Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Quincy Promes tregon fakte për historinë e tij të fëmijërisë, jetën e hershme, familjen, prindërit, gruan, fëmijët, stilin e jetës, jetën personale dhe vlerën neto.

Në aspektin logjik, ne ju paraqesim udhëtimin e Futbollistit nga ditët e tij të hershme, deri kur ai u bë i famshëm.

Për të hapur oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e djepit dhe ngritjeve - një përmbledhje e përsosur e Bio të Quincy Promes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jeta e hershme dhe ngritja e ujkut të parave.
Jeta e hershme dhe ngritja e ujkut të parave.

Po, të gjithë e dinë se ai është jashtëzakonisht i talentuar me një sy për ritmin dhe shënimin e golave.

Sidoqoftë, vetëm një pjesë e vogël e tifozëve të futbollit e konsiderojnë Biografinë tonë të Quincy Promes, e cila përmban historinë për Arrestimi i yjeve të Ajax në një incident të rëndë me thikë. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Quincy Promes Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Ujku i Parave". Quincy Anton Promes lindi në ditën e 4 të Janarit 1992 nga nëna e tij (një shtëpiake) dhe babai (një ish-futbollist) në qytetin e Amsterdamit, Holandë.

Ai erdhi në botë një nga dy djemtë e lindur nga prindërit e tij bukuroshe Suriname që u gjetën këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Prindërit e Quincy Promes. Kredia e imazhit- Instagram
Njihuni me Prindërit e Quincy Promes.

Edhe pse i lindur në Holandë, Quincy Promes ka origjinën e familjes së tij nga Suriname, një vend i Amerikës së Jugut dhe ish -koloni e Holandës.

SHENIM: Ky është vendi -futbollistët e mëposhtëm; Denzel Dumfries, Clarence Seedorf, Edgar Davids, Ki Jana-Hoever, dhe Jimmy Floyd Hasselbaink erdhi nga.

Origjina familjare e Quincy Promes:

Prindërit e tij përveç shumë familjeve Suriname ishin në mesin e atyre që emigruan në Holandë gjatë fillimit të viteve 1990 për shkak të situatës së vështirë ekonomike në vendin e Amerikës së Jugut.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjithashtu për të vënë në dukje, tai banorët e Surinamit i kanë rrënjët e tyre familjare nga Afrika Sub-Sahariane me shumë prej tyre me prejardhjen e Afrikës Perëndimore. Shihni më poshtë një hartë që ndihmon në shpjegimin e rrënjëve të familjes Quincy Promes.

Shpjegohen rrënjët e familjes Quincy Promes. Kredia e imazhit- ULC
Shpjegohen rrënjët e familjes Quincy Promes.

Vitet e hershme:

Qunicy Promes u rrit së bashku me vëllain e tij për të cilin dihet pak në Amsterdam, Hollandë. Ai nuk vinte nga një prejardhje e pasur familjare.

Në fakt, prindërit e tij ishin si emigrantët e tjerë në qytet që bënin punë të parëndësishme dhe kurrë nuk kishin arsimin më të mirë për një punë të mirë me jakë të bardhë.

Që në fëmijëri, Promes nuk ishte i interesuar për koleksionet më të reja të lodrave si dhurata nga prindërit e tij, vetëm një futboll me të cilin ishte i kënaqur.

Quincy Promes filloi të luante topin që nga momenti kur mund të ecte. Kredia e imazhit- Twitter
Quincy Promes filloi të luante topin që nga momenti kur mund të ecte.

Quincy Promes Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Sipas hulumtimit, mosha më e mirë për të marrë arsim futbolli është nga 6 në 10. Për Promes, ajo filloi që nga momenti kur ai mund të ecte, të gjitha falë babait të tij që bëri përpjekje për të vazhduar të jetojë ëndrrat e tij të futbollit përmes djalit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Babai i Promes ishte një ish -futbollist amator në Suriname para se të emigronte në Holandë. Duke pasur një person të dashur për futbollin për një baba, ishte e lehtë për Promes të binte në dashuri me lojën e bukur.

Nëna Qunicy Promes nuk ishte në rregull me futbollin e tij: Për të vazhduar të jetojë ëndrrat e futbollit të babait të tij, Promes herët u pajtua me babanë e tij, se ai do të ishte një futbollist.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ishte tepër i zellshëm në misionin për t'u bërë profesionist, një arritje që e pa atë të luante futboll në mëngjes, pasdite dhe mbrëmje.

Ky zhvillim nuk solli mirë me nënën e tij e cila ishte e shqetësuar që Promesi i saj i vogël të mos studionte mjaftueshëm, të qëndronte jashtë kaq vonë pa kujtuar të bënte detyrat e shtëpisë dhe punët e shtëpisë.

Si rezultat, Promes ndonjëherë do të bazohej nga nëna e tij. Zbutja brenda saj nga ajo nuk i ndaloi ambiciet e tij të bëheshin profesionistë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Vitet e hershme të Quincy Promes. Kredia e imazhit- Instagram
Vitet e hershme të Quincy Promes.

Biografia e Quincy Promes - Jeta e hershme e karrierës:

Gëzimi që shprehu anëtarët e familjes së tij, përfshirë nënën e tij, e cila më parë kishte dyshime për karrierën e tij, nuk kishte kufi kur Promes kaloi provat e Ajaxit dhe u regjistrua në klubin e tij lokal.

Ndërsa ishte në akademi, Promes idolizoi Ronaldinho. Sidoqoftë, babai i tij vazhdoi të ishte modeli i rolit të tij më të rëndësishëm, ai që ishte me të gjithë gjatë viteve të hershme me Ajax.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Quincy promovon jetën e hershme me futboll. Kredia e imazhit: Instagram
Quincy promovon jetën e hershme me futboll.

Si Quincy Promes vazhdoi të piqet, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë.

Ai ishte një fëmijë i larguar - një lloj udhëheqësi i cili kryesonte punët e ekipit të tij. Më poshtë është një pjesë e provave video të fëmijës trim ndërsa ai kryen detyrat e tij drejtuese me Ajax TV.

Biografia e Quincy Promes - Rruga drejt famës:

Kur Going u ashpër: Në kohën kur ishte 16 vjeç, Quincy Promes filloi të përballej me të gjitha llojet e telasheve me drejtuesit e klubit.

Ajax e akuzoi atë për ekspozim sjellje e keqe, një zhvillim që kërcënoi diplomimin e tij në akademi dhe qendro ne klub.

Mjerisht, në vitin 2008 (ende i moshuar 16), Kontrata e Promes me Ajax u ndërpre dhe atij iu tha që të largohej nga klubi si rezultat i asaj që u quajt "Sjellja e Keqe".

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Pothuajse të largohet nga futbolli: Refuzimi nga Ajax shkaktoi aq shumë dhimbje sa Promes mendoi të linte futbollin.

U desh përpjekja e prindërve të tij (sidomos nëna e tij) ta bindim atë të kthehet në futboll, duke e bërë atë të kuptojë që- Mësuesi më i mirë ishte Dështimi.

Promes shpejt kuptoi se ishte në rregull të bënte gabime dhe kjo e ndihmoi atë të rritet për t'u bërë një person më i mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bryan Gil Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Moving On: Promes mori një klub tjetër- HFC Haarlem ku ai luajti për një vit para se klubi të falimentonte.

Pak para falimentimit, ai kërkoi një arratisje duke marrë pjesë në gjyqe me FC Twente i cili e lejoi atë të bashkohej me akademinë e tyre.

FC Twente dëshmoi se ishte hapi i duhur për të pasi ai siguroi diplomimin e akademisë dhe një thirrje në ekipin rezervë. Duke mësuar nga e kaluara e tij, Promes filloi të tregojë pjekuri të madhe si brenda dhe jashtë fushës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në të njëjtin sezon, sjellja e tij e pjekur e pa atë të merrte kapitenin e Jong FC Twente nga legjenda dhe trajneri holandez, Patrick Kluivert.

Ai më vonë përparoi në huazim me një klub holandez të quajtur "Shko përpara shqiponjaveku u takua me Erik ten Hag dhe u bë lojtari i tij më i mirë.

Pak e dinte Promes se besnikëria e tij do ta bënte Erik ten Hag (trajneri i ardhshëm i Ajax) do të ishte njeriu që ta kthente në Ajax, klubi i ëndrrave të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
The Money Wolf dhe Erik ten Hag punuan së bashku për një sezon në Go Ahead Eagles.
The Money Wolf dhe Erik ten Hag punuan së bashku për një sezon në Go Ahead Eagles.

Vendimi i Madh: Pavarësisht nga gjëja e pjekurisë, Promes ishte i vendosur të luante mirë, të merrte oferta më të mira dhe të negocionte për para të mëdha. Duke ëndërruar kaq të mëdha, shokët e tij të skuadrës luanin shaka, duke e quajtur atë "Ujku i parave".

Pasi shënoi 11 gola për FC Twente dhe 13 të tjerë për hua Go Ahead Eagles klub futbolliMeritat e Promes filluan të tërheqin një mori klubesh evropiane.

Quincy Promes Bio - Ngritja e famës:

Gjëra të bukura filluan të vijnë në rrugën e tij. Së pari, Promes mori një telefonatë nga ekipi kombëtar holandez. Së dyti, negociatat e tij me Spartak Moskën shkaktuan një lëvizje të madhe parash siç e kishte ëndërruar gjithmonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Shumë njerëz vunë në pikëpyetje zgjedhjen e Promes për Rusinë, për të cilën ata folën MONEY ishte faktori No: 1 për të dhe jo Futbolli. Kjo e pa atë që po pretendonte sërish emrin "Ujku i Parave".

Jeta në Rusi: Promes u nis për në Rusi në një moshë kaq të re, me mendimin për të provuar gabimin e kritikëve të tij. Ndërsa ishte në Rusi, ai bëri një deklaratë për pasurinë e tij para shfaqjes në terren.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sa i përket shfaqjes së pasurisë së tij, Promes bëri video ku shfaqi rroba të shtrenjta, gjërat që bleu me para të shoqëruara me një ngritje mediatike në apartamentin e tij nën çati.

Kjo ngriti më tej dyshimet në mendjet e tifozëve nëse Promes mund të përballonte jetën si një futbollist. Pas disa mendimeve për sjelljen e tij që kthehej për ta gjuajtur, Promes vendosi të fshinte të gjitha videot, duke u kthyer përsëri për t'u përqëndruar në karrierën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bryan Gil Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Promes pati një fillim të mirë në karrierën e tij ruse pasi ai shënoi një numër golash dhe dha një numër asistimesh të mira.

Anësori i aftë pacy me një pjekuri në rritje u bë lojtari më i talentuar në top -rus rus pasi ai fitoi disa çmime lojtari i muajit në ligë.

Duke heshtur kritikët e tij, Promes vazhdoi të bëhej golashënuesi më i lartë në ligë. Golat e tij ndihmuan Spartak Moskën të fitonte ligën kryesore të Rusisë (2016-2017), Superkupën Ruse (2017), dhe një çmim 2 herë lojtari i vitit.

Hollandezi Rise to Fame Story - Ai fitoi gjithçka që mund të fitohet në Rusi.
Hollandezi Rise to Fame Story- Ai fitoi gjithçka që mund të fitohet në Rusi.

Në vend që të shkatërrohej, gjeniu i futbollit u rrit nga forca në forcë, duke kaluar në Sevilla dhe më vonë Ajax, ku ai ka shlyer detyrimet e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në kohën e shkrimit, Quincy Promes aktualisht është ndër linjë e pafund e prodhimit të futbollistëve mahnitës që po ringjallin futbollin holandez pas dështimeve të kualifikimit të Kupës Botërore 2018. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është Histori.

Rreth gruas dhe fëmijëve të Quincy Promes:

Me Rise to Fame në futboll, është e sigurt që shumë adhurues të futbollit, veçanërisht admirues femra duhet të kenë pyetur veten nëse Quincy Promes ka një të dashur, apo nëse është single dhe nëse është ende në kërkim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kush është e dashura e Quincy Promes? ... A është ai akoma beqar dhe në kërkim? ... Image Credit- Instagram
Kush është e dashura e Quincy Promes?… A është ai akoma beqar dhe në kërkim?

Nuk mund të mohohet fakti që pamja e bukur e Quincy Promes, pjekuria, e shoqëruar me nderimet e tij në karrierë nuk do ta bënin atë një të dashur dhe burrë më të mirë (i cili aktualisht është në kohën e shkrimit).

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një grua joshëse. Promes është i martuar me gruan e tij (foto më poshtë) dhe së bashku, ata kanë tre fëmijë- dy vajza dhe një djalë.

Fëmija i tyre i tretë, i quajtur Noakin, lindi në 8 maj 2017, menjëherë pas Spartak Moskës u konfirmua si kampion i ligës.
Fëmija i tyre i tretë, i quajtur Noakin, lindi në 8 maj 2017, menjëherë pas Spartak Moskës u konfirmua si kampion i ligës.

A e dini? Wife Gruaja e Quincy Promes lindi djalin e tij të parë dhe fëmijën e tretë (Noaquin Given Promes) në 8 maj 2017. Ky anëtar i ri i familjes erdhi menjëherë pasi fitoi trofeun e kampionit të kampionit të Spartak Moskës në ligë.

Ashtu si sjelljet e tij të mëparshme, martesa e Quincy Promes ka pasur disa trazira kohët e fundit.

Njëherë e një kohë, Promes u vu nën kontrollin e syve të publikut kur u arrestua për rrahjen e gruas së tij në qershor 2018. Ai u la me kusht, ndërsa hetimi vazhdoi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta personale e Quincy Promes:

Njohja me Quincy Promes Jeta personale jashtë fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij.

Në fushë, Promes kalon kohë me mikun e tij më të mirë- Memphis Deplay. Edhe pse ata luajnë në dy vende të ndryshme (në kohën e shkrimit), dyshja shpesh flasin me njëri -tjetrin çdo ditë.

TANI, çfarë kanë të përbashkët këta të dy?… Përgjigjja është Muzikë dhe tatuazhe.

Njohja me jetën e tij personale jashtë fushës.
Njohja me jetën e tij personale të fushës.

A e dini? Promes lëshoi ​​dikur një singap të ri të çuditshëm të repit me bashkatdhetarin ndërkombëtar Memphis Deplay.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Të veshur me zinxhirë të mëdhenj ari të shtrenjtë, videoja e tyre rap filloi me çiftin të ulur dhe duke qeshur me një Rolls Royce luksoze para se të vendosnin bizhuteritë e tyre mbi makinë.

Memphis Depay filloi të përsëriste para se Promes të merrte përsipër shokun e tij më të mirë. Më poshtë është një pjesë e provave- Videoja.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Aq më tepër Quincy Promes Life Personal, ai ka një ngjashmëri natyrore për të Rusi- vendi më i madh në botë që e bëri atë të marrë më të mirën në karrierën e tij.

Në dimër, Promes ka parë qytete të mbuluara me shtresa të bardha të ftohta bore, duke e bërë çdo pamje krejt të veçantë dhe unike. Në vende të tjera natyrore që ai vizitoi, peizazhi me dëborë (siç vërehet më poshtë) është pozitivisht magjepsëse - vetëm një arsye tjetër pse ai ka rënë në dashuri me Rusinë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Fakte personale të jetës larg futbollit - Pamja dhe përvoja e tij me Rusinë. Kredia- Twitter
Fakte personale të jetës larg futbollit - Pamja dhe përvoja e tij me Rusinë.

Së fundmi është besimi i tij personal se tifozët e futbollit rus nuk janë racistë. Quincy Promes Family mori më të mirën nga Rusia gjatë gjithë qëndrimit të tyre, ndërsa ai luajti për Spartak Moscow.

Futbollisti as prindërit e tij nuk u ndeshën me racizëm pavarësisht besimit popullor se racizmi është i natyrshëm në qark.

Quincy Promes Lifestyle:

Faktet e jetesës Quincy Promes me siguri do t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës të perceptuar. Mduke akorduar shumë para përmes futbollit tejkalon në një mënyrë jetese ekzotike lehtësisht të dukshme nga makina e tij e ndezur Mercedes, e paraqitur më poshtë.

Quincy Promes LifeStyle- Ai drejton një makinë ekzotike
Quincy Promes LifeStyle- Ai drejton një makinë ekzotike.

Gjithashtu për stilin e jetës, të vendosësh mes prakticitetit dhe kënaqësisë nuk është aktualisht një zgjedhje e vështirë për Promes.

Futbollisti gjithmonë i bukur nuk shquhet vetëm për përsosmërinë e tij në fushë, por aftësinë për të blerë orë të shtrenjta dhe për të jetuar ëndrrat e tij bregdetare.

Quincy Promes LifeStyle- Kërkime për ato në të cilat shpenzon paratë e tij. Kredia e imazhit- Instagram
Quincy Promes LifeStyle- Kërkime për ato në të cilat shpenzon paratë e tij.

Quincy Promes Jeta Familjare:

Zhvillimi i futbollistëve si çdo fëmijë tjetër ka nevojë për ndihmën e anëtarëve të familjes, veçanërisht të dy prindërve, prindërit e Quincy Promes kanë qëndruar për të, duke i ndihmuar ata të arrijnë aty ku është sot.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Promes në kohën e shkrimit banojnë në Amsterdam me gruan e tij, tre fëmijët e tyre, prindërit dhe vëllain e tij.

Duke u integruar në shoqërinë holandeze, anëtarët e familjes së tij aktualisht po korrin përfitimet e të pasurit të tyre (bukëpjekës) duke falsifikuar pjesën e familjes së tij drejt pavarësisë financiare, të gjitha falë një karriere të suksesshme futbolli.

Promes sees nënën e tij si shtyllën kurrizore dhe atë që e motivoi atë më shumë për tu rikthyer në futboll kur u shkarkua nga Ajax.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Quincy Promes duket se është më afër mamasë së tij sesa babai i tij. Kredia e imazhit- Instagram
Quincy Promes duket se është më afër mamasë se babait të tij.

Quincy Promes Fakte të pathëna:

Fakti # 1: Arrestohet për goditjen me thikë të një anëtari të familjes:

Rreth mesit të dhjetorit 2020, shpërthyen lajme në lidhje me Futbollistin që bën të paimagjinueshmen. Sipas Telegraaf, Qunicy Promes u arrestua për goditje me thikë të një anëtari të familjes.

Incidenti i dyshuar ndodhi gjatë një tubimi familjar në depon e tij në Abcoude, në periferi të Amsterdamit.

Pas një debati të nxehtë në një derdhje, thuhet se Promes e ka goditur viktimën me thikë, duke rezultuar në një plagosje të rëndë. Ndërhyrja e anëtarëve të familjes Promes siguroi që dëmtimet e pësuara nga viktima të mos ishin edhe shumë të rënda.

Ngjarja me thikë e Qunicy Promes ndodhi rreth korrikut 2020 dhe është e paqartë pse anëtari i familjes e raportoi çështjen deri në fund të vitit 2020. Futbollisti holandez mund të përballet me deri në katër vjet burg nëse shpallet fajtor.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Lassina Traore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakt #2: Fërkimi i shpatullave me Rhymes Busta:

Kjo marrëdhënie simbiotike midis futbollit dhe asaj që ne mund ta quajmë gjerësisht 'kërcim' ka ekzistuar për një kohë të gjatë dhe Quincy Promes kohët e fundit ka ngritur lojën e tij.

Pas goditjes në skenën e hip-hopit, personaliteti i tij në argëtim e ka parë atë duke fërkuar shpatullat me disa nga të mëdhenjtë në industri si Busta Rhymes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Quincy Promes Dashuria për Rapping e ka parë atë duke fërkuar supet me Busta Rhymes. Kredia e Imazhit - Instagram
Quincy Promes Dashuria për Rapping e ka parë atë duke fërkuar supet me Busta Rhymes.

Pa dyshim, Quincy Promes është një frymëzim për listën në rritje të futbollistëve më të mëdhenj të rekapit nga e kaluara dhe e tashmja.

Fakti # 3: AZ i Tatuazheve të Quincy Promes:

Me gjithë paratë që vijnë me të duke qenë një super yll në mbarë botën, Quincy Promes nuk heziton të lërë trupin e tij në tatuazhe.

Ai ka shumë tatuazhe- në shpinë është bërë tatuazh "Pharaah egjiptian". Në anën e tij të përparme përmban të gjitha llojet e shkrimeve të tatuazheve që pasqyrojnë jetën e tij të kaluar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bryan Gil Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë
Kuptimi i Quincy Promes Tattoo - ana e tij e pasme dhe e përparme. Kredia e imazhit- Twitter dhe Instagram
Kuptimi i Quincy Promes Tattoo - ana e tij e pasme dhe e përparme.

Midis të gjitha tatuazheve të tij Quincy Promes, arti më tërheqës i trupit është ai që përfaqëson inicialet e tij, të shkruara me stil si 'QP' dhe pozicionuar në pjesën e pasme të kokës.

Quincy Promes Tattoo - Koleksioni i Tij i Kokat dhe Duarve. Kredia e imazhit- Twitter
Quincy Promes Tattoo - Koleksioni i Tij i Kokat dhe Duarve.

Fakti # 4: Takimi me Pele:

Ai pati një Takim me Legjendën e Futbollit Brazilian, Lëkurë- Ndërsa ishin një djalë i vogël, prindërit e Quincy Promes ndihmuan djalin e tyre në regjistrimin e tij të plotë në Ajax, i cili nga ana e tij i dha mundësinë për të takuar Mbretin e Futbollit- "Lëkurë".

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Quincy Promes dikur kishte një takim me Pele. Kredia e imazhit- Twitter
Quincy Promes dikur kishte një takim me Pele.

Para se të dilte ballë për ballë me Legjendën e Brazilit, Quincy Promes dyshoi pak para vetes, duke menduar se çfarë të tregonte ose të pyeste dikë që ishte pjesë e historisë. Metting Pele ishte si të takosh dikë nga një libër.

Përfundim:

Ndërsa lexojmë Biografinë e Quincy Promes, ne kuptojmë se perëndia e futbollit e bekoi atë me talent natyral që nga vitet e tij të djepit. Me ndihmën e prindërve dhe anëtarëve të familjes, ai mbijetoi gjatë sprovave dhe mundimeve të karrierës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bryan Gil Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Mjerisht, i dhemb fansat ta dinë këtë ish-lojtari i Sevilla akuzohet për goditje me thikë të një anëtari të familjes dhe arrestuar në kohën e azhurnimit të Biografisë së tij. Ne sinqerisht shpresojmë që ai të mos kalojë katër vjet në burgjet e Hollandës.

Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë së Quincy Promes. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutemi ndani atë me ne. Përndryshe, le të shohim komentin tuaj për futbollistin holandez. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet