Oliver Skipp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Oliver Skipp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë e Oliver Skipp ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Motra (Charlotte), vëllai dhe e dashura/Gruaja e tij. Për më tepër, mënyra e jetesës e Skipp, jeta personale dhe vlera neto.

Me pak fjalë, ne zbërthejmë Historinë e Jetës së një Polimati, i cili përveç futbollit, do të ishte bërë diçka tjetër - thotë Patterson, mësuesi i tij i PE. Skipp është i mirë në vrapimet 1,500 metra, Dart dhe Rugby. Gjithashtu, ai është një matematikan, Ekonomist dhe Historian i shëndoshë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Versioni i Lifebogger i historisë së Skipp fillon nga ditët e tij të fëmijërisë - deri në momentin kur ai u bë i suksesshëm në lojën e bukur të futbollit.

Për të stimuluar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Bio të Oliver Skipp, ne e kemi konsideruar të arsyeshme të shfaqim trajektoren e tij të Jetës së Hershme dhe Suksesit. Ja, një galeri e udhëtimit të Skipp's Life.

Biografia e Oliver Skipp - Shikoni historinë e tij të hershme të jetës dhe suksesit.
Biografia e Oliver Skipp - Shikoni historinë e tij të hershme të jetës dhe suksesit.

Po, të gjithë e dinë që ai luan si një burrë 30-vjeçar. Aftësia e shkëlqyer teknike e Oliverit për të prishur lojën dhe për të fituar topin - është dëshmi se - thashethemet që e rrethojnë atë janë të ligjshme.

Përkundër të gjitha lavdërimeve, ne vërejmë - se vetëm disa fansa kanë lexuar një pjesë të përmbledhur të Biografisë së Oliver Skipp. Lifebogger ekziston - për t'ju treguar historinë e tij. Tani, pa humbur kohën tuaj, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë

Oliver Skipp Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Skippy. Oliver Skipp lindi në ditën e 16 shtator 2000 nga prindërit e tij, në Welwyn Garden City, Londra Veriore.

Si dukej të rritej:

Hulumtimet thonë se mesfushori qendror energjik nuk i kaloi vitet e para vetëm. Do të thotë se ai nuk është fëmija i vetëm për nënën dhe babanë e tij. Ai u rrit së bashku me vëllezërit dhe motrat e tij - një vëlla më i madh (Uill) dhe një motër që mban emrin - Charlotte (Raporti Atletik).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Këta janë vëllezërit dhe motrat e Oliver Skipp në ditët e tyre të hershme. Will, vëllai i tij më i madh, është më i madh se Charlotte.
Këta janë vëllezërit dhe motrat e Oliver Skipp në ditët e tyre të hershme. Will, vëllai i tij më i madh, është më i madh se Charlotte.

Ditët e Hershme:

Si fëmijë, Skipp krijoi zakonin e mbledhjes së kartave Match Attax. Duke u bërë kaq i varur nga lojtarët e futbollit, i riu Oliver siguroi që të gjithë yjet e Tottenham ishin pjesë e koleksionit të tij. Në fakt, Skipp mblodhi pothuajse të gjithë futbollistët në Premier League - në atë kohë.

Dashuria e Oliver për futbollin zhvilloi zakonin e tij për të mbledhur kartat Match Attax.
Dashuria e Oliver për futbollin zhvilloi zakonin e tij për të mbledhur kartat Match Attax.

Në një intervistë me uebfaqen sportive të bazuar në abonimet The Athletic, mesfushori luftarak shpjegoi historinë e mbledhjes së kartave të tij;

Kam mbledhur kartat Match Attax gjatë 2005, 2006 dhe 2007.

Ishte tre deri në katër vjet për të mbledhur çdo kartë për secilin lojtar të vetëm në ligën kryesore.

Varësia nga kartat Attax ishte një makth për prindërit e mi. Unë formova zakonin e shpërndarjes së kartave të mia - në të gjithë dyshemenë.

Gjithashtu për të vënë në dukje se si një djalë, Oliver Skipp idolizoi mesfushorët e Spurs - Luka Modric dhe Scott Parker. Siç e donte fati, ky i fundit e menaxhoi atë nën nivelin nën 18 vjeç.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Oliver Skipp Sfondi i Familjes:

Gjëja e parë që duhet kuptuar për familjen e tij është fakti se prindërit e tij - janë intelektualë edukativë. Bazuar në gjetjet, Babai i Oliver Skipp është një kontabilist, historian, ekonomist dhe matematikan profesionist. Këtu ai trashëgoi inteligjencën e tij.

Mesfushori i Spurs një herë tha se ai e mori aftësinë e tij të të menduarit taktik nga babai i tij - i cili ai pretendon se është më inteligjent se ai. Nga ana tjetër, nëna e tij gjithashtu e arsimuar shumë - është gjithashtu një shtëpiake që kalon shumë kohë duke u kujdesur për shtëpinë dhe familjen e saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Duke lëvizur te vëllezërit e motrat e tij, ne vumë re se ata ishin gjithashtu inteligjentë. Faqja e internetit sportive e bazuar në pajtime (The Athletic) konfirmoi (në një intervistë) se motra e Oliver Skipp është edhe më e zgjuar. Ndërsa shkruan këtë Bio, ajo është studente e psikologjisë në King's College London. 

Origjina e familjes Oliver Skipp:

Siç nënkupton edhe emri, Welwyn Garden (nga vjen) është një qytet i përbërë nga kopshte. Këtu i ka rrënjët familja e Oliver Skipp. Fotografuar këtu, është një qytet në Hertfordshire, Angli - 20 milje (32 km) në veri të Londrës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë
Origjina e familjes Oliver Skipp - E SHPJEGUAR.
Origjina e familjes Oliver Skipp - E SHPJEGUAR.

Welwyn Garden City është shtëpia e Mbretërisë së Bashkuar për prodhimin e ushqimeve të drithërave- Gruri i Thërrmuar. Tani, le t'ju them diçka për qytetin e origjinës së Oliver Skipp. Ne konfirmojmë se David James MBE - portieri në pension i Anglisë ka origjinën e tij familjare nga Welwyn Garden City.

Familja e David James është nga Welwyn Garden City.
Familja e David James është nga Welwyn Garden City.

Oliver Skipp Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Të ardhur nga një shtëpi intelektuale, të gjithë në familjen e tij shkëlqyen në studimet e tyre. Oliver Skipp ndoqi shkollën Richard Hale në Hertford-një makinë 14-minuta nga shtëpia e familjes së tij. Ndërsa ishte atje, ai arriti nota mbresëlënëse GCSE para se të përballej me futbollin (me kohë të plotë).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Shtëpia e familjes së Oliver Skipp është rreth 14 minuta me makinë në shkollën e tij, në Hertford.
Shtëpia e familjes së Oliver Skipp është rreth 14 minuta me makinë në shkollën e tij, në Hertford.

Ndoshta më shumë gjasa, duke gjykuar nga ajo që tha mësuesi i tij i mëparshëm Patterson, Oliver mund të kishte filluar një karrierë në një sport tjetër - jo futboll. Me pak fjalë, ai ishte më i miri në sportet e tjera.

Në atë kohë, të gjithë e vunë re Oliver Skipp si një fanatik sportiv dhe polimat. Në fakt, djali mund të luante regbi, i talentuar në 1,500 metra vrapim, shumë i mirë në tenis, Dart dhe Cricket.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për shkak të kësaj, të gjithë në Richard Hale e etiketuan Skipp si një polimat sportiv. Deri më sot, arritjet e tij sportive ende jetojnë në folklorin e tij shkollor.

Oliver Skipp Historia e Futbollit:

Ndërsa ishte në shkollë, i riu gjeti një pasion për futbollin. Ai u regjistrua me Bengeo Tigers për të na bërë talentin. Kjo është një akademi e futbollit në komunitet në Hertfordshire. Për Oliverin, ishte e lehtë të luante atje sepse akademia ndodhet afër Richard Hale - shkolla e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Para se të hyni në një akademi profesionale, i riu (ashtu si Ademola Lookman) shkëlqyen në futbollin e së Dielës në Ligën Bengeo Tigers. Ndërsa ishte atje, ai mori medaljen e tij të parë.

I etiketuar si ylli më i mirë në Bengeo Tigers, arritja e tij me akademinë Hertfordshire tërhoqi skautët e futbollit Tottenham. Menaxhmenti i klubit bindi me sukses prindërit e Oliver Skipp që ta bëjnë djalin e tyre të bashkohet me ta përmes një prove.

Jeta në Akademinë Spurs:

Pas një prove të suksesshme, Oliver Skipp u bashkua me akademinë e Tottenham Hotspur në vitin 2013. Kjo është fotografia më e hershme që kemi gjetur për të - me një fanellë të Tottenham së bashku me shokët e tij të skuadrës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
A mund ta gjeni Oliver Skipp në këtë foto?
A mund ta gjeni Oliver Skipp në këtë foto?

Në atë kohë, Welwyn Garden City në Hotspur Way (vendndodhja e akademisë Spurs) ishte 26 minuta me makinë - shihni hartën më poshtë. Nga ana tjetër, prindërit e Oliver Skipp e lejuan djalin e tyre të qëndronte me një familje pritëse - afër terrenit stërvitor të Tottenham.

Për shumë yje të akademisë Spurs (p.sh., pëlqimet e Kyle Walker-Peters etj) prindërit e të cilëve jetojnë larg terrenit të trajnimit, ideja e qëndrimit me një mikpritës është e zakonshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dreamndrra e Anglisë:

Ndërsa Skip u rrit, erdhi kjo ambicie e fortë për të luajtur për ekipin kombëtar, veçanërisht duke përfaqësuar Anglinë në një turne. Misioni i tij ideal ishte të bënte të gjithë krenarë - veçanërisht familjen e tij dhe shpresoj të tregojë se ai mund të bëjë edhe për trajnerët e tij.

Gjatë hulumtimit tonë, ne zbuluam - që Oliver Skipp së bashku me njerëzit pëlqejnë Jadon Sanço Callum Hudson-Odoi ishin në të njëjtën skuadër të të rinjve të Anglisë. Ai, së bashku me disa nga këta djem, u bënë superstarë. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
A mund të identifikoni Callum Hudson-Odio dhe Jadon Sancho në këtë fotografi?
A mund të identifikoni Callum Hudson-Odio dhe Jadon Sancho në këtë fotografi?

Biografia e Oliver Skipp - Rruga drejt historisë së famës:

Pas Kupës Botërore FIFA 2018, i riu punoi për të diplomuar në akademinë e Tottenham Hotspur. Për gëzimin e familjes së tij, Oliver ndihmoi Spurs të fitonte debutimin e tij profesional dhe Premier League - pasi u thirr nga Mauricio Pochettino.

Duke qenë në të njëjtën fushë me Christian Eriksen u ndjeva pak e cuditshme. Fatmirësisht, ai shpejt u mësua me idenë se këta superstarë globalë - Ben Davies (miku më i mirë), Hugo Lloris Fernando Llorente - të cilët ai i shihte si superstarë ishin thjesht njerëz normalë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sipas Oliver Skipp;

Ata janë thjesht njerëz normalë dhe nuk ju merr shumë kohë për të bashkëvepruar me ta. Ata kanë qenë të mrekullueshëm me mua - veçanërisht Ben Davies.

Fernando Llorente ishte miqësor me të gjithë djemtë e rinj kur ishte këtu.

Ai ishte një figurë e vërtetë babai, padyshim, sepse ai ka kaluar nëpër shumë klube të mëdha. 

Në Janar 2019, Skipp u bë i njohur me tifozët e Tottenham. Atë muaj, ai së bashku Biri Heung-min dha dy asistime - thotë Raportet e BBC -sëMe Këtu keni videon e ndeshjes që ka Serge Aurier (mbrojtës i djathtë), Harry Kane Fernando Llorente si golashënues.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Oliver Skipp Bio - Rise to Fame Story:

Pasi u vërtetua se ishte në gjendje të jepte në fluturimin e parë, ylli luftarak i mesfushës mori shpërblimin e tij. Për gëzimin e familjes së Oliver Skipp, Tottenham bekoi djalin e tyre me një kontratë të re trevjeçare-për të shmangur klubet e tjera nga vjedhja e tij.

Pas kontratës, Oliver ndjeu gjënë më të mirë për të ISSHT T AV Shmangni duke qëndruar dhe duke konkurruar me të Pierre-Emile Højbjerg Harry WinksMe Përkundrazi, ai mori një mundësi huazimi në Norwich.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta me Kanarinat:

Me familjen e tij të re erdhën më shumë mundësi për të provuar vlerën e tij. Skipp ishte i rëndësishëm në formacionin 4-2-3-1 të Norwich së bashku me Kenny McLean më aventurier. Me Kanarinat, djali i përulur nga Welwyn Garden City shënoi golin e tij të parë të lartë.

Polymath - duke festuar golin e tij të parë profesional - çfarë momenti i bukur për prindërit e Oliver Skipp.
Polymath - duke festuar golin e tij të parë profesional - çfarë momenti i bukur për prindërit e Oliver Skipp.

Shpesh, tifozët e Norwich vazhdimisht vlerësuan Skipp për partneritetin e tij të frikshëm me të Todd Kantwell Emi BuendiaMe Ai u bë pika qendrore në detyrën e tij për të trajtuar dhe përgjuar kundërshtarët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Me një mesfushë perfekte të Kanarinave, Teemu Pukki asnjëherë nuk i munguan asistimet për të shënuar. Nuk mbaroi me kaq. Skipp ndihmoi Norwich të fitonte Kampionatin, me emrin e tij të përfshirë në Ekipin e Vitit të PFA 2021. Këtu është Oliver duke festuar momentin me Max Aarons dhe të tjerët.

Skipp dukej se nuk ishte i shqetësuar për dëmtimin e tij pasi ai feston fitoren e Norwich në kampionat me shokët e tij të skuadrës.
Skipp dukej se nuk ishte i shqetësuar për dëmtimin e tij pasi ai feston fitoren e Norwich në kampionat me shokët e tij të skuadrës.

Integrimi i Tottenham:

Jose Mourinho qëndrimi me Spurs favorizoi shumë të rinj - të tillë si Joe Rondon (CB), Japhet Tanganga (RM/CB) dhe Sergio Reguilón (LB). Sigurisht që njerëzve nuk u pëlqen Dele Ali (JAM), Danny Rose dhe Oliver Skipp.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Nuno Espírito Santo's ardhja solli shumë optimizëm - veçanërisht për Dele Ali. Ndërsa rishikonte lojtarët e tij që kanë paguar detyrimet e tyre përmes Kredisë, shefi i ri u emocionua nga Norwich Rise i Oliver Skipp.

Në fakt, kjo video shpjegon pse Nuno Espírito Santo i dha Oliver Skipp një mundësi tjetër Spurs.

Suksesi i Tottenhamit:

Falë një shfaqje të mrekullueshme parasezonale 2021/2022, Oliver Skipp kaloi testin e tij të parë të madh. Tjetra për të ishte të jepte të mirat në hapjen e sezonit Spurs kundër Manchester City. Për gëzimin e çdo tifozi të Spurs dhe familjes së tij, Skipp i bëri përshtypje trajnerit të tij të ri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë
Skipp e drejtoi klkay Gündoğan në ndeshjen e tij të parë në EPL nën Nuno - duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë.
Skipp u drejtua İlkay Gündoğan në ndeshjen e tij të parë në EPL nën Nuno - duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë.

Mund t'ju interesojë të dini se Skipp-që nga ajo ditë-e përforcoi vendin e tij si një anëtar me mirëbesim i përzgjedhjes së ekipit të parë të Spurs. Me shfaqje të qëndrueshme, erdhën vende të kufizuara fillestare për pëlqimet e Moussa Sissoko - i cili e detyroi rrugën të bashkohej E Nate Chalobah Watford.

Pa dyshim, tifozët e Spurs janë të lumtur të vërejnë një prej tyre - një i diplomuar në akademi - që lulëzoi në rrugën e tij për t'u bërë një Legjendë për klubin. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e Oliver Skipp, tani është histori. Tani le t'ju çojmë në jetën e marrëdhënies së mesfushorit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Kush është Oliver Skipp Takim?

Pasi kemi bërë emër për Spurs, ne besojmë se është e drejtë për këdo (veçanërisht zonjat) të bëjë këto pyetje;

Kush është e dashura e Oliver Skipp? … A është Oliver Skipp i martuar? … A ka Oliver Skipp grua apo fëmijë?

Një gjë është e sigurt për Oliverin. Nuk mund të mohohet fakti se pamja e tij e bukur plus ajo buzëqeshje simpatike nuk do ta bënte atë të ishte në listën e dëshirave të të dashurit të çdo vajze. Sidomos ata që aspirojnë të bëhen gruaja e tij ose nëna e vogël (nëna e fëmijëve të tij).

Kush është e dashura e Oliver Skipp?
Kush është e dashura e Oliver Skipp?

Pas orëve intensive të kontrollit të rrjetit botëror, gjetëm dikë - i cili mund të jetë e dashura e Skipp. Mediat e kapën këtë fotografi kur Oliver Skipp dhe i dashuri i tij i dyshuar ishin në kërkim të një shtëpie për të marrë me qira në Norwich.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Ne e fotografuam Oliver Skipp së bashku me këtë zonjë - ndërsa hynim në një pronë në Norwich. Mund të jetë kjo e dashura apo mamaja e tij?
Ne e fotografuam Oliver Skipp së bashku me këtë zonjë - ndërsa hynim në një pronë në Norwich. Mund të jetë kjo e dashura apo mamaja e tij?

Për të shmangur ekspozimin e fytyrave të tyre, të dyve iu desh të mbështetnin kamerat. Tani, a mund të jetë ajo e dashura apo gruaja e Oliver Skipp?… Apo ndoshta ndoshta, nëna e tij ?? Ju lutemi na lejoni që të mund ta përditësojmë këtë Biografi - nëse keni një përshkrim të qartë të identitetit të saj. 

Jeta personale e Oliver Skipp:

Larg aktiviteteve të tij në fushë, ne do ta përdorim këtë seksion për t'ju treguar Fakte për futbollistin në rritje dhe Polymath.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë

Personalitet:

Gjëja e parë, djali është jashtëzakonisht me këmbë në tokë, i sjellshëm dhe i përulur. Ju madje mund ta dalloni atë nga pamja e Skipp. Këto ishin cilësi që Kevin Patterson - ish -mësuesi i PE i Oliver, i konfirmoi kur foli me The Athletic.

Përsëri, Oliver Skipp ka këtë karakter natyror të ndrojtur dhe aftësinë për t'u dukur kaq të relaksuar. Ndoshta, futbollistit mund t'i pëlqejë Ngolo Kante, i cili nuk shqetësohet për asgjë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zotërimi i sporteve të tjera:

Ai është se si filloi ekspertiza e Skipp për të luajtur Dart. Njëherë e një kohë në shkollën e tij, kishte një dërrasë me shigjeta ku mësuesi i tij i PE -së i ftoi nxënësit të hidheshin për regjistrim.

E vërteta është, një 15-vjeçar Oliver Skipp i cili nuk ka luajtur kurrë Dart më parë theu rekordin-me mbi 100. Nuk ishte ashtu siç praktikonte. Ai thjesht ka dhuratën e natyrshme për të qenë një polimat sportiv.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për shkak të kësaj dhurate natyrore, shumë nga miqtë e Skipp këshilluan që ai të merrte një rrugë alternative karriere - në vend të futbollit. Djali, natyrisht, e diskutoi atë me prindërit e tij.

Skipp e hodhi poshtë idenë përmes një vendimi të përbashkët që erdhi pasi u konsultua me prindërit e tij. Nëse mamaja dhe babai i tij do të kishin miratuar, djaloshi do të ishte - ndoshta - do të bëhej një medalist olimpik.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Oliver Skipp Stili i jetesës:

Të ngjashme me Bryan gil, mesfushori mbrojtës i Tottenhamit i pëlqen të vizitojë plazhin dhe bregdetin. Ndoshta është shërimi përfundimtar për atë që i duhet zemrës së Oliver Skipp.

Në fushën e stilit të tij të jetesës, ne e përshkruajmë Oliver Skipp si një antidot të plotë për jetën e shtrenjtë. Ai (ndryshe nga Neymar Paul Pogba) është lloji i personit që e ka të vështirë të postojë në mediat sociale-të flasë më pak për të mbajtur biseda të vetëkënaqura për pasurinë e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Oliver Skipp Stili i jetesës - SHPJEGUAR.
Oliver Skipp Stili i jetesës - SHPJEGUAR.

Jeta familjare e Oliver Skipp:

Për vendasit Welwyn, të kesh diku për të shkuar pas një dite të gjatë futbolli nuk është tjetër veçse shtëpia. Për më tepër, të kesh një grup njerëzish për të treguar dashuri - ndërsa je në shtëpi - është Familja. Ky seksion i Bio -s tonë ju tregon më shumë për familjen e tij. 

Rreth Oliver Skipp Babait:

Përveç të qenit një llogari, super babai është gjithashtu një ekonomist dhe matematikan - një njeri që e di me siguri vlerën e komunikimit familjar. Prandaj, nuk na habit që Skipp trashëgoi inteligjencën e babait të tij.

Pasi arriti nota mbresëlënëse të GCSE, Oliver Skipp hyri më shumë në mësimin e niveleve A të historisë dhe ekonomisë-të gjitha falë udhëzimit të babait. Kjo ishte një kohë kur ai shkëlqeu në sporte të shumta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa studionte, ylli i Spurs shpesh stërvitej në mëngjes dhe më pas i kalonte të gjitha pasditet e tij duke shkruar ese historike dhe duke u përballur me idenë e teorisë ekonomike. Babai i tij i jep caktime në këto zona.

Falë atij komunikimi të përzemërt me babanë e tij, Skipp e konsideron temën e mësipërme jashtëzakonisht tërheqëse. Tani le t'ju tregojmë temat për të cilat ai hulumtoi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Për historinë, Oliver bëri tre regjistrime. Së pari, ai shkroi për ëndrrën amerikane, që datonte nga vitet 1920 deri në vitin 2000.

Tjetra, Oliver shkroi për Historinë e Afrikës së Jugut dhe aparteidit. E fundit por jo më pak e rëndësishme, ai shkroi për Perandorinë Britanike - në 400 vitet e fundit. 

Në rast se nuk jeni në dijeni, Skipp ka shkruar edhe për vrasjen e John F. Kennedy (JFK). Qëllimi këtu ishte të zbulohej nëse ishte në të vërtetë personi që ata thanë se e bëri, apo vrasja ishte vetëm një komplot.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Me udhëzimin nga babai i tij gjithnjë i dashur, mesfushori mbrojtës dha këto tema.

Rreth Nënës Oliver Skipp:

Ajo është personi i vetëm në familje që është më i rregullt në ndeshjen e djalit të saj - se kushdo tjetër në familje. Nëna e Oliver Skipp, edhe pse e arsimuar, nuk punon. Ajo është një shtëpiake dhe e ngjashme me burrin e saj, si ajo ashtu edhe djali i saj mbeten të afërt si kurrë më parë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas hulumtimit tonë, mamaja e Oliver Skipp është arsyeja pse ai ende jeton me familjen e tij - edhe si profesionist me Tottenham.

E vetmja herë që ai qëndroi larg saj ishte gjatë huazimit të tij sezonal në Norwich. Gjatë kësaj kohe, ai u transferua në një familje pritëse - pas GCSE -ve të tij me Richard Hale.

Oliver Skipp Motra:

Charlotte është një psikologe me profesion - dhe madje edhe më inteligjente se vëllai i saj i vogël. Ajo feston ditëlindjen çdo 28 nëntor. Motra e Oliver Skipp (Charlotte) lindi në vitin 1998 - që do të thotë se ajo është dy vjet më e madhe se ai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me Oliver Skipp Motrën - Charlotte Skipp.
Njihuni me Oliver Skipp Motrën - Charlotte Skipp.

Oliver Skipp Fakte të pathëna:

Duke e përmbledhur biografinë tonë, ne do ta përdorim këtë pjesë për të zbuluar më shumë të vërteta rreth futbollistit ekonomik dhe historik-dashur. Pa u zgjatur më tej, le të fillojmë.

Fakti #1 - Ideja e tij në Fantasy Football:

Një ditë, shoku i Oliver Skipp më dërgoi një fotografi të ekipit të tij Fantasy. Djali më pas e falënderoi që i dha një pikë. Skipp u përgjigj, duke thënë;

Nuk ka problem, ndoshta duhet të më nxjerrësh nga ekipi yt i fantazisë. Kjo ndodh sepse nuk po ju marr shumë pikë!

Fakti #2 - Kartat dhe lojrat e FIFA -s:

Ndryshe nga shumë futbollistë, Skipp e ka të lehtë t'i rezistojë tundimit për të luajtur veten në versionin më të fundit të lojërave video të FIFA -s. Ai tha një herë këtë për vendimin e tij;

Unë nuk kam luajtur me veten time, por kam parë kartën time. Unë nuk jam shumë i shqetësuar.

Skipp përmendi se disa nga shokët e tij të skuadrës së Spurs nuk janë shumë të kënaqur me të tyrin. Ai mund të kujtonte kur pa një video të Eric Dier dhe Davinson Sanchez duke parë statistikat e tyre dhe duke reaguar se ishte pak e ashpër - veçanërisht Dier.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakti #3 - Profili i Oliver Skipp:

Që nga viti 2021, ne e gjykojmë potencialin e tij prej 85 të FIFA -s si shumë premtues. Çfarë do të thotë kjo? … Nënkupton që Oliver Skipp po i afrohet niveleve të dy mesfushorëve mbrojtës të preferuar të Anglisë - Rajs Declan Kalvin Phillips.

Fakti #4 - Feja e Oliver Skipp:

Ne kemi vendosur një çuditshmëri të lartë - në favor të të qenit i krishterë. Për të mbështetur një fakt tjetër, emri i tij i parë dhe i mesëm - Oliver William - mund të jetë një shenjë se prindërit e Oliver Skipp e identifikojnë veten me fenë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti #5 - Çfarë mendon ai për dhomën e zhveshjes së Spurs:

Mesfushori mbrojtës është më i tipit që studion, kupton dhe përshtatet me sjelljen e kolegëve të tij. Në përshkrimin e tij për shokët e skuadrës së Spurs, Oliver deklaroi se Serge Aurier është shakaxhiu më i zëshëm, më i fortë dhe Spurs.

Përveç kësaj, ai e sheh personalitetin e Sonny [Son Heung-min] si dikush me një pako energjie-i cili gjithmonë buzëqesh dhe gjithmonë ndihmon për të mbajtur lart humorin e të gjithëve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përmbledhje e biografisë:

Lifebogger zbulon këtë tabelë për t'ju dhënë informacion konciz rreth Oliver Skipp.

HETIMET E BIOGRAFISPërgjigjet WIKI
Emri i plotë: Oliver William Skipp [
pseudonimi:Skipist
Data e lindjes:16th shtator 2000
Mosha:21 vjeç dhe 1 muajsh.
kombësiAngli, Mbretëria e Bashkuar
Vëllezërit e motrat:Will Skipp (vëllai) dhe Charlotte Skipp (motra e Plakut).
Origjina Familjare:Welwyn Garden City, Angli
Përkatësia etnike:Britanike e bardhë
Lartësia (këmbët dhe inçët):1.75 metra OSE 5 këmbë 9 inç
Zodiaku:Virgjëresha
Vlera neto (2021):1 milion paund
Feja:Krishterimi
Agjenti:Arete, Putney Bridge Road, Londër
Edukimi:Shkolla Richard Hale, Hertford
Pozicioni i lojes:Mesfushori qendror dhe mbrojtës
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Skipp është më shumë se një mesfushor mesatar mbrojtës. Ai është i klasit botëror-një mesfushor energjik me perspektiva të mëdha në futbollin klub dhe atë ndërkombëtar. Për shkak të së ardhmes së tij shumë të ndritur, shumë e parashikojnë atë si kapitenin e ardhshëm të Spurs.

Që nga fëmijëria, Oliver Skipp e kuptoi se duhej të largohej nga zona e tij e rehatisë. Kjo është një zonë që përshkruan zakonin e tij të dashur Match Attax kartat e pothuajse të gjithë futbollistëve - veçanërisht atë të Tottenham. Duke braktisur zakonin e tij të vjetër, djali shkoi për të bërë një karrierë në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Duke njohur angazhimin, pasionin dhe dëshirën e tij për ta arritur atë, prindërit e Oliver Skipp i dhanë të gjithë mbështetjen që i nevojitet për t'u bërë i suksesshëm. Skipp u rrit në klasat e moshës së akademisë për t'u bërë i riu më premtues i Spurs.

I mbushur me energji, ai bëri një përshtypje të mirë tek ish-menaxheri i Tottenham, Mauricio Pochettino, i cili në një intervistë tha se Skipp (18) luan si një burrë 30-vjeçar. Prandaj, nuk është për t'u habitur, mënyra se si ai u pjek në ekipin e parë të Tottenham nën Nuno Espirito Santo.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Faleminderit që gjetët kohë për të lexuar këtë kujtim interesant për një futbollist i cili gjithashtu krenohet me veten si një polimat sportiv. Në Lifebogger, ne përpiqemi për kujdes dhe saktësi ndërsa japim histori të Biografisë për Futbollistët Britanikë.

Ju lutemi na paralajmëroni përmes faqes sonë të kontaktit - nëse vëreni ndonjë gjë që nuk duket e drejtë në Biografinë e Skipp. Përndryshe, do të jemi të lumtur të dëgjojmë pikëpamjet tuaja (përmes komenteve) - mbi atë që mendoni për Oliver.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet