Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për Arsenalin dhe SkySports
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për Arsenalin dhe SkySports

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur me emrin "Reiss". Faktet e Biografisë sonë të Rrëfyera të Fëmijëve Reiss Nelson Plus Fakte të Biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të rëndësishme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Reiss Nelson
Jeta dhe Ngritja e Reiss Nelson. Kredi për SkySports dhe Arsenal FC

Analiza përfshin jetën e tij të hershme dhe sfondin e tij familjar, edukimin dhe formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, faktet familjare dhe stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e dinë që ai është një nga ata të rinjtë emocionues që ka dalë nga akademia e Arsenalit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Reiss Nelson e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Reiss Luke Nelson. Reiss Nelson lindi në ditën e 10 të Dhjetorit 1999 për prindërit e tij - një baba Zimbabwean dhe një nënë angleze në zonën e Londrës Qendrore të Elefantit dhe Kalasë, Angli.

Reiss Nelson nuk ishte rritur nga një prejardhje e pasur familjare. Po ashtu, ai nuk ishte ai fëmijë, prindërit e të cilit ishin në gjendje t'i lejonin atij koleksionet më të reja të lodrave, përveç një futbolli.

Reiss Nelson u rrit së bashku me prindërit dhe vëllain e tij të vjetër në Aylesbury Estate. Pasuria e përhapur e ilustruar më poshtë është një botë larg (krejtësisht e ndryshme) nga rrethet e lulëzuara financiare që mbizotërojnë në horizontin e Londrës.

Kjo është Pasuria Aylesbury ku u rrit Reiss Nelson
Kjo është Pasuria Aylesbury ku u rrit Reiss Nelson. Kredi për SkySports
Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Për të avioduar grackat e bandave dhe krimin e thikës, prindërit e Reiss vendosën ta dërgojnë djalin e tyre në Shkollën Detare të Londrës, pranë Waterloo. Në fillim, kurrë nuk kishte dyshime se Nelson po shkonte në drejtimin e duhur. Ai ishte një djalë inteligjent që mund të bënte shumë detyra me akademikët dhe të luante futboll pas orarit të shkollës.

Sa i përket aktiviteteve shkollore, Reiss nuk ishte i plotë pa e pasur mikun e tij më të mirë të luante futboll me të. Ai shoku më i mirë nuk ishte person tjetër përveç se Jadon Sanço- Po po, e degjuat ate !. Sancho prindërit e të cilëve jetuan në Ndërtesat e Mirëbesimit Guinness afër Parkut Kennington ka qenë shoku më i mirë i Reiss që nga ditët e fëmijërisë.

A e dini? ... Ishte në këto gjykata konkrete futbolli që Reiss Nelson dhe shoku i tij i ngushtë Sancho nderuan aftësitë e tyre si djem. Ky zhvillim i pa ata të ishin të ftuar në Konkurrencën për fëmijë në South Southark.

Të dy Reiss Nelson dhe Jadon Sancho ishin Shoqëria më e mirë e fëmijërisë
Të dy Reiss Nelson dhe Jadon Sancho ishin Shoqëria më e mirë e fëmijërisë. Kredi për SkySports

Sipas SkySports. Në një mbrëmje të ftohtë vjeshte në jug të Londrës, të dy djemtë (Sancho dhe Reiss Nelson) luajtën në konkurs për mahnitjen e tifozëve. Holmes-Lewis, një trajner i futbollit dhe mentor dikur rrëfeu për atë që pa;

"Kur arrita në fushë, pashë që ky fëmijë po kalonte në një kopsht 30 dhe më pas të kalonte në fushë kryq një djalë tjetër (Jadon Sancho) i cili më pas e tërhoqi menjëherë. Si reagim, unë kapa shpejt dy trajnerët e mi, Cedric [Kobongo] dhe Ahmet [Akdaj] dhe thashë: 'A e shihni atë mirëkuptim telepatik? Kjo ishte e çmendur !!"

Të dy Reiss Nelson dhe Jadon Sancho përfunduan duke ndihmuar ekipin e tyre të fitonte konkursin, një veprim i cili kënaqi Holmes-Lewis.

Reiss Nelson dhe Jadon Sancho në Garën Southwark
Reiss dhe Sancho në Garën e Fëmijëve në London Southwark. Kredi për SkySports
Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Duke qenë i suksesshëm me futbollin vendas, fitoi Reiss Nelson një telefonatë në Moonshot, një akademi lokale e të rinjve në zonën e tij. Ndërsa ishte atje, ai u kërkua nga Tottenham. Reiss ishte në Tottenham për një muaj para se të vinte një telefonatë e parezistueshme nga Arsenali. Shoku i tij më i mirë Sancho gjithashtu mori një telefonatë nga Watford.

Pasioni si Reiss ashtu dhe Sancho i kishte parë për futboll në vitin 2007, duke kaluar prova dhe duke u inkuadruar në grupin akademik të Arsenal dhe Watford respektivisht. Fillimi i jetës së tij në akademi nuk ishte i lehtë për Reiss. Atëherë, ai do të zgjohej herët për të marrë trenin në Catford së bashku me vëllain e tij të madh. Ai e bëri atë tri herë në javë.

Asnjë distancë nga vendi apo humbja e kohës nuk mund të zvogëlonte miqësinë midis Reiss dhe Sancho. U deshën vetëm minuta 38 me tren dhe 52 minuta me makinë për të dy djemtë të shihnin njëri-tjetrin. Në moshën 14, rreth Marsit 2015, Jadon Sanço u transferua në Manchester City. Reiss Nelson vazhdoi të përparojë me Arsenalin ashtu si ai u ngjit në radhët shumë shpejt.

Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Rruga për Fame Story

Pasi u zhvillua në radhët e akademisë, Reiss iu dha kontrata e tij e parë profesionale nga Arsene Wenger në ditëlindjen e tij 17th. Në përpjekje për të marrë kohën e lojrave, Reiss mori një vendim kritik në lidhje me karrierën. Jadon Sanço i cili më parë u nis për në Borussia Dortmund në Gjermani këshilloi mikun e tij më të mirë Reiss që të bashkohej me të në Bundesligën gjermane.

Reiss Nelson vendosi të ndiqte hapat e miqve të tij më të mirë duke shkuar hua për të luajtur me 1899 Hoffenheim, një klub gjerman në divizionin e parë gjerman. Si Borussia Dortmund për Jadon Sanço, Hoffenheim gjithashtu i dha Reiss Nelson platformën për të treguar talentin e tij.

Reiss Nelson dikur u festua si Anglezi me rezultatin më të lartë nëpër Evropë me gola 6 në lojërat 7, duke shënuar çdo mesatare 54 minuta. Siç vërehet më poshtë, jo edhe Raheem Sterling as madje Harry Kane mund ta mposhte atë.

Rees Nelson Road to Fame Story
Rees Nelson Road to Fame Story. Kredi për standard
Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Ngritja në Fame Story

Ndikimi i Nelsonit në Hoffenheim i dha atij një promovim në U21 të Anglisë. Po ashtu nxiti Unai Emery për të bërë një kujtim të hershëm për të riun. Ato tipare që ai posedonte - vetëbesimi, shkalla e punës dhe vendosmëria - të cilat ishin të dukshme në Hoffenheim, tani i kanë shërbyer mirë me Arsenalin.

Rees Nelson Rise to Fame Story
Rees Nelson Rise to Fame Story. Kredi për SkySports

Reiss Nelson i cili u bë lojtari 844th që përfaqëson ekipin e parë të Arsenalit pa dyshuar provuar për fansat ai është premtimi tjetër i bukur i brezit anglez të klubit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës, është e mundur që disa tifozë të Arsenalit duhet të kenë menduar për statusin e marrëdhënies së tij duke bërë këtë pyetje; 'Kush është e dashura e Reiss Nelson?'. Po !, nuk ka asnjë mohim i fakteve që pamja e tij e bukur shoqëruar me stilin e tij të lojës nuk do ta bënte atë tërheqës për fansat famale.

Kush është e dashura e Reiss Nelson
Kush është e dashura e Reiss Nelson. Kredi për IG

Si në kohën e shkrimit, Reiss Nelson është ende single dhe në dukje i përqendruar në karrierën e tij. Duke gjykuar nga mënyra e jetesës së tij aktuale të fushës, duket se Reiss është gati përzihen. unëështë e mundur që ai mund të ketë një të dashur, por nuk pranon të bëjë marrëdhëniet me publikun e saj, të paktën tani për tani.

Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Reiss Nelson do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personit të tij. Duke u nisur, ai është një djalë i lezetshëm që pëlqen të shfaqë përulësinë mes famës së futbollit modern.

Njohja me Reiss Nelson Jeta personale
Njohja me Reiss Nelson Jeta personale. Kredi për IG
Reiss Nelson është dikush që është në gjendje të shndërrojë mendimet e tij në veprime konkrete dhe do të bëjë gjithçka që është e mundur njerëzore për të arritur qëllimet e tij.
Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Jeta familjare

Reiss Nelson, megjithëse i lindur në Angli ende i vlerëson rrënjët e tij në Zimbabwean. Nga sa duket, babai i tij, nëna dhe vëllai i moshuar të gjithë kanë bërë zgjedhjet e vetëdijshme për të mos kërkuar njohje publike.

Babai i Reiss Nelson: Dihet shumë pak për babanë e tij në Zimbabwean, madje as emrin e tij. Sidoqoftë, sipas uebfaqes së Arsenalit, Reiss i jep një herë babait të tij disa kredi për mbajtjen e tij të bazuar.

Nëna e Reiss Nelson: Duke reflektuar në ditët e tij të fëmijërisë, një nga kujtimet më të mira të Reiss është ajo që i përket mamasë së tij. Shtë momenti që ajo do të punonte vërtet shumë për ta blerë atë Terry Henry's fanellat të cilat i vishte përditë në shkollë, festa dhe luante në fushë. Më poshtë është një foto e nënës dhe djalit që kanë një përqafim pasisonate.

Reiss Nelson përqafon mamanë e tij
Reiss Nelson përqafon mamanë e tij. Kredi për IG

Motrat e Reiss Nelson: Sipas Uebfaqja e Arsenalit, Vëllai më i madh i Reiss Nelson vlerësohet se ka hequr dorë nga jeta e tij shoqërore, në mënyrë që të ndihmojë vëllain e tij më të vogël për të arritur ëndrrën e tij. Vëllai i tij i madh që akoma mbetet anonim (emri i panjohur) sakrifikoi aq shumë për të marrë Reiss-in atje ku është sot.

Kur ndonjëherë Reiss shkonte në ahengje një natë të Premte, vëllai i tij i madh do të sigurohej se po pushonte sa duhet para fillimit të fillimit të fundjavës. Vëllai i tij i madh gjithashtu do ta merrte atë dhe nga treni për leksione në akademi, goditje të vonshme dhe të hershme.

Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - LifeStyle

Reiss Nelson është një djalë argëtues që kënaqet duke bërë, duke shpenzuar paratë e tij dhe duke jetuar jetën e tij në maksimum. Ai ndonjëherë preferon hipur avionët në valët e detit sesa të ketë makinën e tij në rrugë. Kjo përmbledh stilin e jetës së tij unike.

Rees Nelson Faktet e jetesës
Rees Nelson Faktet e jetesës. Kredi për IG
Reiss Nelson Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Fakte të patreguara

Miqtë e tij më të mirë: Asides Jadon Sanço, Reiss ka dy nga miqtë e tij më të mirë që janë Eddie dhe Joe. Të gjithë djemtë udhëtuan nëpër radhët e akademisë së Arsenalit duke u bërë të suksesshëm në tregtinë e tyre.

Njohja me miqtë më të mirë të Reiss Nelson
Njohja me miqtë më të mirë të Reiss Nelson. Eddie (Majtas) dhe Xho (Djathtas).

feve: Emri i mesëm i Reiss Nelson "Luke”Sugjerojnë se ai është një i krishterë nga feja dhe ndoshta i prirur me besimin katolik. 'Luke'ishte autori i Veprave të Apostujve dhe është emri i Ungjillit të tretë në Testamentin e Ri.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë për Fëmijërinë Reiss Nelson plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu