Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Legjenda braziliane që njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Njeriu Plumb'. Our Roberto Carlos Childhood Story plus Untold Biography Facts brings to you his history – from his childhood time till date.

The analysis of Brazil and Real Madrid Football Legend involves his life story before fame, family life, relationship life and other OFF-Pitch little-known facts about him.

LEXO
Dani Carvajal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë për shpejtësinë e tij dhe këmbën vdekjeprurëse të majtë, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Roberto Carlos e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Roberto Carlos Childhood Story – Early Life:

Roberto Carlos da Silva Rocha lindi në ditën e 10-të Prillit 1973 në Garça, São Paulo, Brazil. Ai lindi nga nëna e tij, Vera Lucia da Silva dhe babai, Oscar da Silva. Carlos u rrit në një familje të varfër.

LEXO
Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ashtu si shumë fëmijë të tjerë brazilian, Roberto ra në dashuri me futbollin dhe e luajti sa herë që kishte kohë. Ai kishte filluar të punonte në moshën e 12 në mënyrë që të ndihmonte familjen e tij. Carlos punoi në një fabrikë tekstili të quajtur Torsao Cardeiro.

LEXO
Tregimet e fëmijërisë së Achraf Hakimi Plus Faktet e Biografisë së Untold

Talenti i tij si një futbollist shkëlqeu duke kaluar në anën braziliane Atletico Mineiro.

In 1992, despite playing at what was seen as a lesser club (União São João) and only being 19 years old, he was called up for the Brazil national team.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

This marked the beginning of the energetic and turbulent nature of Brazilian football. The rest, as they say, is now history.

Who is Alexandra Pinheiro? Roberto Carlos Wife (the first):

Lojtari i futbollit brazilian fillimisht ishte i martuar me Alexandra Pinheiro. Të dyja ndahen pas 12 viteve të martesës.

LEXO
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Alexandra Pinheiro lindi tre fëmijë të bukur për Roberto Carlos.

After his separation, Carlos began the payment of alimony to former wife Alexandra Pinheiro.

In 2003 the couple signed an agreement in which the Carlos would pay about $ 36,000 per month of pension while Alexandra lived in Spain, where he played for Real Madrid until 2008. As she returned to Brazil in 2005, the value was reevaluated. 

LEXO
Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Carlos never stopped paying alimony to any of his children. He has always fulfilled all of his obligations as a father [medical covenants, school, clothing and food for his children].

Karlos pavarësisht pagimit, vazhdoi me qëllimin e tij të veçantë të riprodhimit me gra të ndryshme, gjë që e bëri atë të kishte tetë të shtëna "Gjashtë ose shtatë" partnerë të ndryshëm.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Roberto Carlos u vendos përfundimisht me Mariana Luccon në 2009. Të dy u bënë miqtë dhe të dashurit më të mirë.

Roberto Carlos dhe Mariana Luccon u martuan atë vit. Pas martesës, ai u zhvendos në Brazil për të vazhduar futbollin e tij.

Initially, Roberto Carlos has 8 children. Four sons and four daughters namely Luca Da Silva Rocha, Carlos Eduardo Da Silva Rocha, Roberta Da Silva Rocha, Giovanna Da Silva Rocha, Roberto Carlos Júnior Da Silva Rocha, Rebeca Da Silva Rocha, Christopher Da Silva Rocha, Manuela Da Silva Rocha.

LEXO
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

However, in October 2017, at age 44, he became a grandfather when his first daughter Giovanna gave birth to a son. Below is a photo of Roberto Carlos’s first daughter.

Roberto Carlos Family Life:

Roberto Carlos lindi për një familje katolike. Të dy prindërit Oscar Da Silva dhe Vera Lucia Da Silva janë katolikë të fortë. Roberto Carlos është djali i vetëm i familjes së tij.

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Carlos ka dy motra, Cristiane Da Silva Rocha, Silvia da Silva Rocha.

Roberto Carlos Biography – The Banana Shot:

Çdo person ka disa atribute për të cilat ata kujtohen. Roberto Carlos u kujtua për më shumë se vetëm terrorizimin e krahut të djathtë të kundërshtarëve; ishte plumbi i plumbave të tij me banane.

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Ai u mbiquajtur El Hombre Bala ("Njeriu nga plumbat") për shkak të goditjeve të tij të fuqishme pa banane, të cilat janë matur me mbi 105 milje në orë (169 km / orë). Ky ishte një njeri që mund të gjuante topin me shpejtësi terrorizuese që mund të vinte në turp edhe një raketë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Roberto Carlos Untold Bio – Robbery Victim:

Më 24 qershor 2005, Roberto Carlos u grabit nga dy të armatosur ndërsa bënte një intervistë drejtpërdrejt në radio. Ndërsa hajdutët dëmtonin njerëzit në stacionin radio, ata kishin dhembshuri për Carlos për shkak të respektit që kishin për legjendën braziliane. Ata i morën vetëm orën e tij të shtrenjtë dhe telefonin celular të intervistuesit.

LEXO
Tregimet e fëmijërisë së Achraf Hakimi Plus Faktet e Biografisë së Untold

Dhe kjo ngjarje ndodhi përsëri në 2005 kur mediat sociale nuk ishin aq të shquara siç është tani dhe kështu nuk kanë pasur shumë mbulim mediatik.

Roberto Carlos Facts – Victim of Racism:

Në Mars 2011, gjatë një loje larg në Zenit Shën Petersburg, një banane u mbajt pranë Carlos nga një nga tifozët, ndërsa futbollisti po merrte pjesë në një ceremoni ngritëse flamujsh.

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Në qershor të po këtij viti, në një ndeshje larg Krylia Sovetov Samara, Roberto Carlos mori një pasim nga portieri dhe ishte gati ta kalonte kur iu hodh një banane.

Atëherë çfarë bëri Roberto Karoli u bë subjekt i shumë lavdërimeve. Ai e mori banane, e hodhi atë në barkë dhe shkoi jashtë fushës menjëherë, duke ngritur dy gishta në drejtim të stendave, duke treguar numrin e herë që ai mori vërejtjet raciste në Rusi.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Roberto Carlos Personal Life:

Roberto Karlos ka atributet e mëposhtme të lidhura me personalitetin e tij.

Roberto Carlos Pikat e forta: I guximshëm, i vendosur, i sigurt, entuziast, optimist, i ndershëm dhe i pasionuar.

Roberto Carlos Dobësitë: I paduruar, i përulur, i butë, impulsiv dhe agresiv.

Çfarë i pëlqen Roberto Karlos: Rroba të rehatshme, duke marrë rolet udhëheqëse, sfidat fizike, sportet individuale.

LEXO
Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Çfarë Roberto Carlos nuk i pëlqen: Pasiviteti, vonesat, puna që nuk përdor talentet e dikujt

Roberto Carlos Biography – Getting Robinho to Madrid:

On 2 August 2005, he received dual Spanish and Brazilian citizenship. This proved important for Real Madrid, as it meant that he now counted himself as a European Union player.

LEXO
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Back then, the club’s allowed three slots for non-EU players and the action of Roberto enabled Real to sign fellow Brazilian star Robinho.

Roberto Carlos Biography Facts – The Expensive Gift:

Roberto Carlos ofroi të luajë për Real Madridin falas pasi u largua nga Fenerbahce. Megjithatë, siç kishte Real Marcelo, ata nuk e thërritën atë përsëri - dhe kjo doli të ishte një bekim në maskim.

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Carlos pastaj shkoi në Rusi për të luajtur për Anzhi Makachkala, ku u trajtua me respektin maksimal nga pronari i klubit.

The owner of the club, Suleyman Kerimov, was such a big fan of his that he gifted him a Bugatti Veyron for his 38th birthday—which was five years ago on this day.

LEXO
Dani Carvajal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

How quickly does time pass? Very quick in beauty, that’s for sure.

The Record Breaker:

Alfredo di Stefano është Lojtari më i madh i Real Madridit ndonjëherë. Ai e ndihmoi skuadrën të fitonte 5 Kupa Evropiane me radhë dhe ishte lojtari më i mirë i epokës së tij. Ai bëri shumë rekorde për Real Madrid, disa prej të cilave qëndrojnë edhe sot.

LEXO
Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Carlos, megjithatë, theu një rekord të tij në janar 2006 kur ai luajti 370 e tijth La Liga si një lojtar i Real Madridit, duke e bërë atë lojtarin më të mbyllur të lindur në La Liga, një rekord që u mbajt nga Alfredo di Stefano para kësaj.

LEXO
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Roberto Carlos Prison Story:

Mbrojtësi fitues i Kupës së Botës Roberto Carlos u dënua kohët e fundit me tre muaj burg në vendlindjen e tij në Brazil pasi dështoi të paguante më shumë se 15,000 £ në mbështetje të fëmijëve.

I mëparshmi Real Madrid majtas mbrapa ka borxh 61,000 Real (£ 15,148) për ish të dashurën Barbara Thurler, e cila është nëna e dy fëmijëve të tij. Roberto Carlos tani pretendon se është në vështirësi financiare dhe ka ofruar të paguajë shumën në këste, një ofertë e cila u refuzua nga gjyqtari.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Karlos u dorëzua shpejt dënimi me burg, edhe pse avokati i tij pretendon se çështja do të zgjidhet pa pasur nevojë të kalojë kohë pas hekurave.

Roberto Carlos Biography – Almost joined Birmingham:

A mund të imagjinoni se çfarë do të kishte ndodhur nëse Carlos do të luante në Angli? E pra, dikur ishte shumë afër të ishte një realitet.

LEXO
Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur shënoi golin e tij të parë ndërkombëtar për Brazilin në Goodison Park kundër Japonisë në 1993, një lojë që Brazili fitoi 3-0-it, kapi sytë e skocezëve të Birminghamit dhe ata ishin të interesuar ta nënshkruanin atë.                   

LEXO
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

FACT CHECK: Thanks for reading Our Roberto Carlos Childhood Story plus untold biography facts. At LifeBogger, we strive for accuracy and fairness. If you see something that doesn’t look right in this article, please place your comment or contact us!. 

LEXO
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet