Historia e fëmijërisë së Rio Ferdinand Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Rio Ferdinand Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Legjende të Legjendës së Njeriut, i cili njihet më shumë me Nofkën; "Ferdz". Rio Ferdinand Fëmijëria jonë Historia Plus Fakte të patreguar Biografia sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e Biografisë së Rio Ferdinand përfshin Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, prejardhja familjare, Gruaja e Vonë (Rebecca Ellison), Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Po, të gjithë e dinë për Aftësitë e tij Mbrojtëse Legjendare, por pak e konsiderojnë Bio-n tonë të Rio Ferdinand që është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Rio Ferdinand Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Rio Gavin Ferdinand lindi më 7 nëntor 1978 në King's College Hospital, London, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij e ndjerë Irlandeze, Janice Lavender dhe babai i Shën Lucianit, Julian Ferdinand.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Nëna e Ferdinandit, Nëna ishte vetëm 17 vjeç kur e pata atë. Ferdinand u rrit së bashku me vëllain e tij fëmijë, Anton në Peckham. Sidoqoftë, ai kishte një familje të madhe.

Të dy prindërit punuan aq shumë për të mbajtur familjen. Në atë kohë, nëna e tij e ndjerë ishte një kujdestare e fëmijëve dhe babai i tij si një rrobaqepës. Të tregohet e vërteta. Prindërit e Ferdy nuk u martuan kurrë dhe ata u ndanë kur ai ishte 14 vjeç. Para se të ndaheshin, të dy palët premtuan të qëndronin ende pranë fëmijëve të tyre.

LEXO
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ishte babai i Ferdy, Julian ai që kujdesej për fëmijët e tij. Ai e zhvendosi familjen e tij në një pasuri të afërt. Si mënyrë e lidhjes, ai e çon të riun Rio Ferdinand në stërvitje futbolli dhe në parqet lokale. Kjo sepse Ferdy i vogël zhvilloi një interes në futboll në atë kohë. Pavarësisht dashurisë së tij për futbollin, arsimi ishte ende një parakusht.

Ferdy i vogël ndoqi shkollën fillore Camelot. Në shkollë, ai u përqendrua në matematikë dhe një ditë, ai u kënaq me mundësinë për të performuar para një audience gjatë një prodhimi shkollor të Bugsy Malone.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fjalët e tij ...“Unë gjithmonë si fëmijë kam dashur të bëj diçka ndryshe, do të mërzitesha shumë lehtë - madje edhe duke luajtur futboll ose duke u shoqëruar me shokët e mi. Kështu që udhëton larg nga shtëpia, takon njerëz të rinj. … Me pelqeu.

Pak Ferdy më vonë zgjodhi për të marrë pjesë në Blackheath Bluecoat School në një orvatje për të bërë miq të rinj dhe u vendosën mirë, duke ndier besimin e tij në rritje siç shihet më poshtë.

Ferdinandi gëzonte shprehjen fizike, duke marrë pjesë jo vetëm në klasa futbolli dhe gjimnastikash, por edhe dramë, teatër dhe balet. Ai ishte një fëmijë i aftë që fitoi bursat: ai përfaqësoi Southwark në gjimnastikë në Lojërat Rinore të Londrës. Idealisht, sipas moshës 10, ai u ftua për të stërvitur në akademinë Queens Park Rangers ku filluan ëndrrat e tij të futbollit.

LEXO
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Aftësitë superiore të futbollit të Ferdinandit ishin të dukshme edhe si fëmijë: kur ai ishte 11 vjeç, trajneri i tij i të rinjve, David Goodwin, vërejti: "Unë do të të quaj Pelé, bir, më pëlqen mënyra se si luan". Ferdinand në fakt filloi si një mesfushor sulmues, megjithatë, skautët e ekipit të tij panë që lojtari i ri kishte potencialin fizik për të qenë një qendërmbrojtës në vend.

Skuadra londineze West Ham United do të ishte shtëpia e tij e futbollit, megjithatë, dhe ai u bashkua me sistemin e tyre të të rinjve në 1992. Në 1994, ai luajti përkrah Frank Lampard. Ferdy përparoi nëpër radhët e të rinjve dhe bëri debutimin e tij profesional në Premier League në 1996.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Maturimi i plotë erdhi pas një periudhe huazimi te Bournemouth dhe transferimit te Leeds United. Kjo bëri që Manchester United t'i thërriste atij në 2002. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jeta e Marrëdhënies Rio Ferdinand:

Rio është martuar me gruan e tij të ndjerë, Rebecca Ellison. Ajo ishte një ish trainer fitnesi që u takua me futbollistin Rio Ferdinand ndërsa ai po luante në West Ham në fund të viteve 1990.

Ferdinand mbeti i shkatërruar kur gruaja e tij e dashur Rebecca vdiq në vitin 2015, vetëm 34 vjeç. Por si vdiq ajo? Dhe cila ishte historia e saj? Shikojmë jetën e saj

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fillimisht nga Essex, ajo mbajti një profil të ulët dhe më vonë u trajnua si një kontabilist para se të martohej me Rio në 2009. Rio dhe gruaja e tij e ndjerë Rebecca kishin dasmën e tyre në Karaibe.

Ajo lindi djalin e parë të çiftit Lorenz në 2006 dhe një djalë i dytë i quajtur Tate ndoqi tre vjet më vonë. Ata mirëpritën një vajzë të quajtur Tia në 2011, në të njëjtën kohë kur familja u kthye në Londër pas një periudhe në Manchester kur Rio luajti për United.

LEXO
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Para vdekjes së saj, Rebecca e kishte mbajtur private sëmundjen e saj pasi ishte diagnostikuar me kancer në 2014. Pasi mori trajtimin, ajo mendoi se ishte e qartë nga sëmundja në 2014. Fatkeqësisht, kanceri u kthye dhe u përhap në kockat e saj.  Kur u njoftua vdekja e saj ajo nxiti një derdhje të pikëllimit nga bota e futbollit.

Rio konfirmoi vdekjen e gruas së tij të dashur në një deklaratë tërheqëse që lexonte:

“Shoku im i shpirtit u largua natën e kaluar. “Rebecca, gruaja ime e mrekullueshme, ndërroi jetë paqësisht pas një beteje të shkurtër me kancerin në Spitalin Royal Marsden në Londër. “Ajo ishte një nënë fantastike e dashur për tre fëmijët tanë të bukur. Ajo do të mungojë si grua, motër, teze, vajzë dhe mbesë. "Ajo do të jetojë në kujtesën tonë, si një udhëzuese dhe frymëzim."

Rio kohët e fundit zbuloi se çfarë do t’i thoshte Rebekës nëse do të kishte edhe një moment me të. Duke u shfaqur në një reklamë emocionale për Child Bereavement UK, ai tha:

LEXO
Ainsley Maitland-Niles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

“Nëse do të isha në gjendje të kisha një minutë më shumë me Rebekën, me siguri, do ta pyesja padyshim se çfarë dëshironte me fëmijët që rriteshin në faza të ndryshme, momente pikante në zhvillimin e tyre. "Unë do t'i thoja asaj se e dua".

Rio Ferdinand Gruaja e Vonë - Pasojat e Vdekjes:

Funeral Rebecca u vendos për prehje pas një ceremonie private në Kent në maj 2015. Shumë nga shokët e ekipit të burrit të saj morën pjesë në varrim duke përfshirë ish-menaxherin e Manchester United Sir Alex Ferguson.

LEXO
Shinji Kagawa Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të tjerët gjithashtu që bënë nderime ishin Robin van Persie, Edwin van der Saar, Nemanja Vidic dhe Darren Fletcher. Shërbimi u përshkrua si një festë e jetës së Rebekës. Tre fëmijët e saj të zgjedhin muzikën që do të luhej.

Ata mbetën vetëm të gjithë me babanë e tyre. Ndërsa dy të moshuarit dinë për vdekjen e nënës së tyre, fëmija i fundit i lindur do t'i bënte babait të saj disa pyetje në lidhje me vendndodhjen e nënës së saj.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Reagimi i Rio ndaj vdekjes së saj: Ferdinand pranoi se ai u kthye për të pirë menjëherë pas vdekjes së Rebekës. Pas vdekjes, Rio ka pranuar se e tij "Bota u shemb" dhe ai fillimisht u kthye në alkool për t'u marrë me pikëllimin e tij, por tani është duke u përqendruar në të qenit një baba i dashur për fëmijën e tij

Në fjalët e tij ...“Vetëm netët mund të më zhbëjnë. Zakonisht zgjohem midis orës 2-3 të mëngjesit, kur tmerri i asaj që kanë humbur fëmijët e mi më godet përsëri, duke më mbajtur zgjuar deri në agim. " Vdekja e gruas së tij përfundimisht e detyroi pensionimin e tij nga futbolli.

LEXO
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Rio Ferdinand prishet gjatë xhirimeve të dokumentarit të BBC për humbjen e gruas së tij.

Dokumentari një orë i transmetuar në BBC One pa Rio duke folur për jetën e tij si i ve, një mama dhe një baba.

Programi gjithashtu hulumtoi se si prindërit vuajnë pikëllimin dhe mbështesin fëmijët e tyre - dhe treguan se si e vetmja mënyrë që ata mund t'i mbështesin vërtet është rindërtimi i jetës së tyre. Rio gjithashtu u takua me prindërit e tjerë duke luftuar me humbje dhe shpjegoi përpjekjet e tij përreth duke u përpjekur për të sjellë deri tre fëmijët e tij nga vetë.

LEXO
Shinji Kagawa Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rio Ferdinand Fakte të paqarta të biografisë - Një marrëdhënie e re:

Kohët e fundit, është raportuar se Rio ka krijuar një marrëdhënie me ish-yllin e Towie Kate Wright dhe dyshja u panë duke shijuar pije me njëri-tjetrin në Londër. Kate është përgjegjëse për rregullimin e zemrës së thyer të Ferdy.

Çifti ka qenë i prirur për të mbajtur romancën e tyre larg nga qendër të vëmendjes. Kjo bëri që Kat edhe të largohej nga televizioni televiziv real i Essex pas disa javësh spekulime.

Jeta Familjare Rio Ferdinand:

Kjo është familja e Rio Ferdinand e cila përfshin shumicën e anëtarëve të familjes së tij. Fotoja tregoi Sian (e dyta nga e djathta) duke pozuar me gjysmë vëllezërit e saj Rio dhe Anton (larg majtas dhe djathtas), vëllain, babanë dhe nënën (në qendër) me mbishkrimin.

LEXO
Ainsley Maitland-Niles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 kjo 'skuadra ime përgjithmonë' fotoja u shkurtua vetëm kohët e fundit ndërsa një anëtar i familjes së tij kaloi. Nëna irlandeze e Rio Ferdinand, Janice Lavender u largua nga familja në një moshë të re në të 50-at e saj.

Siç u tha më herët, mamaja e tij e ndjerë filloi të dilte me Julian Ferdinand, i cili përshëndeti nga Shën Lucia, si një adoleshent dhe ata më vonë kishin dy fëmijë së bashku, Rio dhe Anton. Ndarjet e tyre lindi mbiemrin e saj Lavender.

Të dy jetuan në një pronë të këshillit në Peckham dhe nuk u martuan kurrë. Pasi u ndanë, Janice përfundimisht u martua me Peter St Fort, me të cilin kishte një vajzë, Sian dhe një djalë, Jeremiah.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rio më parë e përshëndeti Janice si një "Supermum" dhe tha ajo "Gatuar dhe pastruar, dhe lëvizur qiellin dhe Tokën për të siguruar që vëllai im i vogël Anton dhe unë të shkoj në shkollë ose klubet e të rinjve në kohë". Mamaja e Ferdy duroi racizmin gjatë kohës që ishte me babanë e tij. Si Ferdy e vë atë..."Kur ata ishin takim, kalimtarët do të pështyjnë në Mami, sepse ajo po dilte me një djalë të zi ".

Nëna e Rio Ferdinand Janice St Fort u përshkrua si një 'Nena e perkushtuar' dhe 'një frymëzim. Në vitin 2017, ajo vdiq pas një beteje me kancerin. Ajo u përshkrua si 'shtylla kurrizore e familjes' Janice St Fort ishte 58 vjeç kur vdiq në spital me familjen e saj në shtratin e saj.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Para vdekjes së saj, Janice Lavender dikur u gjend nën një tendosje të konsiderueshme ndërsa shikonte bijtë e saj të përfshiheshin publikisht në një garë me ish-kapitenin e Anglisë John Terry.

Anton Julian Ferdinand (i lindur më 18 shkurt 1985) është një futbollist anglez i cili luan për Southend United si mbrojtës. Ashtu si vëllai i tij, ai ishte një produkt i akademisë West Ham United. Wasshtë pohuar se ai me keqdashje e quajti mbrojtësin e Queens Park Rangers Anton një 'f ****** black c ***' gjatë një ndeshjeje më 23 tetor të vitit të kaluar.

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

SISTERS: Motrat gjysmë të Ferdinandit janë; Sian (mesi majtas), Chloe (mesi djathtas), Anya (larg majtas) dhe Remi Ferdinand (larg majtas). Sian është më i bukur se të tjerët.

Rio Ferdinand Fakte të patreguara të biografisë - Racizmi:

Njëherë e një kohë, Policia e Derbyshire dikur tha se po hetonin një Tweet origjinale nga Rio Ferdinand pas pranimit të ankesave nga anëtarët e publikut.

Termi 'choc ice' kuptohet se do të thotë 'e zezë nga jashtë, e bardhë nga brenda. Pas vendimit të FA, vëllezërit organizuan protestat e tyre duke refuzuar të vishnin bluza në mbështetje të fushatës anti-racizëm të futbollit Kick It Out.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Rio Ferdinand Fakte të Biografisë - Shfaqja e videos:

Në 2000, Ferdinandi u shfaq shkurtimisht në një video eksplicite të filmuar në vendpushimin Ayia Napa në Qipro së bashku me futbollistët e tjerë anglezë Kieron Dyer dhe Frank Lampard. Kanali 4 dha një klip të shkurtër si pjesë e dokumentarit 2004 S * x, Futbollistët dhe Videokasetë, duke pretenduar se ishte përdorur për të "Kujtoje shikuesin se kjo bazohet në jetën reale".

Në vitin 2002, gjatë gjykimit të përdhunimit të të njohurit të tyre Martin King, Ferdinand dhe ish-kolegu i tij nga Leeds Michael Duberry mohuan akuzat se Duberry kishte ngacmuar gruan dhe Ferdinand e kishte kërcënuar atë në klubin e natës Leeds Hi-Fi natën e 22 Janarit, si dhe akuza të mëtejshme për përleshje dhe dehje.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Të dy burrat u intervistuan nga policia por Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës njoftoi në Prill 2003 se ata nuk do të përballen me akuza. King u shpall fajtor për sulm të pahijshëm dhe për përdhunim.

Gjatë një interviste radio në shfaqjen Chris Moyles në tetor 2006, Ferdinand tërhoqi dy ankesa dhe kritika nga dëgjuesit e fushatës për të drejtat e homoseksualëve, Peter Tatchell, kur ai e quajti Moyles një fagot, e ndjekur nga "Më vjen keq, më vjen keq, më vjen keq. Unë nuk jam homofob”Pasi Moyles kishte sugjeruar me shaka se ishte homoseksual.

LEXO
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

BBC Radio 1 më vonë e hodhi poshtë shkëmbimin si një shaka, ndërsa tha Tatchell "Pasi [ai] shumë shpejt kërkoi falje, unë jam i lumtur të pranoj keqardhjen e tij dhe ta lë atë në atë".

Rio Ferdinand Ashley Cole Feud:

John Terry u gjet i pafajshëm për abuzime racore nëpërmjet çështjes gjyqësore që përfshinte atë dhe vëllain e Rio-s, Anton. Pas vendimit, Rio Ferdinand ndezi një polemikë të medias duke shprehur zbavitje në komentet e një përdoruesi të Twitter që iu referua Ashley Cole, i cili kishte dëshmuar në favor të Territ, si një "Choc ice", një term slang i cili zakonisht kuptohet si kuptim "E zezë në pjesën e jashtme, e bardhë brenda".

Ferdinandi fshiu cicëroj pak kohë më pas dhe u mohua choc ice është një term racist, duke shtuar, "Dhe në qoftë se unë dua të qesh me diçka tweets dikush ... Unë do! Hahahahaha! Tani të ndaluar marrjen ya knickers në një kthesë! " Avokatët e Cole lëshuan një deklaratë në përgjigje, duke deklaruar se ai nuk do ta merrte çështjen më tej. Fjalët e Ferdinandit u dënuan si "I pandjeshëm dhe i parakohshëm" nga shefi i PFA Clarke Carlisle.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në gusht 2012, Ferdinand u gjobit £ 45,000 për vërejtjet e tij në Twitter pasi një Komision Rregullator i Pavarur e gjeti atë fajtor për ta sjellë ndeshjen në një diskutim me një "Të pahijshme" koment që përfshinte "Një referencë për origjinën etnike, ngjyrën ose racën".

Rio Ferdinand Fakte të paqarta të biografisë - Jamaican bash:

Në Tetor 2014, Ferdinandi u akuzua përsëri nga FA për përdorimin e gjuhës ofenduese në Twitter, pasi iu referua nënës së një kritiku si një "Sket", një fjalë zhargon xhamajkane për një femër të devotshme.

LEXO
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ferdinand u gjobit me 25,000 £ për veprën penale dhe u ndalua të luante për tre ndeshje. FA e konsideroi pozicionin e Ferdinandit si një "Model i roleve" për të qenë një faktor rëndues për dënimin, përveç që ai është shkelja e tij e dytë në Twitter brenda tre vjetësh. Shënim: Nuk kishte asnjë pranim të keqbërjes.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Rio Ferdinand Fakte të paqarta të biografisë - Lojërat e fatit:

Në Mars 2015 u njoftua se Ferdinand do të ishte fytyra e re e kazinosë online Casino Floor. Njoftimi provokoi kritika të forta në Twitter nga një numër ndjekësish të tij, të cilët sugjeruan se ishte e papërshtatshme që një model për të rinjtë të mbështesin lojërat e fatit veçanërisht duke pasur parasysh luftën e dokumentuar mirë të shumë kolegëve të tij të cilët bixhozi i ka shkatërruar.

Rio Ferdinand Fakte të patreguara të biografisë - Kick Boxing:

Sapo ylli i Manchester United u tërhoq nga futbolli në 2015 pas një karriere të ngarkuar me trofe Ai filloi të vërë sytë në një luftë profesionale në një rrjet boksi pasi bëri njoftimin tronditës një aktivitet pas karrierës. Ky lajm erdhi vetëm dy vjet pasi Rio humbi gruan e tij nga kanceri.

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rio Ferdinand Fakte të patreguara të biografisë - Historia e ndalimit të vozitjes:

 Në Mars 2003, Ferdinandit iu dha një ndalim gjashtë-mujor për vozitje mbi kufijtë e shpejtësisë. Ai u gjobit me 2,500 £ dhe gjashtë pikë dënimi për vozitje me një mesatare prej 92 mph (148 km / orë) së bashku me M1.
 

Në maj 2005, ai ishte kritikuar nga një magjistar pasi ai mori ndalimin e tij të katërt nga makinës dhe një gjobë prej £ 1,500, pasi u kap nga policia e trafikut "Duke udhëtuar me një mesatare prej 105.9 mph (170.4 km / orë) në një distancë prej gati dy milje" në autostradën M6.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Me vendosjen e penalltisë, magjistrati tha Ferdinand "Duhet të jetë një model pozitiv për të rinjtë në shoqëri dhe kjo nuk jep mesazhin e duhur".

Rio Ferdinand Fakte të patreguara të biografisë - Artist:

Në 2005, Ferdinand, së bashku me një mik të vjetër të shkollës, krijuan etiketën rekord White Chalk Music. Deri më sot, dy artistë janë nënshkruar në etiketë: Melody Johnston dhe Nia Jai. Ky i fundit lëshoi ​​një album në 6 Tetor 2010, i cili përmban shfaqjen e Ferdinand.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Idealisht, bëri bastionin e tij të parë në botën e kinemasë në fund të 2008, duke financuar dhe duke u bërë producent ekzekutiv i filmit "Dead Man Running" të Alex de Rakoff. Filmi përmban Danny Dyer dhe 50 Cent në një komplot me gangster. Ferdinand do të ndajë kreditë e prodhimit me skuadrën angleze Ashley Cole.

Në 2008, Ferdinand filmoi një dokumentar rreth Peckham, me qëllim që t'i bindte të rinjtë larg jetës së krimit.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Rio Ferdinand Historinë tonë të Fëmijërisë plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet