Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Tre Parket e mushkërive'. Parku ynë Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare / Relationship Life sfond dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme

Park Ji-Sung ka lindur në shkurt 25, 1981, në Goheung, Korenë e Jugut nga Park Sung-jong (babai) dhe Jang Myung-ja (nëna). Ai u rrit në qytetin e Suwonit.

Park Ji-sung e donte shumë duke parë lojtarët e futbollit duke luajtur drejtpërdrejtë dhe në TV derisa ai ishte fëmijë. Kjo ishte mënyra se si ai zhvilloi një interes në lojë. Megjithatë, kishte një problem. Ai ishte shumë i shkurtër dhe i vogël. Kjo e shihte si një kufizim. Në një përpjekje për të zgjidhur çështjet e tij fizike, prindërit e Parkit duhej të dilnin me bimë për të marrë djalin e tyre të talentuar të futbollit më të madh dhe më të gjatë. Ata e bënë atë të pinte ekstrakt të bimës bimore të përzier me lëngun e bretkosës së zier dhe gjakun e dreqit me bindjen se kjo do ta ndihmonte të rritet më shumë. Për fat të mirë, ajo ndihmoi.

Park Ji-sung u bë i sigurt edhe një herë dhe filloi përsëri të luante futboll. Ai luajti për shkollën e tij fillore dhe shkëlqeu përmes garave. Nuk mori shumë kohë përpara se të njihej si një nga yjet më të shndritshëm të rinj në futbollin e Koresë së Jugut. Pas shkollës së mesme, ai u regjistrua në Universitetin Myongji të Koresë së Jugut.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Jeta familjare

Emri i babait të tij është Park Sung-jong ndërsa emri i nënës është Jang Myung-ja. Të dy prindërit mbërthyen së bashku për të parë djalin e tyre të rriten për të përmbushur ëndrrat e tij. Nëna e tij, Myung-ja ishte më e pasur se babai. Ajo dikur ka menaxhuar një fabrikë koreane të njohur metalike. Tani në pension.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Parku në masë të madhe e mbajti jetën personale jashtë vëmendjes dhe i befasoi mediat duke njoftuar martesën e tij të ardhshme me ish-reporterin televiziv Kim Min Ji në konferencën e tij për shtyp të daljes në pension. Ata u martuan në 27 Korrik 2014 në Korenë e Jugut. Vajza e tyre ka lindur në nëntor 2015.

Celebritete përmbytën ndërtesën si lojtar futbolli i pensionuar kohët e fundit Park Ji Sung dhe ish-folës i SBS Kim Min Ji mbajti ceremoninë e tyre të dasmës në korrik 27. Dasma u zhvillua në hotelin e bukur Sheraton Grande Walkerhill në Seul. Ceremonia u zyrtarizua nga njoftuesi i SBS Bae Sung Jae, dhe kënga e urimit u këndua nga folësi Kim Joo Woo.

Siç pritej, lista e mysafirëve përfshinte një numër yjesh të njohur si trajneri legjendar i futbollit Guus Hiddink, i cili ndihmoi Korenë për të arritur Top 4 gjatë Kupës Botërore 2002 dhe yllit të tjerë të Manchester United Patrice Evra (miku i tij më i mirë në Evropë).

Është e rëndësishme të theksohet se Park Ji Sung dhe Kim Min Ji u kthyen nga të panjohur tek të dashuruar në 2011 dhe ata kanë qenë publike për marrëdhëniet e tyre që nga 2013.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Punët bamirëse

Në 5 Tetor 2014, u njoftua se Parku do të merrte një rol si ambasador global për Manchester United. Ai ka marrë pjesë gjithashtu në veprimtarinë vjetore bamirëse të Aksionit të Ëndrrave të Azisë me një ekip të titulluar "Park Ji-Sung dhe Miqtë.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Historia e patregueshme e miqësisë së tij që tejkalonte të gjitha pengesat

Mbrojtësi i Manchester United Patrice Evra dhe Ji Sung Park janë miqtë më të mirë. Jo vetëm në fushë, por sidomos jashtë fushës, si Evra shpesh i pëlqen të vizitojë Parkun. Ndërveprimi ndërmjet tyre ka sjellë palën më afër, pothuajse si vëllezër. Evra madje e quan babanë e parkut, Park Sung Jong, Papa.

Të jetuarit në Angli, të dy lojtarët u bënë shumë të varur nga njëri-tjetri, ndërsa ata i mposhtën së bashku vështirësitë e tyre. Park Sung Jong tani zbulon tregimet e pallogaritshme të çiftit.

Park Sung Jong-

Kur Manchester United ka një lojë jashtë vendit, shtëpia jonë bëhet një pikë grumbullimi. Për shkak se parkimi është i shtrenjtë në aeroport, disa lojtarë vijnë në shtëpinë tonë në mënyrë që të arrijnë një udhëtim nga unë në aeroport. Pat, Carlito, VDS dhe Berba janë klientët e zakonshëm si dhe Ji. Gjithmonë bëhem nervoz kur i dëboj, sepse shoqëroj një ekip superstarësh dhe kostoja e tyre e kombinuar është mbi 40 milion! Prandaj, unë duhet të jem gjithnjë vigjilent dhe në të mirën time dhe të mos përpiqem të mendoj për rrëzimin! Por Evra është gjithmonë në anën time duke plasur shaka të zakonshme dhe që i heq qafe çdo shqetësim. Kur fituam EPL, Evra ishte i pari që erdhi dhe më përqafonte mua dhe gruan time dhe të merrnim një foto me ne. Gjithashtu, ai gjithmonë më quan Papa. Kjo është sa afër jemi, si një familje.

Evra është një ndërkombëtar francez, por ai është në të vërtetë nga Senegali. Ai u rrit në rrugët e pasme të Les Ulis, një vend i banuar me gangsterë. Sidoqoftë, ishte futboll që pengonte Evra nga shkelja e kësaj rruge. Mendoj se Henry i tyre ishte nga rajoni gjithashtu.

Evra dhe Parku janë të të njëjtës moshë. Evra është pak më e shoqërueshëm se Ji, por të dy nuk flasin shumë dhe të dyja janë introspektive. Nëse Ruud Van Nistelrooy e të kaluarës ose Edwin Van der Sar, shumica e miqve të Ji janë nga jashtë, jashtë Mbretërisë së Bashkuar. Lojtarët britanikë zakonisht varen me njëri-tjetrin dhe kështu lojtarët e huaj zakonisht grumbullohen së bashku dhe varen nga njëri-tjetri.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Miqësia vazhdoi ...

Park vazhdon ... In verën e 2007, gjatë turneut aziatik, Evra ishte në gjendje të vizitonte Korenë. Dita para ndeshjes, ai erdhi në shtëpinë tonë në Suwon. Në Mançester, ai gjithmonë na pyeti nëse mund të vizitonte shtëpinë tonë në Kore, nëse ai kishte rastin. Prandaj, ai e kapi mundësinë kur Manchester United erdhi në Kore për të ardhur dhe për të na vizituar. Jo vetëm që ai dukej rreth shtëpisë sonë, por edhe më kërkoi që ta merrja në një klub nate në Seul. Unë kurrë nuk kam qenë në një klub nate në jetën time deri në ditën kur i dhashë dëshirat e Evrave.

Evra dhe unë u takuam jo si miq, por si armiq në 2005. Ata u përleshën në raundin e 16 në Ligën e Kampionëve, luaja për PSV dhe Evra luajti për AS Monaco. Në dy këmbët, luaja në anën e djathtë të mesfushës dhe Evra luajti si prapa dhe kështu që të dy ne ishim shpesh në betejë. Përfundimisht, PSV fitoi dy ndeshje 1-0 dhe 2-0. Evra nganjëherë kujton atë lojë. Ai shaka duke thënë: "Unë pata duartrokitën gjithë natën nga ju dhe kështu nuk ndihesha me të vërtetë si miq me ju." "Kam mbajtur një grindje për ty." Çuditërisht, të dy unë dhe Evra e kujtojmë këtë lojë shumë mirë. Besoj se ishte fati që të dy ne të bëhemi miq të mirë.

Kur Evra erdhi i pari në janar të 2006, ai kishte vështirësi në përshtatjen me ekipin. Në atë kohë, Mikael Silvestre dhe Gabriel Heinze çimentuan vendet e tyre përpara Evra dhe nuk kishte vend për Evra për të thyer. Sa herë që ai kishte mundësinë të luante, ai bëri gabime dhe i kushtoi atij vendin e tij. Ai ishte aq në sulm, që ndonjëherë i harroi detyrat e tij mbrojtëse dhe i la shenjat e tij të lirë për të bredhur. Për fat të keq, ai u quajt "Mburrje që kurrë nuk kthehet" nga disa pjesë të tifozëve Utd. Gjatë këtyre periudhave të vështira, unë isha unë që ngushëllova Evra dhe i dhashë një shpatull që të mbështetej. I thashë Evra për kohërat e vështira që unë përjetova në Holandë dhe u përpoqa t'i jepja atij besimin që kishte nevojë.

Ne u bëmë miq edhe më të ngushtë me Evra kur unë u zhvendos drejtë pranë shtëpisë së tij në shkurt 2007. Sa herë që gruaja e Evres, Patricia (Emra qesharake Evra është Patrice dhe emri i parë i gruas së tij është Patricia), i merr fëmijët e saj për të vizituar të afërmit në Francë, Evra vjen në shtëpinë tonë dhe vendoset sikur të ishte shtëpia e tij. Ndonjëherë, ai më fton në shtëpinë e tij dhe kalojmë kohë së bashku. Unë mendoj se kjo është se si Evra repays mirësinë kam dhënë atij. Kur kisha një operacion në kyçin e këmbës së majtë, më kujtohet Evra duke shkruar një mesazh të mirë për aktorin e tij. Kur kisha një operacion në gjunjët e tij të djathtë në pranverën e 2007, Evra i dedikoi golin që ai shënoi në 7-1 që rrafshoi romët për mua.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-vazhdim

Babai i Evra jeton në Dakar, Senegal. Evra thotë se, për shkak se babai i tij u martua kaq shumë herë, sa herë që kthehet në vendlindjen e tij, këtu ka një Evra, një Evra atje dhe Evra Evra kudo. Babai i Evra zakonisht qëndron në Senegal, por ai erdhi për të vizituar Manchester një ditë. Evra ishte aq i ngazëllyer për mundësinë për të luajtur para babait të tij në Old Trafford. Megjithatë, Ferguson vendosi të vinte Evra në stol dhe pas lojës, Evra ishte shumë i mërzitur. Ai e mbajti zemërimin e tij brenda, por kur u kthye në shtëpi ai shpërtheu. Ai bërtiti dhe filloi të hidhte gjëra në tokë. Ishte e qartë se donte ta bënte babain e tij krenar. Kam shikuar Evra dhe mendova "çfarë nëse kjo ka ndodhur me mua?" Unë rrallë zbulojnë ndjenjat e mia. Unë zakonisht e fsheh. Megjithatë, unë mund të them se ishte shumë i zhgënjyer kur humbi mundësinë për të luajtur në një finale të caktuar të CL që kishim. Ndonjëherë, doja të isha më shprehëse për ndjenjat e mia si Evra.

Në një vit besnik, shkuam në shtëpinë që Evra jetonte. Janë tre histori me shtatë dhoma. Evra u zhvendos gjithashtu rreth 3-4 minuta larg nga shtëpia jonë. Kur shkoj në trajnim, unë dhe Evra zakonisht ndajnë një makinë. Një ditë do të jetë me makinë dhe të nesërmen është Evra. Kur trajnimi ka mbaruar, të dy ne nganjëherë shkojmë në një restorant korean për të ngrënë.

Dashuria e Evra për Utd është e fortë. Ai mori një ofertë mjaft fitimprurëse nga Interi, por ai menjëherë e hodhi poshtë atë. Sa herë që luan me një video loje të futbollit, unë kurrë nuk e kam parë atë të zgjedhë një ekip tjetër përveç Utd. Tani ne jemi në finalen e CL përsëri. Pak ditë më parë, Evra më tha "Hej miku, vitin e kaluar ne nuk kemi marrë për të luajtur me njëri-tjetrin, por këtë herë lejon të bëjë këtë së bashku. Mos harroni, nëse secili nga ne do të shënojë, ne duhet të festojmë së bashku ".

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Park Ji Sung dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu