Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Ylli Brazilian më të njohur me Nofkën; 'Gjëja tjetër e madhe e futbollit'. Historia jonë e fëmijërisë Richarlison plus Fakti i Biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë e deri më sot.

Analiza e futbollistit profesionist brazilian përpara përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të njohura jashtë fushe për të.

LEXO
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë Richarlison e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Richarlison - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Richarlison de Andrade lindi në ditën e 10-të majit 1997 në Nova Venécia, Espírito Santo, Brazil. Ai lindi një Dem nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Andrade.

LEXO
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Richarlison është më i madhi nga pesë fëmijët e lindur nga babai i tij që ishte gur guri dhe nëna e tij, një pastruese dhe shitëse e akullores. Kjo do të thotë fjalë për fjalë se ai ka lindur në varfëri. Pushtimi i tyre sot ka ndryshuar të gjitha falë djalit të tyre që e ka arritur atë në jetë.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sa i përket jetës familjare, mamaja dhe babai i tij i dhanë Richarlisonit një edukim të mirë moral.

Si i ri, braziliani shiste çokollatë dhe akullore për të fituar para, ndërsa miqtë e tij shisnin drogë.

Në fjalët e tij ...“Shumica e miqve të mi shkuan për të shitur drogë në rrugë sepse panë para të lehta; shumë para Por e dija që ishte e gabuar, kështu që shita çokollatë dhe akullore dhe lava makina sepse e dija se ishte gjëja e duhur për të bërë.

Dhe unë mund ta ndihmoja nënën time. 'Miqtë e mi gjithmonë më thoshin:' Oh eja këtu, mos bëj një vajzë e vogël, eja dhe pi duhan me ne, eja dhe shes me ne, mund të bësh shumë më shumë para ".

Richarlison nuk zgjedh kurrë jetën kriminale. Ai ishte i kënaqur me gjënë e vogël të jetës edhe pse nuk ishte shitësi më i madh i akullores në botë.

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Richarlison - Fillimi në Futboll:

Richarlison u rrit në Nova Venecia në shtetin juglindor të Espirito Santo - i cili mburret me plazhe fantastike, por është më mirë i njohur për prodhimin e çelikut dhe naftës sesa futbollistë.

Duke folur ekskluzivisht ndaj Diellit për jetën e tij në Brazil, Richarlison tha: 

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

“Kur isha shtatë vjeç, babai im bleu dhjetë topa për mua, jo sepse kishte mundësi ta bënte, por sepse donte që unë të isha një futbollist i mirë. 

Shumicën e kohës, unë dhe miqtë e mi kemi luajtur në rrugë, bëjmë gola me sandalet tona. Ishte si një favela, një zonë e varfër ”.

Gjithashtu që në moshë të vogël, loja në Premier League ishte një ambicie e madhe për Richarlison. Ai gjithashtu tha: 

“Unë e shikoja Premier League në televizorin e xhaxhait tim. Unë isha i dashuruar me atë që po shihja - shpejtësinë e lojës dhe mënyrën se si ajo nuk ndalet kurrë. ”

Richarlison në atë kohë gjithmonë i fliste mendjes duke thënë "Unë do të luaj atje një ditë".

Biografia e Richarlison - Të mbijetuarit:

Richarlison ka duruar një udhëtim të jashtëzakonshëm për ta arritur atje ku është sot. Kur ai ishte 14 vjeç, i lumtur dhe duke luajtur futboll në rrugët e Nova Venecia, në Brazilin juglindor, ndodhi fatkeqësia.

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një gangster dhe një zot i drogës dikur drejtoi dhe ngriti grykën e armës së tij në ballin e Richarlison.

Kjo u pasua nga ai duke lëshuar të gjitha mënyrat e kërcënimeve për shkelje (lojë futbolli) në territorin e tij të tregtisë së drogës.

Siç shprehet Richarlison, “Në atë moment kisha shumë frikë. Sepse nëse ai do ta kishte tërhequr trigger, atëherë do të kishte mbaruar.

 Zoti i drogës na tha që nëse do të na gjente përsëri do të na qëllonte pa ndonjë problem - mua dhe miqtë e mi. Mendoj se më ngatërruan me dikë tjetër.

Ai mendoi se po i vidhja drogën dhe po e përdorja futbollin si një formë maskimi, por unë thjesht po luaja futboll wimiqtë e mi.

Pasi ai uli armën, unë u ktheva dhe fillova të vrapoj. Unë kurrë nuk u ktheva në atë rrugë. Unë nuk i thashë asgjë. Unë kisha shumë frikë. ”

Richarlison Untold Bio - Takimi i një Dhurimi nga Zoti:

Një mrekulli ndodhi kur Richarlison ishte 16.

LEXO
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Jeta e anësorit të ndërlikuar ndryshoi kur u takua me biznesmenin Renato Velasco, i cili pa potencialin e tij ndërsa luante në ekipin e të rinjve në klubin lokal Real Noroeste.

Me fjalët e Richarliso,

“Renato ishte i pari që më dha një mundësi. Në javën e parë, ai më dha një palë çizme futbolli sepse më parë kisha luajtur me ato të çuditshme. ”

Pas ndihmës me çizmet e futbollit, Renato Velasco tha për Richarlison, Unë do të të ndihmoj sepse ke cilësi.

Kjo cilësi për të cilën foli Renato e çoi Richarlison në America Mineiro në nivelin e dytë të Brazilit në Dhjetor 2014 dhe në Fluminense (niveli më i lartë i Brazilit) një vit më vonë.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Richarlison Bio - Mrekullia:

Në muajin gusht, një thirrje telefonike nga drejtuesi i ri i Watford, Marco Silva, e bindi Richarlisonin të qortojë Ajaxin në orën 11th dhe të bashkohej me Hornetat.

Në fakt, Watford nënshkroi 20-vjeçarin u nënshkrua nën hundët e Ajax. Në mënyrë tronditëse, ai mori një leje pune në Mbretërinë e Bashkuar pavarësisht se nuk kishte luajtur për ekipin kombëtar të Brazilit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Someoneshtë e vështirë për dikë që nuk ka luajtur ekipin e parë brazilian të ketë një leje pune. Rasti i Richarlison ishte ndryshe.

Richarlison tha për ESPN Brasil. "Pasi Marco më thirri, unë bëra disa hulumtime në google mbi Watford dhe arritëm një marrëveshje brenda pak kohe."

Rtshtë me vend të përmendet se Renato Velasco tani është menaxheri i Richarlison.

LEXO
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Dora Ndihmëse:

Ajo ishte Willian i cili ndihmoi Richarlison të vendoset në Angli. Richalison e sheh Willian si mentor i tij. Të dy janë njohur mirë me njëri-tjetrin në Brazil përpara se fati i çoi në Londër, ku ndodhen klubet e tyre (Chelsea dhe Watford).

LEXO
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Richarlison është gjithashtu afër Neymar që ai e sheh si model të tij. Gjatë pushimeve, ai merr kohë për të vizituar atë në Paris.

Gjëja tjetër e madhe:

Pa dyshim, Richarlison është gjëja tjetër e madhe në futbollin botëror.

Anësori ka qenë zemra dhe shpirti i fillimit të shkëlqyeshëm të Hornet në fushatën e tyre 2017/2018, duke shënuar tre gola në kampionat dhe duke mrekulluar tifozët me aftësinë, shpejtësinë dhe teknikën e tij.

LEXO
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Por duke menduar përsëri, katër vjet më parë nga shkrimi, jeta e të riut ishte shumë, shumë ndryshme. Ai vetë nuk habitet kurrë, sepse ai e njeh dhe kurrë nuk ka dyshuar ndonjëherë për aftësitë e tij.

Ai një herë tha "Nuk jam i befasuar sepse gjithçka në jetën time ka ndryshuar kaq shpejt. Që nga dita që kam filluar të luaj për Amerikën, atëherë Fluminense, tani në Premier League - çdo gjë ka ardhur në kohën e duhur ".

Talentet e huaja - veçanërisht ato aq të reja - zakonisht kanë nevojë për kohë për t'u përshtatur me futbollin anglez, por Richarlison tashmë duket si në shtëpi, edhe pse ai ende po kapet me gjuhën.

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kush është e dashura ose gruaja e Richarlison?

Po, ai tani është i pasur, po ai është një djalë me pamje të mirë që do të thotë se dera e Richarlison është hapur për të gjitha gjërat e ëmbla duke përfshirë edhe të dashurën.

Sidoqoftë, Richarlison (në kohën e shkrimit) ka zgjedhur që statusin e tij të marrëdhënies ta bëjë shumë private. Onlyshtë vetëm çështje kohe para se të gjejmë diçka.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Planet për Watford & Brazil:

Richarlison ka plane të mëdha për Watford. Sipas fjalëve të tij

"Plani im është të shkruaj historinë këtu në Watford. Dua të shënoj shumë gola dhe të mbahet mend nga turma. Gjithashtu, pres që një ditë do të quhet një ekip kombëtar brazilian, që është qëllimi im i 1 në jetën time. Për të qenë në Kupën e Botës është ëndrra ime ".

Kundërshtari më i vështirë i EPL:

Richarlison nuk ka marrë kohë për t'u përshtatur me futbollin anglez, por veçon John Stones si kundërshtari më i ashpër që ai ka ardhur deri tani.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tiparet e Zodiakut Richarlison:

Zodiaku i Richarlison është Demi dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Pikat e forta të Richarlison: I besueshëm, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm, i qëndrueshëm.

Richarlison-së Dobësi: Kokëfortë, posesive, pa kompromis.

Çfarë i pëlqen Richarlison: Kopshtari, gatim, muzikë, romancë, rroba me cilësi të lartë, duke punuar me duart.

Çfarë Richarlison nuk i pëlqen: Ndryshime të papritura, komplikime, pasiguri të çdo lloji, pëlhura sintetike.

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kontrolli i fakteve

Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Richarlison plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet