Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "RoboCrouch". Historia jonë e fëmijërisë Peter Crouch plus Faktet e Biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e ish-futbollistit profesionist detajon historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, aferave, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura jashtë fushe për të.

LEXO
Jack Harrison Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Po, të gjithë dinë për bekimet e tij ajrore 6'7 ", por pak e konsiderojnë Biografinë e Peter Crouch e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Peter Crouch Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Peter Crouch lindi në ditën e 5-të të janarit 1981 në Macclesfield, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Jayne Crouch dhe babai, Bruce Crouch, të dy anglezë.

LEXO
Djibril Cisse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Familja e Peter u transferua në Singapor kur ai ishte një vjeç. Lëvizja e tyre në Singapor erdhi kur babai i tij, Bruce, me origjinë Fulham, mori një ofertë për punë për të punuar në një agjenci reklamash Singaporeane. 

Familja Crouch kaloi tre vjet duke jetuar në Lindjen e Largët dhe u kthye në Angli pasi Bruce refuzoi mundësinë për të punuar në Australi.

Peter u rrit afër Wembley. Afërsia e saj e nxiti dashurinë e tij për futbollin. Duke pasur frikë nga pamja dhe gjatësia e tij e re e dobët, Peter filloi si një djalë me top. Ai u regjistrua për detyrat e djalit të topit në ekipin e futbollit të shkollës fillore (Roxeth).

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai vazhdoi detyrat e tij për topin ndërsa u zhvendos nga shkolla fillore Ealing. Kjo u pasua nga një punësim si një djalë me top Stamford Bridge. Prindërit e tij kur vinin për të parë ndeshjet e Chelsea gjithmonë e shihnin djalin e tyre duke bërë atë që ai di të bëjë më mirë.

Duke vërejtur lartësinë e tij gjithnjë në rritje duke arritur 6 metra. Peter i cili ishte fëmija më i gjatë në shkollën e tij vendosi të lejojë pushimet e detyrave të topit. Ai u bashkua me pjesën tjetër të ekipit të tij të futbollit të shkollës. Nuk kaloi shumë dhe Pjetri pa avantazhin e madh të gjatësisë së tij.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi udhëhoqi ekipin e tij të shkollës në disa fitore duke shënuar me kokë, Peter vendosi të fillojë një karrierë të të rinjve jashtë mjedisit shkollor me Northolt Hotspurs.

Ai më vonë u bashkua me Qendrën e Ekselencës në Brentford në 1991 e ndjekur nga QPR (1994 - 1995). Më poshtë është fotografia e tij e karrierës së të rinjve.

Peter filloi karrierën e tij të fundit rinore me Tottenham Hotspurs në 1995. Ai filloi karrierën e tij të lartë me ta në 1998. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kush është Abigail Marie Clancy? Gruaja e Peter Crouch:

Pjetri kishte qenë i vetmuar gjatë gjithë jetës së tij, jo deri në vitin 2006, kur ai u dashurua me Abigail Marie Clancy të paraqitur më poshtë.

Peter është 5 vjet më i vjetër se Abbey siç quhet në popull. Ajo është prezantuese angleze e të brendshmeve, modeleve të pasarelave dhe televizionit. Ajo ishte nënkampione e Next Top Model në Britani (cikli 2) dhe fitoi serialin 11 të Rreptësisht Eja Vallëzimi në 2013.

LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Çifti ishin fejuar nga korriku 2009 dhe vajza e tyre Sophia Ruby lindi në ditën e 14-të Mars 2011. Më poshtë është një foto e Sophia-s së vogël dhe babait të saj.

Më 30 qershor 2011, Clancy dhe Crouch u martuan në Stapleford Park Hotel në Leicestershire. Ketu eshte Fotoja e dasmës së Peter Crouch.

Vajza e tyre e dytë Liberty Rose lindi në 1 qershor 2015. është ende familja e parë si për Crouch ashtu edhe për Abbey.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë
Familja e Peter Crouch.
Familja e Peter Crouch.

Vëllai i Abbey, Sean është një futbollist që luan për AFC Telford United. Ai ishte gjithashtu një anëtar i kastit të serialit jetësor të shkurtër E4 Dëshpërim të dëshpëruar. Vëllai i saj i dytë John është këngëtarja dhe kitaristi i ritmit në grupin indie Juda.

Fakte të Biografisë Peter Crouch - Pretendime për Mashtrim:

Abbey është përballur me ngritjet dhe ngritjet e jetës si WAG që kur filloi të takonte Pjetrin në 2006.

LEXO
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Burri i 6ft 7in në Angli është akuzuar për mashtrim të gruas së tij Abbey. Kjo ndodhi kur ajo mbeti shtatzënë me fëmijën e tyre të parë, Sophia, në 2010.

Abbey Clancy pasi konfirmoi se ishte ndjerë e shkatërruar nga pretendimi i Peter Crouch me një punëtore tregtare 19-vjeçare të quajtur Monica.

Peter i varfër, duke ardhur keq për veten e tij.
Peter i varfër, duke ardhur keq për veten e tij.

Pas konfirmimit të fakteve të flirtit, modeli i lindur në Liverpool tha me dhimbje: "Ishte e tmerrshme. Për çdo grua që është shtatzënë ose kishte një fëmijë, është e vështirë ". Pjetri u ndie i zhgënjyer pasi i lejoi veprat e tij për të zvogëluar reputacionin e tij dhe shkaktoi agoni ndaj gruas së tij.

Ai u ofrua për gabimet e tij dhe mori faljen e gruas së tij. Por ajo tha se ajo dhe Pjetri e kishin vënë episodin në mënyrë të vendosur prapa tyre, duke e përshkruar atë si "Një nga ato gjëra".

Abbey shtoi: "Ai është shoku im më i mirë. Ai më bën të qesh - ai është i sjellshëm, bujar dhe babai më i pabesueshëm. Jam shumë krenar për të. "

Peter Crouch Jeta Familjare:

Familja e Crouch ishte mbështetës i Chelsea. Babai i tij e regjistroi djalin e tij si një djalë topi në Stamford Bridge në moshën dhjetë vjeç. Nëna dhe babai i Peter Crouch morën pjesë në Stamford Bridge për të parë ndeshjet e Chelsea.

LEXO
Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

TREQIA E BABOONIT:

Vite më parë, prindërit e Peter Crouch kanë mbetur 'i ngurtësuar' pasi një bandë babunësh të egër hynë në dhomën e tyre të hotelit në vendpushimin Sun City pranë kampit trajnues të Anglisë në Rustenburg.

Duke e bërë gabimin në shkollë të harronin të mbyllnin dritaren e dhomës para se të largoheshin, Bruce dhe Jayne Crouch u kthyen nga një udhëtim për të gjetur majmunët e uritur në një mision për të çliruar ushqimet e shijshme.

LEXO
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Sipas gruas model të Crouch Abbey:

“Ata ishin në dhomën e tyre të hotelit kur këta tre babuinë u hodhën, ecën drejtpërdrejt në dhomën e gjumit në dhomën e pemëve, morën atë që donin dhe dolën jashtë. Likeshtë sikur ata të dinin se ku ishte fruti. ”

Pseudonimet e Peter Crouch:

Edhe pse i njohur përgjithësisht si "Crouchy", pseudonime të tjera që i është dhënë nga tifozët dhe mediat në Angli kanë përfshirë "RoboCrouch"  "Crouchinho" e cila përdoret nga brazilianët.

Përveç Crouchinho, Peter Ai është referuar gjithashtu si "Zoti. Roboto ” nga komentuesit e Univision dhe si "Pantera Rosa"  by Fox Sports Komentatorë spanjollë.

LEXO
Mauricio Pochettino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Peter Crouch Vallëzimi Robotik:

Në verën e vitit 2006, Crouch miratoi një festim të qëllimit robotik. Një parodi e një vallëzimi që ai ishte parë duke performuar në një program televiziv që mbulonte një aheng të mbajtur në shtëpinë e shokut të ekipit të Anglisë David Beckham.

Ai së pari e bëri atë pas golës së tij për Anglinë kundër Hungarisë në 30 Maj. Ai përsëri bëri valle pas dy golave ​​të tij të parë kundër Xhamajkës në 3 qershor.

LEXO
Hamza Choudhury Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

La Mirror Daily gazeta shkruajti se vallëzimi u frymëzua nga teksti i singëllit hit të Arctic Monkeys "Vë bast që dukesh mirë në vallëzimin e vallëzimit".

Në 12 qershor, Crouch njoftoi se do të kryejë valixhen e tij robotike përsëri vetëm nëse Anglia do të fitonte Kupën e Botës, duke thënë, “Nuk ka të bëjë me kërcimin robotik. Bëhet fjalë për shënimin e golave ​​dhe fitimin e ndeshjeve. Tani është një kohë e rëndësishme për të gjithë ".

Në shtator 2006, ai u citua Vëzhguesi gazeta duke thënë se, “Ishte qesharake në atë kohë, por unë nuk doja ta vazhdoja ta bëja derisa të bëhej e çuditshme. Unë kam ndaluar ta bëj për momentin, por nëse shënoj ndonjëherë një gol vërtet të madh, nuk e dini kurrë. ”

Më 6 gusht 2007, Crouch tha se ai kurrë nuk do ta përdorte vallëzimin robot nëse nuk shënoi në finalen e UEFA Champions League, por ai e ripërsëri atë pjesërisht në 1 Prill 2009 pasi shënoi gjatë ndeshjes kualifikuese të Kupës së Botës të Anglisë kundër Ukrainës pas një skicë Comic Relief.

LEXO
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më 1 Shkurt 2017, Crouch i dha vallëzimit një shëtitje të fundit për të festuar golin e tij të 100-të në Premier League. Përveç Robotic, Peter ka kryer gjithashtu disa lëvizje vallëzimi siç shihet më poshtë.

Çështjet e vozitjes:

Në gusht 2012, Crouch u shpall fajtor për shpejtësi në nëntor 2011 dhe u urdhërua të paguante një gjobë prej 1,000 £. Në 16 tetor 2012, Crouch u skualifikua nga ngarje për gjashtë muaj.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Qëllimet më të drejtuara:

Crouch është një nga 26 lojtarët që kanë shënuar 100 ose më shumë gola të Premier League, duke mbajtur rekordin për golat më me kokë në historinë e Premier League. Ai lëshoi ​​autobiografinë e tij në 2007, me titull 'Duke ecur gjatë - Historia ime '

Peter Crouch Jeta personale:

Peter Crouch është kancer dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Forcat e Peter Crouch: Përgjegjës, disiplinuar, vetëkontroll, menaxherë të mirë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dobësitë e Peter Crouch: Di të gjitha, pa falje, mospërfillës, duke pritur më të keqen.

Çfarë pëlqen Peter Crouch: Familja, tradita, muzika, statusi i nënvlerësuar, zanati i cilësisë.

Çfarë nuk pëlqen Pjetri Crouch: Pothuajse çdo gjë në një moment. Ai ka një ritëm të tmerrshëm të humorit.

Problemi i Peter Crouch për të qenë shumë i gjatë: Problemi me 6ft 7in i gjatë, siç do të thotë gjithmonë Crouch, është se është e pamundur të jesh anonim

LEXO
Ollie Watkins Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë Peter Crouch plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet