Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Rafael Leao ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e futbollistit portugez me origjinë Almada. Fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm me Milan.

Për t'ju dhënë një shije të ëmbël të natyrës tërheqëse të Rafael Leao's Bio, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Nga Fëmijëria deri në Rritje, kjo është Biografia e plotë e Rafael Leao.
Nga Fëmijëria deri në Rritje, kjo është Biografia e plotë e Rafael Leao.

Po, disa tifozë janë të vetëdijshëm se sulmuesi është i quajtur 'Mbappe Portugez'. Kjo sepse ai ka bëri krahasime me yllin francez Kylian Mbappe për stilin e tij të mahnitshëm të lojës.

Pavarësisht nga vlerësimet, ne e kuptojmë se vetëm disa persona kanë lexuar një Histori Koncize të Jetës së Rafael Leao. LifeBogger e ka përgatitur atë, për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rafael Leao Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin Rafblinks. Rafael lindi në ditën e 10-të qershorit 1999 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Conceição Leão në qytetin e Almada në Portugali.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pas lindjes, atij iu dha një emër i cili do të thotë Zemër-Luan. Futbollisti është një në mesin e gjashtë fëmijëve (katër vëllezër dhe motra binjake) të lindur nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij që janë paraqitur këtu.

Njihuni me prindërit e Rafael Leao - babait të tij të ngjashëm me një nënë të butë.
Njihuni me prindërit e Rafael Leao - babait të tij të ngjashëm me një nënë të butë.

Duke u rritur:

Vendasit në Almada i kaluan vitet e tij të fëmijërisë me shumë vëllezër e motra të cilët mbeten hallka më e mirë për të kaluarën e tij. Duke filluar nga motrat e tij janë Paulo dhe Bianca Leao (binjakët).

Shih edhe
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Motër dhe motër tjetër e Rafael është Nadia Leao e cila është më pak se 10 në kohën e shkrimit të Bio-s së tij. Sulmuesi kaloi fëmijërinë e tij në qytetin e Almada. Shtë në brigjet e Tagus, përballë Lisbonës.

Sulmuesi i Milanit së bashku me vëllezërit e tij jetuan një fëmijëri të vështirë, një që i pa ata të bënin shumë sakrifica.

Midis të gjithë vëllezërve dhe motrave të tij, Rafael ishte ndryshe pasi prindërit e tij i dhanë një emër patronimik. A e keni ditur që Leão do të thotë "luan?" Futbollisti ishte i destinuar të jetonte një jetë me fuqi dhe dominim.

Shih edhe
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Historia e familjes Rafael Leao:

Megjithëse prindërit e sulmuesit ishin emigrantë, ata ishin larg të qenit i varfër në tokë, por jo të pasur. Pavarësisht, Leao ka një edukim gati të klasës së mesme dhe ai është nga një prejardhje familjare shumë e përulur.

Edhe si një futbollist milioner, prindërit e tij vazhdojnë të punojnë si njerëzit mesatarë në Lisbonë. Mamaja e Rafael Leao është një floktar ndërsa babai i tij, një nëpunës civil.

Duke gërmuar historinë e prejardhjes së tij të dobët, personi me armë zjarri dikur u dha tifozëve një paraqitje të shkurtër të ndërtesës ku ai u rrit në Portugali.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ylli i AC Milan njeh mungesën e familjes së tij me këtë foto. Ai madje u zotua të përdorë paratë e tij të futbollit për të rregulluar këtë pronë.

Titulli lexon Unë u rrita këtu si mi, për t'u bërë një luan
Titulli lexon - "Unë jam rritur këtu si mi për t'u bërë luan".

Origjina e familjes Rafael Leao:

Po, ne jemi të vetëdijshëm se ai është nga Portugalia. E vërteta është, ylli i futbollit ka rrënjët stërgjyshore afrikane. E thënë thjesht, prindërit e Rafael Leao janë nga Afrika, me vende të ndryshme.

Babai i tij është nga Angola ndërsa nëna e tij është nga Sao-Tomé-Et-Principe. Ata të dy u takuan si migrantë në Portugali dhe vendosën të krijonin një familje.

Shih edhe
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ne bëmë kërkime për të zbuluar se nga vijnë babai dhe mamaja e tij.
Ne bëmë kërkime për të zbuluar se nga vijnë babai dhe mamaja e tij.

Rafael Leao Historia e Futbollit:

Duke u rritur në qytetin e Almada, ai u mor me futboll që në moshë shumë të re.

Në fakt, fushat dhe brigjet e lumit në qytetin e lindjes të Leao-s vlerësojnë kujtimet e tij të fëmijërisë së futbollit. Duke kujtuar atë që ai e konsideron histori, sulmuesi i Milanit dikur tha;

Kur isha më i ri, luaja top çdo ditë. Ndonjëherë nuk shkoja as në drekë ose në vakt të lehtë nga prindërit e mi.

Kam ardhur në shtëpi vetëm në kohën e darkës me pantallona të shkurtra të ndyra. Në fakt, atletet e reja që babai im kishte blerë tashmë ishin duke u përdorur.

ashtu si Cristiano Ronaldo, Rafael Leao qau sa herë që humbet lojëra. Ti miqtë e tij nuk e thirrën kurrë Qaj zemer. Ai ishte një fëmijë me të vërtetë emocional, i cili shqetësohej për të mos humbur ndeshjet.

Fakte mbi arsimin - Si e pa shkollën Rafael Leao:

Fillimisht, prindërit e futbollistit i thanë që të përqendrohej kryesisht te akademikët. Rafael u tha atyre se ishte i mirë në pajtimin e të dyve.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Në atë kohë, kishte vetëm lumturi në fitimin e ndeshjeve në futboll dhe mos leximin e librave. Leao shkoi në shkollën fillore por u detyrua të ndalet në mënyrë që të ndiqte një ëndërr. Sipas fjalëve të tij gjatë një interviste;

Nuk mund të vazhdoja të përqendrohesha në arsim sepse po ndiqja një ëndërr. Në mes të disa orëve, unë duhej të dilja për stërvitje. Nuk e kisha jetën shkollore që kishin shumica.

Në atë kohë, kur vëllezërit dhe motrat e tij shkonin në shkollë, Rafael do të qëndronte në shtëpinë e tij familjare në mënyrë që të mund të përgatitej për trajnim. Gjatë të dielave, ai pushonte - të ishte mirë fizikisht për javën që shkon shumë shpejt.

Shih edhe
Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia se si filloi futbolli:

Rafael filloi të luante lojën në fund të ndërtesës së tij me miqtë. Për fat të mirë, rezulton se vendbanimi i presidentit të klubit të futbollit Amora ishte vetëm rreth shtëpisë së tij familjare.

Një ditë, rreth 7 ose 8 vjeç, ai më foli pasi më pa duke dribluar miqtë e mi përmes dritares së tij. AMORA BOSS më tha nëse mund të bashkohesha me klubin e tij.

Me shumë lumturi, shkova atje - duke nderuar ftesën e tij.

Në ndeshjen time të parë, zbulova se futbolli në rrugë ishte shumë i ndryshëm nga futbolli ACADEMY.

Turneu Amora dhe Humbja e Benfica:

Rafael Leao qëndroi vetëm tre javë në Amora FC. Brenda dy të parëve të tij, ai u zgjodh për një turne të madh.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pasi bëri përshtypje për fansat, Rafael u zgjodh nga Benfica i cili më pas e dërgoi atë te Foot 21, një strukturë që pushon së ekzistuari sot.

Prindërit e Rafael Leao dhe Benfica ranë dakord që ai do të bashkohej me ta në fund të sezonit. Mjerisht, megjithëse erdhi një problem. Babai dhe nëna e tij nuk mund të përballonin transportimin e vazhdueshëm të djalit të tyre në stërvitje.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Kjo bëri që Rafael të hiqej dhe të bashkohej me akademinë e famshme të të rinjve në Sporting CP - e cila siguroi baza më të favorshme.

Jeta e hershme e Akademisë me të Gjelbrit dhe të Bardhën:

Prodigja e atëhershme e futbollit u rrit në sistemin e të rinjve të Sporting Lisbonës. Në kohën kur Leao ishte 14 vjeç, talenti i tij ishte i vështirë të injorohej. Trajneri dhe mentori i të rinjve në atë kohë, Tiago Fernandes, i tha France Football se:

"Unë kurrë nuk kam parë një fëmijë si Leao të bëjë gjëra me top. Ai bën gjëra që askush nuk mund t'i bënte ".

Vetëm pas kësaj, Tiago Fernandes atëherë e quajti Leao si "lojtari më i mirë në historinë e akademisë Sporting".

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai gjithashtu i tha L'Equipe se Rafael si një udhëheqës (një kapiten i të rinjve) ishte çertifikuar si më i mirë se Cristiano Ronaldo - në të njëjtën moshë.

Në fakt, ekziston ende një pretendim i fortë se ky djalë mban nderin si lojtari më i mirë në historinë e Akademisë Sporting CP.

Rafael Leao Biografia - Rruga drejt famës:

Në të vërtetë, Leao ia vlente rrëmujës. I riu përparoi nëpër radhët e të rinjve Sporting CP për tetë vitet e ardhshme përpara se të bënte debutimin e tij vetëm 17 vjeç.

Shih edhe
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në atë ndeshje, ai hyri në pjesën e dytë dhe shënoi kundër Braga.

Për më tepër, ai hyri në librat e historisë si lojtari më i ri i klubit që shënoi kundër Porto në një humbje 1–2 jashtë.

Në mënyrë qesharake, Leao gjeti rrjetën duke arrirë të madhën Iker Casillas. Në fakt, Leao ishte pjesë e skuadrës që fitoi titullin e kupës së ligës Portugeze.

Për aq sa ai do të donte të qëndronte me Verde e brancos, ai nuk kishte zgjidhje tjetër përveçse të largohej. Dalja e tij ishte e lidhur me një sulm ndaj trajnerit dhe lojtarëve të klubit nga tifozët e pakënaqur.

Shih edhe
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me daljen e tij të dyshuar kryengritëse, Leao (19 vjeç) u bë një agjent i lirë dhe nënshkroi për Lille.

Biografia e Rafael Leao - Historia e ngritjes në famë:

Kur Milani erdhi duke telefonuar, vendasit Almada pranuan me kënaqësi për shkak të angazhimit të Kuq e Zi për promovimin e lojtarëve të rinj.

Ishte me Milanin që Leao u bë i famshëm për shënimin e goli më i shpejtë në historinë e Serie A në gjashtë sekonda. Ky është goli më i shpejtë ndonjëherë i shënuar në pesë ligat më të mira të Evropës.

Shih edhe
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Duke qëndruar në 6ft 2, sulmuesi i madh ka treguar se ai tashmë posedon atributet kryesore të nevojshme për sulmuesin e ditëve moderne.

Lëvizja e tij është krahasuar me atë të Sergio Aguero, ndërsa forca e tij e bën atë ideal si Romelu Lukaku.

Me një instinkt grabitqar dhe kthetra të mprehta përpara portës, luanit të ri i presin ditë më të mira. Pjesa tjetër, siç themi është histori.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

A ka Rafael Leao një të dashur apo grua?

A jeni këtu për të marrë informacion në lidhje me përpara në dashuri? Keni një dëshirë të zjarrtë për të zbuluar se cila është e dashura e Rafael Leao? Kështu jemi ne dhe me sinqeritet të plotë, ne kemi kërkuar në të gjithë, ende nuk ka shenja të një Wag.

Kush është e dashura e Rafael Leao
Cila është e dashura apo gruaja e Rafael Leao?

Mund të dilni fshehurazi? Nëse po, atëherë është vetëm çështje kohe para se jeta e tij private të dalë publike sepse futbolli urren sekretet.

Por ne mendojmë se dikush aq i mprehtë sa Leao përpara portës nuk do të kishte probleme në menaxhimin e një çështje private.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Për këtë, LifeBogger përfundimisht thotë se Rafael ka të ngjarë të ketë një të dashur, ndoshta dikë që aprovohet nga prindërit e tij si gruaja e tij e ardhshme dhe nëna e fëmijëve të tij.

Ti në kohën e shkrimit, ai preferon ta bëjë lidhjen private. Kjo ishte më e afërta që mund të gjenim - e një të dashure të dyshuar.

Rafael Leao Jeta personale:

Për të marrë një pamje të qartë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth sulmuesit nga rrënjët e familjes Angola dhe Sao-Tomé-Et-Principe.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

E para dhe më e rëndësishmja, Rafael Leao pajtohet se ai është një djalë i ndrojtur dhe ai e do ndjesinë / shikimin e trupave të ujit.

Sulmuesi kalon kohën më të mirë të tij të lirë vetëm dhe larg gjithçkaje për të rivendosur forcën e tij të brendshme.

Njëherë e një kohë, ndërsa rivendoste energjitë e tij - shumë larg futbollit - ai reflektoi esëll mbi të kaluarën e tij dhe u tha tifozëve të tij;

Në këtë jetë, ju kurrë nuk do të jeni në gjendje t'i kënaqni të gjithë, pa marrë parasysh sa person i mirë jeni.

Ata do të gjejnë gjëra të panumërta që të përpiqen t'ju godasin dhe këtu duhet të jeni të fortë.

Gjithashtu në këtë botë, jo të gjithë duan të të shohin të fitosh. Në fakt, Jo gjithçka në planetin tokë është e mrekullueshme.

Rafael Leao Stili i jetës:

Le të diskutojmë se si mjeshtri i bën dhe i shpenzon paratë e tij. Si fillim, vlera e tij neto vlerësohet afërsisht në 3 milion euro (statistikat e vitit 2020).

Shih edhe
Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, nuk na duhen shifrat për të ditur se Leao po jeton një mënyrë jetese luksoze - lehtësisht të dukshme nga pamja dhe makinat e tij.

Provat e një stili të tillë jetese përfshijnë shtëpinë / apartamentin luksoz në të cilin jeton në Milano. Mirëmbajtja e tyre mbështetet në mënyrë të ligjshme nga paga e madhe e Leao prej 39,473 € në muaj dhe 1.4 milion € në vit. Shihni disa nga flota e tij ekzotike e makinave ekzotike.

Jeta familjare Rafael Leao:

Sulmuesi përshkruan familjen e tij si thesarin e tij më të madh që ankorohej me të gjatë ujërave.

Shih edhe
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Këtu, ne do t'ju sjellim fakte në lidhje me prindërit e Rafael Leao. Ne gjithashtu do të bëjmë detaje për vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Për Rafael Leao Atin:

A e dini pse ai imiton një telefon kur shënon?… Sulmuesi e bën këtë për babanë e tij i cili shikon të gjitha ndeshjet e tij dhe më pas e telefonon atë më pas për të folur në lidhje me të. Festa e thirrjes telefonike është vetëm një mënyrë për t'i thënë babait të tij se;

Hej baba, unë vetëm për të shënuar. Le të flasim për këtë më vonë.

Forma e shënimit të sulmuesit ushqehet nga dëshira për të kënaqur babanë e tij. Babai i Rafael Leao është dikush që do të thotë shumë për të.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai e përshkruan atë si një person që mund të jetë miqësor, i ftohtë, i fortë dhe shumë i drejtpërdrejtë. Sipas fjalëve të tij;

Nëse ai ka diçka për të më thënë, ai do ta thotë direkt. Babai im ndonjëherë është i vështirë për t’u dëgjuar, por në fund të fundit, ai ka gjithmonë të drejtë.

Rreth Nënës së Rafael Leao:

Rreth shkurtit të vitit 2019, futbollisti i dhuroi nënës së tij një sallon flokësh. Befasia ndodhi në Avenida Paiva Couceiro, një zonë kryesore e biznesit në Lisbonë.

Shih edhe
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ja, mamaja e tij po hap sallonin duke e bërë djalin e tij klientin e saj të parë - falë realizimit të ëndrrave të saj. Duke folur për Newspaper Accord, djali i mamit një herë tha;

“Të kesh një sallon flokësh është diçka që mamaja ime dëshiron. Ajo që mund të bëj është të ndihmoj familjen time dhe t'u jap atyre më të mirën që mund të përballoj. Ky është gjithashtu një investim ”

Rreth Rafael Leao Brothers:

Në një intervistë, ylli i AC Milan tha se ai ka tre vëllezër. Në kohën kur ai nënshkroi për klubin, këta tre djem qëndruan pranë tij - një arritje që i bëri tifozët të mendojnë se janë vëllezërit e motrat e tij. Sidoqoftë, herët a vonë është para se të dimë emrin e tre vëllezërve të tij.

Rreth Motrave Rafael Leao:

Familja e futbollistit është e bekuar me binjakë - Paulo dhe Bianca. Ata ishin 10 vjeç (rreth vitit 2019).

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ky nuk është fundi i motrave të tij. Rafael ka edhe një motër tjetër të vogël, Nadia e cila është katër vjet më e re se Paulo dhe Bianca.

Rreth të afërmve të Rafael Leao:

Ashtu si lexuesit tanë të nderuar, ne jemi kureshtarë të dimë për gjyshërit e tij nga nëna dhe babai.

Ka gjithashtu një qefin errësire mbi identitetet e xhaxhallarëve, tezeve, kushërinjve, nipave dhe mbesave të Rafael. Ne do t'ju njoftojmë kur ta zbulojmë.

Shih edhe
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të pathëna rreth Rafael Leao:

Për ta përfunduar këtë artikull në Biografinë e sulmuesit, ja të vërteta dhe gjëra të vogla më pak të njohura për të.

Fakt #1 - Pse Fqinjët e tij e thirrën Policinë ndaj tij:

Gjatë shpërthimit të COVID-19, Rafael Leao u kthye në familjen e tij në Portugali - pas ndalimit të Lidhjes Italiane.

Në përpjekje për të mbajtur ritmin e tij të trajnimit për të mos humbur formën e tij, ai e ktheu muzikën e tij me zë të lartë - gjë që irritoi fqinjët e tij.

Shih edhe
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Ata bënë një ankesë në stacionin policor për Zhurmën e Shqetësimit. Sipas ankesave nga banorët e Avenida Central do Pinhal Conde da Cunha, në Amora, ata thanë;

Çdo ditë, Rafael LeAo çon në shtëpinë e tij një mik që ne e njohim si DJ. Së bashku, ata pranojnë të vendosin muzikë me zë të lartë.

Pak çaste pas raportit, autoritetet portugeze u përpoqën të flisnin me atletin, por ata nuk morën përgjigje.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakt #2 - Si e sheh ai Zlatan:

Shënimi i golit më të shpejtë në Serie A nënkupton se ai është një cheetah dhe i një luani. Rreth nëntorit 2020, postimi i Leao në Instagramin e tij i bëri fansat të kuptojnë pozicionin e tij se kush është Mbreti i Milanos - gjithashtu aty ku ai qëndron.

Pa pyetje, Leao duhet të jetë mjaft i nderuar që është duke luajtur me Ibrahimovic Zlatan në jetën reale. Sulmuesi e sheh atë si vëllain e tij të madh.

Shih edhe
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Fakt #3 - Paga dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€).
Në vit:€ 1,400,000
Për muaj:€ 116,667
Në javë:€ 39,473
Në ditë:€ 5,639
Në orë:€ 235
Për Minutë:€ 3.9
Për sekond: € 0.06

Që kur keni filluar të shihni Rafael Leao's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #4 - Marrëdhënia me Kylian:

Ka një arsye që sulmuesi i Milanit quhet Portugez Mbappe. Nëse shikoni nga afër, do të vëzhgoni se stili i tij i lojës, mosha dhe shpejtësia që janë të ngjashme me yllin francez.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Më shumë, Kylian Mbappe është një burim frymëzimi te Leao, i cili dëshiron të fitojë medalje dhe tituj si ylli francez.

Fakt #5 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Rafael Leao ka një vlerësim të përgjithshëm prej 74 pikësh me një potencial prej 83. Kjo nuk është shumë e mirë nëse na pyet. Mbajtësit e rekordeve meritojnë më mirë dhe ne shpresojmë që FIFA ta trajtojë këtë në një kohë të largët.

Shih edhe
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #6 - Feja:

Ashtu siç sugjeron emri i tij, ka shumë të ngjarë që sulmuesi të jetë një besimtar. Leao duhet të jetë i krishterë praktikues. Vlen të përmendet se emri i tij Rafael është një variant i emrit Raphael.

Përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese në Rafael Leao. Historia dhe biografia e fëmijërisë së Futbollistit na mëson se forca nuk vjen nga aftësia fizike por nga një vullnet i pathyeshëm.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e grevistit për mbështetjen e tyre në karrierën e tij me fjalë dhe me vepra.

Në LifeBogger, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi.

Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni. Përndryshe, na tregoni se çfarë mendoni për Leao në seksionin e komenteve. Për të parë një vështrim të shpejtë të Bio të sulmuesit, përdorni tryezën tonë Wiki.

Shih edhe
Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Rafael Leao.
pseudonimi:Rafblinks.
Mosha:22 vjeç dhe 1 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 10 e qershorit 1999.
Vendi i lindjes:qyteti Almada në Portugali.
prindërit:Z. dhe Znj. Conceição Leão.
Vëllezërit e motrat:Tre vëllezër dhe motra (Paulo, Bianca dhe Nadia).
Lartësia në këmbë:6 këmbë, 2 inç.
Lartësia në cm:188 cm.
Pozicioni i luajtur:Përpara / Sulmuesi.
Kombësia:Portugali.
Origjina Famiy:Angola
prindërit:Z. dhe Znj. Conceição Leão.
Zodiaku:Binjakët.
Hobbies:Lojëra, not, si dhe kalimi i kohës me familjen dhe miqtë.
Idhull:Loïc Remy.
Te ardhura neto:Rreth 2 milion euro (statistikat e 2021).
Shih edhe
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet