Pedro Rodriguez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Lehtësuesi'. Historia jonë e fëmijërisë Pedro Rodriguez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë biografinë Pedro Rodreguez e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Pedro Rodriguez Story fëmijërisë

Pedro Eliezer Rodríguez Ledesma ka lindur në 28th ditën e korrikut 1987 në Santa Cruz de Tenerife, Spanjë nga nëna e tij, Monserrat Ledesma Encinoso dhe babai, Juan Antonio Rodríguez Pedro.

Pedro është i vetmi fëmijë i prindërve të tij. Ai kurrë nuk ishte lloji i fëmijëve të prishur.

Pedro ishte i trajnuar mirë dhe kishte lidhje të ngushta me prindërit. Të jesh më i pajisur për shkollën dhe sportin ishte një fillim i madh për jetën për djalin e ri. Ai gjeti një ekuilibër të përsosur mes leximit të librave dhe futbollit me miqtë.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Pedro kishte një fillim të vonë në futboll (i moshuar 16). Karriera e tij e të rinjve filloi në 2003 kur ai së pari u bashkua me Akademinë San Isidro ku luajti deri në 2004.

Pedro Rodriguez- Ditët e Klubit të Rinisë

Në 2004, ai mori vëmendjen e FC Akademia e Barcelonës. Pedro përfundoi gjyqin në klub dhe më pas u ftua për të hyrë në akademinë e klubit katalanas. Ai vazhdoi studimet e tij në akademi dhe luajti për ekipin e të rinjve të klubit deri në 2005.

Viti 2005 shkoi mirë për të pasi iu ofrua një kontratë profesionale që ai nënshkroi dhe një vend në ekipin e tretë të klubit. Mes 2005-2007, Pedro Rodríguez u bë një nga lojtarët kryesorë të ekipit të tretë.

Shfaqjet mahnitëse të të rinjve spanjollë i dhanë atij mundësinë të luante për ekipin e dytë të klubit duke filluar nga 2007 ku ai shënoi më shumë gola.

Në 2009 / 2010, Pedro u bë i pari lojtar në histori për të shënuar në gjashtë gara të ndryshme të klubeve në një vit të vetëm, një rekord i krahasuar vetëm nga Lionel Messi i cili e bëri atë në 2011.

Në total, Pedro luajti një total zyrtar të lojës 321 për ekipin e parë të Barcelonës, duke shënuar golat 99 dhe duke ofruar një ndihmë të habitshme 46 prej të cilëve më shumë se 50% (25) shkuan në Messi.

Pjesa tjetër siç thonë ata, tani është histori.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Nëna e Pedro, Monserrat Ledesma Encinoso dhe baba, Juan Antonio Rodríguez kanë shumë pak informacion rreth personaliteteve të tyre në internet.

Raporti nga burime me reputacion, megjithatë, tregon se ata jetojnë në qytetin bregdetar spanjoll të Santa Cruz de Tenerife popullariteti konsiderohet si qyteti i natyrës.

Ata kanë bërë çmos që të sjellin djalin e tyre të vetëm në mënyrën më të mirë të mundshme që me të vërtetë ka paguar. Pedro u siguron prindërve çdo gjë që ata kanë nevojë.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e Dashurisë së Pedro është e denjë për rivalitet. Ai deklaroi me Carolina Martin i cili është një kontabilist dhe thuhet se është 5 vite më i vjetër se ai. Ata u takuan kur Pedro ishte 17. Në atë kohë, Carolina ishte 22.

Pedro Rodriguez Dashuria Story
Pedro Rodriguez Dashuria Story

Ndryshe nga të dashurat e lojtarëve të tjerë, pedro e mbajti larg dritën e tij për arsye të mira. Dy zogjtë e dashurisë u martuan në vitin 2005 pas afatit të tyre shumë të shkurtër. Më poshtë janë fotografitë që tregojnë bashkimin e tyre.

Fotografitë e Pedro Dasma
Pedro Dasma Foto

Shikoni këtë foto të zgjeruar më poshtë. Ata duken bukur së bashku me makinën e tyre.

Më poshtë është çifti me gota të verës së pasur Bodega Iniesta, e cila është në pronësi të shumë të mirë të Pedro dhe ish bashkëshortes së Barcelonës, Andres Iniesta.

Ata vendosën të qëndrojnë rreth 8 vite përpara se të kenë fëmijën e tyre. Çifti kishte djalin e tyre të parë, Bryan Rodriguez Martin në 4th April 2013.

Familja Pedro Rodriguez
Familja e Pedro Rodriguez

Carolina Martin është shumë e dashur dhe kujdeset shumë për burrin e saj. Pedro vetë është një burrë i dashur dhe përgjegjës ndaj familjes së tij. Ai gjithashtu nuk angazhohet në ndonjë çështje. Jeta e tij mariage ka qenë me të vërtetë një sukses i madh. Përsëri, ata duken bukur së bashku

Pedro Rodriguez dhe gruaja
Pedro Rodriguez dhe gruaja, Carolina Martin

Marrëdhënia e tyre varet nga dashuria, besimi dhe mirëkuptimi i ndërsjellë. Prandaj, ata kurrë nuk kanë menduar për ndarje ose divorc. Është me vend të theksohet se Carolina Martin thuhet se është një nder shumë i ngushtë me Daniella Semaan, e cila është gruaja e Cesc Fabregas si në kohën e shkrimit të këtij neni.

Ndërsa njerëzit e çmojnë marrëdhënien martesore të Pedro, mund të thuhet e njëjta gjë Radamel Falcao, Nemanja Matic, ndryshe nga, Edinson Cavani dhe Adriano jeta martesore e të cilëve është e shënuar me çështje martesore dhe kundërthënëse.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -E shpëtoi klubin e fëmijërisë së tij nga falimentimi

Pedro dikur shpëtoi klubin e tij të të rinjvePedro's klubi i fëmijërisë, San Isidro janë shpëtuar nga falimentimi falë veprimit të Pedro Chelsea.

Ekipi spanjoll i katërt i Tenerife mori € 420,000 nga transferimi i lojtarit në Chelsea, një shumë që është më shumë se katërfishi i buxhetit të tyre vjetor (€ 85,000).

Pedro ishte spanjolli 10th për të luajtur ndonjëherë për Chelsea FC në Premier Ligën Angleze.

Pedro Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Forca dhe Dobësia

Stili i lojës së PedroAi përdor të dy këmbët e tij në lojë, e cila e ka dëshmuar atë të gjithanshëm duke luajtur në të dyja anët e fushës.

Ai është i shkëlqyeshëm në aftësi dribling. Ai ka një kontroll shumë të mirë mbi topin në lojë. Ai mori entuziazëm të madh dhe aftësi që e bëri atë të jetë mbresëlënëse dhe vlerësuar me shpejtësi dhe pozicionim për të shtëna të gjata dhe të shkurtra.

Dobësia e vetme e Pedro është shkathtësitë e tij.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu