Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Pierre-Emile Hojbjerg përshkruan Fakte mbi Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Net Vlera.

Në terma logjikë, ne ju paraqesim rrugëtimin e tij të jetës, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e djepit dhe ngritjes së tij - një përmbledhje e përsosur e Bio të Pierre-Emile Hojbjerg.

Historia e jetës së Pierre-Emile Hojbjerg.
Historia e jetës së danezit.

Po, të gjithë e përshkruajnë Pierre-Emile Højbjerg si njeriu kryesor perfekt për Jose Mourinho.

Pavarësisht nga vlerësimi, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë e dinë historinë e tij të jetës, e cila zbulon shumë për të. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të vazhdojmë me historinë e viteve të tij rinore.

Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e tij të biografisë, emrat e plotë të mesfushorit janë Pierre-Emile Kordt Hojbjerg. Ai lindi më 5 gusht 1995 nga një nënë franceze dhe një baba danez, Christian Højbjerg në qytetin e Kopenhagës, Danimarkë.

Pierre-Emile Hojbjerg është një nga tre fëmijët (pikërisht fëmija i dytë) i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij. Ja, danezi i vogël duke shijuar ngrohtësinë e nënës së tij franceze.

A e keni parë këtë foto të fëmijërisë së Pierre-Emile Hojbjerg me nënën e tij.
A e keni parë këtë foto të fëmijërisë së foshnjës Hojbjerg me mamanë e tij?

Vitet në rritje:

Si fëmijë i lumtur, Hojbjerg i vogël u rrit nën kujdesin e nënës dhe babait të tij, në rrethin Osterbro të Kopenhagës.

Babai i tij, Christian Højbjerg e rriti atë së bashku me dy vëllezër - një më i madh dhe një më i ri. Të gjithë djemtë kishin kujtime të mrekullueshme të fëmijërisë së tyre të mbushur me argëtim, duke u rritur në qytetin ku filloi jeta për ta.

Historiku i Familjes Pierre-Emile Hojbjerg:

Ashtu si shumica e njerëzve të lindur në kryeqytetin danez (Kopenhagë), Hojbjerg vjen nga prejardhja e familjes së klasës së mesme.

Në fakt, një nga prindërit e Pierre-Emile Hojbjerg - veçanërisht babai i tij ishte një akademik. Si e tillë, e gjithë familja ishte mirë të bënte.

Origjina Familjare Pierre-Emile Hojbjerg:

E para dhe më e rëndësishmja, mesfushori është një shtetas danez me gjurmët e linjës së tij të gjakut të lidhur me Francën falë nënës së tij.

Analiza e rezultateve të marra për të përcaktuar origjinën e familjes së Pierre-Emile Hojbjerg zbulon se ai është i përkatësisë amaneze daneze. Ne mund ta gjejmë grupin etnik në qytetin e Kopenhagës.

Shanset janë Pierre-Emile Hojbjerg është i një grupi etnik Amager në Kopenhagë.
Shanset janë Pierre-Emile Hojbjerg është i një grupi etnik Amager në Kopenhagë.

Historia e Futbollit Pierre-Emile Hojbjerg:

Gjeniu i futbollit ishte vetëm pesë vjeç kur vëllai i tij i madh e mësoi se si të luante ndeshjen. Ishte e njëjta moshë kur ai filloi të merrte pjesë në seancat trajnuese në të cilat mori pjesë edhe vëllai i tij - i cili është një vit më i madh.

Sipas mesfushorit, përvoja e tij e parë me futbollin ishte një pagëzim zjarri. Por, pasi filloi disa stërvitje, ai filloi ta donte sportin dhe të ëndërronte të bënte karrierë.

Vitet e hershme të karrierës:

Në moshën 14 vjeç, adoleshenti i atëhershëm nuk ishte më i huaj për kinetikën dhe dinamikën e futbollit. Në fakt, ai tashmë kishte një përvojë të kombinuar gjashtë vjet përvojë në krijimin e karrierës me dy klube daneze. Ato përfshijnë BK Skjold (2003-2007) dhe FC Kopenhagen (2007–2009).

Një foto e rrallë e mesfushorit të ri në BK Skjold.
Një foto e rrallë e mesfushorit të ri në BK Skjold.

Në kulmin e karrierës së tij me FC Copenhagen, Hojbjerg u largua nga klubi për të luajtur për rivalin e saj Brondby IF. Lajmi për lëvizjen nuk u prit mirë nga miqtë e tij që e menduan atë si një veprim tradhti.

Ashtu siç e pa adoleshenti, ishte një shans për të që të provonte veten në një klub të ri ku nuk do të trajtohej si opsion.

Biografia e Pierre-Emile Hojbjerg - Historia e rrugës për në famë:

Brondby ishte një klub shumë më pak i suksesshëm kur u krahasua me FC Kopenhagën. Falë ndikimit të Hojbjerg, klubi fitoi titullin e ligës në sezonin e tij të dytë me ta. Nuk kaloi shumë pasi performanca e tij tërhoqi vëmendjen e një skautisti nga Bayern Munich.

Shtë interesante që Hojbjerg u pa nga skautisti gjatë fitores 5-2 të Brondby ndaj Kopenhagës. Ai shënoi dy herë gjatë ndeshjes dhe madje huazoi një asistim. Në të vërtetë, transferimi i mesfushorit në Brondby ishte një vendim i kthimit në karrierë që ai do të jetojë përgjithmonë për ta pasuruar.

Pierre-Emile Hojbjerg Bio - Historia e ngritjes në famë:

Me t'u bashkuar me Bayern Munich në 2012, karriera e talenteve të futbollit goditi një rrugë të shpejtë. Ai debutoi për ekipin e parë të Reds në 2013 gjatë një ndeshje në Bundesliga kundër 1. FC Nurnberg.

Me paraqitjen, mesfushori bëri historinë si lojtari më i ri i klubit në Bundesliga në moshën 17 vjeç dhe 251 ditë.

Dy vjet më vonë, një Hojbjerg 19-vjeçar tashmë kishte fituar shumë medalje me Mynihun. Ato përfshijnë një Champions League, dy tituj të Bundesligës, Kupën Botërore të Klubeve Fifa dhe dy DFB-Pokals.

Ai vazhdoi të zhvillonte dalje mbresëlënëse gjatë huazimeve të tij në FC Augsburg dhe Schalke 04 dhe u bë kapiten i Southampton vetëm dy vjet pasi u bashkua me klubin në 2016.

Ai fitoi shumë tituj me Reds brenda një periudhe të shkurtër.
Ai fitoi shumë tituj me Reds brenda një periudhe të shkurtër.

Tifozët e Tottenham tashmë janë të entuziazmuar që e kanë Hojbjerg si pjesë të Jose Mourinho skuadra përpara sezonit 2020/2021. Rekordi i tij i duhur flet mirë për një fund të sherrave në mesfushë të klubit, dhe Mourinho pa dyshim që do të sjellë më të mirën në të.

Rreth Gruas Pierre-Emile Hojbjerg:

Në vitin 2017 kishte lajme në lidhje me mesfushorin duke mirëpritur një vajzë. Njoftimi i dërgoi gjuhë të bezdisshme, me shumë spekulime nëse nëna është gruaja e Pierre-Emile Hojbjerg apo thjesht e dashura.

Lifebogger mund të raportojë me autoritet se mesfushori është i martuar. Në fakt, gruaja e Pierre-Emile Hojbjerg quhet Josephine.

Marrëdhënia e saj me Hojbjerg është mbi 5 vjeç - nga koha e shkrimit të këtij Bio. Ata u martuan në 7 Dhjetor 2019 dhe kanë dy fëmijë së bashku Rosa (lindur 2017) dhe Theo (lindur 2020).

Pierre-Emile Hojbjerg me gruan dhe vajzën e tij.
Pierre-Emile Hojbjerg me gruan dhe vajzën e tij.

Jeta familjare Pierre-Emile Hojbjerg:

Familja bërthamore nuk është e rëndësishme vetëm për mesfushorin, por është gjithçka për të. Këtu, ne do t'ju sjellim fakte në lidhje me prindërit, vëllezërit dhe motrat dhe të afërmit e Pierre-Emile Hojbjerg. Tani le të vazhdojmë me mamanë dhe babanë e tij.

Rreth Prindërve Pierre-Emile Hojbjerg:

E para dhe më e rëndësishmja, mesfushori kishte një baba danez dhe një nënë pak të njohur franceze. A e dini? Dad Babai i Pierre-Emile Hojbjerg ishte një antropolog dhe profesor universiteti.

Ai u bë jashtëzakonisht i sëmurë me kancer në stomak gjatë ditëve të para të Hojbjerg në Bayern, një zhvillim që gati sa nuk tregonte për performancën e futbollistit.

I dëshpëruar për të shpëtuar jetën e babait të tij, Hojbjerg bëri që Bayern të fluturonte babanë e tij për në Gjermani për kujdes intensiv mjekësor.

Megjithëse Christianit i ishte hequr tumori nga stomaku, ai nuk jetoi shumë gjatë. Pep Guardiola ishte ndër ata që ngushëlluan mesfushorin si ai qau me të për kancerin e babait të tij.

Do të thotë që prindërit e Pierre-Emile Hojbjerg ishin shumë mbështetës të përpjekjeve të tij, një zhvillim që shpjegon pse ai ka interesat e tyre më të mirë në zemër.

Rreth vëllezërve Pierre-Emile Hojbjerg:

Po, mesfushori danez kishte vëllezër e motra që të gjithë janë meshkuj. Midis vëllezërve të tij, Pierre-Emile Hojbjerg konsiderohet fitues i bukës së familjes.

Rreth të afërmve dhe gjyshërve të Pierre-Emile Hojbjerg:

Në të gjithë bordin, në lidhje me familjen e tij të gjerë, aktualisht ekzistojnë pak dokumente. Kjo lidhet me gjyshërit e tij të nënës dhe babait. Xhaxhallarët, hallat dhe kushërirat e Hojbjerg janë të panjohura ndërsa nipërit dhe mbesa e tij ende nuk janë identifikuar. Mendja ju, Dane po bëhet thjesht popullor dhe ne mund të shohim të afërmit e tij në asnjë kohë.

Jeta personale:

Sa i përket personalitetit të lojtarit jashtë futbollit, shumë e njohin atë si një individ ambicioz, të qetë dhe miqësor. Mesfushori zbulon argumente dhe jeton nga mantra e ndjekjes së paqes me të gjithë njerëzit.

Ai e do gatimin sa herë që mundësia të paraqitet ndërsa lexon dhe udhëton, janë pjesë e listës së hobi dhe interesave të tij. Hojbjerg gjithashtu krijon kohë cilësore për familjen dhe i mban miqtë e tij afër.

Vlera neto dhe mënyra e jetesës:

Këtu, ne diskutojmë vlerën neto të Midfielder-it prej 14.7 milion Euro në vitin 2020 dhe si ai i fiton paratë e tij. Detajet e kontratës së mesfushorit me Tottenham janë skicuese në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, paga e tij duhet të jetë mbi 3 milion fitimet e tij vjetore në Southampton.

Mesfushori gjithashtu ka para të mira duke hequr dorë nga miratimi si burim dytësor i të ardhurave. Shtë e mjaftueshme për të karburantit të makinave (të cilat ai nuk i mashtron rruga) dhe gjithashtu të paguajë qiranë / mirëmbajtjen e shtëpisë ose apartamentit ku ai jeton.

Pierre-Emile Hojbjerg Fakte të pathëna:

Për të përfunduar bio tonë interesante për mesfushorin, këtu janë pak ose të panjohura fakte që nuk i dini për të.

Fakti # 1 - Rastësia e spitalit:

Vajza e mesfushorit Rosa lindi në të njëjtin spital ku humbi babanë e tij. A nuk është interesante rastësia që Hojbjerg u bë baba pikërisht aty ku humbi babanë e vet?

Fakti # 2 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Futbollisti ka një vlerësim të përgjithshëm të FIFA 2020 me 79 pikë që nuk pasqyron plotësisht realitetet. Jose Mourinho nuk do ta kërkonte nëse nuk ishte teknikisht i mirë. Caseështja e tij i shton listës së pafund të gjenive të futbollit që nuk kanë vlerësime të përputhshme të FIFA-s.

Ai me siguri meriton më shumë nuk ai.
Ai me siguri meriton më shumë, apo jo ?.

Fakti # 3 - Arsyeja prapa ambicies së tij të pamëshirshme në Hojbjerg:

Hojbjerg beson se masa e vlerës së një futbollisti nuk është forca e karakterit të tij, por tituj të fituar. Sipas tij: "Në fundin e bishtit të karrierës së një futbollisti, pyetja nuk do të ishte nëse lojtari ishte i mirë apo i keq, por për numrin e trofeve të fituara."

Fakti # 4 - Feja:

Tashmë e dimë se emri i babait të Hojbjerg ishte i krishterë. Emri flet vëllim i sistemit të besimit që mund të funksionojë në familje. Kështu, është e sigurt të konkludohet se lojtari ka shumë të ngjarë të krishterë.

Fakti # 5 - Ndarja e pagave e Pierre-Emile Hojbjerg:

BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)Fitimi në Euro (€)Fitim në Dollarë ($)
Në vit£ 5,200,000€ 5,770,700$ 6,806,540
Per Muajit£ 433,333€ 480,891$ 567,211
Në javë£ 100,000€ 110,975$ 130,895
Në ditë£ 14,246€ 15,810$ 18,648
Në orë£ 593€ 659$ 777
Për minutë£ 9.89€ 11$ 13
Për sekond£ 0.16€ 0.18$ 0.21

Që kur keni filluar shikimin Pierre-Emile HojbjergBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Në statistikat e mësipërme të pagave në Tottenham, qytetari mesatar danez do të duhet të punojë të paktën 12 vjet dhe 2 muaj për ta bërë që Pierre-Emile Hojbjerg të kthehet në shtëpi çdo vit.

Wiki:

Për të kuptuar një profil të plotë të Pierre-Emile Højbjerg, këtu është një tabelë që kemi përgatitur.

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotëPierre-Emile Kordt Hojbjerg
NicknameN / A
Data e lindjesGusht 5th 1995
Prindërit Copenhagen në Danimarkë
vëllezërit e motratN / A
grua Josephine
FëmijëRosa dhe Theo
ZodiakLuani
HobbiesGatimi, leximi, udhëtimet dhe kalimi i kohës me familjen dhe miqtë
Te ardhura neto14.7 milion Euro
lartësiKëmbët 6 1 inç
Pozicioni i luajtjesMesfusha
vëllezërit e motratN / A

Për të përmbledhur:

Ju dhe unë ndoshta nuk e dinim për aftësinë e tij derisa ai u bë rrahja e zemrës së mesfushës së Spurs. E vërteta është, ai është Kapiteni i Mourinhos pa shirit. Biografia e Pierre-Emile Hojbjerg na ka dhënë mësime mbi nevojën për të marrë shanse kur është e rëndësishme.

A keni hasur në ndonjë fjali të padrejtë gjatë leximit të Bios të Pierre-Emile? Nëse po, ju lutem bëni mirë të lini një koment në kutinë më poshtë. Përndryshe, na tregoni se çfarë mendoni për mesfushorin nga Kopenhaga.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet