Ronald Araujo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ronald Araujo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Ronald Araujo ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, e dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Ta themi thjesht, ne ju japim historinë e futbollistit uruguajan me origjinë nga Rivera. LifeBogger fillon nga vitet e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm me Lionel Messi Barcelona Për të hequr shijet e autobiografisë tuaj mbi natyrën tërheqëse të Bio të Ronald Araujo, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Historia e Ronald Araujo.
Historia e Ronald Araujo.

Po, të gjithë e dinë që Barça nuk qëndron me një lojtar mesatar për shumë kohë. Nuk është çudi katalanasit synojnë të zgjasin kontratën e Ronald Araujo deri në qershor 2026. Kjo tregon se ai nuk është një mbrojtës i zakonshëm.

Pavarësisht vlerësimeve të bëra për qendërmbrojtësin e talentuar, ne e kuptojmë se pak tifozë kanë lexuar një version konciz të Historisë së tij të Jetës. Ne e kemi përgatitur atë, për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ronald Araujo Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, mbrojtësi mban emrat e plotë; Ronald Federico Araujo da Silva. Sidoqoftë, shumë sportdashës e njohin atë me pseudonimin "Buffalo". Ai lindi në ditën e 7-të Marsit 1999 nga prindër uruguajanë në qytetin kufitar të vendit, Rivera.

Qendërmbrojtësi është më i madhi nga tre fëmijët e lindur nga bashkimi midis babait të tij dhe mamasë. Ndërsa ndjek natyrën e përulur të babait të tij, Ronald ka trashëguar buzëqeshjen e bukur të nënës së tij.

Ju mund të shihni fytyrën e Ronald Araújo tek Ati i tij. Buzëqeshja e mamasë së tij nga veshi në vesh është e pavlefshme.
Ju mund të shihni fytyrën e Ronald Araújo tek Ati i tij. Buzëqeshja e mamasë së tij nga veshi në vesh është e pavlefshme.

Duke u rritur:

Si një djalë i vogël, i riu Ronald kalonte shumicën e kohës në komoditetin e prindërve të tij. Ai dhe vëllezërit e motrat e tij qëndruan më shumë me nënën e tyre ndërsa Babi u mor me punë. Si fëmija i parëlindur i prindërve të tij, ai priti pak gjatë - deri në lindjen e vëllait të tij të vogël, Maikel.

Historia e Familjes Ronald Araujo:

Jo çdo sportist është i bekuar me prindër punëtorë si ai i qendërmbrojtësit. Ndërsa babai i Araujo përpiqet të sigurojë nevojat e familjes së tij të klasës së mesme, nëna e tij nuk u la jashtë. Ajo shiti ëmbëlsira të skuqura në Huracan (një akademi lokale) për të mbështetur përpjekjet e burrit të saj.

Origjina e familjes Ronald Araujo:

Me suksesin e tij shpërthyes në karrierë, Uruguaj është krenar që e identifikon atë si një të tyre. Siç thotë Wikipedia, mbiemri i tij i parë ose baballar është Araújo ndërsa mbiemri i tij i dytë ose i nënës është da Silva.

Për më tepër, qyteti i tij i lindjes - në lagjen Mandubi të Rivera - është vetëm disa kilometra nga vendlindja e Luis Suarez, një njeri që ai e konsideron një vëlla të madh. Sipas hulumtimit, Araujo ka marrë gjurmë të rrënjëve familjare braziliane përmes prejardhjes së tij nga nëna.

Rivera ndan një kufi të hapur të thatë me Santana do Livramento, një qytet në Brazil.
Rivera ndan një kufi të hapur të thatë me Santana do Livramento, një qytet në Brazil.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Ndërsa ishte gjashtë vjeç, Ronald kaloi shkollimin publik i cili është falas. Me një pasion në rritje për futbollin dhe një dëshirë të zjarrtë për t'u bërë një profesionist, ai la pas dore studimet akademike. Në fillim, ekzistonte një art i ekuilibruar, por fiksimi për futbollin e vrau atë.

Ronald Araujo Histori e Patreguar e Futbollit:

Fati e ka atë që mbrojtësi u pranua në akademinë ku nëna e tij shiste ëmbëlsira të skuqura - gjithashtu të quajtura donuts. Nëna super u trondit nga shfaqjet e fëmijëve në vendin e saj të punës në shkollën e futbollit. Kjo e pa atë duke kërkuar përqendrimin e burrit të saj për të aprovuar regjistrimin e djalit të tyre në akademi.

Pasi mbaroi shitjet e saj, mamaja e Ronald nxituan në shtëpi për të diskutuar me babanë e mbrojtësit rreth regjistrimit të tij në Huracan. Fatmirësisht, prindërit e Araujo ranë dakord që të dy ta ndihmonin atë të aftësonte talentet e tij të futbollit atje. Ata kishin djalin e tyre për t'u bashkuar me klubin e qytetit të tij të lindjes; Huracan de Rivera, ku nëna e tij shiti tortë të skuqur.

LEXO  Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ekspedita e Ronald është si ajo Legjenda e frymëzuar nga Mascherano, Carles Puyol dhe shumë mbrojtës të tjerë që filluan si sulmues. Për shumë që e njihnin atë, nuk kishte absolutisht asnjë dyshim se ai nuk do të bëhet i suksesshëm në të ardhmen. Këto deklarata erdhën ndërsa ai e drejtoi akademinë e tij drejt fitimit të një trofeu të madh.

Foto e fëmijërisë së Ronald Araujo ndërsa feston fitimin e një trofeu.
Foto e fëmijërisë së Ronald Araujo ndërsa feston fitimin e një trofeu.

Jeta zhgënjyese e hershme e karrierës:

Para se të bëhej adoleshent, një Ronald Araujo i vendosur shkoi për prova më të mëdha në kryeqytetin e vendit të tij Montevideo. Ti, një përpjekje për të fituar hyrjen (në moshën 9 vjeç) në Atlético Peñarol dështoi. Me një zemër të thyer, djali i varfër u kthye në vendlindjen e familjes së tij në Rivera.

Duke u kthyer në shtëpi, Ronald Araujo vazhdoi të luante për ekipet lokale. Dukej i dëshpëruar dhe më i vogël në shtat, i riu në atë kohë, ndjeu se ai ishte vetëm një thirrje larg nga të qenit një futbollist i dështuar.

Për dhjetë vitet e ardhshme, këmbëngulja e pa atë duke përparuar stilin e tij të lojës. Araujo fillimisht kaloi nga sulmi në mesfushë. Angazhimi për të mos u dorëzuar kurrë e pa atë të lëvizte përsëri në kryeqytetin e Uruguait për prova - këtë herë duke shijuar sukses me Atlético Rentistas (në 2016).

Biografia e Ronald Araujo - Rruga drejt famës:

Në ekipin e tij të ri, Ronald u takua me Sergio Cabrera - menaxheri i figurës së babait i cili i dha atij një debutim profesional. Trajneri vuri re se 16-vjeçari kishte lartësinë dhe forcën për një mbrojtës. Në pak kohë, ai e bëri atë të gjente ngushëllim si një mbrojtës qendror.

Mjeshtëria mbrojtëse e Araújo tërhoqi vëmendjen Klubi Atlético Lumi Boston i cili e nënshkroi atë në ditën e 28-të korrikut 2017. Duke u bërë mbrojtësi më i ri më i mirë në ligën më të lartë të futbollit pro në Uruguaj tërhoqi skautët e FC Barcelona. Vizitorët evropianë kishin kaq shumë besim në aftësitë e tij dhe e kishin nënshkruar me gjigantin spanjoll.

Fitimi i guximit për të lënë prindërit e tij dhe anëtarët e familjes për në Evropë ishte gjëja më e vështirë me të cilën ai u përball. Për shkak të sfidave përpara, Ronald thirri guximin ndërsa filloi të përqendrohej në çimentimin e vendit të tij dhe vendosjen e mirë të jetës me skuadrën B të Barcelonës.

Ai së shpejti u bë aseti më i paçmuar i Blaugrana, një arritje që rriti klauzolën e tij të përfundimit prej 100 milion € në Barca B dhe 200 € nëse ai arrin në ekipin e parë. Me Samuel Umtiti duke u bërë jo i besueshëm, klubi filloi të shijonte Araujo si pjesa tjetër e rëndësishme në mbrojtjen e Barcelonës.

Bio e Ronald Araujo - Historia e Suksesit:

Mjerisht, debutimi për ekipin e të moshuarve të Barcelonës në tetor 2020 filloi me një notë të thartë. Vetëm 13 minuta pasi zëvendësoi Jean-Clair Todibo në një ndeshje kundër Sevilla, Araujo u dërgua jashtë fushës për tu ndalur Javier Hernandez.

Me një mendje pozitive, ylli uruguajan nuk e lejoi përvojën e tij debutuese jinx pjesën tjetër të karrierës së tij. Vetëm disa muaj më vonë, Ronald Koeman i dha atij fanellën me numrin 4 ndërsa ai bashkohet me skuadrën kryesore të Barcelonës për sezonin 2020-21.

Me këtë mundësi në zotërimin e tij, Araujo e dinte që tani ose kurrë nuk duhet të ketë një ndikim pozitiv në ekipin e tij të ri. Ndërsa angazhohem për krijimin e kësaj Biografie, djali me prindër të varfër, mamaja e të cilit shiti tortë të skuqur për të ushqyer familjen e saj sapo ka fituar golin e muajit LaLiga të janarit 2021.

Shikoni grevën që ndihmoi Ronald Araújo të fitonte çmimin Gola e Muajit në La Liga.
Shikoni grevën që ndihmoi Ronald Araújo të fitonte çmimin Gola e Muajit në La Liga.

Nuk ka dyshim, Araujo që qëndron në lartësinë 6'3 është një mbrojtës fantastik. Në fushë, prania e tij sunduese është një pamje për të parë. Uruguai është vërtet i bekuar që më në fund ka pasuesin e Diego Godin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

LEXO  Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A ka Ronald Araujo një të dashur apo grua që të jetë:

Në fillim, mbrojtësi uruguajan tërhoqi vëmendjen e tifozëve për një zonjë që ai postoi në rrjetet sociale me emrin Abi Oliivera. Të gjithë menduan se ishin të dashuruar. Më vonë, një zbulim i ri sugjeroi që Abi Oliivera është pjesë e familjes së tij. Nga ana tjetër, disa shkolla mendimi mendojnë se ajo është ish e dashura e Ronald Araujo.

Kush është Abi Oliivera për Ronald Araújo?
Kush është Abi Oliivera për Ronald Araujo?

Monitorimi i situatës - akoma, në fillim të vitit 2021, vërejmë mungesën e fotove të dasmës. Një gjë u bë e qartë. Fakti që ai merr kënaqësi në shfaqjen e WAG të tij të ri. Nga sa mund të themi, Ronald ka një grua të ardhshme. Ajo është një super bionde me bukuri të dashuruar. Një shembull i shkëlqyeshëm i përsosur për burrin e saj.

Njihuni me dashurinë e jetës së tij.
Njihuni me dashurinë e jetës së tij.

Vëmë re se e dashura e Ronald Araujo ka interes të ngjashëm si WAG i Federico Valverde. Për të qenë specifik, ata të dy duan të ndajnë histori të jetës së tyre të dashurisë në Instagram. Raportet lokale gjithashtu tregojnë se Araujo ka prezantuar të dashurën e tij me prindërit e tij.

Ajo është e dashura dhe gruaja e Ronald Araujo.
Ajo është e dashura dhe gruaja e Ronald Araujo.

Duke gjykuar nga mënyra se si të dy të dashuruarit po tregojnë për një shfaqje të madhe publik të dashurisë, një gjë është e sigurt. Një shans 99% që ajo të jetë gruaja e tij dhe nëna e fëmijëve të tij.

Ronald Araujo Jeta personale:

Sa mirë e njihni uruguajanin larg nga trajtimet e tij në fushë? E para dhe më e rëndësishmja, ai është një tip i butë që lejon buzëqeshjen e tij të pasqyrojë krijimet e personalitetit të tij. Interesante, përulësia e Araujo i paraprin reputacionit të tij. Më e rëndësishmja, ai është dikush që i pëlqen të flasë një shëtitje me natyrën.

Falë personalitetit të tij vetë-ndikues, media është e detyruar ta quajë atë si qendërmbrojtësi i përulur - ai të cilin Madridi nuk mund ta vidhte. Shumë njerëz besojnë se ai ka arritur deri tani në futboll për shkak të krijimeve të fillimit të tij të përulur. E vërteta është, Ronald nuk e harron kurrë Rivera, nga vjen familja e tij.

Ronald Araujo Stili i jetës:

Me pagën e tij vjetore prej 2.9 milion € (Statistikat e 2021), Buffalo ka blerë për vete një makinë ekzotike dhe një shtëpi të shtrenjtë. Ndërsa shkruaj këtë Bio, Araujo jeton me të dashurën e tij në vendbanimin e tij.
Ndonjëherë, ai kënaqet ndërsa luan futboll me gruan e tij të ardhshme. Gjithashtu, vlera e tij neto e vlerësuar prej 1 milion € është vendosur të rritet ndërsa ai vazhdon të paraqitet për një nga klubet më të mira në Spanjë.

Ronald Araujo Jeta Familjare:

Asnjë fjalë nuk mund t'i shpjegojë ndjenjat, sa herë që ai merr tërë shtëpinë e tij në pishinë për t'u freskuar në një pasdite përvëluese. Ashtu si Lucas Torreira, Araujo i vlerëson prindërit dhe vëllezërit e tij më shumë se gjithçka në jetë. Në këtë pjesë, ne do t'ju paraqesim informacione faktike për secilin anëtar të familjes së tij të përulur.

Rreth Nënës së Ronald Araujo:

Gratë e forta janë në thelb përgjegjëse për ndërtimin e një shtëpie të qëndrueshme dhe nëna e Araujo nuk bën përjashtim. Rritja e tre djemve dhe puna në të njëjtën kohë nuk ishte një detyrë e lehtë për të. Ajo është tipi që vendos të ardhmen e fëmijëve të saj të parë para reputacionit të saj. Kujtojmë, nëna e Ronald Araujo shiti ëmbëlsira të skuqura për të mbajtur familjen e saj.

Edhe në ditët e tij të fëmijërisë, nëna e tij me mençurinë e saj doli me sugjerimin që tackler të bashkohej me një akademi të të rinjve. Fatmirësisht, ideja e saj e ka kthyer djalin e saj në një milioner.

Rreth babait të Ronald Araujo:

Me famën e djalit të tij që rritet çdo ditë, super babai ka zgjedhur jetën e një gjenerali kontrollues. Sigurisht, kjo është ajo që ai duhet të bëjë. Me personalitetin e tij të përulur, babai i Araujo ka mbështetur shpesh djalin e tij, si financiarisht dhe moralisht.

LEXO  Histori të Fëmijërisë Federico Valverde Plus Faktet e Biografisë së Untold

Shumicën e kohës, ai e inkurajon djalin e tij që ta vendosë Perëndinë të parin para çdo përpjekjeje tjetër. Ndoshta ideologjitë fetare të mbrojtësit janë pasqyrim i të gjitha mësimeve që ai ka marrë nga babai i tij.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Ronald Araujo:

Pasja e dy vëllezërve me të cilët ai kalon pushimet e bën jetën e tij mjaft të mahnitshme. Midis vëllezërve dhe motrave të tij, vetëm një (Maikela) shquhet si ylli i ardhshëm i futbollit në familje. Ndërsa shkruaj këtë Bio, Maikela tashmë po bën valë në futbollin e të rinjve me një klub lokal.

Rreth të afërmve të Ronald Araujo:

Që nga ngritja e tij në famë, media nuk ka kanalizuar kërkimet e tyre drejt ekzistencës së gjyshërve të tij. Sidoqoftë, zbuluam se i riu ishte njohur me pijen e famshme uruguajane - Mate të hidhur - nga gjyshja e tij.

Ronald Araujo Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Historinë e Jetës së Tackler tonë për Qendrën e Kthimit të Emerging këtu janë disa fakte të errëta që nuk i dinit kjo do t'ju ndihmojë të merrni një njohuri të plotë të Biografisë së tij.

Fakti # 1: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit € 2,883,305
Per Muajit€ 240,275
Në javë€ 55,363
Në ditë€ 7,909
Në orë€ 330
Për minutë€ 5.5
Për sekond€ 0.09

Kërkimet tregojnë se një qytetar mesatar uruguajan do të duhet të punojë për 7 vjet për të fituar atë që merr tackler në një muaj.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Araujo, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 2: Feja:

Në çdo hap që merr merimanga, ai gjithmonë siguron që të përfshijë Perëndinë. Flisni për një atlet me besim dhe Araujo do të ishte gjithmonë në vijën e frontit. Ai përgatitet t'i japë lavdi Zotit për çdo gol që shënon. Ndoshta ai është kënaqur të ndjekë hapat e Edison Cavani kur bëhet fjalë për çështjet e besimit të tij të krishterë.

fakti # 3: Statistikat e dobëta të FIFA-s:

Araujo ka ende një rrugë të gjatë për të bërë para se të mund të përsosë aftësinë e tij mbrojtëse si Diego Godin. Vlerësimi i tij i përgjithshëm nuk është asgjë për të shkruar në shtëpi ndërsa vlerësimet e tij të dobëta potenciale barazojnë vlerësimin aktual të Lucas Torreira. Kjo është një sfidë për Ronald-in për të provuar që FIFA është e gabuar.

Përfundim:

Koha shtesë, Araujo ka provuar se një ëndërr nuk bëhet realitet përmes magjisë. Përkundrazi, duhet djersë, vendosmëri dhe punë e vështirë për ta arritur atë. Nuk është çudi që ai jep më të mirën e tij në seancat stërvitore dhe ndeshjet njësoj.

Ne përgëzojmë përpjekjet e guximshme të prindërve të tij në mbikëqyrjen e përparimit të karrierës së tij nga fëmijëria e tij deri më sot. Gjithashtu, fakti që një nga vëllezërit e tij po ecën në një ëndërr të ngjashme si ai është një fitore e madhe për familjen e tij. Shpresojmë që ata të arrijnë madhështi si Bualli.

Faleminderit që lexuat historinë e Biografisë së qendrës së re që po shfaqet. Me mirësi ndani me ne mendimet tuaja mbi të në pjesën e komenteve. Po kështu, hidhni një përmbledhje të Biografisë së tij në tryezën wiki.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Ronald Federico Araujo da Silva
pseudonimi:Buall
Mosha:22 vjeç dhe 1 muajsh.
Vendi i lindjes:Rivera, Uruguaj
Babai:N / A
Gjuha amtare:N / A
Vëllezërit e motrat:Dy Vëllezërit (Maikela Araujo)
Te ardhura neto:1 milion € (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:2.9 milion € (Statistikat e 2021)
Feja:Krishterimi
Gjatesia:1.91 m (6 ft 3 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet