një ditë për Benfica, duke folur më shumë për të arritur në Premier League. Ja babai i tij ndërsa festonte ditëlindjen rreth janarit 2020. A mund ta dalloni?

Ndërkohë, nuk ka shumë informacione për nënën e Ruby. Pavarësisht, ne kemi besim se Dias do të zbulojë marrëdhënien që ekziston midis tyre në kohën e duhur. Sidomos si ajo ishte e dobishme për ngritjen e tij në futboll. Takoni një nga prindërit e Ruben Dias - nënën e tij.

Për vëllezërit dhe motrat Ruben Dias:

Portugezët kanë një vëlla më të madh dhe dy motra. Në fillim, ne përmendëm më herët se ai u rrit me dashuri futbolli së bashku me një vëlla më të madh, Ivan Dias. Ai është gjithashtu një futbollist pro që kërkon tregtinë e tij si mbrojtës për Klubin Oriental Lisboa të nivelit të tretë Portugez.

Dias ka gjithashtu dy motra të bukura të identifikuara si Beatriz dhe Carolina. Motrat janë padyshim fansat e tij më të mëdhenj dhe janë gjithnjë krenare që identifikohen me të. Këtu është Carolina (majtas) dhe Beatriz (djathtas) - pjesa tjetër janë padyshim të njohura. Pa dyshim, familja Ruben Dias ka një familjar të familjes.

Rreth të afërmve të Ruben Dias:

Larg nga jeta familjare bërthamore e Dias, nuk ka asnjë informacion në lidhje me prejardhjen e tij. Veçanërisht pasi ka të bëjë me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Në mënyrë të ngjashme, ekzistojnë pak informacione për hallat, xhaxhallarët, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e tij.

Ruben Dias Jeta personale:

Ruby është një individ gazmor dhe i respektuar jashtë futbollit. Tiparet personale të lartpërmendura përmbledhin për ta bërë atë argëtues për të qenë me të. Ai është pinjoll për not dhe i pëlqen shumë udhëtimet. Në listën e hobeve dhe interesave të tij shtohet edhe këputja e telave të kitarës. Shihni këtë video të tij duke treguar aftësi të mahnitshme në kitarë ndërsa e dashura e tij këndon.

Ruben Dias Jeta Personale

Ruben Dias Stili i jetës:

Na duhet të flasim për vlerën neto të mbrojtësit në vitin 2020 dhe modelet e tij të shpenzimeve. Gjërat e para së pari, vlera neto e Ruben Dias në vitin 2020 është 100,000 dollarë (një vlerësim). Asetet e tij totale nuk duhet ta konsiderojnë askënd aq të madh, sepse paga e tij vjetore në Manchester City është mbi 1,144,000.

Me para të mëdha vjen tendenca për të shpenzuar shumë, dhe Dias nuk mungon në këtë aspekt. Maestro i futbollit që gëzon sponsorizimin e Nike ka makina ekzotike. Makinat nuk lënë asnjë dyshim se ai jeton në një shtëpi / apartament të shtrenjtë me hapësirë ​​të mjaftueshme për një garazh. Sponsorizimi i Nike është një pjesë e asaj që e bën atë të shijojë luksin.

Fakte rreth Ruben Dias:

Për t'i dhënë fund këtij Bio, këtu janë pak ose më pak të njohura fakte për mbrojtësin.

Fakt #1- Ndarja e pagave të qytetit dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund (ND)
Në vit£ 4,947,600
Per Muajit£ 412,300
Në javë£ 95,000
Në ditë£ 13,571
Në orë£ 565.4
Për minutë£ 9.4
Për sekonda£ 0.15

Kjo është ajo Ruben Dias ka fituar që kur keni filluar të shikoni këtë Bio.

£ 0

A e dini?… Një britanik mesatar që fiton 538.98 GBP / Javë do të duhet të punojë për 5 muaj dhe 3 javë për të fituar pagën javore të Ruben Dias prej 95,000 GBP.

Fakt #2 - Feja:

Mbrojtësi ka shumë të ngjarë të jetë një besimtar që praktikon krishterimin. Sidoqoftë, kjo foto e tij në Abu Dhabi mund t’i bëjë fansat të besojnë se ai është një mysliman. Disa do të argumentojnë se kjo është një veshje kulturore. Na tregoni qëndrimin tuaj në seksionin e komenteve. Njëherë e një kohë, Dias tregoi një shfaqje të besimit mysliman me mbishkrimin e medias sociale që lexon; Es-selamu Alejkum.

Fakt #3 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Në moshën 23 vjeç, është e sigurt të konkludohet se vlerësimi i përgjithshëm i Dias i FIFA-s prej 81 pikësh me një potencial prej 87 është i drejtë. Vlerësimet me siguri do të dëshmojnë një rritje meteorike, duke qenë se ai tani luan në një nga ligat më konkurruese dhe argëtuese në botë.

Shënim:

Faleminderit për leximin, përsëri, një nga pjesët tona mahnitëse - këtë herë; mbi Biografinë e Ruben Dias. Shpresojmë që t'ju shërbeu mësime mbi nevojën për t'u pozicionuar për mundësi. Dias u pozicionua për një lëvizje të madhe me një formë mbresëlënëse nga e cila tërhiqnin interesat Pep Guardiola i cili e nënshkroi atë.

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme që të përshëndesim prindërit e Ruben Dias, të cilët ishin shtylla e tij mbështetëse dhe themeli i qëndrueshmërisë. Në burgjet e shpëtimit, ne bëjmë më të mirën tonë për të dhënë histori të fëmijërisë dhe bio në një mënyrë të drejtë dhe të saktë. Nëse hasni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, ju lutemi na kontaktoni. Përndryshe, lini një koment më poshtë mbi atë që mendoni për të.

Wiki:

Kërkimet e biografisë Të dhënat Wiki
Emri i plotëRuben dos Santos Gato Alves Dias
Nicknamerubin
Data e lindjesDita e 14 majit 1997
Vendi i lindjesQyteti i Amadora në Portugali
Pozicioni i lojësmbrojtje
Prindërit Joao Dias (babai)
vëllezërit e motratIvan, Beatriz dhe Carolina
ZodiakDemi
HobbiesNot, udhëtime dhe luajtje kitare.
Te ardhura neto$ 100,000
Rrogë£ 1,144,000 në vit.
lartësi 6 këmbë, 2 inç
GirlfriendPrill Avil

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet