Historia e fëmijërisë së Paul Pogba Plus Fakte të paqarta të biografisë

0
22774
Historia e fëmijërisë së Paul Pogba

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit me Pseudonimin; 'Pogboom'. Historia jonë e fëmijërisë së Paul Pogba-së plus fakte të paturpshme të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për hairstyle e tij të mahnitshme dhe aftësi të forta sulmuese, por vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Paul Pogba, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e Pafund Facts-Jeta e fëmijërisë së hershme

Paul Labile Pogba ka lindur në 15th të marsit 1993 në Lagny-Sur-Marne, Francë. Ai u lind në nënën e tij kongoleze, Yeo Moriba dhe babanë e tij guineas, Fassou Antoine, të cilët të dy migruan në Francë në kërkim të kullotave më të gjalla gjatë 1990s së hershme.Foshnja e vogël Paul labile Pogba, Mama (Yeo Moriba Pogba) dhe Babi (Fassou Antoine Pogba).

Pogba u lind në Muaj pasi prindërit e tij migruan në Francë, një zhvillim që siguroi qëndrimin e tyre të përhershëm në vend. Para lindjes së Paul Pogba, Yeo (nëna e Pogba) kishte një grup binjakësh me emrin Florentin dhe Mathias (vëllezërit më të mëdhenj të Paul Pogba) që mbetën në Conakry, Guinea (vendi i tyre në Afrikë) pas migrimit të prindërve të tyre në Francë përpara se të hyjnë në familje në Francë vite më vonë.

Paul Pogba Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Paul Pogba vjen nga një shtëpi e 'Testosterone', një shtëpi e dominuar nga meshkujt. Fassou Antonie Pogba (babai i Paul Pogba) është një njeri i përulur dhe paqësor i dashur. Ai nuk angazhohet shumë në biznesin e djalit të tij (Futboll) dhe Paul Pogba gjatë viteve nuk arriti të krijojë një marrëdhënie të ngushtë me të. Megjithatë, Pogba ndan një lidhje më të fortë me nënën e tij.

Familja e meshkujve të Paul Pogba (Shtëpi me dominim meshkuj)

Paul Pogba Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Mami Super

Nëna e Paul Pogba (Yeo Moriba Pogba) është truri i biznesit që qëndron pas futbollistit më të shtrenjtë në botë. Ky supermum krenar (foto më poshtë) ndihmoi të ngrinte tre djemtë e saj që u rritën për t'u bërë lojtarë profesionistë të futbollit.

Mami i Paul Pogba

Marrëdhënia e saj me djalin e saj të fundit 'Paul Pogba' ka qenë e veçantë që nga fillimi. Ajo siguroi se ai gëzonte të mirat e të qenit fëmija i saj i fundit, si dhe e adhuroi dhe e zbukuroi atë. Në pak fjalë, ajo e trajtoi atë ndryshe nga djemtë e saj të tjerë.

Yeo Moriba Pogba dhe Bijtë e saj 3 (Paul Pogba, Mathias Pogba -Left- dhe Florentin Pogba -E drejta-)

Vëllezërit më të mëdhenj të Paul Pogba (Mathias dhe Florentin) gjithmonë kanë 'mbrapa'. ata gjithashtu sigurojnë që vëllai i tyre fëmijë (në atë kohë) merr në qendër fazën e ngjarjeve siç është e dukshme në figurën më poshtë.

Paul Pogba dhe vëllezërit më të mëdhenj (ditët e fëmijërisë)

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Ndërtimi i karrierës

Paul Pogba filloi karrierën e tij të futbollit në moshën gjashtë vjeç duke luajtur për US Roissy-en-Brie, një klub futbolli që ishte pak kilometra në jug të vendlindjes së tij.

Paul Pogba Karriera e Parakohshme e Futbollit (6 Vjet Vjetër)

Ai kaloi shtatë sezone në klub para se të bashkohej me Torcy, ku ai shërbeu si kapiten i ekipit nën 13 të klubit.

Paul Pogba si kapiten i ekipit nën-13 të Torcy.

Nuk ishte shumë kohë para se të bashkohej me akademinë e famshme Le Havre si një 13-vjeçare dhe të shfaqte shfaqje mbresëlënëse që tërhoqën vëmendjen e klubeve të mëdha evropiane gjatë përparimit të tij përmes grupmoshave. Kur Pogba njoftoi se ai ishte duke u bashkuar me United në 2009, Le Havre u habit dhe akuzoi Devilët e Kuq të ofrojnë "shumë i madh" shuma të parave - dhe një shtëpi - për prindërit e Pogbës për t'i dhënë fund një kontrate ekzistuese shumë herët.

Paul Pogba vitet e hershme në Manchester United

Le Havre mendonte se zhvillimi i papërshtatshëm dhe i pakëndshëm i klubit të Premier Ligës, duke lëshuar një deklaratë për të shprehur ankesat e tyre.

"Në një kohë kur partitë e shumta po flasin kundër tregtisë së të miturve, Manchester United nuk ngurron të çrrënjosë një fëmijë 16-vjeçar".

Kariera e hershme e Manchester United nga Paul Pogba

Megjithatë, Manchester United u pastrua nga çdo keqbërje nga FIFA dhe Le Havre vendosi të mos apelojë, por të shkelë shtigjet e diplomacisë duke arritur një marrëveshje me Devilët e Kuq.

Paul Pogba kaloi vitet e fundit 2 të karrierës së tij të rinisë me Manchester United nga 2009 në 2011. Ishte në United që Pogba u takua dhe bëri Jesse Lingard shoku i tij më i mirë. Jesse (pictured më poshtë me Pogba) kishte të gjithë karrierën e tij të rinisë me Manchester United nga viti 2000-2011.

Marrëdhëniet e Paul Pogba me Jesse Lingard

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Ngritja e famës

Pogba kaloi tre vjet në United përpara mungesës së lojrave të motivuara për transferimin e tij në Juventus, një klub që ai ndihmoi të fitojë katër tituj të njëpasnjëshëm Serie A, si dhe një numër Coppa Italia dhe Supercoppa tituj italiane.

Paul Pogba Road To Fame

Heroika e tij siguroi kthimin e tij në Manchester United për një tarifë rekord të klubit prej £ 89.3 Milion Pounds në 2016. Dy vjet më vonë, ai u bë pjesë e burrave 23 Skuadër franceze që fitoi 2018 World Filxhan në Rusi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Paul Pogba ngrihet në famë

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Paul Pogba nuk është një njeri që të turpërohet nga lidhja me zonjat e mrekullueshme, një fakt që është i dukshëm në zgjedhjen e tij të posedimit të një shaka të bukur apo të dashurës që shkon me emrin Maria Salaues.

Familja e Paul Pogba ose Wag Maria Salaues

Maria Salaues është një model karriera e të cilit është bazuar në Miami, një zhvillim që e bën të vështirë për të që të vizitojë zemrën e saj në Mançester. Edhe pse marrëdhëniet e Pogba me Bolivianin 23 vjeçar janë mbajtur në një profil të ulët, dueti ka bërë një numër të outings kyç që sugjerojnë nivelin që ata kanë arritur në lojën e tyre të dashurisë.

Afati i Marrëdhënieve të Palit Pogba me Maria Salaues

Shëtitja e parë publike në datën e tyre të takimit ishte në 2017 kur ata ishin parë së bashku. Shpejt përpara për në qershor 2018 Maria Salaues duket të veshin atë që duket si një unazë angazhimi pasi ajo mori një vend pranë Nënë Pogba në stadiumin Luzhniki të Moskës gjatë ndeshjes së grupeve të Francës në Kupën e Botës kundër Danimarkës.

Angazhimi i mundshëm i Paul Pogba tek Maria Salaues

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Linja e gjakut e fuqisë

Gjendja gjigante e Paul Pogba është një kërcënim për çdo futbollist opozitar. Individualiteti i tij sipas studiuesve ka një rrënjë stërgjyshore të gjurmuar në tiparet e sportistëve të zinj si amerikanët Kobe Bryant të cilët vijnë nga një linjë e gjakut e forcës. I fortë, gjigant i ngjashëm me fizikën dhe madhështinë e talentit të tij, Paul Pogba, e ka bërë atë në mesin e kolegëve.

Angazhimi i tij për të përmbushur potencialin e tij nuk njeh kufij dhe nuk është një zhvillim i kohëve të fundit. Ai ka punësuar fizioterapistin e tij dhe dietistin që nga largimi i Francës në moshën 16. Fizioterapisti dhe dietisti i tij sigurojnë që ai të marrë vëmendjen e duhur pas lojërave dhe të ruajë rutinën e rreptë në periudhat jashtë sezonit.

Paul Pogba (një linjë e gjakut e forcës)

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Trajnimi i këmbëve

Paul Pogba bën këtë stërvitje hardcore për të përmirësuar fuqinë e tij të shtënave në distanca të gjata dhe për të ndihmuar atë në përmirësimin e aftësive të tij taktike dhe të mbijetesës. Aftësia e tij kickboxing zbulon se sa i gatshëm është që të merret me ndonjë kërcënim në rrugën e tij.

Sipas Pavlit;

"Kushdo që përpiqet të më prekë mund të jetë në një surprizë të keqe"

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Valle lëviz

Pogba ka argëtuar tifozë me disa hapa valle që ai përdor për festime sa herë që shënon. Paul Pogba është parë më poshtë duke praktikuar një lëvizje të re vallëzimi me shokun e tij të grupit Jesse Lingard.

Kënga që kërceu dueti ishte kënduar nga Ai dikur një artist nigerian i lindur, Wizkid.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Karriera e hershme e futbollit për vendin

Pogba nuk shpërtheu në ekipin e lartë të Francës nga askund. Ai filloi paraqitjet e tij për Les Bleus nga niveli U16 në skuadrën 'Espoirs' të U20.

Karriera e hershme franceze e Paul Pogba

Ora më e mirë e tij erdhi në 2013 kur ai udhëhoqi Francën për të lavdëruar në Kupën e Botës U20. Mesfushori arriti në anën tjetër, shndërroi një penallti në penalltinë finale kundër Uruguait dhe u emërua lojtar i turneut.

Paul Pogba gjithashtu fitoi çmimin e Artë të Artë Addidas gjatë finales së Kupës së Botës FIFA U-20 midis Francës dhe Uruguait në Ali Sami Yen Arena në korrik 13, 2013, në Stamboll të Turqisë.

Historia e fëmijërisë së Paul Pogba

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Plaku Vëllezërit

Vëllezërit më të mëdhenj të Paul Pogba Florentin Pogba dhe Mathias Pogba janë dy futbollistë dhe binjakë të njëjtë.

Historia e fëmijërisë së Paul Pogba
Vëllezërit Elder Paul Pogba (Të dy binjakët) - Florentin Pogba (Majtas) dhe Mathias Pogba (Djathtas)

Të dy u lindën në Guine. Florentin Pogba (majtas në foto është kapiteni aktual i Guinesë) si në kohën e shkrimit.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Marrëdhëniet me prindërit

Siç u tha më parë, babai i Pogba është Guinean, ndërsa nëna e tij ka origjinën kongolase. Ata të dy kanë një marrëdhënie të përzemërt me djalin e tyre. Megjithatë, mamaja e Paul Pogba ka qenë me të më shumë në çdo hap të suksesit të tij. Babai ndihet i kënaqur me mbajtjen e një profili të ulët dhe nuk angazhohet në aktivitetet e bijve të tij.

Historia e fëmijërisë së Paul Pogba
Mummy dhe babi i Paul Pogba

Njëherë e një kohë, Manchester United dorëzoi £ 85,000 secilin për të dy prindërit në një përpjekje për të ngacmuar djalin e tyre (Paul Pogba) për të qëndruar me ta në 2009. Gjeje çfarë?. Ata të dy pranuan paratë. Kjo e pa djalin e tyre të parë magji në Manchester United.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Mummy's Soccer Business

Ajo shpesh është quajtur "Supermum dhe manjatin e futbollit të biznesit që e kthyen djalin e saj Paul Pogba në një pasuri shumë milion dollarësh në asnjë kohë.

Super Mamaja e Paul Pogba

Zonja Yeo Moriba thuhet të jetë agjenti, menaxheri dhe këshilltari i djalit të saj. Ajo gjithashtu luan rolin e njëjtë për djemtë e tjerë binjakë (Florentin dhe Mathias) si nga ndërkombëtarët e Guinesë.

Agjenti i Paul Pogba, Menaxher dhe Këshilltar (Super Mum)

Ajo qëndroi atje për të, pavarësisht presionit nga Alex Ferguson, duke e bindur atë që të linte djalin e saj të qëndronte në klub. Kur u pyet për takimin e saj me Fergusonin, Yeo Moriba qeshi duke kujtuar një nga shfaqjet e saj të shumta me burrin e frikshëm Ex-Man U, të cilin ajo kishte pasur konfrontime me të ardhmen e djalit të saj, Paul Pogba.

Sipas saj,

"Kur Ferguson vjen në shtëpinë time ... Sigurohu që ai të mbetet i zhgënjyer. Unë gjithmonë i thashë atij, djali im Paul nuk do të nënshkruajë sërish. Si rezultat i kësaj, Fergusoni e shtyu atë, ai nuk e luajti, fëmija im Paul ishte vetëm. Ai madje thirri në zyrën e Fergusonit për mënyrën se si u trajtuaed. Paul Pogba ishte i mërzitur Paul Scholes u kthye nga dalja e tij gjashtë mujore në janar 2012 për të shpëtuar një vend të mesfushor të bashkuar që ai eyed. Vetëm 18 në atë kohë dhe me vetëm disa paraqitje zëvendësuese për emrin e tij në Kupën e Ligës, Pogba ndjeu se atij duhet t'i jepej shansi i tij. Kjo e bëri djali im kaq i vendosur të largohet nga klubi ".

Ajo vazhdoi ...

Pavarësisht nga të gjitha problemet tona, një mrekulli ende ndodhi. Djali im u bë një hit i menjëhershëm në Juventus. Ditën e sotme do të duhej të thoshit se unë di pak për futbollin, mund të jem një nënë e zakonshme, por askush nuk mund të më mashtrojë në këtë biznes "

Zonja Yeo Moriba Pogba ende mohon të jetë roli kryesor zyrtar si menaxher i djalit të saj. Sipas saj;

"Unë jam kërkuar vetëm për këshilla, kjo është e gjitha. Pali më respekton, ai dëgjon çdo gjë që i tregoj ".

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Frustrimi i Paul Pogba me Alex Ferguson

Gjatë kohës së tij frustruese në Manchester United, Paul Pogba ishte i njohur për fjalët e urisë;

'Më pëlqen të vdes se të mos luaj futboll'.

Ai është i patrembur. Ai i frikësohet kur i hiqet një mundësi që ai meriton. Ai ishte një nga disa lojtarë të patrembur që kishin topa për të ecur deri tek trajneri Sir Alex Ferguson për të thënë;

'' Zot, unë mendoj se kam pasur mjaft, më luani, dhe unë do t'ju tregoj nëse jam gati apo jo ''.

Në videon më poshtë, Paul Pogba akuzon Manchester Unitedin "Mungesë respekti", duke pretenduar se është bërë për të trajnuar vetëm gjatë mosmarrëveshjes së tij të kontratës që i parapriu lëvizjes së tij në Juventus,grua e vjetër '.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Fe

Paul Pogba është një musliman praktikues me anë të besimit. Shpesh shihet duke thënë lutje të shkurtra para ndeshjeve.

Historia e fëmijërisë së Paul Pogba
Dashuria e Paul Pogba për Islamin.

Pavarësisht se ishte një futbollist, Paul Pogba ka një kulturë të fortë islame jashtë fushës. Ai ndjek dhe respekton kulturën arabe.

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Historia pas emrit Nick 'Paul Octopus'

Për shumë njerëz që e kanë parë Pogba gjithë rrugës, do të vëzhgojë një palë ekstra të mrekullueshme të këmbëve të gjata të pastërta dhe forcë natyrore që ai ende përdor sot për të sulmuar dhe mbrojtur.

Këmbët e tij 6.3 këmbët e thyer dhe të zgjatura janë admiruar nga shumë tifozë të futbollit. Kjo ishte arsyeja pse tifozët e quajtën emrin e tij ("Paul Octopus"). Ky emër erdhi si rezultat i këmbëve të tij të gjata dhe fleksibël. Tifozët besojnë se këmbët e tij ngjajnë tentacles e një oktapod kur ai merret, shkon, driblon dhe godet me rreze të gjata rreze.

Vëllezërit e binjakë Pogba preferojnë ta quajnë 'Pogboom'në sajë të përpjekjeve të tij me rreze të gjatë në gol. Ky është një pseudonim i shkruar në çizmet e tij.

Historia pas emrit Nick 'Paul the Octopus'

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Rreth emrit 'Paul the Octopus'

Emri 'Paul Octopus'origjinën nga një Octopus popullor i cili ishte përdorur për të parashikuar lojra gjatë Kupës Botërore 2010. Paul (Tani i vonuar dhe thuhet se është vrarë nga Pronarët e miliarderëve të basteve të sporteve globale) parashikoi me sukses lojërat e futbollit të kupës botërore. Për Palin, mbështetur në një kuti do të thotë se vendi do të fitonte ndeshjen e tij të ardhshme.

Paul Octopus

Paul Pogba Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Renditjet e LifeBogger

Është e denjë të thuhet se një lojtar si Paul Pogba përfaqëson një recetë gjigande për futbollin botëror. kjo nuk është vetëm ndjesi e flokëve dhe ndjenja e zhurmshme e veshjes, por stili i tij i lojës e bën atë të dashur për brezin FIFA-Vine. Gjeni më poshtë renditjen e Paul Pogba Lifebogger.

Indeksi i Pazarit të Palidhjes së Lifebogger Paul Pogba

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Paul Pogba dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

Lini një Përgjigju

Regjistrimi
Njoftoni