Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "La Joya" AKA Xhevahiri. Historia jonë e fëmijërisë Paulo Dybala plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për fëmijën e artë argjentinas. Le të fillojmë.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Paulo Dybala lindi si Paulo Bruno Exequiel Dybala në 15th November 1993 në Laguna Larga, Cordoba, Argjentinë nga z. Adolfo Dybala (babai) dhe znj. Alicia de Dybala (Nëna).

Lindja e Dybala në një familje të klasës së mesme erdhi përmes një profetizmi. Po ai ishte një fëmijë misterioz i cili u profetizua të ishte një futbollist edhe para lindjes së tij. Kjo profeci u bë nga babai i tij, Adolfo Dybala. Në fjalët e tij para lindjes së tre djemve të tij, ai tha ..

“Një nga djemtë e mi do të lindte një ditë me një mision. Te luaj futboll".

Paulo Dybala lindi për të përmbushur këtë profeci. Ai lindi si fëmija dhe foshnja e fundit e shtëpisë. Fati i Dybala u formësua kur ai mori vendimin për të luajtur futboll në një moshë shumë të butë. Kur vëzhgoi fatin e tij, Adolfo nuk u tërhoq kurrë. I tij do të përdorte paratë e tij të fundit për të blerë gaz për makinën e tij në një tjetër për ta çuar atë në terren çdo ditë.

Paulo Dybala dhe babai, Adolfo Dybala.
Paulo Dybala dhe babai, Adolfo Dybala.

Ai investoi aq shumë tek Paulo jo sepse donte përmbushjen e profecisë, por sepse e pa vendosmërinë e tij për të pasur sukses.

Sipas Paulo Dybala, Nuk kishte ditë babai im të mos më shoqëronte në stërvitje. Si fëmijë, kujdesesha për kohën time të lojës. Shkoja në shtëpi, mbyllesha në banjë dhe qaja kur nuk po jepja kohë të mjaftueshme për lojë ose kur nuk bëja aftësi të mjaftueshme. "

Dybala i detyrohej babait të tij një gjë. Përmbushja e profecisë së tij dhe bërja e tij të gëzojë dhe të shohë frytin e punës së tij. Fatkeqësisht, më vonë nuk ndodhi kurrë pasi babai i tij ndërroi jetë në një kohë që ai kishte më shumë nevojë për të. Ai ende pikëllon babanë e tij deri më sot. Dhimbja e humbjes së babait të tij tani është aleati i tij më i madh në përpjekjen e tij të pandalshme për të shkatërruar skuadra të mëdha dhe për t'u bërë futbollisti më i madh në botë. Babai i tij, Aldofo ushqen një ëndërr që nuk e pa të përmbushur. Ishte në Shtator 2008 që një kancer e çoi atë para kohe. Paulo ishte 15 vjeç atëherë.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta familjare

Babai i Paulo Dybala, i ndjeri Z. Adolfo Dybala i ka rrënjët e tija nga fshati Krasniow, Poloni.
Sot, Argjentina shihet si një shtëpi e familjes së tij. Familja e tij i ka rrënjët nga Polonia falë gjyshit të tyre, Boresaw Dybala i cili lindi afër Kielce, Poloni. Ai iku nga Polonia, vendi i tij i lindjes në Argjentinë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kjo ndodhi kur nazistët pushtuan fshatin e tij Krasniow.

Familja e Paulo gjithashtu ka origjinë italiane përmes gjyshes së tij nga nëna, të quajtur Da Messa. Ajo vjen nga Provinca e Napolit. Paulo mori zyrtarisht shtetësinë e tij italiane në 13 gusht 2012. Ai ka të drejtë të luajë për ekipin kombëtar të futbollit polak, italian, argjentinas. Paulo Dybala dhe nëna e tij Znj. Alicia de Dybala janë shumë të afërt.

Siç e thashë, kurrë nuk ka qenë dhe as nuk do të ketë kurrë ndonjë gjë aq të veçantë sa dashuria mes nënës dhe djalit. Ky është rasti midis dy.

Paulo Dybala dhe Nëna, Alicia de.
Paulo Dybala dhe Nëna, Alicia de.

Gustavo Dybala është vëllai i madh i Paulo Dybala. Një herë provoi futbollin por nuk ia doli.

Vëllai i madh i Paulo Dybala, Gustavo Dybala.
Vëllai i madh i Paulo Dybala, Gustavo Dybala.

Ai e la lojën herët pasi e dinte që nuk ishte thirrja e tij. Gustavo aktualisht menaxhon biznesin e tij në Buenos Aires, Argjentinë.

Mariano Dybala (poshtë) është vëllai i menjëhershëm i madh i Paulo Dybala. Ai kurrë nuk ishte i interesuar për futbollin dhe kështu qëndroi larg tij nga e para. Ai gjeti dashuri në gjimnastikë. Mariano aktualisht luan në kategoritë e ulëta të Gjimnastikës në La Plata, Argjentinë.

Dybala dhe vëllai i madh i menjëhershëm, Mariano Dybala.
Dybala dhe vëllai i madh i menjëhershëm, Mariano Dybala.

Ishte Paulo, i vogli e theu.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Në kohën e shkrimit të këtij Bio, Antonella Cavalieri është e dashura bukuroshe e Paulo Dybala.

Historia e dashurisë Paulo Dybala.
Historia e dashurisë Paulo Dybala.

Njeriu i saj mund të vjedhë të gjitha flashes në fushë, por është ajo që tërheq gjithë vëmendjen. Mis Cavalieri që shkon me 'Anto' shkurt për Antonella, u ngrit në famë për marrëdhënien e saj me yllin e famshëm të futbollit, që atëherë fiton një pasim të madh në mediat sociale.

Para se të dilte në median e mediave sociale për marrëdhënien e saj me Dybala, ajo punonte si një zonjë restorantesh me kohë të pjesshme.

Bukuroshja argjentinase ka mbi 280K ndjekës vetëm në Instagram. Zogjtë e dashurisë takohen prej vitesh. Ata u bënë botë dashur dhe të dashur në fund të 2015.

Antonella Cavalieri aktualisht ka një diplomë biznes administrata nga Universidad de Palermo në Buenos Aires. Ajo është e bekuar me gjenet e mira, e cila gjithashtu e bën modelin që ajo është sot.

Marrëdhënia e tyre siç vërehet nga shumë është thënë të jetë serioze. Antonella gjatë viteve ka provuar të jetë shumë mbështetëse për djalin e saj. Ajo vështirë se ka munguar kurrë në një nga lojrat e Dybala dhe ajo shpesh është duke postuar dhe ndarë shumë foto kur brohorisnin mbi të. Kohët e fundit është një pamje e saj për të bërë lëvizjen e gladiatorit të qëllimit Gladiator.

Përrallat e patreguara të Festimit të Maskës Dybala.
Përrallat e patreguara të Festimit të Maskës Dybala.

Ajo zotëronte gjestin e tij të festimit të markës tregtare, maskën e Dybala menjëherë filluan marrëdhëniet e tyre. A do të jetë e vetmja Antonella Cavalieri për Dybala? Vetëm koha do ta tregojë.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Clebrating me Rihanna

Dybala është një yll në të drejtën e tij, dhe ai është një shfaqje çift në fazën e madhe larg nga të qenit në statusin e emrit të familjes. Ai sapo ka rënë në shkëlqimin e supernova të Rihannas, dhe ai duket më shumë se i lumtur që të jetë atje vetëm në praninë e saj.

Paulo Dybala i tregoi Rihannës disa dashuri për ditëlindjen, ku mori një përgjigje të zjarrtë nga ajo. Sulmuesi argjentinas postoi një fotografi me perëndeshën muzikore Rihanna për 29 vjetorin e saj, dhe ai nuk mund të dukej shumë më i lumtur që ishte atje.

Rihanna ishte shtrënguar mirë dhe e shtrënguar me Dybala ndërsa mbante këmishën e tij të nënshkruar dhe fëmija i artë argjentinas dukej sikur ishte në qiellin e tij personal. Vetëm shikoni në fytyrën e tij. Ai po lundron në një re dhe duhet të ndihet me dashuri.

Vëllai i Rihannës, Rorrey është i njohur të jetë një mbështetës i Juventusit, por nuk ka asnjë fjalë të vërtetë për besnikëritë e Ri-Ri. Sido që të jetë, nuk duket sikur Dybala kujdeset shumë.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Gladiator Movie Freek

Paulo Dybala është një adhurues i filmit Gladiator, deri në një pikë sa ai e sheh veten duke e parë atë pa pushim (më shumë se 30 herë).

Dy arsye shpjegojnë pse ai e do filmin.

E para është ajo e fjalëve të Maksimusit kur zbuloi identitetin e tij të vërtetë për të gjithë. Këto fjalë përshkruajnë një kuptim të ndryshëm për jetën e tij.

.. Kjo shkon si më poshtë; “Naunë jam Maximus Decimus Meridius, komandant i Ushtrive të Veriut, Gjeneral i Legjioneve Felix, shërbëtor besnik i perandorit të vërtetë, Marcus Aurelius. Babai i një djali të vrarë, burri i një gruaje të vrarë. Dhe unë do të kem hakmarrjen time, në këtë jetë apo në jetën tjetër ”.

Paulo Dybala e ka formësuar atë që do të thotë."Emri im është Paulo Bruno Exequiel Dybala, La Joya (Fëmija i Artë) i Futbollit Botëror, ..vrasësi i FC Barcelona. Djali, babai i të cilit dikur profetizoi të ishte një futbollist i shkëlqyeshëm. Jam i destinuar të jem mesfushori sulmues më i mirë i të gjitha kohërave. ”

Në radhë të dytë, filmi e bëri atë të kuptojë rëndësinë e punës në ekip të cilën ai e kapërcen në fushën e sotme të lojës.

Sipas gjeneralit Maximus në filmin Gladiator, "Çfarëdo që del nga këto porta, ne kemi një shans më të mirë për të mbijetuar nëse punojmë së bashku". 

Kjo është ajo që Paulo Dybala i tregon vetes dhe shokëve të tij kur luan lojëra shumë të rëndësishme si ajo e FC Barcelona. Puna e ekipit siç ilustrohet nga filmi Gladiator shpjegon arsyen pse u bashkua me zonjën e vjetër.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Arsyeja për festimin e maskës Dybala

Paulo Dybala me të vërtetë e kishte ilustruar veten në një gjest plot origjinalitet, që konsistonte në bërjen e një maske me gishtin e madh dhe indeksin e saj.

Në rrjetet sociale, Dybala i ftoi një herë dishepujt e tij të gjejnë kuptimin, me fanellën e tij si një dhuratë për çelësin.

Ai më në fund e ngriti velin në këtë lëvizje të pagëzuar Dybala maskë nga vetë.
Në llogarinë e tij në Facebook, Paulo Dybala postoi një video në të cilën shpjegon kuptimin e festimit të tij. Në video, ai tha se thjesht i referohet maskës së një gladiatori.

Sipas Dybala,“Dybalamask është vërtet e thjeshtë: është maskë e një gladiatori! Kur luftojmë, ndonjëherë duhet të mbajmë maskën e luftëtarit për të qenë më të fortë, pa humbur buzëqeshjen dhe mirësinë tonë! "

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Idhulli i tij

Dybala gjithmonë ka dashur që ai të luante përkrah Juan Román Riquelme. Ai u rrit duke parë dhe mësuar kalimin e kombinuar, vizionin, aftësitë teknike dhe aftësinë për të shënuar gola të mesfushorit sulmues argjentinas.

Sipas Dybala,

“Riquelme lindi si më i madhi nga 11 fëmijët në një familje të varfër. Trimëria e tij e çoi drejt madhështisë. Ai gjithmonë mbetet zgjedhja ime e mesfushorit më të mirë sulmues në futbollin botëror. Ai fitoi çmimin Futbollisti i vitit në Argjentinë 4 herë, të njëjtën shumë sa bëri legjenda Diego Maradona. Ai udhëhoqi ekipin argjentinas për të fituar medaljen e artë olimpike në 2008. ”

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Karriera në Përmbledhje

Ai luajti në ligat e vogla në shkollë dhe kolegje para se të shkonte në 2010 në moshën 17 kur filloi të luante për klubin argjentinas Primera B Nacional.

Ai luajti për klubin si sulmues dhe shënoi 17 gald për klubin në sezonin e tij të parë. Shfaqjet e tij filluan të tërheqin interes nga trajnerët anembanë Argjentinës dhe nga klubet në Evropë. Në 2012 ai u kontaktua nga klubi italian Palermo.

Dybala pa një shans për të rritur aftësitë e tij dhe kështu ai u bashkua me klubin. Ai filloi me klubin në 2012 duke shënuar një mbajtëse në ndeshjen e tij të katërt për klubin. Lojë e tij taktike dhe setet e aftësive ishin shumë të rëndësishme për klubin që të qëndronte në gjysmën e lartë të ligës. Në këtë pikë në kohë, klubet e tjera evropiane po vështronin si gërmuesit e tij si ai që provonte të ishte një lojtar shumë i mirë për moshën e tij.

Ai u konsiderua si Messi i ri pasi ai ishte nga i njëjti vend si magjistari i vogël. Ai qëndroi me klubin për 3 vite dhe në 2015 ai nënshkroi për gjigantët italianë Juventus mes shumë spekulimeve të transferimit që e lidhën atë me çdo klub të madh në botë.

Vendimi i tij u ndikua nga fakti që ai dëshironte të qëndronte në Itali dhe Juventus ishte klubi më i mirë në Itali që ia bëri shumë të qartë mendjen. Ai ishte gjithashtu i lidhur me Real Madrid i cili ishte i gatshëm të paguante klubin Palermo rreth 50 milion dollarë për shërbimin e lojtarit, por Dybala i dha mendjen të qëndronte në Itali dhe kjo ishte ajo që bëri.

Pas largimit të Pogba, atij i është dhënë numri i këmishave 10 të fituara më parë nga Pogba, por ai vendosi të mbante numrin e tij të xNUMX dhe të luante me të. Pjesa tjetër që ata thonë është histori

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Kuptimi i Tatoos së tij

Vendimi për të marrë një tatuazh, një vizatim që do të jetë pjesë e trupit tuaj deri në ditën tuaj të vdekjes, është një i madh që Paulo Dybala mësoi me kujdes.

Tatuazhi i tij arab i vendosur në anën e majtë të brinjëve, pranë zemrës së tij është mbase më i rëndësishmi. Ajo tregon se ai është emri i nënës së tij, Alice, me shkronja arabe. Tatuazhi është bërë në 25 Dhjetor 2013.
Në një intervistë me një revistë argjentinase, Dybala u pyetën për kuptimin e grupit të tij të krahut të djathtë tatoo në krahun e majtë. Përgjigja e tij ishte ..
“E bëra sepse më pëlqeu. Një shok ekipi kishte të njëjtin tatuazh dhe mua më pëlqente estetika e tij. Shtë e ngjashme me rrathët e përdorur nga Romakët e lashtë për luftë, por unë e bëra atë për estetikën, në vend se për çfarëdo kuptimi që mund të ketë. “
Ai ka një tatuazh të një futbolli me një kurorë në pjesën e brendshme të këmbës së tij të majtë, e bërë në qytetin e Cordobas nga një artist tatuazh i quajtur Noel.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Pse ai luan me Socks Down

Paulo Dybala mishëron stilin dembel, të ngathët që posedojnë kaq shumë futbollistë me çorape të ulëta. Përveç që është etiketuar si vrasësi i FC Barcelona, ​​ai është djali i fundit poster për lojtarët me çorapet e tyre të tërhequra nga brezi i tij.

Pyetja tani është; Pse Paulo Dybala vesh pads të vogla të vogla ?. Përgjigja më e popullarizuar është fitimi i super fuqive.

Disa nga futbollistët më të mirë në botë kanë luajtur me çorapet poshtë. Shembujt përfshijnë Rui Costa, Francesco Totti dhe Thomas Muller.

Përveç dhënies së superfuqive, ai gjithashtu i ka dhënë atij aftësinë për të mos vdekur. Paulo Dybala ende duket si një fëmijë 17 vjeçar. Ai do të vazhdojë të shikojë të njëjtën moshë nëse vazhdon të mbajë ato çorape të ulëta.

Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Renditjet e LifeBogger

Ne kemi përgatitur renditjen tonë për sulmuesin argjentinas. Gjeni më poshtë;

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet