Historia e fëmijërisë së Paul Pogba Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Paul Pogba Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia jonë e Paul Pogba ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Maria Salaues), Fëmija (Labile Shakur), Stili i Jetës, Vlera e Netve dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, këtu kemi historinë e plotë të futbollistit luftarak francez. Historia jonë fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur ai u bë i famshëm në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Paul PogbaBio, këtu është një përmbledhje piktoreske e trajektores së tij të jetës.

Biografia e Paul Pogba - nga ditët e tij të hershme deri në famë.
Biografia e Paul Pogba - nga ditët e tij të hershme deri në famë.

Po, të gjithë e dinë që Manchester United ka nënshkruar përsëri Mesfushori i Francës për një rekord botëror 89 milion £ nga Juve në 2016.

Që atëherë, ai u ka provuar tifozëve se është i fuqishëm, i aftë, kreativ - me një sy për gol dhe një prirje për spektakolarin.

Përkundër këtij vlerësimi, ne e kuptojmë se jo shumë kanë lexuar një artikull gjithëpërfshirës mbi Pogba's Life Story. Ne e kemi përgatitur atë, për ju dhe gjithashtu, për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e Fëmijërisë Paul Pogba:

Paul Pogba i vogël si foshnjë. Fotografi u bë menjëherë pas lindjes së tij.
Paul Pogba i vogël si foshnjë. Fotografi u bë menjëherë pas lindjes së tij.

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin e preferuar La Pioche. Paul Labile Pogba lindi në ditën e 15-të Marsit 1993 nga nëna e tij, Yeo Moriba Pogba dhe babai, Fassou Antoine Pogba në Lagny-sur-Marne, e vendosur në periferi lindore të Parisit, Francë.

Ylli francez është më i riu në mesin e tre fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij që të dy janë migrantë.

Paul Pogba u lind disa muaj pasi mamaja e tij, Yeo Moriba u largua nga Guniea për t'u vendosur plotësisht në Francë. Fatmirësisht, që fëmija i tyre i fundit i lindur jashtë vendit siguroi shtetësinë franceze për familjen krenare.

Njihuni me prindërit e Paul Pogba - mamaja e tij (Yeo Moriba Pogba) dhe babai (Fassou Antoine Pogba).
Njihuni me prindërit e Paul Pogba - mamaja e tij (Yeo Moriba Pogba) dhe babai i butë (Fassou Antoine Pogba).

Para lindjes së tij, Yeo Moriba dhe Fassou Antoine kishin një grup binjakësh të quajtur Florentin dhe Mathias të cilët janë vëllezërit e mëdhenj të Paul Pogba.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Djemtë ishin relativisht të rinj në kohën kur mamaja e tyre udhëtoi jashtë për t'u bashkuar me Fassou Antoine (babai i tyre) i cili tashmë jetonte në Francë.

Gjatë asaj kohe, ata qëndruan në Conakry, Guinea, i cili është vendi i tyre i lindjes në Afrikë.

Pak pasi Yeo Moriba u vendos në Francë, Florentin dhe Mathias u bashkuan me prindërit e tyre.

Binjakët (dukeshin të errët) ishin të lumtur të lehtësonin rehatinë e mamit, pasi kishin duruar disa vite të vështira në Guinea, Afrika Perëndimore.

Këtu, Pali i vogël është parë këtu me mamanë e tij - të dyja duken të freskëta, një feat që tregon prova të motit francez.

Nuk ka dyshim, Paul Pogba ka qenë djali i mamit që nga fillimi. Florentin dhe Mathias (binjakët) po duken të mprehtë.
Duke gjykuar nga pamja e tij, mund të thuash se Paul Pogba ka qenë djali i mamit që nga fëmijëria. Në këtë kohë, Florentin dhe Mathias (binjakët) sapo kishin ardhur nga Afrika.

Si dukej Rritja për Paul Pogba:

Yeo Moriba solli tre djemtë e saj (vetëm) në pronën e strehimit Renardiere në Roissy-en-Brie, në lindje të Parisit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Atje, në bllokun 13 në Avenue Auguste Renoir në këtë ndërtesë të madhe, Paul u rrit me Mathias dhe Florentin, të cilët janë tre vjet më të vjetër se ai.

Kjo është pamja e përgjithshme e Residence la Renardire, Roissy-en-Brie, pasuria në të cilën Paul Pogba kaloi fëmijërinë e tij.
Kjo është pamja e përgjithshme e Residence la Renardire, Roissy-en-Brie, pasuria në të cilën Paul Pogba kaloi fëmijërinë e tij.

Nga hulumtimi, nuk kishte asgjë shumë kërcënuese për lagjen e banimit ku Yeo solli Pogba.

Banorët që jetuan atje janë miqësorë dhe mikpritës. Edhe pse trazirat kanë shpërthyer një herë në pasurinë e Renardiere. Ndodhi vite më parë kur Paul Pogba ishte i vogël.

Të rinjtë nga sfondi imigrant protestojnë kundër asaj që ata e shohin si diskriminim në gjithçka, duke filluar nga punësimi në polici.

Paul Pogba u rrit në një lagje që ishte dëshmitare e dhunës gjatë viteve të fëmijërisë së tij.
Paul Pogba u rrit në një lagje që ishte dëshmitare e dhunës gjatë viteve të fëmijërisë së tij.

Në atë kohë, përdorimi i drogës ishte gjithashtu i disponueshëm pasuria e Renardiere dhe Gangsterët shpesh përpiqen të rekrutojnë të rinj sportivë si vëllezërit Pogba.

Fatmirësisht Yeo Moriba ishte në vëzhgim. Ajo i mbajti Paul, Mathias dhe Florentin të pastër dhe siguroi që asnjëri prej tyre të mos përfshihej në asnjë lloj problemi bande.

Nga perspektiva e një personi të jashtëm, është kaq e pabesueshme që Renardiere mund të prodhojë një futbollist super yll si Paul.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ahmedi, një nga fqinjët në pronë dikur tha se shumica e fëmijëve nga Renardiere tani punojnë në restorante në Paris ose si elektricistë dhe hidraulikë.

Sot, ata të gjithë ëndërrojnë - duke dashur të shohin fëmijët e tyre të jenë si Paul. Njeriu më i suksesshëm për t’u rritur në pasuri.

Sfondi i Familjes Paul Pogba:

Mesfushori francez vjen nga një shtëpi e prishur. Prindërit e Paul Pogba Yeo Moriba dhe Fassou Antoine u ndanë kur ai ishte vetëm dy - në vitin 1996.

Që atëherë, në banesën modeste të këshillit në Parisin periferik, nëna e tre fëmijëve me kujdes i rriti djemtë e saj vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Sipas ligjeve franceze për divorcin dhe ndarjen, Yeo Moriba arriti një marrëveshje miqësore për të lejuar burrin e saj të lidhej me fëmijët.

Për këtë arsye, Pali gëzonte një marrëdhënie solide me babanë e tij. Të thuhet e vërteta, ky është një njeri që hodhi themelet e karrierës së djalit të tij.

Duke e përshkruar Palin gjatë fëmijërisë së tij, Fassou Antoine Pogba dikur tha;

Paul Pogba është ngritur nga origjina e përulur për të grumbulluar pasuri të jashtëzakonshme. Futbollisti dhe babai i tij (Fassou Antoine Pogba) ishin shumë të afërt gjatë fëmijërisë së tij.
Paul Pogba është ngritur nga origjina e përulur për të grumbulluar pasuri të jashtëzakonshme. Futbollisti dhe babai i tij (Fassou Antoine Pogba) ishin shumë të afërt gjatë fëmijërisë së tij.

Si djalë i vogël, Paul ishte kurioz të dinte shumë gjëra për jetën. Mendja e tij ishte e hapur, aq e madhe, përtej moshës së tij.

Pali kishte njohuri të thella për disa lëndë. Unë e inkurajova atë të bënte shumë gjëra dhe të ndiqte interesat e tij që bëri në futboll.

Kur pashë Paulin që luante futboll për herë të parë, mund të shihja që teknika e tij mundi atë të kolegëve të tij. Paul ishte katër vjeç dhe ai gjithmonë luante me djem të mëdhenj që ishin më të vjetër se ai.

Origjina familjare e Paul Pogba:

Edhe pse ka lindur dhe edukuar në Francë, futbollisti është me origjinë Afrikane.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Paul Pogba i ka rrënjët e tij familjare nga Republika Demokratike e Kongos (vendi i nënës së tij) dhe Guinea, një vend bregdetar në Afrikën Perëndimore nga vjen babai i tij.

Guniea nganjëherë quhet Guinea-Conakry në mënyrë që ta dallojë atë nga Guniea Bissau dhe Guinea Ekuatoriale e cila ka emra kontradiktorë.

Paul Pogba e ka origjinën nga Guinea, një vend i vendosur përgjatë bregdetit të Afrikës Perëndimore.
Paul Pogba e ka origjinën nga Guinea, një vend i vendosur përgjatë bregdetit të Afrikës Perëndimore.

Para se Paul Pogba të lindte, Guinea ishte dëshmitare e shtypjeve ushtarake, grushteve të shtetit, shkeljeve të të drejtave të njeriut dhe një rënieje masive ekonomike.

Këto veprime çuan në migrimin e detyruar ndërsa shumë qytetarë Guinean u larguan për në Francë. Fassou Antoine u largua nga vendi. Yeo Moriba (gruaja e tij) dhe fëmijët e tjerë u bashkuan me të më vonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Edukimi i Paul Pogba:

Ashtu si shumë prindër në pasurinë e strehimit Renardiere, Yeo Moriba më herët konceptoi idenë e shkollimit zyrtar për fëmijët e saj.

Kërkimet tregojnë se Pogba (mosha 6 vjeç) mori arsimin zyrtar në Roissy-en-Brie - ku ai kishte shijen e parë të futbollit.

Në atë kohë filloi të luante futboll. Duket kaq i pafajshëm dhe i përqendruar.
Në atë kohë filloi të luante futboll. Duket kaq i pafajshëm dhe i përqendruar.

Ndërsa ishte në shkollë, Pali i vogël u bë më i apasionuar pas futbollit për të jetuar. Ai me të vërtetë ndoqi këshillën e babait të tij dhe filloi të ndërtonte një karrierë.

Në kërkim të fleksibilitetit - duke u siguruar që arsimi i tij të mos vuajë, Yeo Moriba bëri shkollë për fëmijën e saj të fundit të lindur.

Paul Pogba Historia e Futbollit (Nga ditët e hershme në famë):

Si fëmijë, të tre vëllezërit u bënë të varur nga loja pasi prindërit e tyre (edhe pse ishin të ndarë) i mbështesnin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Malcolm Glazer Plus Fakte të paqarta të biografisë

Yeo Moriba dhe Fassou Antoine u kujdesën me të vërtetë për hobet e fëmijëve të tyre. Në fillim, të dy ishin të sigurt se futbolli do të ishte profesioni i vetëm i familjes.

Për babanë e Paul Pogba, kishte të bënte me korrigjimin e gabimit të së kaluarës së tij. Ishte e vështirë për babanë e varfër të merrej me ëndrrat e tij të braktisura të futbollit.

Fassou Antoine ishte një herë një futbollist që nuk e arriti kurrë. Midis prindërve të Paul Pogba, ai ishte i pari që injektoi pasionin e këtij sporti tek fëmijët e tij.

Babai i Pogba - Fassou që kur u nda nga gruaja e tij nuk mund të bënte më shumë sesa të ofronte këshilla. Ai e bëri atë ndërsa gruaja e tij Yeo Moriba menaxhonte djemtë.

Duke folur për mediat franceze për karrierën e tij të dështuar dhe si i shtyu fëmijët e tij, babai i tre fëmijëve tha një herë;

Mjerisht, kam luajtur në një nivel që ishte më i ulët se ai në të cilin doja të luaja. Që nga fillimi, doja që Florentin dhe Mathias dhe Paul të luanin në nivelin më të lartë të mundshëm.

Unë isha vërtet i fortë me ta kur ishin fëmijë dhe kjo i ndihmoi ata të mësonin shpejt.

Arriti në pikën kur unë fillova të stërvitja fëmijë më të mëdhenj në mënyrë që ata të mund ta sfidonin Paulin kur ai ishte katër, pesë, gjashtë vjeç. Unë isha duke u përpjekur për ta sjellë atë në një nivel, më të madh se mosha e tij.

Biografia e Paul Pogba - Jeta e hershme në karrierë:

Në moshën gjashtë vjeç, i riu pati një gjyq të suksesshëm me US Roissy-en-Brie, një akademi e vogël vetëm 20 minuta me makinë nga shtëpia e tij e familjes.

Paul Pogba i përsosi aftësitë e tij për shtatë sezone në klub para se të arrinte pushimin e tij të parë të madh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ky është Paul Pogba në US Roissy-en-Brie, klubi i vogël i futbollit ku ëndrrat bëhen realitet.
Ky është Paul Pogba në US Roissy-en-Brie, klubi i vogël i futbollit ku ëndrrat bëhen realitet.

Pasi bëri kaq shumë përshtypje me Roissy-en-Brie të Sh.B.A, Paul u bë i njohur në mesin e njerëzve që jetonin përreth tij.

Sambou Tati, një mik i familjes dhe fqinji e ndihmoi mamanë e Pogba duke kontaktuar ekipin më të mirë adoleshent në zonë të quajtur Torcy i SHBA. Ai i informoi ata për një diamant të papërpunuar që kishin para syve të tyre, nga i cili ata nuk e panë atë.

Pogba kishte një gjyq të suksesshëm i cili e pa atë duke u bashkuar me Torcy të SHBA. Ndërsa ishte atje, ai shërbeu si kapiten i ekipit nën-13 të klubit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Atëherë kur mbaronte stërvitja, Pali kthehej në lagjen e tij për të gjetur përsëri miqtë e tij dhe për të luajtur futboll me ta.

Ata e bënë atë derisa u errësua dhe të gjithë djemtë nuk mund të shihnin se ku ishte topi. Siç thotë Sambou Tati;

Paul Pogba ishte më i keq në humbje. Ai nuk mund ta duronte humbjen e ekipit të tij pasi gjithnjë qante. Ai shënon më shumë gola, një arritje që i bën prindërit e fëmijëve të tjerë të ankohen nga zilia.

Celta de Vigo dhe Le Havre bëjnë thirrje për Vëllezërit Pogba:

Për shkak se Paul ishte aq i mirë, ai u pikas menjëherë pas një sezoni me Torcy të SHBA. Këtë herë, ishte me një klub shumë të madh, Le Havre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Viti 2007 ishte i frytshëm për familjen e Paul Pogba. Një krenar Yeo Moriba dhe Fassou Antoine panë të gjithë djemtë e saj duke marrë mundësi të reja në akademitë më të mëdha.

Binjakët (Florentin dhe Mathias) kaluan provat në Celta de Vigo ndërsa Paul e mori mundësinë e tij me Le Havre Athletic Club të vendosur në Normandi, Franca Veriore.

Me një distancë të madhe prej 1,550.4 km që ndante djemtë e saj, Yeo Moriba i menaxhoi ata mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Malcolm Glazer Plus Fakte të paqarta të biografisë
Kjo është arsyeja pse Yeo Moriba quhet Super Nëna. Në atë kohë, ajo u zhvendos midis Vigos dhe Normandisë për të parë fëmijët e saj.
Kjo është arsyeja pse Yeo Moriba quhet Super Nëna. Në atë kohë, ajo u zhvendos midis Vigos dhe Normandisë për të parë fëmijët e saj.

Të bëheni kapiten i Le Havre fantastik dhe krenaria e të rinjve Kombëtarë të Francës:

Në Le Havre, Pali u bë një sukses i menjëhershëm. Në sezonin e tij të dytë, ai filloi të ishte kapiten i ekipit të tij nën 16 vjeç.

Një Pogba trim e udhëhoqi ekipin e tij në fazën e fundit të ligës së brendshme të klubit, la Kampionati Kombëtar i 16 vjetëve. Edhe pse nuk fitoi konkursin, të gjithë e dinin që Paul ishte një yll i madh në krijimin.

Nuk kishte absolutisht asgjë që sugjeronte që Paul Pogba nuk do të arrinte në këtë moshë.
Nuk kishte absolutisht asgjë që sugjeronte që Paul Pogba nuk do të arrinte në këtë moshë.

Gjithashtu në sezonin e tij të dytë, Paul u thirr nga vendi i tij për t'u bashkuar me ekipin kombëtar të futbollit nën-16 të Francës.

Duke vëzhguar atributin e tij të udhëheqjes, trajneri i ekipit kombëtar, Guy Ferrier e bëri atë kapiten. Nën udhëheqjen e Pogba, ekipi francez i të rinjve regjistroi fitore mbresëlënëse në kampionate ku shënoi gola të shkëlqyeshëm.

Ndërsa u ngjit në nivelet e moshës kombëtare, trajnerë si Pierre Mankowski nuk mund të rezistonin, por përsëri e rivendosën atë si kapiten. Me shfaqje më shumë skintillante, Pali u bë qendra e vëmendjes së të rinjve Kombëtarë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ju mund të shihni shenjat e një lideri të vërtetë tek ai. I riu ishte kapiten i Francës në rininë e tij.
Ju mund të shihni shenjat e një lideri të vërtetë tek ai. I riu ishte kapiten i Francës në rininë e tij.

Biografia e Paul Pogba - Rruga drejt famës:

Duke qenë rinia më premtuese si për Francën ashtu edhe për Le Havre, Pogba në asnjë kohë nuk filloi të tërhiqte interesin e klubeve më të mëdha të Evropës.

Ndër ata që u lutën për firmën e tij ishin Arsenal, Juventus dhe Manchester United. Falë reputacionit të tyre, ai u tërhoq më shumë nga Djajtë e Kuq.

Beteja midis Le Havre dhe Manchester United:

Në ditën e 31-të korrik 2009, Pogba u largua nga Le Havre për t'u bashkuar me akademinë e Djallit të Kuq. Klubi francez u shtang pasi ata nuk miratuan shërbimet e Pogba për United.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mjerisht, adoleshenti u kap në atë që dukej si një betejë ligjore midis Man United dhe Le Havre.

Transferimi i parë i Paul Pogba në United gjeneroi një polemikë të madhe midis Le Havre dhe Man United.
Transferimi i parë i Paul Pogba në United gjeneroi një polemikë të madhe midis Le Havre dhe Man United.

Le Havre këmbënguli se transferimi duhet të ndryshohet pasi shkelte një marrëveshje jo-kërkese midis tyre dhe prindërve të Paul Pogba.

Një ditë më vonë, klubi lëshoi ​​një deklaratë zyrtare në faqen e saj të internetit duke kritikuar Manchester United dhe familja Pogba.

Le Havre gjithashtu njoftoi synimin e tij për ta transferuar çështjen në FIFA, të cilët ata besojnë se do të hetonte situatën.

Për t'i bërë gjërat më keq, Presidenti i Le Havre Jean-Pierre Louvel pretendoi se Pogba ishte thjesht i interesuar për para pasi ai pretendoi se nënës së tij iu dha 87,000 £ dhe një shtëpi nga United.

Në përgjigje, një i zemëruar Alex Ferguson sulmoi, duke kërcënuar se do të padisë klubin. Më në fund, një fitore për Man Utd erdhi pasi klubi u pastrua nga keqbërjet nga një gjykatës i caktuar nga FIFA.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e hershme të Paul Pogba në United:

Transferimi i parë i shumëpritur te Djajtë e Kuq më në fund ndodhi në ditën e 7-të të 7 Tetorit 2009.

Një vit më vonë, Pogba bëri një përshtypje të shpejtë duke ndihmuar ekipin U-18 të Man United të mbrojë me sukses titullin e tyre në kampionat.

Muaj më vonë, mesfushori luftarak u ngjit në ekipin e tyre rezervë, ku u caktua të punojë me të Paul Scholes.

Pogba etiketoi ish-legjendën e Man United si mentorin e tij, i cili e ndihmoi atë të përsoste teknikën e tij të shpërndarjes së topit.

Akoma shfaqur herë pas here si një i ri i United, Pogba fitoi një reputacion për shënimin e golave ​​me rreze të gjatë, nga të cilët ekspertët përshkruajnë si Pilingriver.

Një cilësi e tillë bëri që Pogba të ishte mes katër lojtarëve të akademisë të thirrur nga Alex Ferguson në skuadrën e ekipit të parë të klubit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Përplasja e Paul Pogba me Alex Ferguson - Historia e plotë:

Për shkak të aftësive të tij të mëdha, menaxheri legjendar i dha të riut mundësinë për të parë se si mund të bëjë në ekipin e parë.

Mjerisht, ishte shpesh si një zëvendësues i pjesës së dytë dhe kjo bëri që Pogba kokë e nxehtë të bëhej gjithnjë e më i shqetësuar. Sipas fjalëve të tij;

Sir Alex besoi në mua, por ai nuk më përdori mua, siç tha ai, unë isha shumë i ri dhe koha ime për të filluar ndeshjet do të vijë. Ai gjithashtu më toleron se ka talent të tjerë për të promovuar.

Durimi im mbaroi kur ai zgjodhi mbrojtësin e plotë Rafael mua për qendrën, kur nuk kishte askënd tjetër për atë pozicion.

Unë i thashë trajnerit “më vesh dhe do të të tregoj nëse jam gati.”Akoma, ai më la në stol dhe e shoqëroi Rafael në qendër me Ju Sung Park.

Pasi mori në pyetje Alex Ferguson, trajneri legjendar ndëshkoi Pogban larg duke refuzuar ta luante atë. Ky djalë i gjorë mbeti vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Thashethemet thonë se Paul qau disa herë në zyrën e Ferguson për shkak të mënyrës se si u trajtua. Në një moment, Ferguson u tërbua dhe e dërgoi të stërvitej i vetëm.

Historia midis Paul Pogba (i dëbuari i vetëm i Bashkuara) dhe Alex Ferguson.
Historia midis Paul Pogba (i dëbuari i vetëm i Bashkuara) dhe Alex Ferguson.

Me vullnet të hekurt Yeo Moriba dhe pjesa tjetër e familjes së saj e bindi Paulin të kërkonte një transferim larg klubit të tij të dashur - United.

Ajo së bashku me vëllezërit e Palit vendosën që ai të mos nënshkruante një kontratë të re. Ferguson dërgoi Patrice Evra për të bindur Pogban dhe kjo nuk funksionoi.

Më 3 korrik 2012, trajneri legjendar konfirmoi frikën më të keqe të klubit - se Pogba ishte larguar nga United për në Juventus.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke folur për mundimin e vazhdueshëm që Ferguson i dha atij edhe në klubin e tij të ri, Pogba një herë tha;

Mbaj mend që Sir Alex më thirri në telefon tre javë pasi u largova për në Juventus.

Ai u tall me mua për 25 minuta. Ajo që më irritoi më shumë ishte se ai përdori Paul Scholes, idhullin tim.

Sir Alex më ofendoi dhe përsëriti duke thënë se nuk isha i mirë për ekipin e tij. Ai më akuzoi për mosrespektim të United.

Paul Pogba Bio - Historia e Suksesit:

Në Itali, Pogba lulëzoi shumë. Ai e ngriti lojën e tij në një nivel tjetër falë kohës së qëndrueshme të lojës që ai kishte dëshiruar gjithmonë.

Gjatë kohës së tij në Torino, partneriteti i tij i frikshëm me Marchisio dhe Vidal ndihmoi Juven për të fituar katër tituj radhazi të Serie A, dy Super Kupa të Italisë dhe dy Copa Italia.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në një version tjetër të historisë së suksesit të Paul Pogba, ai u bë djali poster i Francës ndërsa vendi priti Euro 2016.

Les Bleus ishin një nga favoritët për të fituar turneun dhe Pogba u bë njeriu yll.

Me rolin e tij të frikshëm përkrah Antoine Griezmann, ai ndihmoi Francën për të arritur në finale, vetëm për të humbur 1-0 ndaj E Christiano Ronaldos Portugali.

Pas thyerjes së zemrës në Euro 2016, mesfushori luftarak mund të ndjente fatin e tij të vjetër duke e thirrur atë në Manchester.

Me Alex Ferguson që nuk ishte më në krye të punëve, Pogba pas miratimit të nënës së tij ra dakord që ish-trajneri i Juve, Antonio Conte duhet të fillojë atë që u quajt një shitje me rekord botëror.

Më 8 gusht 2016, Pogba u kthye në Manchester United për një tarifë rekord më të lartë transferimi futbolli në atë kohë me 105 milion € (89.3 milion .XNUMX) - duke tejkaluar atë të Gareth Bale.

Nën menaxhimin e Jose Mourinho, Pogba (në sezonin 2016-2017) ndihmoi Unitedin të ngrinte Kupën EFL dhe UEFA Europa League.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një tjetër moment kryesor në historinë e suksesit të Paul Pogba erdhi në 2018 - viti kur ai i pagoi vendit të tij të dashur një borxh të vjetër të vitit 2016.

Si pjesë e skuadrës së Francës për Kupën Botërore FIFA në Rusi, Paul Pogba tregoi aftësi udhëheqëse të pakonkurrueshme - një reflektim i ditëve të tij të kapitenit të të rinjve.

Së bashku me të shquar si Kylian Mbappe Ngolo Kante, ylli luftarak e ndihmoi Francën e tij të dashur për të ngritur trofeun prestigjioz të Kupës së Botës FIFA 2018.

Arritja e kësaj arritje të madhe i solli atij çmimin Legjioni i Nderit. Ky është urdhri më i lartë i meritës në Francë.

A e dini?… Paul Pogba bëri disa fjalime prerazi që çuan në fitimin e Francës në Kupën e Botës FIFA 2018. Gjeni videon e përpiluar këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Worthyshtë i denjë të pohojmë se një lojtar si Paul Pogba përfaqëson një recetë gjigante të futbollit botëror.

Nuk ka të bëjë vetëm me prerjet e flokëve dhe sensin e veshjes së shpejtë, por me stilin e tij të lojës dhe tiparet e lidershipit që e bëjnë atë një të dashur për brezin e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori

Rreth Gruas së Paul Pogba - Maria Salaues:

Ajo është gruaja pas zemrës së La Pioche. E lindur në ditën e 16-të nëntorit 1994, Maria Zulay Salaues caktohet si gruaja e Paul Pogba.

WAG e bukur është një zonjë e Amerikës së Jugut, një Boliviane e lindur dhe e edukuar nga prindër të pasur - një edukatë e pasur.

Maria Salaues Pogba studioi administrim biznesi në Universitetin e Bolivisë përpara se të emigronte në SH.B.A. - pa mbaruar kursin e saj.

Ajo filloi të punonte si agjente lokale e pasurive në Miami para se të hiqte dorë për të ndjekur një karrierë si modele.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Atë vit 2017, Maria Salaues u takua dhe u dashurua me Paul Pogba. Zogjtë e dashurisë nuk mund t'i përmbajnë ndjenjat e tyre ndërsa ata bënë daljen e tyre të parë publike muaj më vonë.

Tifozët e futbollit u habitën nga e dashura e fundit e Paul Pogba, i cili më vonë u bë gruaja e tij.

Falë personalitetit të saj unik, Maria Salaues nuk kishte asnjë problem për të marrë miratimin e Yeo Moriba për të qenë gruaja e ardhshme e djalit të saj të çmuar të lindur së fundmi.

Si një dëshmi e dashurisë, nëna e Paul Pogba dhe nusja e saj janë parë në një numër daljesh kryesore. Kjo bëri që tifozët të bien dakord se të dy kanë arritur dashurinë për njëri-tjetrin.

Shpejt përpara në qershor 2018 (gjatë Kupës së Botës FIFA) Maria Salaues u duk se kishte veshur një unazë fejese e cila sugjeron që Paul kishte propozuar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo zuri një vend pranë Yeo Moriba në Luzhniki Stadium të Moskës gjatë ndeshjes në grupe të Francës në Kupën e Botës kundër Danimarkës.

Gjërat e ardhshme që tifozët dëgjuan, ishin lajmet në lidhje me martesën e përfolur midis Paul Pogba dhe Maria Zulay Salaues.

Nuk kishte asnjë njoftim zyrtar nga çifti përveç ndryshimeve në gruan e Pogba në rrjetet sociale. Ajo mbylli llogarinë e saj në Instagram dhe e riaktivizoi atë me emrin e ri "Maria Zulay Pogba Salaues".

Me këtë veprim, tifozët besuan se modeli bolivian dhe Pogba janë zyrtarisht të martuar.

Kush janë fëmijët e Paul Pogba?

Mesfushori luftarak si në fillim të vitit 2021 ka një djalë të quajtur Labile Shakur, pa asnjë vajzë.

Paul Pogba dhe Maria Salaues mirëpritën fëmijën e tyre të parë dhe të vetëm në ditën e 5-të të janarit 2019. Të qenit atje me gruan e tij ndërsa ajo lindi ishte me të vërtetë një moment i paharrueshëm për Paul.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për shumë muaj pas lindjes së tij, Pogba dhe Maria fillimisht u përpoqën ta mbanin larg syve të publikut Labile Shakur.

Shumë më vonë, të dy të dashuruarit nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të fillonin ta lëvdonin atë në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

Vizioni i Paul Pogba për Birin, Labile Shakur:

Dëshira që ai ka për djalin e tij është e thjeshtë. E para është ta bësh atë të marrë jetën më të mirë të imagjinueshme.

Së dyti është të krijosh një plan për të parë Labile Shakur të vazhdojë të jetojë në ëndrrat e familjes kur ai (Paul Pogba) i jep lamtumirën karrierës së tij.

Revole me distancë të largët e di se si të rregullojë djalin e tij. Shikoni disa momente baba-bir, një moment që reflekton dashuri dhe kujdes

Labile Shakur Pogba është 2 vjeç e 9 muajsh. Me ndihmën e babait të tij, djali do të kuptonte, në asnjë kohë, se çfarë i pret e ardhmja.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Malcolm Glazer Plus Fakte të paqarta të biografisë

Paul Pogba vazhdimisht ushqen Labile Shakur në rrugën e duhur për t'u bërë një futbollist profesionist - madje edhe më i mirë se ai.

Të jesh prind është e lehtë për Paul-in. Ai ka një koleksion të shkëlqyeshëm të ideve të lojës për familjen e tij edhe atë që përfshin pjesëmarrjen në sfidat e futbollit të mediave sociale.

Në njërën nga ato - (loja me letër indi), Maria dhe Paul kishin më të mirë se Shakur.

Paul Pogba Marrëdhëniet e Kaluara- (Ish-Të dashurat):

Para se Maria Zulay Salaues të vinte në jetën e tij, ekzistonte një grua tjetër.

Në këtë pjesë, ne shpjegojmë në detaje, marrëdhëniet e kaluara të Paul Pogba. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Paul Pogba, Lisa Thiolon Histori Dashurie:

Tifozët e futbollit i referohen asaj si zeshkanja e bukur me një fytyrë të hollë dhe të ëmbël. Ajo nuk është askush tjetër përveç Lisa Thiolon, një vajzë që papritmas ka shkuar në errësirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Paul dhe Lisa ishin shumë të pajtueshëm në kohë - vetëm që lidhja e tyre të mbaronte për arsye të panjohura. Tani më lejoni t'ju tregoj pak më shumë rreth ish-të dashurës së Paul Pogba.

Pas diplomës së saj, Lisa Thiolon u bashkua me shkollën prestigjioze të Biznesit IDRAC në Paris, ku fitoi me sukses diplomën.

Si një dygjuhëshe e përsosur, ajo shpejt gjeti rrugën e saj për në Itali. Në 2013, Lisa Thiolon mori një punë me Juventusin, si një Asistente e Ngjarjeve dhe Menaxherit të Mikpritjes.

Kjo ishte ajo ku ajo u takua, ra në dashuri dhe u bë e dashura e Paul Pogba.

Një raport mediatik thotë se Lisa Thiolon (nga dashuria) braktisi punën e saj për ta ndjekur Paulin e saj në Angli kur ai nënshkroi për Man United.

Mjerisht, marrëdhënia e tyre nuk u mbështet në vendin e ri. Pavarësisht famës së të dashurit të saj, ajo ka mbetur mjaft diskrete në media dhe askush nuk e di pse u nda me ish-burrin e Juve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Paul Pogba Jeta Personale:

Këtu, ne do t'ju ndihmojmë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij. Paul Pogba një person në largim, me vetëbesim shoqëror.

Larg futbollit, mesfushori posedon prirje të çuditshme dhe energjike. Pogba pëlqen të dëgjojë dhe vallëzojë muzikë, të veshur me rroba të modës dhe bizhuteri.

Pogba është një njeri me një sens unik humori, inteligjent, shumë ambicioz, i pavarur dhe ka një pamje praktike për jetën. Ne kemi përpiluar një video që tregon personalitetin e tij me shpirt të lirë.

Koleksioni i Flokëve Paul Pogba:

Gjëja më e vëzhgueshme në futbollist është rruajtja e tij rrënjësore e kokës - një tipar që nëna e tij (Yeo Moriba) ka një dorë.

Paul Pogba zbuloi një herë se ndryshimet e pafundme në modelin e tij të flokëve erdhën nga nëna e tij që e motivoi atë në të. Ne kemi zgjedhur disa nga koleksionet më të mira të modelit të flokëve të Pogba.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Hobi i basketbollit Paul Pogba:

Me rritjen e ligës me kalimin e viteve në SH.B.A., ka shumë dashuri për të kaluar. Paul Pogba është ndër disa futbollistë të klasit botëror që janë tifozë të Basketbollit dhe NBA.

Ai pëlqen të marrë pjesë në ndeshjet e basketbollit NBA dhe shoku i tij i preferuar i lojës është Romelu Lukaku.

Pogba dhe gruaja e tij Maria Salaues janë parë në SHBA disa herë në turne basketbolli.

Nga sa duket, ai duket se është një tifoz i shumë ekipeve të shquar mes tyre janë Miami Heat dhe luftëtarët e Golden State. Ne kemi përgatitur një video të aftësive të basketbollit të Paul Pogba.

Rutina e stërvitjes Paul Pogba:

Pogboom, siç quhet shpesh nofka, ka një dallim në trajnimin hardcore. Ai e përdor atë për të përmirësuar aftësinë e tij të gjuajtjes me rreze të gjatë, aftësitë taktike dhe mbijetesën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa ngarkonte video stërvitje hardcore me kickboxing përmes Instagram, një herë futbollisti tha;

Kushdo që përpiqet të më ashpërsojë mund të jetë në një befasi të keqe. Quajeni show-off ose motivim, më jep të njëjtin rezultat në fund.

Ne kemi përpiluar disa nga videot e stërvitjes së La Pioche për t'ju argëtuar dhe për të qenë të kujdesshëm në lidhje me potencialet e tij.

Paul Pogba Stili i jetës:

Në këtë pjesë, do t'ju njoftojmë për mënyrën e jetesës së tij. Njohja me atë që fituesi i Kupës së Botës 2018 godet paratë e tij të mëdha do t'ju ndihmojë të merrni një kuptim më të mirë të stilit të tij të jetesës. Le të fillojmë me automobilat e tij.

Makina Paul Pogba:

Makinat që Paul Pogba zotëron pothuajse po aq të famshëm dhe të njohur sa ai. Futbollisti francez tenton të drejtohet drejt makinave më luksoze, të shtrenjta dhe të teknologjisë së lartë të disponueshme në treg.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai e do modelin e makinës Audi, i cili duhet të vijë i pasmë ose i bardhë. Shikoni disa prej tyre këtu.

Shtëpia e Paul Pogba:

Francezi i dekoruar ka luksin të kalojë ditët dhe netët në pallatin e tij që duket më shumë si një kështjellë.

Në foto më poshtë, shtëpia e Paul Pogba ndodhet në një nga lagjet më ekskluzive dhe të lakmuara të Mançesterit.

Futbollisti ka shpenzuar miliona për të jetuar si mbretër në rezidencën e tij në Angli. Tani le të ju bëjmë një turne në ambientet e brendshme dhe të jashtme magjepsëse të shtëpisë së Paul Pogba.

Daljet familjare:

Për Paulin, sezoni i festave është koha e përkryer për të lidhur, përhapur dashuri dhe festuar ata që janë pranë tij. Ai së bashku me gruan e tij Maria dhe djalin Shakur përbëjnë një familje të vogël aventureske.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pogba nuk pushon së mahnituri më shumë se 40 milion ndjekës të tij IG skena të ekspeditave të tij të bukura për pushime.

Paul Pogba Jeta Familjare:

Vetëm mbajtësi i familjes së futbollit e kupton sasinë e sakrificës për të mos dashur të dashurit e varur.

Larg futbollit, Paul Pogba e di përgjegjësinë e tij ndaj këtyre shumë njerëzve. Këta nuk janë thjesht familje e ngushtë, por të afërm (xhaxhallarë, halla, kushërinj, nipa) që shikojnë tek ai - mbajtësi i familjes së tyre.

Lifebogger përdor këtë pjesë për t'ju treguar më shumë fakte rreth prindërve, vëllezërve dhe të afërmve të Paul Pogba. Le ta fillojmë me kryefamiljarin.

Rreth Paul Pogba Babai:

Njihuni me Fassou Antoine Pogba, babai i një herë futbollistit më të shtrenjtë në botë.
Njihuni me Fassou Antoine Pogba, babai i një herë futbollistit më të shtrenjtë në botë.

I lindur në vitet 1940, Fassou Antoine Pogba kaloi jetën e tij të hershme në Guine si një futbollist amator.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në moshën 30 vjeç, ai migroi në Paris - me shpresën për të vazhduar karrierën e tij. Mjerisht, Fassou më pak mundësi dhe u detyrua të heq dorë nga futbolli dhe studimet e fytyrës.

Pas pensionit të tij me forcë, ai filloi të punonte si mësues shkollë rreth Roissy-en-Brie. Fassou Antoine Pogba më vonë kaloi në telekomunikacion para pensionit të tij përfundimtar për shkak të sfidave shëndetësore.

Larg nga jeta e tij si inxhinier i telekomit, ai ishte një njeri i vërtetë familjar i cili formoi zakonin të marrë gjithnjë djemtë dhe miqtë e tyre për të luajtur futboll.

Ndonjëherë ai përdor fondet e tij personale për ta për të parë një klub lokal, Marsejën (klubi i djalërisë së Paul).

Për shkak të ndarjes nga gruaja e tij Yeo Moriba, Fassou Antoine u largua nga fëmijët e tij, veçanërisht në vitet e tyre të adoleshencës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Megjithëse nuk është i angazhuar në biznesin e djalit të tij (futbollit), ai meritohet për vënien e themelit të karrierës së tyre.

Siç u tha më herët, Fassou Antoine i shtyu djemtë e tij në kufij në mënyrë që ata të kishin sukses atje ku ai kishte dështuar në futboll.

Marrëdhënia e Paul Pogba me babanë e tij:

Futbollisti e sheh babanë e tij si një njeri të dashur të përulur dhe paqësor. Paul Pogba më herët nuk arriti të krijonte një marrëdhënie të ngushtë me të, por e korrigjoi atë ndërsa u bë i famshëm.

Ndryshe nga ish-gruaja e tij, Fassou Antoine ndihet mirë me mbajtjen e një profili të ulët.

Paul Pogba e bëri të detyrueshme bashkimin e prindërve të tij dhe kompensimin e kohës së humbur me babanë e tij i cili nuk ishte mirë me shëndet.

Fassou Antoine është i kënaqur që është ribashkuar me gruan e tij dhe ka ndërtuar një marrëdhënie të përzemërt me djemtë e tij para vdekjes së tij të pafat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Babai i Paul Pogba vdiq në moshën 79 vjeç pas një sëmundjeje afatgjatë - të Premten, dita e 12-të majit 2017.

Një nga kujtimet më të mira të Paul Pogba për babanë e tij ishte mësimi i tij se si të kryente festën e tij të futbollit Dab. Gjeni videon e Fassou Antoine të ndjerë duke kryer Dab pak para vdekjes së tij.

Rreth Nënës së Paul Pogba:

Shpesh referohet si Mamso, Yeo Moriba Pogba është truri i biznesit që qëndron pas futbollistit më të shtrenjtë në botë.

Ekziston një lloj mashtrimi natyror në lidhje me manjatin e biznesit të futbollit - një grua pa kuptim që mësoi djalin e saj se si të dukej elegant.

Marrëdhënia e Yeo Moriba me fëmijën e saj të fundit ka lindur që nga fëmijëria e tij. Në fakt, Paul Pogba gëzonte aq shumë nga foshnja e efektit familjar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Malcolm Glazer Plus Fakte të paqarta të biografisë

Report Online thotë se ai ishte tepër i përkëdhelur nga nëna e tij e cila e trajtoi atë ndryshe nga djemtë e saj të tjerë.

Nëna e Paul Pogba fitoi kaq shumë popullaritet pas sulmit të saj të famshëm ndaj vullnetit të hekurt
Ferguson mbi trajtimin e djalit të saj. Sipas saj,

”KUR FERGUSON VINI N H SHT HPIN IME, B MJ I SIGURT T HE L LSHT I SHTAPPUNUAR. GJITHMON I Thashe, djali im Paul nuk do ta nënshkruaj kontratën e tij. SI REZULTAT I KISSAJ, FERGUSON E SHTYT, Ai NUK E LUA, Fëmija im PAUL ISHTE VETM. Ai madje qau në zyrën e FERGUSON gjatë mënyrës se si ai u trajtua.

PAUL POGBA Ishte i Mërzitur QAT PAJTUESIT E PAUL KTHEHEN NGA Pensioni i tij gjashtëmujor në janar 2012 për të shpëtuar një vend të bashkuar të mesfushës, të cilit ai i bëri sytë. VETEM 18 NE KOHE, POGBA NDIHET SE DUHET T BE JEPET Shansi i Tij. KJO E BADI BIRIN TIM P SORCAKTUAR P TOR T LN THE KLUBIN ”.

Ajo vazhdoi

SHPENZONI T ALL GJITHA problemet TONA, NDODH NJILL MREKULLI Biri im u bë një goditje e menjëhershme në janar. TANI DUHET T THUANI SE E DI NJ B PIK P FR FUTBOLLIN, MUND T BE JEM N MOND E ZAKONSHM POR Askush nuk mund të më mashtrojë në këtë biznes, ”

Supermumi i devotshëm mysliman vazhdoi ta kthente djalin e saj (Paul Pogba) në një pasuri shumë-milionëshe në pak kohë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Thuhet se është agjent, menaxher dhe këshilltar i djalit të saj, Yeo Moriba ka grumbulluar pasuri dhe fuqi të konsiderueshme gjatë ndërtimit të perandorisë së saj të biznesit në futboll.

Gjestet e para të Paul Pogba kur ai filloi të fitonte shuma të mëdha parash kur një lojtar i United po blinte Yeo një rezidencë të re në Bussy-Saint-Georges, një qytet udhëtarësh afër Parisit qendror.

Nëna krenare e di që avionët privatë, makinat flash dhe masat e parave që po hidhen te Pali nuk do të thonë asgjë në krahasim me dashurinë që ai ka për familjen e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke gjykuar nga videoja më poshtë, ju do të pajtoheni me mua se Paul Pogba është spirancat e jetës së nënës së tij.

Asnjëherë nuk ka pasur dhe as nuk do të ketë diçka kaq të veçantë sa dashuria mes Paul dhe Yeo Moriba.

Vëllezërit Paul Pogba:

Mesfushori kuti në kuti vjen nga një shtëpi e 'Testosteronit'. Kjo është një shtëpi e dominuar nga vëllezërit dhe asnjë motër e afërt.

Vëllezërit e mëdhenj të Paul Pogba - Florentin dhe Mathias janë të dy futbollistë dhe binjakë identikë - dy vjet më të vjetër se ai.

Në foto më poshtë, të dy vëllezërit dhe motrat kanë marrë vëllain e tyre të vogël që nga ditët e fëmijërisë.

Binjakët lindën nga Yeo Moriba të Dielën, ditën e 19 gusht 1990 në Conakry, Guinea.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Të tre djemtë ishin tifozë të Marsejës si fëmijë dhe momenti i tyre më i paharrueshëm i fëmijërisë ishte në Krishtlindjet e vitit 1998 kur ata të gjithë vizituan dhe u ulën me shpellën e Santa.

Tre djemtë e vegjël u rritën dhe u bënë të dy futbollistë me Paulin që ishte ylli i familjes së tyre. Florentin Pogba

Ne gjejmë dy gjëra të tjera të përbashkëta për vëllezërit Pogba. Së pari, të gjithë njëri prej tyre dikur dallohej në pingpong - por futbollisti ishte në fokus.

Së dyti, ata janë valltarë të klasit A. Ne kemi një provë që tregon popullaritetin e lëvizjeve të tyre të vallëzimit të njohur si pogbance.

Rreth Florentine Pogba:

Lindur në Ditën e 19 të Gushtit 1990, ai është një futbollist profesionist Guinean (kapiten kombëtar) i cili luan si mbrojtës. Florentine u rrit duke mbështetur Arsenalin - pas sezonit të tyre të pamposhtur.

Njëherë e një kohë, tifozët globalë të futbollit dëshmuan një paraqitje të shkurtër të rrallë të asaj se sa e lidhur në të vërtetë është familja Paul Pogba.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kjo ndodhi kur dy vëllezër; Florentin dhe Paul u përballën me njëri-tjetrin në Old Trafford.

Ishte dita Zlatan Ibrahimovic rrëmbeu hat trick-un e tij të parë në një fanellë të United ndërsa nikoqirët mundën Saint-Etienne bindshëm.

Pas ndeshjes, tifozët nuk ishin duke duartrokitur heroin e tyre të hat-trick. Ishin vëllezërit Pogba ata që tërhoqën më shumë vëmendjen atë ditë. Që nga viti 2021, Fiorentine luan me Sochaux.

Gruaja e Florentin Pogba është Sarita. Të dy u martuan të Premten, 13 Dhjetor 2019, në bashkinë e Bussy-Saint-George (Seine-et-Marne).

Më poshtë është video e dasmës së Florentin Pogba me Sarita. Numri i mysafirëve përfshin të afërmit e Paul Pogba numëruar rreth 150.

Rreth Mathias Pogba:

Lindur në Ditën e 19-të Gusht 1990, ai është një futbollist profesionist Guinean dhe gjithashtu një ekspert i pingpongut.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Mathias Fassou Pogba dikur ishte yjet më të ndritshëm të Francës në pingpong gjatë viteve të tij të adoleshencës. Ai fitoi konkursin kombëtar sportiv U12 për rajonin e tij francez.

Edhe pse pingpongu nuk ishte qëllimi i tij, Yeo Moriba siguroi që ai të qëndronte me futboll.

Ndryshe nga Fiorentini, ai është më popullor dhe më afër Paulit. Kjo është për shkak se ai luajti për disa skuadra angleze, veçanërisht midis tyre është Crewe Alexandra - ku ai shënoi shumë gola. Ai është një anëtar aktiv i fondacionit të Paul Pogba.

Mathias Pogba është një biznesmen. Ai zotëron La Ruche Ink & Barber Tours të vendosura në 97 Rue Nollet, 75017 Paris, France.

Këtu Paul Pogba pret flokët sa herë që shkon në Francë. Futbollisti është gjithashtu pronar i 48hour Laguinee, një OJQ e cila organizon ngjarje sportive dhe rekreative për Guineanët dhe pjesën tjetër të Afrikës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paulo Dybala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të afërmit e Paul Pogba:

Në të vërtetë, mesfushori Les Bleus është shumë i lidhur me vlerat e familjes. Paul - pavarësisht nga orari i tij i zënë - shpesh krijon kohë për të vizituar dhe për t'u lidhur me një të afërm.

Midis atyre është xhaxhai i tij i sëmurë, i cili dikur vuante dhe fatkeqësisht, vdiq nga kanceri.

Xhaxhai i Paul Pogba përdori karrigen me rrota gjatë gjithë kohës së sëmundjes së tij dhe u kujdes nga vajza e tij të cilës Paul Pogba i referohet si motra e tij.

Futbollisti ishte krenar që ndau disa momente të hirshme me xhaxhain e tij para se të kalonte. Një nga ata po e bënte atë të ndjejë Kupën e Botës të fituar nga nipi i tij.

Gjyshërit e Paul Pogba ka të ngjarë të vonohen ndërsa një numër më i madh i të afërmve të tij banojnë në Guinea dhe Kongo (origjina e prindërve të tij).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Malcolm Glazer Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, kemi një nga të afërmit e tij - vjehrrën e tij. Ajo është mamaja e Maria Zulay Salaues.

Njihuni me një nga Prindërit e Maria Zulay Salaues - Nëna e saj. A nuk është e bukur?
Njihuni me një nga prindërit e Maria Zulay Salaues - mamaja e saj. A nuk është e bukur?

Paul Pogba Fakte të pathëna:

Duke udhëtuar nëpër Historinë e pabesueshme të Jetës së Pogba, ne do ta përdorim këtë pjesë për të zbuluar të vërtetat (disa) që kurrë nuk i keni ditur për superyllin e Futbollit.

Fakt #1 - Paul Pogba Ndarja e Pagave të Manchester United dhe vlera neto:

TENURA E PAGESFitimet në Euro ()Fitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vit€ 17,147,116£ 15,103,200$ 20,647,207
Per Muajit€ 1,428,926£ 1,258,600$ 1,720,600
Në javë€ 329,246£ 290,000$ 396,451
Në ditë€ 47,035£ 41,429£ 56,636
Në orë€ 1,959£ 1,726$ 2,359
Për minutë€ 32£ 28$ 39
Për sekonda0.54£ 0.48$ 0.65

Që kur keni filluar shikimin Paul Pogba's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me United.

£ 0

Qytetari mesatar i Mançesterit që fiton 19,499 £ në vit do të duhet të punojë katërmbëdhjetë vjet   Muaj 10 për të bërë muajin e Paul Pogba.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sponsorizimi kryesor i Pogba është një marrëveshje dhjetë vjeçare me prodhuesin e veshjeve sportive Adidas - nënshkruar në 2016. Kompania i pagoi atij një marramendëse 31 milion £ (40 milion dollarë).

Kur vitet e tij të fitimeve aktive të detyrës, sponsorizimit dhe shpërblimeve u kombinuan, pasuria neto e Paul Pogba 2021 vlerësohet të jetë rreth 200 deri në 250 milion dollarë.

Fakt #2 - Për unazën e Paul Pogba:

Pas Kupës së Botës FIFA 2018, mesfushori dhe Antoine Griezmann zhvilluan një ide të cilën e morën nga frymëzimi Superbowl.

Ata blenë një unazë përkujtimore si dhuratë për skuadrën e tyre fituese të Kupës Botërore të Francës. Pjesa e stolive shërben si një kujtesë për triumfin e tyre. Unaza e Paul Pogba kushton 13,500 dollarë (10,260 £) - për secilin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakt #3 - Pikat e forta dhe të dobëta të FIFA-s:

Pavarësisht nga lartësitë dhe uljet e tij në Manchester United, Paul Pogba ende mbretëron si një nga mesfushorët më të mirë në serinë e lojërave video Futboll.

Me shumë përparësi kryesore siç shihet më poshtë, dobësia e tij mbetet; përshpejtimin, përqendrimin, ekuilibrin, kalimin dhe mbarimin.

Paul Pogba krahasohet shumë Bruno Fernandes kush është pak më i mirë se ai.

Fakt #4 - Feja e Paul Pogba:

Centrali francez është një mysliman praktikues nga besimi. Ndërsa ishte në detyrë futbolli, ai shpesh është parë duke thënë lutje të shkurtra para ndeshjeve.

Pavarësisht kërkesave të mëdha për të qenë një futbollist i klasit botëror, Paul Pogba ka një kulturë të fortë islamike jashtë fushe. Ai ndjek dhe respekton kulturën arabe.

Besimet fetare të Paul Pogba nuk ndikojnë në jetën e tij ndërsa ai stërvitet dhe luan ndeshje gjatë Ramazanit të shenjtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Francezi ka qenë një mysliman i devotshëm që nga fëmijëria - pasi u prezantua me besimin nga nëna e tij.

Pogba është një model për shumë futbollistë myslimanë. Ai vendos besimin e tij fetar dhe dashurinë për familjen mbi gjithçka.

Këtu është një video e Pogba ndërsa ai tregon një dashuri të madhe për fenë e tij - Islamin.

Fakt #5 - A është Maria Saluesa muslimane?

Gruaja e Paul Pogba rrjedh nga një familje e krishterë. Në fakt, emri 'Maria' është një emër biblik hebraik.

Supozohet se martesa e Maria Zulay me Paul Pogba e ka bërë atë të konvertohet në Islam. Duke gjykuar nga veshjet e saj, ajo besohet të jetë muslimane.

Fakt #6 - A është Paul Pogba më i gjatë se vëllezërit e tij?

Në letër, Florentin duket se është më i gjati. Ai qëndron në një lartësi prej 1.92 m që është 6 metra dhe 3.5 inç i gjatë. Nga ana tjetër, të dy Paul dhe Mathias qëndrojnë në 1.91 metra që është 6ft 3.1 inç i gjatë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në hulumtimet e fundit, kemi zbuluar se deklarata e mësipërme nuk pasqyron realitetin. Gjatë dasmës së Florentin me Sarita, tre djemtë u mblodhën për një foto në grup.

Duke qëndruar në të njëjtën tokë, Paul Pogba (me thembrën më të ulët të këpucëve) duket se është më i gjati nga vëllezërit e tij.

Fakt #7 - Paul Pogba shoku më i mirë:

Ndërsa kaloi dy vitet e fundit të karrierës së tij rinore me Manchester United (nga 2009 në 2011) Pogba u takua dhe u bë miq me Jesse Lingard.

Të dy futbollistët kanë fituar trofe së bashku dhe më e rëndësishmja, të kënaqur tifozët me hapat e tyre të vallëzimit festues.

Larg futbollit, dyshja i argëtoi tifozët me lëvizje vallëzimi në këngë - veçanërisht një e lëshuar nga një artist i lindur në Nigeri, Wizkid. Kjo video përmbledh bromance mes Pogba dhe Lingard.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 8 - Kuptimi i pseudonimeve të Paul Pogba:

Më i hershmi prej tyre erdhi kur ai ishte në Juventus. Ky nofkë - 'Paul Octopus' - origjinën nga një Octopus popullor me emrin Paul. Ai u përdor për parashikimin e lojërave gjatë Kupës së Botës 2010.

Paul (Tani vonë) thuhet se është vrarë nga pronarët e miliarderëve të basteve sportive globale.

Kafsha i bëri ata të humbnin miliarda ndërsa parashikoi me sukses lojërat e futbollit në kupën botërore thjesht duke u mbështetur në një kuti - që do të thotë se vendi do të fitonte ndeshjen e tij të ardhshme.

Pogba mori pseudonimin e tij 'Paul the Octopus' për shkak të gjymtyrëve të tij të gjata, fleksibile dhe të zgjatura të cilat tifozët admironin.

Ata thonë se këmbët e tij i ngjajnë tentakulave të një oktapodi kur trajton, vrapon, driblon dhe bën goditje me rreze të largët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vëllezërit e moshuar Paul Pogba i dhanë pseudonimin 'Pogboom'falë përpjekjeve të tij me distancë të gjatë për të shënuar.

Regjistruesi me rreze të gjatë ka të shkruar në çizmën e tij. Më në fund, nofka tani e zakonshme për shumicën e fansave është La Pioche.

Përfundim:

Këto ditë, trupa klasike e futbollit modern është ai yll i madh (si Kylian Mbappe) duhet të vijë nga rrugë që janë pashmangshmërisht të ashpra, dhe duke bërë kështu, shpëtojnë ngushtë nga një jetë krimi.

Kjo nuk është e njëjta gjë me Paul Pogba pasi ai është nga standardet e një familje të klasës së mesme të Francës.

Biografia e Paul Pogba na mëson se ëndrrat nuk bëhen realitet përmes magjisë; duhet djersë, vendosmëri, punë e vështirë dhe mbështetje nga familja.

Duhet që Lifebogger të lavdërojë përpjekjet e Yeo Moriba - një Zonjë e Hekurt e një nëne që veproi si spirancë, lundron dhe si dritë udhëzuese për djalin e saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Sami Khedira dhe fakte të paqarta të biografisë

Ne u përpoqëm për saktësi dhe drejtësi gjatë zhvillimit të historisë së Biografisë së Fëmijërisë Paul Pogba një njeri që ka edhe krenari edhe talent.

Ju lutemi na kontaktoni nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket bukur ndryshe, bëni një koment në lidhje me këtë shkrim dhe mesfushorin. Për të marrë një përmbledhje të shpejtë të Bio të Paul Pogba, përdorni tryezën tonë Wiki.

PYETJE WIKIPËRGJIGJE
Mosha:28 vjeç dhe 7 muajsh.
Data e lindjes:15 Marsi 1993
Vendi i lindjes:Lagny-sur-Marne, Francë.
Kombësia:France.
prindërit: Yeo Moriba Pogba (Nëna) dhe Late Fassou Antoine Pogba (Babai).
gruaja:Maria Zulay Pogba.
Fëmija:Labile Shakur.
Brothers:Mathias dhe Florentin Pogba (Binjakët).
motra:Asnje.
Të afërmit:Sarita Pogba (Gruaja e Vëllezërve) plus të tjerët.
Origjina Familjare:Babai është nga Guniea dhe Nëna është nga Kongo.
Gjatesia:Në centimetër (191cm), në metër (1.91m), në këmbë dhe inç (6ft 3.1 inç)
Matja e gjoksit:45 inç.
Matja e mbeturinave dhe bicepit:34 inç (bel) dhe 13 inç (biceps).
Edukimi:Roissy-en-Brie (shkollë futbolli) dhe shkollim në shtëpi (nga nëna e tij)
pseudonime:Paul Oktapodi, PogBoom, Black Spartacus dhe La Pioche.
Shenja e Zodiakut: Peshqit.
Pozicioni i luajtur:Mesfusha qendrore.
Paga vjetore e Man Man:£ 15,103,200
Sponsorizimi:Addidas
Vlera neto (2021):200 deri në 250 milion dollarë
Mentori i Futbollit:Paul Scholes.
Skuadrat e të rinjve:Roissy-en-Brie (1999–2006), Torcy (2006–2007), Le Havre (2007–2009) dhe Manchester United (2009–2011).
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet