Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB prezanton historinë e plotë të një legjende futbolli më të njohur me nofkën; "Kaka". Historia e fëmijërisë tonë Ricardo Kaka dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Ricardo Kaka, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Ricardo Izecson dos Santos Leite AKA 'Kaka' lindi më 22 prill 1982 në Brasília, Distrikti Federal, Brazil.

LEXO
Massimiliano Allegri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai lindi nga nëna e tij, Simone dos Santos (një ish mësuese e shkollës fillore) dhe Bosco Izecson Pereira Leite (një inxhinier civil në pension).

Ai kishte një edukatë të sigurt financiarisht që e lejoi atë të përqendrohej në shkollë dhe futboll në të njëjtën kohë. Kur ai ishte shtatë vjeç, familja e Kaká u transferua në São Paulo.

LEXO
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Si shumë para tij, Kaka gjeti në futboll një lojë që ai e donte. Shkolla e tij së pari zbuloi talentin e tij dhe e rregulloi atë në një klub lokal të të rinjve të quajtur "Alphaville" ,.

Ricardo Kaka në djalërinë e tij.
Ricardo Kaka në djalërinë e tij.

Kaka e bëri klubin e tij të kualifikohet për finalen në turneun e tyre lokal. Kjo bëri që ai të jetë më tutje i ndjekur nga klubi i qyteteve të lindjes São Paulo FC, i cili i ofroi atij një vend në akademinë e të rinjve. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Pele Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Kaka takoi dashurinë e tij të fëmijërisë Caroline kur ajo ishte 15 dhe ai ishte 20 në atë kohë.

Kjo ndodhi në 2002, ndërsa ajo ishte ende në shkollë Brazil. Ata u dashuruan thellë me njëri-tjetrin. Edhe distanca (në mijëra milje) nuk mund t'i ndante ata. Të dy filluan lidhjen e tyre serioze në një kohë që Kaká ishte larg për të luajtur AC Milan. Ndërsa ai ishte larg, Celico u bashkua me kishën e Kaka në Brazil dhe më vonë u bë pastor, e gjitha kjo falë besimit të krishterë të të dashurit të saj.

LEXO
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me të vërtetë, Caroline është shumë e bukur, besnike dhe e krishterë e devotshme. Kaka shkëlqyeshëm pohoi se të dy ishin virgjëresha para se ai t'i propozonte asaj.

Ata u martuan në 23 Dhjetor 2005 në kishën popullore Rilindja në Krishtin në Sao Paulo.

LEXO
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Çifti ka dy fëmijë: biri Luca Celico Leite (i lindur në 10 qershor 2008) dhe vajza Isabella (e lindur 23 prill 2011). Të dy janë shumë afër babait të tyre siç shihet më poshtë.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Historia e Divorcit

Në vitin 2015, Kaká dhe Celico njoftuan divorcin e tyre përmes mediave sociale. Sipas fjalëve të tij“Ne do të dëshironim të bënim publik që, pas nëntë vitesh së bashku, ne kemi rënë dakord që zakonisht të divorcohemi. Martesa jonë na ka dhënë dy fëmijë të bukur që i duam aq shumë. Në dritën e të rëndësishme lidhjet, ne do të vazhdojmë të kemi, respekti, mirënjohja dhe admirimi për njëri-tjetrin mbetet reciprokisht i paprekur. Ne kërkojmë simpatinë dhe mirëkuptimin tuaj për të ruajtur privatësinë tonë në një moment të tillë ndryshimi. ”
Ish-gruaja e tij Celico gjithashtu zbuloi "Kur një burrë tradhton, kjo është një shenjë se gruaja e tij dështoi." Fjalët e saj u dhanë fansave të Kaka një ide se çfarë e shkaktoi divorcin e tyre dhe pse u divorcuan.

Perceptimi i Caroline për divorcin e saj.
Perceptimi i Caroline për divorcin e saj.

Në 24 Dhjetor 2016, Kaka konfirmoi se ai po takon modelin brazilian Carolina Dias në një mesazh për ndjekësit e tij 9.8million në Instagram.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë
Provat që Kaka lëvizi tutje.
Provat që Kaka lëvizi tutje.

Dyshja morën pjesë në dasmën e Lucas Moura në Sao Paulo.

Gjithashtu në fund të 2016 pas disa muajsh të spekulimeve, Caroline Celico zyrtarisht konfirmoi se ajo është aktualisht në një marrëdhënie me biznesmenin brazilian Eduardo Scarpa. Kaka ishte i kënaqur kur pa fotografinë e ish-gruas së tij dhe armikut numër një ai kishte. Eduardo duket se po kujdeset shumë mirë për dashurinë e tij të re. 

LEXO
Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë
Dëshmi se Caroline Celico lëvizi përpara.
Dëshmi se Caroline Celico lëvizi përpara.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

BABAI: Babai i Kaka, Bosco Izecson Pereira Leite është një inxhinier civil në pension me prejardhje familjare të klasës së mesme. Ai u sigurua që dy djemtë e tij (Kaka dhe Digão) të kishin edukimin e duhur. Ata ishin larg ngritjes nga varfëria. Ai u dha atyre edukimin dhe mundësinë e duhur për të zgjedhur dhe jetuar ëndrrat e tyre të karrierës. Më poshtë është Bosco Izecson Pereira Leite dhe djali i tij i parë, Little Kaka.

LEXO
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Bosco Izecson Pereira Leite dhe vogëlushja Kaka.
Bosco Izecson Pereira Leite dhe vogëlushja Kaka.

nËNA: Mamaja e Kaka; Simone dos Santos është një mësuese në pension e shkollës fillore e cila ka krijuar ndërveprime pozitive midis saj, Kaka dhe pjesës tjetër të familjes së saj. Të qenit mësuese e shkollës fillore e bëri atë të kuptonte më mirë dinamikën e familjes së saj. Simone dos Santos është prapa afrimit të Kaka me Zotin. Të dy janë shumë afër siç shihet në foton më poshtë.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kaka and Mum- Simone dos Santos.
Kaka and Mum- Simone dos Santos.

VËLLA: Rodrigo Manuel Izecson dos Santos Leite (lindur më 14 tetor 1985), i njohur si Digão, është një Brazilian futbollist profesionist në pension dhe vëllai i vetëm i Kaka. Ai luajti si mbrojtës qendror gjatë ditëve të karrierës së tij.

Siç thotë Bleachers Report, Digão është në mesin e listës së 10 vëllezërve më të mirë në botë të futbollit që nuk arritën atë në karrierën e tyre. Digão ka luajtur për të Milan për një vit para se të kthehej në kontinentin amerikan për të vazhduar karrierën e tij që dështoi.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Deri më sot, ai konsiderohet si lojtari më i mjerë që ka shkelur ndonjëherë në një fushë të Serie A. Disa tifozë thonë se ai është e kundërta e drejtpërdrejtë (antonim) e Kaka në çdo mënyrë të mundshme. Në mënyrë tronditëse, Digão luajti vetëm 38 ndeshje në të gjithë karrierën e tij pa shënuar një gol. Ai doli në pension në një moshë të hershme 32 vjeç pasi kishte parë futboll nuk ishte thirrja e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë

Ajo që ka humbur në karrierën e tij u fitua në jetën e tij të dashurisë. Ai është martuar për fat të mirë me arkitektin Rebeca Sabino. Kaká ishte kumbari i dasmës.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Aksidenti i pishinës

Në moshën e 18, Kaka pësoi një kërcënim për karrierën dhe ndoshta frakturë kurrizore që shkakton paraliza si pasojë e një aksidenti pishinash.

LEXO
Pele Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për fat të mirë, ai bëri një shërim të plotë. Shërimin e tij ai ia atribuon Zotit dhe që nga ajo kohë të ardhurat e tij i ka paguar në kishë.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Origjina e emrit

Vëllai i tij më i vogël Rodrigo (i njohur më mirë si Digão) dhe kushëriri Eduardo Delani janë gjithashtu futbollistë profesionistë.

LEXO
Massimiliano Allegri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Digão e quajti atë "Caca" për shkak të paaftësisë së tij për të shqiptuar "Ricardo" kur ata ishin të rinj. Mungesa e shqiptimit përfundimisht evoluar në emër 'Kaká 'Emri 'Kaka' nuk ka përkthim specifik në portugalisht.

Më poshtë është një foto e Kaka dhe vëllai i tij fëmijë kur ata ishin fëmijë.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kaka i vogël dhe Digão.
Kaka i vogël dhe Digão.

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fe

Kaká është një i krishterë i devotshëm ungjillor i cili ishte një anëtar aktiv i Kishës Rilindja në Krishtin me bazë në San Paulo.

Ai u përfshi në fe në epokën e 12: "Mësova se është besimi ai që vendos nëse diçka do të ndodhë apo jo." thotë Kaka.

Ai dihet se zakonisht hiqte fanellën e tij për të zbuluar të tijën "I përkas Jezusit Bluzë Kaka gjithashtu ka qenë i angazhuar në mënyrë aktive në momente lutjeje pas bilbilit përfundimtar të ndeshjeve. Këtë ai e bëri pas Kupës Botërore të Brazilit 2002, Të Milanos 2004 Scudetto dhe 2007 Champions League triumfon.

LEXO
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gjatë festimit të pas ndeshjes pas fitores 4–1 të Brazilit ndaj Argjentinës Kupa e Konfederatave 2005 përfundimtare, ai dhe disa nga shokët e tij mbanin bluza që lexonin "Jezusi te do" në gjuhë të ndryshme.

Ndërsa mori çmimin FIFA të Futbollistit të Vitit në 2007, ai tha se kur ishte i ri thjesht donte të ishte një lojtar profesionist për Sao Paulo dhe të luante një ndeshje për Brazil ekipin kombëtar, por atë "Zoti i dha [atij] më shumë nga sa kërkoi ndonjëherë."

Deri më sot, zhanri i preferuar i muzikës së Kaká është ungjilli dhe libri i tij i preferuar gjithashtu mbetet Bibla. Në një intervistë me Brazilian televizion Globe, Kaka shfaqi vullnetin për t'u bërë pastor ungjillor pas daljes në pension. 

LEXO
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Ricardo Kaka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Për të cilin ai mbahet mend

  • Për kalimin e tij të mbrojtjes.
  • Për lëndimet, ai pësoi në Real Madrid.
  • Për të qenë të shpejtë, të fortë, të shkathët dhe të vështirë.
  • Për të qenë një lojtar krijues i ekipit me ritëm të madh, këmbë të mira, dhe bilanc të shkëlqyeshëm.
  • Për aftësinë e tij për të dribluar mbrojtësit e kaluar.
  • Për të qenë një udhëheqës i kundërveprimeve dhe krijimit të shanseve. 
  • Për të qenë një marrës penal i saktë.
  • Për të qenë një rol të thellë luajtës në mesfushë.
LEXO
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet