Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Ozan Kabak ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / gruaja e ardhshme, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne ju japim një histori koncize të futbollistit turk nga Ankaraja. Lifebogger e fillon këtë histori që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm.

Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Ozan Kabak Bio, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Biografia e Ozan Kabak. Nga fëmijëria e tij në momentet e famës.
Biografia e Ozan Kabak. Nga kohët e tij të Fëmijërisë në momentet e Famës.

Në rast se nuk jeni të vetëdijshëm, ai është një nga talentet mbrojtëse më emocionuese të Evropës. Një futbollist në listën e ESPN-ve 36 lojtarët më të mirë të futbollit të moshës 21 vjeç ose nën.

Përkundër këtij vlerësimi, vetëm disa tifozë janë njohur me Historinë e Jetës të Ozan Kabak. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Ozan Kabak:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Ozwall. Ozan Muhammed Kabak lindi në ditën e 25-të Marsit 2000 nga babai i tij, një Drejtor i Burgut dhe nëna, një shtëpiake, në Ankara, kryeqyteti i Turqisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Futbollisti profesionist turk erdhi në botë si djali i parë dhe fëmija i dytë, nga tre fëmijët e lindur në bashkimin midis prindërve të tij të cilët ne kemi paraqitur këtu.

Njihuni me prindërit e Ozan Kabak.
Njihuni me prindërit e Ozan Kabak. A mund të tregoni se kujt i ngjan futbollisti?

Rritja në Turqi:

Qendërmbrojtësi shijoi vitet e tij të fëmijërisë së bashku me motrën e tij të madhe dhe një vëlla më të vogël i cili mban emrin Emre.

Interesante, Emre është gjithashtu në futboll dhe dëshiron të jetë si Ozan. Diferenca e vogël në moshë i ndan të dy vëllezërit dhe ne vëmë bast, se është e vështirë për ju të bëni dallimin midis Ozan dhe Emre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Familja e Ozan Kabak. Ai u rrit së bashku me motrën e tij të madhe dhe një vëlla më të vogël të quajtur Emre.
Familja e Ozan Kabak. Ai u rrit së bashku me motrën e tij të madhe dhe një vëlla më të vogël, Emre. 

Së dyti, për sa i përket rritjes, a jeni i vetëdijshëm që Ozwall kishte një fëmijëri nomade? Po!… Në fakt, ai u rrit në shumë qytete turke për shkak të natyrës së punës së babait të tij si Drejtor i Burgut.

Mes lëvizjeve, i riu zhvilloi një dashuri të madhe për të parë dhe praktikuar futboll.

Në atë kohë, Ozan ishte një mbështetës i vendosur i Liverpool-it sepse ai e do ngjyrën e tyre të kuqe. Dy idhujt e tij të futbollit - Stephen Gerrard Luis Suarez - gjithmonë i jep atij gëzim duke parë lojërat e tyre.

Historia e Familjes Ozan Kabak:

Duke u rritur, ekzistojnë tre siguri në jetë - një edukatë e përulur, e lumtur ose e ashpër. Kabak kishte një fëmijëri të lumtur dhe prindërit e tij e rritën atë në një mënyrë të përulur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Edukata e tij e lumtur është disi e lidhur me faktin se babai i tij, një Drejtor i Burgut është i pasur. Për të mos harruar, ai vjen nga një familje që janë entuziastë të futbollit.

Origjina e Familjes Ozan Kabak:

Kjo hartë e Turqisë shpjegon origjinën e familjes Ozan Kabak.
Kjo hartë e Turqisë shpjegon origjinën familjare të Ozan Kabak.

Banori i Ankarasë është një shtetas turk bonafid. Rezultatet nga kërkimet më të thella të kryera për të përcaktuar prejardhjen e familjes së tij tregojnë se Ozan ka rrënjë aziatike dhe evropiane.

Epo, nuk e shohim këtë të habitshme sepse Turqia kapërcen Azinë dhe Evropën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Edukimi Ozan Kabak:

Si shumë fëmijë të Turqisë, prindërit e tij e detyruan atë të kalonte arsimin fillor. Shkuarja në shkollë të mesme ishte pak sfiduese për shkak të nevojës për të bërë shumë detyra midis futbollit dhe librave të tij.

Përkundër kësaj, djali ynë u diplomua me nderime pasi fitoi një çmim të Shkollës së Mesme të Shkencës në Stamboll.

Biografia e Ozan Kabak - Historia e Futbollit:

Përkundër keqinformimit të përhapur që trondit internetin, udhëtimi i Ozwall në futboll nuk filloi në Galatasaray. Në fakt, ai bëri hapat e tij të parë në këtë sport me Silivrispor si sulmues.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ozan Kabak kaloi një proces të lodhshëm gjatë rinisë së tij. Ai bëri shumë detyra sa i përket arsimimit dhe dëshirës për të qenë një futbollist.

Djali ynë pothuajse hoqi dorë të bëhej futbollist gjatë këtyre kohërave të vështira. Fatmirësisht prindërit dhe klubi i tij e mbështetën atë.

Jeta e hershme në futbollin e karrierës:

Në kohën kur Kabak ishte 12 vjeç, ai shkoi për prova në Galatasaray dhe ishte i suksesshëm në të.

Kështu filloi udhëtimi i tij në klub ku panë kthimin e tij nga një sulmues në një mbrojtës. Duke dhënë arsye pas konvertimit, trajneri i akademisë Nedim Yigit vërejti se:

“Ai kishte një stil vrapimi që trembi kundërshtarët. Në fakt, sa herë që Ozan ka marrë topin, ai vrapon me të, si dhe e mbron atë.

Prandaj, vendosëm që ai të ishte një mbrojtës i plotë sepse ai kujdesej për topin dhe e çoi përpara aq mirë ”.

Fillimisht, Kabak i ri nuk ishte i kënaqur me ndryshimin. Megjithatë, ai ishte i shpejtë për t'iu përshtatur asaj. Fatmirësisht, ai u ngrit në radhët e akademisë së klubit pa probleme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë jetës së tij të hershme me klubin, prindërit e Ozan Kabak ofruan të regjistronin djalin e tyre në një shkollë të mesme private. Por ai kurrë nuk e pëlqente atë.

Në fund, ata ranë dakord që ai të ishte një kufi me Galatasaray.

Të jetosh jetën e tij brenda fushës stërvitore të klubit i dha të riut shumë për të mësuar dhe rriti pjekurinë e tij.

Shkollimi i mesëm shpejt u bë një e kaluar dhe Ozan shfrytëzoi gjithë kohën e tij për t'u përballur me futbollin - punën e tij të vetme. Në kohën kur ai e mori këtë nder, pothuajse të gjithë e dinin se ai me siguri do të ishte i suksesshëm në jetë.

Suksesi i Hershëm i Karrierës Ozan Kabak.
Suksesi i Hershëm i Karrierës Ozan Kabak.

Zgjedhja nga vendi i tij për Kampionatin Evropian U-2017 nën 17 të UEFA XNUMX i dha Ozan famën e njohjes kombëtare - edhe pse në një shkallë të vogël.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

I riu ndihmoi Turqinë të arrijë në katër të fundit të turneut ku ai kulloste fushën kundër talenteve si Emile Smith Rowe, Qyteti i Njeriut Phil Foden, E Chelsea-t Callum Hodson Odoi, dhe të Dortmundit Jadon Sanço. Mjerisht, ekipi i tij u eliminua nga Italia.

Ozan Kabak Bio - Rruga drejt famës:

Kah fundi i viteve të tij të akademisë, Kabak nuk ishte larg nga të qenit shumë i dobët. Duke iu përgjigjur kësaj, drejtuesit e klubit e ngarkuan atë të godiste palestrën. Kjo e përgatiti atë për fizikun me të cilin do të përballet në futbollin e të moshuarve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Para se të diplomohej nga akademia, ylli në rritje u lidh me lojtarë të moshuar që udhëzuan se si të qëndrojnë të përulur. Gjithashtu, sekretet për të patur një fillim të suksesshëm të futbollit në moshë të madhe.

Kur Ozwall përfundimisht nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Galatasaray, ishte e qartë se ai kishte perspektivë të bëhej mbrojtësi tjetër i ri i vlerësuar.

Siç do ta kishte fat, ai filloi një jetë të lartë në karrierë në një listë të pastër. Ozan bëri debutimin e tij profesional duke ndihmuar ekipin e tij në një fitore 2–0 të Süper Lig ndaj rivalëve, Yeni Malatyaspor më 12 maj 2018.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke mundur të gjitha shanset e paraqitura në rrugën e tij, ai trajtoi të gjitha presionet duke larguar sulmuesit kundërshtarë.

Ozan luajti kundër pëlqimeve të Emmanuel Adebayor dhe Beşiktaş goditi njeriun - Anderson Talisca. Në atë kohë, këta burra ishin sulmuesit më të mëdhenj në futbollin turk.

me Bafetimbi Gomis në ekipin e tij, duke i ndihmuar ata për të dhënë gola, Kabak luajti rolin e tij të zakonshëm në sigurimin e një mbrojtjeje të mbrojtur. Së bashku, e gjithë ekipi i tij Lion vazhdoi të fitojë titullin prestigjioz 2017/18 Süper Lig. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vetëm pas fitores, u bë e qartë për federatën Turke se ishte një partner i përsosur Ğağlar Söyüncü (një yll mbrojtës turk) kishte mbërritur.

Për gëzimin e familjes dhe dashamirësve të Ozan Kabak, një prej tyre mori një thirrje për të përfaqësuar ekipin kombëtar turk.

Biografia e Ozan Kabak - Ngritja e famës:

Pasi arriti shumë për ligën turke në një moshë relativisht të re, mbrojtësi komandues dhe i talentuar teknikisht filloi të vështronte Evropën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kabak u largua nga klubi i tij mëmë Galatasaray për në VfB Stuttgart. Atje, ai bëri një punë të mirë duke siguruar që klubi të mos pësonte rënie.

Interesante, ishte me VfB që ylli në rritje hyri në librat rekord si lojtari më i ri turk dhe i treti më i ri i Stuttgart që shënoi dy herë në një ndeshje të vetme të Bundesligës.

Me atë gol, duke përfshirë disa shfaqje të shkëlqyera, ai vazhdoi të fitojë Rrugie Bundesliga të Sezonit 2018/2019.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ozan Kabak gëzoi një jetë të lumtur me VfB Stuttgart.
Ozan Kabak gëzoi një jetë të lumtur me VfB Stuttgart.

Duke parë që ai po bëhej shpejt një nga mbrojtësit me rritjen më të shpejtë në botë, Schalke shfrytëzoi një mundësi. Ata aktivizuan klauzolën e tij të lirimit.

A jeni të vetëdijshëm? Schalke shkoi nga e keqja në më keq në mbrojtje para mbërritjes së tij dhe ndërsa ishte atje, Kabak i ndihmoi ata ta mbanin atë - pa i bërë ata të vuanin rënien.

Të thuhet e vërteta, Ozan Kabak ka qenë po aq i fortë sa një shkëmb për Royal Blues. Në vitin e tij të parë në Schalke, ai u vendos me disa shfaqje të shkëlqyera.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kemi një video që justifikon pse u etiketua - mbrojtësi i ri me vlerësimin më të lartë në Evropë.

Shpejt përpara kohës së shkrimit të historisë dhe biografisë së fëmijërisë së mbrojtësit, ai arriti në Angli pas Liverpool përfundoi një marrëveshje huazimi per atë.

Ozan u bashkua pas paaftësisë së Rhy Williams për të lehtësuar mbrojtjen e Red pas disa dëmtimeve në mbrojtësit e tyre të lartë.

A e dini?… The 'Ti nuk do te ecesh kurre vetemkënga ishte ndër gjërat që e bënë Ozan kaq të etur dhe të vendosur për t'u bashkuar me Liverpool. Ne e morëm vesh gjatë intervistës së tij të parë të mahnitshme me klubin. Shikojeni këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Pa dyshim, lëvizja e transferimit është një ëndërr e vërtetë për Ozan pasi ai do të paraqitet për Reds të cilin ai e ka mbështetur që nga ditët e tij të fëmijërisë.

Ne gjithashtu mësuam se ai idhullon Virgil van Dijk. Sido që të ndodhin gjërat për të në Anfield, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

Kush është Ozan Kabak Takim?

A ka Ozan Kabak një mikeshë?
A ka Ozan Kabak një mikeshë?

Pas transferimit të tij në ligën më emocionuese në botë, shumë kanë qenë të etur të njohin gratë në jetën e Ozwall, veçanërisht të dashurën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, Duket se Turku (në kohën e shkrimit të Bio-s së tij) ende nuk ka vendosur të ketë një të dashur të flasë më pak për një grua - të paktën tani për tani.

Ai nuk ka përmendur ndonjë grua dhe mund të qëndrojë beqar, të paktën për pjesën e hershme të karrierës së tij në Liverpool.

Jeta familjare Ozan Kabak: 

Nuk është sekret që ai është i dashur nga tifozët për atë që bën në fushën e lojës. Sidoqoftë, ka disa persona që e duan më shumë sepse ekziston.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këto janë familja Kabak. Këtu, Lifebogger do t'ju sjellë fakte rreth prindërve të Ozan Kabak. Ne gjithashtu do të bëjmë disa të vërteta për vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Rreth babait të Ozan Kabak:

Babai i tij punoi në burgjet turke ku ai u ngrit aq lart që të bëhej Drejtor i Burgut.

A e dini? Father Babai i Ozan Kabak dikur ishte një futbollist që nuk mund t’i kalonte fazat amatore të lojës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke mos arritur nivelin që ai dëshironte, Drejtori i njohur i Burgut mbështeti djalin e tij për të vazhduar të jetonte ëndrrën e familjes Kabak.

Njihuni me Atin e Ozan Kabak. Ai është një Drejtor i famshëm i Burgut në Turqi.
Njihuni me Atin e Ozan Kabak. Ai është një Drejtor i famshëm i Burgut në Turqi.

Në atë kohë, ishte e vështirë për Ozan të vazhdonte karrierën e tij në Galatasaray sepse babai i tij u transferua në Tekirdağ, një qytet në Turqinë verilindore. Kjo ishte arsyeja kryesore që ai kërkoi për një strehim në Galatasaray.

Rreth Nënës Ozan Kabak:

Ajo shpesh është quajtur si 'Shumë Mbështetëse'. Mamaja e Ozan ishte e dobishme për ta shtyrë djalin e saj të stërvitej gjatë orarit të zënë të babait të tij me Burgjet Turke. Vini re fotografinë më të mirë që mund të gjenim për nënën krenare të tre fëmijëve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Nëna e Ozan Kabak. Ende e bukur në moshën e saj.
Njihuni me nënën e Ozan Kabak. Ende e bukur në moshën e saj.

Në një shënim tjetër, ne zbuluam se nëna e Ozan Kabak është një shtëpiake. Ajo merr merita për mbështetjen e burrit të saj në futjen e vlerave të disiplinës dhe arsimimit për fëmijët e saj.

Së fundmi, ajo e bën atë një detyrë për të marrë pjesë në lojërat e Kabakut dhe duke i dhënë atij mbështetje morale kur ai ka nevojë për të.

Rreth vëllait të Ozan Kabak:

Ai quhet Emre Kabak dhe duket tamam si vëllai i tij i madh, Ozan. Rezultatet nga hulumtimi ynë thonë se Emre është gjithashtu në futboll, por ende nuk ka arritur përparimin e tij. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ky është Emre (djathtas). Ai është vëllai Ozan Kabak i ngjashëm me të.
Ky është Emre (djathtas). Ai është vëllai i Ozan Kabak.

Rreth motrës së Ozan Kabak:

Megjithëse duket më e re në pamje, ky shembull i bukurisë është motra e madhe dhe fëmija i parëlindur i familjes Kabak. Ajo e bëri këtë foto me vëllain e saj gjatë festimit të ditëlindjes së tij të 20-të.

Kjo është Motra e Ozan Kabak. Ajo është fëmija i madh i familjes.
Kjo është Motra e Ozan Kabak. Ajo është fëmija i madh i familjes.

Rreth të afërmve të Ozan Kabak:

Larg prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të tij, nuk ka të dhëna për jetën e gjerë familjare të Ozwall, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A i njihni xhaxhallarët, hallat e tij? Ne do të jemi të lumtur që ju ta ndani atë informacion me ne.

Gjithashtu, do të jetë një lloj lexuesish të nderuar që të japin vullnetarisht informacione rreth kushëririt të tij, nipave dhe mbesave.

Jeta personale e Ozan Kabak:

Sportistëve u mungojnë fjalët sa herë që bëhet fjalë për të përshkruar përmbajtjen e karakterit të qendërmbrojtësit jashtë futbollit. Në të vërtetë nuk ka shumë ndryshim midis atij që është në fushë dhe jashtë fushës së lojës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Inteligjenca emocionale e Ozan, ndjeshmëria, sensi i humorit, shoqëria, e folura e butë dhe etika e punës nuk njohin kufij.

Mbrojtësi nuk i mohon vetes kënaqësitë për të shkuar në dalje sa herë që ka mundësi. Gjithashtu, ai rri shumë me miqtë dhe kalon kohë cilësore me familjen.

E fundit, por jo më e rëndësishmja, Ozan Kabak është dikush që nuk harron kurrë nga vjen. Pavarësisht nga orari i tij i zënë, ai ende gjen kohë për të vizituar mjedisin që e bëri atë, futbollistin e suksesshëm që ai është bërë. Këtu është një video që shpjegon personalitetin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Stili i jetesës së Ozan Kabak - Makina dhe vlerë neto:

Ju nuk keni nevojë për asnjë letër për të kuptuar se Ozwall tashmë po jeton jetën që ëndërronte. Kjo deklaratë vjen pasi e kuptuam - se paga e tij në Liverpool është një përmirësim prej 2,025,916 € që ai përdorte për të marrë në shtëpi në FC Schalke.

Pavarësisht parave të mëdha për të hyrë në xhepat e tij, futbollisti profesionist turk mbetet një antidot për përdorimin e makinave ekzotike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ozan është fotografuar këtu me agjentin e tij në atë që duket si një makinë mesatare kur krahasohet me mijëra që ai bën çdo javë. 

Së fundmi, në lidhje me stilin e tij të jetesës, ne llogarisim që Kabak tashmë ka një vlerë neto prej 5 milion € pavarësisht nga fakti se ai është shumë i ri.

Pa dyshim, lundrimi në makina ekzotike dhe jetesa në shtëpi / apartamente të shtrenjta duhet të jenë të drejtat themelore të starletës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte rreth Ozan Kabak:

Për të përmbledhur këtë pjesë në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Ozwall, këtu janë të vërteta pak të njohura ose të pathëna për të.

Fakt #1 - Historia e pështymës:

Të gjithë e dinë që nxjerrja e pështymës, me forcë nga goja e tjetrit është një gjest zemërimi.

Për këtë arsye, ne përfundimisht themi - Ozan Kabak nuk është një futbollist i përsosur, pasi shumë do ta shikonin atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mbrojtësi njëherë shkaktoi skandalin pasi i nxori me forcë pështymën kundërshtarit të tij. Ai e bëri këtë nga zhgënjimi kur pa ekipin duke humbur një ndeshje. Shikoni videon më poshtë.

Fakt #2 - Ndarja e pagave dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit:: € 2,025,916
Për muaj:€ 168,826
Në javë:€ 38,900
Në ditë:€ 5,557
Në orë:€ 232
Për Minutë:€ 4
Për sekondë:€ 0.06
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që kur keni filluar të shikoni Ozan Kabak's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #3 - Vlerësimet e FIFA 2021:

Mbrojtësi, ashtu si shoku turk, Cengiz Ünder, ka vlerësime të mira të FIFA-s për emrin e tij. Në vitin 2020 Ozan ishte një nga të rinjtë më të mirë në FIFA 20. Shpejt përpara në 2021, ai është ende premtimi më i mirë për ju që të tronditeni në Modalitetin e Karrierës.

Fakt #4 - Feja Ozan Kabak:

A duhet të përmendim që Kabak është një mysliman i përkushtuar si bashkatdhetari i tij Hakan Çalhanoğlu? Pa dyshim, Islami është një fe mbizotëruese në Turqi dhe mbrojtësi është një nga besimtarët praktikues të fesë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #5 - Dashuria për Van Dijk:

Që nga fëmijëria, Ozan është dashuruar me Liverpool. Ai u rrit duke admiruar njerëz të tillë si Steven Gerrard dhe Sami Hyppia. Edhe para se të ëndërronte të bashkohej me Liverpool, Ozan luftoi për të pasur fanellën e Virgil van Dijk No. 4 Reds.

Një ditë në Krishtlindje, 24 Dhjetor 2018, Ozan më në fund mori bluzën që ëndërronte. Wasshtë nënshkruar nga vetë idhulli i tij Virgil van Dijk.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bluza e nënshkruar e Virgjilit iu dha atij nga ish-shoku i ekipit të Galatasaray, Omer Bayram - një mik i fëmijërisë së van Dijk.

 Duke shpërndarë historinë se si e mori bluzën e nënshkruar të Virgjilit, Kabak njëherë tha:

“Unë kisha një mik në Galatasaray me emrin Omer Bayram. ai është një mik i fëmijërisë së Virgil van Dijk nga Hollanda - idhulli im.

Kështu që unë isha duke biseduar me të dhe thashë diçka të bukur për Virgil van Dijk. Unë i thashë se ai është shumë i mirë dhe më pëlqen si Idoli im.

Menjëherë, Omer më tha Virgjili ishte shoku i tij i fëmijërisë. Nuk mund ta besoja. Pastaj të nesërmen më tronditi, duke sjellë fanellën e futbollistit tek unë.

Omer tha që Ai i tha Virgjilit për mua dhe Hollandezi bëri më shumë sesa një autograf. Isha aq i lumtur. E vendosa këtë fanellë në murin tim në shtëpinë time të familjes. Kjo është historia!

Ne kemi shkuar më tej për t'ju treguar një imazh të qartë të autografit të Virgil van Dijk drejtuar Ozan. Siç shihet më poshtë, mbrojtësi holandez nuk nënshkroi vetëm. Ai ishte mjaft bujar për të shkruar “Tek Ozan! Të gjitha të mirat!"

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Ozan Kabak. Shpresojmë që udhëtimi emocionues i qendërmbrojtësit nga Turqia në Premier League t'ju ketë frymëzuar të besoni se ëndrrat bëhen realitet.

Që nga fillimi, ëndrra e fëmijërisë së Kabak ishte të luante për Liverpool - të fliste më pak për të luajtur në të njëjtën skuadër me idhullin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duhet që Lifebogger të përgëzojë prindërit e mbrojtësit për edukimin e tij të shkëlqyeshëm. Në fakt, ata me të vërtetë bënë një punë të mirë dhe shërbejnë si shembull për prindërit e mrekullive të tjera të futbollit.

Në Lifebogger, ne krenohemi me ofrimin Futbollistët Turq historitë e fëmijërisë dhe faktet e biografisë me saktësi dhe drejtësi.

Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, në Bio të Ozan Kabak, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë. Për të marrë një përmbledhje të Kujtimeve të tij, përdorni tryezën tonë Wiki.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Ozan Muhammed Kabak
pseudonimi:Ozwall.
Mosha:21 vjeç dhe 8 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 25 Mars 2000.
Vendi i lindjes:Ankara, kryeqyteti i Turqisë.
prindërit:N / A
Vëllezërit e motrat:Emre (vëllai i vogël), Një motër më e madhe.
Lartësia në këmbë:6 këmbë, 1 inç.
Lartësia në cm:186 cm.
Pozicioni i luajtur:Qendër mbrojtës.
E dashura / gruaja të jetë:N / A
Fëmijët:N / A
Te ardhura neto:5 milion €
Zodiaku:Dashi

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet