Pse Tregimet e Fëmijërisë

Ne bëjmë histori fëmijërie të futbollistëve për t'i mbajtur fansat të informuar në lidhje me tregimet për lojtarët që ata duan. LifeBogger kap rrëfimet më kapëse, befasuese dhe tërheqëse për yjet e futbollit në lidhje me kohërat e tyre të fëmijërisë deri më sot. Se çfarë jemi!

Humando njeri në planetin tokë ka një histori fëmijërie dhe lojtarët e futbollit nuk janë nga planetë të huaj. Ata nuk janë mutantë me superfuqi dhe aftësi psikike. Ata janë njerëz në fakt që mund të gjurmojnë prejardhjen e tyre paraardhësve tokësorë.

Kështu, si të gjithë njerëzit, lojtarët, menaxherët dhe madje edhe elita e sportit kanë histori fëmijërie, të cilat detajojnë ngjarje tërheqëse dhe kapëse nga vitet e tyre formuese përmes adoleshencës deri në kufijtë e moshës madhore.

Lifebogger detajon ngjarje të dukshme të fëmijërisë së futbollistëve, menaxherëve dhe elitës.
Lifebogger detajon ngjarje të dukshme të fëmijërisë së futbollistëve, menaxherëve dhe elitës. Nga LR: Van Dijk, Luka Modric, Kylian Mbappe, Zinedine Zidane dhe Aleksander Ceferin. Kredite e imazhit: LB.

At Lifebogger, ne kapim histori të tilla të jetës së hershme të cilat janë përbërës të rëndësishëm të biografive interesante që prezantojmë për futbollistët, menaxherët dhe elitat në të gjithë botën.

Arsyet pas ndjekjeve të tilla fisnike janë të kontribuoni kuotën tonë drejt përmirësimit të lojës së futbollit, duke pasur parasysh që dhimbjet, fitimet e jetës së hershme, si dhe peripecitë e futbollistëve, menaxherëve dhe elitës nuk do të siguronin vetëm disa nga mësimet më të vlefshme në jeta por interesante për ata që sapo po fillojnë në udhëtimin e tyre.

Biografitë ose historitë e vërteta të futbollit janë ndër të tjera të rëndësishme për entuziastët e rinj të futbollit.
Biografitë ose historitë e vërteta të futbollit janë të rëndësishme për entuziastët e rinj të futbollit, ndër të tjera. Kredia e figurës: GhHeadlines.

Në mënyrë të përmbledhur, ky artikull synon t'i japë audiencës sonë një ide gjithëpërfshirëse për atë që ne jemi duke prezantuar ngjarje të hershme të jetës së futbollistëve, menaxherëve dhe elitës nën tituj interesantë, të konceptuar mirë, të shkruar artikuluar dhe befasues.

Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit dhe elita që u lindën dobët

Disa gjenitë e futbollit dhe elita kanë lindur të varfër, disa nuk kanë trashëguar asgjë, dhe të tjerë kanë punuar që të shkëputen nga kthetrat e varfërisë. Sido që të jetë që ngjarjet të përkulen, varfëria ishte me të vërtetë një faktor motivues që çoi në leshin e famshëm të pasur histori në futboll.

Fjala me shkronja të padurueshme dhe të frikshme 7 identifikohet me jetën dhe ngritjen e saj Cristiano Ronaldo, solli më të mirën në Luis Suarez, as nuk e kurseu elitën; Roman Abramoviç dhe Gianni Infantino por e bërë Gabriel Jesus ' rritet në famë duke motivuar për miliona fëmijë të privuar nga Brazili.

Duke vuajtur, por të buzëqeshur, Christiano Ronaldo, Luis Suarez, Gianni Infantino dhe Gabriel Jesus kishin pasur vështirësi në jetën e hershme.
Duke vuajtur, por të buzëqeshur, Cristiano Ronaldo, Luis Suarez, Gianni Infantino dhe Gabriel Jesus kishin pasur vështirësi në jetën e hershme. Kredite e imazhit: LB.

Varfëria u bë një motivues i fuqishëm pavarësisht se ishte tragjik për këta futbollistë. Fatmirësisht, loja e Futbollit u bë mjeti për ta për të përmirësuar rrethanat e tyre financiare.

Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit dhe elita që u lindën të pasur

Në anën e rrokullisjes, një numër gjeniale futbolli dhe elita kanë lindur të shkëlqyera, disa me lugë argjendi dhe të tjera me biberona diamanti. Si rezultat, ata patën një fillim të shkëlqyeshëm për jetën dhe jetuan shumë larg kufijve të varfërisë.

Pëlqime të Aleksander Caferin dhe Mishel Platini ishin pajisur në fillim me mbështetjen që iu duhej për të jetuar jetë të shkëlqyeshme ndërsa një mori futbollistësh si Mario Gotze, Andrea Pirlo dhe Gerard Pique nuk ishin të huaj në pasuri para se të arrinin famën.

Mario Gotze, Gerard Pique dhe Andrea Pirlo kanë lindur në familje të pasura.
Mario Gotze, Gerard Pique dhe Andrea Pirlo kanë lindur në familje të pasura. Kredite e imazhit: LB.
Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit që i mbijetuan luftës dhe trazirave si fëmijë

Historia e fëmijërisë së një numri të madh të futbollistëve të tjerë nuk mund të tregohet pa tërhequr tifozët përmes një udhëtimi të zemëruar nga luftërat civile dhe trazirat që mund të kishin fshirë lojtarët nga ekzistenca.

Një vështrim në jetën e hershme të nigerianit të lindur Victor Moses tregon për efektin shkatërrues të trazirave në Nigerinë Veriore, as nuk e bëjnë Juan Cuadrado dhe Serge Aurier kanë kujtime të lumtura të dhunës në qytetin kolumbian të Necocli dhe Bregun e Fildishtë përkatësisht.

Juan Cuadrado është një nga disa futbollistët që i mbijetuan luftërave dhe trazirave gjatë fëmijërisë
Juan Cuadrado është një nga disa futbollistët që i mbijetuan luftërave dhe trazirave gjatë fëmijërisë. Kredia e figurës: LB.
Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit që do të kishin vdekur prej kohësh si fëmijë

Shumë kohë para se të mësohej për lojën e futbollit, Diego Costa pati një përvojë të keqe që gati e bëri jetën e tij të ikur.

Historia e fëmijërisë së Diego Costa

Një ngjarje e tmerrshme ndodhi në atë kohë Kosta ishte vetëm gjashtë muajsh. Ai mbeti nga nëna e tij që shkoi të lajë enët. Kosta e vogël ra në gjumë në një dyshek në dhomën e gjumit të tij duke mos ditur se kishte një gjarpër helmues pas tij. Kur nëna e tij u kthye nga kuzhina në shtratin e Kostas, ajo pa një gjarpër helmues që po i afrohej foshnjës.

Josileide da Silva Costa kishte menduar se ishte një copë kasetë, por ky objekt që ajo e konsideronte si kasetë ishte në lëvizje drejt fëmijës së saj. Me një lëvizje të shpejtë, ajo tërhoqi shpejt dorën e Kostës për ta shmangur atë nga kafshimi i atij gjarpri helmues duke i shpëtuar jetën.

Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit, baballarët e të cilëve ishin legjendat e sportit

Nuk ka mohuar faktin se mentorimi ka ndihmuar futbollistët që aspirojnë të shohin shpresën brenda vetes, veçanërisht kur mentorët nuk janë njerëz të tjerë, por babanë biologjikë ndaj mentorëve.

Pa klishe të tjera si babai, si djali, kemi Thiago Alcantara i cili mori pas babait të tij Mazinho. Të tjerët përfshijnë Saul Niguez i cili shkel rrugët e babait të tij Antonio si dhe Sergio Busquets i cili u modelua pas babait të tij Carlos. A ka mundësi që ndonjë formë tjetër e trashëgimisë të jetë më e pasur?

Thiago Alcantara, Saul Niguez dhe Sergio Busquets janë djem të legjendave të futbollit.
Thiago Alcantara, Saul Niguez dhe Sergio Busquets janë djem të legjendave të futbollit. Kredite e imazhit: LB.
Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit që braktisën shkollën

Disa gjeniale futbolli kurrë nuk patën durimin të ulen në mënyrë bashkëpunuese dhe të marrin udhëzime nga mësuesit, ndërsa disa të tjerë nuk u diplomuan nga shkolla e mesme pasi karrierat e tyre të futbollit morën një ngritje të dukshme gjatë adoleshencës së tyre.

Futbollistët përfshijnë legjenda si Pele, si dhe ish-futbollisti profesionist profesionist dhe ambasadori brazilian për Barcelona - Ronaldinho. Zbritja te lojtarët brenda kornizës së moshës mijëvjecare - në kohën e shkrimit - ne kemi pëlqimet Cristiano Ronaldo dhe ylli i Barcelonës - Lionel Messi të cilët nuk e përfunduan arsimin konvencional.

Ronaldinho, Messi dhe Pele kishin një edukim të paqëndrueshëm gjatë fëmijërisë.
Ronaldinho, Messi dhe Pele kishin një edukim të paqëndrueshëm gjatë fëmijërisë. Kredite e imazhit: LB.
Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit të cilët pothuajse largohen nga luajtja

Thuhet se kur të shkuarit bëhet e vështirë, të vështirat po shkojnë. Maksimumi është vërtetuar ndër vite në të gjitha fushat e përpjekjeve njerëzore, nuk ka asnjë futboll. Në fakt, ajo ka ndihmuar në sigurimin që bota të mos humbasë në marrjen e futbollistëve profesionistë, të cilët mund të largoheshin gjatë gjatë krijimeve të tyre në karrierë.

Jo shumë e dinë këtë Wayne Rooney's dashuria për futbollin u nda si një pako kartash kur ai ishte vetëm një fëmijë i moshës 14. Në mënyrë të ngjashme, nuk do të kishte tronditje Ibrahimovich në botën e futbollit, nëse ai nuk do të flitej për të favorizuar jetën në kopshtet e pritjes. Nga ana e tij, Alisson Becker prindërit thuajse e tërhoqën atë nga futbolli sepse ai mbante regjistrim të ngadaltë të rritjes biologjike edhe në moshën 15.

Young Wayne Rooney dhe Ibrahimovich pothuajse u larguan nga futbolli.
Young Wayne Rooney dhe Ibrahimovich pothuajse u larguan nga futbolli. Kredite e imazhit: LB.
Pse Tregimet e Fëmijërisë - Lojtarët e futbollit të cilët filluan si lojtarë të fushës

Dinamika është një fjalë që nuk gjendet vetëm në tekstet e Fizikës, ajo ekziston në futboll duke pasur parasysh që sporti ka të bëjë edhe me Fizikën. E gjitha fillon me hapin e parë të rëndësishëm që futbollistët ndërmarrin në moshë të re duke shkelmuar një top për argëtimin e tij. Pas kësaj, ata angazhohen në futboll në rrugë ose vazhdojnë të stërviten me ekipe lokale dhe akademi të klubit.

Ndërsa egërsitë e futbollit janë në të, ato gjykohen në pozicione të ndryshme derisa të vendoset zona e tyre më e fortë ose forte. Kështu që, nuk është për t'u habitur që disa u larguan nga pozicionet mbrojtëse për të bërë tregtinë e tyre të parë si grevë, ndërsa disa domethënëse si Thibaut Courtois ra një hap prapa nga të qenurit mbrojtës te një portier i plotë. Në mënyrë të ngjashme, David Gea ishte një lojtar në fushë, derisa u ndje në shtëpi brenda dimensioneve të një postimi golash.

David Gea dhe Thibaut Courtois së pari stërvitën si lojtarë të fushës para se të bëhen portierë
David Gea dhe Thibaut Courtois së pari stërvitën si lojtarë të fushës para se të bëhen portierë. Kredite e imazhit: LB.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimet Përse Fëmijëria. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...