Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

0
10181

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Rossi'. Ross Barkley Story Childhood Story plus Biografia Fact sjell ju llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës së marrëdhënieve dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij mesfushore, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Ross Barkley, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Ross Barkley ka lindur në 5th ditën e dhjetorit 1993 në Liverpool, Mbretëria e Bashkuar.

Ai është një Shigjetar nga lindja. Ai lindi nga një baba nigerian, Peter Effanga, i cili është një inxhinier automobilistik dhe një nënë britanike, Diane Barkley (portier në shtëpi).

Ross, në vend që t'i përgjigjej Effanga, zgjodhi t'i përgjigjej emrit të vajzërisë së nënës së tij 'Barkleypër shkak të një marrëdhënie të tensionuar që kishte me babain e tij nigeriane, ndërsa po rritet.

Ross filloi të luajë futboll në sajë të përpjekjes së babait të tij i cili si një emigrant, bëri të mundur që trashëgimtari i tij i vetëm të merrte futbollin profesionin e tij më fitimprurës. Ky ishte edhe rasti i prindërve migrantë në Evropë. Prindërit e Leroy Sane, Mesut Ozil, Christian BENTEKE etj janë përfitues të mëdhenj.

Nëpërmjet Peter Effangas, babait të tij, Ross u bashkua Everton filloi të luante futboll në moshën 11-vjeçare. Ai përparoi përmes Evertonian sistemi i të rinjve. Përveç krijimit të titujve si adoleshente, Ross ishte i njohur për të pasur hormon të rritjes dhe një gjen që e bënte atë të rritet më shumë se kolegët e tij dhe madje edhe kundërshtarët siç është paraqitur më poshtë.

Story Ross Barkley Fëmijëria
Ross Barkley konsiderohej gjigant gjatë fëmijërisë së tij

Romelu Lukaku gjithashtu dëshmoi të njëjtin sindrom rritjeje. Në fakt, në 15, Ross tashmë po përzihte me anën e nën-18. Kjo ishte për shkak të trupit të tij të tepërt të ndërtuar. Në disa raste, ai udhëhoqi skuadrën e tij të të rinjve në fitoret kryesore dhe në fitore të turneut të madh si Kupa Echo e cila u paraqit nga ish drejtuesi i Liverpulit Rafa Benitez.

Rafa prezantoi trofeun me Rossin
Rafa prezantoi trofeun me Rossin

Barkley pritej të bënte debutimin e tij në fazat e hershme të sezonit 2010-2011, por u vonua pasi ai pësoi një dëm të rëndë në këmbë. Ai u përplas me Liverpoolin Andre Wisdom ndërsa është në detyrë me Anglinë Under-19's.

Në dhjetor 2011, menjëherë pas kthimit të 18, ai shkroi një marrëveshje të re afatgjatë në Everton. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Super fat Ross Barkley është i njohur të ketë më të qetë, praktik, i arsyeshëm, realiste dhe shumica e dashura përgjegjëse, Wag dhe gruaja e supozuar. Ajo nuk është person tjetër përveç Zoe Riozzi.

Ndoshta ju keni pyetur ..., pse e kemi lavdëruar aq shumë? Arsyet janë si më poshtë;

Zoe Riozzi është një person poshtë në tokë. Pamja e saj me luleshtypë përshkruan të gjitha. Ajo pëlqen të veshë një xhaketë të thjeshtë Parka mbi uniformën e saj të punës dhe këpucë të sheshta në vend të këmbëve vrasëse, siç do të visheshin nga gruaja dhe e dashura e një futbollisti.

Ajo u bë e njohur për mënyrën e jetesës së saj në tokë kur ajo filloi të takonte Ross gjatë viteve të saj të adoleshencës.

Ajo është përgjegjëse dhe e respektuar për mbajtjen e këmbëve të Barkley në tokë. Ajo ka një zotërim të fortë mbi Anglinë. Ndryshe nga shumica e WAGS të futbollit, Zoe nuk është i interesuar për gjëra materiale si para dhe famë. Në fakt, ajo është një 9 £ për orë mësuese e kopshtit.

Jeta e saj është e ngjashme me atë të Wayne Rooneysë, Coleen Rooney, i cili është kredituar për mbajtjen e Anglisë një herë të keqe përpara në kontroll. Ti Zoe është më i thellë se Coleen kur krahasohet me personalitetin e saj poshtë në tokë.

Çifti, të dyja të njëjtën moshë, janë nga e njëjta zonë e Liverpoolit dhe miqtë thonë se marrëdhënia e tyre është 'po shkon e fortë'. Në fakt, marrëdhënia e tyre ka shkuar nga forca në forcë.

Pavarësisht nga zbukurimet e suksesshme të të dashurit të saj dhe £ 40,000 një javë paga e cila do të rritet së shpejti, Zoe ka zgjedhur për të përzënë makinën më të vështirë që do të shkonte ndonjëherë një tundje. Në vend se Bentleys dhe Range Rovers më të wags përdorin për të marrë rreth, Zonja Zoe Riozzi kanë zgjedhur të jetë pas timonit të një modeli Fiat 500. Ajo drejton një buton kyç Fiat500 i cili kushton vetëm £ 4,000.

Zoe Riozzi jeton në tokë
Zoe Riozzi jeton në tokë

Të dy dashamësit duan të vizitojnë Buckingham Palace dhe Dubai. Një pushim i ftohtë në profilin e ekspozimit të Zoe tregon ato nga një pishinë në një pushim të diellit. Ajo dukej më e bukur këtu.

Zoe Riozzi kalon pushime me Rossin
Zoe Riozzi kalon pushime me Rossin

Ross Barkley Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Personalitet

Ross është Shigjetari nga lindja. Ai ka atributin e mëposhtëm sa i përket personalitetit të tij zodiak.

Përparësitë e Ross Barkley: Bollëk, idealist dhe ndjenjë e madhe e humorit.

Dobësitë e Ross Barkley: Premtimet më shumë sesa mund të dorëzojnë, shumë të paduruar, do të thonë asgjë pavarësisht se sa joliplomatike.

Çfarë i pëlqen Ross Barkley: Liria, udhëtimi, filozofia dhe të qenit jashtë.

Çfarë nuk i pëlqen Ross Barkley: Njerëz të zënë, duke u kufizuar dhe jashtë teorite e murit.

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Punch i Madh

Pamje të tmerrshme dikur shfaqën duke treguar Ross Barkley duke u rrëzuan në një përleshje bar vicioz. Ai u gris në anën e fytyrës para se të binte në dysheme.

Avokati i Barkley tha se ai ishte viktimë e një "Sulmi i paprovokuar nga një i huaj që iu afrua".

Sulmi ndodhi në koktej barin e Santa Chupitos në qendrën e qytetit Liverpool në orët e hershme të mëngjesit. Ajo erdhi vetëm disa orë pasi ekipi i tij mori një fitore 4-2 mbi Leicester City në Goodison Park.

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Po, aq befasuar sa mund të jesh, kjo është e vërtetë. Ross Barkley është me prejardhje nigeriane.
Edhe gjyshi i tij është një nigerian.

ashtu si Dele Alli, Barkley ka refuzuar të luajë për Nigerinë. Ai kishte të drejtë të dilte për Super Eagles para se të bënte debutimin e tij konkurues për skuadrën e Anglisë në 2013.

Para debutimit të tij kundër Moldavisë në një kualifikues të Kupës së Botës, Ross dikur tha se Nigeria ishte një nga vendet që mund të kishte përfaqësuar përveç Anglisë. Si babai i tij, inxhinier Peter Effanga dhe nëna, Diane Barkley ende jetojnë në Liverpool.

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Viktima e Racizmit

Ndërkohë që jeni i bardhë, a është ndonjë krim juaj i prindërve apo paraardhësve tuaj nga Afrika? ...

Everton një herë e ndaloi tabloidin Sun nga lokalet e tij rreth një artikulli në lidhje me Ross Barkley që kritikët e markës "Racist".

gazetar Kelvin MacKenzie krahasuar Barkley, i cili ka një gjysh nga Nigeria, në një "Gorilla në kopshtin zoologjik" dhe tha se të vetmit njerëz të tjerë në Liverpool me të ardhurat e tij ishin tregtarët e drogës.

Artikulli ishte titullar "Ja pse ata shkojnë majmun në Ross" së bashku me fotografitë e Barkley dhe një gorilla.

Pas këtij botimi, kryebashkiaku i Liverpulit, Joe Anderson, raportoi atë në polici dhe në Organizatën e Standarteve të Pavarura të Shtypit që e quanin atë "Raciste dhe ofenduese". Botuesi i Sun News UK tha në një deklaratë se MacKenzie "Ishte pezulluar me efekt të menjëhershëm".

Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Chelsea Snub

Ross sapo përfundoi një kalim në Stamford Bridge, por bëri një mahnitëse kthesë në fund të ditës së fundit për t'i dhënë fund asaj që ishte bërë një dritare frustruese transferimi për Chelsea FC.

Antonio Conte goditi përsëri në vendimin e Ross Barkley për të hedhur poshtë një lëvizje në Chelsea pasi raportet sugjeruan se Anglia e kishte tërhequr jashtë marrëveshjes për shkak të tij të paaftë për të arritur Antonio Conte në telefon.

Raportet pretenduan Antonio Conte e kishte telefonin e tij të fikur ose ishte nën udhëzime për të mos folur me 23-vjeçarin.

Ndërsa Conte mohuar se ishte rasti, ai kishte për qëllim një gërmim delikate në Barkley për mos nënshkrim. Në fjalët e tij ...

'Nëse një lojtar ka dëshirë të madhe për të luajtur për një klub të madh, ai nënshkruan. Ndonjëherë është e rëndësishme që menaxheri të flasë me një lojtar përpara se të nënshkruajë. Herë të tjera nuk është. Unë kam nënshkruar disa lojtarë pa u folur atyre. "

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Ross Barkley dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu