Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Tre Parket e mushkërive'. Tregimi ynë i fëmijërisë Park Ji Sung Plus Fakte të paqarta të biografisë së patreguar sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare / sfondit Jeta e Marrëdhënies dhe shumë fakte pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme

Park Ji-Sung lindi më 25 shkurt 1981, në Goheung, Koreja e Jugut nga Park Sung-jong (babai) dhe Jang Myung-ja (nëna). Ai u rrit në qytetin e Suwon.

Park Ji-sung pëlqente të shihte lojtarë futbolli që luanin drejtpërdrejt dhe në TV, ndërsa ishte si fëmijë. Kjo ishte mënyra se si ai zhvilloi një interes në lojë. Sidoqoftë, kishte një problem. Ai ishte shumë i shkurtër dhe i vogël. Këtë ai e pa si një kufizim. Në një përpjekje për të zgjidhur çështjet e tij fizike, prindërit e Parkut u desh të bënin barishte për ta bërë djalin e tyre të talentuar të futbollit më të madh dhe më të gjatë. Ata e bënë atë të pinte ekstrakt uji bimor të përzier me lëng të zierë bretkocë dhe gjak dreri, të gjitha me besimin se kjo do ta ndihmonte atë të rritet më i madh. Për fat të mirë, ajo ndihmoi.

Park Ji-sung u bë i sigurt për veten e tij edhe një herë dhe filloi të luante përsëri futboll. Ai luajti për shkollën e tij fillore dhe shkëlqeu nëpër gara. Nuk kaloi shumë dhe ai u njoh si një nga yjet e rinj më të ndritshëm në futbollin e Koresë së Jugut. Pas shkollës së mesme, ai u regjistrua në Universitetin Myongji të Koresë së Jugut.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Jeta familjare

Emri i babait të tij është Park Sung-jong ndërsa emri i nënës së tij është Jang Myung-ja. Të dy prindërit ishin të bashkuar për të parë djalin e tyre duke u rritur për të përmbushur ëndrrat e tij. Nëna e tij, Myung-ja ishte më e pasur se babai. Ajo dikur drejtoi një fabrikë popullore koreane të metaleve. Tani në pension.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Parku në masë të madhe e mbajti jetën personale jashtë vëmendjes dhe i befasoi mediat duke njoftuar martesën e tij të ardhshme me ish-reporterin televiziv Kim Min Ji në konferencën e tij për shtyp të daljes në pension. Ata u martuan në 27 Korrik 2014 në Korenë e Jugut. Vajza e tyre ka lindur në nëntor 2015.

Celebritete përmbytën ndërtesën si lojtar futbolli i pensionuar kohët e fundit Park Ji Sung dhe ish-folës i SBS Kim Min Ji mbajti ceremoninë e tyre të dasmës në korrik 27. Dasma u zhvillua në hotelin e bukur Sheraton Grande Walkerhill në Seul. Ceremonia u zyrtarizua nga njoftuesi i SBS Bae Sung Jae, dhe kënga e urimit u këndua nga folësi Kim Joo Woo.

Siç pritej, lista e mysafirëve përfshinte një numër yjesh të njohur si trajneri legjendar i futbollit Guus Hiddink, i cili ndihmoi Korenë për të arritur Top 4 gjatë Kupës Botërore 2002 dhe yllit të tjerë të Manchester United Patrice Evra (miku i tij më i mirë në Evropë).

LEXO  Henrikh Mkhitaryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Është e rëndësishme të theksohet se Park Ji Sung dhe Kim Min Ji u kthyen nga të panjohur tek të dashuruar në 2011 dhe ata kanë qenë publike për marrëdhëniet e tyre që nga 2013.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Punët bamirëse

Në 5 Tetor 2014, u njoftua se Parku do të merrte një rol si ambasador global për Manchester United. Ai ka marrë pjesë gjithashtu në veprimtarinë vjetore bamirëse të Aksionit të Ëndrrave të Azisë me një ekip të titulluar “Park Ji-Sung dhe miqtë.

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Historia e patregueshme e miqësisë së tij që tejkalonte të gjitha pengesat

Mbrojtësi i Manchester United, Patrice Evra dhe Ji Sung Park janë miqtë më të mirë. Jo vetëm në fushë por më shumë jashtë fushës, pasi Evra shpesh pëlqen të vizitojë Parkun. Ndërveprimi mes tyre i ka afruar çiftet, pothuajse si vëllezër. Evra madje e quan babanë e Parkut, Park Sung Jong, Papa.

Të jetuarit në Angli, të dy lojtarët u bënë shumë të varur nga njëri-tjetri, ndërsa ata i mposhtën së bashku vështirësitë e tyre. Park Sung Jong tani zbulon tregimet e pallogaritshme të çiftit.

Park Sung Jong-

Kur Manchester United ka një lojë jashtë vendit, shtëpia jonë bëhet një pikë grumbullimi. Meqenëse parkimi është i shtrenjtë në aeroport, disa lojtarë vijnë në shtëpinë tonë në mënyrë që të mund të kalojnë nga unë në aeroport. Pat, Carlito, VDS dhe Berba janë klientët e zakonshëm si dhe Ji. Unë gjithmonë bëhem nervoz kur i drejtoj, sepse po shoqëroj një ekip të super yjeve dhe kostoja e tyre e kombinuar është mbi 40 milion !! Prandaj, unë duhet të jem gjithmonë vigjilent dhe në rastin më të mirë dhe të përpiqem të mos mendoj për rrëzimin! Por Evra është gjithmonë në krahun tim duke thyer batutat e tij të zakonshme dhe kjo heq qafe çdo shqetësim. Kur fituam EPL, Evra ishte e para që erdhi dhe më përqafoi mua dhe gruan time dhe bëri një foto me ne. Gjithashtu, ai gjithmonë më quan papa. Kështu jemi afër, si një familje.

Evra është një ndërkombëtar francez, por ai është në të vërtetë nga Senegali. Ai u rrit në rrugët e pasme të Les Ulis, një vend i banuar me gangsterë. Sidoqoftë, ishte futboll që pengonte Evra nga shkelja e kësaj rruge. Mendoj se Henry i tyre ishte nga rajoni gjithashtu.

Evra dhe Park janë të së njëjtës moshë. Evra është pak më e shoqërueshme se Ji, por të dy nuk flasin shumë dhe të dy janë introspektivë. Pavarësisht nëse është Ruud Van Nistelrooy i së kaluarës apo Edwin Van der Sar, shumica e miqve të Ji janë nga jashtë, jashtë Britanisë së Madhe. Lojtarët britanikë zakonisht rrijnë me njëri-tjetrin dhe kështu lojtarët e huaj zakonisht grumbullohen së bashku dhe varen nga njëri-tjetri.

LEXO  Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Miqësia vazhdon

Parku vazhdon In verën e vitit 2007, gjatë Turit Aziatik, Evra ishte në gjendje të vizitonte Korenë. Një ditë para ndeshjes, ai erdhi në shtëpinë tonë në Suwon. Në Mançester, ai gjithmonë na pyeste nëse mund të vizitonte shtëpinë tonë në Kore nëse do të kishte mundësi. Prandaj, ai e shfrytëzoi rastin kur Manchester United erdhi në Kore për të ardhur dhe na vizituar. Jo vetëm që ai shikoi përreth shtëpisë sonë, por edhe më lutej nëse mund ta çoja në një klub nate në Seul. Unë në jetën time nuk kisha qenë kurrë në një klub nate deri në ditën kur iu dorëzova dëshirave të Evrës.

Unë dhe Evra së pari u takuam jo si miq, por si armiq në vitin 2005. Ata u përplasën në raundin e 16 në Ligën e Kampionëve, unë luaja për PSV dhe Evra luajti për AS Monaco. Në të dy këmbët, unë luaja në anën e djathtë të mesfushës dhe Evra luajti si mbrojtës i majtë dhe kështu që të dy ishim shpesh në betejë. Përfundimisht, PSV fitoi të dy ndeshjet 1-0 dhe 2-0. Evra ndonjëherë kujton atë lojë. Ai bëri shaka "Unë e kisha goditur prapanicën tërë natën nga ti dhe kështu nuk më pëlqente vërtet të isha shok me ty." "Unë mbaja një inat mbi ty." Çuditërisht, edhe unë edhe Evra e kujtojmë atë lojë shumë mirë. Besoj se ishte fati që të dy të bëheshim miqtë më të mirë.

Kur Evra erdhi i pari në janar të 2006, ai kishte vështirësi në përshtatjen me ekipin. Në atë kohë, Mikael Silvestre dhe Gabriel Heinze çimentuan vendet e tyre përpara Evra dhe nuk kishte vend për Evra për të thyer. Sa herë që ai kishte mundësinë të luante, ai bëri gabime dhe i kushtoi atij vendin e tij. Ai ishte aq në sulm, që ndonjëherë i harroi detyrat e tij mbrojtëse dhe i la shenjat e tij të lirë për të bredhur. Për fat të keq, ai u quajt "Mbrojtës që nuk kthehet më" nga disa pjesë të tifozëve Utd. Gjatë këtyre periudhave të vështira, unë isha unë që ngushëllova Evra dhe i dhashë një shpatull që të mbështetej. I thashë Evra për kohërat e vështira që unë përjetova në Holandë dhe u përpoqa t'i jepja atij besimin që kishte nevojë.

Ne u bëmë edhe më të afërt miq me Evrën kur unë u zhvendosa afër shtëpisë së tij në shkurt 2007. Kurdoherë që gruaja e Evrës, Patricia (emri qesharak i Evrës është Patrice dhe emri i gruas së tij është Patricia), i merr fëmijët e saj për të vizituar të afërmit në Francë, Evra vjen në shtëpinë tonë dhe vendoset sikur të jetë shtëpia e tij. Ndonjëherë, ai më fton në shtëpinë e tij dhe kalojmë kohë së bashku. Mendoj se kështu Evra ia kthen mirësinë që i kam dhënë. Kur bëra një operacion në kyçin e këmbës së tij të majtë, mbaj mend Evra që shkruajti një mesazh të mirë në kastin e tij. Kur pata një operacion në gjurin e tij të djathtë në Pranverën e vitit 2007, Evra më kushtoi golin që shënoi në goditjen e Romës me rezultat 7-1.

LEXO  Historia e fëmijërisë Aleksandr Kokorin dhe faktet e patregueshme të biografisë

Park Ji Sung Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-vazhdim

Babai i Evrës jeton në Dakar, Senegal. Evra thotë se, për shkak se babai i tij u martua shumë herë, sa herë që ai kthehet në qytetin e tij të lindjes, këtu është një Evra, atje një Evra dhe Evra Evra kudo. Babai i Evrës zakonisht qëndron në Senegal, por ai erdhi për të vizituar Mançesterin një ditë. Evra ishte aq i entuziazmuar nga perspektiva për të luajtur para babait të tij në Old Trafford. Sidoqoftë, Ferguson vendosi ta vendosë Evra në stol dhe pas ndeshjes, Evra ishte jashtëzakonisht e mërzitur. Ai e mbajti zemërimin e tij brenda, por kur arriti në shtëpi ai shpërtheu. Ai bërtiti dhe filloi të hidhte gjërat për tokë. Ishte e qartë se ai donte ta bënte babanë e tij krenar. Shikova Evrën dhe mendova "po sikur të më ndodhte kjo?" Unë rrallë i zbuloj ndjenjat e mia. Zakonisht e fsheh. Sidoqoftë, mund të them se ai ishte jashtëzakonisht i zhgënjyer kur humbi shansin për të luajtur në një finale të caktuar të CL që kishim. Ndonjëherë, do të doja të isha më ekspresive ndaj ndjenjave të mia si Evra.

Në një vit besnik, shkuam në shtëpinë që Evra jetonte. Janë tre histori me shtatë dhoma. Evra u zhvendos gjithashtu rreth 3-4 minuta larg nga shtëpia jonë. Kur shkoj në trajnim, unë dhe Evra zakonisht ndajnë një makinë. Një ditë do të jetë me makinë dhe të nesërmen është Evra. Kur trajnimi ka mbaruar, të dy ne nganjëherë shkojmë në një restorant korean për të ngrënë.

Dashuria e Evrës për Utd është e fortë. Ai mori një ofertë mjaft fitimprurëse nga Inter Milan por ai menjëherë e refuzoi atë. Kurdoherë që ai luan një lojë video futbolli me mua, unë kurrë nuk e kam parë atë të zgjedhë një ekip tjetër përveç Utd. Tani jemi përsëri në finalen e CL së bashku. Disa ditë më parë, Evra më tha “Hej shok, vitin e kaluar nuk arritëm të luanim me njëri-tjetrin, por këtë herë le ta bëjmë këtë së bashku. Mos harroni, nëse ndonjëri prej nesh shënon, duhet të festojmë së bashku. "

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Park Ji Sung dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet