Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Pedro Goncalves ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë (Bruna Rafaela), Stili i Jetës, Jeta Personale dhe vlera neto.

Me pak fjalë, ne paraqesim historinë e plotë të jetës së Pedro Goncalves, një futbollist kaq i admiruar nga bota e futbollit. Lifebogger shkon thellë në eksplorimin e ngjarjeve të viteve të tij të fëmijërisë deri në momentin kur arriti famën.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Pedro Goncalves 'Bio, ja galeria Early Life and Rise e futbollistit. Padyshim që portretizon udhëtimin e tij jetësor.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Biografia e Pedro Goncalves AKA "Pot" AKA "Potinho".
Biografia e Pedro Goncalves AKA "Pot" AKA "Potinho".

Shumë tifozë kanë pyetur; Kush është Pedro Goncalves?… I riu dubluar i ri Bruno Fernandes ka padyshim një lulëzim në rezervat e tij falë asaj ngritjeje përrallore në Primeira Liga të Portugalisë.

Pavarësisht vlerësimeve për emrin e tij, jo shumë tifozë e njohin Pedro Goncalves Story Story. Ne e kemi përgatitur atë për dashurinë e Portugalisë dhe futbollit. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimet - Pot, Pote dhe Potinho. Pedro António Pereira Gonçalves lindi në ditën e 28-të qershorit 1998 nga nëna e tij, Maria Roupeira dhe një baba i ndjerë, António Gonçalves. Ai lindi në Chaves, një Komunë në veri të Portugalisë.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mezi një muaj pas lindjes së tij, Pedro i varfër humbi António, babai i tij biologjik. Ishte e vështirë për Maria Roupeira të merrej me humbjen. Më vonë, ajo e ribëri jetën e saj duke u martuar përsëri me João Pereira, një Zot që dërgoi një zjarrfikës vullnetar.

Ai u bë njeriu që më vonë u bë figura e tij e babit - kjo jetë i vodhi Pedro-së të varfër kur ai ishte vetëm një foshnjë një muajshe. Këtu është Pedro që qëndron përkrah njerkut (Joao) dhe nënës së tij - Maria Roupeira.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Nënën e Pedro Goncalves (Maria Roupeira) dhe njerkun e tij, João Pereira.
Njihuni me Nënën e Pedro Goncalves (Maria Roupeira) dhe njerkun e tij, João Pereira.

Vitet e rritjes:

Pak vjet pasi ai lindi, nëna e Pedro Goncalves, Maria Roupeira, lindi një fëmijë tjetër. Këtë herë, nga njerku i tij, João. Ata i vunë emrin gjysmë vëllait të tij André Pereira. Futbollisti portugez u rrit me vëllain e motrën e tij të dashur në një shtëpi të vendosur në qendër të një fushe futbolli.

Pedro u rrit së bashku me vëllanë e tij të quajtur André Pereira.
Pedro u rrit së bashku me vëllanë e tij të quajtur André Pereira.

Si e mori pseudonimin - Pot:

Si fëmijë, familjes së Pedro Gonçalves nuk i ka munguar kurrë asgjë në kuzhinën e tyre. Për shkak të natyrës së profesionit të nënës së tij, kishte aq shumë ushqim për të ushqyer të gjithë. Për këtë arsye, Pedro thjesht donte të hante. Ky akt erdhi me pasoja.

Mesfushori u dhjam aq shumë, sepse hante shumë si fëmijë. Pavarësisht nga pesha e tij, Pedro ende mund të luante futboll. Dashuria e pafund për ushqimin e bëri atë të gjeneronte një potel. Për shkak të kësaj, të gjithë filluan të thërrisnin Pedro - "Tenxhere". Ky pseudonim më vonë u shumëzua në një tjetër të quajtur "Pote" dhe pastaj "Potinho".

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Këtu është tenxhere e madhe. Ai është në front me nënën e tij Maria dhe gjysmë vëllain André - i cili mbahet nga nëna e tij.
Këtu është tenxhere e madhe. Ai është në front me nënën e tij Maria dhe gjysmë vëllain André - i cili mbahet nga nëna e tij.

Duke parë se si ai hante shumë, gjë që e bëri atë të bëhej gjithnjë e më i madh, familjes Pedro iu desh të ndërhynte. Ata i thanë që ta merrte më lehtë, gjë që mesfushori tani i Sportingut e bëri me kohën.

Sidoqoftë, Pedro kurrë nuk pushoi së dashuruar pseudonimet e tij - Pot, Pote ose Potinho. Fatmirësisht, ai më vonë u bë normal - jo më ai fëmijë me shuplaka, lakmitar i paraqitur më poshtë me vëllezërit e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rendrrat e Fëmijërisë:

Shumë kohë para se të ishte i famshëm, Pedro u përfshi në një seri ëndrrash Sporting. Kërkimet thonë se ai zakonisht do të binte në gjumë në shtratin që ndante me André, duke ëndërruar për të imituar idhullin e tij më të madh - Lionel Messi. Nuk e dinte ai se po e thërriste fati.

Sfondi i Familjes Pedro Goncalves:

Futbollisti portugez u rrit në një familje të klasës së mesme. Babai i tij i ndjerë (António) ishte një drejtor zjarrfikësish i cili punonte në Vidago. Zyra e tij është rreth 17 minuta me makinë nga shtëpia e tij e parë familjare.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nga ana tjetër, mamaja e Pedro Goncalves është një pastrues që punonte në Vidago FC, klubin e futbollit të fshatit. Përveç larjes së rrobave të futbollistëve, ajo gjithashtu merrej me gatimin për ta.

Në foto më poshtë, Maria Roupeira ishte tipi që u mundua ditë e natë për të mbajtur familjen e saj në këmbë.

Fakti që ajo merrej me aspektin e gatimit për klubin e fshatit bëri që kuzhina e saj të mos mungonte kurrë nga ushqimi. Kjo i dha Pedro (djalit të saj) mjetet për të ngrënë shumë si fëmijë. Për shkak të kësaj, ai u trash shumë, duke rezultuar në barkun e tenxhereve të fëmijërisë dhe pseudonimet e tij - Pot, Pote, Potinho.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gazetarët e Sporteve Portugeze dikur ishin me fat që Maria e pranoi kërkesën e tyre për ta intervistuar. Këtu është video ku ajo foli për vitet e fëmijërisë së Pedro dhe rolin e futbollit në familjen e saj.

Origjina Familjare Pedro Goncalves:

Shumë tifozë të futbollit janë të vetëdijshëm se ai është Portugez, por nuk kanë pak ose aspak njohuri për rrënjët e tij. E thënë thjesht, Pedro Goncalves është nga Trás-os-Montes. Kjo është një nga provincat më historike të Portugalisë, e vendosur në cepin verilindor të vendit.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Chaves, ku ai lindi, është në këtë provincë. Isshtë vetëm 10 kilometra në jug të kufirit spanjoll. Trás-os-Montes është një nga vendet ideale të Portugalisë për turizmin - i njohur për pllajat e saj të mëdha, luginat e lumenjve, malet dhe kështjellat.

Edhe pse i lindur në Chaves, në Trás-os-Montes, Pedro Goncalves u rrit në fshatin Vidago pasi mamaja e tij u martua përsëri me babanë e tij njerk. Për këtë arsye, njerëzit e quajnë atë një djalë Vidago.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pedro Goncalves Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Futbollisti portugez shkoi në shkollë. Kërkimet tregojnë se Potinho ishte më i interesuar në futboll sesa akademikët. Me pak kohë për studime, ai gjithmonë shihej duke luajtur lojë me stil në rrugë. Pedro gjithashtu luajti futboll në fushën e shkollës fillore.

Gjatë fëmijërisë së tij, duke luajtur një futboll të tepruar do ta shihte që ndonjëherë gjuante topin kundër ambulancave të zjarrit në Stacionin e Zjarrit në Vidago.

Siç u kujtua më herët, stacioni i zjarrit është vetëm pas shtëpisë së tij të familjes. Gjithashtu, prindërit e Pedros qëndruan në një shtëpi të vendosur në qendër të fushës së Vidago FC. Vëllai i Pedro Goncalves, Andre Pereira, dikur tha;

Ditët tona të fëmijërisë ishin të thjeshta dhe të lumtura. Ajo ishte e ndarë midis shkollës, fushës Vidago dhe stacionit të zjarrit.

Babai im na çoi atje, dhe ne luajtëm futboll. Unë dhe Pedro kemi luajtur në mes të kamionëve të zjarrit dhe ambulancave.

Ato ditë të shtënash pas të shtënave e ndihmuan Pedron të ishte ai që është sot.

Pedro Goncalves Historia e Futbollit:

Gjatë atyre ditëve, familja e tij jetonte në një shtëpi në pronësi të Vidago FC sepse nëna e tij ishte stafi i tyre. Maria Roupeira ishte më shumë sesa thjesht stafi i gardërobës së një klubi. Ajo gjithashtu u kujdes për të gjitha pajisjet e klubit të futbollit, topat e tyre dhe më e rëndësishmja, gatimin.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa babai i tyre shkon për të punuar, Pedro dhe Andre do të ndihmonin nënën e tyre të vinte re linjat e bardha të fushës së lojës. Të rritesh brenda ambienteve të Vidago do të thotë se kishte futboll gjatë gjithë ditës. Kjo i bëri djemtë (Andre dhe Pedro) kaq të varur nga ëndrrat për t'u bërë profesionistë.

Një varësi e tillë e pa Pedro duke luajtur lojë natën. Ai nuk flinte herët, falë mbështetjes nga dritat e klubit. Pedro kthehej në shtëpi për të fjetur vetëm kur njerku i tij (João) kthehet në punë dhe fik dritat e fushës.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta e hershme me Akademinë:

Pasi kishte parë mënyrën se si futbollistët ngriheshin nga bari në hir, gjithçka që Pedro donte ishte të bëhej një profesionist, të fitonte para dhe të ndihmonte familjen e tij. Në vitin 2006, ai u regjistrua në vendin e punës së nënës së tij, Vidago FC.

Pasi luajtën për dy vjet me klubin, prindërit e Pedro Goncalves - të cilët mendonin se ishte mësuar aq shumë me shtëpinë - vendosën që ai do të luante futbollin e tij diku tjetër. Fatmirësisht në atë kohë, lajmet për talentin e djalit kishin arritur tashmë Chaves - një akademi më e spikatur aty pranë.

Grupi Sportiv i Jetës së Hershme me Chaves:

João Pereira (njerku i tij), së bashku me Jorge Pires (një fqinj dhe mik i familjes), bënë përpjekje që djali të merrte pjesë në gjykime në GD Chaves.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Babai i Jorge Pires ishte një koleg i babait të Pedro Gonçalves. Me ndihmën e tij, Pedro kaloi me ngjyra fluturuese dhe u regjistrua me sukses në Chaves.

Shoku i familjes ra dakord me prindërit e Pedro Goncalves që të kujdeseshin për djalin e tyre. Duke fituar miratimin e tyre, ai filloi të përfaqësonte djalin që nga ditët e tij me GD Chaves. Ai bëri mirë që e ndihmoi Pedron të vendoset larg shtëpisë dhe familjes.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në moshën dhjetë vjeç, Pedro filloi të kishte tendencat e shënimit të golave ​​si mesfushor. Përshtypje se trajnerët e tij e panë atë të lëvizte shpejt në radhët e moshës së klubit. Pedro, ndërsa luante në një nivel më të lartë, e përballoi të gjithë presionin që i erdhi.

Jeta e hershme me Braga:

Mezi dy vjet me Chaves, lajmi për aftësinë e tij për shënimin e golave ​​u dha për Sporting Clube de Braga. Mbështetja dhe ndikimi i Jorge Pires u bë thelbësore për të ndihmuar Bragën që të negocionte me sukses me prindërit e Pedro për të marrë firmën e tij.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një trim Pedro Goncalves nuk ishte as adoleshent kur udhëtoi për më shumë se 120 kilometra (vetëm) në Braga. Ishte Luís Martins (ish-trajneri i Sportingut) ai që priti starletën e re, një djalë që u bë lojtari më i ri që u punësua nga klubi Minho.

Duke luajtur ndeshjen e tij të parë me Braga, Goncalves bëri një goditje të lehtë dhe goditi topin mbi portierin. Akti i tij i guximit i bëri drejtuesit e klubit kaq të lumtur. Ai konfirmoi raportin e tyre të skautëve për talentin e tij të mahnitshëm.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Të jetosh me një grua të moshuar:

Siç këshillohet nga prindërit e tij dhe Jorge, Potinho jetonte në një shtëpi banimi. Braga i tha atij të jetonte me një zonjë të vjetër të cilës klubi i pagoi të ardhura.

Pedro jetonte me të në adresën e saj afër stadiumit de Maio, i cili është pesë minuta me makinë deri në Braga. Ajo i dha mëngjesin, dhe ata ndonjëherë hanin drekë dhe darkë në një restorant.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Praktikisht duke u rritur vetë, ishte e vështirë për djalin të jetonte larg familjes së tij. Por kurrë për një herë Pedro nuk mendoi të hiqte dorë. Ai shkoi në shtëpi vetëm për të vizituar familjen e tij në disa fundjavë.

Për mënyrën se si ai e përballoi, një nga stafi i Braga, Jaime Lima Leite, dikur tha;

Kishte një kohë që mbaj mend - që Pedro u grabit disa herë. Një ditë, ai ishte i trishtuar sepse dikush i kishte vjedhur ngjitësit.

Pedro qau, por në stërvitje dhe lojëra, ai ishte gjithmonë një fëmijë i lumtur. Ai ishte asi ynë, shënuesi më i mirë dhe mbajtësi i familjes.

Biografia e Pedro Goncalves - Rruga drejt famës:

Në Braga, ylli në ngritje theu rekorde për numrin e golave ​​të shënuar në një sezon akademie. Ishte e habitshme për shumë që si mesfushor, Pedro shënoi 72 në një sezon të vetëm në akademinë e klubit.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke e kuptuar se ai do të shkonte në vende, Agostinho Oliveira, i cili është kryeskordinatori i Braga-s për sistemin rinor të klubit, filloi të bënte disa mentorime tek i riu. Nuk ishte për t’u habitur sepse Pedro ishte xhevahiri më i çmuar i klubit.

Ish-trajneri kombëtar portugez papritmas u bë një figurë babai e Pedro, ai që siguroi që ai të ishte gjithmonë në rrugën e duhur. Në një intervistë me gazetën kombëtare Diário de Notícias, trajneri dhe mentori me përvojë tha;

Unë i thashë Pedros se nuk kishte të bënte me talent. Se ka shumë fëmijë të talentuar, unë kam parë si ai që nuk bëjnë karrierë.

Kjo më bëri të krijoj disa fjalë zhargon që ai t'i përvetësojë, si zhbllokimi, që do të thotë driblim dhe fitim i topit. Një fjalë tjetër është Zgjatja, që do të thotë kalimi te një koleg.

Pedro bëri gjithçka mirë dhe kjo e bëri atë të evoluojë me lojën. Falë ndikimit të Agostinho Oliveira, i riu evoluoi edhe më tej.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Në vitin 2015, Pedro u përball me zhgënjimin e tij të parë në karrierë. Këshilltari i tij më i madh Agostinho Oliveira, u largua nga klubi pasi menaxhmenti zgjodhi të mos i ofrojë atij një kontratë tjetër.

Ndiqni Nuno Espírito Santo:

Sigurimi i një numri të lartë të paraqitjeve tërheqëse për anët e rinisë së Braga tërhoqi vëmendjen e shumë menaxherëve ambiciozë Portugezë.

Midis tyre, Nuno Espírito Santo ishte më i vëmendshëm - gjithmonë i interesuar për punët e Braga-s. Në rast se nuk e dinit, kështu u bë ai Pedro Neto të nënshkruajë për Wolves - klubin e tij të mëvonshëm.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pastaj në Valencia, Nuno bindi Pedro Goncalves të vinte të bashkohej me sektorin e të rinjve të klubit spanjoll. Kur trajneri i Valencias i ofroi atij një kontratë të re për të rinjtë, Potinho as që mendoi dy herë për të lënë familjen e tij për në Spanjë. E tëra që donte ishte të ndiqte shpejt zhvillimin e tij, të bëhej profesionist dhe të ndihmonte prindërit e tij.

Lënia e të dashurve për të qëndruar në një vend tjetër në moshën 16 vjeç tregon pjekuri. Nën kujdesin e Nuno, mesfushori u vendos mirë në Akademinë e Valencias.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pedro jo vetëm që dominoi. Ai u bë kapiten i ekipit. I riu, atëherë, ndau dhomën e zhveshjes me emra si Toni Martinez (FC Porto) dhe Ferrán Torres (Manchester City).

Pedro Goncalves Bio - Ngritja e Famës Story:

Pas dorëheqjes së Nuno si menaxher i Valencias më 29 nëntor 2015, e gjithë ideja për të dashur që të fillonte karrierën e tij të moshuar me klubin filloi të dështonte.

Goncalves u vendos të ndiqte mentorin e tij, i cili sapo mori një punë me Wolverhampton. Pas dy vitesh në Valencia, erdhi një propozim më i mirë nga Wolverhampton (nën Nuno).

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pedro arriti një ofertë financiare të pakundërshtueshme dhe djali nga Vidago u drejtua për herë të parë në Angli për t'u bashkuar me Nuno.

Pedro arriti në Molineux me një sy të madh drejt së ardhmes. Gjatë asaj kohe (përsëri në 2017), skuadra e Nuno Espirito Santo ishte ende në kampionat.

Pedro u bë një udhëheqës i djemve në akademinë e Ujqërve. Një numër i ëmbël i paraqitjeve tërheqëse bëri që ai të bëhej përsëri kapiteni i ekipit të tij.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Figura e futbollit e drejtoi ekipin e të rinjve në disa fitore mbresëlënëse. Me këtë, Pedro siguroi rrugën e tij për të pasur një diplomim të suksesshëm në futbollin e vjetër.

Pas diplomimit të akademisë Wolves, një Pedro shumë ambicioz nuk humbi kohë duke garuar për pozicionet e mesfushës kundër vëllezërve të tij të moshuar. Ato përfshijnë pëlqime të Joao Moutinho Ruben Nevez.

Me bekimet e të moshuarve të tij Portugezë te Wolves - përfshirë mentorin e tij Nuno, Pedro u kthye te familja e tij në Portugali.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më 2 korrik 2019, ai u bashkua me FC Famalicão të sapo-promovuar. Pasi bëri një përshtypje të shpejtë me klubin, djali ynë i Artë tërhoqi vëmendjen e Sporting CP, i cili e nënshkroi atë me një kontratë pesë-vjeçare.

Pedro Goncalves Histori Suksesi me Sporting:

Të panjohur për gjigandët portugezë, ata kurrë nuk e dinin se kishin nënshkruar një djalë - një që do të rivalizonte Bruno Fernandes dhe Rafael Leao të bëhen një nga lojtarët e tyre më të mirë në histori.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pa humbur kohë, Goncalves filloi të gjuante gola (majtas, djathtas dhe qendër) në të gjithë cilindrat. Kjo e bëri atë të kthehej në një thesar kombëtar. Siç vërehet në videon më poshtë, QOLLIMET e tij do t'ju bëjnë të vërtetoni faktin se Sporting Lisbon ka gjetur Bruno Fernandes-in e tyre të radhës.

Mesfushori i Leo pati një rritje masive me Sporting. Pedro u ngrit aq lart sa u bë golashënuesi më i lartë i Primeira Liga. Nuk mbaroi vetëm këtu; Shkëlqimi i Potinhos ndihmoi bardhezinjtë të fitonin trofeun Taça da Liga 2020-2021.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk është për t'u habitur, komplimentet filluan të vinin nga klube në ligat më të larta pasi të gjithë donin Pot. Gjatë kësaj kohe, pseudonimi i Pedro Goncalves fitoi forcë të re në Sporting. Media e shpiku atë si "Tenxhere prej ari" dhe "Tenxhere me talent".

Ndërsa shkruaj Pedro Goncalves Bio, klauzola e tij e lirimit është rritur në 53 milion £ (60 milion €). Ai ka të ngjarë të shkatërrohet nga një nga klubet më të mëdha të Evropës. Cilado që të ndodhë me gjeneralin e mesfushës në të ardhmen, Lifebogger i uron më të mirën. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij, është histori.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pedro Goncalves dhe Bruna Rafaela Histori Dashurie:

Më 12 Janar 2018, Pote vendosi që zemrën e tij ta merrte një zonjë. Ndodhi pikërisht në kohën e tij të diplomimit për futboll të moshuar - nga Wolves. Futbollisti njëherë tha se Bruna Rafaela i vodhi zemrën. Që atëherë, ai kurrë nuk ka pushuar së dashuruari atë.

Njihuni me Pedro Goncalves Gruan që të jetë - Bruna Rafaela.
Njihuni me Pedro Goncalves Gruan që të jetë - Bruna Rafaela.

Kush është Bruna Rafaela, e dashura e Pedro Goncalves?

Gjëja e parë, e dashura e Pot-it feston ditëlindjen çdo 23 Shtator. Sipas mediave sociale të Brunës Bio, ajo është një modele mode me një pasion masiv për mjekësinë dhe jetën e egër.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Bruna Rafaela dhe Pedro Goncalves filluan lidhjet në 2018, dhe që nga ajo kohë, ata kanë festuar dashurinë e tyre kur kalon viti. Të dy jetojnë së bashku me qenin e tyre në qytetin e Lisbonës, Portugali.

Bruna dhe Pedro bëjnë një jetë të lumtur së bashku.
Bruna dhe Pedro bëjnë një jetë të lumtur së bashku.

Ti, asnjë fëmijë (djali apo vajza) nga marrëdhënia e tyre, Pedro dhe e dashura e tij nuk e jetojnë jetën e tyre si miqtë më të mirë. Ai dikur i bëri fansat e tij të kuptonin mënyrën interesante të Brunës për të qëndruar në formë. Shikoni videon se si ai e ndihmon atë ta bëjë këtë.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke gjykuar nga mënyra se si të dy po marrin jetën e tyre të dashurisë, një gjë mbetet e sigurt për këta të dy. Fakti që më shpejt, djali ynë është do të bëjë pyetjen e madhe dhe të dy do të martohen.

Bruna dhe Pedro janë të destinuara vetëm për njëra-tjetrën.
Bruna dhe Pedro janë menduar vetëm për njëri-tjetrin.

Pedro Goncalves Jeta Personale:

Ju ndoshta e keni njohur atë pasi e keni parë duke shënuar gola me Sporting CP. Duke e njohur atë nga perspektiva e karrierës, mund të keni pyetjen; Kush është Pedro Goncalves jashtë futbollit?

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjëja e parë, së pari, ai është një person i përulur dhe i lehtë për nga natyra. Përsëri, Pedro ka një personalitet të fortë dhe beson se sot është në kulmin e saj, dhe nesër mund të mos jetë. Me fjalë të tjera, njeriu duhet të bëjë sanë ndërsa dielli shkëlqen.

Pedro Gonçalves Jeta Personale.
Pedro Gonçalves Jeta Personale.

Ti nuk je perfekt, Poti ndonjëherë mund të jetë shumë harrues ose i shpërqendruar. Njëherë e një kohë, ndërsa luante në Valencia, ai pa kujdes vendosi celularin e tij.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pedro e kuptoi vetëm pasi një zonjë braziliane arriti tek ai. Ajo ndodh të jetë gruaja e një stafi të Valencias. Përmes saj, djali me fat i ktheu telefonin.

Përsëri, në aeroport, Potinho kishte humbur një herë portofolin e tij. Kjo ndodhi kur ai erdhi në Portugali për Krishtlindje. Kur Pedro ishte në aeroport, i duhej të shkonte në tualet. Ndërsa po kalonte natyrën, ai harroi portofolin e tij në majë të rezervuarit të tualetit. Disa javë më vonë, ai gjithashtu mbaroi dokumentin në një aeroport.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, në lidhje me jetën e tij personale, Pedro pëlqen të shpërndajë në Pubs ku ha shumë, siç vërehet në tabelën më poshtë. Ky vendndodhje ishte në Angli, gjatë kohës që ai luajti për Wolves. Ju mund të dalloni pjatën e madhe të pulës të cilën ai pothuajse e fshehu nga kamerat.

Çfarë po përpiqet të fshehë?
Çfarë po përpiqet të fshehë?

Pedro Goncalves Stili i jetës:

Ftohja në vendpushimin e largët bregdetar zgjon kujtime të gjalla që e bëjnë njeriun të ndihet më i lumtur dhe të ngre humorin. Në kërkim të një jetese të shëndetshme, Pot e bën atë me të dashurin e tij. Në të vërtetë bën një ndryshim në lehtësimin e stresit të futbollit.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Asnjëherë një moment i shurdhër me Bruna Rafaela dhe Pedro për sa i përket pushimeve në Bregdet.
Asnjëherë një moment i shurdhër me Bruna Rafaela dhe Pedro për sa i përket pushimeve në Bregdet.

Pedro dhe Bruna Rafaela nuk janë të huaj në destinacionet kryesore të udhëtimit ku ata vizitojnë disa nga vendet më të çmuara të botës.

Në vend se të shfaqë makina të shtrenjta, shtëpi të mëdha (pallat) në mediat sociale, ai preferon llojin e pushimeve të stilit të jetës.

Bruna Rafaela dhe Pedro kanë vizituar disa nga monumentet më të shquara në botë.
Bruna Rafaela dhe Pedro kanë vizituar disa nga monumentet më të shquara në botë.

Jeta Familjare Pedro Goncalves:

Rruga drejt suksesit nuk ka qenë aq e lehtë për t'u drejtuar nga vendasit Chaves. Por me mbështetjen e familjes, punën e palodhur, vozitjen dhe pasionin, bëhet e mundur që Pedro të përmbushë ëndrrat e tij familjare.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kjo pjesë e Biografisë së tij hedh më shumë dritë mbi anëtarët e familjes së tij, duke filluar me Mammën e tij.

Rreth Nënës së Pedro Goncalves:

Nëna e Pedro Gonçalves, Pedro Gonçalves, tani korr frytet e punës së saj.
Nëna e Pedro Gonçalves, Pedro Gonçalves, tani korr frytet e punës së saj.

Pak vjet pasi djali i saj u largua nga shtëpia, Maria Roupeira u largua nga shtëpia e vendosur në fushën e futbollit Vidago FC. Ajo gjithashtu ndaloi punën në klub. Kjo ndodhi gjatë kohës së krizës financiare Portugeze, e cila preku të gjitha klubet e vogla në rajonin verior.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për shkak të ndikimit financiar në Vidago FC, Maria u detyrua të kërkonte zgjidhje. Ajo më vonë u bë kopshtare në një kompani në zonë.

Fatmirësisht, ajo nuk e bëri punën për një kohë të gjatë sepse djali i saj Pedro shpëtoi situatën familjare ndërsa ai e bënte atë në futboll.

Këto ditë nëna e Pedro Goncalves (Maria) nuk është në gjendje të dalë nga shtëpia pa u pyetur nga dikush - fqinjët dhe gazetari etj.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Ata duan të dinë për Potinhon, i cili është në kopertinën e gazetave të tyre kombëtare portugeze. Çfarë ndjenje krenarie për Maria dhe familjen e saj.

Rreth babait biologjik të Pedro Goncalves:

Babai i ndjerë i mesfushorit portugez është një nga arsyet e suksesit të tij. Ndoshta, baba Antonio u largua nga bota, në mënyrë që natyra të bënte që gruaja e tij ta rriste djalin në një fushë futbolli.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pedro ishte zotuar se gjithmonë do t'ia kushtonte qëllimet e tij të karrierës babait të tij të ndjerë pavarësisht se nuk e kishte takuar atë. Mos harroni, ai vdiq kur Pedro ishte vetëm një muajsh. Futbollisti ia kushton karrierën babait të tij të ndjerë.

Rreth Babait Hapi të Pedro Goncalves:

Për një kohë të gjatë, João Pereira vazhdoi të punonte në zyrën e zjarrfikësve në Vidago si vullnetar. Sapo kriza e famshme financiare goditi Portugalinë (2010 - 2014), ai u largua nga puna pasi gruaja e tij (Maria Roupeira) ndaloi së punuari me Vidago FC.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pedro Goncalves, stepdad, u bë punonjës i një komune ku ishte përgjegjës për mbledhjen e mbeturinave dhe mbeturinave urbane. Ai e bëri punën për të mbajtur familjen e tij. Pedro duke e bërë atë në futboll do të thotë që ai nuk duhet të vazhdojë më me punën.

Vëllezërit dhe motrat e Pedro Goncalves:

Futbollisti është djali i vetëm i lindur nga nëna e tij, Maria Roupeira dhe babai i ndjerë, António Gonçalves.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas vdekjes së babait të tij, Pedro kishte vëllezër e motra të tjerë. Andre lindi nënën dhe njerkun e tij - të cilët kishin fëmijë të tjerë, Sónia dhe Tiago.

Rreth Andre Pereira, Vëllai i Pedro Goncalves:

Ai është një Stepsibling i lindur João (njerku i Potit) dhe Maria. Andre u bë një portier falë përvojës që mblodhi gjatë praktikës së gjuajtjes së fëmijërisë me vëllain e tij të madh, Pedro. Ai është një tifoz i madh i FC Porto i cili tani mbështet Sportings sepse vëllai i tij luan atje.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Pedro Goncalves:

Duke udhëtuar deri më tani në Biografinë e tij, ne do të përdorim këtë pjesë përfundimtare për të treguar më shumë të vërteta në lidhje me mesfushorin golashënues. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakt # 1- Ai dikur luajti Hendboll:

Edhe pse i rritur në një fushë futbolli, Pedro lindi për futboll. Por, interesant, para se të bëhej një super yll kombëtar, ai një herë provoi Hendbollin.

Sipas presidentit të Vidago, Paulo Lopes, Pedro luajti Hendboll në sportet shkollore - gjatë fëmijërisë së tij. Më në fund, futbolli përfundoi duke gabuar Potinhon.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 2 - Ai u rrit midis tifozëve të FC Porto:

Në fshatin Vidago, ku jetonte familja Pedro Goncalves, pothuajse të gjithë mbështesin FC Porto ose Benfica. Edhe në shtëpinë e tij, njerku i Pedros, gjithashtu vëllai i nënës së tij, janë të gjithë tifozë të Benfica.

Çuditërisht, gjërat ndryshuan shumë njerëz (përfshirë familjen e Pedro) sapo ai (Potinho) filloi të bënte një emër për veten në Sporting.

Në fshatin Vidago, të gjithë tani rrënjosin suksesin e Pedro Gonçalves, i cili është një bir i dalluar i tokës së tyre. Tani ata duan vetëm që Sporting të fitojë dhe Pedro të vazhdojë të shënojë.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 3- Fitimet për sekonda dhe krahasimi i pagës:

Që kur keni filluar të shikoni Pedro Goncalves Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0
BANESORENDARJA E PAGS
Në vit:€ 833,280
Për muaj:€ 69,440
Në javë:€ 16,000
Në ditë:€ 2285
Në orë:€ 95
Cdo minute:€ 1.5
Çdo sekond:€ 0.03

A e dini?… Nga vjen, do të duhen mesatarisht portugezët 45 vjet për të bërë pagën vjetore të Potinhos me Sporting CP.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4: Profili i Pedro Goncalves - FIFA:

Për lojtarët në mënyrën e karrierës, nëse po kërkoni të ndërtoni një skuadër rreth disa prej yjeve më të ndritshëm, ne rekomandojmë Pote së bashku Ilaix Moriba si një nga ata për mesfushë. Për opsionet përpara, Joshua Zirkzee Myron Boadu bëjmë listën tonë.

Potinho, pa dyshim, ka të gjitha armatimet e nevojshme për mesfushorin e ditëve të sotme. Ashtu si Dominik Szoboszlai, ai ka një potencial të madh të FIFA-s që flet shumë për të ardhmen e tij të madhe.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 5- Feja Pedro Goncalves:

Për të shpjeguar besimin e tij, së pari do të shohim emrin e tij. Siç tingëllon, 'Pedro' është një emër galikisht, spanjoll dhe portugez për Peter Biblik.

Në latinisht, emri do të thotë "gur, shkëmb". Shkurtimisht, Pedro Goncalves është i krishterë. Për më tepër, ai ka shumë të ngjarë midis 81% të Katolikëve Romakë të Portugalisë.

Përfundim:

Pedro Goncalves erdhi në botë, duke mos pasur njohuri të thella për kokën e familjes së tij. Kjo sepse ai e humbi babanë e tij në një moshë shumë të butë.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për Portugezin, mos pasja e një babai Biologjik e preku atë shumë. Pa humbjen, nuk do të ketë një vëlla të vogël në André, i cili erdhi nga njerku i tij, João Pereira. Gjithashtu, futbolli nuk do të kishte ekzistuar kurrë.

Gjatë shkrimit të Pedro Goncalves Bio, ne e kuptojmë se ishte e vështirë për prindin e tij të vetëm që mbijetoi Biologjik, Maria Roupeira, të merrej me vdekjen e papritur të tifozes së tyre më të madhe. Për fat të mirë, imazhi i burrit të saj të ndjerë tani është i dukshëm tek djali i saj.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Pedro Goncalves na mëson kuptimin e vërtetë të këmbënguljes. U bë e qartë në aftësinë e Pedro për të vazhduar të ecte përpara pavarësisht nga pengesat që i dilnin përpara. Si shpërblim për punën e palodhur, ai tani është një nga pronat më të nxehta të transferimit në Evropë. Telegraf zbulon se Manchester United, i cili ka Bruno Fernandes, gjithashtu e dëshiron atë.

Faleminderit që qëndruat me ne deri më tani në historinë e Jetës së një prej xhevahirëve më premtues të futbollit në Portugali. Në Lifebogger, ne përpiqemi për drejtësi dhe saktësi ndërsa shpërndajmë histori të Futbollistëve Portugezë.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ju lutemi na tregoni nëse vini re diçka që nuk duket bukur në Biografinë e Pedro Goncalves. Gjithashtu, na tregoni perceptimin tuaj për futbollistin në seksionin tonë të komenteve. Për një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të Potinhos, përdorni tryezën tonë Wiki.

Kërkimet biografikePërgjigjet e Wiki
Emri i plotë: Pedro António Pereira Gonçalves
pseudonime:Pote, Pot dhe Potinho
Mosha:23 vjeç dhe 1 muajsh.
Data e lindjes:28 qershor 1998
Vendi i lindjes:Chaves, Portugali
Gjuha amtare:Maria Roupeira
Babai:António Gonçalves (Vdiq në 1998)
njerku:João Pereira
Vëlla:Andre Pereira (një portier)
Vëllezërit dhe motrat e tjera: Sónia dhe Tiago
E dashura:Bruna Rafaela
Gjatesia:1.73 metra ose (5 këmbë 8 inç
Pesha:65kg
Feja:Krishterimi (katolik)
Zodiaku:Binjakët
Agjenti:Jorge Pires
Te ardhura neto:2 milion euro (2021 Statistikat)
Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet