Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Pedro Neto ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Net dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit Portugez. Lifebogger fillon nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu janë ditët e tij të hershme në galerinë e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e Pedro Neto.

Shih edhe
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold
Histori Jete Pedro Neto
Pedro Neto Life Story ju ndihmon të dini gjithçka për të.

Po, ti dhe unë e dimë se ai është duke jetuar ëndrrën e Premier League me Ujqërit nën Nuno Espírito Santo. Siç e keni parë ndoshta duke luajtur, ai ka një ritëm të pabesueshëm që e bën atë të manipulojë me të vërtetë mirë topin.

Pavarësisht nga vlerësimet, ne jemi të sigurt se vetëm disa kanë marrë kohë për të lexuar Biografinë e Pedro Neto. Ne e përgatitëm atë posaçërisht për ju dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Pedro Neto Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e biografisë, Starlet Portugeze mban emrin e plotë - 'Pedro Lomba Neto'.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pedro Neto lindi në ditën e 9-të Marsit 2000, nga një baba Portugez, Pedro Neto Senior dhe nënë (me origjinë Mozambikane), Cristina Lomba Neto në Viana do Castelo, një qytet në Veri të Portugalisë.

Futbollisti përshëndet nga Veriu i Portugalisë. Shihni se ku ndodhet qyteti i tij.
Futbollisti përshëndet nga Veriu i Portugalisë. Shihni se ku ndodhet qyteti i tij në vend.

Mesfushori Sulmues lindi si fëmija i tretë dhe djali i parë i familjes së tij. Pedro Neto nuk u rrit së bashku me babanë dhe mumjen, por me motrat më të mëdha binjake që mbajnë emrin e tyre Debora dhe Bruna Neto.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Prindërit e Pedro Neto e lindi atë në një kohë që qytetarët e Planetit Tokë sapo ishin shëruar nga pasiguria më e madhe me të cilën është përballur njerëzimi.

E mbani mend atë defekt famëkeq Y2K ose Bug Millennium? Ndoshta po, dhe e vërteta është, ishte vetëm një mit. Fatmirësisht, familja e Pedro Netos nuk i pa raketat që qëlluan aksidentalisht ose aeroplanët që binin nga qielli.

Historia e Familjes Pedro Neto:

Futbollisti si bashkatdhetari i tij- Goncalo Guedes nuk vinte nga një shtëpi super e pasur. E vërteta është, prindërit e Pedro Neto kishin një familje të klasës së mesme.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në foto më poshtë, Pedro Senior dhe Cristina ishin tipi që mund të kalonin një milje shtesë për të përballuar nevojën themelore të jetës për djalin dhe bijat e tyre binjake.

Njihuni me babanë dhe nënën e Pedro Netos ndërsa të dy buzëqeshin shumë.
Njihuni me babanë dhe nënën e Pedro Netos ndërsa të dy buzëqeshin shumë.

Familja e Pedro Senior dhe Cristina Neto përbën afërsisht 88,725 banorë të klasës së mesme që jetojnë në lagjen Viana do Castelo të Portugalisë.

Ky qytet ku filloi jeta e karrierës së Netos (siç shihet më poshtë), sapo ka pësuar rinovimin urban (Raportet e Wikipedia).

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
Shikoni Qytetin e bukur nga ku përshëndet Familja e Pedro Netos.
Shikoni Qytetin e bukur nga ku përshëndet Familja e Pedro Netos.

Origjina Familjare e Pedro Neto:

Sipas hulumtimit, babai i Netos është Portugez ndërsa nëna e tij është Mozambikane. Vendlindja e anësorit (Viana do Castelo) është në Minho, rajoni Portugez i Veriut, ku natyra, ushqimi dhe vera janë aleatë të mirë.

Shok tjetër futbollist portugez, Francisco Trincao gjithashtu vjen nga ky qytet. E vërteta është, ka më shumë se ku ai e ka origjinën e tij familjare.

Familja atërore e Pedro Neto e ka origjinën nga Minho, një rajon verior portugez.
Familja atërore e Pedro Neto e ka origjinën nga Minho, një rajon verior portugez.

A e dini? Ky Rajon ishte një pikë hyrëse për eksploruesit Portugezë të përfshirë në zbulimet e hershme. Kush e di, gjyshërit e mëdhenj të Netos mund të jenë të lidhur vetëm me Christopher Columbus, zbuluesin e Amerikës.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e futbollit Pedro Neto:

Jeta sportive për Speed ​​Star nuk filloi me futbollin. Në fillim, ai ishte më i dashuruar me hokej në rul të gjitha falë babait të tij që ishte një profesionist në lojë. Ndërsa ishte ende një djalë i vogël, ai u alternua midis hokej në rul dhe futbollit.

Herët si fëmijë, një nga anëtarët e familjes së Pedro Neto (i zgjeruar) kishte një ndikim të rëndësishëm në të ardhmen e tij.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai person është tjetër përveç xhaxhait të tij, Sérgio Lomba (nga ana e nënës së tij). Në atë kohë, futbollisti në pension e këshilloi të riun që të bashkohej me të në tregtinë e futbollit që bëri me kënaqësi.

Biografia e Pedro Neto - Rruga drejt famës:

Ndryshe nga Raphael GuerreiroRrugëtimi i Pedro Netos për tu bërë profesionist filloi në vendlindjen e tij Portugeze.

Nën Tutilagjen e Xhaxhait Sérgio Miguel Lopes Lomba da Costa AKA Sérgio Lomba, ai u regjistrua me sukses në klubin lokal Vianense. Përparimi i mëtejshëm e çoi atë Perspektiva em Jogo ku kaloi tre vjet.

Shih edhe
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në moshën 13-vjeçare, ai ishte plotësisht i gatshëm për t’i dhënë jetën lojës. Ndërsa fliste për një gazetë sportive ditore Portugeze, i riu një herë tha;

“Falë prindërve të mi dhe xhaxhait Sérgio Lomba, unë duhej të zgjidhja dhe ta merrja futbollin më seriozisht. Une nuk mund të pajtoheshin veten time vetëm për të hequr dorë, "

Akoma, në moshën 13 vjeç, Neto i vogël kishte një provë të suksesshme me akademinë e SC Braga, një ekip i famshëm sportiv i vendosur pranë shtëpisë së tij familjare.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për shkak se Neto ishte aq i mirë, i riu mori një telefonatë për të finalizuar përvojën e tij të të rinjve me SS Lazio të Italisë. Atje, ai u diplomua me ngjyra fluturuese.

Pedro Neto Bio - Historia e Suksesit:

Duke u kthyer në shtëpi pas diplomimit të akademisë, Neto shpejt u hodh në qendër të vëmendjes duke shënuar në paraqitjen e tij të parë në Primeira Liga me SC Braga.

Kjo arritje e pa atë duke u bërë golashënuesi më i ri i klubit ndonjëherë. Suksesi i hershëm nuk përfundoi këtu, klube të mëdha si FC Barcelona dhe Man United erdhën duke kërkuar për nënshkrimin e tij.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini? Parents Prindërit e Pedro Neto duhej të vizitonin akademinë La Baria të FC Barca dhe United përpara një lëvizje të mundshme për djalin e tyre. SC

Presidenti Braga duhej të bindte familjen e të riut në idenë që Pedro të mos merrte rrugën e madhe të klubit, duke vazhduar me SC Braga. Sipas fjalëve të tij përmes faqes portugeze, Desporto-Sapo;

Më është dashur të kaloj shumë orë, shumë ditë me prindërit e Netos. I bëra të kuptojnë se e ardhmja do të ishte shumë më e ndritur nëse ai merr një rrugë tjetër karriere.

Këshillat e Presidentit të Braga u pritën me kënaqësi dhe Pedro, në vend që të shkonte te FC Barcelona vendosi të merrte një huazim në SS Lazio ku i ndihmoi ata të fitonin një trofe të shquar.

Konfiskimi i FC Barcelona dhe United menjëherë paguan dividentët e saj.
Konfiskimi i FC Barcelona dhe United menjëherë paguan dividentët e saj.

Ndërsa sulmuesi vazhdoi të tregonte cilësi të shkëlqyeshme, një menaxher i caktuar që i pëlqen të kërkojë talente portugeze për anën e tij angleze mori një njoftim të mprehtë.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në ditën e 2-të të gushtit 2019, Neto nënshkroi me Nuno Espírito Santo's Wolverhampton Wanderers.

Që nga bashkimi, i riu kishte shkëlqyer shumë dhe ai është kritik në shumicën e sulmeve, asistimeve dhe golave ​​të tyre. Pjesa tjetër, e Bio-s së tij, tani është histori.

Portugezi është, pa dyshim, një nga më të mirët në grupin e tij të moshës.
Portugezi është, pa dyshim, një nga më të mirët në grupin e tij të moshës.

Pedro Neto Love Life- E dashura, Gruaja, Fëmijët?

Kërkesat e mëdha të Premier League angleze kanë bërë që lojtarët e saj të zotërojnë artin e fshehjes së sekreteve të tyre të vogla.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për një lojtar si Neto që është aq i bukur sa Andre Silva, të jesh në listën e dëshirave të të dashurave të mundshme është normale.

Në kohën e vendosjes së profilit të tij, Neto i përket kategorive të lojtarëve të cilët akoma nuk do t'i bëjnë fansat të dinë jetën e tyre të dashurisë - ekzistencën e të dashurës, gruas dhe madje edhe fëmijëve.

Kush është e dashura e Pedro Netos?
Kush është e dashura e Pedro Netos?

Duke gjykuar mënyrën se si ne kemi portretizuar Bio të Pedro Neto deri më tani, duket se Pedro këshillohet mirë nga babai i tij, motrat binjake dhe xhaxhai i tij për nevojën për të mbajtur jetën e tij private larg fansave.

Shih edhe
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sidoqoftë, ne besojmë se me siguri do të vijë koha që ai të deklarojë publikisht dashurinë e tij për një zonjë. Qëndro i qetë vëlla!

Jeta personale e Pedro Neto:

Larg nga shikimi i tij në veprim, jeta personale e Pedro Neto do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij.

Lojtarët e futbollit, si shumë prej nesh, i duan kafshët shtëpiake të tyre dhe ai nuk është një përjashtim. Edhe pse ekziston fakti që 'nuk ka më besnikëri në lojën moderne', me siguri nuk e merr parasysh, dashurinë e ndarë midis Neto dhe qenit të tij.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Qeni i Pedro Neto duket se është miku dhe shtëpia e tij më e mirë
Qeni i Pedro Neto duket se është miku dhe shtëpia e tij më e mirë.

Stili i jetës Pedro Neto:

Këtu, ne do t'ju tregojmë se si ai i kalon paratë jashtë fushe. Kjo do të zbulojë një pasqyrë të jetës së tij.

Si njeri i famshëm, ai e di që është vazhdimisht në qendër të vëmendjes. Në foto më poshtë, ju do të jeni dakord me mua që futbollisti di të shpenzojë paratë e tij në llojin e duhur të pushimeve dhe rutinës së stërvitjes.

Shpjegohet stili i jetës së Pedro Neto
Shpjegohet stili i jetës së Pedro Neto.

Vlera neto e Pedro Neto:

Në fund të vitit, futbollisti xhepat rreth 1.5 milion paund, siç zbulohet në statistikat e pagave të tij Wolves 2020. Duke gjykuar nga kjo, Pundits ka vlerësuar që vlera neto e Pedro Neto të jetë rreth 8.5 Milion Euro ose 7.6 Milion Pound.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)Fitimi në Euro (€)Fitim në Dollarë ($)
Në vit£ 1,520,916€ 1,700,000$ 1,914,115
Per Muajit£ 126,743€ 141,667$ 159,510
Në javë£ 29,203€ 32,642$ 36,753
Në ditë£ 4,172€ 4,663$ 5,250
Në orë£ 174€ 194$ 219
Për minutë£ 2.9€ 3.2$ 3.6
Për sekonda£ 0.04€ 0.05$ 0.06

Pedro Neto Car:

Pa dyshim, ai është një djalë shumë i përulur. 29,000 paundët e Netos në javë janë më se të mjaftueshme për t'i blerë atij llojin e makinës që shihni më poshtë. Lojtari gjendet këtu duke drejtuar një makinë mesatare.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Pedro Neto preferon të ngasë një makinë mesatare.
Pedro Neto preferon të ngasë një makinë mesatare.

Jeta Familjare Pedro Neto:

Një zakon i një Familje të suksesshme është mbështetja për njëri-tjetrin sidomos në fazat e hershme të jetës.

Për Neton, familja (prindërit, motrat dhe xhaxhai) është gjithçka. Në këtë seksion, ne do të hedhim më shumë dritë mbi këta persona.

Rreth Pedro Neto Father:

I njohur shpesh si i Larti i emrit të djalit të tij, babai i madh e ka mbështetur djalin e tij në çdo hap të rrugës. Si një ish-lojtar hokej, Pedro Neto Senior udhëhoqi rrugën duke e bërë djalin e tij të dashurohej me sportet.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zgjedhja për të lënë hokej për futboll u miratua mirë nga ai. Sot kryetari i shtëpisë është më krenari dhe Pedro djali i tij ka treguar se i është mirënjohës.

Njihuni me Prindërit e Pedro Neto ndërsa ata e festojnë atë duke fituar një trofe.
Njihuni me Prindërit e Pedro Neto ndërsa ata e festojnë atë duke fituar një trofe.

Rreth Pedro Neto Nënës:

Pa të, karriera në futboll mund të mos ketë qenë e mundur për djalin e saj. Kjo sepse Cristina Neto Lomba është lidhja për prejardhjen e familjes së futbollit të Netos.

Shih edhe
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Raportet nga kërkimet e kryera tregojnë se ajo ka lindur në Mozambik, një vend në Afrikën Lindore.

Së bashku me burrin e saj, Cristina është krenare që është ndër familjet më të suksesshme të futbollit portugez në komunën e Viana do Castelo.

Që nga viti 2020, ajo së bashku me familjen e saj jetojnë me djalin e tyre në Angli.

Rreth Motrës së Pedro Neto:

Futbollisti ka dy motra binjake që quhen Debora dhe Bruna Neto. Të dy ishin 22-vjeçarë dhe gjithashtu, studentë të një Universiteti në Portugali që nga 2019.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Edhe pse futbolli e mban atë të zënë, Pedro ende gjen kohë për motrat e tij që kryesisht gjatë Krishtlindjeve, largohen nga shtëpia e tyre familjare (në Portugali) për të ardhur për ta vizituar atë në Itali dhe Angli. Më poshtë është Debora e cila ndan një marrëdhënie fantastike me vëllain e saj fëmijë.

Njihuni me motrën e Pedro Neto- Debora Neto.
Njihuni me motrën e Pedro Neto- Debora Neto.

Rreth Pedro Neto Xhaxhait:

Lindur më 11 gusht 1973, ai njihet me emrin Sérgio Miguel Lopes Lomba da Costa. Xhaxhai i Pedro Neto është një futbollist Mozambikan i pensionuar që luajti si mbrojtës në ditët e tij aktive. Ne e vlerësojmë atë që ndihmoi Pedro të dashurohej me futbollin.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte Pedro Neto:

Për të pajisur bazën tuaj të njohurive të Biografisë së tij, këtu janë më shumë të vërteta në lidhje me futbollistin profesionist Portugez.

Fakt #1 - Fitimet për sekondë dhe lidhja e pagës me qytetarin mesatar portugez:

Kjo është ajo Pedro Neto ka fituar që kur keni filluar të shikoni këtë faqe.

€ 0

Qytetari mesatar i Portugalisë do të duhet të punojë për afërsisht 5 vjet dhe 6 muaj për të bërë pagën vjetore të Pedro Neto.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2: Tattoo Pedro Neto:

Lojtari Portugez para fillimit të sezonit 2020/2020 ka marrë vetëm një bojë të vetme trupi në gjoksin e tij. E vërteta është, tatuazhi i Pedro Neto mbetet ende një mister për fansat.

Ai ose mund të tregojë diçka që ai e vlerëson ose dikë që ai e do- ndoshta prindërit e tij, motra, xhaxhai, e dashura, etj.

Shpjegohet stili i jetës së Pedro Neto

Fakti # 3: Ai meriton Statistika shumë më të mira:

ashtu si Florentino Luis, Pedro Neto është shumë i nënvlerësuar dhe dashamirët e FIFA-s nuk janë të lumtur për këtë. Duke qenë më i miri në grupin e tij të moshës, ai nuk merr kredi të mjaftueshme në krahasim me të tjerët Joao Felix.

Talenti i Madh është nënvlerësuar në FIFA.
Talenti i Madh është nënvlerësuar në FIFA.

Fakti # 4: Feja e Pedro Neto:

Dribbler i Shpejtësisë lindi në një shtëpi të krishterë dhe prindërit e tij i përmbahen praktikës që t'i bëjnë fëmijët e tyre të mbajnë emra biblik.

A e dini?… Pedro është një emër galik për Peter. Emri rrjedh nga fjala greke "η πέτρα" që do të thotë "gur ose shkëmb".

Shih edhe
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përmbledhje e biografisë:

Për të marrë një vështrim të shpejtë, ne kemi shkuar përpara për të përmbledhur Profili i Pedro Neto në tavolina.

Kërkimet BiologjikeTë dhënat Wiki
Emrat e Plotë:Pedro Lomba Neto.
Data e lindjes: Dita e 9 Mars 2000.
Vendi i lindjes:Viana do Castelo, Portugali.
prindërit:Babai: Pedro Neto Senior. Nëna: Cristina Lomba Neto.
vëlla:Debora dhe Bruna Neto (Motrat Binjake).
Origjina e Familjes Nënore:Mozambik.
Origjina familjare atërore:Portugali.
Gjatesia:1.72 metra OSE 5 këmbë 8 inç.
Zodiaku: Peshqit.
Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Ne i kemi dhënë fund një biografie magjepsëse të një ylli të ardhshëm të futbollit në proces. Të dy prindërit e Pedro Neto dolën mirë duke iu përmbajtur këshillave të Presidentit të SC Braga, i cili më në fund dha rezultat.

Ndeshja e sezonit 2020/2021 e Wolverhampton endacakëve 2-1 Chelsea, e ka kthyer Pedro Neto në një nga talentet më të ndritshëm të futbollit të EPL. Në të ardhmen, ai ka të ngjarë të ndjekë hapat e Diogo Jota në një lëvizje më të madhe të klubit.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bio e Pedro Neto na mëson nevojën për të ndërmarrë veprime sa herë që ndiejmë se është koha për të vepruar. Braktisja e tregtisë së hokejit të babait të tij për të ndjekur sportet e tij të ëndërruara - futbolli me siguri dha rezultat.

Falë Xhaxhait të tij (Lomba) dhe mbështetjes prindërore, Pedro Neto ka bërë që çdo moment të llogaritet. Na tregoni me mirësi se çfarë mendoni për të në seksionin tonë të komenteve.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
paralajmërim neil
muaj 5 më parë

mendoj se eshte mut