Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia e imazhit - Twitter
Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e plotë të një Ylli të Futbollit të njohur me pseudonimin "Ujku i Parave". Faktet e Biografisë sonë të Qëndrueshme të Fëmijëve Quincy Promes Plus ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Rise e Quincy Promes prezantuar nga LifeBogger
Jeta dhe Rise e Quincy Promes prezantuar nga LifeBogger. Kredi për imazhin- Instagram dhe Twitter

Rrjedha përfshin jetën e tij të hershme / familjen e tij, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e njohin atë është jashtëzakonisht i talentuar me një sy për ritmin dhe shënimin e golave. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e futbollit e konsiderojnë Biografinë tonë Quincy Promes e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Quincy Anton Promes u lind në 4 dita e Janarit 1992 nënës së tij (një shtëpiake) dhe babait (një ish-futbollist) në qytetin e Amsterdamit, Hollandë. Ai erdhi në botë një nga dy djemtë e lindur nga prindërit e tij bukuroshe Surinamese, të cilat janë paraqitur më poshtë.

Njihuni me Quincy Promovon Prindërit
Njihuni me Quincy Promovon Prindërit. Kredi imazhi- Instagram

Edhe pse ka lindur në Hollandë, Quincy Promes e ka origjinën e tij familjare nga Suriname, një vend i Amerikës së Jugut dhe ish-koloni e Hollandës. SHENIM: Ky është vendi - futbollistët e mëposhtëm; Clarence Seedorf, Edgar Davids dhe Jimmy Floyd Hasselbaink erdhi nga.

Quincy promovon origjinën familjare: Prindërit e tij përveç shumë familjeve Suriname ishin në mesin e atyre që migruan në Hollandë gjatë 1990-ve të hershme për shkak të situatës së rëndë ekonomike në vendin e Amerikës së Jugut. Po ashtu për tu shënuar, tai banorët e Surinamit i kanë rrënjët e tyre familjare nga Afrika Sub-Sahariane me shumë prej tyre me prejardhjen e Afrikës Perëndimore. Shihni më poshtë një hartë që ndihmon në shpjegimin e rrënjëve të familjes Quincy Promes.

Shpjegohet Quincy Promovimi i Rrënjëve Familjare
Shpjegohet Quincy Promovimi i Rrënjëve Familjare. Kredi imazhi- ULC

Vitet e hershme: Qunicy Promes u rrit së bashku me vëllain e tij që pak dihet në Amsterdam, Hollandë. Ai nuk vinte nga një prejardhje e pasur familjare. Në fakt, prindërit e tij ishin si migrantët e tjerë në qytet që bënin punë të menjëhershme dhe kurrë nuk kishin arsimin më të mirë për një punë të mirë me jakë të bardhë. Në fillim të fëmijës, Promesi nuk ishte i interesuar për koleksionet më të reja të lodrave si dhuratë nga prindërit e tij, vetëm një futboll për të cilin ishte kënaqur.

Quincy Promes filloi të luante topin që nga momenti kur ai mund të ecë
Quincy Promes filloi të luante topin që nga momenti kur ai mund të ecë. Kredi imazhi- Twitter
Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Sipas hulumtimit, mosha më e mirë për të marrë arsim futbolli është nga 6 në 10. Për Promes, ajo filloi që nga momenti kur ai mund të shëtiste, falë të atit të tij që bëri përpjekje për të vazhduar të jetonte ëndrrat e tij të futbollit përmes të birit. Promes babi i cili ishte një ish-futbollist amator në Suriname para se të emigroi në Hollandë. Duke pasur një person të dashur për futbollin për një baba, ishte e lehtë për Promes të dashurohej me lojën e bukur.

Qunicy Promes Mama nuk ishte në rregull me futbollin e tij: Në mënyrë që të vazhdojë të jetojë në futboll ëndrrat e babait të tij, Promes në fillim ra dakord me babanë e tij, se ai do të ishte një futbollist. Ai ishte tepër i zellshëm në misionin për t'u bërë një profesionist, një feat i cili e pa atë të luante futboll në mëngjes, pasdite dhe mbrëmje. Ky zhvillim nuk u ndihmua mirë me nënën e tij e cila merrej me Promesin e saj të vogël duke mos studiuar sa duhet, duke qëndruar jashtë kaq vonë pa kujtuar të bënte detyrat e shtëpisë dhe punët e shtëpisë. Si rezultat, Promes ndonjëherë do të bazohej nga nëna e tij. Të qenit i zbutur brenda saj nuk i ndaloi ambiciet e tij për tu bërë një profesionist.

Vitet e para të premtimeve të Quincy
Vitet e para të premtimeve të Quincy. Kredi imazhi- Instagram
Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Jeta e hershme e karrierës

Gëzimi i shprehur anëtarët e familjes së tij, përfshirë mamanë e tij, i cili më herët kishte dyshime për karrierën e tij, nuk kishte kufij kur Promes kaloi gjyqet në Ajax dhe u regjistrua në klubin e tij lokal. Ndërsa ishte në akademi, Promes idhulloi Ronaldinho. Sidoqoftë, babai i tij vazhdoi të ishte modeli i rolit të tij më të rëndësishëm, ai që ishte me të gjithë gjatë viteve të hershme me Ajax.

Quincy promovon jetën e hershme me futbollin
Quincy promovon jetën e hershme me futbollin. Kredia e imazhit: Instagram
Si Quincy Promesi vazhdoi të piqej, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë. Ai ishte një fëmijë i larguar - një lloj udhëheqësi i cili kryesonte punët e ekipit të tij. Më poshtë është një pjesë e provave video të fëmijës trim ndërsa ai kryen detyrat e tij drejtuese me Ajax TV.

Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Rruga për Fame Story
Kur Going u ashpër: Në kohën kur ai ishte 16 vjet, Quincy Promes 'filloi të hynte në të gjitha llojet e problemeve me menaxhimin e klubit. Ajax e akuzoi atë për ekspozim sjellje e keqe, një zhvillim që kërcënoi diplomimin e tij në akademi dhe qendro ne klub. Mjerisht, në vitin 2008 (ende i moshuar 16), Kontrata e Premes me Ajax-in u ndërpre dhe atij iu tha të largohej nga klubi si rezultat i asaj që u quajt "Sjellje e keqe".
Pothuajse të largohet nga futbolli: Duke u refuzuar nga Ajax shkaktoi aq shumë dhimbje sa që Promes mendoi të hiqte dorë nga futbolli. U desh përpjekja e prindërve të tij (sidomos nëna e tij) ta bindim atë të kthehet në futboll, duke e bërë atë të kuptojë që- Mësuesi më i mirë ishte Dështimi. Promes shpejt e kuptoi se ishte mirë të gabosh dhe kjo e ndihmoi atë të rritet për tu bërë një person më i mirë.

Moving On: Promes mori një tjetër klub - HFC Haarlem ku luajti për një vit para se klubi të falimentonte. Pak para falimentimit, ai kërkoi një arratisje duke ndjekur gjyqet me FC Twente i cili e lejoi atë të bashkohej me akademinë e tyre.

FC Twente dëshmoi se ishte hapi i duhur për të pasi siguroi diplomimin e akademisë dhe një thirrje për ekipin rezervë. Duke mësuar nga e kaluara e tij, Promes filloi të tregojë pjekuri të madhe si brenda dhe jashtë fushës. Në të njëjtin sezon, sjellja e tij e pjekur e pa atë që u dha kapiten i Jong FC Twente nga legjenda dhe traineri holandez, Patrick Kluivert. Ai më vonë përparoi në huazim me klubin holandez të quajtur 'Shko përpara shqiponjave'ku ai u takua me Erik ten Hag dhe u bë lojtari i tij më i mirë. Pak e dinte Promes se besnikëria e tij do ta bënte Erik dhjetë Hag (trajneri i ardhshëm i Ajax) do të ishte njeriu që ta kthente në Ajax, klubi i ëndrrave të tij.

Quincy Promes dhe Erik dhjetë Hag punuan së bashku për një sezon në Go Ahead Eagles
Quincy Promes dhe Erik dhjetë Hag punuan së bashku për një sezon në Go Ahead Eagles. Kredi imazhi- AdNl

Vendimi i Madh: Megjithë gjënë e pjekurisë, Promes ishte i vendosur të luante mirë, të merrte oferta më të mira dhe të negocionte për paratë e mëdha. Duke ëndërruar kaq shumë, shokët e tij të skuadrës do të luanin shaka, duke e quajtur atë "Ujku i parave". Pasi shënoi gola 11 për FC Twente dhe një 13 tjetër për kredinë e detyruar Go Ahead Eagles klub futbolli, Meritat e Promes filluan të tërheqin një mori klubesh evropiane.

Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Ngritja në Fame Story

Gjërat e bukura filluan të vijnë në rrugën e tij. Së pari, Promes mori një telefonatë nga Kombëtarja Hollandeze. Së dyti, negociatat e tij me Spartak Moskën duke shkaktuar një veprim të parave të mëdha siç e kishte ëndërruar gjithmonë. Shumë njerëz vunë në dyshim zgjedhjen e Promes për Rusinë që ata thanë MONEY ishte Jo: faktori 1 për të dhe jo Futbolli. Kjo pa që ai ri-pretendonte emrin "Ujku i Parave".

Jeta në Rusi: Promes u nis për në Rusi në një moshë kaq të re, me mendjen e duhur për të provuar gabim kritikët e tij. Ndërsa ishte në Rusi, ai bëri një deklaratë për pasurinë e tij përpara performancës në terren. Sa i përket tregimit të pasurisë së tij, Promesi bëri video ku shfaqte rroba të shtrenjta, gjërat që ai bleu me paratë e shoqëruara me një ngritës mediatik në shtëpinë e tij. Kjo më tej ngriti dyshime në mendjen e tifozëve nëse Promes mund të merrte jetën si futbollist. Pasi disa mendime për sjelljen e tij që ktheheshin për ta gjuajtur, Promes vendosi të fshijë të gjitha videot, duke u kthyer përsëri për t'u përqendruar në karrierën e tij.

Promes pati një fillim të mbarë në karrierën e tij ruse, pasi ai kap një numër golash dhe dha një numër asistimesh të mira. Anësori i aftë i pastër me një pjekuri në rritje u bë lojtari më i talentuar në fluturimin më të mirë rus, pasi fitoi disa lojtarë të ligës së muajit. Duke heshtur kritikët e tij, Promes vazhdoi të bëhej golashënuesi më i lartë i golave ​​në ligë. Synimet e tij ndihmuan Spartak Moskën të fitojë Ligën Premier Premier (2016-2017), Super Kupën Ruse (2017) dhe një lojtar kohë 2 të çmimit të vitit.

Quincy Promes Rise to Fame Story- Ai fitoi gjithçka që duhej të fitohej në Rusi
Quincy Promes Rise to Fame Story- Ai fitoi gjithçka që duhej të fitohej në Rusi. Kredi imazhi- Twitter dhe Instagram

Në vend që të shkatërrohej, gjeniu i futbollit u rrit nga forca në forcë, duke kaluar në Sevilla dhe më vonë Ajax, ku ai ka shlyer detyrimet e tij. Në kohën e shkrimit, Quincy Promes aktualisht është ndër linjë e pafund prodhimi të futbollistëve të mahnitshëm që po ringjallin futbollin holandez pas dështimeve në kualifikimin e vendit në Kupën Botërore 2018. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është Histori.

Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Jeta e marrëdhënieve

Me Rise to Fame në futboll, është e sigurt që shumë adhurues të futbollit, veçanërisht admirues femra duhet të kenë pyetur veten nëse Quincy Promes ka një të dashur, apo nëse është single dhe nëse është ende në kërkim.

Kush është e dashura Quincy Promes
Kush është Quincy promovon të dashurën?… A është ai akoma beqar dhe në kërkim?… Image Image- Instagram

Nuk ka mohuar faktin që pamja e pashme e Quincy Promes, pjekuria, e shoqëruar me nderimet e tij në karrierë nuk do ta bënin atë një të dashur dhe burrë më të mirë (i cili aktualisht është në kohën e shkrimit). Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një grua magjepsëse. Promes është martuar me gruan e tij (foto më poshtë) dhe së bashku, ata kanë tre fëmijë - dy vajza dhe një djalë.

Fëmija i tyre i tretë, i quajtur Noakin, lindi në 8 maj 2017, menjëherë pas Spartak Moskës u konfirmua si kampion i ligës.
Fëmija i tyre i tretë, i quajtur Noakin, lindi në 8 maj 2017, menjëherë pas Spartak Moskës u konfirmua si kampion i ligës.

A e dini? ... Gruaja e Quincy Promes lindi djalin e tij të parë dhe fëmijën e tretë (Noaquin Given Promes) në 8th të majit 2017 menjëherë pasi Spartak Moska u konfirmua si kampion i ligës.

Ashtu si sjelljet e tij të mëparshme, martesa e Quincy Promes ka pasur disa trazira në kohët e fundit. Një herë e një herë, Promesi u soll në shqyrtim të syve të publikut kur u arrestua për rrahjen e gruas së tij në qershor 2018. ai u la me kusht, ndërsa hetimi vazhdoi.

Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Jeta personale

Njohja me Quincy Promes Jeta personale jashtë fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij.

Në fushë, Promes kalon kohë me mikun e tij më të mirë- Memphis Deplay. Edhe ti ata luajnë në dy vende të ndryshme (në kohën e shkrimit), dyshja shpesh flasin me njëri-tjetrin çdo ditë. TANI, çfarë kanë të përbashkët këta dy?… Përgjigja është Muzikë dhe tatuazhe.

Njohja me Quincy promovon jetën personale jashtë fushës
Njohja me Quincy promovon jetën personale jashtë fushës. Kredi imazhi- DailyMail dhe Dielli

A e dini? ... Promes lëshoi ​​dikur një singap të ri të çuditshëm të repit me bashkatdhetarin ndërkombëtar Memphis Deplay. Duke veshur zinxhirë të mëdhenj të shtrenjtë ari, videoja e tyre rap filloi me çiftin të ulur dhe të qeshur mbi një Rolls Royce luksoze përpara se të vinin bizhuteritë e tyre në majë të makinës. Memphis Depay filloi të përsëriste para se Promes të merrte përsipër shokun e tij më të mirë. Më poshtë është një pjesë e provave- Videoja.

Aq më tepër Quincy Promes Life Personal, ai ka një ngjashmëri natyrore për të Rusi- vendi më i madh në botë që e bëri atë të marrë më të mirën e karrierës së tij. Në dimër, Promes ka parë qytete të mbuluara me pallto të bardha të ftohta dëbore, duke e bërë çdo pamje mjaft të veçantë dhe unike. Në vendet e tjera natyrore që ai vizitoi, peizazhi me dëborë (siç vërehet më poshtë) është pozitivisht magjepsëse - vetëm një arsye tjetër pse ai ka rënë në dashuri me Rusinë.

Quincy promovon fakte të jetës personale larg futbollit - Pamja e tij për Rusinë
Quincy promovon fakte të jetës personale larg futbollit - Pamja dhe përvoja e tij me Rusinë. Credit Twitter
E fundit është besimi i tij personal që tifozët rusë të futbollit nuk janë racist. Familja Quincy Promes mori më të mirën nga Rusia gjatë gjithë qëndrimit të tyre, ndërsa ai luajti për Spartak Moskën. Futbollisti as prindërit e tij nuk u ndeshën me racizëm pavarësisht besimit popullor se racizmi është i natyrshëm në qark.
Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Lifestyle

Faktet e jetesës Quincy Promes me siguri do t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës të perceptuar. Mduke akorduar shumë para përmes futbollit tejkalon në një mënyrë jetese ekzotike lehtësisht të dukshme nga makina e tij e ndezur Mercedes, e paraqitur më poshtë.

Quincy Promes LifeStyle- Ai drejton një makinë ekzotike
Quincy Promes LifeStyle- Ai drejton një makinë ekzotike
Gjithashtu për stilin e jetës, të vendosësh midis prakticitetit dhe kënaqësisë aktualisht nuk është një zgjedhje e vështirë për Promes. Futbollisti gjithnjë i dashur nuk vihet re vetëm për përsosmërinë e tij në fushë, por aftësinë për të blerë orë të shtrenjta dhe për të jetuar ëndrrat e tij bregdetare.
Quincy Promeson LifeStyle - Kërkime mbi ato që ai shpenzon për paratë e tij
Quincy Promeson LifeStyle - Kërkime mbi ato që ai shpenzon për paratë e tij. Kredi imazhi- Instagram
Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Jeta familjare

Zhvillimi i futbollistëve si çdo fëmijë tjetër ka nevojë për ndihmën e anëtarëve të familjes, sidomos të dy prindërve, prindërit Quincy Promes kanë qëndruar për të, duke i ndihmuar ata të arrijnë atje ku është sot.

Premtimet në kohën e shkrimit banojnë në Amsterdam me gruan e tij, tre fëmijët e tyre, prindërit dhe vëllain e tij. Duke u integruar në shoqërinë Hollandeze, anëtarët e familjes së tij aktualisht po korrin dividentët e të pasurit të tyre (bukëpjekës) duke falsifikuar pjesën e familjes së tij drejt pavarësisë financiare, falë një karriere të suksesshme futbolli. Premtimet sees nënën e tij si shtyllën kurrizore dhe atë që e motivoi atë më shumë për tu rikthyer në futboll kur u shkarkua nga Ajax.

Quincy Promes duket se është më afër mamasë së tij se babai i tij
Quincy Promes duket se është më afër mamasë së tij se babai i tij. Kredi imazhi- Instagram
Quincy Promes Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Pashpallura - Fakte të patreguara

Fërkimi i shpatullave me Rhymes Busta: Kjo marrëdhënie simbiotike mes futbollit dhe asaj që ne mund ta quajmë gjerësisht 'rap' ka ekzistuar për një kohë të gjatë dhe Quincy Promes kohët e fundit po vazhdon lojën e tij. Pasi u fut në skenën e hip-hopit, personaliteti i tij në argëtim e ka parë atë duke fërkuar supet me disa nga më të mëdhenjtë në industri si Busta Rhymes.

Quincy Promes Dashuria për Rapping e ka parë atë duke fërkuar supet me Busta Rhymes
Quincy Promes Dashuria për Rapping e ka parë atë duke fërkuar supet me Busta Rhymes. Kredi imazhi- Instagram

Pa dyshim, Quincy Promes është një frymëzim për listën në rritje të futbollistëve më të mëdhenj të rekapit nga e kaluara dhe e tashmja.

Tattoos AZ të Quincy Promes ': Me të gjitha paratë e gatshme që vijnë me të si një superstar në mbarë botën, Quincy Promes nuk heziton të pjellë trupin e tij në tatuazhe. Ai sa më shumë tatuazhe - në shpinë është tatuazhuar 'Pharaah egjiptian". Në anën e tij të përparme përmban të gjitha llojet e shkrimeve të tatuazheve që pasqyrojnë jetën e tij të kaluar.

Të kuptuarit e Quincy Promes Tattoo - Ana e tij e përparme dhe e përparme
Të kuptuarit e Quincy Promes Tattoo - Ana e tij e përparme dhe e përparme. Kredi imazhi- Twitter dhe Instagram

Ndër të gjitha tatuazhet e tij të Quincy Promes, arti më tërheqës i trupit është ai që përfaqëson inicialet e tij, të shkruara me stil si 'QP' dhe pozicionuar në pjesën e pasme të kokës.

Quincy Promes Tattoo - Mbledhja e kokës dhe duarve të tij
Quincy Promes Tattoo - Mbledhja e kokës dhe duarve të tij. Kredi imazhi- Twitter

Quincy e fundit premton fakte të palejuara- Ai pati një Takim me Legjendën e Futbollit Brazilian, Lëkurë- Ndërsa një djalë i vogël, prindërit Quincy Promes ndihmuan djalin e tyre për regjistrimin e tij të plotë në Ajax i cili nga ana e tij i dha mundësinë për të takuar Mbretin e Futbollit - "Lëkurë".

Quincy Promes dikur pati një takim me Pele
Quincy Promes dikur pati një takim me Pele. Kredi imazhi- Twitter

Para se të dilte ballë për ballë me Legjendën e Brazilit, Quincy Promes dyshoi pak para vetes, duke menduar se çfarë të tregonte ose të pyeste dikë që ishte pjesë e historisë. Metting Pele ishte si të takosh dikë nga një libër.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijës në Quincy Promes. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu