Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të jetës së një ylli futbolli më të njohur me nofkën; 'Bobby'.

Historia jonë e fëmijërisë Roberto Firmino plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Futbollistit Brazil dhe Liverpool Pressing Machine përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të njohura pak për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij për të shënuar gol, por vetëm pak i konsiderojnë faktet e biografisë së Roberto Firmino që përfshijnë të mësuarit më shumë për jetën e tij familjare dhe stilin e jetës.

Jeta e Futbollistit jashtë fushës është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Roberto Firmino Barbosa de Oliveira lindi në 2 tetor 1991 në Maceio Alagoas, Brazil, nga prindërit, José Roberto Cordeiro (babai) dhe Mariana Cícera Barbosa de Oliveira (Nëna).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si një fëmijë i vogël, rritja ishte e gjitha për mbrojtjen nga prindërit e tij. Ai ishte i mbrojtur nga banda dhe i infektuar nga krimi me armë zona e Maceio.

As DailyMail shprehet, nëna e Roberto Firmino zbulon se ajo e ndaloi djalin e saj të linte shtëpinë e tij si fëmijë sepse kishte frikë se ai do të përfshihej me banda famëkeqe në zonën e tij. Ajo kishte frikë se rrugët ishin shumë të rrezikshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo tha: "Unë nuk dua që Roberto të dalë dhe të luajë sepse ishte shumë e rrezikshme në rrugë.

Ai u lejua të shoqërojë vetëm babanë e tij dhe të qëndrojë pranë tij ndërsa bënte biznesin e tij të ujit. José Roberto Cordeiro shiti shishe uji në rrugët e Maceio.

Pak para të fituara ishin ato nga të cilat varet familja për të ushqyer dhe mbijetuar. Djali i tij nuk ishte i interesuar në biznes, por futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Roberto i ri gjeti një mënyrë për të marrë rregullimin e tij të futbollit, duke u larguar nga shtëpia e tyre e rrethuar duke përdorur çelësin e tij të veçantë për të kaluar kapitujt.

Nëna e tij, Mariana shtoi: "Ai do të ngrihej shumë herët ndërsa unë flisja për të luajtur futboll, bëja sa më pak zhurmë dhe hidhja mbi mur".

Idealisht, Firmino ishte një produkt i vështirësive. Në një moshë të butë 8 vjeç, ai tashmë kishte menduar mënyra për të dalë nga varfëria.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prindërit e tij e dinin se mbyllja e tij në shtëpi do të ulte mundësitë që ai të merrte për të qenë i suksesshëm.

Ata i ofruan atij lirinë për të luajtur vetëm futboll në rrugë, falë fqinjëve të cilët thanë"Lëreni të shkojë, ai ka lindur me talent, suksesi i tij është një mundësi për ne që të dalim nga varfëria dhe mjerimi"

Në një DailyMail intervista me nënën e Firmino, Mariana zbulon se djali i saj do ta bënte menjëherë 'bie në gjumë duke përqafuar futbollin e tij'  pas çdo beteje të ashpër në fushë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhys Williams Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Firmino mësoi për jetën në mënyrën më të vështirë. Në atë kohë, ai ishte mësuar të merrte hua para vetëm për të shkuar në trajnim.

Roberto Firmino Biografia - Lënia në rrugë:

Me ndihmën e Luiz, një trajner në klubin e tij lokal CRB, Roberto Firmino u arratis në lagjen e varfër 14.

Luiz tha: “Familja e Roberto ishte shumë e varfër dhe e përulur. Ai do të luante në këmbët e tij të zhveshura. Kur ai erdhi për herë të parë në klub, babai i tij ishte i papunë.

Ai menaxhonte vetëm biznesin e tij të vogël për të ushqyer familjen e tij. Kështu që unë pagova udhëtimet dhe shpenzimet e djalit, e ndihmova me çantën e tij dhe e çova në lojëra.

Ai ishte një fëmijë i gjatë i butë dhe i qetë, por me rrugë të drejtë. Kam parë të rinj të tërhequr nga trafiku i drogës dhe duke grabitur makina. E dija që ai nuk bëri asgjë nga këto. 

Luiz vazhdoi“Brenda minutave të para të qëndrimit të tij në fushë, e dija që do të bëhej një yll. Kam qarë kur dëgjova se ai ishte thirrur për të luajtur për Brazilin.

 Jam ndjerë kaq krenar për të, kur kam parë se ai ka përmbushur atë që kam ëndërruar dhe atë që ai ëndërroi. Ai gjithmonë më thoshte se ishte ëndrra e tij të bëhej një nga futbollistët më të mirë të Brazilit. ”

Në moshën 16 vjeç, Roberto nënshkroi për Tombense, 1,600 milje larg shtëpisë. Ai më pas u dërgua në huazim në anën e divizionit të dytë Figueirense, 1,000 milje më në jug.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nat Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nëna e tij tha se Roberto ishte i mbushur me mall për mall - i cili shkaktoi shumë shqetësime për familjen e tij

Ajo tha: “Ai më thirri shumë herë i dëshpëruar për të ardhur në shtëpi. 'Nëna, eja e më merr unë nuk mund ta duroj më këtë !.

E gjithë familja qau dhe ai qau, por ne nuk kishim para për ta sjellë në shtëpi.

Firmino mund të duhet të presë vetëm për muaj derisa të kishte fituar shumë para për të vizituar shtëpinë. Ai shpenzoi pak sa kishte për strehim dhe ushqim '

Firmino luajti zemrën e tij për klubin e dytë të divizionit, Figueirense. Ai priste një mrekulli që më në fund erdhi. Kjo është diskutuar më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Firmino Faktet e Biografisë - Përparësia:

Roberto Firmino u zgjodh nga një skaut gjerman pas një serie performancash mbresëlënëse për klubin e tij brazilian. Kjo e la familjen e tij në lumturi të madhe.

Ai u zhvendos mijëra milje nga shtëpia e tij në Gjermani në moshën 16 vjeç për të vazhduar karrierën e tij në Gjermani. Sapo mori lajmin e mirë, ai tha;  'Familja ime nuk do të duhet të punojë më kurrë.'

Roberto bëri të gjitha hështë anëtarët e familjes e ndjekin atë në Gjermani. Ndjenja e tij e çuditshme e modës filloi të shfaqej gjatë kësaj kohe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Roberto Firmino Jeta Familjare:

Ai është gjithçka që kanë pasur ndonjëherë. José Roberto Cordeiro (babai) dhe Mariana Cícera Barbosa de Oliveira (Nëna) janë prindër të Roberto Firmino. Ata dikur vinin nga një prejardhje familjare shumë e varfër.

Prindërit Roberto Firmino: José Roberto Cordeiro (babai) dhe Mariana Cícera Barbosa de Oliveira (Nëna).
Prindërit Roberto Firmino: José Roberto Cordeiro (babai) dhe Mariana Cícera Barbosa de Oliveira (Nëna).

Nëna e lojtarit, thotë se ajo u zgjua herët të Dielën dhe shkoi në Mass me fanellën e përdorur nga Firmino në debutimin e tij për vendin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo është historia e saj.

“Kur arrita në meshë, të gjithë vazhdonin të më shikonin për shkak të wveshët Unë organizova seanca lutjeje për të përpara lojërave të tij kombëtare.

Kur mass mori përfunduar, unë shpejt shkoi për të parë atë në TV. Kur djali im hyri në gjysmën e dytë dhe shënoi, pothuajse vdiq nga zemra duke parë atë gol dhe festimin e tij. 

Kam biseduar me të në telefon pas ndeshjes kundër Francës. Ai tha, "çfarë është çështja, mama?" dhe unë thashë: 'Djali im, ti je shumë.'

Nëna e sulmuesit, Cícera Barbosa de Oliveira, nuk dyshon për suksesin e djalit të saj dhe paralajmëron se bota ende nuk po sheh më të mirën e tij. Ajo i tha Brazilit SporTV Lajme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Roberto Firmino Larissa Pereira Histori Dashurie:

Ylli i Brazilit është i njohur për shfaqjen e talenteve të tij në dhe  DHE jashtë fushës.

Modelja braziliane Larissa Pereira është vajza me fat që fitoi zemrën e Roberto Firmino. Ai u takua me të në një klub nate popullor brazilian në 2013.

Çifti i shkëlqyeshëm i dashurisë ka postuar disa fotografi në rrjetet sociale ku puthen, punojnë dhe veshin veshje të ngjashme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

BLUNDER: Roberto Firmino tregoi një herë më shumë se sa kishte menduar kur ai vendosi një incizim gjysmë të zhveshur të Larissa në Instagram, së bashku me mesazhet që lënë shumë duke besuar se fotografia u mor pasi ata sapo kishin bërë dashuri.

Roberto rrezatonte për kamerën ndërsa mbajnë gota verë dhe Larisa e puthi atë. Ai shkroi: "Natë luksoze me dashurinë e jetës sime".

Larisa u përgjigj: "Ju erë të mirë në botë. Natë e përsosur. Te dua shume".

Por Roberto, i gjallë, harroi të kontrollonte se kishte prerë parakohjen për të prerë pjesën e poshtme të trupit të Larissa para se të postohej. Qindra mijëra pasues e panë figurën para se ta merrte.

Trajneri i tij i parë, Luiz Guilherme Gomes de Farias, 57, tha për The Sun të dielën: “Ai është po aq i njohur në Brazil për sensin e tij të modës dhe gruan e bukur sa talentin e tij të shkëlqyeshëm.

Njerëzit e Liverpool do ta duan atë. Ai dhe gruaja e tij sjellin magjepsje kudo që shkojnë ”.

Zogjtë e dashurisë u lidhën në 2015 jo shumë kohë pas mbërritjes së tij në Liverpool FC. Martesa u bë në vendlindjen e Firmino, Maceio, Brazil.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Roberto Firmino Shkëmbimi i Betimeve me Gruan.
Roberto Firmino Shkëmbimi i Betimeve me Gruan.

Ditë para ngjarjes, Larisa postoi një mesazh prekës për bashkëshortin e saj të ardhshëm në të cilin shkruante: "Unë të zgjodha ty dhe do të të zgjidhja një mijë herë".

Firmino u shoqërua në altar nga nëna e tij, Mariana Cícera.

Nëna Roberto Firmino e shkon deri tek alteri.
Nëna Roberto Firmino e shkon deri tek alteri.

Dhe shokët e ekipit të Liverpool Philippe Coutinho, Lucas Leiva dhe Allan Souza ishin të pranishëm për të dëshmuar dhe për të kullotur rastin e lumtur.

Roberto Firmino Njeriu më i Mirë dhe Burra me Kostum.
Roberto Firmino Njeriu më i Mirë dhe Burra me Kostum.

Ishte Philippe Coutinho ai që kryente detyrat më të mira.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Foto Dasma e Roberto Firmino
Foto Dasma e Roberto Firmino

Pasi çifti dha zotimet e tyre, ylli brazilian i popit Gabriel Diniz siguroi argëtim për shumë të ftuar. 

Ai u mbështet nga një grup i plotë dhe këngëtarë mbështetës, të cilët tërhoqën rutinat koreografike të vallëzimit.

Pas martesës, shumë prej të ftuarve morën në mediat sociale për të ngarkuar foto dhe video të ngjarjes.

Në një faqe interneti të projektuar posaçërisht për të blerë dhurata për nusen dhe dhëndrin, ata i kërkuan të ftuarve të tyre që të kontribuojnë financiarisht për një apel mjekësor për Miguel Enrique, një fëmijë dyvjeçar nga Santa Catarina i cili vuan nga atrofi muskulare spinale, një sëmundje degjeneruese .

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas ceremonisë, porsamartët mbajtën një mbrëmje të plotë me argëtim nga disa prej emrave më të mëdhenj në industrinë muzikore të Brazilit, duke përfshirë Wesley Safadão dhe Thiaguinho.

Nuk kaloi shumë dhe erdhën bekimet e martesës. Të dy çiftet ishin dëshmitarë të lindjes së fëmijës së tyre të parë të cilin e quajtën Valentina Firmino.

Roberto Firmino Vajza, Valentina.
Roberto Firmino Vajza, Valentina.

Më vonë, çifti kishte një tjetër vajzë, të cilën e quanin Bella.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhys Williams Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Familja Roberto Firmino.
Familja Roberto Firmino.

Roberto Firmino Tattoos Fakte:

Disa futbollistë janë plotësisht të dashuruar me artin e trupit [Tattoos]. Kemi parë lojtarë të caktuar si Arturo Vidal, Marcos Rojo, Daniel Agger, Raul Meireles, Memphis Depay, MArtin Skrtel ndër të tjerët.

Të njohur të tjerë të shkruar si ushtarak, Pini ujë, Mkhitaryan, Ousmane Dembele, Rashford, Shambellan Gabriel Jezus janë ende për të qenë adhurues absolut i tatuazheve.

Firmino është tatuazh i rëndë dhe përkushtimi i tij për familjen e tij është shkruar në të gjithë trupin e tij me bojë rreth trupit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai bëri një seri tatuazhesh, përfshirë një në gjermanisht që lexon: "Familja, dashuria pa fund". 

Firmino kaloi kohë në Gjermani kur luante për Hoffenheim - kështu që ka gjasa që ai të marrë atë tatuazh gjatë kohës së tij atje. Ai kishte një tjetër, në greqisht, në gjoksin e krishterë të devotshëm: "Perëndia është besnik".

Braziliani pa dyshim ka tatuazhin më të mirë të shkruar në gjoks. Ky është emri i vajzës së tij, Valentina Firmino.

Krahu i tij i djathtë ka imazhe të prindërve të tij dhe anëtarëve të familjes, por ai pranoi në faqen e internetit Mirror duke thënë 'Tatuazhet në krahun e majtë nuk kanë vërtet kuptimin e duhur, por unë jam duke kërkuar diçka. '

Gjithashtu në krahun e tij të djathtë, ai ka një trëndafil të kuq për dashuri, një tërfil me katër fletë si një shenjë fati, një simbol paqeje në parakrah dhe vitin 1991 në nyjet e tij - që përfaqëson vitin që ai lindi. Gjithashtu, fjala dashuri është tatuazh në nyjet e dorës së tij të majtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fakte Tattoo Hand Roberto Firmino
Fakte Tattoo Hand Roberto Firmino

Firmino ka pranuar se tatuazhet në krahun e majtë nuk kanë një kuptim të duhur, por thotë se ai po kërkon ide që më në fund erdhi.

Ndërkombëtar i Brazilit kohët e fundit ka marrë në Instagram për të treguar idenë e fundit tatuazhin e tij më të ri i cili mund të jetë një imazh i gruas së tij - Larissa Pereira- me fjalën 'dashuri' gdhendur poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Firmino mbishkroi imazhin me 'seguimos rabiscando', që përkthehet fjalë për fjalë si 'ne ndjekim doodling'.

Fakte Tattoo Roberto Firmino.
Fakte Tattoo Roberto Firmino.

Jo për të harruar, ai gjithashtu ka në qafën e tij "Deus" tatuazh në qafën e tij, që është portugez për Zotin.

Kuptimi i tatuazhit të qafës Roberto Firmino.
Kuptimi i tatuazhit të qafës Roberto Firmino.

Trupi i brazilianit është zbukuruar me një numër tatuazhesh duke përfshirë këtë që do të thotë 'Zoti' në Portugez

Roberto Firmino Historia e Flokëve:

Sulmuesi brazilian kompleton një treshe të kontribuesve të Liverpool në 'flokët më të këqija' XI. Karriera e flokëve të Firmino në Liverpool filloi me respekt pas mbërritjes së tij në 2015 në Merseyside, me një mbrojtës të shkurtër dhe anësorë.

Fakte të stilit të flokëve Roberto Firmino.
Fakte të stilit të flokëve Roberto Firmino.

Sidoqoftë, ashtu si me disa nga shokët e ekipit të tij, flokët e Firmino me siguri kanë përqafuar regjimin kaotik të Jurgen Klopp.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nat Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Makina Roberto Firmino:

Roberto Firmino ka një Ferrari 180,000 Italia të kuqe të ndezur 458. Braziliani, veshja e të cilit përputhej me rrotat e tij, ndau imazhin e tij që do të hidhej pas timonit të super veturës italiane, i aftë të arrijë 202 mph me një kohë 0-60 prej vetëm 3.4 sekondash.

Makina Roberto Firmino.
Makina Roberto Firmino.

Roberto Firmino Moda Sense:

ROBERTO FIRMINO dhe gruaja e tij Larissa Pereira kanë atë që duhet për t'u bërë një stendë e fortë këtu. Përpara arritjes së tij në Merseyside, ata tashmë kishin shumë nga atributet e nevojshme për të konkurruar me futbollin më të mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tani ai dhe Larisa janë të njohur për fotografitë e tyre që paraqesin në veshjet e bollshme. Një anëtar i familjes, i cili nuk donte të emërohej, tha:

“Roberto dhe Larissa janë të ngjashëm - ata e duan jetën e mirë, makinat e shpejta dhe shtëpitë e rehatshme. Ata janë si David dhe Victoria Beckham.

Ajo është shumë e ndërgjegjshme për trupin dhe i pëlqen të mbahet në formë. Ata janë vërtet të lumtur së bashku dhe i përshtaten njëri-tjetrit. Ajo e mban atë në këmbë dhe është shumë besnike. "

Si një fëmijë, Roberto Firmino një herë shëtiste rreth qendrës së qytetit dhe tregonte prindërve se një ditë do të mbante të gjitha këto rroba dhe bizhuteri në modë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhys Williams Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sot, ai dihet se i pëlqen shumë blerja dhe veshja e markave dhe trendeve më të fundit. Pa dyshim, ai mund ta përballojë atë, ai e prish veten. Ai po jeton një jetë të mrekullueshme.

Ju mund ta shihni se sa i lumtur është ai. Ai pëlqen të argëtohet. Ai i pëlqen të videon duke kënduar dhe duke e vendosur atë në Instagram. Tani ai mund të bëjë çfarë të dojë.

Atij i pëlqen të ndryshojë ngjyrën e flokëve sa herë që i pëlqen. Ai po bën atë jetë që nuk e kishte menduar kurrë se mund të kishte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke folur në janar të dashurisë së tij për luks, Roberto tha: “Më pëlqen të provoj gjëra të reja. Mbase jam pak kot. Unë kam një gardërobë ekzotike. Stili im është i shkëlqyeshëm dhe i guximshëm kur bëhet fjalë për të zgjedhur se çfarë të veshin.

Kërkoj çmenduri të ndryshme në internet dhe ose i kopjoj ato ose marr atë që dua dhe e bëj stilin tim. I dua rrobat e mprehta.

Unë jam duke u përpjekur të krijoj stilin tim të nënshkrimit dhe jam duke e përmirësuar atë çdo ditë. Bëhet fjalë për të shprehur kush jam dhe për të gjetur se çfarë më përshtatet dhe çfarë më pëlqen. ”

Tani Roberto, paga e të cilit në Reds thuhet të jetë £ 90,000 një javë, do të sjellë familjen e tij të re në Merseyside. Ai ka ndarë tashmë pasurinë e tij, duke blerë nënën e tij një shtëpi të re luksoze në Maceio.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Roberto Firmino Fakte të Biografisë - Stili i tij i lojës:

Roberto Firmino kryesisht luan si mesfushor sulmues, por ai gjithashtu mund të luajë si mesfushor sulmues, anësor ose qendror. Ai ka aftësinë të përdorë shpejtësinë, kontrollin e ngushtë dhe shikimin e tij kudo që vendoset.

Ryan Babel, një shok skuadre i Firmino-s në Hoffenheim, e përshkroi atë si "Një lojtar i ndërlikuar". Sipas gjuhës holandeze, 'Firmino mund të driblojë dhe të gjuajë.

Ai ka një goditje të shkëlqyeshme. ai mund të luajë shumë përmes topave dhe asistimet e tij janë shumë të mira. Aftësia e tij drejtuese është gjithashtu e ndërlikuar. ” Babel gjithashtu deklaroi se Firmino kishte një mentalitet të përulur dhe nuk kishte probleme me qëndrimin.

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Kevin ongara
vjet 3 më parë

Ky njeri është i pabesueshëm! Unë jetoj Bobbg firmino