Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë si Kimpembe. Historia jonë e fëmijërisë Presnel Kimpembe plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Po, të gjithë e dinë se ishte një pjesë e burrave 23 Skuadër franceze që fitoi 2018 World Filxhan në Rusi. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Presnel Kimpembe Bio që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Presnel Kimpembe Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Presnel Kimpembe ka lindur në 13th të gushtit 1995 në Beaumont-sur-Oise, Francë. Ai lindi nga babai i tij Isak Kimpembe dhe tek a Haitian nëna në të cilën pak dihet.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke u rritur në Francë, Kimpembe i Ri (foto në mes të dy vëllezërve të tij të mëdhenj) ishte i dashur për prindërit e tij që kënaqeshin me dëshirat e tij të shumta dhe gjithnjë sigurohej që ai të kishte në dispozicion një numër veshjesh të gjera me tuta të preferuara.

Përveç kësaj, ata i dhanë atij lirinë për të ndjekur pasionin e tij për futbollin duke e regjistruar atë në AS Eragny në 2002 kur ishte 7 vjeç. Si pasojë, Kimpembe si shumica e yjeve të futbollit filloi karrierën e tij të futbollit duke luajtur për ekipe të të rinjve.

LEXO
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Presnel Kimpembe Biografia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Karrierës:

Kimpembe kaloi tre vjet në AS Eragny përpara se të bënte një lëvizje në krahun e të rinjve të klubit francez të fluturimeve të larta, Paris Saint-German në 2005 (me ftesë nga skautët e PSG).

Ishte në akademinë e të rinjve Paris Saint Germain që gjeniu në rritje i futbollit provoi të ishte një opsion i qëndrueshëm afatgjatë për PSG pasi ai zhvilloi atributet e tij të sotme të futbollit të tilla si; gjakftohtësia, leximi i lojës dhe atletizmi.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte të Biografisë së Presnel Kimpembe - Ngritja e Famës:

Tetë vjet më vonë, Kimpembe u promovua në ekipin e PSG në 2013 dhe bëri debutimin e tij profesional për klubin në tetor 2014. Ekspozita e tij e vazhdueshme e formës së mirë në lojërat e klubit dhe përshtatshmëria ndaj ndryshimeve të roleve i fitoi admiruesit që e konsideronin të denjë të ishin një iniciator i rregullt.

LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

I shquar midis admiruesve të Kimpembe ishte ish-mbrojtësi i Francës dhe Arsenalit William Gallas, i cili e quajti atë si "e ardhmja e futbollit francez".

Shpejt përpara deri më sot Kimpembe me të vërtetë ka provuar të jetë e ardhmja e Futbollit Francez duke grumbulluar fitore të shumta për klube dhe fshatra duke përfshirë Ligue 1, Coupe de France, Coupe de la Ligue, Trophee des Champions dhe Kupën e Botës 2018 në Rusi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Presnel Kimpembe Jeta në Marrëdhënie me Sarën:

Prapa çdo lojtari francez është një rast i bukur apo i dashuri dhe çështja Kimpembe nuk është një përjashtim. Lojtari premtues ka një shaka të mrekullueshme që shkon me emrin Sarah.

Edhe pse pak është e njohur për marrëdhëniet e tyre, duke qenë se Kimpembe gjithashtu e do jetën private të tij. Sidoqoftë, Sarah del jashtë si një shaka e bukur që Kimpembe do të donte të mbante me çdo kusht.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lidhja e tyre prodhoi një djalë për të cilin Kimpembe është krenar dhe nuk pushon së shfaquri atë në rrjetet sociale me pak lehtësim komik. Ai e përshkruan këtë "Mbreti Luan" që përshkruan mënyrën se si luanesha mban këlyshin e saj.

Presnel Kimpembe Jeta Familjare:

Kimpembe ka një familje të dashur që mbështet karrierën e tij dhe kurrë nuk pushon t'i ofrojë atij mbështetje morale.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Babai i tij është një spektator i rregullt që e shikon atë të luajë nga qëndrimet. Prania e tij shërben për të kujtuar yllin e nevojës për të qenë në krye të lojës së tij.

E njëjta gjë mund të thuhet për nënën e Kimpembe të cilën ai e përshkruan si:

I vetmi që nuk do të më fajësojë, i vetmi që nuk dyshoj, i vetmi që nuk më ka lëshuar dhe që në hapat e mi të parë ❤️ Mama

Presnel Kimpembe Jeta Personale larg Futbollit:

Kimpembe është ai që e di se si ta shfrytëzojë kalimin e tij me aktivitete simuluese mendore. Ai e arrin këtë duke luajtur lojëra video dhe herë pas here shikon filma për të marrë qetësinë e tij përpara ndeshjeve të rëndësishme.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakte të Presnel Kimpembe:

  • Shumë e konsiderojnë atë si as lojtarin klasik, as më teknik, por të gjithë pajtohen me punën dhe vendosmërinë e tij të madhe
  • Kimpembe i pëlqen konceptet krijuese, çuditërisht Adidas e instaloi atë si fytyrën e Adidas Glitch (një Këpucë e Brendshme me dy Lëkurë të Jashtme, që i mundëson një për të përzier stilet) në Paris.
LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

  • Ish trajneri i tij i Rezervës një herë në një intervistë kishte vërejtur se rritja e famës së Kimpembe mund t'i atribuohet përulësisë së tij, themeli i të gjitha virtyteve.

Dashuria për kafshët shtëpiake:

Kimpembe ka një magjepsje për dy qen të quajtur Letty dhe Nala në vendbanimin e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përveç marrjes së fotografive të brendshme të kafshëve të tij (ose miqve besnikë), Kimpembe gjithashtu merr fotografi në natyrë të duetit, të cilin ai gjithashtu shton në mediat sociale.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Presnel Kimpembe Historia e Fëmijërisë plus Fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet