Robert Lewandowski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Robert Lewandowski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Robert Lewandowski përshkruan Fakte mbi Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, Familja, (Marrëdhënia e Pretenduar me Adolf Hitler), Gruaja (Anna Lewandowska), Stili i Jetës, Vlera e Netit dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e futbollistit polak me origjinë nga Varshava. Lifebogger e fillon atë nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm me në lojën e futbollit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mario Mandzukic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po, të gjithë e dinë se ai ishte me siguri të kurorëzohet lojtari botëror i vitit në 2020 nëse jo për COVID. në lidhje me aftësitë e tij për të shënuar gol, por vetëm disa tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Robert Lewandowski e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Robert Lewandowski Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme:

Robert Lewandowski ka lindur në gusht 21, 1988 në Varshavë Kryeqyteti i Polonisë nga Krzysztof Lewandowski (babai) dhe Iwona Lewandowska (Nëna).

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mario Gomez dhe fakte të patreguara të biografisë

Ai lindi në një familje praktikuese katolike dhe kaloi vitet e para të jetës së tij të fëmijërisë në Leszno afër, Poloninë Perëndimore.

Robert Lewandowski Fakte të Biografisë së Fëmijërisë: Fati:

Siç e tregon Biografia, Lewy ishte e destinuar të bëhej sportiste që nga dita kur u lind. Vetëm i pëlqen Leroy Sane, ai lindi në sport. Idealisht, të gjithë anëtarët e familjes Robert Lewandowski janë yje të sportit.

LEXO
Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Nëna e tij, Iwona ishte një volejbolliste aktive në Shoqatën e Sporteve Akademike të ligës së parë 'Varshavë', ndërsa babai i tij, Krzysztof - një ish xhudist - ishte një lojtar i suksesshëm në klubin e futbollit Hutnik Warsaw. Nuk është çudi që me shembuj kaq të theksuar në të dy anët, Roberti i ri ndoqi gjurmët tashmë të ndezura nga prindërit e tij. Ai kishte provuar sporte të ndryshme, por pa dyshim që ai ndjehej më së miri me një top në këmbë dhe kishte rekord suksesi si fëmijë.

LEXO
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Robert Lewandowski Historia e Futbollit - Jeta e hershme me lojë:

Babai i tij, pasi e kishte kuptuar pasionin e djalit të tij, e merrte djalin e tij të vogël në seancat trajnuese të Partyzant Leszno. Në moshën nëntë vjeç, ai filloi trajnimin e tij në Varsovia Varshavë.

Pista e ashpër, rëra pa gjethe bari, retë e pluhurit që kufizonin dukshmërinë, baraka të vjetra të pa ngrohura me dritare të mbyllura në vend të ndërrimit të dhomave - këto ishin kushtet në të cilat filloi të mbinte talenti i madh i Robert Lewandowski.

LEXO
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pas shtatë vjetësh Lewandowski u largua nga Varsovia për t'u bashkuar me klubin e pestë të Delta Warsaw, i cili ishte një furnizues i drejtpërdrejtë i lojtarëve për Legia Varshavë. Ai përparoi atje derisa të ndodhte fatkeqësia.

Robert Lewandowski Fakte të patreguara të biografisë - Tragjedia:

Babai i tij Krzysztof ëndërroi që një ditë ai do ta shihte djalin e tij duke luajtur për klubin nga Rruga Łazienkowska. Mjerisht, për shkak të një kthesë mizore të fatit, ai as nuk arriti të shihte ndeshjen e parë të të moshuarve të djalit të tij - ai ndërroi jetë në 2005.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thomas Muller Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tragjedia e familjes e detyroi Robertin që të rritet shumë herët. Henrikh Mkhitaryan gjithashtu dëshmoi të njëjtin fat pas vdekjes së heroit (babait) të tij.

Robert Lewandowski Biografia - Rruga drejt famës:

Pavarësisht moshës së tij ende shumë të re, duke dashur të zvogëlojë barrën financiare të nënës së tij, ai vendosi të linte shtëpinë e familjes së tij dhe u transferua te motra e tij në Varshavë. Ai menaxhoi çdo pak para që fitoi në klubin e futbollit Delta.

LEXO
Julian Brandt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas disa ndeshjeve të mira dhe katër golave ​​të shënuara, ai u njoftua nga skuadrat e Legia Warsaw.

Duke marrë vjeshtën:

Në sezonin e 2005 / 2006 Lewandowski ishte një lojtar legjitim për rezervat e katërt të kampionatit famëkeq polak në një kontratë njëvjeçare.

Qëllimi i tij ishte të hynte në skuadrën primare sa më shpejt të ishte e mundur. Ai bëri një përshtypje shumë të mirë si një lojtar rezervë, i cili nuk i shpëtoi vëmendjes së trajnerit të tij dhe ekspertëve të futbollit.

LEXO
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Sulmuesi i ri ndoqi një kamp trajnimi në Wronki së bashku me ekipin e parë me qëllim që të provonte vlerën e tij.

Për fat të keq, kishte fat të keq. Lewy i ri mori rënien. Ai përfundoi me një dëm të tmerrshëm shumë herët në karrierën e tij me klubin dhe nuk ishte në gjendje të demonstronte potencialin e tij të plotë.

Bakayoko pësoi një fat të tillë në kohë të ngjashme të karrierës së tij të re. Sa i përket Lewy, tani nuk kishte asnjë shans që ai të llogariste në bashkimin në kampionatin më të mirë polak - Ekstraklasa. Planet e tij rezervë të arratisjes në klube të tjera më të ulëta dështuan. Askush nuk e donte. Legia, në mënyrë të papritur dhe pa asnjë paralajmërim ose shpjegim, vendosi të mos zgjasë kontratën e Robertit.

LEXO
Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold

Vini re, një karrierë jetëshkurtër u ndal. Kjo ishte ëndrra e papërmbushur e Robert Lewandoskit.

Robert Lewandowski Bio - Histori Suksesi:

Pasi u refuzua nga Legia, Robert u la i bllokuar. Ai i përkiste asnjë klubi dhe ai nuk kishte qasje në një bazë të duhur trajnimi. Për fat të mirë, vetëm në kohë, nëna e tij erdhi në shpëtim duke bërë të gjitha përpjekjet e mundshme për të realizuar ëndrrat e djalit të saj.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në verën 2006, Lewy i ri u shërua nga lëndimi i tij. Ai ishte me fat që u hodh nga Znicz Pruszków, i cili mori rrezikun pavarësisht raporteve që thanë se ai ishte ende i lënduar.

Atje, Lewy filloi një ngjitje dinamike drejt majave të futbollit. Ai e drejtoi ekipin e tij në fitimin e ligës së tretë polake pasi shënoi pesëmbëdhjetë gola që e çuan atë të ishte golashënuesi më i mirë i ligës. Ekipi i Lewy fitoi promovimin në fluturimin e kampionatit më të lartë polak me përpjekjet e tij. Ai shpejt filloi të shënonte mbi 20 gola në sezon.

LEXO
Tregimet e fëmijërisë së Achraf Hakimi Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai e shfrytëzoi rastin për t’u ribashkuar në klubin e tij të vjetër Legia pasi ata u lutën për falje. Përsëri, pasi shikoi një grumbull ofertash dhe nuk përfundoi kurrë negociatat, Lewandowski vendosi të luante për Borussia Dortmund, me të cilin nënshkroi një kontratë katër vjeçare.

Robert Lewandowski Fakte të Biografisë - Duke u ngritur në famë globale:

Sezoni 2011/2012 provoi të ishte një moment i një përparimi të madh. Dhe një përparim që shumë futbollistë që ëndërrojnë një karrierë të shquar do të dëshironin të përjetonin. Fillimisht nuk kishte asnjë shenjë që tregonte se karriera e Lewandowski në Signal Iduna Park do të ndryshonte. Situata u kthye me dëmtimin e Lucas Barrios në Copa America dhe Jurgen Klopp mori Lewandowski për të mbushur vendin e lirë.

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pole e shfrytëzoi atë shans sa më mirë që mundi. Me të, Dortmund dëshmoi një transformim të pabesueshëm. Një shakatë me kohë të plotë papritmas u kthye në një sulmues të klasit të parë (pothuajse i barabartë me C Ronaldo) me instiktin e një vrasësi. Kjo është historia e rritjes së famës së Robert Lewandowski që tregon udhëtimin e tij për në FC Bayern.

Pjesa tjetër siç thonë ata është histori. Me fjalët e Lewy; “Unë e dua futbollin, e dua vetëm sepse më jep jetën time. Nuk ka më. “

Robert Lewandowski Jeta Familjare:

Familja e Robert Lewandowski është një familje e përbërë nga yje të futbollit, volejbollit, arteve marciale dhe xhudos. Tani le të fillojmë nga kryefamiljari i familjes.

LEXO
Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

BABAI: Lewy ishte kënaqur me vite të marrëdhënies së ngushtë me babanë e tij kur ai ishte gjallë. Përveç që i mësoi atij mashtrimet e nevojshme në futboll, Krzysztof gjithashtu gjen kohë për të luajtur lojëra lokale me duar me Lewy.

I riu Robert Lewandowski dhe babai- Krzysztof.
I riu Robert Lewandowski dhe babai- Krzysztof.

Të gjithë ishin të veçantë në sytë e tij, përfshirë motrën e Lewy, Milena Lewandowski. Të dy do të shtriheshin me radhë në krahët e tij dhe do të shikonin programin televiziv të fëmijëve të tyre të preferuar. Soshtë për të ardhur keq sa ata e humbën atë kur ishin fëmijë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mario Mandzukic Plus Fakte të paqarta të biografisë
Robert Lewandowski me babanë - Krzysztof dhe motrën - Milena.
Robert Lewandowski me babanë - Krzysztof dhe motrën - Milena.

nËNA: Iwona Lewandowska është Nëna e Robert Lewandowski. Të dy palët ndajnë një marrëdhënie të mirë së bashku.

Robert Lewandowski duke qëlluar me mamin- Iwona.
Robert Lewandowski duke qëlluar me mamin- Iwona.

Ajo dihet se është personi që e detyron Robertin të bëhet shumë herët dhe të marrë demin nga briri pas vdekjes së burrit të saj. Pa dyshim, Robert i jep merita babait të tij të ndjerë për vënien e themelit për karrierën e tij. Ai e vlerëson nënën e tij për qëndrimin me të gjatë gjithë kohës së mirë dhe të keqe (humbjen e babait të tij dhe dëmtimin e hershëm të karrierës).

LEXO
Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke rrëfyer për vdekjen e burrit të saj, Iwona një herë tha; “Për fat të mirë, në momentin që ndodhi, Roberti nuk ishte në shtëpi. Krzysztof u përpoq me kancerin dhe një natë ai pësoi një goditje tjetër dhe nuk ishte mes nesh në mëngjesin tjetër. Roberti atëherë jetonte me motrën e tij më të madhe në Bielany. Unë i tregova gjithçka pas klasës. Ai u përgjigj se e ndjeu atë. Ai ishte shumë trim si një k i vogëlid." thotë zonja Iwona.

LEXO
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Edhe si një njeri i familjes, Lewy ende gjen kohë cilësore për të kaluar me mamanë e tij Iwona. Ai nuk pranon kurrë ta bëjë atë të ndihet i vetmuar që pas largimit të babait të tij.

Nëna Robert Lewandowski- Iwona.
Nëna Robert Lewandowski- Iwona.

SISTER: Milena Lewandowski është motra e Robert Lewandoskit. Ajo ishte aty për Lewy kur ai kaloi kohë të vështira ndërsa të dy ishin ende fëmijë. Ajo është një volejbolliste profesioniste që ka përfaqësuar vendin e saj prej viti. Ajo shkëlqen në volejboll ndërsa vëllai i saj shkëlqen në futboll.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thomas Muller Plus Fakte të patreguara të biografisë

Milena mori nënën e saj, Owona, e cila ishte një ish-lojtar profesionist i volejbollit.

Motra e Robert Lewandowski Milena.
Motra e Robert Lewandowski Milena.

gjyshja: Gjyshja e Lewy vdiq në moshën 91 vjeç. Më poshtë është ajo dhe Milena Lewandowski.

Gjyshja e Robert Lewandowski.
Gjyshja e Robert Lewandowski.

Gruaja Robert Lewandowski - Anna Lewandowska:

Pas sulmuesit të suksesshëm, qëndron një grua joshës. Gruaja e Robert Lewandowski është Anna Lewandowska. Ajo është një sportiste polake, e diplomuar në Akademinë e Edukimit Fizik në Varshavë. Ajo është gjithashtu një specialist i të ushqyerit, karatesë dhe së fundi, një përfaqësuese e Polonisë në karate tradicionale si në kohën e shkrimit. Të dy kishin dasmën e tyre në vitin 2013, i cili ishte viti i tij i rëndësishëm.

LEXO
Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dashuria e Lewy për Anën është e theksuar dhe e denjë për tu matur nga shumë tifozë të tij dhe madje edhe futbollistë (si ata Marcus RashfordRoberto Firmino Juan Mata i cili njihet se ka marrëdhënie shumë të mira). Të dy Lewy dhe Anna janë parë gjithmonë së bashku.

Robert Lewandowski dhe Gruaja- Anna kalojnë kohën bukur.
Robert Lewandowski dhe Gruaja- Anna kalojnë kohën bukur.

Peshtë me vend të përmendet se gruaja e Robert Lewandowski Anna Lewandowski ka një medalje bronzi në kategorinë e karatesë në Kampionatin Botëror 2009.

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Robert Lewandowski Gruaja, Anna- Një mbajtëse e rripave të zinj.
Robert Lewandowski Gruaja, Anna- Një mbajtëse e rripave të zinj.

Robert Lewandowski në 7th të dhjetorit, 2016 njoftoi se gruaja e tij ishte shtatzënë me një 'barku shtatzene' festimi i qëllimit.

Njeriu polak para ndjeu më vonë 'e mrekullueshme' pasi kishte postuar një fotografi të ngrohtë të tij dhe vajzës së tij të porsalindur Klara.

Zbulohet !! - Robert Lewandowski është i lidhur me Hitlerin:

A e dini ?? !!… Robert Lewandowski ishte nipi i motrës më të vogël të Hitlerit që quhej Pawla Hitler. Ajo vdiq në vitin 1960.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Marrëdhënia Robert Lewandowski me Hitlerin.
Marrëdhënia Robert Lewandowski me Hitlerin.

Njeriu i Biçikletës:

Robert Lewandowski është një entuziast i plotë i biçikletave dhe motorëve! Pavarësisht se ka një karrierë profesionale futbolli, Lewa nuk e ka humbur pasionin e tij me motor dhe i ka mbijetuar aksidenteve të ndryshme në 10 vitet e fundit.

Ai ishte larg skenës për tre muaj pas një aksidenti që kishte ndërsa po ngiste biçikletën e tij. E tij tani është më e kujdesshme se më parë. Këtu përfundojmë për Historinë e Jetës së Robert Lewandowski.

LEXO
Tregimet e fëmijërisë së Achraf Hakimi Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet